صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا دین اسلام در ایران به زور پذیرفته شد؟

نوشته
    36
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    160

آیا دین اسلام در ایران به زور پذیرفته شد؟

سلام به همه.دوستان من در وبلاگم راجع به این موضوع بحث کردم اما ظاهرا یه دوستی فرمودند که مطالب شما غلطه و شما ایران رو داری به اعراب میفروشی.کار ندارم.من دنبال اطلاعات و بحث پیرامون این مطلب هستم.از دوستان میخوام که دلایل استاد رائفی پور رو نیارن و مسائل تکراری رو بیان نکنن.برای مثال شباهت دین اسلام با دین زردشت و شباهت زبان عربی با فارسی و اینکه اگر به زور بود در زمان حمله ی مغول و یونان آیین ایرانی ها عوض میشد و .......اشاره نکنید.
    من منتظر جواب هاتون هستم.
    یا علی....

2. صلوات ها 6

3.  

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

نقل قول نوشته اصلی توسط amirtoxin نمایش پست ها
    آیا دین اسلام در ایران به زور پذیرفته شد؟
    سلام
    به نظر بنده اسلام ایرانیان موضوعیت ندارد چون ایران تنها کشوری نبود که توسط مسلمانان تصرف شد هرچه اینجا گفتید در مورد شام و مصر و شمال آفریقا و اندلس هم بگید .
    حالا بالفرض که ثابت کنید اسلام ایرانیان زورکی بوده . خوبه ! که چی ؟ آیا با کار ارتش اسلام که نه پیامبر و ونه وصی او فرماندهیش نمی کردن چه بعدی از اسلام رو می خواهید آشکار کنید ؟
    خلاصه انگیزه تون چیه ؟
    موفق در پناه حق

هردو عالم یک فروغ روی اوست

5. صلوات ها 3

نوشته
    36
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    160

منظورتون از انگیزه رو نمیفهمم.خب هر کسی در این سایت دنبال یه سری اطلاعات هست.بنده هم یه موضوع پیدا کردم و میخوام با کمک دوستان اطلاعاتمون رو در این مورد افزایش بدیم.از این گذشته من نمیخوام نتیجه گیری کنم.در کل هم قصدم از گذاشتن این تاپیک جدای از بحث اطلاعات داشتن و اینا میخوام دلایل محکمی داشته باشم در بحث با ایرانی هایی که میگن ما اسلام رو نمیپذیریم چون به زور وارد کشور ما شده و دین اصلی ما زردشته.بنده فقط میخوام شبهه های پیرامون این مطلب رو بررسی کنیم.همین.
    برای سهولت بحث به وبلاگ من مراجه کنید و دلایل کامل بنده رو بخونید.در اون صورت بحث داغ تر میشه....
    www.antijahl.blogfa.com
    یا علی....

7. صلوات

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

در بحث با ایرانی هایی که میگن ما اسلام رو نمیپذیریم چون به زور وارد کشور ما شده و دین اصلی ما زردشته
    سلام
    جواب این مطلب روشنه . اسلام یک مکتب است و معنایی ندارد با زور وارد جایی بشه . اگر به فرض چیزی به زور وارد ایران شده مسلمانان بوده اند نه اسلام . ما از شما نمی خواهیم به مسلمانان ایمان بیاورید می خواهیم به اسلام ایمان بیاوردید . و دلیل آخر اینکه : اگر وارد شدن زوری یک مکتب دلیل بر بطلان اون باشه زردشت قبل از اسلام باطل بوده چون از هخامنشیان تا ساسانیان با لشکر کشی و زور کشورهای اطراف را گرفتند و به تبلیغ مذهب خودشون پرداختند .
    موفق در پناه حق

ویرایش توسط حامد : ۱۳۸۹/۱۲/۲۲ در ساعت ۰۰:۴۴
    هردو عالم یک فروغ روی اوست

9. صلوات ها 2

نوشته
    10,906
    حضور
    84 روز 15 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

سلام به همه.دوستان من در وبلاگم راجع به این موضوع بحث کردم اما ظاهرا یه دوستی فرمودند که مطالب شما غلطه و شما ایران رو داری به اعراب میفروشی.کار ندارم.من دنبال اطلاعات و بحث پیرامون این مطلب هستم.از دوستان میخوام که دلایل استاد رائفی پور رو نیارن و مسائل تکراری رو بیان نکنن.برای مثال شباهت دین اسلام با دین زردشت و شباهت زبان عربی با فارسی و اینکه اگر به زور بود در زمان حمله ی مغول و یونان آیین ایرانی ها عوض میشد و .......اشاره نکنید.
    من منتظر جواب هاتون هستم.
    یا علی....

با سلام
    دوست گرامی در این تاپیک میتوانید با استناد به منابعی که آمده جواب سوالتان را بگیرید!!
    و جواب آب دوست را مفصل بدهید

http://www.askdin.com/showthread.php?t=246
    .
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

11. صلوات ها 3

علاقه
    فرهنگ ایران
    نوشته
    1,270
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1012

نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها
    سلام
    جواب این مطلب روشنه . اسلام یک مکتب است و معنایی ندارد با زور وارد جایی بشه . اگر به فرض چیزی به زور وارد ایران شده مسلمانان بوده اند نه اسلام . ما از شما نمی خواهیم به مسلمانان ایمان بیاورید می خواهیم به اسلام ایمان بیاوردید . و دلیل آخر اینکه : اگر وارد شدن زوری یک مکتب دلیل بر بطلان اون باشه زردشت قبل از اسلام باطل بوده چون از هخامنشیان تا ساسانیان با لشکر کشی و زور کشورهای اطراف را گرفتند و به تبلیغ مذهب خودشون پرداختند .
    موفق در پناه حق
    حامد گرامی درود
    این سخن شما دیگه خیلی زور داره؟ منشور کوروش و سنگ نوشته هخامنشیان در بابل که هنوز هست که آزادی دینی داده است.
    در زمان ساسانیان هم تنها دو موبد: کرتیر و تنسر، کاری با پیروان دیگر دینها کردند که شما با جزیه و .... با اهل کتاب کرده اید و میکنید. کاری که برای خودتان خوب است، چرا برای دیگران بد میدانید. خواهشمندم که کتاب حقوق اقلیتها در اسلام از آیت الله عمید زنجانی استاد حقوق دانشگاه تهران را که چند گاهی رییس دانشگاه تهران هم بودند بخوانید.
    با اینهمه اینهمه کلیسا، و معابد دیگر ادیان در ایران هخامنشی تا ساسانی گواه آزادی دینی در احوال شخصیه درست مانند ایران اسلامی هستند.

نوشته
    36
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    160

دوستان من هنوز کامل جواب خودم رو نگرفتم و به دلایل منطقی نرسیدم.میدونید هدف از این تاپیک این بود که بتونم جواب شخصی رو بدم که در وبلاگم شدیدا منو متهم کرده بود.حالا برای کمک بیشتر به من لا اقل وبلاگ منو ببینید و دلایل منو بخونید و نظر اون شخص رو هم بخونید.به خدا تبلیغ وبلاگ نمیکنم.نیاز دارم به دونستن این مطلب.مرسی
    www.antijahl.blogfa.com

14. صلوات

علاقه
    مطالعه بازی و دین و بحث
    نوشته
    6,441
    حضور
    98 روز 20 ساعت 6 دقیقه
    دریافت
    95
    آپلود
    0
    گالری
    33
    صلوات
    27323

دوستان من هنوز کامل جواب خودم رو نگرفتم و به دلایل منطقی نرسیدم.میدونید هدف از این تاپیک این بود که بتونم جواب شخصی رو بدم که در وبلاگم شدیدا منو متهم کرده بود.حالا برای کمک بیشتر به من لا اقل وبلاگ منو ببینید و دلایل منو بخونید و نظر اون شخص رو هم بخونید.به خدا تبلیغ وبلاگ نمیکنم.نیاز دارم به دونستن این مطلب.مرسی

سلام
    من خوندم ولی نفهمیدم کجا شما رو متهم کرده بودند فقط تعدادی اسم آوردند و گفتند تحقیق کنید
    خوب اگر تحقیق کردید بگویید چه متوجه شدید تا ما بفهمیم چه توهینی کردند؟

اسلام درخشانترین راه است
    غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
    عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
    (همان ح-10811)

16. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با سلام

بزرگوار كتاب ارزشمند خدمات متقابل اسلام و
    ايران

شهيد مطهري را دراين مورد مطالعه نماييد

خيلي راه گشاست

18. صلوات ها 2

نوشته
    10,906
    حضور
    84 روز 15 ساعت 16 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

www.antijahl.blogfa.com

با سلام
    دوست گرامی اگر به دنبال جواب هستید که به همان تاپیک مراجعه کنید کامل توضیح داده شده!!
    و اگر سوال دیگری دارید عنوان کنید که جواب ان هم عزیزان بدهند

حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

20. صلوات ها 2

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری