صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چند نکته خدمت دوستان شیعه

 1. #1

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  نوشته
  196
  حضور
  2 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  188

  چند نکته خدمت دوستان شیعه
  با سلام به همگی.
  اول. یک گلایه:

  مدیریت سایت بطور غیرمنصفانه ای به مدت چند هفته من را مسدود نمود. زیرا تصور کرده بودند که بنده اهانت کرده ام. در حالیکه هرگز چنین نبود. کافی است سری به انجمن اینترنتی مسلمانان بزنید تا بدانید دوستان اهل تشیع چقدر واضح و آشکار به خلفای اهل سنت فحش میدهند و ... ولی مدیران بعد از چندین بار تذکر ممکن است آن شخص را مسدود کنند و گاهی هم حتی مسدود نمیکنند ولی در این قسمت بدون هیچ تذکر دادن فورا بنده را مسدود کردند!!! اکثر مطالب زیر مربوط به یک سایت است که حدس میزنم اگر سایت را بنویسم، دوباره فورا مسدود شوم، به همین دلیل فقط برخی مطالب آن سایت را بیان کرده ام که مد نظرم بوده است.
  [SIZE=2]
  خدایا !
  رحمتی کن تا ایمان ، نان و نام برایم نیاورد ،
  قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم
  تا از آنها باشم که پول دنیا را میگیرند و برای دین کار میکنند ،
  نه از آنان که پول دین را میگیرند
  [CENTER]و برای دنیا کار می کنند.
  [COLOR=Magenta][B] 2. #2

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  نوشته
  196
  حضور
  2 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  188  دوم.نمیدانم چرا برخی شیعیان، شخصیتی مثل مختار را مقدس میشمارند؟ مگر بهانه کردن انتقام حضرت حسین برای رسیدن به اهداف قدرت طلبانه میتواند شخصیت کذابی چون مختار را موجه جلوه دهد؟

  بنده درمورد شخصیت مختارنمی خواهم بحث مفصلی داشته باشم؛ فقط به طور اختصار به نکاتی اشاره می کنم: ابن خلدون می گوید که مختارمدعی مهدویت بود ویا بسیاری ازمورخان جنگهای او را به خاطر قدرت وتعصبات قومی می دانند وحتی درمیان اهل تشیع دراین باب معترضانی دارد. به عنوان نمونه می توان به سخنان آقای “علی طهماسبی” اشاره کرد. ایشان بحثی تحت عنوان ” داستان اولین مهدی در تاریخ مسلمانان“را در مشهد مطرح می کنند ؛ واین هم خلاصه ای از آن مطلب: … هنوز از واقعه ی عاشورا یکی دوسالی نگذشته بود که تردیدها بالا گرفت، مشروعیت نظام اسلامی که اموی‌ها متولی آن بودند با چالشی جدی مواجه شد. یزید هم که امیرالمومنین زمانه لقب گرفته بود سه سال بعد از واقعه عاشورا نقاب خاک به چهره کشید. اختلاف حتی در خاندان امویان هم بالا گرفت همین بود که برخی ماجراجویان عرب به سودای حکومت و امارت، به جدال با خلافت امویان پرداختند. اما از آنجا که خود نیز مشروعیت نداشتند مدام در جستجوی چهره‌های مشروع و موجه بودند تا به عنوان نمایندگی از آنان، از مردم بیعت گیرند. مشخص‌ترین این کسان مختار ثقفی بود که محمد حنفیه را با عنوان «مهدی» مراد و امام خویش خواند. احتمالا این اولین بار بود که در تاریخ مسلمین واژه‌ی «مهدی» طرح و عنوان شد. واژه‌ای مناسب با نیاز جامعه‌ای سردرگم.
  اما محمد که برادر ناتنی امام حسین بود انگار رغبت چندانی به مهدی شدن نداشت. از گزارش تاریخ چنین بر می‌آید که او فرهیخته‌تر از آن بود که دل به این سودا بسپارد و نیز این هوشمندی را داشت که مختار سر آن دارد تا به نام او، خودش را به امارت و فرمانروایی برساند. همین بود که در پاسخ نامه‌های مختار و اصرار او نوشت:
  «دانستم آنچه گفته بودی، لاکن من اگر این کار خواستمی، یار بسیار یافتمی. من دست از این باز داشتم و چشم همی دارم که تو هم طاعت خدای نگاه داری..»
  طبری در ادامه‌ی می‌نویسد:
  «رسول جواب آن نامه باز آورد، چون به کوفه درآمد مردمان همه بر مختار گرد آمدند تا جواب نامه بشنوند، مختار نتوانست نامه برنخواند، و چون برخواند گفت: سخن امام چنین بود، امام جز اطاعت نفرماید و امام هرچیزی جدا جدا نفرماید، سخن امام مجمل بود و تفسیر آن، ما دانیم»
  شاید بی‌آنکه محمد حنفیه خبر داشته باشد برخی کرامات و معجزات هم، از سوی مختار و اعوان و انصارش به محمد نسبت داده شد.
  مختار بهانه‌ی دیگری هم پیدا کرده بود تا به‌آن بهانه مردم را گرد خویش فراهم آورد، آنهم انتقام خون حسین بود. در این روزگار قبایل عرب در کوفه و آبادی‌های اطراف تازه به ندامت افتاده بودند که چرا حسین‌ابن علی را یاری نکرده بودند. همین بود که مختار گروه خود را به نام «یالثارات‌الحسین»(یا آل ثارات الحسین) نام نهاد و بسیاری از وفاداران به حکومت امویان را وهرکس را که گمان همکاری با سپاه ابن زیاد و شرکت در واقعه‌ی کربلا داشت از دم تیغ یالثارات گذراندند و بسا مخالفین را، به این گونه امارت کوفه را یکچند از آن خود کرد.
  هنوز ترفندهای دیگری هم برای بقای امارت بود از آن جمله داستان آن کرسی که مختار مدعی شد از پیامبر برجای مانده و او توانسته آن را دو باره پیدا کند. از آن پس به هنگام نماز کرسی را به مصلی می‌آوردند و مردم بر آن بوسه می‌دادند و آن را چون مقام ابراهیم که در مسجدالحرام است می‌شمردند. گاهی در نبردها نیز آن کرسی را پیشاپیش سپاه می‌آوردند تا همچون تابوت عهد در میان بنی‌اسرائیل موجب اطمینان قلبی سپاهیان شود:
  «مختار گفت این آن کرسی است که چون به پیامبر وحی آمدی براین کرسی تکیه کردی و از پس وی علی را وصیت کرد و از پس علی به حسن افتاد و از آنجا غایب شد و به دست کسان افتاد و اکنون من به‌جای آوردم»
  فرمانروایی مختار در کوفه به سالیان هم نکشید و کشته شد، اما از پس مرگ او فرقه‌ی مختاریه که آن را کیسانیه هم می‌گفتند، همچنان در انتظار ظهور مهدی بودند، یعنی به انتظار ظهور محمد حنفیه. همین بود که حتی پس از فوت محمد حنفیه، بخشی از فرقه کیسانیه مرگ او را باور نکردند و مدعی شدند که او مهدی است و نمرده اما معلوم نیست در کجاست و بیشتر این گمانه را داشتند که در کوه رضوی(رضوا) مقام گزیده است تا هنگام ظهورش فرا رسد. اشعار باقی‌ مانده از شاعرانی در آن روزگار نشان می‌دهد که حتی پس از گذشت حدود هفتاد سال از مرگ محمد حنفیه، این فرقه با اشتیاق بیشتری به انتظار ظهور اوست. این اشتیاق را در پاره‌ای از شعرهای سید حمیری که مسعودی نقل کرده می‌توان دید : «به وصی بگو، جانم فدایت، در کوه مقام گزیده‌ای، هفتاد سال غیبت تو برای دوستارانت که تو را امام خود می‌دانند بسی مایه خسران شده است..»
  «ای دره‌ی رضوا، چرا آنکه در تو هست و ما از شوق او قرین جنون شده‌ایم، دیده نمی‌شود؟ ای پسر پیامبر که زنده‌ای و روزی می‌خوری، انتظار تا کجا و تاچند و تا چه وقت؟»[1]
  بعدها فرقه‌ی کیسانیه به دلیل انشعابات تازه، نام‌های متعدد و تازه‌ای پیدا کرد. اما در همه‌ی این فرقه‌ها و نام‌های گوناگون، در مفهوم انتظارشان نوعی اعتراض به حکومت رسمی امویان و سپس عباسیان نهفته بود. شاید به همین جهت بوده باشد که منصور خلیفه‌ی عباسی، فرزند خود را «مهدی» نام نهاد تا شاید وقتی فرزندش به خلافت رسید همان نامی را داشته باشد که در واگویه‌ها و سرودهای شورمندانه‌ی منتظران مهدی به تکرار آمده بود.
  با این همه باز هم انتظار ظهور «مهدی» یا انتظار ظهور «انسان تمام»، پایان نگرفت، چه در میان خواص و چه در میان مردم تهی‌دست و گرفتار، و در هر گروهی مدام در ساحتی تازه و با رویکردی متفاوت بازخوانی شد و می‌شود. و در این میانه بسا فرصت طلبانی که در غیبت انسان تمام، به حیله ها و نیرنگ ها مردم را فریفتند، می فریبند، که رویای او در سر دارند و از سوی او فرمان دارند که چنین و چنان کنند.
  تاریخ نحله‌های دینی دیگر هم، اعم از تاریخ دینی یهود، مسیحیت و زرتشتیان، این گرایش و این بازخوانی مدام را شاهد است. همچنین کسان بسیاری در تاریخ همین ملت‌ها خود را مهدی خواندند، یا لااقل این گونه پنداشتند که واقعا مهدی هستند و باید ظهور کنند تا ملت خویش را نجات دهند. اما بازهم تاریخ شاهد است که هیچ‌گاه ظهور این همه مهدی به آن ایده‌ی جهانی صلح و عدالت منجر نشد و همه‌ی این ظهورها و قیام‌ها در موج خون فرونشست.
  این هم نمونه ای از دیدگاه محققین شیعه در مورد شخصیت مختار!
  [SIZE=2]
  خدایا !
  رحمتی کن تا ایمان ، نان و نام برایم نیاورد ،
  قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم
  تا از آنها باشم که پول دنیا را میگیرند و برای دین کار میکنند ،
  نه از آنان که پول دین را میگیرند
  [CENTER]و برای دنیا کار می کنند.
  [COLOR=Magenta][B] 3. #3

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  نوشته
  196
  حضور
  2 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  188  سوم: اولین تروریست تاریخ اسلام:
  جا دارد به این نکته اشاره کنم که: همانگونه که مختار اولین مهدی است!!! ابولولوی فیروزی ( قاتل امیرالمؤمنین حضرت عمرـ رض ـ ) نیزـ که در ایران، اورا بابای خود می دانند ولقب شجاع به او داده اند ـ اولین تروریست در تاریخ اسلام است، واین صدقه ی جاریه ( ترور) را ایرانیان در اسلام بنیان نهادند!!!
  چهارم: چرا به وحدت دعوت میکنید ولی برخلاف وحدت عمل میکنید؟
  میدانیم که علمای هیچ کشوری همانند علمای ایران برطبل وحدت نمیکوبد و بانک وحدت طلبی علمای ایران گوش عالم را کر کرده است. دانشگاه تقریب مذاهب در ایران دو شعبه دارد، یکی در تهران و یکی در سنندج!!! چرا در ایران که داعی وحدت است باید تمام مراکز اهل سنت در نظر یک عالم شیعه اداره شوند؟ در سنندج حسینیه، مهدیه، فاطمیه و....برپاشده است ولی در تهران بیش از 32 سال است که از برپا کردن محلی برای عبادت مسلمانان اهل سنت ممانعت به عمل می آید.

  یک مثال دیگر بزنم: چرا حدود 2 سال قبل، که در کویت، فیلمی را با نگاهی انتقاد آمیز به ازدواج متعه؛ ساخته بودند، فوراً علمای ایران فریاد وا اسلاما ! سر دادند وآن را توهین به تشیع قلمداد نمودند؟ – و دولت کویت هم به احترام تفکروعقیده ی شما! از پخش واکران آن ممانعت به عمل آورد ولی هزاران فیلم از ایران پخش میشود که بزرگان اهل سنت را کاملا مورد توهین قرار میدهد. مثلا در همین فیلم مختارنامه:
  1- زنیکه ی سلیطه ای را که فساد ازسرو رویش می بارد، وبه شکل وشمایل فاحشه های ....در آمده است، نقشی ایفا می کند که مرتب به نقل از عبدالله ابن زبیر گفته می شود که: تو مرا به یاد خاله ام عایشه می اندازی! آیا این نقل وقایع است؟آیا وحدت در دید علمای شیعه یعنی این؟؟؟؟؟؟
  2- دراین سریال یزید وخاندانش را، هم شأن خلفای راشدین – رض – قلمداد می کنید، مردم کوفه را شیعه می پندارید اما درهنگام نماز، حاکمشان مانند مسلمانان اهل سنت نمازمی خواند و مسیر قبله راهم نمی داند، نه خود ونه مشاورانش. خِنگی را به حدی می رسانند که در دارالحکومه اش جاهل به تمییز شرق وغرب است! اما همین آدمهای کودن، چنان فریبکارانه 12000 نفری که برای حضرت حسین نامه نوشته اند را بانقشه ازطرفداری آن حضرت منصرف می کنند؛ که آب از آب تکان نمی خورد! تکیه کلامهایی ( با نام مادرخطاب کردن و.. ) که کنایه از ولدالزنا بودن تمام مخالفین است، برسریال سایه افکنده است. حتی وساطت عبدالله بن عمر- رض- برای آزادی مختار را اصرار همسرش نشان می دهید آن هم نه به خاطر دلسوزی، بلکه چون همسر عبدالله دلباخته ی مختار بوده است، والفاظ رکیک کنایات جنسی متداول در حوزه ها را، جلو چشمان عبدالله رد وبدل می کنند، – بماند که همسر عبد الله ومختاراز نظر سن وسال همانند مادروفرزندند.
  به عنوان آخرین مطلب در این بخش، آیا شما تابحال فکر کرده اید چرا کارهای مرحوم مصطفی عقاد از چنان استقبال بی نظیری برخوردار بود؟ مگرنه این است که با وجود این که خودش یک مسلمان سنی بود، فیلمنامه رسالت(محمد رسوال الله) را به انجمن شیعیان لبنان عرضه کرده بود، تا کم تعداد ترین فرقه اسلامی هم، اگر معترضند وحرفی دارند، دیدگاه آنان را نیز منعکس کند، اثرماندگارایشان (رسالت وعمرمختار) پس از گذشت سالها جزء بهترین فیلمهای دینی جهان است. این وحدت است یا عمل فیلمسازهای شما؟


  از منظر شما وحدت یعنی همه، شیعه شوند - البته آن هم شیعه ی مورد نظر شما وگرنه شیعه ی طالقانی و بازرگان وشریعتی ومنتظری و… مردود است – واگر اهل سنتی به توهینهای شما اعتراض کند واز دین ومذهبش دفاع کند تفرقه انداز است ووهابی! مقایسه ی برنامه های شبکه نور باشبکه ی اهل بیت کمی از منطق شما را روشن می گرداند.


  به قول علامه احمد مفتی زاده این مسأله از بدیهیات است که: « تبعیض وستم، با برادری و وحدت در یکجا جمع نمی شوند »، و زمانی که ما بین دو برادر، تبعیض وجود دارد، دم زدن از وحدت وصمیمیت، توقعی نا معقول، ویا فریبی سطحیانه بیش نخواهد بود. و….
  پنچم: مسیحیت بهتر از چنین اسلامی است که چنین پیامبر و معلم ضعیفی دارد

  پخش فیلمها وسخنرانیها ونشر کتب در مورد تاریخ اسلام این تفکر را درمیان جوانان شیعی القاء نموده که: این همه از اسلام وپیامبرش سخن گفته شده دروغ است! چراکه محمد نتوانسته اطرافیان وحتی همسرش را، با موازین واخلاق اسلامی آشنا کند، فقط علی خوب بوده اونم خودش خوب بوده و ربطی به پیامبر نداره چون علی نه بشره نه خدا و…تاریخ اسلام همه جنایت وفساد بوده پس زرتشت ومسیحیت خیلی بهتره. لااقل عیسی 12نفر را به نام حواری تربیت کرد! اما دستاورد محمد چی بوده؟ و…
  در وصیتنامه آقای خمینی ایشان تأکید می کنند که: به خداسوگند این ملت ایران، از ملت زمان رسول الله – ص – بهتر است و… دیگر نِگرش ملت چه باشد، آیا نخواهند گفت اگر پیامبر این گونه بوده ما نمی خواهیم؟!. صرف نظر از این که این سوگند آقای خمینی کاملا جمله ای ضد قرآنیست، چرا که خداوند می فرماید:« کنتم خیر امّة اخرجت للناس » مهاجرین وانصار بهترین امتند اما این را می رساند که خودش هم – نعوذ بالله من الشیطان الرجیم – از حضرت رحمة للعالمین والاتر است !!! حضرت رسول – صلی الله علیه وعلی آله وصحبه وسلم – چه زیبا می فرمایند که: « رحم الله امرءً عرف قدره و لم یتعدّ طوره » خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل.


  [SIZE=2]
  خدایا !
  رحمتی کن تا ایمان ، نان و نام برایم نیاورد ،
  قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم
  تا از آنها باشم که پول دنیا را میگیرند و برای دین کار میکنند ،
  نه از آنان که پول دین را میگیرند
  [CENTER]و برای دنیا کار می کنند.
  [COLOR=Magenta][B] 4. #4

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۹
  علاقه
  ائمه ی اطهار,شیعیان حقیقی,کتاب,ورزش مخصوصا از نوع رزمی
  نوشته
  514
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  2897  نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
  جا دارد به این نکته اشاره کنم که: همانگونه که مختار اولین مهدی است!!! ابولولوی فیروزی ( قاتل امیرالمؤمنین حضرت عمرـ رض ـ ) نیزـ که در ایران، اورا بابای خود می دانند ولقب شجاع به او داده اند ـ اولین تروریست در تاریخ اسلام است، واین صدقه ی جاریه ( ترور) را ایرانیان در اسلام بنیان نهادند!!!
  با سلام
  اولین تروریست تاریخ اسلام!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  وقتی دختر پیامبر (حضرت زهرا "س") - همان زهرایی که پیامبر "ص" بار ها فرمودند پاره ی تن من است و هر کس او را بیازارد مرا آزرده- را بین در دیوار پهلویش را میشکنند و فرزندشان را سقط میکنند , اجازه ی اعتراض به شخص مذکور را به خود نمیدهید و حالا به جناب ابو لولو اعتراض میکنید که چرا کسی را که به اصطلاح جزء صحابه ی پیامبر بود را کشت؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!

  کاش تاپیکی بود تا از سوابق امیرالمومنینتان از کتاب خود اهل سنت مینوشتم!
  راستی به امضای من دقت کنید شاید براتون مفید باشه!!!

  ویرایش توسط عبد الزهرا : ۱۳۸۹/۱۲/۲۱ در ساعت ۲۳:۱۹
  مدعی گوید که با یک گل نمی گردد بهار
  من گلی دارم که عالم را گلستان میکند


 5. صلوات ها 9


 6. #5

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
  دوم.نمیدانم چرا برخی شیعیان، شخصیتی مثل مختار را مقدس میشمارند؟ مگر بهانه کردن انتقام حضرت حسین برای رسیدن به اهداف قدرت طلبانه میتواند شخصیت کذابی چون مختار را موجه جلوه دهد؟
  سلام بر اهل حق و انصاف
  به نظرم نگاه ما به مختار منصفانه تر از نگاه اهل سنت به خلیفه دوم است چرا ؟
  چون مختار هر ادعا و انگیزه ای داشته در مقام عمل و ظاهر، انتقام خون سیدالشهداء و یارانش را گرفت اما خلیفه دوم هنوز کفن پیامبر ص خشک نشده بود که در خانه فاطمه زهرا را شکست و فرزند اورا در شکمش به قتل رساند .
  نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
  سوم: اولین تروریست تاریخ اسلام:
  اولین تروریستها آنها بودند که در بازگشت از تبوک قصد جان پیامبر کردند اما پیش خدا و رسول عده ای از اصحاب رسوا شدند
  شیعیان اگر می کشند دشمن اسلام را می کشند نه مثل اهل سنت و وهابیت که مسلمان و غیر مسلمان را به قتل می رسانند . امروز سردمدار تروریسم دنیای اسلام کیانند ؟ شیعه یا سنی ؟
  چشم باز و کوری ؟
  نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
  چهارم: چرا به وحدت دعوت میکنید ولی برخلاف وحدت عمل میکنید؟
  وحدت شعار بزرگان است و تنها بلندنظرانی از دو گروه به آن لبیک گفته اند و دیگران در دام دشمن و شیطان مانده اند . از میان ما که حداقل شعار وحدت هست اما شما چه ؟ نهایتا دنباله رو ما در برخی موارد
  نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
  پنچم: مسیحیت بهتر از چنین اسلامی است که چنین پیامبر و معلم ضعیفی دارد
  انحراف امت اسلام بعد از پیامبر در امر شخصی نبود بلکه در امر خطیر اجتماعی و امامت بود . کسی نگفته اصحاب پیامبر در امور اخلاقی و شخصی مسلمانی ، چیزی نبودند بلکه در امر حاکمیت جامعه اسلامی پیرو افرادی شدند که شایستگی این مقام را نداشتند .
  و اما مسیحیت را آبرویی نیست که بخواهد به اسلام تعرض کند چه اینکه از اصل تا فرع آن دین منحرف خلاف عقل است .
  و اما تفسیر بی مایه از کلمات بزرگان میراث شماست :
  اگر قرآن فرمود "کنتم خیر امه" : منظور مجموع امت اسلامی است نه تنها مهاجرین و انصار بعد هم دلیلش را ذکر کرد : تومنون بالله و تامرون بالمعروف و تنهون عن المنکر . دیگر اینکه امام فرمود این ملت از ملت زمان رسول الله ص برترند و نفرمود من از پیامبر برترم این مفهوم برداری خام مال نگاه بدبین شماست و اما چرا این ملت از آنها برتر نباشند در حالیکه اینان 1400 سال بعد از نبی ص ، پیامبر ندیده به ندای سلاله ای از او لبیک گفتند و تا پای جان در کنارش ماندند . چه ملتی بعد از 1400 سال که دین مندرس شده بود با نهی از منکری بزرگ دیانت را زنده نمود ؟ اگر امت محمد ص آبرویی دارد از قبل امر بمعروف و نهی از منکر سید الشهدایی است که خلیفه دوم پدر قاتلش را بر تخت نشاند .
  به آواتار خودت نگاه کن . چه کسی این جنایت را انجام داد ؟ سنی بود یا شیعه ؟ این جنایت را صدامی انجام داد که امروز مدعیان اسلام راستین سعودی در صدد بازگرداندن حزب او بر سر کارند ؟ شما هیچگاه به پاکان تکیه نکردید . همیشه بر پایه های لرزان تکیه نمودید امروز هم اگر بهتان بگویند ملک فهد بهتر بود یا روح الله الموسوی الخمینی می گویید ملک فهد . همان ملک فهدی که حجاج بیت الله الحرام را به خاک و خون کشید . اگربگویند ملک عبدالله بهتر است یا امام خامنه ای می گویید ملک عبدالله همان ملک عبداللهی که سر میز مسیحیان شراب می خورد و با شیطان بزرگ دوستی دارد . بر شما حرجی نیست از درون به این گونه افراد میل دارید .
  موفق در باز کردن چشم

  ویرایش توسط حامد : ۱۳۸۹/۱۲/۲۲ در ساعت ۰۰:۰۷
  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 7. صلوات ها 10


 8. #6

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,274
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  21901

  سنی ای که وهابی شد- وهابی ای که عرب و غرب پرست شد
  نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
  ولی در این قسمت بدون هیچ تذکر دادن فورا بنده را مسدود کردند!!!
  اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

  بسم الله الرحمن الرحیم

  انشاالله اساتید پاسخ لازم را به شما میدهند تا بروید در سایتتان ذکر کنید ولی بنده مطلبی را باید اشاره کنم در پاسخ به گله بی جای شما.
  جناب ایمان 2010 اگر شما را مسدود کردند دلایل منطقی و بجائی داشته یکی از این دلایل را دوباره در همینجا تکرار کردید.

  نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
  سوم: اولین تروریست تاریخ اسلام: جا دارد به این نکته اشاره کنم که: همانگونه که مختار اولین مهدی است!!! ابولولوی فیروزی ( قاتل امیرالمؤمنین حضرت عمرـ رض ـ ) نیزـ که در ایران، اورا بابای خود می دانند ولقب شجاع به او داده اند ـ اولین تروریست در تاریخ اسلام است، واین صدقه ی جاریه ( ترور) را ایرانیان در اسلام بنیان نهادند!!!
  این یعنی نوکری اعراب غرب پرست . وهابی ای که خدایش جسمی است که 60 ذراع قد دارد ( هم قد هبل ) داعیه خون عمر فرزند خطاب را میکند تا ایرانی را تروریست معرفی نماید !!

  عجب

  یعنی اعرابی که اینهمه مسلمان رادر صدر اسلام ترور میکردند ترور بلدنبودند.

  پیامبر را چه کسی ترور کرد ؟

  علی را چه کسی در محراب شهید کرد ؟ آیا اینها را هم ایرانیها یاد شما اعراب دادند ؟


  بروید نوکری غربیها را مانند این وهابیهای عرب پرست نکنید خجالت دارد.


  یاحق  ویرایش توسط bina88 : ۱۳۸۹/۱۲/۲۲ در ساعت ۰۶:۱۸
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 9. صلوات ها 10


 10. #7

  عضویت
  جنسیت فروردين ۱۳۸۹
  نوشته
  10,905
  حضور
  85 روز 21 ساعت 56 دقیقه
  دریافت
  7
  آپلود
  0
  گالری
  18
  صلوات
  40426  نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
  دوم.نمیدانم چرا برخی شیعیان، شخصیتی مثل مختار را مقدس میشمارند؟ مگر بهانه کردن انتقام حضرت حسین برای رسیدن به اهداف قدرت طلبانه میتواند شخصیت کذابی چون مختار را موجه جلوه دهد؟
  با سلام
  نمیدانید و یا نمیخواهید بدانید!
  مشکل اینجاست, که شما در لشکر امویان هستید باید از مختاربه عنوان
  کذاب یاد کنید !
  هماند همان شامی که برای اولین بر این کلمه
  سخیف را بکار برد !
  در یکی از جنگ ها در مصاف لشکر مختار با لشکر شام یکی از شامی‌ها این مطلب را گفت که « ما بر دین اموییین هستیم و شما بر دین علی، ای مختار کذاب» و این حرف ماند و متاسفانه این مطلب چاپ هم شد،
  ذهبی در جلد 3 «سیر اعلام النبلاء» در شرح حال مختار می‌گوید : مختار در مدینه رشد کرد و از ابتدا محب اهل بیت‌(ع) بود «نَشَا عَلی حب بنی هاشم» و در زمان معاویه به بصره آمد و از امام حسین ( علیه السلام ) تبلیغ می‌کرد و استاندار آنجا او را دستگیر کرد و شلاق زد و خلع لباسش کرد.
  بعد هم به طائف تبعیدش کرد، آنان می‌گفتند مختار می‌گوید، جبرئیل بر من وارد می‌شود؛ در حالی که این جبرئیل؛ «جبرئیل امین» حامل وحی نبوده است، بلکه خادم مختار نامش جبرئیل بوده است.
  با تمام این اوصاف در حقیقت خواب راحت را از چشم بنی امیه گرفت و امویین را ذلیل کرد .
  از ظاهر بعض روایات به دست می‌آید که قیام مختار با اذن خاص امام سجاد علیه السلام بوده است ایشان به شدت انتساب مختار به فرقه گمراه کیسانیه را رد می‌کند و می‌فرمایند : این اتهام توسط اهل سنت به مختار وارد شده است : « و هذا القول باطل جدا ....» و این نظریه جدا باطل است « معجم رجال احدیث ؛ ج 18 ص 100-101»
  .

  ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۱۲/۲۲ در ساعت ۰۷:۱۳
  حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
  بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
  حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
  ( صفات الشيعه ص 8 )

 11. صلوات ها 12


 12. #8

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  مطالعه بازی و دین و بحث
  نوشته
  6,354
  حضور
  99 روز 17 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  95
  آپلود
  0
  گالری
  33
  صلوات
  27244  باسلام برادر گرامی ایمان 2010 (علت نوشتن با فونت قرمز این است که حتما ببینید و جواب دهید)

  اول از همه می شود نظرتان را درمورد جانشینی رسول الله(ص) بدانم

  لطفا در یک جمله واضح فونت بزرگ و رنگی واضح بنویسید تا خوب ببینم
  منظورم اینه که آیا از جانب خدا جانشینی برای پیامبر انتخاب شده یا خیر؟

  اسلام درخشانترین راه است
  غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

  موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
  عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
  (همان ح-10811) 13. صلوات ها 8


 14. #9

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  مطالعه بازی و دین و بحث
  نوشته
  6,354
  حضور
  99 روز 17 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  95
  آپلود
  0
  گالری
  33
  صلوات
  27244  نقل قول نوشته اصلی توسط iman2010 نمایش پست ها
  چهارم: چرا به وحدت دعوت میکنید ولی برخلاف وحدت عمل میکنید؟
  با سلام ایمان گرامی

  ما بر خلاف وحدت عمل می کنیم ؟

  نمار جماعت که یکی از بزرگترین نماد وحدت مسلمین است

  شما قبول دارید که چه قدر هم سفارش شده؟


  شما که می گویید وحدت چند بار در نماز جماعت با شیعیان شرکت کرده اید؟(یا حداقل اطرافیانتان؟)
  ویرایش توسط رستگاران : ۱۳۸۹/۱۲/۲۲ در ساعت ۱۰:۱۳
  اسلام درخشانترین راه است
  غررالحکم امدی ترجمه ادیب فقید محمد علی انصاریحدیث505

  موسسه انتشاراتی امام عصر(عج)
  عقل آدمی را به گفتار نیک و نهاد پاکیزه و کردار نیکو دلیل آورند
  (همان ح-10811) 15. صلوات ها 8


 16. #10

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۹
  نوشته
  196
  حضور
  2 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  188  شاید امروز آخرین باری باشد که به قصد مطلب نوشتن وارد سایت میشوم. زیرا واقعا به تجربه دریافته ام که این بحث کردن با شماها نتیجه ای در برنخواهد داشت. به همین دلیل چند نفر از دوستان تشیع سوالاتی پرسیده اند که سعی میکنم در حد توان جوابی مختصر بدهم و دیگر سراغ همان راهی بروم که نتیجه بخش باشد نه اینکه در چنین سایتی شروع به بحثی بی سرانجام کنم.


  نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها

  به نظرم نگاه ما به مختار منصفانه تر از نگاه اهل سنت به خلیفه دوم است چرا ؟
  چون مختار هر ادعا و انگیزه ای داشته در مقام عمل و ظاهر، انتقام خون سیدالشهداء و یارانش را گرفت اما خلیفه دوم هنوز کفن پیامبر ص خشک نشده بود که در خانه فاطمه زهرا را شکست و فرزند اورا در شکمش به قتل رساند .
  خیر. نگاه شما به مختار به این خاطر است که چون برضد افرادی چون عبداالله بن عمر و عبدالله بن زبیر ایستاد خودبخود او را مقدس میشمارید و اصلا کاری به شخصیت فرد مذکور ندارید. نگاهی بی طرفانه به زندگی مختار نشان خواهد داد که هدف مختار در حقیقت خونخواهی حضرت حسین نبوده است بلکه قدرت طلبی بوده ولی خونخواهی حضرت حسین را وسیله ای برای رسیدن به هدف خود قرار داده بود که هرگز هم به هدفش نرسید.
  داستان قتل حضرت فاطمه توسط حضرت عمر جزو دروغهای تاریخ است. حتی آقای دکتر حسینی قزوینی هم در شبکه المستقله اعتراف کردند که هیچ حدیث ضعیفی مبنی بر این قضیه وجود ندارد و هرچه هست ضعیف است و نادرست! آیا میخواهید اعتقادات خود را برمبنای احادیث ضعیف استوار کنید؟؟

  نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها

  اولین تروریستها آنها بودند که در بازگشت از تبوک قصد جان پیامبر کردند اما پیش خدا و رسول عده ای از اصحاب رسوا شدند
  شیعیان اگر می کشند دشمن اسلام را می کشند نه مثل اهل سنت و وهابیت که مسلمان و غیر مسلمان را به قتل می رسانند . امروز سردمدار تروریسم دنیای اسلام کیانند ؟ شیعه یا سنی ؟
  چشم باز و کوری ؟

  البته من از شخص شما انتظار ادب نداشته و ندارم. همچنان که فقط زبان به توهین و تهمت و تهدید دارید!
  یعنی خداوند آن افراد را نمیشناخت که در مورد آنها گفت: اولئک مومنون حقا؟؟؟؟؟؟؟ یعنی خداوند اشتباه کرد که آنها را مومنان واقعی نامید؟ آقای محترم بازهم سراغ حرفهای احادیث ضعیف نروید.
  شیعه در تاریخ اسلام چه کرده؟ شما یک مورد را برای ما بیان کنید؟ عمر مختار و صلاح الدین ایوبی و عثمانیان و... همگی اهل سنت بودند. بله حق باشماست، صفویه شیعه بود و چه جنایات که نکرد (لازم است از جنایات صفویه بنویسم؟). حالا ما کور هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟


  نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها

  وحدت شعار بزرگان است و تنها بلندنظرانی از دو گروه به آن لبیک گفته اند و دیگران در دام دشمن و شیطان مانده اند . از میان ما که حداقل شعار وحدت هست اما شما چه ؟ نهایتا دنباله رو ما در برخی موارد
  کسی با وحدت مشکل ندارد. ما از سخن توخالی نفرت داریم. اصلا حرف نزدن و شعار ندادن خیلی بهتر است از اینکه حرفی بزنی ولی خودت دقیقا برضد آن حرف عمل کنی! نمیدانم شاید در روش شخص شما، شعار دادن و عمل نکردن بسیار مطلوب باشد  نقل قول نوشته اصلی توسط حامد نمایش پست ها

  انحراف امت اسلام بعد از پیامبر در امر شخصی نبود بلکه در امر خطیر اجتماعی و امامت بود . کسی نگفته اصحاب پیامبر در امور اخلاقی و شخصی مسلمانی ، چیزی نبودند بلکه در امر حاکمیت جامعه اسلامی پیرو افرادی شدند که شایستگی این مقام را نداشتند .
  بله دیگه. ما هم میگوییم پیامبر آنقدر معلم ضعیفی بود که به محض فوت پیامبر، نزدیکترین یاران او برای جانشینی او شروع به کشتار کردند و حتی دختر پیامبر خودشان را به قتل رساندند! اگر تکلیف نزدیکترین یاران و مشاوران پیامبر اینچنین باشد دیگر وای به حال بقیه. یعنی پیامبر حتی نتوانسته است افراد درستگاری را در اطراف خود جمع کند. زنش که فاحشه بوده! نزدیکترین یارانش که قصد ترور او را داشته اند و بعد از فوتش، دخترش را کشتند تا به حکومت برسند......عجب دین مزخرفی است این اسلام که پیامبر آن حتی نتوانسته است اطرافیان خود را بشناسد! (خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل). من از چنین پیامبری و از چنین دینی بیزاری میجویم!

  آقای محترم! حرفهای شما تنها اهانت است به شخصیت پیامبر و ضعیف جلوه دادن کسی که خداوند او را اسوه حسنه معرفی میکند......
  [SIZE=2]
  خدایا !
  رحمتی کن تا ایمان ، نان و نام برایم نیاورد ،
  قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم
  تا از آنها باشم که پول دنیا را میگیرند و برای دین کار میکنند ،
  نه از آنان که پول دین را میگیرند
  [CENTER]و برای دنیا کار می کنند.
  [COLOR=Magenta][B]صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود