چرا ما باید تابع انتخاب پدرانمان در موردنوع حکومت(جمهوری اسلامی)باشیم؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چرا ما باید تابع انتخاب پدرانمان در موردنوع حکومت(جمهوری اسلامی)باشیم؟

با سلام
حضرت امام خمینی ره در سخنرانی 12 بهمن بهشت زهرا خطاب به حکومت پهلوی فرمودند :

"حکومت شما را مردم انتخاب نکردند.بر فرض هم که بگویید حکومت ما بر اساس آرای مردم است ما به شما می گوییم گیریم که پدران ما این نوع حکومت(پادشاهی) را انتخاب کردند، خب چرا ما باید تابع رای آنها باشیم؟ما خودمان رای داریم"

حال پرسش این است که دقیقا همین سوال در مورد رای پدران ما در 33سال پیش به نوع حکومت پیدا می شود.
مگر ما خودمان رای نداریم؟
چرا نباید نوع حکومت در هر نسلی به رای مردم گذاشته شود؟

جهنمی;92191 نوشت:
حال پرسش این است که دقیقا همین سوال در مورد رای پدران ما در 33سال پیش به نوع حکومت پیدا می شود. مگر ما خودمان رای نداریم؟ چرا نباید نوع حکومت در هر نسلی به رای مردم گذاشته شود؟

سلام
سوال خوبی است
اما حضور مردم در انتخابات مختلف و نقش آفرینی در همه ابعاد نشانه توافق نسل نو با این نظام است . در هیچ نظامی هم بطور مداوم رفراندوم انجام نمی شود
موفق در پناه حق

سلام

در حکومت طاغوتی پهلوی همه مردم از همه جای ایران قیام کردند و کشته ها دادند
سئوال بنده این است اکنون نیز چنین اتفاقی افتاده است؟
شما نمی توانید حکومتی را پیدا کنید که همه از ان راضی باشند
حضرت علی علیه السلام چقدر مخالف داشت؟
آیا حکومت علی علیه السلام ظالمانه بود؟یا منافع عده ای به خطر افتاده بود؟
بهتر نیست به جای ضربه زدن همه باهم به فکر ساختن باشیم؟
به نظر شما کسانی که از انتخابات شروع کردند و الان آشکارا به دین توهین می کنند واقعا به فکر اصلاحند؟
شما نمی دانی چه نقشه هائی کشیده اند برای این مملکت ما که دستی بر آتش داریم از اینها باخبریم
یک جمله می گویم خواستید بپذیرید خواستید بنده را دشنام دهید خودتان بعدها ب این مطلب خواهید رسید

قدر رهبری را بدانید تمام اینها دارند تلاش می کنند رهبری را بی رنگ کنند چون اگر چنین شد اسلام را می توانند به راحتی نابود کنند

جهنمی;92191 نوشت:
چرا نباید نوع حکومت در هر نسلی به رای مردم گذاشته شود؟

با سلام

خودتان کمی فکر کنید
اگر قرار باشد هر نسلی خود حکومت را تعیین کند آیا نظم در کشور حاکم می شود؟
مردمی که مدام افکارشان در حال تغییر است و با توجه به جبه ضد اسلام که در سال ها اخیر بیشتر شده است از اسلان دور می شوند آیا می توانند حکومتی درست را انتخاب کنند؟

**عبدالله**;92227 نوشت:
یک جمله می گویم خواستید بپذیرید خواستید بنده را دشنام دهید

چرا دشنام بدم؟نعوذبالله.
من خودم عاشق رهبرم.درسته که به اقتضای جوانی ام سوالات زیادی دارم و انتقادات زیادی به حکومت.اما باکلیت آن موافقم و باید بگویم واقعا فدایی رهبرم.هر چند بخاطر گناهان زیادم می دانم که جهنمی هستم

جهنمی;92191 نوشت:
مگر ما خودمان رای نداریم؟ چرا نباید نوع حکومت در هر نسلی به رای مردم گذاشته شود؟

با سلام

مگر مشاركت 85 درصدي در اتخابات يك كشور راي به حكومت ان كشور نيست ؟؟؟

مگر حضور بالاي 40، 50 ميليون در راه پيمايي هاي مختلف در نظام نشان از انتخاب حكومت به دست مردم نيست ؟؟؟

شركت مردم در انتخابات راي به نظام و حكومت نيست ؟؟؟

عزيز برادر

نسخه دموكراسي كه توسط غرب براي حكومت هاي دنيا پيچيده شده است حكومت نصف بعلاوه يك است
يعني اگر 50 ابو علي سينا در يك طرف بايستد و 51 چوپان بي سواد در طرف ديكر اگر ان 51 نفر بگويند فلان كار شود 50 ابو علي سينا بايد پيرو گفته 51 چوپان باشند

خب اين كه دموكراسي است و فعلا در جهان مبنايي براي مقبوليت بخشيدن به حكومت ها

شكر خدا نظام مقدس جمهوري اسلامي هم از اين مقبوليت مردمي برخوردار است حال مشكل چيست؟؟

هرچند اشكالات اساسي به اين دموكراسي از طرف انديشمندان اسلامي وارد است

جهنمی;92410 نوشت:
من خودم عاشق رهبرم.درسته که به اقتضای جوانی ام سوالات زیادی دارم و انتقادات زیادی به حکومت.اما باکلیت آن موافقم و باید بگویم واقعا فدایی رهبرم.هر چند بخاطر گناهان زیادم می دانم که جهنمی هستم

با سلام

در مورد سوالات خود مي توانيد در تايپك ها

http://www.askdin.com/forumdisplay.php?f=113

اين انجمن مطرح نماييد

البته مسايل سياسي خارج از موضوعاتي كه بحث اعتقادي دارد در سايت امكان پذير نيست ولي تا جايي كه در مورد حكومت اسلامي است و ولايت فقيه امكان پذير است

در مورد جمله اخرتان هم از رحمت خدا مايوس نشويد كه اين هم گناهي است بس

بزرگ و از الان براي خود جايگاه تعيين نكنيد كه پاداش و عذاب فقط و فقط به دست خداست

راه توبه و بازگشت به سوي خداوند و دستورات دين براي همه زمان به روي انسان باز است

جهنمی;92191 نوشت:
با سلام حضرت امام خمینی ره در سخنرانی 12 بهمن بهشت زهرا خطاب به حکومت پهلوی فرمودند : "حکومت شما را مردم انتخاب نکردند.بر فرض هم که بگویید حکومت ما بر اساس آرای مردم است ما به شما می گوییم گیریم که پدران ما این نوع حکومت(پادشاهی) را انتخاب کردند، خب چرا ما باید تابع رای آنها باشیم؟ما خودمان رای داریم

باسلام خدمت برادر عزيز
به نظر مي رسد امام طبق ادعاي رژيم طاغوت که خود راقانوني مي دانستند (ودليل قانوني بودن خودرا راي مجلس به سلطنت پهلوي وانحلال قاجار مي دانستند )با آنها صحبت کرد ،يعني اگر دليل قانوني بودن شما اين است باطل است اما دليل قانوني وشرعي بودن حکومت جمهوري اسلامي فقط راي مردم نيست بلکه طبق معبارهاي ما حکومت از آن خداست که بر عهده پيامبران گذاشته شده است وبعد از آن امامان و در زمان غيبت کبراي امام معصوم عليه السلام بر عهده فقيه جامع الشرايط است،نه اينکه،دليل شرعي وقانوني بودن نظام راي مردم است البته راي مردم پشتوانه نظام است که اگر نباشد به طور طبيعي،ازحکومت ازدست فقيه جامع الشرايط بيرون مي رود همانطور که مدت زيادي بيرون بود.پس شرعيت وقانوني بودن نظام از طرف خداوند است وپشتوانه آن نيز مردمند که در مناسبتهاي مختلف آن رانشان داده اند درطول تاريخ انقلاب از شرکت در انتخابات هاي مختلف وراهپيمايي هاي مختلف اين امر مشهود بود هاست

جهنمی;92191 نوشت:
حال پرسش این است که دقیقا همین سوال در مورد رای پدران ما در 33سال پیش به نوع حکومت پیدا می شود. مگر ما خودمان رای نداریم؟ چرا نباید نوع حکومت در هر نسلی به رای مردم گذاشته شود؟

حکومت اسلامی باید مشروعیت و مقبولیت داشته باشد تا بالفعل محقق شود.
نظام اسلامی نیز مشروعیتش الهی است و طبق دلایل شرعی و عقلی قابل اثبات است. ولی جمهوریت آن که مقبولیت مردمی را بیان میکند از سوی اقبال مردم محرز میشود. در طی 33 سال نیز همواره این مقبولیت ادامه داشته است که توسط شرکت کافه مردم در صحنه تظاهراتها،انتخابات و .... متبلور شده است لذا احتیاجی به انتخابات برای اینکه بدانی مردم حکومت را میخواهند یا نه ؟نیست. نمونه بارزش تظاهرات سراسری 9 دی 88 بود که به وضوح مقبولیت حکومت اسلامی از منظر مردم محرز شد.

جهنمی;92410 نوشت:
هر چند بخاطر گناهان زیادم می دانم که جهنمی هستم

سلام به دوست بهشتیمان
بزرگوار چرا شما جهنمی باشید؟ با آنهمه وعدۀ به حق خداوند.
کسی که خود معترف به گناهان خویش است در واقع تائب به در گاه ربوبی است و تائب به آن درگاه هیچگاه ناامید نخواهد بود ویاس نیز در آن بارگاه راهی ندارد.
بنابراین این تصویر جهنمی را تغییر دهید و آیدی خود را تبدل به بهشتی نمائید.

موضوع قفل شده است