·▪▪••●به همسرتان در خانه كمك كنيد●••▪▪· «پاداش هاي عظيم خدمت به زن»

تب‌های اولیه

55 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
·▪▪••●به همسرتان در خانه كمك كنيد●••▪▪· «پاداش هاي عظيم خدمت به زن»

حضرت امیرالمومنین علی علیه السلام فرمود:

روزی رسول خدا صلی الله علیه و آله بر ما در منزل وارد شد. فاطمه علیها السلام نزدیک دیگ غذا نشسته بود و من هم برایش عدس تمیز می کردم.

آن حضرت مرا با لقب ابالحسن می خواندند، عرض کردم: بفرمایید.

اظهار داشتند:

« بشنو از من آنچه را که به دستور پروردگارم می گویم!

هیچ مردی نیست که در کارهای منزل به همسرش کمک کند

، مگر اینکه پاداش او به هر تار مویی که بر بدنش روییده باشد، ثواب یک سال عبادتی است که تمام روزهایش را روزه گرفته و تمام شب هایش را به عبادت ایستاده، شب زنده داری کرده باشد. و خداوند به او ثوابی می بخشد که به انبیای صابر خود مثل حضرت داوود و یعقوب و عیسی علیهم السلام بخشیده باشد.

ای علی!
کسی که در کارهای خانه به همسر خود بدون سرکشی و دلتنگی و تکبر خدمت نماید، پروردگار اسمش را در دفتر شهدا ثبت می کند و برایش به هر روز و شبی ثواب هزار شهید و به هر قدمی که بر می دارد به آن مرد ثواب حج و عمره می دهد و به هر قطره ای که از بدنش عرق بیاید یک خانه در بهشت برایش منظور می نماید.

ای علی!
یک ساعت خدمت کردن به همسر در کارهای خانه بهتر از عبادت هزار سال و هزار حج و هزار عمره و بهتر از آزادی هزار بنده در راه خدا و هزار جنگ در راه دین و عیادت از هزار مریض و هزار نماز جمعه و هزار تشییع جنازه و هزار گرسنه ای که برای رضای خداوند رحمان سیر گردد و هزار برهنه را پوشاند و هزار اسب در راه پروردگار دادن و برایش بهتر از هزار دینار به مستمندان صدقه دادن و بهتر از تلاوت تورات و انجیل و زبور و قرآن است و بهتر از آزاد کردن هزار اسیر و بخشیدن هزار شتر به فقراست

و چنین مرد خدمتکار به همسر از دنیا بیرون نمی رود مگر این که جایگاه خوب خود را در بهشت ببیند.

ای علی!
کسی که روگردانی و تکبر نکند در خدمت به همسرش بدون حساب وارد بهشت می شود.

ای علی!
خدمت به همسر کفاره ( پاک کننده) گناهان کبیره است و خاموش کننده آتش خشم پروردگار جبار و صداق ازدواج با حور العین و این خدمت موجب زیادی خوبی ها و علو مقام است.

ای علی!
خدمتکار همسر نمی شود مگر شخص صدیق و درستکار و یا شهید و یا مردی که خداوند متعال خیر دنیا و آخرت را برایش خواسته باشد»

بحار ج 13 ص 133 چاپ ایران و جامع الاخبار ص 102 به نقل از رساله حقوق امام سجاد شرح نراقی

.

جالبه نه؟

به نظر شما چرا امروزه به این گونه عبادت ها کمتر توجه می شه؟

چرا یک آقا ترجیح می ده هزار رکعت نماز بخونه اما یک دقیقه به همسرش کمک نکنه؟

این امر جز بی اطلاعی از امور شرعی و حقوق و سلوک با همدیگر و یا تکبر فکر نمی کنم علت دیگری داشته باشه.

حجت الاسلام شاه محمدی درباره حقوق مردان و زنان گفت:

زن از نظر اخلاقی و روابط انسانی و عاطفی باید

:ok!: به تمام امور خانه به بهترین وجه رسیدگی کند.

:ok!: هم چنین باید با گذشت باشد.

:ok!:به طوری که اگر مرد با نارحتی از خانه بیرون رفت، بر زن است که خود را آماده سازد تا هنگام بازگشت همسرش ناراحتی را از او زایل کند،

:ok!:و هنگام ورود به خانه باید با گشاده رویی و تبسم او را استقبال کند، و او را سلام دهد و بدین وسیله شادی را به او بازگرداند.

:ok!:زن باید در مقابل شوهر در کمال خوشرویی باشد،

:ok!:و با تواضع و تبسم و حوصله، کانون خانواده را گرمتر کند،

:ok!:با محبت و صمیمیت ریشه ی اختلافات و نزاع را برکند

:ok!:و به هر نحو ممکن در هنگام نارحتی دل همسرش را به دست آورد.

{ این یک وظیفه است.}

{مرد هم وظیفه دارد}

:ok!: هنگام ورود به منزل با نشاط باشد.

:ok!:غم و غصه و خستگی ها را کنار نهد.

:ok!:اگر از کار یا از دوستان و یا وظایف اجتماعی ناراحتی و گرفتاری داشته باشد، آن را به محیط خانواده انتقال ندهد

:ok!:و محیط خانه را سرد نکند.

هیچ کدام ما نه از حضرت زهرا سلام الله علیها بالاتریم نه از حضرت علی علیهم السلام.

زنان که در خانه کار می‌کنند و البته برکتش را هم می‌بینند؛

اما مرد هم نباید از کار خانه ابا داشته باشد.

همانطور که در مورد خانه‌داری زنان می‌خوانیم:
«زنان با اشتغال در خانه خویش ثواب مجاهدان خواهند یافت»(4)

و دیگر اینکه
«هر زنی که در خانه همسر خود کاری انجام داده و جابجایی انجام دهد و هدف او اصلاح امور خانواده باشد، خداوند نظر( رحمت) بر او می‌افکند و هر که خدا به او نظر رحمت افکند هرگز عذاب نخواهد شد» (5)

در حدیثی داریم که وقتی پیامبر وارد منزل دختر و دامادشان شدند و دیدند فاطمه بر سر دیگ غذا نشسته وداماد عدس پاک می‌کنند خطاب به حضرت علی –علیه السلام- فرمودند:

«آنچه را می‌گویم از من بشنو...

ای علی! هرکس به خانواده‌اش خدمت کند این خدمت کفاره گناهان کبیره‌اش خواهد شد و آتش خشم الهی را خاموش خواهد نمود و همسر بهشتی و درجات عالیه نصیبش خواهد ساخت.

ای علی! به همسرش خدمت نمی‌کند مگر کسی که راستگو باشد یا شهید و یا کسی باشد که خداوند خیر دنیا و آخرت را برای او اراده کرده است.» (6)

4- نهج الفصاحه: ح2892؛ روضه الواعظین:ج2، ص376
5- امالی طوسی:ص618؛ امالی صدوق:ص411
6- بحارالانوار:ج104،ص132؛ مستدرک الوسائل:ج13،ص48؛ جامع الاخبار:ص102.

با سلام و تشکر از جناب فقیر محترم و بزرگوار به جهت ارائه ی مطالب بسیار زیبا و خوب شون

بخش های کمی از روایت رو شنیده بودم ولی روایت کامل رو ندیده بودم .

واقعا پاداشها برای بنده حیرت آور بود !!!
امیدوارم آقایون این پاداش ها رو از دست ندن (:

جزاکم الله خیرالجزاء

سلام

تشکر از اقا سعید از مطالب مفید !

به زندگی زن و مرد با هم میگن زندگی مشترک یعنی زن و مرد با هم همکاری کنن ! ولی حالا دو جامع میگین زن ذلیل شده !

madanchi11;91113 نوشت:
به زندگی زن و مرد با هم میگن زندگی مشترک یعنی زن و مرد با هم همکاری کنن ! ولی حالا دو جامع میگین زن ذلیل شده !

با سلام و تشکر

مطمئن باشید به هر میزان که از آموزه های دینی و سیره ی اهلبیت علیهم السلام فاصله بگیریم از خوشبختی و آسایش در زندگی دنیا و عاقبت خیر و نیکو در آخرت فاصله گرفته ایم .

به نظر شما خدمت آقایون به همسران شون ، در زمان اهلبیت علیهم السلام با اون تعصب و غیرت مردم جاهلیت سخت تر بوده یا در جامعه ی فعلی ؟

خدمت و کمک مرد به همسرش نه تنها زن ذلیلی مرد نیست بلکه نهایت تواضع و عشق به همسر و خانواده اش هست .

پاداش هایی که پیامبر عزیزمون در این روایت فرمودند هر مردی رو به شوق میاره که تا جایی که براش ممکن هست به همسرش خدمت کنه .

ضمن اینکه در دوره الان از این نوع حرفها برای خانمها هم خیلی گفته میشه ! مطمئن باشید جلوی دهن مردم رو نمیشه گرفت

بله به نظرمن هر کسی توفیق اینکار رو نداره چون پیامبر عزیزمون صلی الله علیه و آله و سلم به امیرالمومنین علیه السلام فرمودند :

يا على

لا يَخدِمُ العِيالَ إلاّ صِدّيقٌ أَو شَهيدٌ أَو رَجُلٌ يُريدُ اللّه بِهِ خَيرَ الدُّنيا وَالخِرَةِ؛

يا على
به خانواده خود خدمت نمى كند مگر
صدّيق
يا شهيد
يا مردى كه خداوند خير دنيا و آخرت را براى او مى خواهد.

موفق و سربلند باشید

آثار خوش رفتاری با خانواده

«طول عمر»

قال الصادق علیه السلام

مَن حَسُنَ بِرُّهُ بِأَهلِ بَيتِهِ مُدَّ لَهُ فى عُمُرِهِ؛
هر كس به شايستگى در حقّ خانواده اش نيكى كند، عمرش طولانى مى شود.

ثَلاثَةٌ اِن يَعلَمُهنَّ المُؤمِنُ كانَت زيادَةً فى عُمُرِهِ وَ بَقاءَ النِّعمَةِ عَلَيهِ: تَطويلُهُ فى رُكوعِهِ وَ سجودِهِ فى صلاتِهِ وَ تَطويلُهُ لِجلوسِهِ عَلى طَعامِهِ اِذا اَطعَمَ عَلى مائِدَتِهِ وَ اصطِناعُهُ المَعروفَ اِلى اَهلِهِ؛

سه چيز است كه اگر مؤمن از آنها مطلع شود، باعث طول عمر و دوام بهره مندى او از نعمت ها مى شود:
طول دادن ركوع و سجده،
زياد نشستن بر سر سفره اى كه در آن ديگران را اطعام مى كند
و خوش رفتارى اش با خانواده.

سلام
گامی جدید از اسک دینی ها در جهت زن ذلیلی.....(شوخی):taeed:
نباید انتظار داشت مردی که خسته و کوفته از سر کار برمیگرده تازه بیاد کمک زنش ظرف بشوره یا غذا درست کنه چون خیلی بی انصافیه ..اما خب موافق این هستم که مرد جمعه ها رو به همسرش اجازه استرحت بده...مثلا یا خودش غذا درست کنه یا از بیرون غذا بگیره...یا این که مواقعی که مهمان دارن و کار سنگینه یا کار مردونه هست مثل شستن فرش و ... مرد کمک کنه ولی به طورکلی این که وظیفه ای به وظایف مرد اضافه بشه و زن توقع داشته در این جهت از مردش زیاد قشنگ نیست...

تنهاترین سردار;91193 نوشت:
نباید انتظار داشت مردی که خسته و کوفته از سر کار برمیگرده

من بعضی ها رو می شناسم که با هم دیگه از سرکار برمی گردند ( یه جا کار می کنند ) آقا استراحت می کنه و خانم تازه باید به بچه و کارای خونه بپردازه

خاتون مهر;91202 نوشت:
من بعضی ها رو می شناسم که با هم دیگه از سرکار برمی گردند ( یه جا کار می کنند ) آقا استراحت می کنه و خانم تازه باید به بچه و کارای خونه بپردازه

سلام
مردی که قبول میکنه زنش همکارش باشه و درک نکرده زن باید ستون خونه اش باشه .باید شونه به شونه زنش توی خونه کار کنه اونجا دیگه مرد وزن مفهومی نداره..و زنی هم قبول کرده بره سرکار حقشه بدتر از اینو بکشه....
اخه هر چیزی جایی داره و هر کسی مسولیتی...خب توی این مدت که خانم و آقا نبودن بچه کجا بوده؟؟آویزون اینو اون؟بچه داری و خانه داری خودش مهمترین کاره من که اصلا این سبک زندگی رو قبول ندارم...نه مرد مرده و نه زن زن...
البته هستند کارهایی که در محیط مناسب زنانه و با ساعت کاری کم و پاره وقت هستن که زن میتونه به زندگیش هم برسه بدون این که چیزی آسب ببینه..اما به نظرم بچه اومد بزرگترین کار زن میشه بچه..

سلام

کار کردن زن بیرون از خونه چیز خوبی نیست زیرا حضرت فاطمه علیه السلام فرمودند گوشه خانه برای زن بهترین محراب عبادته

ولی

توی این زمانه و تغییر فرهنگها این مطلب خیلی عجیب نشون میده پس باید گفت با رعایت همه شئون و در صورت اجبار در محیطهای کاملا امن زن می تونه کار کنه
این حرف من برای خانمهای مومنه است نه یک سری حیوانات که اسم زن رو لکه دار کردن با حرکات بی شرمانه و......
زن گوهری بی همتاست که هر نالایقی را نباید لایق بشماره

نباید انتظار داشت مردی که خسته و کوفته از سر کار برمیگرده تازه بیاد کمک زنش ظرف بشوره یا غذا درست کنه چون خیلی بی انصافیه ...

فکر نمی کنم هیچ خانم باانصافی باشه و از همسرش که خسته و کوفته از محل کار اومده توقع کار کردن داشته باشه :Labkhand:

اسلام دینی هست که به همه ی جوانب نظر داره، به زن و شوهر توصیه می کنه مراعات حال هم رو بکنن و در زندگی مشترک به هم کمک کنند .

قبول کنید که خیلی از آقایون هستند که کسر شان شون هست کوچک ترین کاری رو در خونه انجام بدن ، ضمن اینکه کارهای شخصی خودشون رو هم به دوش همسرشون میذارن .(البته بحمدالله خانواده ی خودم اینطور نیستند، ولی دور و برم از این نوع آقایون زیاد دیدم.‌)

ولی به طورکلی این که وظیفه ای به وظایف مرد اضافه بشه و زن توقع داشته در این جهت از مردش زیاد قشنگ نیست...

به طور کلی به نظر بنده هیچ خانمی نباید از همسرش توقع کار کردن در خونه داشته باشه :Labkhand: تا چه برسه به اینکه وظیفه ی مرد بدونه

هم چنان که مرد هم نباید از همسرش در مورد کار خونه توقع زیادی داشته باشه و حتی وظیفه ی زن بدونه

اگر توقعی در این بین نباشه کوچک ترین محبتها و کمک ها رو لطف طرف مقابل میدونیم و سپاس گذاریم ولی اگر کوچک ترین توقعی داشته باشیم فکر می کنیم وظیفشه و باید انجام بده ...

بازگو کردن این احادیث بیشتر به این خاطر هست که مرد در همیاری و کمک به همسرش تشویق و ترغیب بشه و اگر واقعاً میتونه کمک کنه دریغ نکنه ...

به این خاطر هست که آقایون فکر نکنند کمک کردن به همسر زن ذلیلی هست و مرد اقتدارش رو با دستور و فرمان دادن می تونه حفظ کنه

...

موفق سربلند باشید؛

تنهاترین سردار;91207 نوشت:
و زنی هم قبول کرده بره سرکار حقشه بدتر از اینو بکشه....

بنده هم با اشتغال خانمها، (خصوصاً کار بیرون از خونه) به شدت مخالفم ولی به هیچ عنوان درست نیست چنین خطابی نسبت به خانمها بشه :Labkhand:

موفق باشید؛

تنهاترین سردار;91207 نوشت:
زنی هم قبول کرده بره سرکار حقشه بدتر از اینو بکشه....

ماه بانو;91222 نوشت:
بنده هم با اشتغال کردن خانمها، (خصوصاً کار بیرون از خونه) به شدت مخالفم

لطفا یه نسخه برای همه نپیچید! خیلی از آدمها خودشون بهتر میدونن چکار باید بکنن!

به این نکته هم توجه کنید که بیشترین میزان افسردگی در میان زنان خانه دار گزارش شده

در ضمن ممکنه یه خانمی مجرد باشه باید از گشنگی بمیره؟

خانم دکتر ها چی؟ بیماری های مخصوص زنان آدم بهتره به مرد مراجعه کنه یا زن؟

خانم معلم ها چی؟

زنی که میره سرکار به هردلیلی حقشه که از کار طاقت فرسای خونش کمتر بشه نه اینکه بیشتر بکشه....

زیتون;91238 نوشت:
لطفا یه نسخه برای همه نپیچید! خیلی از آدمها خودشون بهتر میدونن چکار باید بکنن! به این نکته هم توجه کنید که بیشترین میزان افسردگی در میان زنان خانه دار گزارش شده

اگر ادما می دونن چکار کنن پس دین را جمعش کنید بره ادما خودشون اوستا هستن
امار افسردگی رو عنایت می فرمایین؟
اون اماری که ما داریم بیشترین میزان پرخاشگری و عصبی شدن بین خانمهای شاغل است

زیتون;91238 نوشت:
در ضمن ممکنه یه خانمی مجرد باشه باید از گشنگی بمیره؟ خانم دکتر ها چی؟ بیماری های مخصوص زنان آدم بهتره به مرد مراجعه کنه یا زن؟ خانم معلم ها چی؟ زنی که میره سرکار به هردلیلی حقشه که از کار طاقت فرسای خونش کمتر بشه نه اینکه بیشتر بکشه

وظیفه زن کار در منزل نیست اگر کار می کنه توی خونه داره لطف می کنه
ولی ایا کار بیرون منزل وظیفه اش است؟چطور یه زن بلده از صبح تا شب تو اداره جون بکنه ولی وقتی میاد خونه به شوهرش یه لبخند هم نمی تونه بزنه چون نا نداره
به نظرتون خدا از یه همچی زنی راضیه؟اینه تعلیمات دین ما؟
بعدشم یه سری شغلها برای زنها مناسبن یه سری خیر این نسخه ای که شما پیچیدی راه را برای خیلی از سواستفاده کننده ها باز می کنه
تفکرات فمنیست از همین اشتغال زن در بیرون از منزل شروع شد تو ایران بعد کمک کم رسید به جائی که الان......

زیتون;91238 نوشت:

با سلام خدمت سرکار زیتون محترم

مگه بنده نسخه ی کلی پیچیدم ؟! عرض کردم با اشتغال خانمها مخالف هستم .

البته دلایل زیادی دارم ولی اینجا جای این بحث نیست چون باعث انحراف تاپیک از مسیر اصلی خودش میشه

در نظر دارم در یک فرصت مناسب یک تاپیک مستقل در این زمینه بزنم که در اون تاپیک به تمامی ابعاد اشتغال زنان می پردازیم انشاالله ...

موفق و سربلند باشید؛

رسول اكرم صلى الله عليه و آله :

خَيرُكُم خَيرُكُم لأَِهلِهِ وَأَنَا خَيرُكُم لأَِهلى
ما أَكرَمَ النِّساءَ إلاّ كَريمٌ وَلا أَهانَهُنَّ إلاّ لَئيمٌ؛

بهترين شما كسى است كه براى خانواده اش بهتر باشد، و من از همه شما براى خانواده ام بهترم،
زنان را گرامى نمى دارد، مگر انسان بزرگوار و به آنان اهانت نمى كند مگر شخص پَست و بى مقدار.

خَيْرُكُم خَيْرُكُم لِنِسائِهِ و اَنَا خَيْرُكُم لِنِسائى؛

بهترين شما كسى است كه براى زنان خود بهتر باشد و من بهترين شما براى زن خود هستم.

ماه بانو;91253 نوشت:
با سلام خدمت سرکار زیتون محترم

مگه بنده نسخه ی کلی پیچیدم ؟! عرض کردم با اشتغال خانمها مخالف هستم .

البته دلایل زیادی دارم ولی اینجا جای این بحث نیست چون باعث انحراف تاپیک از مسیر اصلی خودش میشه

سلام
ماشالله ماه بانو جان عجب سعه صدری داری.
بهر حال مخالفین شما هم دلایل خودشون را دارند.
من هم به خاطر انحراف تاپیک دیگه صحبت نمی کنم.
یعنی کلا در این زمینه صحبت نکنم بهتره. چون آخرش به توهین به خانمها و ناراحت شدن خودم ختم میشه.
خدا صبر شما رو بیشتر کنه و پول من!:Cheshmak:

سعد معاذ علیه الرحمه

1--- یار وفادار پیامبر بود
2--در توسعه اسلام نقشی بسزا داشت
3-- شهید شد
4-- هفتاد هزار ملائکه او را تشییع کردند
5--جبرییل خبر شهادت او را به پیامبر صلی الله علیه و اله داد

ولی

در فشار قبر قرار گرفت

فقط

به خاطر بدرفتاری و تندخوئی با خانواده

خیلی مراقب رفتارها باشیم در منزل

ماه بانو;91222 نوشت:
بنده هم با اشتغال خانمها، (خصوصاً کار بیرون از خونه) به شدت مخالفم ولی به هیچ عنوان درست نیست چنین خطابی نسبت به خانمها بشه
زیتون;91238 نوشت:

سلام
تسلیم:solh: قبول دارم خطابم بد بود........
زیتون گرامی من جواب تاپیک قبل رو داده بودم و ایشون گفته بودند زنی که بچه داره و شب تازه میخواد به بچه اش برسه..هیچ شغلی مقدس تر از خانه داری و مادر بودن نیست...بعدشم اون زن خودش انتخاب کرده بره سرکار پس نباید گله ای داشته باشه که بخواد شوهرشو سرزنش کنه چرا کمکم نمیکنی ولی اگر توافقی بوده باشه مرد وظیفه داره مثل یه زن تو خونه کار کنه.....

ماه بانو;91221 نوشت:
هم چنان که مرد هم نباید از همسرش در مورد کار خونه توقع زیادی داشته باشه و حتی وظیفه ی زن بدونه

کاملا درسته ...اگر به صورت وظیفه به این موضوع نگاه بشه زن نمیتونه با عشق کار کنه و همیشه با عذاب کار انجام میده و قر قر:Nishkhand:

Fagheer;91244 نوشت:
امار افسردگی رو عنایت می فرمایین؟ اون اماری که ما داریم بیشترین میزان پرخاشگری و عصبی شدن بین خانمهای شاغل است

دقیقا زنی که صبح تا شب بیرونه توی این محیط کثیفی که اجتماع داره کار کنه نمیتونه دیگه اخلاق داشته باشه برای بچه و همسرش ...
زیتون گرامی هرکی توی خونه بشینه و کاری نکنه افسردگی میگیره این ربطی به خانه دار بودن زن نداره..خانه دار بودن به معنی خونه نشین بودن نیست ..اتفاقا منم مخالفم زن از توی خونه تکون نخوره چون ذهنش هم تحلیل میره....

اما در مورد کمک مرد به زن...اصلا ننگ نیست این کار و اتفاقا خیلی هم قشنگه ..خصوصا الان که وقت خونه تکونی هست و کمک مرد ها واقعا واجبه..

:ok:بی‌چاره مامانا نمی‌دونن اینجا مخه پسرشنو میزنن که تو خونه کار کنن

البته این شوخی‌ بود:khandeh!:

خیلی‌ از مامانا میگن پسرم به من کمک کن تو کارای خونه فردا که شوهر کردی ببخشید زن گرفتی
:ok:

به خانومتم کمک کنی‌

guest;91350 نوشت:
خیلی‌ از مامانا میگن پسرم به من کمک کن

فضیلت و ثواب و خشنودی حضرت رب از یک عمر کمک کردن به همسر
به پای ثانیه ای کمک کردن به مادر هم نمی رسد
خدمت به مادر اکسیری است عجیب در ترقیات معنوی و آمرزش گناهان
آنچنان که عقول بشری از درک ستیغ عظمت آن عاجزند

نقل قول:
بعدشم اون زن خودش انتخاب کرده بره سرکار پس نباید گله ای داشته باشه که بخواد شوهرشو سرزنش کنه چرا کمکم نمیکنی ولی اگر توافقی بوده باشه مرد وظیفه داره مثل یه زن تو خونه کار کنه.....

از پستهای شما برداشت میشه سعی در پایبندی بسیار به فقه و اسلام دارین! پس حتما اطلاع دارین که زن هم وظیفه ای در قبال کار منزل نداره! که حالا انتظار کمک در منزل از جانب خانم شاغل رو با ادبیات فوق الذکر رد می کنین! یا زنگی زنگی یا رومی رومی!

نقل قول:
مردی که قبول میکنه زنش همکارش باشه و درک نکرده زن باید ستون خونه اش باشه .باید شونه به شونه زنش توی خونه کار کنه اونجا دیگه مرد وزن مفهومی نداره..و زنی هم قبول کرده بره سرکار حقشه بدتر از اینو بکشه....

تنها پیام شهدا حفظ حجاب برای زنان نیست در ادبیاتی که اسنفاده می شود نیز احتیاط! احترام.....
یا حق

سلام
جناب بی دل بزرگوار اگر پست 22 رو مطالعه بفرمایید فرمایش شما رو سرکار ماه بانو مطرح کردند و بنده قبول تقصیر کردم
در همان پست گفتم که وظیفه زن نیست توی خونه کار کنه و نبابد اینطوری به قضیه نگاه کرد...

تنهاترین سردار;91384 نوشت:
سلام
جناب بی دل بزرگوار اگر پست 22 رو مطالعه بفرمایید فرمایش شما رو سرکار ماه بانو مطرح کردند و بنده قبول تقصیر کردم
در همان پست گفتم که وظیفه زن نیست توی خونه کار کنه و نبابد اینطوری به قضیه نگاه کرد...

الحمدالله رب العالمین.......

پيامبرصلي الله عليه وآله وسلم در خانه
حضرت رسول صلي الله عليه واله پس از فراغت از كارهای بیرونی و اجتماعی، در كارهای خانه به همسرانش كمك می‌كرد. حضرت، لباس­های خود را وارسی و كفش خود را اصلاح می‌كرد، گوسفندان را می‌دوشید و برای رفع نیازمندی­های همسران تلاش می­كرد.[12] گاهی نیز خانه خویش را جارو می‌فرمود، شتر را به جای خود روانه می‌ساخت، در سایر كارهای داخلی كمك می‌كرد و مكرر می‌فرمود: «كمك به همسر در كارهای منزل، صدقه و احسان در راه خداست.»[2]
اسود گوید: «از عایشه پرسیدم كه رسول خدا(ص) در خانه چگونه است؟» گفت: «در خدمت كردن به خانواده خویش كوشاست و هنگام نماز از خانه بیرون می‌رود و مانند انسان­های دیگر جامه خود را می‌شوید.»
عروة بن زبیر گوید: «كسی از عایشه پرسید كه آیا پیغمبر(ص) در خانه كار می‌كند؟» گفت: «آری، كفش­هایش را تعمیر می‌كند و جامه‌اش را می‌دوزد. همان­گونه كه شما كار‌های خود را در منزل انجام می‌دهید، او هم كارهایش را انجام می‌دهد.»[3]
[1]، نوری طبرسی، حسین؛ مستدرك الوسائل، قم، مؤسسه آل­البیت ، 1415ق، ج 15ص 15.
[2] . عقاد، عباس محمود؛ العبقریات الاسلامیه، بیروت، دارالكتاب اللبنانی، 1414ق، ص 192.
[3] . سعیدالدین، محمود بن مسعود؛ نهایه المسئول فی روایة الرسول ، ترجمه عبدالسلام بن علی، تهران، انتشارات علمی و فرهنگی، 1366ش، ج 1، ص339 و نیز ابوبكر، احمد بن حسین؛ دلائل النبوة، ترجمه محمود مهدوی دامغانی، تهران، انتشارات علمی و فرهنگی، 1361ش، ج 1، ص 158.

پيامبر صلي الله عليه وآله وسلم وهديه دادن به همسر وفرزندان
دين مبين اسلام از هر فرصتی استفاده كرده و به پیروانش دستور داده است كه در هر روز عید، شیرینی و هدایایی بخرند و به خانه آورند تا بدین­وسیله همسر و فرزندانش را خوشحال كنند و روحشان را شاد و دلشان را آكنده از مهر و محبت سازند؛ چرا كه این، شیوه‌ رهبران دینی به­ویژه پیامبر(ص) است.
یكی از ویژگی­های رسول خدا(ص) این بود كه برای همسران و خانواده‌اش هدیه‌ می‌خرید؛ از این رو در روایتی آورده­اند كه خاتم انبیا(ص) هدایایی از بازار‌ می‌خرید و به منزل می‌برد.[1] امام صادق­(ع) فرمود: ‌«رسول اكرم(ص) هر گاه در روز عید عطری به­دست می‌آورد، ابتدا آن را به همسرانش می‌داد.»[2]
وی در حدیثی می‌فرماید: «كسی كه از بازار، هدیه‌ای برای همسر خود تهیه كند، مانند كسی است كه نیاز نیازمندان را تأمین می‌كند.»[3 سپس در شیوه‌ تقسیم هدایا فرمود: «اول به دختران بدهید، سپس به پسر‌ها؛ آنكه دختر بچه‌ خود را مسرور كند پاداش آزاد كردن بنده‌ای از فرزندان اسماعیل دارد و آنكه دیده پسر بچه خود را روشن كند، مانند كسی است كه از خوف خداوند گریسته باشد و پاداش گریه از خوف خداوند، بهشت برین است.»[4]

[1] . فیض كاشانی، ملامحسن؛ المحجة البیضاء، ج 6، ص 248.
[2] . نوری طبرسی، حسین؛ مستدرك الوسائل، قم، مؤسسه آل­البیت ، 1415ق،ج 7، ص 446 و نیز كلینی، محمد؛ اصول كافی، قم، نشر انصاریان، 1382ش، ج 4، ص 170 حدیث 5 و من لا یحضره الفقیه، ج2، ص113، حدیث 484 و طباطبایی، محمدحسین، پیشین، ص 99.
[3] . نوري ،طبرسي ،همان ج 15، ص 257.
[4] . همان، ص227 و ذكائی كرمانی، عیسی؛ مكارم الاخلاق، ص114

علي عليه السلام در خانه

نقل شده است که علی(ع)هنگامیکه وارد منزل می‏شد و می‏دید فاطمه(ع)درصدد تهیه آرد و خمیرکردن آن و

پختن نان برای افراد خانواده می- باشد آنحضرت فوری بجمع‏آوری هیزم وروشن‏ کردن تنور و یا رسیدگی با مور

بچه‏ها و سیراب کردن‏ آنان و نظافت منزلمی‏پرداخت‏

قال ابو عبداللّه(ع)کان امیر المؤمنین(ع)یحتطب و یسقی و یکنس و کانت فاطمة تطحن و تعجن وتخبز»

درباره خصوصیات روحی، سجایای اخلاقی و جزئیات رفتار و گفتار یك فرد، هیچ­كس نمی‌تواند، همانند همسر و شریك زندگانی­اش داوری كند؛ زیرا در فراز و نشیب‌های زندگی با وی همراز و همراه بوده است. یكی از همسران رسول خدا(ص) كه اغلب در حضور و مصاحبتش بوده است، در یك جمله كوتاه و فشرده، تصویر رسایی از زندگی داخلی و خانوادگی آن بزرگوار ترسیم كرده است ­كه گویای حقایق بسیاری است. عایشه گوید: «رفتار خانوادگی او نسخه كاملی از تعالیم قرآن بود.»[1]

عطوفت و مهربانی با همسر
جلالت و عظمت مقام شامخ رسالت، هرگز مانع آن نبود كه از همسران خویش، فاصله روحی گرفته باشد یا میان خود و همسران حدود و شرایطی قائل شود؛ بلكه مهر، عطوفت و احترام به مصالح خانوادگی او به ­حدی بود كه گاهی برخی از همسران را به سوء استفاده از رفتار انسانی و ملكوتی آن حضرت وامی‌داشت. روزی حفصه به پدرش شکایت کرد و هر دو پیش پیامبر(ص) رفتند. عمر علت اختلاف را پرسید و حضرت به حفصه فرمود: «بگو؛ ولی جز حق چیزی نگو.»[2]

خوش­رفتاری با همسر
اگر پیامبر(ص) از یكی از همسران خود ‌ناسازگاری می‌دید، سریع خشم نمی‌گرفت؛ بلكه از راه­های مختلف می­كوشید، او را متوجه اشتباه خود كند. آن حضرت به تناسب مورد از راه مخصوص آن استفاده می­كرد؛ مثلاً گاه با قطع مراوده و گاه با قطعِ تكلم به طور موقت، مسئله را حل می­كرد؛[3] اما اگر احساس می‌كرد همسرش به دلیلی از او ناراحت شده است با كمال بزرگواری از وی عذرخواهی و ناراحتی او را بر طرف می‌كرد.[4]
وی می‌فرمود: «چگونه حیا نمی‌كنند، بعضی از شما كه زنش را اول روز مانند بردگان كتك می‌زنند و آخر شب با او همبستر می­شوند»[5] و در حدیثی دیگر فرمود: «با زنانتان مهربان باشید، دل­هایشان را به­دست آورید تا آنها نیز با شما همراهی كنند. ایشان را وادار به كاری مسازید كه میل ندارند و بر آنان خشمگین نشوید.»[6]
همچنین می‌فرمود: «مؤمن‌ترین مردم، كسانی­اند كه با خانواده خود خوش­خلق‌تر باشند و بیشتر از همه به آنان لطف و محبت ­كنند و من بیشتر از شما به خانواده‌ام لطف و مهربانی می‌كنم.»[7]
تعدادی از اصحاب پیامبر(ص) مجامعت با زن، غذا خوردن در روز و خوابیدن در شب را بر خود حرام كرده بودند. ام­سلمه، این خبر را به پیامبر(ص) رسانید و حضرت به آنها فرمود: «آیا به زنان رغبت ندارید؟ همانا من مجامعت می‌كنم و در روز، غذا می‌خورم و در شب می‌خوابم؛ پس كسی كه از سنت من روی برگرداند، ازمن نیست» و در حدیثی دیگر فرمود: «روشنی چشمم در نماز و لذتم در زنانم است.»[8]
پیامبر(ص) تا زمانی كه حضرت خدیجه زنده بود، همسر دیگری نداشت و تا پایان عمر از یاد وی غافل نماند و با دادن صدقه، همواره یاد و فداكاری­های همسرش را گرامی می‌داشت.[9] عایشه خود چنین می‌گوید كه روزی نزد پیامبر(ص) از حضرت خدیجه سخن به میان آمد، آن حضرت از وی بسیار تجلیل كرد. من نیز بر اثر حسادت ناراحت شدم و گفتم: «او پیرزنی بیش نبود.» ناگهان چهره و رنگ آن حضرت دگرگون شد[10] و فرمود: «او زنی بود با ویژگی­های فراوان و از او فرزند داشتم»[11] و در حدیثی دیگر در وصف خدیجه فرمود: «پروردگار، بهتر از او را به من نداده است. وی زمانی به من ایمان آورد که مردمان، کافر بودند. او مرا راستگو شمرد هنگامی که مردم مرا دروغگو شمردند.»[12]
محبت و علاقه رسول خدا(ص) به دیگران به­ویژه به همسرانش بدان اندازه بود كه نوشته‌اند، عایشه می‌گوید: «پیامبر(ص) هرگز زن یا خادمی را كتك نزد.»[13]

مساوات و عدل بین همسران
منزل پاك و تمیز حضرت، حجره‌های كوچكی داشت كه از خشت­های خام درست شده بود. هر حجره، جایگاه یكی از بانوان ایشان بود و اوقات رفت‌ و آمد به منزل هر كدام از آنان به صورت دقیقی تنظیم شده بود. نوبت هر كدام از همسران، یك شبانه­روز بود و همیشه سر ساعت معینی به سركشی هر كدام از آنان می‌رفت.
آن حضرت در انجام این وظیفه اخلاقی و وجدانی بسیار ملتزم و پایبند بود تا آنجا كه حتی در ایام شدت بیماری هم ـ با اینكه كسی این چنین انتظاری را نداشت ـ دستور داد او را طبق برنامه‌های معین به منازل همسران خود ببرند و در منزل عاشیه بود كه بیماری رحلتش شدت یافت و همه همسران به اتفاق رضایت دادند كه ایام مرض و بستری را در خانه وی باشد. با این همه دقتها باز مكرر می‌فرمود: «آنچه در توانایی من است، در رعایت نوبت آنان كوشش دارم. خدایا در آنچه بیرون از قدرت من است مرا ملامت مفرما.»[14]

[1] . بعلبكی، منیر؛ حیاة محمد، تصحیح مولانا محمد علی، بیروت، انتشارات دارالعلم، 1976ق، جزء سوم، ص250

[2] . همان، ص 274 و نیز قمی، شیخ عباس؛ سفینه البحار، مشهد، انتشارات آستان قدس رضوی، 1359ق، جزء اول ، ص 359.

[3]. ابن­اثیر، عزالدین؛ اسدالغابه، بیروت، داراحیاء التراث العربی، 630ق، ج7، ص 169.

[4] . متقی هندی، علاءالدین علی بن حسام؛ كنز العمال، حیدر آباد، ج73، ص129.

[5] . ابراهیم، سلیمان؛ محمد رسول الله، ترجمه عبدالحلیم محمود، بیروت، دارالكتاب اللبنانی، 1981ق ، ص 217.

[6] . نوری طبرسی، حسین؛ مستدرك الوسائل، قم، مؤسسه آل­البیت ، 1415ق، ج14، ص 252.

[7] . عاملی، شیخ حر؛ وسائل الشیعه، ترجمه شیخ علی صحت، تهران، ناس، 1361ش، ج8، ص 507.

[8] . طباطبایی، محمد حسین؛ سنن النبی، ترجمه لطیف راشدی، قم، تهذیب، 1385ق، ص 201.

[9] . ابن شهرآشوب، محمد بن علی؛ مناقب آل ابی­طالب، بیروت، انتشارات دارالاضواء، 1412ق، جزء اول، ج2 ، ص 76 و مجلسی، محمدباقر؛ بحار الانوار، بیروت، دار احیاء، ج42، ص92.

[10] . حنبل، احمد؛ احادیث المهدی من مسند احمد بن حنبل، قم، انتشارات نشر اسلامی، 1417ق، ج7، ص 221.

[11] . بخاری، محمد بن اسماعیل؛ صحیح بخاری، بیروت، دارالفکر، ج 4، ص 230 و نیشابوری، مسلم؛ صحیح مسلم، بیروت، دارالفکر، 1407ق، ج7، ص 134 و نعمانی، محمد عبدالرشید؛ سنن ابن­ماجه، بیروت، نشر مطبوعات اسلامی، 1419ش، ج1، ص643.

[12] . متقی هندی، پیشین، ج 2، ص132 و عسقلانی، ابن­حجر؛ فتح الباری، شرح صحیح بخاری، بیروت، دارالمعرفة للطباعه و النشر، ج 7، ص 107.

[13] . ابن­اثیر، پیشین، ج1، ص 36 و ابن­سعد، محمد؛ طبقات، ترجمه محمود مهدوی دامغانی، تهران، انتشارات فرهنگ اندیشه، 1374ش، ج1، ص 367 و نعمانی، محمد عبدالرشید؛ پیشین، ج1، ص 638.

[14] . هیكل، محمد حسین؛ حیاة محمد، قاهره، انتشارات دارالحدیث، 1968ش، ص 287.
سايت پژوهشکده باقر العلوم .نويسنده سيدجواد موسوي

ماه بانو;91253 نوشت:

در نظر دارم در یک فرصت مناسب یک تاپیک مستقل در این زمینه بزنم که در اون تاپیک به تمامی ابعاد اشتغال زنان می پردازیم انشاالله ...

سلام علیکم
به علت بحث برانگیز بودن مسله اشتغال بانوان و وجود تاپیک مسقل برای این مبحث لطفا صرفا برای این موضوع به این تاپیک مراجعه بفرمایید

زن و اشتغال(در آیینه جلسات مشاوره)

maryam;91438 نوشت:
سلام علیکم
به علت بحث برانگیز بودن مسله اشتغال بانوان و وجود تاپیک مسقل برای این مبحث لطفا صرفا برای این موضوع به این تاپیک مراجعه بفرمایید

زن و اشتغال(در آیینه جلسات مشاوره)

با سلام
ممنونم از راهنمایی تون همکار گرامی و عزیزم :hamdel:

البته هنوز مطالبم کاملا آماده نیست که بخوام شروع کنم (احتمالا در سال آینده)
ضمن اینکه به هیچ عنوان فکر نمی کنم مطالب بحث برانگیز باشه و بانوان محترم مخالفتی کنند .

ولی روی پیشنهادتون فکر می کنم - با تشکر

موفق و سربلند باشید :Gol:

امام صادق عليه‏السلام :

إنَّ المَرءَ يَحتاجُ فى مَنزِلِهِ وَ عِيالِهِ إِلى ثَلاثِ خِلالٍ يَتَكَلَّفُها وَ إن لَم يَكُن فى طَبعِهِ ذلِكَ: مُعاشَرَةٌ جَميلَةٌ وَ سَعَةٌ بِتَقديرٍ وَ غَيرَةٌ بِتَحَصُّنٍ؛

مرد در خانه و نسبت به خانواده اش نيازمند رعايت سه صفت است هر چند در طبيعت او نباشد:

:ok!:خوشرفتارى،
:ok!:گشاده دستى به اندازه
:ok!:و غيرتى همراه با خويشتن دارى.

حضرت زهرا سلام الله علیها

خِیارُکم اَلیَنُکم مَناکِبَةً وَ اَکرَمُهم لِنِسائِهِم؛

بهترین شما کسی است که در برخورد با مردم نرم تر و مهربان تر باشد
و ارزشمندترین مردم کسانی هستند که با همسرانشان (زنان) مهربان و بخشنده اند.

کنزالعمال، ج7، ص225

ماه بانو;91442 نوشت:
با سلام
ممنونم از راهنمایی تون همکار گرامی و عزیزم :hamdel:

البته هنوز مطالبم کاملا آماده نیست که بخوام شروع کنم (احتمالا در سال آینده)
ضمن اینکه به هیچ عنوان فکر نمی کنم مطالب بحث برانگیز باشه و بانوان محترم مخالفتی کنند .

ولی روی پیشنهادتون فکر می کنم - با تشکر

موفق و سربلند باشید :Gol:

سلام و خسته نباشید
یه جای بحث همین جاست.من همچین هم موافق شما در این مقوله کار نکردن نیستم:ok:
ببنید من میگم بریم یه جای دیگه بحث کنیم همینه دیگه
.اونجا قشنگ دو همکار میتونیم با هم نظر بدیم و کلی آدم دور طرف هر کدوممون جمع بشن:jangjoo::aks::shookhi:

maryam;91532 نوشت:
سلام و خسته نباشید
یه جای بحث همین جاست.من همچین هم موافق شما در این مقوله کار نکردن نیستم:ok:
ببنید من میگم بریم یه جای دیگه بحث کنیم همینه دیگه.اونجا قشنگ دو همکار میتونیم با هم نظر بدیم و کلی آدم دور طرف هر کدوممون جمع بشن:jangjoo::aks::shookhi:

فکر کنم دوباره اکثریت خانم های محترم فکر کردند بنده با نوشتن این مطالب منظورم این هست که همه ی خانم ها در جامعه ی فعلی باید خونه نشین باشند !!!

نه بنده اصلاً چنین قصدی ندارم :Labkhand:

ضمن اینکه میدونم « شرايط‌ منحط‌ جامعه اکنون،‌ امكان‌ اجرا و عمل‌ به‌ بسیاری از‌ احكام‌ اسلامی رو به نحو احسن و اکمل منتفی کرده ...»

فقط قصد دارم به آثار سوء اشتغال بانوان برای خودشون و خانواده شون اشاره کنم . (قضاوت با خودشون :ok:)

که هم تلنگری باشه برای بانوان شاغل
هم تاملی و تفکری باشه برای خانم هایی که قصد دارند در آینده شاغل بشن

والسلام علی من اتبع الهدی

موفق و سربلبند باشید :Gol:

امام على عليه‏السلام :

حُسْنُ الْخُلْقِ فى ثَلاثٍ: اِجْتِنابُ الْمَحارِمِ وَ طَـلَبُ الْحَلالِ وَ التَّـوَسُّعُ عَلَى الْعِيالِ؛

خوش اخلاقى در سه چيز است:

:1:دورى كردن از حرام

:2:طلب حلال و فراهم آوردن آسايش

:3:و رفاه براى خانواده.

رسول اكرم صلى الله عليه و آله :

خَيرُ الرِّجالِ مِن اُمَّتىَ الَّذينَ لايَتَطاوَلُونَ عَلى أَهليهِم وَ يَحِنُّونَ عَلَيهِم وَلا يَظلِمُونَهُم؛

بهترين مردان امّت من كسانى هستند كه نسبت به خانواده خود خشن نباشند و اهانت نكنند و دلسوزشان باشند و به آنان ظلم نكنند.

خَيْرُكُم خَيْرُكُم لِنِسائِهِ و اَنَا خَيْرُكُم لِنِسائى؛

بهترين شما كسى است كه براى زنان خود بهتر باشد و من بهترين شما براى زن خود هستم.

سلام علیکم
لازم بود این مطلب اینجا گفته شود وگرنه سوتفاهم در افکار بزرگان سایت همچنان می ماند
بزرگواران هرانسانی دارای طرز فکری ست.اینکه من و همکار محترمم نظرمون یه ذره مخالفه دلیل نمیشه که جنگ داشته باشیم
تو رو خدا دیگه از این فکرا نکنید.و متعاقبا پیام های خصوصی جنجال برانگیز نفرستید.چه در اینجا و در این انجمن چه در انجمنهای دیگر

و من الله توفیق

با سلام و تشکر از همکار عزیزم سرکار مریم محترم که این موضوع رو مطرح کردند

و همچنین تشکر از کاربر محترمی که این برداشت شون رو با ما در میون گذاشتند .

که هم، این برداشت نادرست در ذهن ایشون برطرف شد
و هم دوستی بین من و همکارم بیشتر و عمیق تر شد. :hamdel:

به طور کلی هر کسی ایده و نظری داره که قابل احترام هست و اختلاف در نظر امریست کاملاً طبیعی .

ضمن اینکه این اختلاف نظرها فقط در سایه ی دین مبین اسلام برطرف می شود .

موفق و سربلند باشید . :Gol:

سلام
hediگرامی تاپیکی با موضوع شما ایجاد کردم .. تشریف بیارید اونجا مطالبتون رو بذارید تا این تاپیک هم منحرف نشه

http://www.askdin.com/showthread.php?p=91655#post91655

با سلام و تشکر از جناب تنهاترین سردار که بحث رو به تاپیک دیگه ای هدایت کردند

و تشکر از همکاری اعضای محترم :Gol:

موفق و سربلند باشید؛

پاداش شاد کردن خانواده

رسول اكرم صلى الله عليه و آله

مَن أَدخَلَ عَلى أَهلِ بَيتِهِ سُرُورا خَلَقَ اللّه مِن ذلِكَ السُّرُورِ خَلقا يَستَغفِرُ لَهُ إِلى يَومِ القيامَةِ؛

هر كس خانواده اش را شاد كند، خداوند از آن شادى موجودى مى آفريند كه تا روز قيامت براى او آمرزش بخواهد.

امام سجاد عليه‏السلام :

وَ اَمّا حَقُّ الزَّوجَةِ
فَاَنْ تَعْلَمَ اَنَّ اللّه‏َ عَزَّوَجَلَّ جَعَلَها لَكَ سَكَنا وَ اُنْسا فَتَعْلَمَ اَنَّ
ذلِكَ نِعْمَةٌ مِنَ اللّه‏ِ عَلَيْكَ فَـتُـكْرِمَها وَ تَرْفُقَ بِها
وَ اِنْ كانَ حَقُّكَ اَوجَبَ فَاِنَّ لَها عَلَيْكَ اَنْ تَرْحَمَها؛

حق همسرت (زن) بر تو اين است كه بدانى خداوند عزوجل او را مايه آرامش و انس تو قرار داده و اين نعمتى از جانب اوست،

پس احترامش كن و با او مدارا نما،

هر چند حق تو بر او واجب‏تر است اما اين حق اوست كه با او مهربان باشى.

بسم الله الرحمن الرحیم

اینو می نویسم واسه آقایون یعنی همون مرد ها
همونهائی که ادعاشون گوش فلک رو پاره کرده و این منم منماشون تمومی نداره.
یه تعدادی از از آقایون به صورت طبیعی با تولد اولین بچه کتاب عشق و عاشقی با همسرشون رو کاملا
میبندند و میبوسن میذارن رو طاقچه.و این امر میشه اول فصل دلسردی همسراشون.
یه رفیق دارم طلبه علوم دینیه این مطلب رو اون از استادشون نقل میکرد که برام جالبه:
میگفت استادمون میفرمود:من هر وقت وارد خونه میشم خانمم بچه به بغل میاد دم در استقبالم من هم
با اینکه دلم لبریز از محبت بچه است اول صورت خانمم رو میبوسم بعد بچه رو بغل میکنم .و همیشه
خانمم گلایه میکنه که چرا این کار رو میکنی بچه دلش میگیره!! ولی من قشنگ می فهمم که سراسر
وجودش مملو از محبت به من و بچه ۲ سالمون میشه با این کار و این هم مصداق صبره.حالا حالا ها
مونده معنی صبرو بفهمیم.
عجب اکسیریه این صبر

http://02nafar.blogfa.com/post-21.aspx

آزاده;154208 نوشت:

یه تعدادی از از آقایون به صورت طبیعی با تولد اولین بچه کتاب عشق و عاشقی با همسرشون رو کاملا
میبندند و میبوسن میذارن رو طاقچه.و این امر میشه اول فصل دلسردی همسراشون.

با سلام و احترام
ممنونم از نوشته تون :Gol:

منتهی این مورد رو خانم ها هم باید کاملا (و حتی بیشتر) در نظر بگیرند.

خیلی از اوقات خانم ها با ورود بچه به زندگی به خاطر عواطف شدید مادری و... تمام عشق و ذهن شون به طرف بچه معطوف میشه و متاسفانه از همسرشون فراموش می کنند.

پس هر دو طرف (زن و شوهر) باید مواظب این موضوع باشند که با ورود بچه همسر رو فراموش نکنند. :ok:

موفق باشید.

با سلام
فکر میکنم الان وقت مناسبی برای به روز شده این موضوعه
لطفا همه آقایان بخوانند
مخصوصا ...

حامی;322229 نوشت:
هشدار
قابل توجه مردان عزیز و گرامی و بزرگوار :gol:
اگر این روزها همسران تان زیادی تحویل تان گرفتند و محبت کردند مراقب باشید و فورا به بهانه ای منزل را ترک کنید خطر خانه تکانی حتمی است :ghamgin:

چه فایده ...اقای شوهر نه این مطالب و میخونه و اگر هم بر حسب اتفاق بخونه بهش عمل نمیکنه .....میگه به اندازه ی کافی در بیرون از خونه وظایفم و انجام دادم .......برای من زیاد مهم نیست که توی کارای خونه کمک میکنن یا نه ..اما مواقعی که مهمون داریم ..مخصوصا توی تعطیلات نوروز ....اینقدر کارهام زیاده و خسته میشم که دلم میخواد گریه کنم ..این حس گریه کردن وقتی بیشتر میشه که من از صبح توی اشپزخونه بودم ...بعد از مهمونا پذیرایی کردم ..بعد دو جین ظرف شستم .....و اقای خونه میاد تو اشپزخونه میگه چرا چایی نمی اوری ....بایذ صد هزار مرتبه شکر کنه که رزمی کار نیستم ....وگرنه اینقدر میزدمش که بارانکارد جمع اش کنن .....تمام مدت استراحت میکنن ..اگه خودمم بکشم توی کارای خونه کمک نمیکنه که نمیکنه ..تازه ناراحت هم میشه اگه بهش بگم توی کار ها کمکم کنه ....هر چقدر از این خانومای شوهر زلیل بدم میومد ..الان دقیقا خودم یکی از اون بدبخت هام

دنیا رو توی ذهنت اینطور تصور کن ...که مردی توی کار های خونه کمک کنه و غر نزنه ؟
اون موقع حتما از تعجب زیاد سکته خواهیم کرد

به نظرم مشکل همه ی ما ادم ها اینه که حد وسط نداریم

سلام
:shad:یعنی اینقدر خانوما از دست اقایون ناراحتن؟
من بچه که بودم خیلی به بابام میگفتم بابا وقتی داری میای خونه اینو برام بخر اونو برام بخر از این باشه از اون نباشه و خلاصه هم خرج روی دست بابام میذاشتم هم توی زمستون و توی اون سرما بابام رو مجبور میکردم که بره برام مثلا شکلات یا بستنی بخره بابامم بنده خدا چیزی نمیگفتن و میخریدن
بعد از چند وقت یه شب دلم هوا کرد برم کار بابام رو از نزدیک ببینم
اینقدر اصرار کردم که بالاخره پدرم تسلیم شدن و من رو با خودشون بردن اونم به زور...
شب که داشتیم برمیگشتیم از همه ی کارام پشیمون بودم چونکه کار بابام رو دیدم من که هیچ کاری نکردم از بیرون بودن خسته شدم ولی بابام
رو تصور کنید نای راه رفتن نداشت
هوا هم که سرد دیگه بدتر...
از اون روز من بابام رو درک کردم و دیگه زیاد دستور ندادم تا تابستون تابستون بازم روز از نو روزی ازنو...!:khandeh!:
شوخی کردم ولی بالاخره مردا هم خسته میشن من یه فیلم دیدم به اسم خروس جنگی مرده و زنه که باهم بد بودن تصمیم گرفتن مرده توی خونه کار کنه و زنه هم شغل شوهرش رو بگردونه
چند تا خرابکاری توی اشپز خونه شد و چند تا دعوا توی شغل مرده اخرشم باهم خوب شدن و همدیگرو درک کردن
یا جمله که به این موضوعم میاد:هر وقت خواستی در مورد لنگیدن یه ادمی قضاوت کنی پاتو توی کفش اون کن...
یاعلی:Gol:

میخوام در این تاپیک براتون مطالبی در مورد همسرداری قراربدم امیدوارم مورد پسندتون واقع بشه.

پیامبر خدا میفرماید: خدمت به همسر در خانه کفاره گناهان بزرگ مرد است وخشم پروردگار را فرو مینشاند.

رسول خدا:ای مردم!همسرانتان بر شما حقی دارند وشما هم بر آنان حقی دارید. حق شما برآنان این است که کسی را که شما رضایت ندارید بدون اجازه به منزلتان راه ندهد.

موضوع قفل شده است