قشنگ ترين صفت خدا چيه ؟؟؟؟

تب‌های اولیه

32 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
قشنگ ترين صفت خدا چيه ؟؟؟؟

سلاممم

به نظرتون قشنگترين و زيباترين صفت خدا چيه ؟؟؟

كدوم صفت را بيشتر و بهتر تونستيد تو زندگي تون حس كنيد؟؟؟

مثلا ...

بعضي وقتها ممكنه ادم كار بدي را خواسته يا نا خواسته انجام بده و بعد از اين كارش حسابي

پشيمان بشه و نگران باشه كه كسي از اين كاربا خبر بشه خدا هم به صورت خيلي قشنگي

اون كارش را مخفي ميكنه .

اي كاش اونقدر كه نگران ابرومون جلوي بنده هاي خدا بوديم مراقب بوديم كه آبرومون جلوي خدا نره ....

يا ستار العیوب

اگه داستان قشنگي هم در اين زمينه از خودتون يا جايي شنيديد ميتونيد بنويسيد...

يا حق ... :hamdel:

سلام بر دوستان عزیزم:Gol:
به نظر من قشنگ ترین صفت خدا رحمان هست...:hamdel:

بسم الله الرحمن الرحیم

مالک الملک

سلام :Gol:

رحمان و رحیم

"الله نور السموات والارض"

اینکه ودود خوش رانامیده یعنی دوست ماست اهل رفاقته توی رفاقت کم نمیاره یه کلام دوست داشتنیه

سلام :hamdel:
او که خود عین خوبی است همه اوصافش ، وصف خوبی است
موفق در پناه حق

یا ستار.

طبق این حدیث:

ا[="red"]مام صادق علیه السلام فرمود: خداى تبارک و تعالى اسمى افرید که صداى حرفى ندارد، بلفظ ادا نشود تن و کالبد ندارد، بتشبیه موصوف نشود، برنگى امیخته نیست، ابعاد و اضلاع ندارد، حدود و اطراف از او دور گشته، حس توهم کننده باو دست نیابد، نهانست بى‏پرده، خداى ان را یک کلمه تمام قرار داد داراى چهار جزء مقارن که هیچ پیش از دیگرى نیست، سپس سه اسم ان را که خلق به ان نیاز داشتند هویدا ساخت و یک اسم ان را نهان داشت و ان همان اسم مکنون و مخزونست، و ان سه اسمى که هویدا گشت ظاهرشان (((الله))) تبارک و تعالى است، و خداى سبحان براى هر اسمى از این اسماء چهار رکن مسخر فرمود که جمعا 12 رکن مى‏شود، سپس در برابر هر رکنى 30 اسم که به انها منسوبند افرید که انها، رحمن رحیم، ملک، قدوس، خالق بارئى و مصور، حى قیوم، بى‏چرت و خواب و علیم، خبیر. سمیع، بصیر حکیم، عزیز، جبار، متکبر، على، عظیم، مقتدر، قادر، سلام، مؤمن، مهیمن، منشى، بدیع رفیع جلیل، کریم، رزاق: زنده کننده، مى‏راننده، باعث، وارث، مى‏باشد، این اسماء با اسماء حسنى تا 360 اسم کامل شود فروع این سه اسم مى‏باشند و ان سه ارکانند و ان یک اسم مکنون مخزون بسبب این اسماء سه‏گانه پنهان شده، اینست معنى قول خداوند (110 سوره 17) بگو خدا را بخوانید یا رحمان را بخوانید هر کدام را بخوانید نامهاى نیکو از اوست. [/]

صفات و اسماء حضرت حق بر حسب سعه و ضیقی که دارند یک یا چند اسم خاص تحت یک اسم عام قرار می گیرد و همینطور این سعه به طرف بالا وسعت پیدا می کند تا به قله برسد ؛نتیجتا چون زیبایی یک کمال وجودی است نتیجتا شدت وضعف دارد پس ان اسم ابتدایی که همه اسماء تحت ان می باشند ؛خود از شدت زیبایی پنهان است و کسی جز خودش به ان واقف نیست...

یاحق

erfan_alavi;91092 نوشت:
ان سه اسمى که هویدا گشت ظاهرشان (((الله))) تبارک و تعالى است

سلام
همانطور که بعضی بزرگان گفتند این سه اسم : 1- الله 2- تبارک 3- تعالی است پس تبارک و تعالی نه صفت الله بلکه آن دو اسم دیگرند که مجموعا سه تا می شوند .
موفق در پناه حق

همه صفتهای خدا زیباست اینها بیشتر
غفار الذنوب
ستار العیوب
ارحم الراحمین
از نظر من اینها زیباترین صفات خداست

تمام صفات خداوند زیباست.

ستايش;90964 نوشت:
اي كاش اونقدر كه نگران ابرومون جلوي بنده هاي خدا بوديم مراقب بوديم كه آبرومون جلوي خدا نره ....

يا ستار العیوب

اگه داستان قشنگي هم در اين زمينه از خودتون يا جايي شنيديد ميتونيد بنويسيد...

[="darkred"]سلامممممم بر دوستان عزیز
درین رابطه باید بگم که قربون خدا برم همین ی هفته ی مشکلی برام پیش اومد خدا جونم آبروداری کرد
اما ی داستان هم بگم[/]
[="purple"]ی شبی یه زن و شوهری رفته بودند قبرستون بعد ازینکه چن تا فاتحه خوندند خانم خسته شد و رو یکی ازقبرها نشست تا خستگی درکنه.وقتی رو اون قبر نشست احساس کرد به شدت داغه و حرارت زیادی داره،بعد به همسرش گفت،اونهم دقیقا همین حس رو داشت اما چون هوا تاریک شده بود نمیتونستند اسم این بنده خدا رو بخونند برای همین ی سنگی گذاشتند روی قبر که فرداش بیان ببیند کی بوده که از قبرش آتیش میباریده[/]
[="purple"]صبح وقتی اومدند با کمال تعجب دیدند که روی همه قبرها همون تکه سنگ همون شکلی هست
[/]
یعنی خدا حتی آبروی ی مرده رو هم نگه میداره
اما امثال من بعضی وقتا با غیبتهاشون با تهمتاشون به چه راحتی آبروی ی مومن رو زیر سوال میبرند؟؟!!

asma;91191 نوشت:
غفار الذنوب
ستار العیوب
ارحم الراحمین

دقیقا همین صفتها مد نظر من بود
و اضافه بر اینها

یا ولی نعمتی(یا ولی النعمات)

سلام

شما پرسیدین قشنگترین صفت خدا چی‌

یعنی‌ بین این همه صفت قشنگترینشو بگیم
این اشتباهه

همهٔ صفتهای خدا زیباست

هرکی‌ تو درک خودش میگه یکیش قشنگترین

ما بیام بگیم خدایا مهربونیت قشنگترین

مگه اون موقع که از گناهمون میگذره اون قشنگ نیست اینم قشنگترین

همشون قشنگن ما ادمایم که میایم به خودمون اجازه میدیم بین این همه زیبای یکیو انتخاب میکنیم میگیم این قشنگترین اصلا معنی‌ نداره

فقط نظرمو گفتم حرص نخورین

guest;91423 نوشت:
سلام

شما پرسیدین قشنگترین صفت خدا چی‌

یعنی‌ بین این همه صفت قشنگترینشو بگیم
این اشتباهه

همهٔ صفتهای خدا زیباست

هرکی‌ تو درک خودش میگه یکیش قشنگترین

ما بیام بگیم خدایا مهربونیت قشنگترین

مگه اون موقع که از گناهمون میگذره اون قشنگ نیست اینم قشنگترین

همشون قشنگن ما ادمایم که میایم به خودمون اجازه میدیم بین این همه زیبای یکیو انتخاب میکنیم میگیم این قشنگترین اصلا معنی‌ نداره

فقط نظرمو گفتم حرص نخورین

سلامممم

دوست عزيز من منظورم اين بود كه كدوم صفت خدا را تو زندگي بيشتر حس كرديم ،اول تاپيك هم اين مساله را همراه با مثال اوردم تا اين گونه ذهنيت ها پيش نيايد.

يا حق:hamdel:

با سلام دوستان

تمام صفات خدا را اگر بررسی کنیم متوجه می شویم خدا کم کاری نکرده و خوب خدایی کرده است و تقریبا همه (شاید هم همه ) اسامی خود را در زنگی ما وارد کرده است و انتخاب سخت اگر نخواه نام الله را بیاورم فکر کنم رقیب و حفیظ صفات خوبی است که تو زندگی حس کردم(البته تواب نور رحیم غفور کریم سریع الاجاب(درست گفتم؟) و... هم هستند)

بهرحال سوالتون چیز دیگیو میگه
موفق باشین:Gig:یکم روی سوال باید دقت کرد

یارب سببی ساز که یارم بسلامت باز آید وبرهاند ازبند ملامت

سلام علیکم...
بهترین صفت خدا *******ستار العیوبی*******

یا علی....

ما چقد بدیم که نشستیم اینجا داریم ،،،،

خدایا من تورو خیلی‌ دوست دارم

فقط خودت که میدونی من چی ازت می‌خوام

خدایا دوست دارم اگه بازم اهشتبا کردم کمکم کنی‌ بفهمم کارم اشتبا ه بوده

بد با مهربونیت

از گناهم بگزری

ای خدای مهربونم
هرکی‌ هرجوری دوست داشته باشه بازم به حرفاش گوش میدی

منو ببخش, کمکم کن

guest;91732 نوشت:
ما چقد بدیم که نشستیم اینجا داریم ،،،،

سلاممم

اين نظر لطف شماست بزرگوار .

شما چه به خودت میگیری

آنکه حسابش پاک است از محاسبه چه باک است

سلام به عزیزان:Gol:
تاپیکه زیباییه دست همگی به خصوص ستایش خانم درد نکنه:Kaf:

با اجازه بنده هم نظرمو بگم
هرکسی از این منبع نور و رحمت به اندازه ی وسعش درک داره و می تونه صفت های خداوند رو حس کنه بنده ی کمترین هم این ها رو واقعاً حس کردم وگر نه خداوند که همش نور و زیباییه و صفاتش که تمامش هم زیباست، قابل شمارش نیست!

اینکه هر کار بدی می کنیم دوباره می ریم پیش خدا ...
اینکه خدا میگه بازم بیا...
اینکه هر ظلمی در حقش می کنیم بازم اگه صداش کنیم جواب می ده...
اینکه اگه یه گناهی کنیم و بعد پشیمون بشیم و ازش بخوایم به کسی نگه و اونم نمیگه...
اینکه هروقت دستمونو بذاریم رو قلبمون حسش می کنیم:hamdel: ...
اینکه نیازی نیست دنبالش بگردیم:hamdel:...
اینکه دوستمـــــــون داره
:hamdel:...

یا سمیع الدعا
یاستار العیوب

اینکه با همه ی بدی هامون،با تمام ناشکری ها ناسپاسی هامون،
بازم دوستمون داره و هیچ وقت تنهامون نمیذاره

منم عاشق صفت حلیم خدام

سلام

منم صفت ستارالعيوبي خدا را تو زندگيم خيلي حس كردم .

كاش ما هم ميتونستيم عيبهاي ديگران را بپوشونيم .

سلام
به نظر من « لطیف » زیباترین صفت خداست چون آدم رو یاد عشق وماه و ابریشم میندازه، یاد مادر که لطیف ترین موجود زمینیه، یاد نوزاد که در بدو تولدش منبع لطافته ، یاد بهشت و همسایه های بهشتی.
یاد قلب لطیفی که یادگار بهشتی بودنمونه ، قبل از ابنکه سنگ بشه وسفت و بی احساس

خدایا مشتی ، تنها مشتی از لطافتت را به من ببخش تا من دوباره بتوانم ازاعماق قلب سنگ شده ام نم نمک بچکم وآرامش یابم.آمین

خودخدا در قرآن در توصیف خود می فرماید:"کتب علی نفسه الرحمه"خذاوند رحمت را بر خودش واجب کرده است.شاید بتوان گفت امید بخش ترین آیه است و زییباترین آیه

[=&quot]صفات خدا همه زیبا هستند و ما وقتی میتوانیم بین صفات مقایسه انجام بدهیم که مقایسه بین دو صفت در یک موضوع واحد باشد حال آنکه صفات خداوند به گونه ای هستند که هر کدام به حسب خود تجلی خداوند متعال هستند[/]
[=&quot]در نتیجه هر کدام در جایگاه خود زیباترین هستند و ناشی از کمال مطلق و نامحدود خداوند[/]

اما اینکه هرکس چه صفتی را در زندگی خود احساس می کند به احوالات و میزان معرفت و شرایط زندگی شخص بر میگردد مثلا یک عارف و یک عالم و یک شخص عادی شاید هر کدام به حسب حال خود بیشترین احساس را نسبت به یک صفت خداوند داشته باشند

:Gol:

«ستار العیوب»

:Gol:

خیلی سخته آدم بخواد از بین این همه صفاتی که خداوند(کریم) داره بخواد یکی رو انتخاب کنه و بگه این از همه قشنگتره،بهتره و....،هرکدوم از صفات خداوند(کریم)معنا ومفهوم خاص خودش رو داره وبه اقتضای شرایط برای ما قابل لمسه،من انتخاب تو این زمینه رو، حداقل برای خودم امری محال میدونم

موضوع قفل شده است