خرید نماز و روزه

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
خرید نماز و روزه

آیا از قران و معصوم (ع) آیه و روایت ی مبنی بر امکان خرید نماز و روزه واجب وجود دارد؟ لطفاً آدرس بدهید.

سلام

بسم الله الرحمان الرحیم
با سلام و تشکر
نماز و روزه واجب برای خدای متعال است یعنی او مالک آنهاست و ما مالک آنها نیستیم تا بتوانیم خرید یا فروش کنیم اما می توان بنابر روایات کسی را اجیر کرد تا مثلا حج یا روزه و نماز( برای میت ) را بجا آورد.
موفق باشید:Gol:

با سلام خدمت پاسخگو
آقا جان اگه روایتی هست آدرس بدهید تا برویم سراغ آن چون بشخصه من مخالف این موضوع هستم

:ok:

بسم الله الرحمان الرحیم
با سلام و تشکر

دلیل منع خرید و فروش عمل واجب، عقلی است اما در مورد جواز اجیر شدن برای انجام عمل واجب روایاتی وارد شده از جمله آنها روایتی است که در کتاب من لا یحضره الفقیه ج3، ص316 آمده است. معاویه بن عمار از امام صادق عليه السّلام سؤال كرد كه حجّ اجير- يعنى كسى كه خود را براى خدمت در كاروان، و يا براى انجام حجّ نيابى اجاره ميدهد- تمام است، يا ناقص است؟ امام فرمود: تمام است. که این روایت دال بر جواز اجیر شدن برای انجام حج است.
موفق باشید:Gol:

سلام

در مورد حج فقط وجود داره نه نماز و روزه و انجام این عمل در مورد نماز و روزه خود قیاس تمثیل و عملی شیطانی خواهد بود

در مورد نماز هم باید گفت بر خلاف حج که عملی اجتماعی عبادی است نماز عملی عبادی است در اصل شرع و جماعتش تنها تبدیل به اجتماعی عبادی میشود و کسی هم که اجیر میشود نمیخواهد بخش اجتماعیش را به عهده بگیرد بنابراین نمیشود آن را با نماز و روزه که عبادی هستند نه اجتماعی عبادی قیاس کرد

باز هم بگویم که در مورد نماز آیه آمده اقم الصلاه لذکری آیا دیگری که نماز میخواند ذکر برای شماست؟؟

موضوع قفل شده است