صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: رابطه با زن نامحرم

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

رابطه با زن نامحرم

1- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: هر کس با یک زن نامحرم دست بدهد، روز قیامت در غل و زنجیر به محشر وارد میشود و خداوند دستور میدهد که او را به آتش جهنم بیفکنند، و هر کس با یک زن نامحرم شوخی کند ، در مقابل هر کلمة حرامی که به او گفته است، هزار سال حبس خواهد شد.

2- امام صادق در حدیث مناهی فرمود: «رسول خدا فرمان داده بود که زن مسلمان با مردان نامحرم بیش از پنج کلمه – که آن هم در موضوعات ضروری باشد- سخن نگوید».

3- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: النّظّر سهم من سهام ابلیس فمن ترکها خوفاً من الله اعطاه الله ایماناً یجد حلاوته فی قلبه؛ نگاه به نامحرم، تیری از تیرهای شیطان است هر کس آن را از خوف خدا ترک کند خداوند حلاوت ایمان را به او می چشاند.

4- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: «عفُّوا عَن نساء الناس تَعِفَّ نُساءَکم؛ در مورد زنان مردم عفت بورزید تا دیگران نیز در مورد زنان شما عفت بورزند و زنان شما از تعرض نامحرمان در امان بمانند».

5- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: تمام چشمها در روز قیامت گریان خواهد شد، مگر چشمی که از خوف و عظمت خدا بگرید، و چشمی که از حرام بسته شود، و چشمی که در راه خدا شبها بیدار بماند و شب زنده داری کند.

6- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: «هر کس چشمان خود را از نگاه به زن نامحرم پرکند (و با خیال راحت به این نگاه خود ادامه دهد)، خداوند متعال در روز قیامت میخهای آتشین به چشمان او فرو خواهد برد و بعد از رسیدگی به کار مردم، دستور خواهد داد که او را به آتش جهنم بیندازند»

7- یکی از راویان می گوید در کوفه به زنی قرآن می آموختم، روزی با او شوخی کردم، بعد به دیدار امام باقر (علیه السلام) شتافتم، فرمود: آن که ( حتّی) در پنهان مرتکب گناه شود خداوند به او اعتنا و توجّهی ندارد، به آن زن چه گفتی؟ از شرمساری چهره ام را پوشاندم و توبه کردم، امام فرمود: تکرار نکن.

8- حضرت علی (علیه السلام) : اختلاط و گفتگو مردان با زنان نامحرم سبب نزول بلا و بدبختی خواهد شد ، و دلها را منحرف میسازد.

9- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله:هر خانمی که خود را معطر و خوشبو کند ( عطر بزند ) و سپس از خانه خارج شود ، همواره مورد لعنت خدا و ملائکه خواهد گرفت ، تا وقتی که به خانه برگردد ، هرچند برگشتش به خانه طول بکشد.

10- پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله: شیطان به حضرت موسی (ع) گفت : ای موسی ! با زنی که به تو محرم و یا حلال نیست خلوت مکن ( تنها مباش ) ، به خاطر آنکه هیچ مردی با زن نامحرمی خلوت نمی کند ، مگر این که من همراه آن دو هستم. ( و خودم شخصا آن دو را برای گناه و رابطه نامشروع تحریک و وسوسه می کنم )

11- امام صادق علیه السلام فرمود : هر کس نامحرمی را دید و چشم خود را به طرف آسمان بلند کرد یا بست، خداوند در بهشت، حورالعین بهشتی را به عقدش درمی‌آورد.

12-امام باقر علیه السلام: سخن گفتن با زن نامحرم ، از دامهای شیطان است.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

2. صلوات ها 46

3.  

نوشته
    10,905
    حضور
    84 روز 15 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    18
    صلوات
    40521

با سلام به سعادت گرامی!!
    این تاپیک هم مربوط به این موضوع میباشد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=3713

.
    ویرایش توسط رضا : ۱۳۸۹/۱۲/۱۵ در ساعت ۰۴:۴۴
    حسن خزّاز گفت:از امام رضا ( عليه السّلام ) شنيدم كه فرمود:
    بعضى از كسانى كه ادّعاى محبّت و دوستى ما را دارند،ضررشان براى شيعيان ما از دجّال بيشتر است.
    حسن گفت: عرض كردم اى پسر رسول خدا( صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم ) به چه علّت؟فرمود: به خاطر دوستى‏شان با دشمنان ما و دشمنى‏شان با دوستان ما. و هر گاه چنين شود، حقّ و باطل به هم در آميزد و امر مشتبه گردد و مؤمن از منافق باز شناخته نشود.
    ( صفات الشيعه ص 8 )

5. صلوات ها 26

نوشته
    1,162
    حضور
    2 روز 7 ساعت 8 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    8598

نقل قول نوشته اصلی توسط سادات نمایش پست ها

2- امام صادق در حدیث مناهی فرمود: «رسول خدا فرمان داده بود که زن مسلمان با مردان نامحرم بیش از پنج کلمه – که آن هم در موضوعات ضروری باشد- سخن نگوید».

.

سلاممم

يه سوال

اين سخن امام در مورد صحبت كردن به طور حضوريه يا اين كه در مورد تلفن يا چت و اسم ام اس هم صادقه؟؟

ياحق
    ...

7. صلوات ها 25

علاقه
    قرآن، طبیعت
    نوشته
    124
    حضور
    1 روز 4 ساعت 58 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    26
    صلوات
    952

نقل قول نوشته اصلی توسط سادات نمایش پست ها
    امام صادق در حدیث مناهی فرمود: «رسول خدا فرمان داده بود که زن مسلمان با مردان نامحرم بیش از پنج کلمه – که آن هم در موضوعات ضروری باشد- سخن نگوید»
    با سلام و تشکر از این تاپیک مفید
    خواهش می کنم بیشتر راجع به این حدیث بحث کنید تا برامون شرایطش روشن بشه. مثلا در محیط اداره یا تحصیل و ...
    اَللّـهُمَّ ما عَرَّفْتَنا مِن الْحَقِّ فَحَمِّلْناهُ، وَما قَصُرْنا عَنْهُ فَبَلِّغْناهُ

9. صلوات ها 22

نوشته
    556
    حضور
    2 روز 9 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4037

با سلام
    واقعا بنده تو این 5 کلمه موندم!
    ولایه علی بن ابیطالب حصنی فمن دخل حصنی امن من عذابی

11. صلوات ها 22

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

نقل قول نوشته اصلی توسط ستايش نمایش پست ها
    اين سخن امام در مورد صحبت كردن به طور حضوريه يا اين كه در مورد تلفن يا چت و اسم ام اس هم صادقه؟؟

با سلام

هرچند در اين موارد بايد كارشناسان عزيز حديث وارد شوند ولي با اجازه دوستان بنده مطالبي عرض مي كنم

ببينيد ان زمان نه از چت و نه اس ام اس و نه ايميل و .....خبري نبود تا اين سوالات را از ائمه در مقابل اين احاديث بپرسند

پس سوال شما در مورد اين حديث جواب قطعي معصوم نخواهد بود

ولي از راههاي ديگري هم مي توان به نظر معصوم پي برد

فلسفه تحريم اين گفتگو چيست؟؟

اگر بيش از 5 كلمه است چرا حضرت زهرا(س) و حضرت زينب (س) و.......در موقعيت هاي مختلف با نامحرمها حرف زده اند

بايد به فلسفه تحريم اين گفتگو ها پي ببريم و در ظاهر اين روايت نباشيم
    و دنبال اين فكر كه از فردا با شوهر خواهرم با قسط صحبت كنم فقط بگويم سلام، خوبيد، و...... يه كلمه هم براي خداحافظي نگهدارم و ديگه حرف نزنم

نوع صحبت كردن،
    تفكرات صحبت كنندگان،
    نگاههاي صحبت كنندگان،
    برخوردهاي صحبت كنندگان،
    كلماتي كه صحبت كنندگان باهم به كار مي برند ،
    نوع بيان،
    تن صداي صحبت كنندگان كه با ناز و عشوه و يا با جديت و معمولي
    و......
    .را بايد در نظر گرفت

اكر اين مسايل رعايت نشود صحبت كردن حتي خاله وعمه با پسر خواهر و پسر برادر هم سن يا سن نزديك به هم شرعا اشكال خواهد داشت

اجازه دهيد كمي راحت تر صحبت كنيم

اگر اين مسايل رعايت نشود و نگاهها در صحبت ها رعايت نشود صحبت كردن با محارم هم شرعا مشكل پيدا مي كند

پس به فلسفه حرمت چنين صحبت هايي پي ببريم ،بهتر مي توانيم تفكرات خود را در مورد روايات و احاديث ائمه سامان ببخشيم

ادامه دارد.....

13. صلوات ها 33

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با سلام

اصل در اين مسايل رعايت حد ومرز محرم و نامحرم است

اين اصول را بايد جدي گرفت

-- نوع پوشش

--نوع نگاه

-- عبارات به كار رفته در صحبت

-- لحن بيان

-- صحبت بي مورد
    -- و........

صحبت كردن و دردل كردن زن نامحرم با سوپر سركوچه هنگام خريد روزانه بدون دليل است و بايد رعايت شود

صحبت دانشجوي دختر با همكلاسي پسر بدون داشتن ضرورت درسي اشكال دارد

صحبت كردن با افرادي كه نگاههاي سالمي ندارند حتي يك كلمه هم اشكال دارد هرچند محرم باشد

چت كردن با فردي كه در اينترنت است و اصلا اشنايي با او ندارد اشكال دارد
    تاكيد مي كنم فرد نه مرد
    فرد عام تر از زن ومرد است

دخترخانم هايي كه اينترنت گردي مي كنند و مدام در چت رومها هستند و با اين و ان چت مي كنند اشكال دارد

اينها راه رفتن لبه پرتگاه است و بايد رعايت شود

چرا بايد لبه پرتگاه راه رفت
    چرا نبايد از برخي مسايل فاصله گرفت

خانم مجرد و متاهل ندارد شايد در برخي موارد خطراتي كه متاهل ها را تهديد مي كند مجردها را تهديد نمي كند

زن متاهل خانواده دارد ودر صورت بروز مشكل به چندين نفر لطمه مي زند
    زن متاهل ازادي بيشتري در رفت و امد دارد
    زن متاهل صبح تا شب در خانه تنهاست
    و.........................

بزرگواران
    چت كردن به اي نحو كان با افرادي كه نمي شناسيد مثل زهراست و هيچ فايده اي بر ان مترتب نيست هيچ ضرورتي ندارد

بهتر است به جاي شمردن كلمات روايت به عمق فلسفه حرمت زن و مرد نامحرم دقت شود

بايد سوراخ هايي كه در ارتباط ها ايجاد مي شود را گرفت

اولين صحبت ها و چت ها و اس ام اس ها و ايميل ها خطرناك اند

15. صلوات ها 28

علاقه
    قرآن، اهل بيت
    نوشته
    2,058
    حضور
    15 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    17932

نقل قول نوشته اصلی توسط بی دل نمایش پست ها
    با سلام
    واقعا بنده تو این 5 کلمه موندم!
    با سلام.

من فكر مي كنم 5 كلمه كنايه از اين است كه زياد صحبت نكنيم نه اين كه واقعا فقط حق صحبت 5 كلمه اي داريم.
    از خلق جهان کناره کردیم *

سر رشته عقل پاره کردیم *

کس چاره ما نکرد و ما خود *

بی منت خلق چاره کردیم *

ننمود رهی بجز ره عشق *

هر چند که استخاره کردیم*

17. صلوات ها 22

علاقه
    دین و موضوعات دینی
    نوشته
    5,952
    حضور
    80 روز 5 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    131
    آپلود
    0
    گالری
    1505
    صلوات
    54604

سلام دوستان
    عرض ادب و احترام
    یه سوال از دوستان کارشناس داشتم
    کار من طوری است که در طول روز با نامحرمان زیادی باید ارتباط داشته باشم و صحبت کنم که بیش از نود درصد هم حجاب درست و حسابی نداردند و مداوم تحت وسوسه شیطان برای نگاه کردن به نامحرم هستم خیلی تلاش می کنم با نفس مبارزه کنم و تا کنون به لطف خدا تسلیم نشدم
    سوالم این است مواقع مواجه با این شرایط چه ذکری بیشتر کمک می کند که شیطان دور شود من از خیرالحافظین و یا دائم اللطف استفاده می کنم دوستان کارشناس ذکر یا اذکاری به من معرفی کنند برای مقابله بهتر با شیطان
    با تشکر
    موفق و پیروز باشید

رابطه با زن نامحرم

3000 مداحی محرم +5000 صوت مذهبی
    دریایی از امکانات پیش روی شماست

19. صلوات ها 24

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31674

ذکر مقابله با وسوسه های شیطان

با سلام و عرض احترام

به امید اینکه خدا در مسیر بندگی دست همه مون رو بگیره و از بلیات آخرالزمان حفظ مون کنه که دین نگه داشتن در آخرالزمان سخت تر از آتش بر کف دست نگه داشتن است .

ببخشید که زودتر از کارشناسان محترم پاسخ میدم ولی چند تا راهکار که برای خودم هم خیلی مفید بوده رو می نویسم، امیدوارم کارشناسان و صاحب نظران محترم هم نظرات شون رو بفرمایند .

در مورد ذکر یک روایتی رو شنیدم که در غلبه ی بر وسوسه های شیطان خیلی موثر هست .

که می تونین در فایل کوتاه صوتی زیر (حدوداً پنج دقیقه هست) این روایت زیبا رو گوش کنید :
    ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۸۹/۱۲/۱۷ در ساعت ۱۶:۴۸

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

21. صلوات ها 32

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری