شنیدن کی بود مانند دیدن !!؟؟

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شنیدن کی بود مانند دیدن !!؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

سلام ، در اولین لحظات عضویتم در سایت بدون مقدمه اولین پست خودم را ارسال می کنم . ( یعنی تولدم مبارک :khandeh!:)
خیلی وقت پیش مادرم تعریف می کرد ، اون زمان های قدیم که فرح طناب بازی می کرد شاه تیر اندازی می کرد ، نسبت به همه شهرهای خوب ایران زمین ، شهر قم از همه معتقد تر و با ایمان تر بودند طوری که شاه و زنش هم از این همه غیرت و تعصب مردم قم حساب می بردن چه برسد به دیگران . . . .
خلاصه حتی فرح هم جرئت نمی کرد بدون چادر وارد قم بشود چه رسد بدون حجاب به زیارت حرم برود ؛ راستش همه این قصه ها را می شنیدیم اما شنیدن کی بود مانند دیدن !!
به راستی به سر مردم شریف و غیور قم چه آمده که از چادر تنها تور نازک بر سر پیر زنانشان و از غیرت مردان همین بس که اکثر لباس فروشی ها و بوتیک ها و حتی دفاتر املاکی و بیمه و ساختمان سازی و . . . . . . . پر شده از دختران جوان که دیگر نمی شود گفت بد حجاب (خودمان را گول نزنیم :no: ) در واقع بی حجاب هستند .

راستش را بخواهی دیدن فرح چادری آن هم در حال زیارت :moteajeb: باورش از دیدن بوتیک های قم :ajab!:آسان تر است. نظر شما چیه ؟

با سلام و تشکر

ضمن عرض تبریک به مناسبت تولدتون در امروز :Hedye:

خیلی خوش اومدین به اسک دین، امیدوارم بهترین لحظات رو در اسک دین داشته باشید و از مطالب مفید تون استفاده کنیم . :Gol::Gol::Gol:

عکس زیبا ، جالب و تعجب انگیزی بود !!

موفق و سربلند باشید در پناه حق ؛

و اما سوم از همه
ا[="navy"]ما قم...
یادمه ی زمانی فامیلای ما وقتی میومدن قم با وضع و حجاب نادرست ب ما میگفتن که ما دیگه توبه میکنیم بیایم قم
انقد که تو این خیابونا روحانی و غیر روحانی هی به ما گفتند حجابت و درست کن و...[/]
[="indigo"]اما الان
تو ی آگهی خوندم برای تخلیه چاه هم ی منشی خانم میخوان!!!!!!
یا به قول شما دوست عزیز تو بوتیکها باید ببینی چه خبره اونم تو شهر قم[/]
[="darkred"]فک میکنم یکی از دلایلش این باشه که ما هم داریم از صحنه کنار میکشیم
آدم های متدین دیگه سینما نمیرن پارک نمیرن رنگین کمون نمیرن تا به گناه نیفتن[/]
[="blue"]درصورتیکه حضور همین آدمها حتی اگه تذکر هم ندن
باعث میشه بعضیا کمی حیا کنن
اما امروز تو شهر ما دیگه ازین خبرا نیست [/]
فاین تذهبون؟؟؟؟؟؟!!!!!!

یادمه چندسال پیش پای سخنرانی یکی از روحانیون محترم قم بودم که در مورد حجاب و وضعیت آشفته ی جامعه صحبت می کردند، یه قضیه ای رو از قم تعریف کردند که واقعاً عجیبه :

به این مضمون می گفتند : در یکی از خیابانهای اصلی قم که به سمت حرم هست خانمی با وضعیت پوشش خیلی نامناسب خیلی رفت و آمد داشتند که موجب شک افراد آن خیایبان شده بود

مامورینانتظامی این خانم رو دستگیر می کنند و تحویل به آگاهی میدن
بعد از کلی پرس و جو و... این خانم اعتراف میکنه که از طرف یک سازمان یا گروهی به من حقوق ماهیانه قابل توجهی میدن که در طی روز با این وضعیت نامناسب پوشش فقط و فقط این خیابون رو قدم بزنم و راه برم :Moteajeb!:

چون دیدن این صحنه ها به مرور زمان باعث میشه قبح این اعمال ریخته بشه و خانم پوشیه زن در قم پوشیه رو کنار بذاره و رو بگیره ، خانم روبگیر قمی کمی در حجابش سست تر بشهو بازتر روشو بگیره و بقیه هم به همین ترتیب ...

به امید پیروی از حق :Gol:

گل گیسو;89881 نوشت:
این کیک مال شما فقط همه شو خودت نخوریا(به یاد ما هم باش)

واااااااااااای دست شما درد نکنه بابت کیک
منم از آشنایی با شما خیلی خوشحال شدم
و براتون بهترین ها را آرزو می کنم

پاسخ های دوستان را خواندم و موافق نظرات شما هستم اما به نظر شما علمای عظام قم ، مجتهدین بزرگوار نباید یه فکری برای این وضعیت مراکز خرید بکنند ؛ جای تاسف هست که واقعا در شهری مثل قم که به قول بزرگان فرهنگ اسلامی تشیع را به جهان صادر می کنن چنین صحنه هایی دیده می شه که مثل یک بیماری واگیر دار تقریبا تمام فروشگاهها و بوتیک ها و هر محلی را که فکرش را بکنید آلوده کرده گویا صاحبان اصناف با هم مسابقه گذاشته اند و در استفاده از زنان با پوششهای بسیار فجیع که نظایرش را در بالاترین مناطق شمال تهران هم نمی بینید از هم پیشی می گیرند که عقب نباشند از اینکه گفتم نظایرش را در تهران هم نمی بینید مبالغه نکردم چون در اکثر فروشگاه هایا بوتیک ها و سایر مراکز خرید تهران اکثرا پوشش نسبتا قابل قبولی دارند و این نشان می دهد که لااقل در محل کارشان موظف به رعایت یکسری قوانین هستند اما در خیابان ها بماند ...... اما قم چی ؟! خودتون قضاوت کنید ؟

zolfa;89701 نوشت:
سلام ، در اولین لحظات عضویتم در سایت بدون مقدمه اولین پست خودم را ارسال می کنم . ( یعنی تولدم مبارک )

سلام
تولدت مبارک
کم کم بزرگ میشی
موفق در پناه حق

حامد;89946 نوشت:
سلام تولدت مبارک کم کم بزرگ میشی موفق در پناه حق

:khaneh: بامزه بود بازم از لطف شما ممنونم :Gig:

سلام علیکم
دوستان بزرگوار عاجزانه از محضورتون درخواست دارم با زدن پستهای غیر مرتبط با تاپیک بحث رو منحرف نکنید و حجم تاپیک رو سنگین نکنید

مطالب زیادی هست امثال این خود رضا خان نماز اول وقتش ترک نمی شد و جزو نفرات اول صف نماز بود
ولی بعد از رسیدن به حکومت چی شد؟؟؟
مهم مراقبت نفس هست و نماز در این راه کمک می کنه کسی که نفسش ضعیفه هر کاری میکنه و نماز شاید بتونه ضربه ی باشه که بیدار ش کنه
و اون زمون غیرت مردم قم بوده که فرح رو چادر به سر میکرده و احترامی که براشون قائل بوده
ولی الان استغفرالله ... عده اشون خداروشکر زیاد نیست ولی آبروی اون مردم غیرتمند قم رو از بین میبره مثل سیب گندیده ی که داخل یه جعبه سیب باشه شروع به گندوندن باقی سیب ها میکنه و....

موضوع قفل شده است