صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: لبخند را فراموش نکنيد!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,005
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448

  خنده در روايات و آيات
  ررسی لغوی «ضحک»: راغب اصفهانی می‌گوید:

  ضحک
  :باز شدن و شادابی چهره و ظاهر شدن دندان‌ها از سرور و شادی روح است.
  ضواحک: دندان‌هایی که هنگام تبسم ظاهر می‌شوند.خنده اختصاص به انسان دارد و در غیر انسان یافت نمی‌شود و باید همچنین اضافه کرد:تعجب از سبب‌های خنده است که در نهایت به خنده ختم می‌شود و آن به اراده خدا و انسان بستگی دارد.پس خنده‌ای که به اراده از بنده صادر می‌شود، مانند سایر افعال انسان باید در جهت صلاح و نیکی لحاظ گردد. در باب کلمه «خنده» در لغت نامه دهخدا آمده است؛حالتی که انسان به واسطه شعف و خوشحالی و بشاشت پیدا می‌کند و در آن لب‌ها و دهان به حرکت در می‌آیند و این حالت با آواز مخصوصی همراه است.
  خنداننده و خنده کننده: خداوند در سوره نجم،آیه 43 می‌فرماید:«و انه هو اضحک و ابکی؛و هم اوست که می‌خنداند و می‌گریاند.» در این آیه، این مسئله که آیا خنده و گریه از اعمال خود انسان است یا بر طبق آنچه که از معنای این آیه برمی‌آید، تنها عامل خنده و گریه خداوند می‌باشد، مورد بررسی قرار گرفته است. در تفسیر المیزان، اشاره خوبی به این موضوع گردیده، با این مضمون که خنده و گریه را به خود انسان‌ها نسبت دهیم.برای اینکه نسبت دادن، گریه و خنده و هر کار دیگری به انسان به این جهت است که او آن کار را انجام داده و به خدا، به این علت که او آن را ایجاد کرده، و بین این دو فرق زیادی می‌باشد، که با وجود این فرق هم باز بین اراده خدا و اراده انسان به خندیدن و گریه کردن منافاتی نیست.زیرا اراده الهی به خنده ارادی و به اختیار قرار گرفته است، نه هر خنده‌ای، اگر چه به اجبار باشد.پس اراده انسان در خندیدن مؤثر است و آن سببی است که در طول، سببیت اراده خدا قرار گرفته، نه در عرض آن، تا منافاتی پیش آید و بگویند، چون دو علت در عرض هم هستند.پس چگونه دو سبب یک مسبب را بوجود می‌آورند.در بعضی از تفاسیر، این موضوع مطرح شده که اگر خنده و گریه بطور مطلق فعل خدا بود، دیگر امر و نهی به آن نمی‌شد، چنانکه در آیه 82 سوره توبه خداوند نمی‌فرمود:«فلیضحکوا قلیلاً و لیبکوا کثیرا» و یا در سوره نجم، آیه 60 می‌فرماید:«و تضحکون و لاتبکون» سبب خنده و گریه به انسان نسبت داده نمی‌شد.در تفسیر انوار درخشان آمده که خنده و گریه دو حالت روانی است که انسان در صورت تحقق شرایطی به اختیار مرتکب آن دو می‌شود و بر حسب ایجاد فعل اختیاری به شرط اراده پروردگار است،زیرا خداوند، انجام کاری را با لوازم تشخیص آن خواسته است که بوجود آید.


  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 2. صلوات ها 5


 3. #2

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,005
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  انواع خنده
  خنده از روی تعجب: خداوند در سوره نمل، آیه 19 می‌فرماید:«فتبسم ضاحکا من قولها و قال رب اوزعنی ان اشکر نعمتک الّتی انعمت علی و علی والدی و ان اعمل صالحا ترضه و ادخلتی برحمتک فی عبادک الصالحین؛سلیمان از گفتار او دهان به خنده گشود و گفت:پروردگارا!در دلم افکن تا نعمتی که به من و پدر و مادرم ارزانی داشته‌ای سپاس بگزارم و به کار شایسته‌ای که آن را می‌پسندی بپردازم، مرا به رحمت خویش در میان بندگان شایسته‌ات داخل کن.» در بیشتر تفاسیر خنده حضرت سلیمان را نتیجه تعجب دانسته‌اند.از آن جهت که مورچه‌ای یاران خود را از لشکر عظیم ایشان برحذر می‌دارد، و این آینده نگری و مصلحت اندیشی مورچه باعث تعجب و خندان شدن حضرت سلیمان گردیده است. خداوند در سوره هود، آیه 71 می‌فرماید:«و آمرأته قائمه فضحک فبشّرنها باسحاق و من وراء اسحاق یعقوب؛و زن او (حضرت ابراهیم (ع)) ایستاده بود خندید.پس وی را به اسحاق و از پی اسحاق به یعقوب مژده دادیم».در رابطه با خنده همسر حضرت ابراهیم‌(ع)، ساره و علت آن،نظرات متفاوتی وجود دارد، اما در بیشتر تفاسیر از جمله مجمع البیان، این تفسیر را به دلایل مختلف ناشی از تعجب دانسته‌ند.
  خنده تمسخر‌آمیز: 1.خداوند در سوره زخرف آیه 47 می‌فرماید:«فلما جاءهم بایاتنا و إذا هم منها یضحکون؛پس چون آیات ما را برای آنان آورد، ناگهان ایشان بر آنها خنده زدند.» این آیه به خنده قوم حضرت موسی اشاره دارد.زمانی که آن حضرت معجزات الهی را به آنها عرضه داشتند،آنان بدون تأمل در آن آیات ایشان را مسخره کردند.2.خداوند در سوره نجم آیه 59 و60 می‌فرماید:«افمن هذا الحدیث تعجبون. و تضحکون و لا تبکون؛آیا از این سخن عجب دارید و می‌خندید و نمی‌گریید.»بعضی گفته‌اند:یعنی ای مشرکان! آیا از این قرآن و نازل شدن آن از جانب خداوند بر حضرت محمد و معجزه بودن آن در شگفت نمی‌شوید و از روی استهزاء می‌خندید.جمله «لاتبکون» به این معنا به کار رفته که چرا بخاطر وعده‌های عذاب قرآن بر خود نمی‌گریید.
  خنده‌های شادی در روز رستاخیز:خداوند در سوره عبس آیه 38 و39 می‌فرماید:«وجوه یومئذه مسفره. ضاحکه مستبشره؛چهره‌هایی در آن روز گشاده و نورانی است خندان و مسرور است.»منظور از این آیه خندیدن در روز قیامت، بخاطر اعمال نیک است.
  محرومیت از خنده، کیفر جهادگریزی
  خداوند در سوره توبه آیه82 می‌فرماید:«فلیضحکوا قلیلا و لیبکوا کثیرا جزاء بما کانوا یکسبون؛از این پس کم بخندند و به جزای آنچه بدست می‌آورند، بسیار بگریند.»در تفسیر المیزان ذیل این آیه آمده است که ابن‌ابی‌حاتم و ابن مردویه از ابن عباس روایت کرده‌اند:رسول الله در جنگ تبوک(آخرین جنگی که حضرت رسول در آن شرکت جست) به مردم دستور داد تا با او حرکت کنند.چون این واقعه در تابستان رخ داد و هوا گرم بود، عده‌ای گفتند:یا رسول الله! هوا بسیار گرم است و ما طاقت بیرون رفتن نداریم و شما نیز بیرون نروید و خدای تعالی در پاسخشان فرمود:بگو، آتش جهنم داغ‌تر و سوزان‌تر است و خطاب به آنها این آیه نازل گردید، البته منظور از کم خندیدن، همان خوشحالی ناپایدار دنیوی است که از ناحیه ترک جهاد و امثال آن به ایشان دست داد و منظور از گریه زیاد، گریه در آخرت بخاطر عذاب دوزخ در حرارت شدید است.ابو علی سینا نیز در رساله علم النفس خویش می‌گوید:«از خواص انسان یکی این است که چون اشیای نادره، را درک می‌کند.انفعالی حاصل می‌کند که تعجب خوانده می‌شودو خنده به دنبال دارد».گاهی خنده‌های ما ساختگی است و در حقیقت از درون و به طور طبیعی نیست و هیچ علامت درونی هم ندارد، از این نوع خنده‌ها می‌توان به نیشخند زدن، خنده استهزا آمیز عصبی، خندیدن به دیگران نه با دیگران و خندیدن به چیزهایی که خنده دار نیست،اشاره کرد.این نوع خنده‌ها هیچ هیجان مثبتی به همراه ندارد، حتی اگر خیلی هم بزرگ باشند.در واقع در این خنده‌ها ماهیچه‌های اطراف دهان در اطراف چشم‌ها بی‌حرکت هستند.و فقط زمانی که هیجان واقعی و اصیل باشد این ماهیچه‌ها فعال می‌گردند؛اما در لبخندهای واقعی و احساس شده که نتیجه فعالیت‌های خود به خود دو ماهیچه اصلی می‌باشند، که یکی از آن ماهیچه‌ها،ماهیچه‌های اصلی قدامی است،این ماهیچه گوشه‌های لب را به طرف بالا و به سمت گونه می‌کشد. همچنین باید دانست که خنده احساس شده طبیعی مدت زمان مشخصی دارد و به ندرت بیش از چهار ثانیه دوام دارد.9 در نتیجه نمی‌توان خنده‌های طولانی و با صدای بلند را دارای اثر بیشتری از لبخندهای کوتاه و بدون صدا دانست. در رابطه با اثرات مثبت خنده باید گفت:خنده موجب رسیدن اکسیژن بیشتر به شش‌ها و عمیق‌تر شدن تنفس می‌شود و موجب تحریک بیشتر و بهبود جریان خون می‌گردد.10در همین رابطه، رابرت زایانک چنین نتیجه گیری می‌کند که باید به تمام بیماران روانی و بیمارانی که از ناراحتی جسمانی شکایت دارند آموخت که به عنوان بخش خاصی از درمان‌شان لبخند بزنند. همانطور که می‌دانیم خنده یک درجه از لبخند بالاتر است و تمام اثرات مثبت خنده در لبخند نیز وجود دارد، حتی اثبات شده که یک خنده لطیف و با صدای پایین،جذاب‌ترین خنده‌هاست و به مراتب نسبت به خنده با صدای بلند، خویشایندتر می‌باشد.از ویژگی‌های اخلاقی ائمه(ع)، متبسم بودن آنها می‌باشد، که در روایات به آن اشاره گردیده و به عنوان یک خصلت پسندیده، مطرح گشته است.امام صادق(ع) فرمود:«ضحک المؤمن تبسم؛خنده مؤمن، لبخند است».

  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 4. صلوات ها 5


 5. #3

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  اشراق
  نوشته
  57
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  308

  لبخند را فراموش نکنيد!
  اعمال ما، هميشه رساتر از کلماتند. مثلاً تبسم شما به طرف مقابلتان مي‌گويد: "من دوستت دارم، تو مرا خوشحال مي‌کني، از ملاقاتت خوشحالم". تبسم خرجي ندارد، ولي چيزهاي بسياري مي‌آفريند. لبخند بدون اين‌که دهنده‌اش را فقير کند، گيرنده اش را ثروتمند مي‌کند.
  تبسم، يک لحظه بيشتر پايدار نيست، ولي گاهي خاطره‌اش تا ابد باقي مي‌ماند. هيچ‌کس آن‌قدر غني نيست که نيازي به تبسم نداشته باشد و هيچ‌کس آن‌قدر فقير نيست که از عهده بخشش يک تبسم برنيايد.
  لبخند، خستگي را برطرف و افراد مأيوس را اميدوار مي‌کند. لبخند، اشعه آفتاب است براي افسردگان و بهترين پادزهر طبيعي است براي غم و ناراحتي. با همه اينها، تبسم را نه مي‌توان خريد و نه مي‌توان گدائي کرد و نه مي‌توان دزديد، زيرا تبسم يک کالاي زميني نيست، مگر زماني‌که عطا شود. پس لبخند را فراموش نکنيد. لبخند بي‌هزينه شما، گرانبهاترين هديه است.
  در تمام دنيا انسان‌ها وقتي خوشحالند، لبخند مي‌زنند بر طبق تحقيقات انسان‌شناسان، لبخند يکي از احساسات جهاني و شاخص احساسات انساني است. توانائي لبخند زدن يکي از تفاوت‌هاي اصلي فيزيولوژيک بين انسان و حيوان است. توانائي لبخند زدن از کارکردهاي سطوح عالي مغز است که فقط در نوع انسان و حيوان است. توانائي لبخند زدن از کارکردهاي سطوح عالي مغز است که فقط در نوع انسان مشاهده شده است. در حالي‌که انقباض عضلات صورت براي نشان دادن خشم و تنفر در اغلب پستانداران عالي وجود دارد.

  دکتر "پل اکمن" محقق ارتباطات غيرکلامي مي‌گويد: "لبخند يکي از ساده‌ترين و در عين حال يکي از گيج‌کننده‌ترين حالات انسان است." براي يک لبخند، تنها يک ماهيچه صورت مورد نياز است، در حالي‌که براي نشان دادن اندوه و يا تنفر، دست کم بايد دو ماهيچه صورت‌تان را به‌کار بگيريد، يعني براي لبخند زدن به انرژي به مراتب کمتري نياز داريد. پس کساني‌که پيوسته اخم به چهره دارند، انرژي فراواني را مصرف مي‌کنند تا خصوصيتي را در چهره خود پديد آورند.
  تحقيقات علمي جديد همگي مؤيد آن ضرب‌المثل قديمي‌اند که مي‌گويد: "خنده بر هر درد بي‌درمان دواست." بر طبق تحقيقات پزشکان انگليسي در اگوست ???? خنديدن بر تمام اندام‌هاي بدن تأثير مي‌گذارد، به‌عنوان مسکن طبيعي عمل مي‌کند، فشار رواني را کاهش مي‌دهد، کالري‌ها را به سرعت مي‌سوزاند و سوءهاضمه را بهبود مي‌بخشد. در حال حاضر نيز دانشمندان معتقدند که مي‌توانيم با خنده چاقي را از بين ببريم، زيرا خنده به سرعت سوخت و ساز را افزايش مي‌دهد. جريان خون و فرآيندهاي هاضمه با خنديدن سرعت مي‌يابند و کل سيستم بدن از حالت رکود و کسالت خارج مي‌شود.

  دکتر "جون گومز" روان‌پزشک مي‌گويد: "خنده در نهايت بهترين شيوه کنار آمدن با هيجانات عصبي و موقعيت‌هاي پراسترس است. خنده، استرس را همچون يخي در برابر آتش ذوب مي‌کند. لبخند و خنده، رشد سرطان را متوقف مي‌کند. همچنين کساني‌که بيشتر مي‌خندند، کمتر در معرض ابتلا به سرطان قرار دارند و کساني‌که در زندگي، خود را از شادي دور نگه مي‌دارند، به مراتب بيشتر از مردم شاد به سرطان دچار مي‌شوند.
  گاهي پيش مي‌آيد که تمايلي به لبخند زدن نداريم و حالمان چندان خوش نيست؛ در چنين صورتي مي‌توانيم نکات زير را به‌کار ببنديم و همه بايد به مؤثر بودن آنها اميدوار باشيم تا هيچ‌گاه چهره‌مان از لبخندي زيبا خالي نباشد. اين سخن مارک تواين را فراموش نکنيد "که هيچ چيز غم‌انگيزتر از ديدن چهره‌هاي جوان ولي عبوس نيست."

  به‌خود بقبولانيد که لبخند بزنيد و يا پيش خود آوازي را زمزمه کنيد. طوري رفتار کنيد که گوئي شاد و خوشحاليد. اين امر موجب مي‌شود که شادي، شما را فراموش نکند. اغلب ما درست به همان اندازه احساس شادي مي‌کنيم که تصميم گرفته‌ايم شاد باشيم. هميشه قدردان باشيد و به نعماتي که داريد بينديشيد. هميشه احساس قدرشناسي با طبيعي‌ترين لبخند دنيا همراه مي‌شود. همه جا پيام‌آور دوستي، شادي و نشاط باشيد تا هم از شما استقبال کنند و اگر تاکنون چنين مي‌پنداشتيم که ابتدا بايد شاد باشيم و سپس لبخند بزنيم، طبق تئوري جديد مي‌توانيم ابتدا لبخند بزنيم و سپس شاد شويم.
  از فوايد لبخند زدن
  1. لبخند جذابتان مي کند
  همه ما به سمت افراديکه لبخند مي زنند کشيده مي شويم. لبخند يک کشش و جذبه فوري ايجاد مي کند. دوست داريم نسبت به آنها شناخت پيدا کنيم.
  2. لبخند حال و هوايتان را تغيير مي دهد.
  دفعه بعدي که احساس بي حوصلگي و ناراحتي کرديد، لبخند بزنيد. لبخند به بدن حقه مي زند.
  3. لبخند مسري است.
  لبخند زدن برايتان شادي مي آورد. با لبخند زدن فضاي محيط را هم شادتر مي کنيد و اطرافيان را مانند آهن ربا به سمت خود مي کشيد.
  4. لبخند زدن استرس را از بين مي برد.
  وقتي استرس داريد، لبخند بزنيد. با اينکار استرستان کمتر مي شود و مي توانيد براي بهبود اوضاع وارد عمل شويد.

  5. لبخند زدن سيستم ايمني بدن را تقويت مي کند.

  به اين دليل عملکرد ايمني بدن تقويت مي شود که شما احساس آرامش بيشتري داريد. با لبخند زدن از ابتلا به آنفولانزا و سرماخوردگي جلوگيري کنيد.

  6. لبخند زدن فشارخونتان را پايين مي آورد.

  وقتي لبخند مي زنيد، فشارخونتان به طرز قابل توجهي پايين مي آيد. لبخند بزنيد و خودتان امتحان کنيد.

  7. لبخند زدن اندورفين، سروتونين و مسکن هاي طبيعي بدن را آزاد مي کند.

  تحقيقات نشان داده است که لبخند زدن با توليد اين سه ماده در بدن باعث بهبود روحيه مي شود. مي توان گفت لبخند زدن يک داروي مسکن طبيعي است.

  8. لبخند زدن چهره تان را جوانتر نشان مي دهد.

  عضلاتي که براي لبخند زدن استفاده مي شوند صورت را بالا مي کشند. پس نيازي به کشيدن پوست صورتتان نداريد، سعي کنيد هميشه لبخند بزنيد.

  9. لبخند زدن باعث مي شود موفق به نظر برسيد.

  به نظر مي رسد که افراديکه لبخند مي زنند اعتماد به نفس بالاتري دارند و در کارشان بيشتر پيشرفت مي کنند.

  10. لبخند زدن کمک مي کند مثبت انديش باشيد.

  لبخند بزنيد. حالا سعي کنيد بدون از بين رفتن آن لبخند به يک مسئله منفي فکر کنيد. خيلي سخت است. وقتي لبخند مي زنيم بدن ما به بقيه بدن پيغام مي فرستد که "زندگي خوب پيش مي رود". پس با لبخند زدن از افسردگي، استرس و نگراني دور بمانيد.
  از کودکي بخند تا خاطراتي خوش را به زمان بزرگسالي ات هديه کني
  جواني بهترين زمان براي جوانيست و ستايش شادي جز در لبخند نيست
  هنگامي که فکر مي کني سالخورده شدي و چهره ات پژمرده،
  لبخند زيباترين پيرايش براي چهره توست
  پس... هميشه لبخند بزنيد
  و شادبودن را هيچگاه از خود دريغ نکنيد

  از تلخي مرگ مترس ،كه تلخي آن درترسيدن از آن است!

 6. صلوات ها 12


 7. #4

  عضویت
  جنسیت مرداد ۱۳۸۹
  علاقه
  تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
  نوشته
  3,318
  حضور
  16 ساعت 9 دقیقه
  دریافت
  44
  آپلود
  22
  گالری
  495
  صلوات
  31122  با سلام و تشکر

  نقل قول نوشته اصلی توسط نيلوفرانه نمایش پست ها
  پس... هميشه لبخند بزنيد
  این چه مدل لبخندیه ؟

  لبخند ظاهراً شبیه اینه :
  لبخند را فراموش نکنيد!

  جهت مزین و نورانی کردن تاپیک به کلام اهلبیت علیهم السلام بنده هم یک روایت در این زمینه می نویسم ؛  جداً چقدر راحت می تونیم حسنات جمع کنیم و محبوب قلب ها بشیم ولی دریغ می کنیم .  پیامبر عزیزمون همیشه لبخند روی لب های شریف شون بود ما چطور ؟

  ویرایش توسط آذر بانو : ۱۳۸۹/۱۲/۰۸ در ساعت ۱۴:۴۱  امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

 8. صلوات ها 13


 9. #5

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  15,839
  حضور
  221 روز 8 ساعت 25 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122786  نقل قول نوشته اصلی توسط نيلوفرانه نمایش پست ها
  لبخند را فراموش نکنيد!
  سلام از شما دعوت مي كنم همين پست را هم در تاپيك شوخ طبعي ها در چند قسمت پشت سر هم در چند پست بياوريد البته مي توانيد به خنده حلال حكيمانه هم لينك بدهيد.
  نكته: براي جذاب تر شدن پست تان. يك رنگ خسته كننده ميشه و فونت ريز و طولاني را مخاطب حال خواندش را ندارد.
  ممنون من هم تاپيك را اين جا لينك مي كنم حوبه؟
  http://www.askdin.com/showthread.php?t=3422&p=88646
  ویرایش توسط حامی : ۱۳۸۹/۱۲/۰۸ در ساعت ۱۴:۵۵
  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 10. صلوات ها 10


 11. #6

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۸
  نوشته
  1,578
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  61
  آپلود
  31
  گالری
  0
  صلوات
  9175

  شاد

  ابو دردا: رسول خدا(ص) هرگاه حديث و سخنى مى فرمود با لبخند همراه بود.

  امام صادق (ع): هر كه به چهره برادر خود لبخند زند آن لبخند براى او حسنه اى باشد.

  امام باقر(ع): لبخند زدن مرد به چهره برادرش حسنه است و برداشتن خاشاك از بدن او حسنه است.

  (میزان الحکمه، ج7، باب «خنده و لبخند».)  هُوَ الأَوَّلُ وَ الآخِرُ وَ الظَّاهِرُ وَ الْبَاطِن...(الحدید، 3.)

  وبلاگ من
 12. صلوات ها 10


 13. #7

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  اشراق
  نوشته
  57
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  308  نقل قول نوشته اصلی توسط حامی نمایش پست ها
  سلام از شما دعوت مي كنم همين پست را هم در تاپيك شوخ طبعي ها در چند قسمت پشت سر هم در چند پست بياوريد البته مي توانيد به خنده حلال حكيمانه هم لينك بدهيد.
  نكته: براي جذاب تر شدن پست تان. يك رنگ خسته كننده ميشه و فونت ريز و طولاني را مخاطب حال خواندش را ندارد.
  ممنون من هم تاپيك را اين جا لينك مي كنم حوبه؟
  http://www.askdin.com/showthread.php?t=3422&p=88646
  سلام
  ممنون از لطف همه دوستان و بخصوص جناب حامي بزرگوار!
  چشم تو مورداي بعدي لحاظ ميكنم!اگر سوادم كشيد چشم لينك و آوردن مطلب رو هم ميرم دنبالش
  ویرایش توسط نيلوفرانه : ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ در ساعت ۱۰:۱۴
  از تلخي مرگ مترس ،كه تلخي آن درترسيدن از آن است!

 14. صلوات ها 5


 15. #8

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  اشراق
  نوشته
  57
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  308
  «خوشحالی مؤمن باید در صورتش پیدا باشد. » (قرآن کریم)

  ما بهشت را برای کسانی که دل مومنین را شاد کنند مباح ساختیم. (حدیث قدسی)
  نشانه آدمیان بهشتی تبسم همیشگی است. (رسول اکرم صلی‌الله‌علیه‌وآله⠀?وسل )
  بعد از سلامتی خنده بزرگترین نعمت خداست.(امام علی علیه‌السلام)
  خنده و تبسم نشانه بارز خوشرویی است و آن موجب دوست یابی است. (امام علی علیه‌السلام)
  خوشحال کردن قلب مومن از ده حجّ با ارزش‌تر است. (امام صادق علیه‌السلام)
  نزد خداوند کافر خوشرو از مؤمن ترشرو عزیزتر است. (امام رضا علیه‌السلام)
  هر که مؤمنی را از غم و اندوه شاد کند خداوند دل او را در روز قیامت شاد می‌کند. (امام جواد علیه‌السلام)
  هیچ چیز مثل خوشرویی زندگی را شیرین نمی‌کند. (امام حسن عسگری علیه‌السلام)
  خنده در بهبود روابط انسان بسیار موثر است.
  خنده در طولانی نمودن عمر نقش موثر دارد.
  خنده فشار خون را تعدیل می‌کند.
  خنده سن افراد را کمتر نشان می‌دهد.
  خنده زبان مشترک همه جهانیان است.
  خنده هیچ هزینه‌ای ندارد.
  خنده پیامی زیبا دارد و آن این است: به سوی من بیایید.
  خنده ، خنده می‌آورد و مسری است.
  خنده در هیچ حیوانی دیده نمی‌شود و مختص آدمی است.
  خنده نقش درمانی دارد، آنقدر که در بیمارستان‌های امروزی اتاق خنده طراحی شده است.
  خنده انبساط عروقی ایجاد می‌کند که در سلامتی موثر است.
  خنده آنقدر مهم است که معمولا در هر درباری دلقکی ، هر روزنامه صفحه طنزی و هر شبکه تلویزیون فیلم کمدی است.
  خنده در هر شرایطی امکان پذیر بوده و قابل دسترس است.
  خنده گرفتن حمام اکسیژن و به قولی دویدن درجا است. (پزشک فرانسوی)
  خنده با بازدم انجام می‌شود و این کار باعث می‌گردد co2 از خون خارج شده و احساس مطلوبی ایجاد نماید

  از تلخي مرگ مترس ،كه تلخي آن درترسيدن از آن است!

 16. صلوات


 17. #9

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  اشراق
  نوشته
  57
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  308  خنده تعادل ظریف هورمونی ایجاد می‌کند.
  خنده باعث افزایش هورمون کورتیزول شده و ایمنی بدن را در برابر بیماریها زیاد می‌کند.
  خنده هورمون سروتونین را نیز افزایش داده احساس سرخوشی ایجاد می‌نماید.
  خنده تعداد ضربان قلب (HR) را کاهش می‌دهد که در سلامتی موثر است.
  خنده به دلیل شستن CO2 از خون و صورت را شفاف می‌کند.
  خنده محبوبیت و جذابیت ایجاد می‌کند.
  خنده شادی می‌آورد، همای طور که شادی خنده می‌آورد.
  خنده قدرت یادگیری را افزایش می‌دهد. نقش خنده در کلاس‌های درسی و آموزشی فوق العاده است.
  خنده نشانه رضایت از وضعیت موجود است.
  خنده نوعی تخلیه روانی بوده تنشها و احساسات سرکوب شده را رها می‌سازد.
  خنده آنقدر مهم است که عکاسان می‌گویند لبخند ، لبخند ، لطفا لبخند بزنید!...
  خنده به‌دلیل انبساط عروقی ترمیم بافتهای آسیب دیده را تسهیل می‌نماید.
  خنده از بیماریهای زخم‌معده و اثنی عشر جلوگیری می‌کند.
  خنده کلسترول خون را کاهش می‌دهد.
  خنده در پیشگیری از سکته قلبی و سکته مغزی بسیار موثر است.
  خنده «دویدن بی‌حرکت» نام گرفته است و به این دلیل افراد لاغر را چاق و افراد چاق را لاغر می‌کند.
  خنده باعث می‌شود که به دندانهایمان بیشتر توجه کرده و در نظافت آنها بکوشیم.
  خنده سبب می‌شود دوستان بیشتری پیدا کنیم.
  خنده زیاد ، مشکل فیزیولوژی ایجاد نمی‌کند چرا که خنده زیاد باعث افزایش ریزش اشک از چشم می‌شود و این نوع مکانیسم جبرانی یا دفاعی است که فشار خون مغزی را کاهش می‌دهد.
  خنده بر خلاف تصور عموم چروک صورت را از بین می‌برد ولی اخم چین و چروک را زیاد می‌کند.
  خنده باعث افزایش اندرفین مغز می‌شود که نوعی مورفین طبیعی است و باعث احساس سرخوشی و شادی می‌شود

  از تلخي مرگ مترس ،كه تلخي آن درترسيدن از آن است!

 18. صلوات


 19. #10

  عضویت
  جنسیت ارديبهشت ۱۳۸۹
  علاقه
  اشراق
  نوشته
  57
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  308  خنده تحمل دردهای جسمی را آسانتر می‌سازد. 5 دقیقه خنده از ته دل موجب 5 ساعت تسکین درد می‌شود.
  خنده نشانه بارز اعتماد به نفس ، سلامت روان و احساس امنیت است.
  خنده با افزایش سن نسبت عکس دارد متاسفانه هرچه سنمان زیادتر شود کمتر می‌خندیم.
  خنده با افزایش تحصیلات دانشگاهی نسبت عکس دارد. متاسفانه هرچه افراد تحصیلکرده‌تر می‌شوند. کمتر و دیرتر می‌خندند.
  خنده چنان است که مقدار آن در ادیان و ملتها و نژادهای مختلف متفاوت است.


  طبق آمار با نشاط‌ترین مردم جهان مسلمانان می‌باشند
  .

  خنده در بروز ایده‌های نو و خلاق موثر است.
  خنده گرفتگی‌ها و کرامپهای عضلانی را برطرف می‌سازد.
  خنده باعث رفع خستگی می‌شود.
  خنده اولین رفلکس مثبت یک نوزاد است.
  خنده از فاصله 45 متری قابل تشخیص است. سایر احساسات را از این فاصله نمی‌توان شناسایی کرد.  بگشا پسته خندان و شکر ریزی کن ........... خلق را از دهن خویش مینداز به شک (حافظ شیرازی)
  بد و نیک هر دو ز یزدان بود ............ لب مرد باید که خندان بود (فردوسی)
  خنده و تبسم صورت را زیبا می‌سازد.
  اخم کردن کار اهریمنان است.
  چهره خندان بیشتر در حافظه می‌ماند.
  برای غلبه انسان بر دشواریها خداوند 3 روش در اختیار انسان قرار داده است. خواب - امید - خنده (پروفسور امانویل)
  خنده بهترین دارو برای معالجه افسردگی است.
  خنده به آزادسازی تنش و احساساتی که باعث افزایش استرس می‌شود، بدون استفاده از لغات کمک می‌کند.
  خنده روحیه دشمن را ناراحت و ضعیف می‌کند پس می‌تواند سلاح هم باشد.
  خنده خیلی زیاد و بی‌مورد دل را می‌میراند. (حضرت علی علیه‌السلام)
  از پس از هر گریه آخر خنده است. (ایرانی)
  خنده خون سالم تولید می‌کند. (ایتالیایی)
  تبسم عمیق از شمشیر برنده‌تر است.(اسپانیولی)
  دنیا مثل آینه است اگر در آن بخندی به تو می‌خندند. (انگلیسی)
  خنده در برابر عصبانیت مثل یخ روی آتش است.(یونانی)
  انسان خنده‌رو موفق‌تر است. (ژاپنی)
  اگر از کسی چیزی می‌خواهید اول او را بخندانید. (محسن قرائتی)
  انسان خنده‌رو از دنیا راضی‌تر است مثل من. (حمیدرضا ماهی‌صفت)
  خندیدن ، تمایل به برتر جلوه کردن نیز می‌باشد.
  خنده بر هر درد بی‌درمان دواست. (ایرانی)
  یک تبسم شروع درایت است. (ماکسول ماتز)
  جدی‌ترین آدمها کسانی هستند که می‌خندند و می‌توانند بخندانند. (فرانسوی)
  تبسم دشمن را دوست می‌کند. (جرج نیکلا)
  مرحوم عالم ربانی محمدباقر مجلسی در کتاب حلیه المتقین از مجمع‌الاحادیث روایات مختلف چنین نتیجه می‌گیرد که مؤمن می‌بایست عبوس و گرفته نباشد و گشاده‌رو و خندان باشد و قدری مزاح مطلوبست و در صورت قهقهه حتما بگوید «اللهم لاتمقتنی» یعنی خدایا مرا دچار غم و اندوه دامنگیر مگردان.
  از ام حلیمه همسر گرامی رسول اکرم نقل شده است که ایشان حتی در خواب هم تبسم بر لب داشتند گویی نه سرما و نه گرما بر ایشان اثر نداشت
  .

  همیشه با لبی خندان زندگی دلپذیر داشته باشید.

  از تلخي مرگ مترس ،كه تلخي آن درترسيدن از آن است!

 20. صلوات ها 2


صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود