صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: مشاوره و تجربه های حامی (خواهش می کنم با آیه و حدیث درمونم کن )

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

مشاوره و تجربه های حامی (خواهش می کنم با آیه و حدیث درمونم کن )

حامي و تجارب مشاوره ای(تلخ و شیرین)
    در این تاپیک میخوام از تجارب مشاوره ای خودم اعم از حضوری ،مکاتبه ای(چت و نامه) و تلفنی بنویسم
    اگه موافقید یه یاعلی بگید و بامن همراه شوید.
    البته البته و صد البته از شنیدن تجارب و نکات خوب شما هم استقبال می کنم.

ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۰/۰۳/۲۲ در ساعت ۲۰:۲۰
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

2. صلوات ها 18

3.  

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

فوق تخصص انسانیت
    گاهی افراد در ارزیابی خود معیارهای حقیقی را فراموش می کنند و معیارهای مجازی را اصل قرار می دهند. شکست در کسب این اهداف جعلی و اعتباری سبب سرخوردگی احساس بی ارزشی در انها می شود خانم محترمی در مشاوره می گفت من هیچی نیستم همه در خانواده و اقوام ما موفق اند من نتوانستم رشد علمی خوبی به دلیل شرایط زندگی ام داشته باشم الان احساس شرم دارم و خودمو پیش اونا کوچیک احساس می کنم از همه بریده ام و خودم ارز خودم بدم میاد و.....

به او گفتم شما چرا این قدر حسادت دارید ؟چرا تو زندگیت زیاد دروغ می گویی ؟ چرا به شوهرت خیانت می کنی ؟چرا جیب و کیف می زنی؟ از حسادت چرا داری دق می کنی؟و....
    گفت نه نه کی گفته اصلا این طور نیست شما چرا به من تهمت می زنی و....گفتم این صفات درباره شما صدق نمی کند گفت البته که صدق نمی کند هیچ کدام از این ها درست نیست شما چطور به خودت اجازه می دهی به من ....هنوز حرفش تمام نشده بود که گفتم اینها ارزش نیست شما برخلاف خیلی ها فوق تخصص انسانیت دارید بنابراین جا داره به خودتون بیالید و بنازید. حسابی تو فکر فرو رفت بعد سرش را بالا کرد و گفت تا حالا این قدر احساس خوبی نسبت به خودم نداشتم
    فرزند علامه جعفری به ایشان گفته بود بد شد شما علامه و سرشناسید ولی من رشد علمی ندارم مردم از من که فرزند شما هستم این انتظار را ندارند.
    علامه گفت شما آدم باش بقال باش کارگرباش ولی آدم باش.
    هنر آدم بودن و خودشناسی و فهم این که انسان می تواند تا مرز جانشینی خدا پیش رود بزرگترین موفیت و کامیابی است.

5. صلوات ها 14

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

همدلی،از نگاه طرف مقابل دنیا و وقایع را نگاه کردن، یکی از رازها و مهارت های اساسی در ارتباط است تا نفهمی در دنیای طرف مقابل چه می گذرد نخواهی توانست به دنیای ارتباط قدم زنی به همین دلیل گاهی بیگانگی و شکاف زیاد بین دو طرف رابطه وجود دارد و ناهمنوایی سبب عایق در ارتباط می شود.
    یک تجربه:

در مشاوره ها به افراد زیادی مواجه می شویم که مبتلا به درد عشق و وابستگی عاطفی شده اند در یکی از مشاوره ها مراجع قبل از هر چیز اصرار داشت من قبل از مشاوره به یک سوال او پاسخ دهم و بعد مشاوره را( البته پس از قبولی در امتحان) ادامه دهیم ایشان گفت شما تجربه عشقی داشته اید یانه . به نظر او اگر مشاور این تجربه را نداشته باشد واقعا نمی فهمد که مراجعش در چه دنیایی سیر می کند و ارتباط انها نا تمام و مشاوره نا فرجام خواهد ماند .
    بله تا حدود زیادی حق با او است و این یعنی همدلی که در روان شناسی و مشاوره به عنوان یک مهارت و فن مطرح شده است . بنابراین مشاوره هم باید حرفه ای و با تجربه باشد و هم یک هنرمند که ظرایف کار از چشمش مخفی نماند.

7. صلوات ها 10

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

بریدن ترمز عشق
    با عشق و وابستگی روانی شدید تا حدود زیادی ترمز خود کنترلی انسان بریده می شود و از این حیث عاشق هر کار بکند چون خودکنترلی ندارد سرزنش نمی شود اما
    اما .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    اما بسیاری از عشق های از عدم رعایت دستورات دین و یا با تسامح و تساهل در آنها شروع می شود.
    یکی از آنها که متاسفانه متاسفانه شیوع پیدا کرده در روابط دو نامحرم است.
    این یه قانون است که انسان هرچه که با تقوا هم که باشد بالاخره انسان است و قلبش از سنگ نیست وقتی رابطه دو نامحرم با هم از مرز مسایل ضروری خارج می شود بالاخره به هم انس می گیرند.
    0
    0
    0
    0
    0
    0
    0 جای تاسف و تاثر داره که افراد متاهل زیادی به این روابط کشیده می شوند و خیانت روی خیانت.
    وقتی حوادث را در جراید و سایت ها می خوانیم میگیم عجب آدم پستی بوده که این جنایت را انجام داده
    اما من در مشاوره مثل روز دیدم که گاهی ارتکاب افراد به این جرم ها تنها به یک وسوسه دیگر بند است.
    این جاست که کلام شهید مطهری را فهمیدم که فرموده اند رابطه تقوا و خویشتنداری با انسان دو سویه است تقوا انسان را حفظ می کند و انسان باید تقوا را حفظ کند.
    یکی از جاهایی که انسان باید تقوا را از آفت حفظ کند در خلوت با نامحرم است من آفت زدگی تقوا انسان ها را در موارد زیر زیاد دیده ام:
    - تعلیم رانندگی
    - تدریس خصوصی
    - مطب های خصوصی
    - مهمانی ها و پارتی ها
    - همکار در یک اتاق در اداره ها و آموزشگاه ها
    - اس ام اس (فلفل نبین چه ریزه )
    - مزاحمت های تلفنی (کسی بود که هنوز شکایت او از مزاحم تلفنی اش در داگستری بررسی نشده بود که به وابسته شده بود).
    ای کاش .
    .
    .
    .
    .
    ..
    .
    .
    .
    .
    .

.
    . ای کاش به اندازه یک دهم ترس از آنفولانزای نوع a نسبت به این نوع رابطه داشتیم نه به دلیل ترس از خدا و قیامت (اون که هیچ) برای همین زندگی خانوادگی خودمون در همین مهمانسرای دنیا که البته معلوم نیست کی حکم تخلیه اونو به من بدهند نمی دانم شاید امروز شاید هم ....
    ای که از دستت میرسد کاری بکن
    پیش از آن که از تو نیاید هیچ کار
    و.
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    و من هیچ آمپولی را موثر تر از دینداری نیافتم.
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹ در ساعت ۰۱:۳۵

9. صلوات ها 12

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

پیشگیری مقدم بر درمانه
    هنوز کار مشاوره ای را جدی شروع نکرده بودم که در روایتی خواندم کسی از معصومی پرسیده بود برای دخترم خواستگارآمده چه کنم
    خیلی ساده از سخن امام مانند بسیاری از جملات عمیقشان که به عمقش نمی رسیم از کنار آن پاسخ گذشتم
    که اگه اخلاق و دین داره دخترت را بهش بده
    و امروز
    با سیلی از نامه ها ایمیل ها تلفن ها و ...مواجه می شوم( و مشاورانی مثل من می شوند) که شوهرم با دختری چت می کنه چه کنم
    شوهرم با چندتا خانم شوهر دار رابطه داره چه کنم
    آقای من تازگی به یه خانمی اس ام اس میده و از اس ام اس هاش فهمیدم که به هم وابسته اند چه کنم
    و.....
    راستی براتون نگفتم یکی از جاهایی که تکنیک های مشاور زور چندانی نداره همین جاست مشاور چه بگوید
    و آن خانم چه کند که درمان باشد.
    راستی می دانید در روان شناسی در بحث مثلث عشق می گویند یکی از مهم ترین اضلاع این مثلث تعهد است و من
    مثل روز برام روشن شده که این تعهد را هیچ چیزی مانند باورهای دینی، وجدان و حیا و توجه به نظارت ناظر محترم( خدا و ائمه و ملایکه) نمی تواند تضمین کند
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .
    .چون که صد آمد نود هم پیش ما ست ؛ دینداری حتی به زندگی دنیوی ما بیش از آن که در وهم ما آید سود می رساند
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹ در ساعت ۰۱:۳۶

11. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سرت کلاه نره (عروس خانم یا شا داماد)
    برخی افراد ازدواج را وسواس گونه به تأخیر می اندازند تا به همسر دیندار برگزینند. ودر خواستگاری هم از طرف مقابل می پرسند آیا شما دیندار هستید
    یک تجربه: خانمی می گفت به امید اینکه به همسری متدین برسم خواستگاران فراوانی را رد کردم تا این که فردی آمد که او هم می گفت من هم برایم دینداری مهم است فکر کردم همونه که می خواستم...........دروران عقد با هم به مهمانی ای رفتیم همسر دوستم گفت ما شربت می خوریم وآنها از همون زهرمارها پرسیدم چی گفت شراب. دنیا پیش چشممام تیره شد وحالم بد شد ..........مگه میشه متدین نماز خون خلاف قرآن عمل کنه و.....
    بله دینداری ابعاد مختلف دارد . به کسی که تنها نماز و روزه میگیرد هم متدین نمی گویند.برخی از نشانه ها و ابعاد دیندار
    1- نماز (مهم ترین) و بقیه عبادات
    2- صداقت
    3- حیا
    4- خانواده و دوستان متدین
    5- امانت دار
    6- راز داری
    7- احترام به والدین
    8- احترام به حقوق مردم
    9- در آمد حلال
    10- سابقه مثبت
    11-000
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۹۲/۰۴/۰۹ در ساعت ۰۱:۳۶

13. صلوات ها 12

علاقه
    در محضر خدا
    نوشته
    3
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    16

نقل قول نوشته اصلی توسط حمید نمایش پست ها
    سرت کلاه نره (عروس خانم یا شا داماد)
    برخی افراد ازدواج را وسواس گونه به تأخیر می اندازند تا به همسر دیندار برگزینند. ودر خواستگاری هم از طرف مقابل می پرسند آیا شما دیندار هستید
    یک تجربه: خانمی می گفت به امید اینکه به همسری متدین برسم خواستگاران فراوانی را رد کردم تا این که فردی آمد که او هم می گفت من هم برایم دینداری مهم است فکر کردم همونه که می خواستم...........دروران عقد با هم به مهمانی ای رفتیم همسر دوستم گفت ما شربت می خوریم وآنها از همون زهرمارها پرسیدم چی گفت شراب. دنیا پیش چشممام تیره شد وحالم بد شد ..........مگه میشه متدین نماز خون خلاف قرآن عمل کنه و.....
    بله دینداری ابعاد مختلف دارد . به کسی که تنها نماز و روزه میگیرد هم متدین نمی گویند.برخی از نشانه ها و ابعاد دیندار
    1- نماز (مهم ترین) و بقیه عبادات
    2- صداقت
    3- حیا
    4- خانواده و دوستان متدین
    5- امانت دار
    6- راز داری
    7- احترام به والدین
    8- احترام به حقوق مردم
    9- در آمد حلال
    10- سابقه مثبت
    11-000
    mh.gh110@gmail.com
    حميد جان

طرف از كجا بفهمه كه خواستگارش اين شرايط رو داره يا نه. ممنون مي شم اگه در اين زمينه هم راهنمايي هايي داشته باشين .

15. صلوات ها 9

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,135
    حضور
    59 روز 23 ساعت 15 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما یک نکته در انتخاب همسر

بنام خدا

اعتدال و میانه روی جاده ای است امن، تا سرمنزل امان و سعادت، آیات و روایات، نیز ما را به این مهم توصیه کرده اند.

قصدم نقل آیه و روایت نیست، تنها پندی حکیمانه را از قول رندی تقدیم می کنم:

رندی از عهد قدیم می گفت: اگر خواستی زن، اختیار کنی، سعی کن از نظر زیبایی افراط نکنی زیبایی زن اگر چه ممدوح است اما تنها زیبایی زنان، تو را خوش ناید که میلی است همه گیر.

آدمی همسر می گزیند تا همدمی همراه یابد از آن خویش، نه آنکه همگان را رونده بیند بر روان خویش.

اگر چه زن تو مملوک توست اما زیبایی اش، در حجاب نتوانی و بوالهوسان بسیارند، چشم های رونده ای بر روان تو راه می روند آزار وش و تو می نالی در حالیکه همدم جمیلت، از این همه خریدار به حسن جمال خویش می بالد.

آری رفیق

اگر زنی به غایت، در حسن و زیبایی و جمال ستاندی بدان اولِ راحت خویش، از خویش بستاندی زیرا که زیباطلبانِ شیطان صفت، در کمینند و کمان بر دست منتظر، تا طعمه هایی اینچنینی برگزینند.

و البته در اکثر موارد تا طعمه هاشان به کف نیارند به گوشه ای نخزند و راحتی ندارند. پس زنی اختیار کن که تو را آرامش و راحتی بخشد، به سبب عشق و مودتی که خداوند در قلبهایتان قرار داده، او تنها به تو بیندیشد و تو نیز تنها به او، تو او او را ببینی و او تو را. و ...

و اختیار اعتدال، در این موردی که اشارت کردیم، کمال های دیگری را به همراه خویش ارزانی ات می سازد و تو علاوه بر صورت به سیرت و دیگر وجوه کمالی، شخصیتی و خانوادگی اش نیز توجه خواهی کرد.

و این همان نقطۀ توفیق، عزم استوار و حرکت مدبرانه در صراط مستقیم، تا سرمنزل سعادت است.

موفق باشید ...
    ویرایش توسط حامی : ۱۳۸۸/۰۸/۲۸ در ساعت ۰۹:۱۶ دلیل: تغییر فونت
    مشاوره و تجربه های حامی (خواهش می کنم با آیه و حدیث درمونم کن   )

17. صلوات ها 11

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

حق الناس در وابستگی عاطفی
    اگر به کسی وابستگی روانی دارید به دلیل مصالح عارضی با دیگری ازدواج نکنید چون براساس یافته های مشاوره ای بسیاری از ناسازگاری ها پس از ازدواج ریشه در نپذیرفتن همسر و پر بودن دل از فرد دیگر است و اغلب ناسازگاری ها با بهانه های آبکی شروع می شود:

چرا در خونه بازه؟
    چرا دم گربه درازه؟
    چرا....
    بنابراین این ازدواج زوری را نپذیرید که مدیون همسرتان خواهید شد
    بسیاری از روابط نا مشروع و خیانت به همسران از همین جا آب میخوره
    اول خانه دل را از غیر جاروب کن آن گاه مهمان بطلب.

19. صلوات ها 12

علاقه
    کتاب
    نوشته
    42
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    344

جناب حمید یک سوال که شاید شما به عنوان روانشناس بتوانید پاسخ بدهید:
    بر فرض وابستگی و عشقی میان دو نفر که به هیچ عنوان امکان ازدواج با یکدیگر برایشان فراهم نیست ؛ ایجاد شود، چه راهکاری برای قطع این وابستگی وجود دارد.

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۲/۰۷/۲۳, ۱۵:۴۸ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری