راه کنترل شهوت در محیط های فاسد

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راه کنترل شهوت در محیط های فاسد

با سلام!
من صفر کیلومترم و نمی دونم ،شاید سوال من تکراری باشه اما مشکل جدی من است.
برای امثال منی که در شهری مثل دبی زندگی می کنم که پر است از انواع مفاسد و دختران و زنان علنا خود را عرضه می کنند و من هم در اوج شهوت جنسی هستم واقعا چگونه باید پاک زندگی کنم؟
(ولی با این حال قسم می خورم تا بحال دست از پا خطا نکرده ام با اینکه با پیشنهاداتی هم مواجه بودم.)
اما مدتی است خیلی وسوسه می شوم.کمکم کنید:Gol::Gol::Gol:

با سلام

بزرگوار به اسك دين خوش امديد

به اين تايپك ها مراجعه نماييد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=9825

http://www.askdin.com/showthread.php?p=32593

به خدا توكل كنيد و از ائمه استعانت بخواهيد

يه جمله اي است كه :

در جواني پاك بودن شيوه پيغمبري است

يادتان باشد

با سلام تمام دوستان راههای بسیار خوبی برای شما پیشنهاد کرده اند خصوصاً کارشناس محترم اما به نظر من بهترین راه برای شما ازدواج است. اگر شما ساکن دبی هستید حتماً باید از نظر مالی وکاری مشکلی نداشته باشید پس سعی کنید دختری پاک و مسلمان پیدا کنید و خیلی زود ازدواج کنید البته این نظر شخصی من است البته تا انجام این مهم هم به توصیه هایی که سایر دوستان گفته اند عمل کنید تا خدای ناکرده گرفتار گناه کبیره نشوید. با آرزوی توفیق برای شما التماس دعا

توکل = خودسازی

جهنمی;87966 نوشت:
با سلام! من صفر کیلومترم و نمی دونم ،شاید سوال من تکراری باشه اما مشکل جدی من است. برای امثال منی که در شهری مثل دبی زندگی می کنم که پر است از انواع مفاسد و دختران و زنان علنا خود را عرضه می کنند و من هم در اوج شهوت جنسی هستم واقعا چگونه باید پاک زندگی کنم؟ (ولی با این حال قسم می خورم تا بحال دست از پا خطا نکرده ام با اینکه با پیشنهاداتی هم مواجه بودم.) اما مدتی است خیلی وسوسه می شوم.کمکم کنید

سلام دوست من
علاوه بر توجه به پست هاي بالا يك نكته هم من اضافه كنم
اين كه در محيط شما هم افرادي يافت مي‌شوند كه مانند شما دغدغه اجتناب از گناه را داشته باشند. دوستي با ايشان و همنشيني با عالمان وارسته و خواند كتب اخلاقي و شنيدن سخنراني هاي ايشان به شما قدرت زيادي مي‌بخشد چون كه آنها در همان محيط هستند اثرش بيشتر از توصيه هايي است كه ما داشته باشيم.
البته زمينه گناه هميشه هست حتي در روستا ها كه بافت كوچك و بومي دارد ولي شدت و ضعف دارد. و مسلما در محيط هاي بازي مثل دبي بيشتر است.
در كل مبارزه با نفس جهاد اكبر است و هرچه ميل نفس شديد باشدو انگيزه ها بيشتر باشد اجر اين مبارزه شديدتر و قوي تر است.
از خداوند مي‌خواهيم ما و شما را پاك نگه دارد و قدرت مبارزه با نفس به ما بده
قو علي خدمتك جوارحي و اشدد علي العزيمه جوارجي

سلام علیکم

به تناسب این موضوع در انجمن اخلاق هم بحثی در حال انجام است:

جوان و کنترل شهوت

و در انجمن مشاوره در بخشی دیگر:

راهکارهای کنترل غریزه شهوت در جوانی و نوجوانی

موضوع قفل شده است