نظر سنجی " منشور اخلاقی گفتگو " و عضویت اجباری کاربران

تب‌های اولیه

14 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظر سنجی " منشور اخلاقی گفتگو " و عضویت اجباری کاربران

سلام
گفتگو در اسک دین وضع و حال خوبی نداره . مخصوصا بین ادیان و مذاهب حرفهای سنگینی رد و بدل میشه که به قیافه اسک دین نمی یاد .
البته کسانی که پستهای حقیر رو دیدن شاید تعجب کنن که چرا من خواهان این مطلب شدم چون یکی از افراد تندخو در این نوع گفتگوها خودم هستم .
اما حقیقت اینه که بنده اصلا تندخویی در گفتار رو دوست ندارم ولی وقتی با توهین دیگران مواجه میشم نمی تونم خودم رو کنترل کنم .
خلاصه میخوایم یک منشور اخلاق گفتگو که که تکلیف موراد تنش زا رو هم تعیین کنه و اکثریت هم اونو قبول داشته باشن بنویسیم و بگیم همه کاربرا اجبارا اونو بپذیرن . یک گروه هم داشته باشیم که به شکایتها و موراد تخلف رسیدگی کنه . ( قوه قضائیه مملکت مجازی اسک دین ) و اگه کسی به راه نیومد تعلیقش کنن .
1- دوستان کمی تامل کنند و بعد رای بدن .
2- دوستان در مورد مواد منشور و بخصوص راه حلهای گفتگو در موراد اختلافی ادیان و مذاهب نظر شریفشون رو بدن .
موفق در پناه حق

با سلام

اين قوانين قبلا در اسك دين توسط مسئولين مربوطه تدوين شده است

مراجعه نماييد

http://www.askdin.com/misc.php?do=showrules

در مورد تعليق و اخراج هم باز مسئولين مربوطه طبق تخلفات رسيده متخلفين توسط كاربرها ، برخوردهاي لازم را مي كنند

سلام :Gol:
چون بنده اینجا نوزاد دو ماهه محسوب میشم از برنامه های گذشته اطلاع ندارم اما هرچی بوده با عرض معذرت کافی و موثر نبوده است .
1- وجود گروهی که محل ارائه شکایت و رسیدگی و دادن تذکر باشه خیلی موثرتر خواهد بود .
2-عضویت افراد برای آنها ایجاد تعهد اخلاقی بیشتری میکنه . مثلا من تعهد نمی دم رعایت کنم مگر اینکه بدونم دیگران هم متعهد میشن
3- وقتی همه مجبور به پذیرش منشور و رعایتش باشن کسی نگران تخلف نخواهد بود و اگر تخلفی دید مطمئنه که رسیدگی میشه .
موفق در پناه حق

سلام دوستان
عرض ادب و احترام
راستش چند روز که خیلی نارحت هستم بیشتر دلم می سوزه وقتی رفتار بعضی از کاربران با همدیگر و نحوی گفتگو آنها را با هم می بینم واقعا رفتار شیعه علی در فضای مجازی چه طور است؟
من یه پیشنهاد داشتم که با چند تا از مسئولین سایت هم مطرح کردم.
یک تاپیک ایجاد کنیم و نحوه رفتار درست در فضای مجازی را آموزش دهیم یه کار فرهنگسازی برای بهتر شدن انجمن اسک دین
خیلی از ما نمی دانیم از دیگران چطور انتقاد کنیم یا جواب انتقاد دیگران را چطور بدهیم گاهی منظور کسی را بد می فهمیم و برخورد تند می کنیم اصلا وقتی کسی به عقاید ما توهین می کند چطور باید جوابش را بدهیم در مقابل عقاید باطل دیگران چطور باید رفتار کرد
آیا جواب توهین را باید با توهین بدتری داد؟
من از تمام کسانی که دلشان برای اسک دین می تپد درخواست می کنم من را در عملی کردن این پیشنهاد یاری کنند
رفتار شیعه علی در فضای مجازی چطور است؟
با تشکر
موفق و پیروز باشید

mahdi60;87641 نوشت:
رفتار شیعه علی در فضای مجازی چطور است؟

سلام
تاوقتی طرف مقابل به صراحت به تو و دین و عقایدت توهین نکرده روش جدال احسن قرآنی ادامه می یابد اما وقتی کار به توهین رسید قاعده : فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدی علیکم قابل اجراست چون اسک دین متن نوشته شده ماندگاره پس هرکس مراجعه کنه آن توهینها رو می بینه و اگر جوابی درخور براش یافت نشه به غیرت دینی مومنین مراجعه کننده برمی خورد . هرچند روش بهتر ویرایش یا حذف پست اولی و عدم پاسخ است .
البته من از بکار بردن عنوان کاربرای شیعه ناراحتم . چون برخوردهای ما بیشتر به موارد غیر شخصی است . اگر کسی به شخص من دهها ناسزا بده شاید بگذرم اما از یک توهین به دین و کتاب مقدس و اولیاء دینم نمی گذرم .
موفق در پناه حق

سلام
کاربران محترم بنده با ایجاد تاپیکی برای آشنایی کاربران با اخلاق در فضای مجازی مخالف نیستم اما همانطور که میدانید هر سایتی تابع قوانین خاص خودش میباشد وبرای تمامی مدیران وهمکاران وظایف مشخصی قرار داده شده پس لطفا اجازه دهید این روند مدیریتی ادامه پیدا کند هرچند تا کنون متوجه شده اید که انجمن گفتگوی دینی ارزش زیادی برای کاربران خود قائل شده است ودر بسیاری موارد پیشنهادات کاربران عملی شده است.در این خصوص هم پیشنهادات ارائه گردد تا به رویت مدیران ارشد برسد سپس تصمیم گیری شود موفق باشید.

سلامممممممم

حامد;87602 نوشت:
اما هرچی بوده با عرض معذرت کافی و موثر نبوده است .

[="Indigo"]من با این حرف شما مخالفم تو این ی هفته من خیلیییی از کاربرا رو دیدم که به خاطر حذف تاپیکشون و یا پستشون قصد داشتند که دیگه تو اسکدین نیان پس معلومه اینجا مراقبت و نظارت به اندازه کافی وجود داره
من با جناب mahdi60موافق ترم[/]

mahdi60;87641 نوشت:
من یه پیشنهاد داشتم که با چند تا از مسئولین سایت هم مطرح کردم.
یک تاپیک ایجاد کنیم و نحوه رفتار درست در فضای مجازی را آموزش دهیم یه کار فرهنگسازی برای بهتر شدن انجمن اسک دین

بعدشم که شما جناب حامد میفرمایید:
حامد;87649 نوشت:
اما وقتی کار به توهین رسید قاعده : فاعتدوا علیه بمثل ما اعتدی علیکم قابل اجراست چون اسک دین متن نوشته شده ماندگاره پس هرکس مراجعه کنه آن توهینها رو می بینه و اگر جوابی درخور براش یافت نشه به غیرت دینی مومنین مراجعه کننده برمی خورد .

ا[="DarkRed"]صلا درست نیست مگه از زمان امام حسن (ع) تا زمان امام باقر(ع) کسانی که ادعای مسلمونی داشتن بعد از نمازو وموقع سخنرانی و.. امام علی مظلوم رو که پدر این بزرگواران بود لعن نمیکردند؟؟؟
خب در مقابل مگه امامان معصوم ما این افراد رو از خودشون طرد میکردند یا فحششون میدادند؟؟؟یا انکه دستشونو با مهربونی میگرفتند و راه درست رو نشون میدادند؟؟؟[/]
[="Indigo"]مگه امام صادق (ع)کلی شاگرد سنی نداشت؟؟با اونا بدرفتاری میکردند؟؟؟یا مگه مسیحی ها تو لشگر امام حسین(ع)نبودند؟؟؟
مگه غیر ازینه که الگوی من و شما باید امامان معصوم ما هستند؟؟؟کجا دشنام میدادند و بدرفتاری میکردند حتی اگه اونا راه رو اشتباه میرفتند
اول از در مهربونی و لطافت وارد میشدند نه اینکه...
بلهههههه با کافر ملحد باید خصیم رفتار کرد ولی ما تو اسکدین همچین آدمایی(کافر ) داریم؟؟؟یا با سنی ها و مسیحی ها و زرتشیتا مشکل داریم؟؟؟[/]
اول خودم بعد دیگری

با سلام
دوستان گرامی با تشکر از دغدغه و پیشنهادات شما
گفتگوی دینی از پویا ترین و زنده ترین و با کیفیت ترین انجمن های دینی در فضای سایبر به حساب می آید و این حقیقت اذعان بنده نیست بلکه آمار و ارقام در موتورهای سرچ و کاربران اینترنتی این حقایق را بارها اظهار نموده اند
حضور پر رنگ و بحثهای جدی و سئوالات و شبهات از طرفی و حضور مخالفان از سایر ادیان و مذاهب و طرح آزادانه و بدون دغدغه شبهات از طرف این دسته از میهمانان نشانه زنده بودن سایت و وجود دغدغه های دینی برای کاربران عزیز می باشد و این مایه فخر و مباهات است .
بنابر این طرح بحثهای سنگین و شبهات جدی دینی جای هیچ نگرانی نیست و تا کنون کارشناسان و پاسخگویان با حضور مقتدرانه خود به بسیاری از شبهات پاسخ های متنوع داده اند ؛ آنچه موجب نگرانی است به حاشیه کشیده شدن مباحث و انحراف آنها و جدل های بی حاصل از طرف برخی از کاربران است که این دسته از کاربران بزرگوار باید افق دید خود را روشنتر ، دقیق تر و شفاف تر کنند و فرهنگ گفتگوی دینی را بهتر بشناسند.
اگر ما به سیره عملی پیشوایان معصوم و بزرگان دین توجه داشته باشیم خواهیم دید که گفتگو و مباحثه قواعد و ضوابط خاص خودش را دارد که اگر همگی ما رعایت کنیم زودتر به تفاهم و نتیجه می رسیم .
با این پیشنهاد که اخلاق بحث و گفتگو را باید بهینه و نهادینه سازی کنیم موافقم و کار بسیار خوبی هستش اما با بگیر و ببند و قوه قضاییه و پلیس و کلانتری ووو موافق نیستم و معتقدم شان و کرامت اعضا و کاربران عزیز و گل اسک دین بالاتر و والاتر از این حرفاست. گر چه ممکنه گاهی در این دریای پر خروش مجازی گاهی کاربرانی هم در گوشه و کنار شیطنت و بازی گوشی کنند که این خود قطره در برابر دریاست .
جسارت بنده را به بزرگواری خود ببخشید

:roz:

salam be hamegi

ba ejazeye bozorga manam ye nazar bedam age be bazi az dostan bar nemikhore

man nemidonam chera harja ye nazari midim melat jebhe migiran hala begzarim

man ba harfaye modirmovafegham

yeki in ke inja sayte ghanonaye khodesho dare modirasham daran ghanonaro ejra mikonan

faghat ye chiz, kh ine ke

in moheme

BAZI AZ KARBARAI KE HAMASH KARESHON SHODE ALAKI NAZAR BEDANO HEY MANFI BAFI KONAN NAZARYE BE DARD NAKHOSHOno begaN be baghiye ham beganSHOMA CHERA NAZAR MIDI inaro mahdod konan

aslan inaro ki inja ra dade

mamnun

مدیر اجرایی;87650 نوشت:
گل گیسو;87676 نوشت:
مگه غیر ازینه که الگوی من و شما باید امامان معصوم ما هستند؟؟؟کجا دشنام میدادند و بدرفتاری میکردند حتی اگه اونا راه رو اشتباه میرفتند اول از در مهربونی و لطافت وارد میشدند نه اینکه... بلهههههه با کافر ملحد باید خصیم رفتار کرد ولی ما تو اسکدین همچین آدمایی(کافر ) داریم؟؟؟یا با سنی ها و مسیحی ها و زرتشیتا مشکل داریم؟؟؟

سلام
کسی نگفت دشنام بده . مقابله به مثل یعنی اینکه اگه مثلا یک مسیحی گفت منکران خدایی مسیح ع شیطانند( به ادعای اینکه در کتاب مقدسشون اومده ) ما هم آیاتی که دلالت صریح بر کفر مسیح پرستان میکنه بیاریم .
اصلا در شان ما نیست از دشنام حرف بزنیم .
قرآن کریم در موارد متعددی کفار و منافقین و .. را تحقیر فرمود با عباراتی از قبیل : لا یعلمون ( نادانند ) لا یشعرون ( شعور ندارند ) اولئک کالانعام ( مانند حیوانند یا پست تر از آن ) لا یعقلون ( تعقل نمی کنند یا به عبارتی بی خردند )
بنده دلیلی نمی بینم وقتی یک فرد لجوج و هتاک گستاخی میکنه حد اقل با این تحقیرات قرآنی جوابشون رو ندیم . اما تاکید می کنم : وجود یک مجموعه نظارتی که در اون ( بعد از حذف یا ویرایش پست )فرد رو به اصطلاح محاکمه کنند بهترین روش هست .
موفق در پناه حق

guest;87715 نوشت:
BAZI AZ KARBARAI KE HAMASH KARESHON SHODE ALAKI NAZAR BEDANO HEY MANFI BAFI KONAN NAZARYE BE DARD NAKHOSHOno begaN be baghiye ham beganSHOMA CHERA NAZAR MIDI inaro mahdod konan

من هم موافقم . کسی که نه سوال داره و نه به جوابها توجهی داره و هی حرفهای بی ربط یا کفرآمیز میزنه چرا باید تو سایت دینی بمونه .
غرب با اون ادعای آزادیش هم این چیزها رو در مورد اصول خودش بر نمی تابه .
من یک نکته بگم و حجت را بر مسوولین محترم تمام می کنم :
روزی یکی از علماء کتابی میاره خدمت امام ره و می فرماید اینا جواب شبهه هایی است که افرادی در فلان منطقه مطرح کردند شما اجازه نشر میدین .
امام می فرمایند : اجازه میدم ولی فقط در اونجایی که شبهه مطرح شده توزیع بشه .
اگر به عمق جواب امام نگاه کنیم می بینیم که مساله خیلی مهمه . ما حق فراهم آوردن شرایط نشر شبهات رو نداریم . همه افراد ظرفیت شنیدن این مطالب رو ندارن . نفرمایید که شرایط فرق کرده بکنه وظیفه ما که تغییر نکرده آقاجان .
اساسا تصور من اینه که بعضی هامیخوان از فضای سایت برای نشر افکار باطل خودشون استفاده کنن و اصلا بنا ندارن حرف کسی رو قبول کنن . :Sham:
بنده بارها درخواست رومهای خصوصی کردم تا مطالب برای همه قابل مشاهده نباشه .
یک جوان خالی الذهن به سایت می یاد و با دهها سوال و شبهه می ره .
امیدوارم دوستان توجه کافی بکنن .
قوانین سایت هم وحی الهی نیست که بخواهیم بر روی آنها اصرار بیش از حد بکنبم .
موفق در پناه حق

حامد;87919 نوشت:
قرآن کریم در موارد متعددی کفار و منافقین و .. را تحقیر فرمود با عباراتی از قبیل : لا یعلمون ( نادانند ) لا یشعرون ( شعور ندارند ) اولئک کالانعام ( مانند حیوانند یا پست تر از آن ) لا یعقلون ( تعقل نمی کنند یا به عبارتی بی خردند )
بنده دلیلی نمی بینم وقتی یک فرد لجوج و هتاک گستاخی میکنه حد اقل با این تحقیرات قرآنی جوابشون رو ندیم .

شما در تاپیک http://www.askdin.com/showthread.php?t=10711&p=87932 از جناب sina178s خواسته اید که عقاید خودش را با خدا مقایسه نکنه و در حالی که میدونید ایشون مسیحی هستن( نه مسلمان)

قران کلام خداست؛ پس بهتره خودمان را با خداوند مهربان مقایسه نکنیم
حال شما به عنوان یک مسلمان به جای اینکه [="SeaGreen"]با اخلاق پسندیده ی خود دین زیبای اسلام را نمایش دهید[/] به دوستان توصیه میکنید با [="Red"]تحقیر[/] و [="red"]تمسخر[/] با ادیان دیگر مجادله کنند؟؟؟!!!!!!!!!!

ایا شما بزرگوار همچین دستوری در قران دیده ای؟؟؟!!!!!!!!!!!!

[="Green"]خوش خلقی[/] می تواند عاملی سازنده و هدایتگر برای [="Blue"]مجرمان[/] و [="Blue"]کفار[/] باشد و خدا و رسولش نیز مسلمانان را به این شیوه نیکو فراخوانده اند.

فَبِما رَحْمَةٍ مِنَ اللّهِ لِنْتَ لَهُمْ وَ لَوْ کُنْتَ فَظًّا غَلیظَ الْقَلْبِ لاَنْفَضُّوا مِنْ حَوْلِکَ. (آل عمران:159)

در پرتو رحمت و لطف خدا، با آنان [="YellowGreen"]مهربان و نرم خو شده ای[/] و [="Red"]اگر خشن و سنگ دل بودی، از گردت پراکنده می شدند.[/]

hedi;87943 نوشت:
شما در تاپیک http://www.askdin.com/showthread.php?t=10711&p=87932 از جناب sina178s خواسته اید که عقاید خودش را با خدا مقایسه نکنه و در حالی که میدونید ایشون مسیحی هستن( نه مسلمان) قران کلام خداست؛ پس بهتره خودمان را با خداوند مهربان مقایسه نکنیم حال شما به عنوان یک مسلمان به جای اینکه با اخلاق پسندیده ی خود دین زیبای اسلام را نمایش دهید به دوستان توصیه میکنید با تحقیر و تمسخر با ادیان دیگر مجادله کنند؟؟؟!!!!!!!!!!

سلام علیکم جمیعا

هدی گرامی

متاسفانه بحث با عنوان مناظره یا تبادل نظر یا پرسش و پاسخ قواعدی دارد که تا به الان کتابی نیافتم این قواعد را متذکر شده باشد و بالطبع آن مناظرین هم طبق اصول آن رفتار کنند تا مبحث مفید واقع گردد.

من تمام پستهای حامد گرامی را نخواندم ولی آن تعداد را که خواندم تند صحبت کرده بودند با سینا

در عوض دفعه چندم است که میبینم ایشان با الفاظی رکیک درباره ایات قران و بعضی مفاهیم صحبت میکنند.

کسی هم نیامده بگوید این الفاظ یا مشابه آنرا هیچ مسلمانی به کار نبرده این شخص دارد پشت سر هم فحش میدهد آنوقت حامد درد وجدان میگیرد که چرا تند صحبت کردم !

اگر در مناظرات موضوع بحث مشخص باشد و تمام بحث بر آن استوار و حواشی تنا با یک اشاره در پائین صفحه ( پاورقی ) ذکر گردد اولا بحث منحرف نمیشود دوما اجازه نمیدهد بعضیها از این شاخه به آن شاخه بپرند تا مباحث به نتیجه نرسد.

دوما به محض اینکه شخص خواست به حاشیه برود دیگران چه هم فکرشان باشد چه در تضاد فکری نباید اجازه بدهند.

البته این را بگویم لازمه اینکه بحث به حاشیه نرود اولا هم سطح بودن سطح علمی طرفین مناظره کننده از مبحث منظور است
دوما حواشی باید قبلا بحث شده و به نتیجه رسیده باشد اگر نه در تاپیک دیگر درج گردد و بحث شود.

جناب بینا 88 سلام بر شما
فرمایشات شما همه متین است و مساله ی من این است که اگر ما به هم مثل دوستانی که اسلام را قبول ندارند توهین کنیم باعث میشود که توهین و ناسزا امری عادی تلقی بشود و وقتی عادی شد این دوستان به خود اجازه میدهند تا به عقاید مسلمانان توهین کنند و این امر بسیار ناپسند است
جدا از اینکه اینگونه برخورد ها در دیدگاه افراد کوته بین چهره ی اسلام را خدشه دار میکند
بیشتر ما (از جمله خودم) هنگام عصبانیت حرف هایی را میزنیم اما خداوند به ما قوه ی تعقل داده و بهتر است موقعیت شناس باشیم تا خدایی نکرده به ضرر عقاید و باور هامون تمام نشود

hedi;87943 نوشت:
حال شما به عنوان یک مسلمان به جای اینکه با اخلاق پسندیده ی خود دین زیبای اسلام را نمایش دهید به دوستان توصیه میکنید با تحقیر و تمسخر با ادیان دیگر مجادله کنند

[=&quot]سلام
[=&quot]این بی انصافی محضه چون بنده بارها گفته ام اول جدال احسن بعد حذف و ویرایش پست و تذکر، آخر سرهم مقابله به مثل با تعبیرات قرآنی . چرا فقط تحقیرات قرآنی ما را توهین میگیرید . بروید ببینید آنها درباره ما چه گفته اند . مشکل اینجاست که آن بی ادبان مثل بچه ننه ها زود از توهین و تمسخر حرف می زنن تا ناتوانی خودشون را مخفی کنن و ما نه . در حالیکه از نظر بنده توهین به مقدسات صد برابر بدتر از توهین به شخص است .
[=&quot]بنده هم گفتم در مقابله به مثل از تحقیرات قرآنی استفاده کنیم شما دیگه از خدا با ادبترید ؟
[=&quot]من جایی با یک مسیحی بحث میکردم و بجای لفظ مسیح عنوان عیسی بن مریم را که تاکید بر فرزند مریم بودن مسیح ع دارد می نوشتم . او برگشت و به من گفت تو داری به من توهین می کنی . یعنی نگو عیسی پسر مریم بگو پسر خدا . خوب اونا روی کوچکترین مطالب اصرار دارند چرا ما نه
[=&quot]موفق در پناه حق:Gol:

[=&quot]