آیا فلسطینی ها زمین یهودیان را غصب کردند؟؟؟؟/

تب‌های اولیه

15 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا فلسطینی ها زمین یهودیان را غصب کردند؟؟؟؟/

با سلام به دوستان
دو روز پیش با یک گفتار عجیبی برخورد کردم. داشتم تفسیر ایات 246 سوره بقره رو تو کتاب امثل (مکارم شیرازی)میخوندم که موضوع درباره بنی اسرائیل و وضع اون موقعشون که پیامبر اشموئیل(اسماعیل) نبیشون بود رو توضیح میداد.
میگفت که در اون موقع قدرت بنی اسرائیل خیلی کم شده بود و وضع خوبی نداشتند و دشمنانی داشتند که از عهدشون بر نمی اومدند جالب این بود که من خوندم که می گفت به خاطر این ضعف هم فلسطینیها زمین هاشون رو ازشون گرفته بودند!!! عجب داره نه؟؟؟

ما تا حالا شنیده بودیم که کمتر از یک قرن پیش یهودی ها اومدند و زمین های فلسیطینی ها رو غصب کردند اما خیلی عجیبه که تو تفسیر گفته قرن ها پیش فلسطینها زمین های یهود رو گرفتند و میشه گفت اصلا این زمینها در اصل ما یهود بوده و فلسیطینیها غصبش کردند و یهود بعد از قرنها به زمنیشون رسیدند. شاید نتیجه گیری من اشتباهه من که خیلی گیچ شدم. یعنی ممکنه این زمینها در اصل ما یهود بوده باشه؟ و این همه حرفهای بدی که در باره یهود زده میشه همش تهمت باشه؟؟؟

خدایی نکرده این برداشت رو نداشته باشید که من طرفدار یهودم نه،اما....ممکنه ما اشتباه کرده باشیم و اصلا در اصل فلسطین اون ادم بده باشه نه یهود؟؟؟؟

:Ghamgin: :Gig:

سلام

تا اونجایی من شنیده ام فلسطینی ها زمین خود را به یهودی فروختن !!!

نمی دونم چقدر درست باشه ! ولی چیزی که فروخته شود دیگر پس نمی تونند بگیرند !

madanchi11;87800 نوشت:
سلام

تا اونجایی من شنیده ام فلسطینی ها زمین خود را به یهودی فروختن !!!

نمی دونم چقدر درست باشه ! ولی چیزی که فروخته شود دیگر پس نمی تونند بگیرند !

سلام.
من هم این چیزی که جناب معدنچی گفتن رو شنیدم و همیشه برام سوال بوده

کارشناسان محترم لطفا آگاهمون کنن:Gol:

سلام :Gol:این تاپیک هم می تواند پاسخگو باشد : فلسطینان و سرزمین های فروخته شده

madanchi11;87800 نوشت:
تا اونجایی من شنیده ام فلسطینی ها زمین خود را به یهودی فروختن !!! نمی دونم چقدر درست باشه ! ولی چیزی که فروخته شود دیگر پس نمی تونند بگیرند !

سیده مریم;87807 نوشت:
سلام. من هم این چیزی که جناب معدنچی گفتن رو شنیدم و همیشه برام سوال بوده

سلام.من خودم از آقای دکتر ولایتی (مشاور رهبری در امور بین الملل و وزیر اسبق خارجه) شنیدم که می گفت -اگر اشتباه نکنم- فلسطینی ها فقط 20 درصد زمینهایشان را فروختند و بقیه اش غصب یهودیان است.

این را شبکه 4 سیما حدود 3سال پیش پخش می کرد.

سلام علیکم
براي اينکه به سوال شما جواب داده شود ابتدا به تاريخچه فلسطين مي پردازيم سپس ادعاي يهوديان صهيونيزم که خود رامالک فلسطين مي دانند را بررسي مي کنيم
درکتاب سرگذشت فلسطين يا کارنامه سياه استعمار(ص22) درتاريخچه فلسطين آمده که
که در دوران های گذشته به فلسطین ارض کنعان گفته میشده چون از ابتدای تاریخ، عرب کنعانی در آنجا زندگی می کرده اند و نام فلسطین به مناسبت یکی از قبایل کریتی که تقریبا دوازده قرن قبل از میلاد مسیح علیه السلام در سواحل مدیترانه میان یافا و غزه رحل اقامت افکنده بودند و بعدا به نام فلسطینیون معروف شدند.
همچنین در همان کتاب صفحه 37 به بعد آمده:
درهزار وپانصد سال قبل ازميلاد مسيح چند قبيله عربي به منطقه فعلي فلسطين مهاجرت کرده در آنجا اقامت نمودند وبعدا به اسم کنعانيون ناميده شدند مدتي بعد عده اي ازاين مردم به سواحل جلوي کوههاي لبنان رفته ودرآنجا اقامت گزيدند ورفته رفته باسم فينقيون شناخته شدند در آن زمان اينها بت پرست بوده اند ..
نويسنده سپس مي گويد
قبيله مهم آنان يبوسيون اند که در شهر قدس واطراف آن سکونت داشتند
باتوجه به این مطالب چگونه یهودیان می توانند ادعایی نسبت به سرزمین فلسطین داشته باشند
اگربنی اسرائیل خودرامنصوب به حضرت یعقوب نبی هم بدانند قبل از آن این سرزمین به عربها بوده است
بعد ها حضرت موسي به پيامبري برگزيده شد وپيروان آن پيامبر بزرگ گاهي در مصر وگاهي در فلسطين بودند تازمان پيامبر اشموئيل که طالوت را به پادشاهي بني اسرائيل منصوب کرد انان به تصرف فلسطين پرداختند وهمچنين بعد از طالوت حضرت داود فرمانده بني اسرائيل شد و مدت چهل سال سلطنت نموده است ايشا ن اورشيليم راتصرف نموده وپايتخت مملکت خويش قرار داد و حضرت سلیمان اين حکومت راادامه داد
فلسطين بارها از دست بني اسرائيل خارج شده ودوباره به تصرف آنان در آمد اگر چه يهود فقط در زمان داود وسليمان به استقلال کامل رسيدند وعمر اين استقلال هم بسيار کم بود
تااينکه اسلام به سرزمين فلسطين رفت مسلمانان پس از تصرف فلسطين تا جنگهاي صليبي، اول برآن تسلط داشتند امابعد از جنگهاي صليبي فلسطين به دست مسيحيان افتاد وحتي مسجد الاقصي رابه کاخ تبديل کردند اين اتفاقات در سال 1100ميلادي بوده است تااينکه صلاح الدين ايوبي در سال 1192ميلادي آن راتصرف کرد پس از مدت کوتاهي که فلسطين در دست مسيحيان بود دوباره توسط سلاطين عثماني به دست مسلمانان افتاد

ابوتراب;87541 نوشت:
ما تا حالا شنیده بودیم که کمتر از یک قرن پیش یهودی ها اومدند و زمین های فلسیطینی ها رو غصب کردند اما خیلی عجیبه که تو تفسیر گفته قرن ها پیش فلسطینها زمین های یهود رو گرفتند و میشه گفت اصلا این زمینها در اصل ما یهود بوده و فلسیطینیها غصبش کردند و یهود بعد از قرنها به زمنیشون رسیدند. شاید نتیجه گیری من اشتباهه من که خیلی گیچ شدم. یعنی ممکنه این زمینها در اصل ما یهود بوده باشه؟ و این همه حرفهای بدی که در باره یهود زده میشه همش تهمت باشه؟؟؟

همان طورکه خدمتتان عرض شد
اولا: قبل از بنی اسرائیل این زمین متعلق به عربها بوده است واگربحث تقدم وتاخرباشد عربها متفدم ترند
ثانیا :طبق فرمایش تفسر یهودیان در فلسطین بوده اند اما پس از بعثت حضرت عیسی علیه السلام یهودیان مستقر در فلسطین یعنی بنی اسرائیل بعضی دعوت ایشان را قبول کردند بعضی نپذیرفتند لذا فلسطین به دوگروه یهودی نشین ومسیحی نشین تبدیل شد البته بعضی از یهودیان انجا را تر ک کردند
پس از ورود اسلام به فلسطین این ترکیب به سه گروه مسلمان یهودی ومسیحی تبدیل شد اگر چه حکومت ها عوض می شد اما این تبدیل برقرار بود الا اینکه تعداد کم یا زیاد می شد یعنی فلسطینی های بومی به سه گروه مسلمان مسیحی ویهودی تبدیل شدند
اما در قرن اخیر ناگاه یهودیان فراخوان دادند که این سرزمین متعلق به ماست وازهمه جای دنیا به انجاآمدند وکشوراسرائیل راتشکیل داده وفلسطینی های بومی رابیرون کردند
مثلا آیا این درست است که زرتشتی ها فراخوان دهند و بگویند ایران متعلق به ماست ومسلمانان ایرانی الاصل را از کشور بیرون کنند،بااین بهانه که این کشور اول زرتشتی بوده ،پس باید مسلمانان بیرون روند ولو اینکه ایرانی الاصل هستند
ما می گوییم فلسطین متعلق به فلسطینی الاصل هااست ازهرمذهب ودینی
پس فلسطنی ها زمین یهودیان راغصب نکرده اند بلکه به مرور زمان ساکنین اصلی آنجا تغییر دین داده اند
اما اداعای یهودیان چیزدیگری است

عماد;88589 نوشت:
همان طورکه خدمتتان عرض شد
اولا: قبل از بنی اسرائیل این زمین متعلق به عربها بوده است واگربحث تقدم وتاخرباشد عربها متفدم ترند
ثانیا :طبق فرمایش تفسر یهودیان در فلسطین بوده اند اما پس از بعثت حضرت عیسی علیه السلام یهودیان مستقر در فلسطین یعنی بنی اسرائیل بعضی دعوت ایشان را قبول کردند بعضی نپذیرفتند لذا فلسطین به دوگروه یهودی نشین ومسیحی نشین تبدیل شد البته بعضی از یهودیان انجا را تر ک کردند
پس از ورود اسلام به فلسطین این ترکیب به سه گروه مسلمان یهودی ومسیحی تبدیل شد اگر چه حکومت ها عوض می شد اما این تبدیل برقرار بود الا اینکه تعداد کم یا زیاد می شد یعنی فلسطینی های بومی به سه گروه مسلمان مسیحی ویهودی تبدیل شدند
اما در قرن اخیر ناگاه یهودیان فراخوان دادند که این سرزمین متعلق به ماست وازهمه جای دنیا به انجاآمدند وکشوراسرائیل راتشکیل داده وفلسطینی های بومی رابیرون کردند
مثلا آیا این درست است که زرتشتی ها فراخوان دهند و بگویند ایران متعلق به ماست ومسلمانان ایرانی الاصل را از کشور بیرون کنند،بااین بهانه که این کشور اول زرتشتی بوده ،پس باید مسلمانان بیرون روند ولو اینکه ایرانی الاصل هستند
ما می گوییم فلسطین متعلق به فلسطینی الاصل هااست ازهرمذهب ودینی
پس فلسطنی ها زمین یهودیان راغصب نکرده اند بلکه به مرور زمان ساکنین اصلی آنجا تغییر دین داده اند
اما اداعای یهودیان چیزدیگری است

شالوم به شما دوست من
در ابتدا باید بگویم که داستان را به شکلی گفتید که در حقیقت خارج از ادراک نظری من بود و خارج از منابع تاریخی !
در ابتدا باید این را دانست که کشور مقدس اسرائل حدوده ۵۰۰۰ سال به رسمیت در کشورش زندگی میکرده و بنی اسرائل که فرزندان وعده ابراهیم هستن در کشور مقدس یعنی اسرائل زندگی میکردن در این رابطه باید بگویم که فلسطینیان طبق تاریخ فلوتین و تاریخ امسیلاس که یک ارابه در اصل میگوید که فلسطینیان به کمک مسلمانان ترک به کشور مقدس اسرائل حمله کرده و آنجا را تصرف کردن باد از اینجا را میشود حتی در تاریخ فرهنگ ویلدورانت هم مشاهده کرد که مسیحیان هم برای پس گرفته شدن کشور یهودیان وارد کار میشوند و جنگها صورت میگیرد ولی به دلیل اینکه در ان زمان کشور ترکی دارای سپاه عظیمی بوده همه لشکر باز یابنده کشور اسرائل را میکشند و این جانگ به زرار یهودیان و مسیحیان به پایان میرسه .
در ادامه باید بگویم که این کشور توسط کوروش پادشاه مش شده ایران نیز الاو به رسمیت شناخته شدن بلکه حمایت شد تا دیوار دفی شهر اورشلیم را با پول ایرانیان به سازند و در کتاب عذرا میتوانیم بخونیم که ایران قبل از وروده اسلام چقدر رابطه صمیمی و خوب و نزدیکی با مردم کشور مقدس داشتن ولی بعد از ورود اسلام ان هم به دلیلی که تاریخ میگوید این کشور تماما مخالف کردهای خودش شد و با کشور دوران کوروش و خشایار شاه کاملا تفاوت کرد .

امروز این شما هستید که با ستفاده از منابع و اطلاعتی که قاباق اعتماد هستن میتوانید واقیت را بشناسید تا به گفتی مسیح حقیقت شما را آزاد کند .

yahova;88722 نوشت:
شالوم به شما دوست من
در ابتدا باید بگویم که داستان را به شکلی گفتید که در حقیقت خارج از ادراک نظری من بود و خارج از منابع تاریخی !
در ابتدا باید این را دانست که کشور مقدس اسرائل حدوده ۵۰۰۰ سال به رسمیت در کشورش زندگی میکرده و بنی اسرائل که فرزندان وعده ابراهیم هستن در کشور مقدس یعنی اسرائل زندگی میکردن در این رابطه باید بگویم که فلسطینیان طبق تاریخ فلوتین و تاریخ امسیلاس که یک ارابه در اصل میگوید که فلسطینیان به کمک مسلمانان ترک به کشور مقدس اسرائل حمله کرده و آنجا را تصرف کردن باد از اینجا را میشود حتی در تاریخ فرهنگ ویلدورانت هم مشاهده کرد که مسیحیان هم برای پس گرفته شدن کشور یهودیان وارد کار میشوند و جنگها صورت میگیرد ولی به دلیل اینکه در ان زمان کشور ترکی دارای سپاه عظیمی بوده همه لشکر باز یابنده کشور اسرائل را میکشند و این جانگ به زرار یهودیان و مسیحیان به پایان میرسه .
در ادامه باید بگویم که این کشور توسط کوروش پادشاه مش شده ایران نیز الاو به رسمیت شناخته شدن بلکه حمایت شد تا دیوار دفی شهر اورشلیم را با پول ایرانیان به سازند و در کتاب عذرا میتوانیم بخونیم که ایران قبل از وروده اسلام چقدر رابطه صمیمی و خوب و نزدیکی با مردم کشور مقدس داشتن ولی بعد از ورود اسلام ان هم به دلیلی که تاریخ میگوید این کشور تماما مخالف کردهای خودش شد و با کشور دوران کوروش و خشایار شاه کاملا تفاوت کرد .

امروز این شما هستید که با ستفاده از منابع و اطلاعتی که قاباق اعتماد هستن میتوانید واقیت را بشناسید تا به گفتی مسیح حقیقت شما را آزاد کند .

سلام عليکم
خارج از ادراک نظري شما بله !اما خارج از منابع تاريخي چرا ؟کدام منابع تاريخي منظورتان است ؟اگر عهد عتيق وعهد جديد را کنر بگذاريم شما تاريخ بني اسرائيل رااز کجا در مي آوريد
5000سال اراز کدام تاريخ معتبر مي گوييد ؟
قبل از اين 5000سال اين سرزمين به چه گروهي متعلق بوده ؟
بني اسرائيل فرززندان ابراهيم هستند از يعقوب واسحاق ،تکليف فرزندان اسماعيل چه مي شود؟
ترک سومين سلسله خلفاي اسلامي هستند از زمان حضرت ابراهيم تار زمان ترکها چند بار دست به دست شده؟
از کجا اثبات مي کنيد که مسيحيان ومسلمانان موجود در اسرائيل از يهوديان بين اسرائيل نبوده اند که دين خودشان راعوض کرده اند؟
کورش به رسميت شناخته به اين معنا نيست که تابدالدهر اگر چه دين بهترکاملتري آمد ايرانيان همان عقيده کورش راداشته باشند؟
کتاب عذرا!!!!
اما چرا بني اسرائيل خود را ساکنان اصلي فلسطين مي دانند ؟

با سلام
در اين آدرس به خوبي در اين باره بحث شده است مراجعه بفرماييد
http://www.askdin.com/showthread.php?t=192

اما چرا بني اسرائيل خود را ساکنان اصلي فلسطين مي دانند ؟
يکي از دلايلشان اين است که خدا به ابراهيم وفرزندانش از نسل يعقوب فقط!!!اين زمين رابخشيده است
مدرکشان کتاب مقدس ,عهد عتيق ،پيدايش،فصل دوازده تا بيست ودو
پیدایش فصل 12
و ابرام در زمین می گشت تا مكان شکیم تا بلوطستان موره. و در آنوقت كنعانیان در آن زمین بودند. 7 و یَهُوَه بر اَبرام ظاهر شده گفت: “به ذریت تو این زمین را می بخشم.
پیدایش فصل15
7 پس وی را گفت: “من هستم یَهُوَه كه تو را از اور كلدانیان بیرون آوردم تا این زمین را به ارثیت به تو بخشم.” و
. 18 در آنروز یَهُوَه با ابرام عهد بست و گفت: “این زمین را از نهر مصر تا به نهر عظیم یعنی نهر فرات به نسل تو بخشیده ام

پیدایش فصل 17
8 و زمین غربت تو یعنی تمام زمین كنعان را به تو و بعد از تو به ذریت تو به ملكیت ابدی دهم و خدای ایشان خواهم بود.”
جناب آقاي ابو تراب توجه بفرماييد مدرک يهوديان براي تصرف فلسطين اين است،توجه بفرماييد ،عبارت بالا ،پيدايش فصل 15را خوب بخوانيد طبق مدرک آنان خدا(يهوه)از مصر (رود نيل )تا نهر فرات را به ابراهيم وفرزندانش بخشيده است يعني نه فقط بيت المقدس بلکه کربلا ونجف رانيز بايد براي آنان خالي کنيم چون خدا به آنان بخشيده است آن هم با مدرک مورد ادعاي خودشان در همين مدرک مورد ادعاي آنان يعني کتاب مقدس ،عهد عتيق همين فصل 12آمده که حضرت ابراهيم (چون نزدیك به ورود مصر شد به زن خود سارای گفت: “اینك میدانم كه تو زن نیكو منظر هستی. 12 همانا چون اهل مصر تو را بینند گویند: “این زوجه اوست.“ پس مرا بكشند و تو را زنده نگاه دارند. 13 پس بگو كه تو خواهر من هستی تا به خاطر تو برای من خیریت شود و جانم بسبب تو زنده ماند.” 14 و به مجرد ورود ابرام به مصر اهل مصر آن زن را دیدند كه بسیار خوش منظر است. 15 و امرای فرعون او را دیدند و او را در حضور فرعون ستودند. پس وی را به خانة فرعون در آوردند. 16 و بخاطر وی با ابرام احسان نمود و او صاحب میشها و گاوان و حماران و غلامان و كنیزان و ماده الاغان و شتران شد.)
يعني حضرت ابراهيم از ترس مردم مصر همسرش را خواهر خطاب کرد چون اگر مي فهميدند همسرش است به طمع آن زن مجبور بودند شوهرش رابکشند ولي اگر گفت خواهرم است ديگر کاري بامرد ندارند چون مي توانند آن زن راتصاحب کنند وابراهيم نيز حاضر شدهمسرش به تصاحب مرد بيگانه در آيد ودروغ گفت تا جانش سالم بماند!!!!
البته مصريان خدا به گفته کتاب مقدس مصريان خدا ترس بودند وبعد از اطلاع از دروغ ابراهيم او رامورد سرزنش قرار دادند !!!!!
ودر فصل 19پيدايش دارد که پس از اينکه قوم لوط هلاک شدند وتمام مردان آنان کشته شدند (30 و لوط از صوغر برآمد و با دو دختر خود در كوه ساكن شد زیرا ترسید كه در صوغر بماند. پس با دو دختر خود در مغاره سكنی گرفت. 31 و دختر بزرگ به كوچك گفت: “پدر ما پیر شده و مردی بر روی زمین نیست كه بر حسب عادت كل جهان به ما درآید. 32 بیا تا پدر خود را شراب بنوشانیم و با او همبستر شویم تا نسلی از پدر خود نگاه داریم.” 33 پس در همان شب پدر خود را شراب نوشانیدند و دختر بزرگ آمده با پدر خویش همخواب شد و او از خوابیدن و برخاستن وی آگاه نشد. 34 و واقع شد كه روز دیگر بزرگ به كوچك گفت: “اینك دوش با پدرم همخواب شدم امشب نیز او را شراب بنوشانیم و تو بیا و با وی همخواب شو تا نسلی از پدر خود نگاه داریم.” 35 آن شب نیز پدر خود را شراب نوشانیدند و دختر كوچك همخواب وی شد و او از خوابیدن و برخاستن وی آگاه نشد. 36 پس هر دو دختر لوط از پدر خود حامله شدند. 37 و آن بزرگ پسری زاییده او را موآب نام نهاد و او تا امروز پدر موآبیان است. 38 و كوچك نیز پسری بزاد و او را بن عمی نام نهاد. وی تا بحال پدر بنی عمون است. )
اين است کتاب مقدس که ما بايد به چنين کتابي به عنوان فرمان خدا نگاه کنيم وزمينهايمان رابه يهوديان بدهيم چون در کتاب مقدس آنان آمده که اين زمينها راخدا به ما داده
جناب آقاي ابوتراب همان پيامبري که در تفسير نمونه از آن ياد شده يعني پيامبر اشموئيل مي دانيد در کجا دفن است؟در پست بعدي به آن اشاره خواهم کرد

اشموئيل نبی(ع)

آرامگاه مطهر اشموئیل نبی«ع» با بیش از 2800 سال قدمت در ساوه همچنان نیایشگاه بندگان موحد و یكتاپرست خداست.
اشموئیل نبی«ع» از پیامبران بزرگ بنی اسرائیل است و بارگاه وی در شهرستان ساوه و دریازده كیلومتری جاده بوئین زهرا قرار گرفته است.
اين پيامبر که در منابع تاريخي مثل طبري ومنابع تفسيري از آن ياد شده در کمتر از 100کيلومتري تهران است واز پيامبران بزرگ بني اسرائيل است که بني اسرائيل پيش ايشان آمدند وطبق همان آيه 246 بقره از او تقاضاي پادشاه کردند وايشان طالوت را بر آنان گماشت و بر جالوت پيروز شدند حتي حضرت داود نيز منصوب از طرف ايشان مي باشد همان کسي که يهوديان دوران ايشان را دوران طلايي بني اسرائيل مي دانند وآرزوي دوباره دوران داود رادارند
خوب جناب ابو تراب عزير اگر بني اسرائيل آمدند وگفتند چون پيامبر ما نزديک تهران دفن است پس تهران هم مال ماست چه بگوييم،مدرک هم دارند پيامبرشان اينجا دفن است پس حتما کمي هم اينجا بوده اند
آيا بعد از بيت المقدس بايدکربلا ونجف ومصر واردن وحتي تهران رابراي آنان خالي کنيم ،يا اينکه در همان فلسطين جلو آنان بايستيم وجلو زياده خواهي آنان رابگيرم
نتيجه:
از نظر تاريخي :فلسطين از ابتدا مال آنها نبوده فقط زمان کمي در دست آنان بوده است
از نظر حقوقي :آنان همه فلسطين رانخريده اند بلکه کمي از آن راخريده وبقيه را به زور تصاحب کرده اند
از نظر مدرکي :مدرک آنان که کتاب مقدس است براي ما اعتبار نداردبه دلايلي که گفته شد
وهم چنين آنان به بيت المقدس قانع نيستند وآرزوي نيل تافرات رادارند،البته فعلا ،که بعدا به اين خواسته افزوده خواهد شد يعني تا تهران

yahova;88722 نوشت:
شالوم به شما دوست من در ابتدا باید بگویم که داستان را به شکلی گفتید که در حقیقت خارج از ادراک نظری من بود و خارج از منابع تاریخی ! در ابتدا باید این را دانست که کشور مقدس اسرائل حدوده ۵۰۰۰ سال به رسمیت در کشورش زندگی میکرده و بنی اسرائل که فرزندان وعده ابراهیم هستن در کشور مقدس یعنی اسرائل زندگی میکردن در این رابطه باید بگویم که فلسطینیان طبق تاریخ فلوتین و تاریخ امسیلاس که یک ارابه در اصل میگوید که فلسطینیان به کمک مسلمانان ترک به کشور مقدس اسرائل حمله کرده و آنجا را تصرف کردن باد از اینجا را میشود حتی در تاریخ فرهنگ ویلدورانت هم مشاهده کرد که مسیحیان هم برای پس گرفته شدن کشور یهودیان وارد کار میشوند و جنگها صورت میگیرد ولی به دلیل اینکه در ان زمان کشور ترکی دارای سپاه عظیمی بوده همه لشکر باز یابنده کشور اسرائل را میکشند و این جانگ به زرار یهودیان و مسیحیان به پایان میرسه . در ادامه باید بگویم که این کشور توسط کوروش پادشاه مش شده ایران نیز الاو به رسمیت شناخته شدن بلکه حمایت شد تا دیوار دفی شهر اورشلیم را با پول ایرانیان به سازند و در کتاب عذرا میتوانیم بخونیم که ایران قبل از وروده اسلام چقدر رابطه صمیمی و خوب و نزدیکی با مردم کشور مقدس داشتن ولی بعد از ورود اسلام ان هم به دلیلی که تاریخ میگوید این کشور تماما مخالف کردهای خودش شد و با کشور دوران کوروش و خشایار شاه کاملا تفاوت کرد . امروز این شما هستید که با ستفاده از منابع و اطلاعتی که قاباق اعتماد هستن میتوانید واقیت را بشناسید تا به گفتی مسیح حقیقت شما را آزاد کند .

با سلام:Gol:
چقدر خوب شد که یک باره لهجه ی زبان مادریتون را به یاد آوردید!!
یادمه اوایل هیچی از حرفاتون متوجه نمیشدم!!!!

بسم الله الرحمان الرحیم
با سلام و تشکر از همه کارشناسان و دوستان گرامی
پیش از هر چیز باید مشخص شود مبنای جنابyahova در مورد مالکیت مردم یک سرزمین چیست؟
اگر مردمی برای مدتی ساکن یک سرزمین بوده باشند و سکونت آنها در زمان بسیار دور صورت گرفته باشد آیا مالک آن سرزمین خواهند بود؟ و حق دارند ساکنان فعلی آن را با کشتار از بین ببرند تا به سرزمین خود دست پیدا کنند؟
در صورت پذیرفتن این مبنا سفید پوستان آمریکا که با کشتار و غارت سرزمین آباء و اجدادی سرخپوستان را غصب کردند، به طریق اولی باید سرزمین سرخپوستان را به آنها واگذار کنند و اگر قبول نکردند همچون فلسطینی ها کوچک و بزرگشان کشته شوند چرا که مالک اصلی سرزمین آمریکا سرخپوستان هستند. نظر شما چیه؟

موضوع قفل شده است