صفحه 1 از 2 12 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آیا فلسطینی ها زمین یهودیان را غصب کردند؟؟؟؟/

نوشته
    52
    حضور
    12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    233

شاد آیا فلسطینی ها زمین یهودیان را غصب کردند؟؟؟؟/

با سلام به دوستان
    دو روز پیش با یک گفتار عجیبی برخورد کردم. داشتم تفسیر ایات 246 سوره بقره رو تو کتاب امثل (مکارم شیرازی)میخوندم که موضوع درباره بنی اسرائیل و وضع اون موقعشون که پیامبر اشموئیل(اسماعیل) نبیشون بود رو توضیح میداد.
    میگفت که در اون موقع قدرت بنی اسرائیل خیلی کم شده بود و وضع خوبی نداشتند و دشمنانی داشتند که از عهدشون بر نمی اومدند جالب این بود که من خوندم که می گفت به خاطر این ضعف هم فلسطینیها زمین هاشون رو ازشون گرفته بودند!!! عجب داره نه؟؟؟

ما تا حالا شنیده بودیم که کمتر از یک قرن پیش یهودی ها اومدند و زمین های فلسیطینی ها رو غصب کردند اما خیلی عجیبه که تو تفسیر گفته قرن ها پیش فلسطینها زمین های یهود رو گرفتند و میشه گفت اصلا این زمینها در اصل ما یهود بوده و فلسیطینیها غصبش کردند و یهود بعد از قرنها به زمنیشون رسیدند. شاید نتیجه گیری من اشتباهه من که خیلی گیچ شدم. یعنی ممکنه این زمینها در اصل ما یهود بوده باشه؟ و این همه حرفهای بدی که در باره یهود زده میشه همش تهمت باشه؟؟؟

خدایی نکرده این برداشت رو نداشته باشید که من طرفدار یهودم نه،اما....ممکنه ما اشتباه کرده باشیم و اصلا در اصل فلسطین اون ادم بده باشه نه یهود؟؟؟؟

2. صلوات ها 13

3.  

نوشته
    52
    حضور
    12 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    233

5. صلوات ها 9

علاقه
    اینترنت ، موسیقی
    نوشته
    1,453
    حضور
    20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    8532

سلام

تا اونجایی من شنیده ام فلسطینی ها زمین خود را به یهودی فروختن !!!

نمی دونم چقدر درست باشه ! ولی چیزی که فروخته شود دیگر پس نمی تونند بگیرند !
    -+- ما هم تهران رو آره -+-

سایت قرآن آنلاین + ترجمه فارسی
    wWw.Quran14.TK

7. صلوات ها 10

نوشته
    146
    حضور
    3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1436

نقل قول نوشته اصلی توسط madanchi11 نمایش پست ها
    سلام

تا اونجایی من شنیده ام فلسطینی ها زمین خود را به یهودی فروختن !!!

نمی دونم چقدر درست باشه ! ولی چیزی که فروخته شود دیگر پس نمی تونند بگیرند !

سلام.
    من هم این چیزی که جناب معدنچی گفتن رو شنیدم و همیشه برام سوال بوده

کارشناسان محترم لطفا آگاهمون کنن
    اَللّهُمَ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّدٍ و مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّد

9. صلوات ها 9

علاقه
    ایمان ، اخلاق ، عمل ، امر به معروف و نهی از منکر
    نوشته
    1,947
    حضور
    3 روز 22 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    20
    آپلود
    0
    گالری
    75
    صلوات
    10621

سلام این تاپیک هم می تواند پاسخگو باشد : فلسطینان و سرزمین های فروخته شده
    قَد تَّبَيَّنَ الرُّشْدُ مِنَ الْغَيِّ

قال الامام الباقر (ع): ان حدیثنا یحیی القلوب

صبا از نكهت كویت نسیمی سوی ما آورد
    ز سوز شعلة شوقت چو تاب افتاد در دلها

بار الها: از تو پوزش می خوام که به اصرار می خواستم اراده خودم بر زندگیم حاکم باشه!خدایا اینک سکان زندگی طوفان زده ام را به تو می سپارم!باشد که آرامش نتیجه این اعتماد و توکل باشد.من وثق بالله اراه السرور و من توکل علیه کفاه الامور

11. صلوات ها 8

نوشته
    117
    حضور
    3 ساعت 51 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    769

نقل قول نوشته اصلی توسط madanchi11 نمایش پست ها
    تا اونجایی من شنیده ام فلسطینی ها زمین خود را به یهودی فروختن !!! نمی دونم چقدر درست باشه ! ولی چیزی که فروخته شود دیگر پس نمی تونند بگیرند !
    نقل قول نوشته اصلی توسط سیده مریم نمایش پست ها
    سلام. من هم این چیزی که جناب معدنچی گفتن رو شنیدم و همیشه برام سوال بوده
    سلام.من خودم از آقای دکتر ولایتی (مشاور رهبری در امور بین الملل و وزیر اسبق خارجه) شنیدم که می گفت -اگر اشتباه نکنم- فلسطینی ها فقط 20 درصد زمینهایشان را فروختند و بقیه اش غصب یهودیان است.

این را شبکه 4 سیما حدود 3سال پیش پخش می کرد.

راه روشن است...

فاطمه پاره تن من است هرکس او را غضبناک کند مرا غضبناک کرده است. (صحیح بخاری چاپ دارالفکر لبنان، ج4 ،ص210 )

... پس فاطمه بر او غضبناک شد و بر وی (خلیفه اول) خشم گرفت و پیوسته با وی اینگونه بود تا وفات کرد.(صحیح بخاری ،ج4 ،ص42)

نتیجه با شما!!

http://www.etrehedayat.blogfa.com

13. صلوات ها 7

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,133
    حضور
    45 روز 18 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10535

سلام علیکم
    براي اينکه به سوال شما جواب داده شود ابتدا به تاريخچه فلسطين مي پردازيم سپس ادعاي يهوديان صهيونيزم که خود رامالک فلسطين مي دانند را بررسي مي کنيم
    درکتاب سرگذشت فلسطين يا کارنامه سياه استعمار(ص22) درتاريخچه فلسطين آمده که
    که در دوران های گذشته به فلسطین ارض کنعان گفته میشده چون از ابتدای تاریخ، عرب کنعانی در آنجا زندگی می کرده اند و نام فلسطین به مناسبت یکی از قبایل کریتی که تقریبا دوازده قرن قبل از میلاد مسیح علیه السلام در سواحل مدیترانه میان یافا و غزه رحل اقامت افکنده بودند و بعدا به نام فلسطینیون معروف شدند.
    همچنین در همان کتاب صفحه 37 به بعد آمده:
    درهزار وپانصد سال قبل ازميلاد مسيح چند قبيله عربي به منطقه فعلي فلسطين مهاجرت کرده در آنجا اقامت نمودند وبعدا به اسم کنعانيون ناميده شدند مدتي بعد عده اي ازاين مردم به سواحل جلوي کوههاي لبنان رفته ودرآنجا اقامت گزيدند ورفته رفته باسم فينقيون شناخته شدند در آن زمان اينها بت پرست بوده اند ..
    نويسنده سپس مي گويد
    قبيله مهم آنان يبوسيون اند که در شهر قدس واطراف آن سکونت داشتند
    باتوجه به این مطالب چگونه یهودیان می توانند ادعایی نسبت به سرزمین فلسطین داشته باشند
    اگربنی اسرائیل خودرامنصوب به حضرت یعقوب نبی هم بدانند قبل از آن این سرزمین به عربها بوده است
    بعد ها حضرت موسي به پيامبري برگزيده شد وپيروان آن پيامبر بزرگ گاهي در مصر وگاهي در فلسطين بودند تازمان پيامبر اشموئيل که طالوت را به پادشاهي بني اسرائيل منصوب کرد انان به تصرف فلسطين پرداختند وهمچنين بعد از طالوت حضرت داود فرمانده بني اسرائيل شد و مدت چهل سال سلطنت نموده است ايشا ن اورشيليم راتصرف نموده وپايتخت مملکت خويش قرار داد و حضرت سلیمان اين حکومت راادامه داد
    فلسطين بارها از دست بني اسرائيل خارج شده ودوباره به تصرف آنان در آمد اگر چه يهود فقط در زمان داود وسليمان به استقلال کامل رسيدند وعمر اين استقلال هم بسيار کم بود
    تااينکه اسلام به سرزمين فلسطين رفت مسلمانان پس از تصرف فلسطين تا جنگهاي صليبي، اول برآن تسلط داشتند امابعد از جنگهاي صليبي فلسطين به دست مسيحيان افتاد وحتي مسجد الاقصي رابه کاخ تبديل کردند اين اتفاقات در سال 1100ميلادي بوده است تااينکه صلاح الدين ايوبي در سال 1192ميلادي آن راتصرف کرد پس از مدت کوتاهي که فلسطين در دست مسيحيان بود دوباره توسط سلاطين عثماني به دست مسلمانان افتاد

15. صلوات ها 6

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,133
    حضور
    45 روز 18 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10535

نقل قول نوشته اصلی توسط ابوتراب نمایش پست ها
    ما تا حالا شنیده بودیم که کمتر از یک قرن پیش یهودی ها اومدند و زمین های فلسیطینی ها رو غصب کردند اما خیلی عجیبه که تو تفسیر گفته قرن ها پیش فلسطینها زمین های یهود رو گرفتند و میشه گفت اصلا این زمینها در اصل ما یهود بوده و فلسیطینیها غصبش کردند و یهود بعد از قرنها به زمنیشون رسیدند. شاید نتیجه گیری من اشتباهه من که خیلی گیچ شدم. یعنی ممکنه این زمینها در اصل ما یهود بوده باشه؟ و این همه حرفهای بدی که در باره یهود زده میشه همش تهمت باشه؟؟؟
    همان طورکه خدمتتان عرض شد
    اولا: قبل از بنی اسرائیل این زمین متعلق به عربها بوده است واگربحث تقدم وتاخرباشد عربها متفدم ترند
    ثانیا :طبق فرمایش تفسر یهودیان در فلسطین بوده اند اما پس از بعثت حضرت عیسی علیه السلام یهودیان مستقر در فلسطین یعنی بنی اسرائیل بعضی دعوت ایشان را قبول کردند بعضی نپذیرفتند لذا فلسطین به دوگروه یهودی نشین ومسیحی نشین تبدیل شد البته بعضی از یهودیان انجا را تر ک کردند
    پس از ورود اسلام به فلسطین این ترکیب به سه گروه مسلمان یهودی ومسیحی تبدیل شد اگر چه حکومت ها عوض می شد اما این تبدیل برقرار بود الا اینکه تعداد کم یا زیاد می شد یعنی فلسطینی های بومی به سه گروه مسلمان مسیحی ویهودی تبدیل شدند
    اما در قرن اخیر ناگاه یهودیان فراخوان دادند که این سرزمین متعلق به ماست وازهمه جای دنیا به انجاآمدند وکشوراسرائیل راتشکیل داده وفلسطینی های بومی رابیرون کردند
    مثلا آیا این درست است که زرتشتی ها فراخوان دهند و بگویند ایران متعلق به ماست ومسلمانان ایرانی الاصل را از کشور بیرون کنند،بااین بهانه که این کشور اول زرتشتی بوده ،پس باید مسلمانان بیرون روند ولو اینکه ایرانی الاصل هستند
    ما می گوییم فلسطین متعلق به فلسطینی الاصل هااست ازهرمذهب ودینی
    پس فلسطنی ها زمین یهودیان راغصب نکرده اند بلکه به مرور زمان ساکنین اصلی آنجا تغییر دین داده اند
    اما اداعای یهودیان چیزدیگری است

17. صلوات ها 7

علاقه
    theology,philosophy of mind and logic
    نوشته
    10
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    4

نقل قول نوشته اصلی توسط عماد نمایش پست ها
    همان طورکه خدمتتان عرض شد
    اولا: قبل از بنی اسرائیل این زمین متعلق به عربها بوده است واگربحث تقدم وتاخرباشد عربها متفدم ترند
    ثانیا :طبق فرمایش تفسر یهودیان در فلسطین بوده اند اما پس از بعثت حضرت عیسی علیه السلام یهودیان مستقر در فلسطین یعنی بنی اسرائیل بعضی دعوت ایشان را قبول کردند بعضی نپذیرفتند لذا فلسطین به دوگروه یهودی نشین ومسیحی نشین تبدیل شد البته بعضی از یهودیان انجا را تر ک کردند
    پس از ورود اسلام به فلسطین این ترکیب به سه گروه مسلمان یهودی ومسیحی تبدیل شد اگر چه حکومت ها عوض می شد اما این تبدیل برقرار بود الا اینکه تعداد کم یا زیاد می شد یعنی فلسطینی های بومی به سه گروه مسلمان مسیحی ویهودی تبدیل شدند
    اما در قرن اخیر ناگاه یهودیان فراخوان دادند که این سرزمین متعلق به ماست وازهمه جای دنیا به انجاآمدند وکشوراسرائیل راتشکیل داده وفلسطینی های بومی رابیرون کردند
    مثلا آیا این درست است که زرتشتی ها فراخوان دهند و بگویند ایران متعلق به ماست ومسلمانان ایرانی الاصل را از کشور بیرون کنند،بااین بهانه که این کشور اول زرتشتی بوده ،پس باید مسلمانان بیرون روند ولو اینکه ایرانی الاصل هستند
    ما می گوییم فلسطین متعلق به فلسطینی الاصل هااست ازهرمذهب ودینی
    پس فلسطنی ها زمین یهودیان راغصب نکرده اند بلکه به مرور زمان ساکنین اصلی آنجا تغییر دین داده اند
    اما اداعای یهودیان چیزدیگری است
    شالوم به شما دوست من
    در ابتدا باید بگویم که داستان را به شکلی گفتید که در حقیقت خارج از ادراک نظری من بود و خارج از منابع تاریخی !
    در ابتدا باید این را دانست که کشور مقدس اسرائل حدوده ۵۰۰۰ سال به رسمیت در کشورش زندگی میکرده و بنی اسرائل که فرزندان وعده ابراهیم هستن در کشور مقدس یعنی اسرائل زندگی میکردن در این رابطه باید بگویم که فلسطینیان طبق تاریخ فلوتین و تاریخ امسیلاس که یک ارابه در اصل میگوید که فلسطینیان به کمک مسلمانان ترک به کشور مقدس اسرائل حمله کرده و آنجا را تصرف کردن باد از اینجا را میشود حتی در تاریخ فرهنگ ویلدورانت هم مشاهده کرد که مسیحیان هم برای پس گرفته شدن کشور یهودیان وارد کار میشوند و جنگها صورت میگیرد ولی به دلیل اینکه در ان زمان کشور ترکی دارای سپاه عظیمی بوده همه لشکر باز یابنده کشور اسرائل را میکشند و این جانگ به زرار یهودیان و مسیحیان به پایان میرسه .
    در ادامه باید بگویم که این کشور توسط کوروش پادشاه مش شده ایران نیز الاو به رسمیت شناخته شدن بلکه حمایت شد تا دیوار دفی شهر اورشلیم را با پول ایرانیان به سازند و در کتاب عذرا میتوانیم بخونیم که ایران قبل از وروده اسلام چقدر رابطه صمیمی و خوب و نزدیکی با مردم کشور مقدس داشتن ولی بعد از ورود اسلام ان هم به دلیلی که تاریخ میگوید این کشور تماما مخالف کردهای خودش شد و با کشور دوران کوروش و خشایار شاه کاملا تفاوت کرد .

امروز این شما هستید که با ستفاده از منابع و اطلاعتی که قاباق اعتماد هستن میتوانید واقیت را بشناسید تا به گفتی مسیح حقیقت شما را آزاد کند .
    با مسیح بر صلیب مردم و اکنون مسیح به جای من زیست میکند

19. صلوات ها 4

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,133
    حضور
    45 روز 18 ساعت 12 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10535

نقل قول نوشته اصلی توسط yahova نمایش پست ها
    شالوم به شما دوست من
    در ابتدا باید بگویم که داستان را به شکلی گفتید که در حقیقت خارج از ادراک نظری من بود و خارج از منابع تاریخی !
    در ابتدا باید این را دانست که کشور مقدس اسرائل حدوده ۵۰۰۰ سال به رسمیت در کشورش زندگی میکرده و بنی اسرائل که فرزندان وعده ابراهیم هستن در کشور مقدس یعنی اسرائل زندگی میکردن در این رابطه باید بگویم که فلسطینیان طبق تاریخ فلوتین و تاریخ امسیلاس که یک ارابه در اصل میگوید که فلسطینیان به کمک مسلمانان ترک به کشور مقدس اسرائل حمله کرده و آنجا را تصرف کردن باد از اینجا را میشود حتی در تاریخ فرهنگ ویلدورانت هم مشاهده کرد که مسیحیان هم برای پس گرفته شدن کشور یهودیان وارد کار میشوند و جنگها صورت میگیرد ولی به دلیل اینکه در ان زمان کشور ترکی دارای سپاه عظیمی بوده همه لشکر باز یابنده کشور اسرائل را میکشند و این جانگ به زرار یهودیان و مسیحیان به پایان میرسه .
    در ادامه باید بگویم که این کشور توسط کوروش پادشاه مش شده ایران نیز الاو به رسمیت شناخته شدن بلکه حمایت شد تا دیوار دفی شهر اورشلیم را با پول ایرانیان به سازند و در کتاب عذرا میتوانیم بخونیم که ایران قبل از وروده اسلام چقدر رابطه صمیمی و خوب و نزدیکی با مردم کشور مقدس داشتن ولی بعد از ورود اسلام ان هم به دلیلی که تاریخ میگوید این کشور تماما مخالف کردهای خودش شد و با کشور دوران کوروش و خشایار شاه کاملا تفاوت کرد .

امروز این شما هستید که با ستفاده از منابع و اطلاعتی که قاباق اعتماد هستن میتوانید واقیت را بشناسید تا به گفتی مسیح حقیقت شما را آزاد کند .
    سلام عليکم
    خارج از ادراک نظري شما بله !اما خارج از منابع تاريخي چرا ؟کدام منابع تاريخي منظورتان است ؟اگر عهد عتيق وعهد جديد را کنر بگذاريم شما تاريخ بني اسرائيل رااز کجا در مي آوريد
    5000سال اراز کدام تاريخ معتبر مي گوييد ؟
    قبل از اين 5000سال اين سرزمين به چه گروهي متعلق بوده ؟
    بني اسرائيل فرززندان ابراهيم هستند از يعقوب واسحاق ،تکليف فرزندان اسماعيل چه مي شود؟
    ترک سومين سلسله خلفاي اسلامي هستند از زمان حضرت ابراهيم تار زمان ترکها چند بار دست به دست شده؟
    از کجا اثبات مي کنيد که مسيحيان ومسلمانان موجود در اسرائيل از يهوديان بين اسرائيل نبوده اند که دين خودشان راعوض کرده اند؟
    کورش به رسميت شناخته به اين معنا نيست که تابدالدهر اگر چه دين بهترکاملتري آمد ايرانيان همان عقيده کورش راداشته باشند؟
    کتاب عذرا!!!!
    اما چرا بني اسرائيل خود را ساکنان اصلي فلسطين مي دانند ؟
    ویرایش توسط عماد : ۱۳۸۹/۱۲/۰۹ در ساعت ۱۰:۳۳

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 2 12 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)