چكيده: همایش گفتمان عدالت و پیشرفت در دولت دینی از سوی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در قم برگزار می شود.

حجت الاسلام محمد جواد نوروزی، دبیر همایش گفتمان عدالت و پیشرفت در دولت دینی، در نشست خبری با حضور خبرنگاران رسانه های جمعی گفت: همایش گفتمان عدالت و پیشرفت در دولت دینی، پنج شنبه 28 آبان‌ماه با همکاری تعدادی از نهادهای پژوهشی و مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) در قم برگزار می شود.
وی در ادامه افزود: عدالت یکی از محورهای بسیار مهم در اندیشه سیاسی اسلام است و یکی از آرمان‌هایی است که انقلاب اسلامی در پی تحقق آن بوده است.
حجت الاسلام نوروزی اظهار داشت: این همایش یک همایش ملی است که با همکاری معاونت پژوهشی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، مرکز پژوهش و اسناد ریاست جمهوری، پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، مرکز تحقیقات دانشگاه امام صادق(ع) و دانشگاه باقر العلوم(ع) برگزار می شود.
وی خاطر نشان کرد: نزدیک به هفتاد مقاله به دبیرخانه همایش ارسال شده است که از این تعداد پس از ارزیابی 27 مقاله پذیرفته شده است و در روز همایش ارائه خواهد شد.
دبیر علمی همایش یاد آور شد: مقالات ارسالی در دو جلد مجله گروه تحت عنوان معرفت سیاسی و معرفت به همراه چکیده 44 مقاله به صورت جداگانه منتشر شده و در روز همایش ارائه می شود.
وی تأکید کرد: به صورت خاص پانزده مقاله سفارش داده شده است و در کنار همایش مصاحبه هایی با اساتید دانشگاه و حوزه داشته ایم.
حجت الاسلام نوروزی تصریح کرد: دولت دینی، مفاهیم و کلیات، دولت دینی و گفتمان عدالت و دولت دینی و گفتمان پیشرفت از محورهای همایش گفتمان عدالت و پیشرفت در دولت دینی است.
وی با اشاره به زمان برگزاری این همایش گفت: قرار بود این همایش در خردادماه سال جاری برگزار شود که به دلیل همزمانی با انتخابات ریاست جمهوری به آبان‌ماه موکول شد.
گفتنی است، همایش گفتمان عدالت و پیشرفت در دولت دینی، پنج شنبه 28 آبان‌ماه، از ساعت 8 تا 12 در تالار مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(ره) به نشانی قم ـ‌ جمهوری اسلامی برگزار می شود. منبع: خبرگزاري رسا
تاريخ ثبت: 24-08-1388