₪₪ ایــســتــگــاه مــعــمــای اســک دیــن ₪₪

تب‌های اولیه

1444 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
₪₪ ایــســتــگــاه مــعــمــای اســک دیــن ₪₪

بسم الله الرحمن الرحیم

اسک دینیان محترم ؛ سلام

اینجا تاپیکی برای معماهای دینی و مذهبی شماست.

با سوال و جواب های کوتاه و زیبا می توانید اطلاعات خود را بالا ببرید:khandan:

البته
هر کس مایل به شرکت در این تاپیک هست باید قوانین زیر رو رعایت کند :Sokhan:

قوانین ایستگاه معمای اسک دین:

1 . هر کس که در این تاپیک شرکت میکند باید به معمای نفر قبل جواب دهد و برای نفر بعد معما طرح کند

2 . معماها فقط و فقط باید در زمینه های دینی و مذهبی باشند ( معماهای قرآنی ، احادیث ، تاریخ اسلام، احکام ، دفاع مقدس و ...)

3 . هیچکس نمیتواند با دو پست متوالی در این تاپیک شرکت کند

پ.ن : هر پستی که خلاف قوانین بالا بود توسط مدیران حذف می شود.

بسم الله الرحمن الرحیم

تشکر از مریم گرامی :Kaf:

و اما اولین معما :

اولین مسجد بنا شده در اسلام کدام مسجد است ؟

مسجد قبا
اولین بانوی شهید اسلام؟

سمیه
نخستین آیه ای که حضرت مهدی عج تلاوت میفرمایند؟

«آيه86» سوره هود(بَقِیَّت اللَّهِ خَیرٌ لَّکُمْ إِن کنتُم مُّؤْمِنِینَ وَ مَا أَنَا عَلَیْکُم بحَفِیظٍ ) اولين آيه‌اي است كه حضرت مهدي ـ عجل الله تعالي فرجه الشريف ـ هنگام ظهورشان بر زبان مباركش جاري مي‌سازد.
معما؟
اولین نایب امام زمام(عج) در زمان غیبت؟

سلام
واقعا سوال سختی بود؟
برام جالبه شروع کننده تاپیک و ادامه دهنده آن، سوال را خوانده اند اما خود ادامه دهنده تاپیک نیستن!!!!!
از بقیه دوستان چه انتظاری ست!!!!!!!!

*!*طیب طاهر*!*;145059 نوشت:
اولین نایب امام زمام(عج) در زمان غیبت؟

سلام علیکم

عثمان بن سعید عمروی

سؤال بعد:
سخن شهيد بهشتي كه «به آمريكا بگوييد از دست ما عصباني باش و از اين عصبانيت بمير» برگرفته از كدام آيه‌ي قرآن مجيد است؟

[=&quot]سوره آل عمران، آيه 119. (قُل موتوا بغيظكم[/])

[=&quot]تنها آيه‌اي كه در آن، موضوع كشته شدن يك ششم از جمعيت كره‌ي زمين مطرح شده، كدام آيه است؟[/]

سوره‌ مائده، آيه 30

سوال بعدی :

بلندترين آيه‌ي بي‌نقطه‌ در قرآن كريم، كدام آيه است؟

[=&quot]سوره معارج، آيه 25. (لِيسّائِلِ وَ الْمَحْرُومِ)[/]

[=&quot]آن چيست در قرآن كه: اگر تمام آن را بشماريم از 100 بيشتر، ولي اگر نصف آن را بشمارم، از 20 كمتر است؟[/]![=&quot][/]

114 [=&quot]سوره. تمام اين جمله 114 ولي نصفش، 14 است[/]

[=&quot]نام شهر مقدس قم را در كدام آيه از قرآن كريم، مي‌توان يافت؟[/]

[=&quot][/][=&quot][/]

بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول:
[="]نام شهر مقدس قم را در كدام آيه از قرآن كريم، مي‌توان يافت؟[/]

قُمِ اللَّيْلَ إِلَّا قَلِيلًا (سوره ی مزمل ، آیه 2)
قُمْ فَأَنذِرْ (سوره ی مدثر ، آیه 2)

قرآن کریم ، سرانجام کسانی را که عملکرد انتخابی در برابر دستورات دین دارند ، چگونه ترسیم می کند؟

بسم الله الرحمن الرحیم

جواب:
آیه ی 85 سوره بقره

سوال بعد:
پيامبري كه به «شيخ الانبياء» معروف است؟

[="blue"]به نام خدا
جواب:
[="red"]حضرت نوح علیه السلام[/]
سوال بعدی:
ایام شهادت امام جعفر صادق علیه السلام
سوالی در این خصوص:
[="blue"]امام صادق علیه السلام اوتاد زمین را چند نفر نامیدند و اسمشان چیست؟[/][/]

[="darkgreen"]ممنون از تاپیک خوبتون
جواب سوال بالایی: امام صادق علیه السلام اوتاد زمین را چهار تا دانستند:
محمد بن مسلم -برید بن معاویه-لیث بن البختری-زراره بن اعین
سوالی هم ازتون بپرسم:
داریم کم کم به غروب روز جمعه نزدیک می شیم
چه دعایی در این وقت شریف می خوانیم؟
منظورم (غروب جمعه است؟)[/]

:Sham:دعای سمات:Sham:

در مورد نذری دادن برای امام حسین علیه السلام حدیثی
در بحارالانوار مبنی بر تأئید این عمل وجود دارد

آن حدیث چیست؟

[="blue"]در مورد نذری دادن برای امام حسین علیه السلام حدیثی در بحارالانوار (44/ 287) مبنی بر تأئید این عمل وجود دارد:
[="purple"]قال علی علیه السلام: [/]

«انّ‏الله اختارنا واختار لنا شیعه ینصروننا و یفرحون لفرحنا و یحزنون لحزننا و یبذلون أموالهم و أنفسهم فینا اولئک منّا و الینا. »

[="red"]همانا خداوند ما را برگزید و گروهی را برای ما برگزید تا یاریمان کنند و به سبب شادی ما شاد باشند و به خاطر حزن ما اندوهگین باشند و اموال و جان هایشان را در راه ما بذل کنند. آنان از ما و به سوی ما هستند[/][/]
سوالی بعدی:
[="indigo"]خانمی که به یازده امام محرم بود و به یک امام نامحرم؟[/]

مدیر فرهنگی;148524 نوشت:

خانمی که به یازده امام محرم بود و به یک امام نامحرم؟

شهر بانو سلام الله علیها (همسر امام حسین علیه السلام) که فقط با امام حسن مجتبی علیه السلام نامحرم بودند.

(سوال خیلی جالبی بود. تشکر)

سوال بعدی

معنای این فرمایش امیرالمومنین علیهم السلام چیست که می فرمایند:

فاصله ی بین حق و باطل چهار انگشت است...

سلام.
فاصله بین حق و باطل چهار انگشت است، یعنی فاصله بین چشم و گوش
چیزهایی که با چشم خود دیده ای و چیزهایی که فقط شنیده ای و مطمئن نشده ای.
قطعه زمینی که فقط یکبار خورشید به آن تابید کجا بود؟

هوالحق

سها;148573 نوشت:

قطعه زمینی که فقط یکبار خورشید به آن تابید کجا بود؟

سلام.:Gol:

:Gig:
رود نیل

در احاديث تلاوت چه سوره اي براي زنان تأكيد شده است؟

سلام
سوره نور
کدام خلیفه (دروغین) بود که پدرش، پدربزرگ و دایی اش هم بود، مادرش، خواهر و عمه اش هم بود؟

سها;148716 نوشت:

کدام خلیفه (دروغین) بود که پدرش، پدربزرگ و دایی اش هم بود، مادرش، خواهر و عمه اش هم بود؟

با سلام و احترام

عمر (...)

سوال بعدی

کلید هر خیر و شری هست؟

نقل قول:
کلید هر خیر و شری هست؟

زبان

مایه فساد و تباهی هر چیزی است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

بی دل;148841 نوشت:
مایه فساد و تباهی هر چیزی است؟

دروغ مایه فساد و تباهی هر چیزی است
امام علی علیه السلام

سوال بعدی:

نزديك ترين انسان ها به خدا چه كساني هستند؟

ســلام:Gol:

سلیلة الزهراء;176228 نوشت:
نزديك ترين انسان ها به خدا چه كساني هستند؟

نزدیک‏ترین بندگان به خدا (تقرب معنوی) افراد متواضع و فروتن می باشند. امام صادق(ع)

سوال بعدی

كدام گناه است كه نور ايمان و جوانمردي را خاموش مي كند؟

:Gol:

به نام خدا
عرض سلام ودرود

زهــره;176246 نوشت:
كدام گناه است كه نور ايمان و جوانمردي را خاموش مي كند؟

شوخی و مزاح نامناسب و بی مورد (امام كاظم ـ علیه السّلام ـ) (وسائل الشیعه، ج 12، ص 118).

سوال بعدی:
کلمه وسط قرآن؟

مدیر فرهنگی;176321 نوشت:
کلمه وسط قرآن؟

سلام

جواب: والیتلطف (س.کهف. ایه 19)

سوال بعد

کدام ایه از قران است که اگر ان را از اول به اخر بخوانیم باز خود ایه میشود؟

builder;176397 نوشت:
اول به اخر

ببخشید اشتباه شد از اخر به اول

builder;176397 نوشت:
کدام ایه از قران است که اگر ان را از از اخر به اول بخوانیم باز خود ایه میشود؟

ربک فکبر
توضیحات:
[=Times New Roman]پاسخ این سؤال بخشى از آیه 3 سوره پنجاه و ششم قرآن یعنى سوره مدثّر است. عبارت (رَبَّکَ فَکَبِّر) را که در این آیه آمده اگر از آخر به اوّل هم بخوانیم باز هم مى شود: (رَبَّکَ فَکَبِّر) آیا مى دانید معناى این جمله از قرآن چیست؟ (رَبَّکَ فَکَبَّرْ)یعنى خدا را به بزرگى یاد کن.
سوال بعدی:
[=Times New Roman]کدام آیه است که اگر آن را هنگام خوابیدن بخوانیم هر زمان که بخواهیم بیدار مى شویم؟

سلام علیکم

آیه 110 کهف

سوال:

زمانی که مشرکان به همسر پیامبر (ص) تهمت زنا زدند

چه کسی از یاران رسول بود،که گفت «هذا بهتان عظیم»

وخدا در قرآن نیز همین را ذکر کرده است؟

عربی;176467 نوشت:
زمانی که مشرکان به همسر پیامبر (ص) تهمت زنا زدند چه کسی از یاران رسول بود،که گفت «هذا بهتان عظیم» وخدا در قرآن نیز همین را ذکر کرده است؟

اسامة بن زید:Gig:

سوال بعد

چيزي كه دو يار عقل مي باشد؟

زهــره;176488 نوشت:

سلام

تفکر و تدبر

کدام فضیلت امیرالمؤمنین علیه السلام در قرآن است که امام رضا علیه السلام درباره آن فرمودند: برترین فضیلت امیرالمؤمنین علیه السلام در قرآن است؟

ببخشید یه سوال؟
چرا اسم این صفحه رو گذاشتین ایستگاه معمای اسک دین:Gig:

مگه این سوالا معماست؟

mkk1369;176495 نوشت:
تفکر و تدبر

جسارتا جوابتون اشتباهه دوست عزیز:ok:

منتظر جواب صحیح هستیم:Cheshmak:

جبرئیل فرمود: اگر این دعارا بخوانید قسم به جا و مکانم و عزتم آن شخص خواننده ی این دعا را به بهشت تضمین می کنم؟

[=Times New Roman]
سیده رقیه;176545 نوشت:
ببخشید یه سوال؟ چرا اسم این صفحه رو گذاشتین ایستگاه معمای اسک دین مگه این سوالا معماست؟

[=Times New Roman]سلام
[=Times New Roman]با تاخیر به اسک دین خودتون خوش امدید!:ok:
[=Times New Roman]اشکالی نداره ، سؤال هم میشه پرسید.
[=Times New Roman]تقریبا معنای یکسانی هم دارند.

[=Times New Roman]

نقل قول:
جبرئیل فرمود: اگر این دعارا بخوانید قسم به جا و مکانم و عزتم آن شخص خواننده ی این دعا را به بهشت تضمین می کنم؟[=Times New Roman]

[=Times New Roman]ممنون جناب سید زاهد.
[=Times New Roman]منتها شما باید به سؤال قبل جواب بدین و بعد ، سؤال خودتون رو مطرح کنید.

[=Times New Roman]سؤالی که الان باید جواب داد:

ببخشید ولی فک کنم یه خورده که نه خیلی سوال با معما فرق داره به نظر من سوالایی که اینجا پرسیده میشه یه جواب درست داره که حالا باید توی قرآن یا کتب مذهبی یا توی روایات و مکاتب دین دنبالش گشت. بیشتر از یک جواب هم نداره.
معما بستگی به ذهن و خلاقیت یه آدم بستگی داره و اینکه ممکنه بیش از یک جواب داشته باشه و با راه حل های مختلف.:ok:

زهــره;176488 نوشت:

یكی علم و دانش و دیگری حلم و بردباری می باشد.
منبع: اندیشه قم
+
توضیحات:(البته جواب ذیل هم می توانیم بدهیم)
[=arial] حیا و دین؛ دو یار همیشگی عقل

عَنْ عَلِيٍّ عليه السلام:

قَالَ هَبَطَ جَبْرَئِيلُ عَلَى آدَمَ ع فَقَالَ يَا آدَمُ إِنِّي أُمِرْتُ أَنْ أُخَيِّرَكَ وَاحِدَةً مِنْ ثَلَاثٍ فَاخْتَرْهَا وَ دَعِ اثْنَتَيْنِ فَقَالَ لَهُ آدَمُ يَا جَبْرَئِيلُ وَ مَا الثَّلَاثُ فَقَالَ الْعَقْلُ وَ الْحَيَاءُ وَ الدِّينُ فَقَالَ آدَمُ إِنِّي قَدِ اخْتَرْتُ الْعَقْلَ فَقَالَ جَبْرَئِيلُ لِلْحَيَاءِ وَ الدِّينِ انْصَرِفَا وَ دَعَاهُ- فَقَالا يَا جَبْرَئِيلُ إِنَّا أُمِرْنَا أَنْ نَكُونَ مَعَ الْعَقْلِ حَيْثُ كَانَ قَالَ فَشَأْنَكُمَا وَ عَرَج‏

على عليه السلام فرمود:

جبرئيل[عليه السلام] بر آدم [عليه السلام] نازل شد و گفت: اى آدم من مأمورم تو را ميان سه چيز مخير سازم تا يكى را برگزينى و دو تا را وانهى، آدم گفت: اى جبرئيل آن سه چيز كدامند؟ گفت: عقل ، حياء و دين. آدم گفت: عقل را برگزيدم جبرئيل به حياء و دين گفت: شما بازگرديد و او را واگذاريد آن دو گفتند: اى جبرئيل ما مأموريم هرجا كه عقل باشد با او باشيم. گفت خود دانيد و بالا رفت.

كافي ج‏1 ص10 (كتاب العقل و الجهل ح2)

mkk1369;176495 نوشت:
کدام فضیلت امیرالمؤمنین علیه السلام در قرآن است که امام رضا علیه السلام درباره آن فرمودند: برترین فضیلت امیرالمؤمنین علیه السلام در قرآن است؟

قرآن کریم آیه 61 سوره آل عمران:
فَمَنْ حَآجَّكَ فِيهِ مِن بَعْدِ مَا جَاءكَ مِنَ الْعِلْمِ فَقُلْ تَعَالَوْاْ نَدْعُ أَبْنَاءنَا وَأَبْنَاءكُمْ وَنِسَاءنَا وَنِسَاءكُمْ وَأَنفُسَنَا وأَنفُسَكُمْ ثُمَّ نَبْتَهِلْ فَنَجْعَل لَّعْنَةُ اللّهِ عَلَى الْكَاذِبِينَ
هرگاه بعد از دانشي كه (درباره مسيح) به تو رسيده، كساني با تو به مجادله و ستيز برخيزند، بگو: بياييد ما فرزندان خود را دعوت كنيم، شما هم فرزندان خود را، ما زنان خويش را دعوت نمائيم، شما هم زنان خود را، ما از جانهاي خود دعوت مي‏كنيم شما هم از جانهاي خود؛ آنگاه مباهله كنيم و لعنت خدا را بر دروغگويان قرار دهيم.»
بیشتر در این مورد تاپیک اسک دین
http://www.askdin.com/thread12080.html
بیشتر در این رابطه:
بزرگترین فضیلت امیرالمؤمنین (عليه السلام)

[=B Mitra]روزی مأمون به امام رضا [=Andalus]عليه السلام[=B Mitra] گفت: [=B Sara][=Courier New]بزرگترین فضیلت امیر مؤمنان علی[=Andalus]عليه السلام[=Courier New][=B Sara]در قرآن كدام است؟ امام فرمودند:

[=B Badr] فضیلته فی المباهلة و أنّ رسول الله [=Andalus]صلی الله عليه و آله و سلم[=B Badr] باهل بعلیّ و فاطمة زوجته و الحسن و الحسین [=Andalus]عليهم السلام[=B Badr] و جعله منها کنفسه و جعل لعنة الله علی الکاذبین و قد ثبت أنّه لیس أحد من خلق الله یشبه رسول الله [=Andalus]صلی الله عليه و آله و سلم[=B Badr] فوجب له من الفضل ما وجب له إلّا النبوّة، فأیَّ فضل و شرف و فضیلة أعلی من هذا[=B Mitra]؟

[=B Zar] برترین فضیلت آن حضرت، در جريان مباهله است. همانا رسول خدا[=Andalus]صلی الله عليه و آله و سلم[=B Zar] به وسیله علی، فاطمه همسرش، حسن و حسین [=Andalus]عليهم السلام[=B Zar] (با نصاری نجران) مباهله نمود، و آن حضرت را همانند خویش دانست، و لعنت خدا را بر دروغگویان قرار داد. و البته ثابت است کسی از آفریدگان خدا همانند رسول خدا [=Andalus]صلی الله عليه و آله و سلم[=B Zar] نبوده، بنابراین، همه فضایلی که رسول خدا [=Andalus]صلی الله عليه و آله و سلم[=B Zar] داشت، برای علی [=Andalus]عليه السلام[=B Zar] نیز [=B Zar]می باشد [=B Zar]جز پیامبری، پس کدامین فضل و برتری بالاتر از این فضل و شرف است؟

[=B Mitra]مأمون گفت: [=B Sara][=Courier New]شاید رسول خدا[=Andalus]صلی الله عليه و آله و سلم[=Courier New][=B Sara]با كلمه «انفسنا»، به جان خویش اشاره نموده است!

[=B Mitra] امام رضا [=Andalus]عليه السلام[=B Mitra] فرمودند:

[=B Zar]چنین اشاره­ای جایز نیست، چرا که رسول خدا[=Andalus]صلی الله عليه و آله و سلم[=B Zar]با همه آنها به سوی نصاری نجران بیرون آمده و با همه آنها به مباهله پرداخته است. اگر جان خویش را اراده فرموده بود، می بایستی علی[=Andalus]عليه السلام[=B Zar]را از مباهله خارج می نمود، در صورتی که به اتفاق همه مسلمانان، علی[=Andalus]عليه السلام[=B Zar]جزء آنان بوده است.

[=B Mitra] مأمون گفت: [=Courier New][=B Sara]در آن هنگام که پاسخ آید، سخن ساقط می­شود[=B Sara]([=B Mitra][=Courier New][1][=B Sara][=Courier New])[=B Mitra].

[=B Mitra] و ابن­حمّاد در شأن وجود مقدس امیرمؤمنان [=Andalus]عليه السلام[=B Mitra] اینگونه سروده است[=B Mitra]:

[=B Davat]سمّاه ربّ العرش فی الذکر نفسه فحسبک هذا القول إن کنت ذا خبر

[=B Davat]و قـال لهم: هذا وصییّ و وارثـــی و مـن شدّ ربّ العالمیـــن بـه أزری

[=B Davat]عـــلیّ کزرّی من قمیصی إشـــاره بأن لیس یستغنی القمیص عــن الزرّ

[=B Zar]پروردگار عرش، علي را در قرآن، خود پیامبر خواند و این سخن برای تو اگر اهل خبری، بس است.

[=B Zar] پیامبر خدا [=Andalus]صلی الله عليه و آله و سلم [=B Zar] به آنان فرمودند: این جانشین و وارث من است، و او کسی است که پروردگار جهانیان بوسیله او پشت من را محکم نمود.
[=B Zar] علی[=Andalus]عليه السلام[=B Zar] نسبت به من، مانند پارچه­ام نسبت به پیراهن من است اشاره به اینکه هرگز پیراهن از پارچه بی نیاز نیست[=B Zar].
[1][=B Badr]- این روایت از مناقب دیلمی نقل گردید ولی نظیر آن را علامه مجلسی [=Andalus]رحمة الله عليه[=B Badr] در بحار الانوار، ج35، ص 275 از «الفصوص المختارة» شیخ مفید [=Andalus]رحمة الله عليه[=B Badr] نقل کرده است.
البته +توضیح بیشتر
یه روایت دیگه هم هست که می گه بهترین منقبت امام علی علیه السلام:(که باتوجه به سوال آیه مباهله -بالاتری صحیح است)

شخصی خدمت امیرالمومنین علی علیه السلام رسید و عرض کرد :
بهترین منقبت شما چیست ؟
حضرت چند آیه از قرآن مجید که در شان ایشان نازل شده بود را قرائت نمود که از جمله آیه کریمه ۴۳ سوره مبارکه رعد :
« و یقول الذین کفروا لست مرسلا قل کفی بالله شهیدا بینی و بینکم و من عنده علم الکتاب »
کسانی که کفر می ورزند می گویند تو پیغمبر نیستی ، بگو کفایت می کند که خداوند
و کسی که علم کتاب در نزد اوست میان من و شما گواه باشد !
سپس امیرالمومنین علیه السلام افزود ، مقصود خداوند از « کسی که علم کتاب نزد اوست » ما هستیم .
پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله وسلم درباره گستره این علم می فرمایند :
معاشر الناس ! ما من علمٍ إلّا علّمنیه ربّی ، و أنا علّمتُه علیاً و قد أحصاه الله فیّ ، و کلّ علمٍ علمتُ فقد أحصیته فی إمام المتقین ، و ما مِن علمٍ إلّا علمته علیاً
ای مردم ! هیچ علمی نبود مگر آن که پروردگارم به من آموخت، و من به علی آموختم. خداوند آن را در من إحصا کرد و من آن را در امام المتقین قراردادم و علمی نبود مگر آن که به علی آموختم. (احتجاج ج۱ ص۱۴۴)
همچنین درباره تعبیر من عنده علم الکتاب ، تعبیر مشابه دیگری در قرآن مجید داریم که "من عنده علمٌ من الکتاب " یعنی کسی که جزئی از علم کتاب به او داده شده بود ، که وصی حضرت سلیمان علیه السلام بود که تخت بلقیس را در کمتر از چشم برهم زدنی از سرزمین سبأ به اورشلیم آورد . (نمل- ۴۰)
او آصف بن ‌برخیا بن شمعیا(شمعون) بود و چنین علمی داشت .
امام صادق علیه السلام در مقام تبیین و نیز مقایسه این دو تعبیر می فرمایند :
آن که «عِلْمُ الْکِتابِ» نزد اوست همان امیرالمومنین علیه السلام است.
و از ایشان پرسیدند : آیا آن که «عِلْمٌ مِنَ الْکِتابِ» دارد اعلم است یا کسی که «عِلْمُ الْکِتابِ» نزد اوست؟
حضرت فرمودند : علم کسی که نزد او «عِلْمٌ مِنَ الْکِتابِ» است نسبت به کسی که «عِلْمُ الْکِتابِ» نزد اوست فقط به اندازه آن چیزی است که پشه با بالش از آب دریا بر می دارد.
(بحارالأنوار ، جلد ۳۵ ، صفحه ۴۲۹ از تفسیر قمی)

سید زاهد;176583 نوشت:
جبرئیل فرمود: اگر این دعارا بخوانید قسم به جا و مکانم و عزتم آن شخص خواننده ی این دعا را به بهشت تضمین می کنم؟

[=verdana,arial,helvetica,sans-serif]زیارت عاشورا
توضیحات بیشتر:
[/]عارف فرزانه آیت اللّه بهجت (ره) می فرمود: مضمون زیارت عاشورا گواه و روشن كننده عظمت آن است، مخصوصاً وقتى آنچه در سند زیارت ملاحظه می كنیم که امام صادق علیه السلام به صفوان مى فرماید: زیارت عاشورا را بخوان و در خواندن آن استمرار داشته باش، من به خواننده آن چند چیز را تضمین می كنم:
زیارت او قبول، تلاشش مشکور و حاجت وى از جانب خداوند متعال بر آورده می شود و با دست خالى باز نخواهد گشت. اى صفوان! این را با ضمانتى از پدرم، و پدرم از امیرالمؤمنین علیه السلام و ایشان از حضرت رسول صلّى الله علیه وآله و رسول خدا از جبرئیل و جبرئیل از خداوند عزّوجلّ دریافت نموده، هر یك از آنها این زیارت را با این ضمانت تضمین نمودند، خداوند عزّوجل به ذات اقدس خود قسم خورده كه هركس زیارت كند حسین علیه السلام را به این زیارت از نزدیك یا دور و دعا كند به این دعا، زیارت و دعاى او را قبول مى كنم و خواسته اش هرچه باشد بر آورده سازم. پس از درگاه من با ناامیدى و زیان باز نگردد و او را به برآمدن حاجتش، و رسیدن به بهشت و آزادى از دوزخ خرسند و خوشحال مى كنم و شفاعت او را در حق هر كس كه شفاعت كند بپذیرم.(1)
___
پی نوشت:
1) زیارت عاشورا و داستانهاى شگفت آن، ص 56.

تائید جوابها با دوستان سوال کننده
اگر درست بود
من سوال بعدی را می پرسم
موفق باشید

این متن قرآنی «إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِيماً» که بعد از تمام شدن نماز مکبر میگوید در کجا آمده؟!!!!!

delete;176795 نوشت:
این متن قرآنی «إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِكَتَهُ يُصَلُّونَ عَلَى النَّبِيِّ يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِيماً» که بعد از تمام شدن نماز مکبر میگوید در کجا آمده؟!!!!!

سوره احزاب،آیه 56

سوال بعد

آن چيست كه اساس دين است، اوّلش «ب» و آخرش «سين» است؟

بسم الله الرحمن الرحیم

مشکاة;86063 نوشت:

قوانین ایستگاه معمای اسک دین:

1 . هر کس که در این تاپیک شرکت میکند باید به معمای نفر قبل جواب دهد و برای نفر بعد معما طرح کند

2 . معماها فقط و فقط باید در زمینه های دینی و مذهبی باشند ( معماهای قرآنی ، احادیث ، تاریخ اسلام، احکام ، دفاع مقدس و ...)

3 . هیچکس نمیتواند با دو پست متوالی در این تاپیک شرکت کند

پ.ن : هر پستی که خلاف قوانین بالا بود توسط مدیران حذف می شود.

جناب مدیر فرهنگی شما نیز به این چیزها علاقه مندید

زهــره;176799 نوشت:

آن چيست كه اساس دين است، اوّلش «ب» و آخرش «سين» است؟

اولین حرف موجود در قرآن «ب» بسم الله و آخرین حرف آن «س» كلمه «النّاس» است.

سوال :عالمی كه قبل از دنیا ارواح انسان ها در آن قرار داشت؟

بنام خدا.
سلام.

delete;178304 نوشت:
عالمی كه قبل از دنیا ارواح انسان ها در آن قرار داشت؟

عالمِ ذر.
چرا سوالارو از اینترنت کپی میکنید؟:Gig:.

اصول دین و فروع دین برای اهل سنت و شیعه را نام ببرید.

delete;178304 نوشت:

سوال :عالمی كه قبل از دنیا ارواح انسان ها در آن قرار داشت؟

عالم ذر

سوال جديد:

اون چیه که توی دستشویی حرامه ولی توی نماز واجبه و توی وضو مستحب؟!

آذر بانو;185228 نوشت:
اون چیه که توی دستشویی حرامه ولی توی نماز واجبه و توی وضو مستحب؟!

با عرض سلام ودرود
رو به قبله
سوال بعدی:
خم چو نگون گشت یکی نقطه ریخت
هوش زمدهوش در عالم پرید

راهنمایی:
مناسبت این ایام:Gol:

مدیر فرهنگی;185412 نوشت:

با عرض سلام ودرود
رو به قبله
سوال بعدی:
خم چو نگون گشت یکی نقطه ریخت
هوش زمدهوش در عالم پرید
راهنمایی:
مناسبت این ایام:Gol:

کدوم ایام 22 بهمن اینا؟
محمد ؟میشه فکنم

نمیدونم از شعر اینو در اوردم:khandeh!:

delete;178304 نوشت:
عالمی كه قبل از دنیا ارواح انسان ها در آن قرار داشت؟

در جواب
عــــلی;178307 نوشت:
عالمِ ذر.

وحالا جواب

عــــلی;178307 نوشت:
اصول دین و فروع دین برای اهل سنت و شیعه را نام ببرید.

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

تا برسيم به معماي

مدیر فرهنگی;185412 نوشت:
خم چو نگون گشت یکی نقطه ریخت هوش زمدهوش در عالم پرید

در كل يا حق:Gol: