صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خدا از کجا اومده؟

سورنا مهمان
    شروع کننده موضوع

خونسرد خدا از کجا اومده؟

اول این رو بگم که من این سوال رو مطرح کردم چون هیچوقت سوالات و افکار خودم رو سرکوب نمیکنم.شاید این سوال به نظر بعضیها مسخره وبیخود بیاد ولی خواهش میکنم دوستانی که واقعا جواب منطقی دارند پاسخ بدن.
    میگن دنیا دارای نظم هست و نمیتوان تصور کرد که این دنیا از ابتدا وجود داشته یا خود به خود به وجود آمده. سوال من اینه که خود خدا از کجا اومده؟ آیا اینکه بگیم خدا از ابتدا وجود داشته درسته؟
    خب اگه درسته پس چطور نمیتونیم بگیم دنیا از ابتدا وجود داشته؟
    دوستان عزیز بنده مسلمان نیستم خواهشا از دیدگاه اسلام پاسخ ندهید.
    ویرایش توسط سورنا : ۱۳۸۹/۱۱/۲۶ در ساعت ۲۳:۳۴

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    مطالعات علوم عقلی و نقلی
    نوشته
    4,418
    حضور
    14 روز 5 ساعت 52 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    25229

با سلام

خوش امديد به اسك دين بزرگوار

به اين ادرس نگاهي كنيد

http://www.askdin.com/showthread.php?t=4899

http://www.askdin.com/showthread.php?t=6862

5. صلوات ها 6

نوشته
    240
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    762

سلام.
    یک نکته مهم هست تو خداشناسی.
    برای خدا شناسی نباید تصوری داشته باشی. مثلا یهود میگه خدا مثل یه آدمه. فقط بزرگه و قدرت زیاد داره. بعد با این تصور میان همه چی رو تحلیل میکنند.

مورد دوم این که این سوال مسخره نیست. بگفته قرآن هیچ کس بجز معصومین (انبیا و ائمه) نتونستن به درکی از خدا برسند که اونو توصیف کنند.

مورد سوم: خدا در فلسفه یعنی واجب الوجود. یعنی کسی که هیچ کس اونو خلق نکرده.
    هر وجودی رو پیدا کنیم به یه چیز دیگه ای وابسته است. پس اگه بخواییم این دور رو باطل کنیم می آییم این سوال رو میکنیم: وجود خودش یه حقیقتی هست. از خود وجود مفهومی در ذهن ما هست، پس وجود هم وجود داره.
    حالا اگه این مفهوم وجود خالقی داشته باشه یعنی چیزی قبل از حقیقت وجود وجود داشته و این نمیشه. پس مجبوریم بگیم که وجود ازلی هست. یعنی خالق نداره.
    یه اصلی در فلسفه هست که خالق از مخلوق کامل تره. یعنی چیزی نیست که در مخلوق باشه و خالق نداشته باشه. پس هر چیزی که لیاقت و احتمال وجود داره در وجود وجود داره. پس این وجود عزلی ما هم ذی شعور ( یعنی هوشمند) و هم قادر و هم عالم و ... هست.

اثبات یگانگی وجود هم بر عهده دانشجویان!!!!
    السلام علیک یا بقیه الله

یا رب برسان آن روز را که بادها وزان باشد و هوا آکنده از بوی باران.

7. صلوات ها 4

نوشته
    590
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2890

ضمن خوش آمد به سورنا عزیز!

به نظر شما منظور از دنیا و از کلمه ابتدا چیست؟ یعنی انسانها ،حیوانات،نباتات وجمادات !! یعنی نااگهان اینها سر از خاک در آوردن؟؟ مثلا یک ادم از زمین یک هو سر در بیاورد یا یک گوسفند مثلا یک هو ظاهر بشه ؟ خود به خود ؟ اگر منظور این است پس چون یک بار اتفاق افتاده میتونه یک بار دیگه هم اتفاق بیفتد . ولی تا به حال هیچ کسی نگفته و ندیده در طول تاریخ بشر که هم چین اتفاقی یک آن صورت بگیرد. منظورتان را واضح تر بگید.
    این بقیةالله التّی لا تخلوا من العترة الهادیة!!

9. صلوات ها 5

سورنا مهمان
    شروع کننده موضوع

خونسرد

نقل قول نوشته اصلی توسط زمزم نمایش پست ها
    ضمن خوش آمد به سورنا عزیز!

به نظر شما منظور از دنیا و از کلمه ابتدا چیست؟ یعنی انسانها ،حیوانات،نباتات وجمادات !! یعنی نااگهان اینها سر از خاک در آوردن؟؟ مثلا یک ادم از زمین یک هو سر در بیاورد یا یک گوسفند مثلا یک هو ظاهر بشه ؟ خود به خود ؟ اگر منظور این است پس چون یک بار اتفاق افتاده میتونه یک بار دیگه هم اتفاق بیفتد . ولی تا به حال هیچ کسی نگفته و ندیده در طول تاریخ بشر که هم چین اتفاقی یک آن صورت بگیرد. منظورتان را واضح تر بگید.
    جناب زمزم حق با شماست .این امکان نداره منم قبول دارم .شاید من سوالم رو بد مطرح کردم .اول این رو بگم که بنده فقط به دنبال حقیقتم و هدفم از طرح این سوالات استفاده از نظرات شماست نه پا فشاری بر عقاید خودم.
    بگذارید سوالم را اینطور مطرح کنم:
    نباتات وجانوران و جامدات یکهو سر از خاک بر نیاورده اند قبول.
    ولی سوال اینجاست که ما خدا را چطور اثبات میکنیم ؟ آیا واقعا بشر به درک درست وکاملی ازخدای خود رسیده یا به دلیل اینکه نمیتواند دلیل خلقت جهان را پیدا کند بحث خدا رو مطرح کرده؟ گفته میشود که ادیان مکمل یکدیگرند ولی تعاریف خدا در دینهای مختلف نه تنها شباهتی به هم ندارند بلکه کاملا ضد یکدیگرند وهر کدام خدا را بر خلاف دیگر ادیان تعریف کرده.

11. صلوات ها 3

علاقه
    .............؟
    نوشته
    66
    حضور
    1 ساعت 2 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    7
    صلوات
    538

با سلام خدمت دوست جدید
    به نظر من اگه ادم خودش یه کنم به عقلش رجوع کنه واگه سعی نکنه خودشو گول بزنه ،واقعا به این نکته می رسه که :
    مگه می شه این دنیا که اینقدر زیباست وعجایب زیادی در ان هست بدون خالق باشه این همه نظم دقیق این همه خلقت های زیبا ایا ممکنه که خود به خودی باشه ؟
    شما فقط به همین شب و روزی که هر روز میاد ومی ره کمی فکر کنید
    ایا اینها ممکنه همه بدون خالق باشه.............
    اینم که هر دینی از خدا یه تعریفی می کنه ،باید بگم که اینم از جهالت انسان هاست که بعضی دین هارو تحریف کرده وبه نفع خودش تعبیر می کنه
    فقر ، شب را " بي غذا " سر كردن نيست ..

فقر ، روز را " بي انديشه" سر كردن است ..

13. صلوات ها 4

نوشته
    1,160
    حضور
    5 روز 4 ساعت 5 دقیقه
    دریافت
    6
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    2443

نقل قول نوشته اصلی توسط سورنا نمایش پست ها
    اول این رو بگم که من این سوال رو مطرح کردم چون هیچوقت سوالات و افکار خودم رو سرکوب نمیکنم.شاید این سوال به نظر بعضیها مسخره وبیخود بیاد ولی خواهش میکنم دوستانی که واقعا جواب منطقی دارند پاسخ بدن.
    میگن دنیا دارای نظم هست و نمیتوان تصور کرد که این دنیا از ابتدا وجود داشته یا خود به خود به وجود آمده. سوال من اینه که خود خودا از کجا اومده؟ آیا اینکه بگیم خدا از ابتدا وجود داشته درسته؟
    خب اگه درسته پس چطور نمیتونیم بگیم دنیا از ابتدا وجود داشته؟
    دوستان عزیز بنده مسلمان نیستم خواهشا از دیدگاه اسلام پاسخ ندهید.

سلام..

به این ادرس بروید احتمالا به جواب خود برسید ؛...

http://www.askdin.com/showthread.php?p=47293

مناظره امام صادق علیه السلام و فرد مادی را نیز با دقت بیشتری مطالعه نمایید...

موفق

هر
    کسی را نتوان گفت که صاحب نظر است -----عشقبازی دگر و نفس پرستی دگر
    است

نه هر
    آن چشم که بیند که سیاه است و سپید ---یا سپیدی ز سیاهی بشناسد بصر است

15. صلوات ها 4

نوشته
    240
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    762

نقل قول نوشته اصلی توسط علیه نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوست جدید
    به نظر من اگه ادم خودش یه کنم به عقلش رجوع کنه واگه سعی نکنه خودشو گول بزنه ،واقعا به این نکته می رسه که :
    مگه می شه این دنیا که اینقدر زیباست وعجایب زیادی در ان هست بدون خالق باشه این همه نظم دقیق این همه خلقت های زیبا ایا ممکنه که خود به خودی باشه ؟
    شما فقط به همین شب و روزی که هر روز میاد ومی ره کمی فکر کنید
    ایا اینها ممکنه همه بدون خالق باشه.............
    اینم که هر دینی از خدا یه تعریفی می کنه ،باید بگم که اینم از جهالت انسان هاست که بعضی دین هارو تحریف کرده وبه نفع خودش تعبیر می کنه
    با سلام.
    سوال این نیست که خدا هست یا نه.
    سوال اینه که همه چیزو خدا ساخته. خدارو کی ساخته.
    السلام علیک یا بقیه الله

یا رب برسان آن روز را که بادها وزان باشد و هوا آکنده از بوی باران.

17. صلوات ها 5

علاقه
    گفتگو در مباحث معرفتی
    نوشته
    6,663
    حضور
    32 روز 3 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    12
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    23682

اول این رو بگم که من این سوال رو مطرح کردم چون هیچوقت سوالات و افکار خودم رو سرکوب نمیکنم.شاید این سوال به نظر بعضیها مسخره وبیخود بیاد ولی خواهش میکنم دوستانی که واقعا جواب منطقی دارند پاسخ بدن. میگن دنیا دارای نظم هست و نمیتوان تصور کرد که این دنیا از ابتدا وجود داشته یا خود به خود به وجود آمده. سوال من اینه که خود خودا از کجا اومده؟ آیا اینکه بگیم خدا از ابتدا وجود داشته درسته؟ خب اگه درسته پس چطور نمیتونیم بگیم دنیا از ابتدا وجود داشته؟ دوستان عزیز بنده مسلمان نیستم خواهشا از دیدگاه اسلام پاسخ ندهید.
    سلام
    اگه گفتی وجود از کجا اومده ؟ جوابت رو گرفتی
    موفق باشی

هردو عالم یک فروغ روی اوست

19. صلوات ها 5

علاقه
    مطالعه و تفکر
    نوشته
    5,130
    حضور
    59 روز 21 ساعت 18 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    15170

راهنما پاسخ به چند سؤال در بارۀ اثبات خدا

جناب زمزم حق با شماست .این امکان نداره منم قبول دارم .شاید من سوالم رو بد مطرح کردم .اول این رو بگم که بنده فقط به دنبال حقیقتم و هدفم از طرح این سوالات استفاده از نظرات شماست نه پا فشاری بر عقاید خودم.
    با سلام سورنای گرامی

خوب الحمدلله این باعث خشنودی و البته دلگرمی همه ماست/

بگذارید سوالم را اینطور مطرح کنم:
    نباتات وجانوران و جامدات یکهو سر از خاک بر نیاورده اند قبول.
    ولی سوال اینجاست که ما خدا را چطور اثبات میکنیم؟
    مقصودتان از "ما" در اینجا کیست؟
    عامه مردم چطوری خدا براشون ثابت شده؟ اهل عرفان و شهود چطوری؟ یا فلاسفه؟ منظورتان کدام دسته است؟

آیا واقعا بشر به درک درست وکاملی ازخدای خود رسیده یا به دلیل اینکه نمیتواند دلیل خلقت جهان را پیدا کند بحث خدا رو مطرح کرده؟
    این مطلب، علیرغم شبهات زیادی که ماده گرایان و شک کرایان مطرح کرده اند از طرق مختلف، فطری، عقلانی و فلسفی و شهودی برای اهلش و برای عامه مردم ثابت شده؟ حتی بسیاری از دانشمندان علوم طبیعی هم پس از بررسی دلایل خلقت جهان، وجود خدا را بدیهی و غیر قابل انکار دانسته اند. که برای آگاهی از این نقطه نظرات می توانید به کتاب عقاید استدلالی ج 1 علی ربانی گلپایگانی صفحه 38 الی 40 رجوع کنید.

در صورتیکه قانع نشدید، و مایل بودید انشاءالله در پستی جداگانه مصادیقی از انها را ذکر خواهم نمود.

گفته میشود که ادیان مکمل یکدیگرند ولی تعاریف خدا در دینهای مختلف نه تنها شباهتی به هم ندارند بلکه کاملا ضد یکدیگرند وهر کدام خدا را بر خلاف دیگر ادیان تعریف کرده.
    این مطلب هم که روشن است دلیل اختلاف ادیان همان چیزی است که اسلام به آن اذعان می کند، ادیان پیش از اسلام متأسفانه بعد از انبیاء شان به دلایل مختلفی توسط افرادی از پیروان و یا برخی مغرضان با اهداف و اغراض خاصی تحریف شده اند، و این علاوه بر آنست که نسخه های موجود کتب سایر ادیان (تورات و انجیل) دست نوشته های پیروان انهاست، و تورات و انجیل حقیقی که بعنوان کتاب الهی است موجود نمی باشد. و این مسأله در خصوص اسلام به دلایل مختلف که در جای خود بسیار بحث شده (وعده حفظ الهی، تلاشهای پیامبر، تلاش حافظان متعدد در حضور پیامبر (ص)، تأیید اهل بیت (ع) و بسیاری از بزرگان صحابه و حافظان از صحابه و ...) ثابت نیست.

موفق باشید ...

خدا از کجا اومده؟

21. صلوات ها 5

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۳/۳۱, ۰۱:۱۴ : 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری