صفحه 1 از 9 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالاتی در مورد خواستگاری

علاقه
    یا صاحب الزمان
    نوشته
    134
    حضور
    9 دقیقه
    دریافت
    7
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    840

سوالاتی در مورد خواستگاری

سلام دوستان
    من لیسانس متالورژی هستم دارم میرم سربازی 17 ماه
    یک دختر خانم از هر جهت مورد پسند بنده مادرم پیدا کرده مادرم میگه اقدام کنیم خدا بزرگه
    حالا من چیکار کنم ؟
    قراره یک قرار بزاره که ما همدیگر رو با حضور مادرانمان ببینیم من در اون جلسه که اولین جلست چی بگم چیکار کنم
    اگه بعد از 17 ماه سربازی کار پیدا نشد چی مسولیت رو دوشمه لطفا کاربردی و جامع منو کمک کنید
    السلام علیک یا حجت الله فی ارضه
    السلام علیک یا عین الله فی خلقه

2. صلوات ها 17

3.  

علاقه
    دین و موضوعات دینی
    نوشته
    5,952
    حضور
    80 روز 5 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    131
    آپلود
    0
    گالری
    1505
    صلوات
    54604

سلام
    عرض ادب و احترام
    دوست عزیز یه نگاه به این قسمت کنید دو تا جزوه به همراه راهنمایی صوتی دکتر بانکی به طور کامل در مورد خواستگاری است

http://www.askdin.com/showthread.php?t=10449

با تشکر
    موفق و پیروز باشید

3000 مداحی محرم +5000 صوت مذهبی
    دریایی از امکانات پیش روی شماست

5. صلوات ها 14

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

سلام
    خوب همين كه شما متوجه شديد خواستتون چيه ! و مصداق او رو هم پيدا كرديد؛ به نظر حقير 50% راه رو رفتيد!
    چون خيلي از دوستان هنوز خودشون نمي دونند كي هستند و چه معيار و شخصيتي دراند، چه برسه به اينكه بفهمند چي مي خواند و چه حوري پيدا كنند.
    ........
    من تو همين سايت يه بحث رو ديدم كه در خصوص خواستگاري از يك استادي مطالبي رو ذكر كرده بود.

ولي چندان كاربردي نبود!
    مثلا گفته بود چه كنيم تا توپ رو تو زمين طرف بندازيم ؟ چه سوالاتي رو بپرسيم و...
    اولا اينكه ما تو جلسه اول خواستگاري بتونيم طرف رو كامل بشناسيم امري دشوار و تقريبا محال است.
    به عبارتي ما در خصوص بيوگرافي طرف از قبل بايد تحقيق كرده باشيم مثل اسم و رسم و وضعيت اقتصادي و فرهنگي و اجتماعي ...
    و اينكه الان مي خواهيم برويم خواستگاري براي اينه كه ما الان ميون چند مورد كه در خصوص همه تحقيق كرديم ، ديديم ايشان به ما و شرايط و اهداف ما بيشتر همخوني دارند!
    پس اينكه مامانم خودش گفته از هز انگشتش هزار تا... نه ! احترام مادر واجب ولي نه !
    اينكه اين اولين نفري است كه به تور ما خورده و هنوز موارد ديگه ايي رو بررسي نكرديم ... نه !
    چون هنوز كه مجردي هزار تا حق انتخاب داري ! ولي وقتي گفتي بله ؛ ديگه تموم شد...
    پس يه جوري انتخاب كن كه بعدا نگي اي دل غافل فلاني هم كه بود ، اٍ اٍ اٍ ؛ دختر فلاني كه خيلي از اين ....
    يعني تمام دختراني كه در نظر داريد رو با تمام مشخصات بنويس يا مد نظر بگير بعد بگو مثلا... مهتاب مثلا اگرچه دختر مودب و خوش اخلاقيه ولي حجابش ...؟ مهتاب سطح تحصيلاتش بالا است ، حجابش هم خوبه ولي زيبا نيست .. همين جور ببين كدوم يكيشون بيشترين هماهنگي رو با ملاك هاي خودت دارند.
    ....
    ايثار هم حرام است.! بله ايثار در ازدواج حرام است...
    چون مادرم گفته چون پدرم آرزو داشت چون عموم ناراحت نشه ! حيف دخترك تنها ست ..بينوايان و...
    اصلا در اين مورد بايد بيش از گذشته خودخواه بود...
    چون فردا خودت ميگي ميگي : اگه مي دونستم اين همه مسئوليت رو بايد به دوش بگيرم پس اي كاش شهناز رو مي گرفتم ...مثلااااا
    ..........

7. صلوات ها 7

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

حالا بريم سر جلسه خواستگاري
    خوب تا الان فهميديم كه مثلا فاطمه خانم تو همه از جهاتي كه من مد نظر داشتم سر بوده!
    حالا آمديم تا هم بيشتر با شخصيت و اهدافش اشنا بشم هم خلاصه كلنگ رو بزنيم! ديگه !
    يك هشدار مهم اگه ديديد خانواده عروس آينده ، بدون تحقيق و بدون خودداري دارند چراغ سبز نشون مي دند! حتما سو بالا بزنيد!
    چون در زمان ما دختر كه زياده مرد با مسئوليت تقريبا كم شده ... پس اينكه بي هوا دارند قالب مي كنند حمل بر كارگشايي و بخت خوب و.. خلاصه با همه احترام خر نشيد!
    خيلي ها مي گويند : پسرم يا دخترم مواظب باش خواسته هاتو ديكته كن تا فردا زيرش نزنه!!
    يه جوري هنگش كن كه قفل كنه!
    و...
    دوستان نظر بدهند ....

9. صلوات ها 7

علاقه
    مداحی
    نوشته
    88
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    705

منم واسه همین چیزاست که گفتم اول درسم تموم شه میرم سربازی بعد کار اونوقت به فکر ازدواج میافتم . چون نمیخوام وقتی از پس خودم بر نمیام یکی دیگه رو هم اسیره خودم کنم .
    اسم حسین, اسم خداست

بهشت فقط, تو کربلاست

11. صلوات ها 9

نوشته
    509
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    2417

خدایا این سیده مریم را با اجداد پاک و طاهرش محشور گردان... که ما بحثی رو ندیدیم الا ایشان جزء صلوات گویان آن بود.
    .........
    حسین جان منظورم از پس خود بر آمدن , صرفا تامین مخارج زندگی نیست!
    بلکه منظورم شناخت خود از این حیث که شخصیت من با چه شخصیتی همخونی بیشتری دارد.طوری که رو هوا فکر هم رو بخونیم... تو برنامه ریزی همیشه به یک نقطه اشتراک برسیم.
    به راحتی با موضوعات و مشکلات کنار می آییم.چون هر دو می دانیم که برای چی ازدواج کردیم و کلا برای چی داریم زندگی می کنیم.
    ......
    حالا حسین جان فرض کن دست گل رو با سلیقه خود خریدی و شب جمعه اول شب طبق قراری که از قبل ok أن را گرفتی داری میری خاستگاری...
    و می دونی که از بین چند تا فاطمه خانم رو انتخاب کردی! و الان میری تا از نزدیک با او و خانواده اش آشنا بشی!
    اینکه همه اعضاء خانواده حضور داشته باشند! یا شاید خاله و عمه را هم دعوت کرده باشند. نکته مثبتی است که اعضاء این خانواده پشت هم هستند و رابطه گرمی با هم دارند. یا به عبارت خودمون دختره خانواده داره!
    نحوه برخورد پدر خانواده و مادر خانواده نوع پذیرایی و... هم تا حدودی می تواند شخصیت آنها را به ما نشان دهد. و همچنین اینکه بین گفتگوها ! ایا خودشان با هم هماهنگ هستند! حرف کی اول و آخره و...
    شاید بپرسید من می خوام با دختر ازدواج کنم و اصلا پدر و مادر و برادرش برام مهم نیستند.
    دوست من دختری که در خانه ایی بزرگ شده باشد که اعضاء ائن خانواده به همدیگر سهم و شخصیت نمی دهند! مطمئن باش فردا به تو هم شخصیت و سهم نخواهد داد.
    دختری که در خانه پدرش خود رای باشد! و توجه ایی به حرف پدر و مادر نکند! فردا به پسر مردم به طریق اولی ...
    ........
    این نکات و از قیبل آن را فقط باید در برخورد حضوری متوجه شد !
    دقت داشته باشیم بعضی جزئیات مهم نیستند. مثل نوع چیدمان خونه و...
    و بعضی جزئیات حاکی از یک نوع فکر و اندیشه است!
    مثل حضور همه ! نوع پوستر ها! نوع حرف زدن با هم و با مهمان و...

13. صلوات ها 8

نوشته
    146
    حضور
    3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1436

نقل قول نوشته اصلی توسط RAZSAEED نمایش پست ها
    سلام دوستان
    یک دختر خانم از هر جهت مورد پسند بنده مادرم پیدا کرده مادرم میگه اقدام کنیم خدا بزرگه
    حالا من چیکار کنم ؟
    قراره یک قرار بزاره که ما همدیگر رو با حضور مادرانمان ببینیم من در اون جلسه که اولین جلست چی بگم چیکار کنم
    اگه بعد از 17 ماه سربازی کار پیدا نشد چی مسولیت رو دوشمه لطفا کاربردی و جامع منو کمک کنید

سلام.
    اکه شما فقط وفقط به خاطر مسایل مادی این حرف رو میزنین پس حالاحالا ها ازدواج نمیکنین.
    چون همیشه یک بهانه وجود داره و همین بهانه هاست که باعث تأخیر در ازدواج جوانان ما شده.
    اما مگه نه اینکه در روایات اومده ازدواج برکت میاره؟بهتر نیست به جای فکرهای منفی توکلتون رو بیشتر کنین؟
    ویه نکته ی دیگه اینکه،همه میدونن پیدا کردن دختر(وحتی پسر)خوب تو این دوره خیلی سخته،پس اگه
    اطمینان دارین کسی رو که انتخاب کردین همه ی معیارهای شما رو داره پس این فرصت رو از دست ندین
    چون واقعأ تضمینی وجود نداره که بعد از پایان دوران سربازی شما،اون دختر هنوز مجرد باشه

ببخشید اگه سرتون رو درد آوردم.خواستم فقط نظرم رو به عنوان یه خواهر کوچکتر گفته باشم.
    موفق باشید
    اَللّهُمَ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّدٍ و مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّد

15. صلوات ها 9

علاقه
    مداحی
    نوشته
    88
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    4
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    705

درسته اشکان خان اما وسواسیت بیش از حد هم خیلی بده. سعی کن فکرتو زیاد مشغول کتاب و استفاده از تجربیات همه ادما در یک زمان نکنی . چون اینجوری زن بی زن . همه تو زمان ها و لحظات خاصی تجربه ای واسشون اتفاق میافته که تو بخوای همه اونا رو در یک زمان و یه اتفاق عملی کنی خیلی سخته و تا حدی غیر ممکن . یا علی
    اسم حسین, اسم خداست

بهشت فقط, تو کربلاست

17. صلوات ها 8

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

تعجب گفتگوی چند جلسه ای دختر و پسر درست نیست

با سلام

من جلسات خواستگاری و گفتگوی دختر و پسر رو به عنوان شناخت کامل از دختر یا پسر نمیپسندم

به نظر بنده خیلی درست نیست که دختر و پسر دو سه جلسه با هم صحبت کنند (اونم هر جلسه ای حداقل یک ساعت) بعد ببینند نظرات و عقایدشون به هم میخوره یا نه ؟

خود همین جلسات گفتگو باعث انس به همدیگه میشه ، خصوصا اینکه باید درکمال ادب و متانت و ظرافت باشه
    در این بین اگر دختر یا پسر از طرف مقابل خوشش بیاد دیگه سنگ تموم میذاره در بیان و رفتار که بره تو دل طرف

نظر شما چیه ؟ آیا واقعاً درسته دختر و پسر این همه با هم گفتگو و صحبت داشته باشند ؟

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

19. صلوات ها 6

نوشته
    1,353
    حضور
    30 روز 9 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    16
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12339

نقل قول نوشته اصلی توسط RAZSAEED نمایش پست ها
    سلام دوستان
    حالا من چیکار کنم ؟
    باعرض سلام و تشکر
    خدمت شما عرض کنم که یکی از ویژگی های ما انسان ها سازگاری با سخت ترین شرایط است بنابراین شما با افکار منفی و پیش بینی های منفی آینده که ما یک دقیقه آینده آن را اطلاع نداریم و این پیش بینی منفی باعث می شود موقعیت فعلی تان را از دست بدهید مبارزه کنید و وضعیت خودتان و برنامه ها و اهدف آینده خودتان را صادقانه به شریک زندگی خودتان بگویید ما افراد بسیار زیادی داریم که در دوره نامزدی هم تحصیل را ادامه می دهند و هم دوره سربازی را مشغول هستند. اما به هر حال شما باید حدود و مرزها و محدودیت ها و رفتارهای لازم در دوره نامزدی را فرابگیرید. بنابراین فرصت را از دست ندهید.
    مقام معظم رهبری:
    ✔ باید كاری كنیم كه فرزندان،حتما دست مادر را ببوسند . . .
    . . . اسلام به دنبال این است.
    .
    .
    .
    مرحوم حاج اسماعیل دولابی:
    مادرت را ببوس،
    پایش را ببوس تا به گریه بیفتد، خودت هم به گریه می افتی،
    آن وقت کارت روی غلتک می افتد و همه درهایی که به روی خود بسته ای، خدا باز می کند.
    این که فرمود بهشت زیر پای مادر است یعنی تواضع کن.

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 9 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 2

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری