صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: سوالاتي پيرامون ازدواج(اهداف ازدواج)

 1. #1

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448

  سوالاتي پيرامون ازدواج(اهداف ازدواج)
  سرگذشت پس از مرگ فرد مجرد و متاهل چگونه است؟
  الف- مجردین
  قالَ النَّبِىُّ(صلى الله علیه وآله وسلم): أَکْثَرُ أَهْلِ النّارِ الْعُزّابُ(ازدواج در اسلام/26. به نقل از نظام خانواده در اسلام شیخ حسین انصاریان ص 65)
  رسول خدا(صلى الله علیه وآله وسلم) فرمود: اکثر اهل آتش در قیامت آنانى هستند که از ازدواج و تشکیل خانواده امتناع کردند.
  و نیز آن حضرت فرمود شِرارُ مَوْتاکُمُ الْعُزّابُ (بحار، ج 100، ص 220 ـ 221.) بدترین اموات شما عزبها(مجردها) هستند.
  لَوْ خَرَجَ الْعُزّابُ مِنْ مَوْتاکُمْ إِلِى الدُّنْیا لَتَزَوَّجُوا(ازدواج در اسلام، ص 27. به نقل از نظام خانواده در اسلام شیخ حسین انصاریان ص 66)
  اگر آنان که عزب مردند به دنیا برگردند، حتماً ازدواج خواهند کرد.
  ب- متاهلین
  -امـام صـادق (ع ): ام سـلـمـه از رسول خدا(ص ) درباره فضیلت خدمت کردن زنان به شوهرانشان پرسید , آن حضرت فرمود : هر زنى که در خانه شوهر خود به قصد مرتب کردن آن , چیزى را جابه جا کند خداوند به او نظر افکند و هر که خداوند به او نظر کند عذابش ندهد.(میران الحکمه ج5 حدیث 8076)
  ـ پیامبر خدا(ص ) : هر زنى که هفت روز شوهرش را خدمت کند , خداوند هفت در دوزخ رابه روى او ببندد و هشت در بهشت را به رویش بگشاید , تا از هر در که خواهد وارد شود وفرمود : هیچ زنى نیست که جرعه اى آب به شوهرش بنوشاند مگر آن که این عمل او برایش بهتر از یک سال باشد که روزهایش را روزه بگیرد و شبهایش را به عبادت سپرى کند.( میران الحکمه ج5 حدیث8075)
  -حضرت علی علیه السلام می فرماید : روزی پیامبرصلی الله علیه و آله و سلم وارد خانه ی ما شد در حالی که فاطمه کنار سینی نشسته بود و من عدس پاک می کردم حضرت خطاب به من فرمود : یا ابالحسن ! گفتم : لبیک یا رسول الله . فرمود از من بشنو و من چیزی جز فرمایش پروردگارم نمی گویم . هر مردی در خانه به همسرش کمک کند برای او به تعداد موهای بدنش خداوند عبادت یک سال که روزهایش را روزه گرفته باشد و شبهایش را به زنده داری گذرانده باشد حساب می کند و برای او از ثواب ، ثواب صبر کنندگان را عطا می فرماید – صابرینی مثل – داوود نبی و یعقوب و عیسی .
  یا علی ! هر کس در خانه در خدمت عیالش باشد و روی برنگرداند خداوند اسم او را در دفتر شهداء می نویسد و برای او هر شبانه روزش ثواب هزار شهید را می نویسد . برای هر قدمی که در – این خدمت – بر می دارد ثواب حج و عمره نوشته می شود . و به تعداد رگهای بدنش شهری در بهشت عطا فرماید .
  یا علی ! ساعتی در خانه در خدمت عیال بودن از هزار سال عبادت و هزار حج و عمره بهتر است و بهتر از آزاد کردن هزار بنده و هزار جنگ و عیادت هزار مریض و هزار جمعه و حضور در هزار تشییع جنازه و سیر کردن هزار گرسنه و پوشاندن هزار عریان – بی لباس – هزار سواره نظامی که به راه خدا می روند است .
  و به حال او بهتر است از دادن هزار دینار که آن دینارها را به فقیران تهی دست بدهد . و بهتر است از خواندن تمام تورات و انجیل و زبور و فرقان – فرآن – و آزاد سازی هزار اسیر که اسیر شده اند . و بهتر از هزار قربانی که همه را به نیازمندان داده باشند . و تا از دنیا نرفته جایگاهش را در بهشت می بیند .
  یا علی ! هر کس از خدمت به عیالش سربازنزند پس آن – خدمت - کفاره ی گناهان کبیره ی او محسوب می شود و موجب خاموشی غضب پروردگار و مهریه ی حوران بهشتی است . و بر حسنات و درجات او اضافه می گردد .
  یا علی ! به خانواده خدمت نمی کند مگر صدیقان و شهیدان یا مردهایی که خدا به آنها خیر دنیا و آخرت را خواسته باشد . بحار – ج104- ص 132 – روایت 1 – باب 6
  امام سجاد (ع) فرمود « من زوّج لله و وصل الرحم توجه الله بتاج الملک یوم القیامه » « کسی که به خاطر خدا و انجام «صله رحم» به ازدواج روی می آورد خدا،تاج شخصیت و بزرگی را در قیامت برای او منظور می دارد». )مشکاه الانوار : ص 166(

  ویرایش توسط سادات : ۱۳۸۹/۱۱/۲۶ در ساعت ۱۹:۵۷
  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 2. صلوات ها 14


 3. #2

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  نقش ازدواج در رسیدن به رضای خداوند و عاقبت به خیر از دنیا رفتن و چگونگی آن؟
  1) نقش از دواج در تقویت ایمان و تقوا

  هدف کلی زندگی انسان قرب به خداوند است.

  کمال انسان هم در همین قرب و نزدیکی است.

  ازدواج از نظر اسلام امری مقدس و مستحب است و هدف کلی از آن و تشکیل زندگی نیز در همین راستا است. قرآن کریم نوید می دهد که با ازدواج زوجین به آرامش دست می یابند. «من آیاته ان خلق لکم من انفسکم ازواجاً لتسکنوا الیها و...» (روم، 21)، «از نشانه‌های خدا این است که از جنس خودتان برای شما همسرانی را آفرید تا در کنار آن‌ها آرامش بیابید.» این آرامش از این‌جا ناشی می‌شود که این دو جنس مکمل یکدیگر و مایه‌ی شکوفایی و نشاط و پرورش یکدیگر می‌باشند. (تفسیر نمونه: ج16، ص391) همچنین آرامش هم یکی از نیازهای انسان برای حرکت در مسیر تقرب به خداوند است.
  معیار ازدواج و انتخاب همسر هم برای یک فرد مومن و کسی که هدف اش همان هدف اصلی دین و زندگی است، ایمان است، یعنی کسی باشد که در مسیر قرب الی الله باشد و با ازدواج به همسر خود در این مسیر آرامش بدهد و کمک نماید.

  اگر کسی با این معیار همسر خود را انتخاب کند، ازدواج نه تنها مانع تکامل نیست، بلکه خود عاملی برای پیشرفت معنوی و حرکت سریع تر در مسیر حقیقی کمال و زندگی است، ولی اگر انسان خدای ناخواسته درست و با معیار انتخاب نکند و کسی را برگزیند که با او در مسیر کلی و اصلی زندگی تفاوت و اختلاف اساسی دارد، این کار می تواند مانعی برای راه خدا و کمال محسوب می شود.
  در هر صورت باید توجه داشته باشیم که قوی ترین نیازهای پایه انسان، نیازهای فیزیولوژیک است و یکی از قوی ترین این نیازها، نیاز جنسی است. این نیاز، بیشترین عامل سوق دادن انسان به طرف گناه است و به عنوان یک فاکتور بسیار مهم در درون انسان عمل می کند که نمی توان از آن به سادگی گذشت، ولی یکی از ابزارهای مهم برای مقابله با این نیاز فیزیولوژیک ازدواج است،که سکوی کمال می باشد.

  البته خود ازدواج کمال نیست، ولی زمینه کمال انسان را فراهم می آورد. سخن پیامبر صلی الله علیه و آله وسلم که فرموده: هر گاه کسی ازدواج کند، نصف دین را کامل کرده است و برای (حفظ) نصف دیگر باید تقوای خدا پیشه کند. (منتخب میزان الحکمة 2776 و کنز العمال 44403) بدین معنا نیست که ازدواج تکویناً مساوی نصف دین است. بلکه با ازدواج، اسباب بدست آوردن نیمی از دین که توسط این نیاز زیستی تهدید می شد، فراهم شده است.


  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 4. صلوات ها 6


 5. #3

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  اگراین نیاز به مسیر اصلی خود هدایت شود، حقیقتاً شرایط برای بسیاری گناهان فراهم نمی شود و شخص با برآورده شدن این نیاز به آرامش روانی می رسد
  با ارضای این غریزه، برخی موانع عاطفی و روانی در مسیر انسان برداشته شده و طی مسیر هموار می گردد و صد البته که همه از این شرایطِ مهیا، استفاده نبرند و در یک نقطه، درجا زده و یا پسرفت داشته باشند.
  البته گاهی مشاهده می کنیم که برخی افراد با ازدواج در مسیر تقوا و قرب الهی قرار نمی گیرند که هیچ دچار غفلت بیشتری نیز می گردند و انحرافات تازه تری برایشان ایجاد می شود. در این زمینه باید توجه کنیم که عوامل بسیاری ممکن است باعث این عقب گرد باشد مانند تأثیر دوستان جدید یا انتخاب همسر نامناسب و فاسد، نداشتن برنامه دینی خاصی در شرایط جدید، تأثیر محیط، خصوصاً محیط های جدید مانند بستگان همسر، بیش از حد دنبال مادیات رفتن در اثر چشم و هم چشمی یا به علل دیگر، غرق شدن در سختی ها و فرصت فکر برای خود باقی نگذاشتن و... .
  ازدواج مومن با مومن چیزی جز در کنار هم قرار گرفتن یک زوج در جهت کمال نیست و امکان ندارد انسان را تنزل دهد. اگر تحقیق مختصری انجام دهید یقیناً به این نتیجه می رسید که اشکال کم شدن دین در این افراد به مسائل دیگر برمی گردد نه ازدواج.
  در واقع کسانی که با ازدواج در پیشرفت معنوی آنان تغییری حاصل نمی شود، عیب متوجه خود آنان است نه ازدواج. این افراد مانند شخصی هستند که تمامی امکانات ورزشی برای او فراهم است اما ورزش نمی کند. ایراد به خود او برمی گردد. در مورد ازدواج هم اسباب و مقتضیات برای کامل کردن نیمی از دین آماده شده است.
  ـ پیامبر خدا(ص ) : هر جوانى که در دوره جوانى خود ازدواج کند , شیطانش فریاد برآوردکه : واى براو! دین خود رااز (گزند) من حفظ کرد.( میران الحکمه ج5 حدیث 8003)
  ـ هـیـچ جوانى نیست که در دوره جوانى خود ازدواج کند , مگر آن که شیطان او فریاد برآوردکه : واى بـر او , واى براو! دو سوم دینش را از (گزند) من حفظ کرد بنابراین , بنده باید براى حفظ یک سوم دیگر , تقواى خدا در پیش گیرد.( میران الحکمه ج5 حدیث 8004)  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 6. صلوات ها 7


 7. #4

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  2- نقش ازدواج عاقبت به خیر از دنیا رفتن :
  همانطور که اشاره شد اگر انتخاب همسر و سایر برنامه ها با موازین اسلامی و با اعتدال صورت گیرد نه تنها موجب کمال و نصف دین است بلکه زمینه را برای بدست آوردن نیم دیگر دین نیز آماده تر می کند. با ازدواج می توان محیط معنوی مناسبی برای سیر به سوی معبود حقیقی فراهم آورد که این خود در با ایمان از دنیا رفتن تاثیر دارد همانطوری که چنانکه پیامبر اکرم صلی الله علیه و آله می‏فرمایند:
  «هرکس که دوست دارد عاقبت‏بخیر بوده و با ایمان کامل و با دلی پاک از دنیا برود، حتما باید متاهل باشد»(وسائل الشیعه، ج‏20، ابواب مقدمات‏النکاح، باب 1، ح‏15)
  ـ پیامبر خدا(ص ) : هر که دوست دارد که پاک و پاکیزه خدا را دیدار کند , با همراه داشتن همسرى به دیدارش رود.( میران الحکمه ج5 حدیث 7994)

  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 8. صلوات ها 7


 9. #5

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  من حدود ده ماه است که ازدواج کرده ام و در این مدت حس می کنم ارتباط قلبی ام با خدا کمرنگ شده است و با خدا غریبه تر شده ام چون توجه ام بسیار به سمت همسرم است و تمام افکار و تمرکز و احساس من به او مشغول است و حتی اهداف و قول و قرارهایم با خدا نیز کمرنگ شده. البته وقتی از همسرم دورم ارتباطم با خدا بهتر است. اما دوریش هم زجرآور است. چه کنم؟  از این که با ما سوال خود را در میان گذاشته اید از شما متشکریم. امیدواریم پاسخ گویی مناسبی برای این حس اعتماد شما باشیم.


  «عشق و علاقه»

  انسان طوری طراحی شده است که به این و آن دل می سپارد. این گرایش ها از آن رو است که برخی از این عشق و علاقه ها برای زندگی انسانی لازم و ضروری می باشد و در سایه ی این گرایشات است که زندگی زیباتر و دل نشین تر می گردد. اثرات این کشش ها تا جای است که حتی انسان را به خُلق های بزرگی چون ایثار و فداکاری نزدیک می کند. عشق و محبت همسران نسبت به یک دیگر یکی از این گرایش های بنیادی است. در مقابل بعضی از دل دادگی ها نیز مایه ی سقوط انسان است؛ همانند مال و مقام.
  خداوند متعال در کلامش بر عشق و محبت همسران مهر تأئید نهاده و بلکه آن را خود در بین بندگانش برای برقراری نظام هستی به ودیعه نهاده است «و از نشانه‏ هاى او اینکه همسرانى از جنس خودتان براى شما آفرید تا در کنار آنان آرامش یابید، و در میانتان مودّت و رحمت قرار داد در این نشانه‏هایى است براى گروهى که تفکّر مى‏کنند!»(روم/21).
  پروردگار زن و مرد را آفرید و برای بقای نسل و روابطی حسنه در کانون خانواده بین زن و مرد کششی قرار داده است که این امر عامل محبت و مودت است. بقدری این مسئله دقیق و در زندگی تأثیر گذار است که خداوند آن را آیت و نشانه ای برای شناخت خود معرفی می کند.  ویرایش توسط سادات : ۱۳۸۹/۱۱/۲۵ در ساعت ۲۱:۱۸
  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 10. صلوات ها 5


 11. #6

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448
  «طبیعی»

  این یک امر طبیعی است که شما به همسرتان علاقه داشته باشید، اگر غیر از این بود مسئله ساز بود.
  از طرفی چون مدت زیادی از ازدواج تان نمی گذرد، این عشق، علاقه و توجه به همسر را چنین قلمداد می کنید که طبیعی نیست. در صورتی که دست خدا بر چنین کاری زده شده است.
  این احساس دوری شما از خدا نیز از این جا نشأت می گیرد که شما گمان کرده اید که به غیر از یاد و محبت خدا کسی دیگر در وجود ما نباید حتی جوانه بزند. از این رو در حال حاضر که شما به همسرتان علاقه دارید و محبت ایشان در دل شما شعله ور گشته است، به نظرتان می رسد که از خدا دور شده اید. اما دوباره تذکر می دهیم که این محبت را خدا در بین شما قرار داده است و محبت به همسر جدای از محبت خدا نیست.
  از طرفی تغییر و تحولات زندگی نوعاً حالات روحی انسان را نیز دستخوش تغییر می کند، که مقداری زمان می برد که به آن رُخ داد عادت پیدا کنیم، و دوباره به برنامه و حالاتی که داشته ایم دست پیدا کنیم؛ خصوصاً تغییر مهمی چون ازدواج.

  ویرایش توسط سادات : ۱۳۸۹/۱۱/۲۵ در ساعت ۲۱:۱۹
  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 12. صلوات ها 6


 13. #7

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  «پُلی بزنید»
  در همین محبت به همسر می توان خدا را وارد کرد، بدون آن که به رابطه ی شما اثر سوء بگذارد. بلکه بدین وسیله محبت را در کانون خانواده بیشتر تزریق نمائید، و آن عمل به روایت پیامبر خدا - صلی الله علیه و آله و سلم- است، آنجا که فرمودند:« ... و جهاد زن خوب شوهردارى کردن است...»(تحف العقول/ترجمه جعفرى/ ص60).
  بنابراین همان طور که جهاد مردان رزم در میدان کار زار است، جهاد شما نیز در خوب شوهرداری کردن می باشد. از این رو هر کاری در منزل انجام می دهید، برای دل شادی همسرتان باشد و این کار را با توجه به امر خدا بکار بگیرید، که این خود عبادتی است بس بزرگ، و روح بندگی را در شما تقویت می کند.

  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 14. صلوات ها 6


 15. #8

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  «برنامه ریزی»
  با برداشتن برنامه ی عبادی منظم هم می توانید به زندگی خود رسیدگی کنید و نیز به قُرب خداوند نائل شوید. به طور مثال هر روز حتماً مقداری قرآن تلاوت کنید و سعی داشته باشید نماز اول وقت به تأخیر نیافتد.


  «تفکر»
  تفکر مایه ی هدایت انسان به هادی است. از این رو در قسمت پایانی سوره ی روم آیه 21 تأمل و تدبر کنید و پاسخ این سوالات را بدهید: که این کیست که این محبت را در درون افراد قرار داده است؟ او کیست که بدین وسیله نسل بشر را تظمین نموده است؟ به راستی پروردگار هستی از چه علم و قدرت عظیمی برخوردار است که«جَعَلَ بَیْنَکُمْ مَوَدَّةً وَ رَحْمَةً إِنَّ فی‏ ذلِکَ لَآیاتٍ لِقَوْمٍ یَتَفَکَّرُون؛ و در میانتان مودّت و رحمت قرار داد در این نشانه‏هایى است براى گروهى که تفکّر مى‏کنند!»


  حدیث پایانی:
  امام صادق - علیه السلام- فرمودند:«سه چیز همیشه کمیاب است: برادر دینی، همسر شایسته و همراه در دینداری، و فرزند سر به راه؛ هر که یکی از این سه را داشته باشد به خیر دنیا وآخرت و بهره فراوان دنیا دست یافته است».(میزان الحکمه/ ج 3/ ص 545)

  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 16. صلوات ها 5


 17. #9

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  نوشته
  509
  حضور
  نامشخص
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  1
  صلوات
  2410

  اهداف ازدواج
  تا حالا شده از خودتون بپرسيد كه ازدواج ، اين واقعه حساس زندگي ؛ واقعه ايي كه در طول تاريخ بشر چه افسانه ها و چه داستانهايي در خصوص آن گفته و نوشته شده است. و نيز موضوع اصلي سينماهاي ما قرارگرفته !
  خلاصه اينكه همه اين ديديه و كبكبه براي تحقق چه هدفي است.
  همه اون افسانه ها همه اون كشمكش ها و رقابت ها سر معشوق ، و همه اين بودجه هايي كه سر ساخت فيلم هايي با اين موضوع هدر ميره... اگه فقط سر رسيدن دو نفر به هم باشه ! و دگر هيچ !! ايا به نظر شما يه خورده همچي مسخره نيست !؟
  به قول مرحوم گل آقا : اگه اون افسانه ها و اين فيلم ها هم نبود، ما ازدواجمون با قوت سر جاش باقي مي موند.
  !!
  اگرنگيم اين فيلم ها بعضا اذهان را نسبت به ...- بي خيال ما رو چه به نقد !
  به نظر شما دوستان اهل خرد ! اين روابط عشقولانه بشر صرفا جهت رسيدن و وصال است؟
  خوب اما بعد!؟ يا به قول اهل قلم ثم ماذا؟

  سوالاتي پيرامون ازدواج(اهداف ازدواج)


 18. صلوات ها 7


 19. #10

  عضویت
  جنسیت تير ۱۳۸۹
  علاقه
  قرآن، اهل بيت
  نوشته
  2,059
  حضور
  15 ساعت 38 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  17448  نقل قول نوشته اصلی توسط ashkan62 نمایش پست ها
  تا حالا شده از خودتون بپرسيد كه ازدواج ، اين واقعه حساس زندگي ؛ واقعه ايي كه در طول تاريخ بشر چه افسانه ها و چه داستانهايي در خصوص آن گفته و نوشته شده است. و نيز موضوع اصلي سينماهاي ما قرارگرفته !
  خلاصه اينكه همه اين ديديه و كبكبه براي تحقق چه هدفي است.
  همه اون افسانه ها همه اون كشمكش ها و رقابت ها سر معشوق ، و همه اين بودجه هايي كه سر ساخت فيلم هايي با اين موضوع هدر ميره... اگه فقط سر رسيدن دو نفر به هم باشه ! و دگر هيچ !! ايا به نظر شما يه خورده همچي مسخره نيست !؟
  به قول مرحوم گل آقا : اگه اون افسانه ها و اين فيلم ها هم نبود، ما ازدواجمون با قوت سر جاش باقي مي موند.
  !!
  اگرنگيم اين فيلم ها بعضا اذهان را نسبت به ...- بي خيال ما رو چه به نقد !
  به نظر شما دوستان اهل خرد ! اين روابط عشقولانه بشر صرفا جهت رسيدن و وصال است؟
  خوب اما بعد!؟ يا به قول اهل قلم ثم ماذا؟

  سوالاتي پيرامون ازدواج(اهداف ازدواج)
  با سلام. اگر بخواهيم طبق اين فيلم ها نظر بديم بله فقط هدف رسيدن و تمتع جنسي يا عاطفي و
  ديگر هيچ.

  اما اگر اين عشق براي رسيدن و وصال باشد اما اين رسيدن با هدف رسيدن به كمال باشد اون وقت معنا پيدا ميكند. كمال هم همان رضايت خداست. حالا اين رضايت خدا چيست خودش بحث مفصلي داره كه اگر دوستان تمايل داشتند باز ميكنم.
  از خلق جهان کناره کردیم *

  سر رشته عقل پاره کردیم *

  کس چاره ما نکرد و ما خود *

  بی منت خلق چاره کردیم *

  ننمود رهی بجز ره عشق *

  هر چند که استخاره کردیم*

 20. صلوات ها 4


صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۰۷, ۲۰:۱۸ : 1

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود