صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: چرا پیرو علی مگر ابوبکر و عمر از اصحاب نبودند؟!!

نوشته
    67
    حضور
    21 ساعت 4 دقیقه
    دریافت
    4
    آپلود
    2
    گالری
    2
    صلوات
    322

راهنما چرا پیرو علی مگر ابوبکر و عمر از اصحاب نبودند؟!!

بر هر مسلمانی واجب است که اصول دین خود را باور کند نه اینکه چشم بسته آنرا پیروی کند .
    یکی از اصول دین و مذهب پیروی از خلیفه یا امام است .

ما چرا پیرو علی باشیم مگر ابوبکر و عمر از اصحاب نبودند؟!!

برای چالش کشیدن خودتان و یاقتن راه حق کتااب زیر را دانلود و مطالعه نمایید:

دانلود نور هدایت ( امامت و سنت)
    http://www.askdin.com/downloads.php?do=file&id=484
    حضرت اميرالمؤمنين امام علي (ع) فرمود:
    “خدايا بايد كه زمين تو را حجتي از سوي تو بر خلقت باشد كه آنان را به دين تو هدايت كند و علم تو را به آنان تعليم دهد تا حجت تو باطل نشود و پيروان اوليائت پس از آنكه هدايتشان كردي گمراه نگردند. آن حجت يا آشكار است كه اطاعت نمي‌شود يا مخفي و در انتظار است، اگر شخص او از مردم در حال هدايت شدنشان غايب باشد، علم و آداب او در دلهاي مومنين ثابت است كه آنها به آن عمل مي‌كنند.”

2. صلوات ها 10

3.  

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,144
    حضور
    45 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10551

ما پيرو علي عليه اسلام هستيم چون بارها پيامبر ايشان رابه عنوان جانشين خود شان معرفي نمودند
    در جريان وانذر عشيرتک الاقربين طبري از تاريخ نويسان اهل سنت مي گويدچنين مي آورد
    محمد بن اسحاق-بسندش از على بن ابيطالب عليه السلام‏روايت كرده كه چون آيه‏«و انذر عشيرتك الاقربين‏»(يعنى فاميلهاى‏نزديك خود را بيم ده)بر رسول خدا(ص)نازل گرديد آنحضرت مرا طلبيدو فرمود:
    اى على،خداى بزرگ بمن دستور داده كه فاميلهاى نزديكت را بيم‏ده،و اين ماموريت مرا سخت تحت فشار قرار داده و ميدانم كه هر گاه اين‏ماموريت را با آنها در ميان بگذارم پاسخ ناراحت كننده‏اى از ايشان‏دريافت دارم و بهمين خاطر دم فرو بستم(تا فرصتى پيش آيد و آنرا انجام دهم)تا اينكه جبرئيل بيامد و گفت:اى محمد اگر ماموريت‏خود راانجام ندهى پروردگارت تو را عذاب خواهد كرد.
    رسول خدا مرا طلبيد و بمن فرمود:
    براى ما يك‏«صاع‏» (3) غذا تهيه كن و ران گوسفندى هم بر آن ضميمه‏بنما و قدحى نيز از شير پر كن،آنگاه پسران عبد المطلب را گرد آور تا من باايشان گفتگو كرده و ماموريت‏خويش را به آنها ابلاغ كنم.
    من دستور آنحضرت را انجام داده و آنگاه فرزندان عبد المطلب را به‏مهمانى او دعوت كردم و آنها در آنروز چهل نفر مرد بودند با يكى‏كم و زياد،كه در ميان آنها عموهاى آنحضرت مانند ابو طالب و حمزه وعباس و ابو لهب نيز بودند.
    و چون آنها نزد آنحضرت گرد آمدند رسول خدا دستور داد غذائى را كه‏تهيه كرده بودم براى ايشان بياورم،و من نيز غذا را حاضر كرده و آوردم،وچون بر زمين نهادم رسول خدا(ص)تكه‏اى از گوشت را برگرفت و بادندانهاى خود تكه كرد و در گوشه‏اى از ظرف غذا انداخت‏سپس فرمود:
    بنام خدا برگيريد!آنها نيز همگى خوردند تا آنجا كه ديگر نيازى به‏خوراكى نداشتند(و همگى سير شدند)و من جز جاى دستشان را نديدم(و از غذا چيزى كم نشده بود)و سوگند بخداى يكتائى كه جان على‏بدست او است كه يك مرد از آنها(چنان بود كه)همه آنچه را براى همه‏شان آورده بودم ميخورد!
    آنگاه(رسول خدا)فرمود:
    آنها را بنوشان،و من آن جام را آوردم و آنها نوشيدند تا همگى‏سيراب شدند،و بخداى يكتا سوگند كه مردى تنها همانند آن قدح رامى‏نوشيد.
    و چون رسول خدا(ص)خواست‏با آنها سخن بگويد،ابو لهب‏پيشدستى كرده گفت:اين مرد از زمانهاى قديم شما را جادو كرده وبدنبال سخن او آنها پراكنده شده و رسول خدا با ايشان سخنى نگفت.
    فرداى آنروز رسول خدا فرمود:اى على اين مرد با گفتارى كه شنيدى‏بر من پيشدستى كرد و آنها پيش از آنكه من سخنى بگويم پراكنده شدند،وتو بهمان مقدار غذائى كه تهيه كرده بودى دوباره تهيه كن و آنها را نزد من‏گرد آور.
    على عليه السلام گويد:من نيز طبق دستور آنحضرت غذا را تهيه كرده‏و آنها را گرد آوردم و رسول خدا دستور فرمود غذا را نزد آنها آوردم وآنحضرت نيز همانند روز گذشته عمل كرد و همگى از آن غذا خوردند تاسير شدند،سپس فرمود:آنها را بنوشان و من نيز همان قدح را آوردم ونوشيدند تا همگى سيراب شدند سپس رسول خدا(ص)آغاز سخن كرده‏فرمود:
    اى فرزندان عبد المطلب!من بخدا سوگند در ميان عرب جوانى را سراغ‏ندارم كه براى قوم خود چيزى بهتر از آنچه من براى شما آورده‏ام آورده باشد،من براى شما خوبى دنيا و آخرت آورده‏ام و خدا بمن دستور داده تاشما را بدان دعوت كنم، اينك كداميك از شما است كه مرا در اين‏ماموريت كمك كند تا بپاداش آن برادر من و وصى و جانشين من در ميان‏شما باشد؟
    در اينجا بود كه آنها سرباز زده و من كه از همه آنها كم سن و سال‏ترو كم ديدتر و(در اثر كودكى)شكم بزرگتر،و ساق پايم نازكتر از همه بودگفتم:
    -اى پيامبر خدا!من كمك كار تو در اين ماموريت‏خواهم بود!
    رسول خدا(ص)(كه چنان ديد)گردنم را گرفت و فرمود:
    -براستى كه اين است‏برادر و وصى و جانشين من در ميان شما و شمااز او شنوائى داشته و پيرويش كنيد!
    و آن گروه برخاسته در حالى كه ميخنديدند به ابو طالب گفتند: تو را مامور كرد تا از پسرت شنوائى داشته و از او اطاعت كنى! تاريخ طبرى(ط مصر سال 1357)ج 2 ص 62-63.

5. صلوات ها 11

علاقه
    تاریخ و شعر
    نوشته
    3,144
    حضور
    45 روز 23 ساعت 45 دقیقه
    دریافت
    3
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    10551

ازاين نمونه ها در تاريخ فرقين زياد ذکر شده است که از جمله آنها حديث ثقلين ،منزلت ،و...مي باشد که دال بر ولايت علي عليه السلام است وبحث آن تکرار مکررات است
    اما درسوال شما آمده که
    نقل قول نوشته اصلی توسط ya-mahdi نمایش پست ها
    چرا پیرو علی مگر ابوبکر و عمر از اصحاب نبودند؟!!

منظورتان چيست ؟بله از صحابه هستند، مگر هر کس از صحابه باشد بايد جانشين پيامبر شود،اين حرف را حتي برادران اهل تسنن نيز نزده اند،

7. صلوات ها 10

نوشته
    240
    حضور
    4 ساعت 50 دقیقه
    دریافت
    8
    آپلود
    0
    گالری
    2
    صلوات
    762

فرض کنیم که هیچ حدیثی و دلیلی از جانب خدا و رسول الله نبود و بر فرض محال (نعوذوبالله) رسول الله امت نوپای اسلام را بدون سرپرست رها کرده و رفته اند.

سوال: چرا ابوبکر و عمر. و چرا علی

ابوبکر یار غار پیامبر بود.
    علی از کودکی همراه پیامبر بود تا لحظه ای که روح پاک رسول الله از بدنشان جدا شد.

عمر شجاع بود.
    در هیچ سندی و کتابی نوشته نشده که ابوبکر و عمر در یکی از جنگ ها به یکی از دشمنان حتی زخمی وارد کرده اند.
    ولی علی قهرمان بدر بود. قهرمان احد و احزاب و فاتح خیبر. لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار

ابوبکر و عمر از نخستین کسانی بودند که اسلام را قبول کردند.
    علی اولین مرد مسلمان بعد از رسول الله است و نخستین کسی است به ندای اسلام لبیک گفته است.

نام ابوبکر در قرآن آمده است
    آری نام ابوبکر در قرآن آمده است در لحظه ای که از ترس طوری خودش را گم کرده بود که نزدیک بود جای پیامبر را لو بدهد خدا بر وی سکینه و آرامش فرستاد.
    نام علی در قرآن آمده است درحالیکه قرآن شهادت خدا را و علی (صاحب علم کتاب) را برای رسول خدا کافی می داند. (آیه آخر سوره رعد) (آیات فراوانی در قرآن در شان امیرالمومنین هست ولی این آیه یه چیزه دیگه است!!!)

ابوبکر و عمر پدر دو تن از زنان پیامبر هستند
    علی جان پیامبر است (آیه مباهله)
    علی برادر پیامبر در دین، پسر عموی او در نسب و شوهر دخترش در سبب و پدر اولاد و ذریه رسول الله است.

که میتواند در میدان جنگ با علی برابری کند
    که میتواند در میدان عبودیت چون علی باشد
    که میتواند در میدان مردانگی همچون علی پدر یتیمان و مستمندان باشد.
    که میتواند جز خدا و پیامبر علی رابشناسد.
    السلام علیک یا بقیه الله

یا رب برسان آن روز را که بادها وزان باشد و هوا آکنده از بوی باران.

9. صلوات ها 6

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

ابوبکر و عمر به ظاهر دوست رسول خدا بودند اما در باطن دشمن خونی رسول الله (ص) بودند و ابوبکر با سیاست خاص دختر خود عایشه را به پیامبر تحمیل کرد تا از این طریق پیامبر را مسموم کند وبه شهادت برساند تا جایی که در حدیثی از ائمه اطهار امده است : والله هما سماه
    به خدا قسم آن دو پیامبر را مسموم کردند و آیه ای از قرآن در مذمت آن ها نازل شده است : لا یغتب بعضکم بعضا
    ویرایش توسط عين الحيات : ۱۳۹۱/۰۳/۰۲ در ساعت ۰۰:۵۳

11. صلوات ها 2

علاقه
    مطالعات تاریخی
    نوشته
    1,739
    حضور
    26 روز 19 ساعت 31 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    1
    صلوات
    4711

نقل قول نوشته اصلی توسط کهیعص نمایش پست ها
    فرض کنیم که هیچ حدیثی و دلیلی از جانب خدا و رسول الله نبود و بر فرض محال (نعوذوبالله) رسول الله امت نوپای اسلام را بدون سرپرست رها کرده و رفته اند.

سوال: چرا ابوبکر و عمر. و چرا علی

ابوبکر یار غار پیامبر بود.
    علی از کودکی همراه پیامبر بود تا لحظه ای که روح پاک رسول الله از بدنشان جدا شد.

عمر شجاع بود.
    در هیچ سندی و کتابی نوشته نشده که ابوبکر و عمر در یکی از جنگ ها به یکی از دشمنان حتی زخمی وارد کرده اند.
    ولی علی قهرمان بدر بود. قهرمان احد و احزاب و فاتح خیبر. لا فتی الا علی لا سیف الا ذوالفقار

ابوبکر و عمر از نخستین کسانی بودند که اسلام را قبول کردند.
    علی اولین مرد مسلمان بعد از رسول الله است و نخستین کسی است به ندای اسلام لبیک گفته است.

نام ابوبکر در قرآن آمده است

آری نام ابوبکر در قرآن آمده است در لحظه ای که از ترس طوری خودش را گم کرده بود که نزدیک بود جای پیامبر را لو بدهد خدا بر وی سکینه و آرامش فرستاد.

نام علی در قرآن آمده است درحالیکه قرآن شهادت خدا را و علی (صاحب علم کتاب) را برای رسول خدا کافی می داند. (آیه آخر سوره رعد) (آیات فراوانی در قرآن در شان امیرالمومنین هست ولی این آیه یه چیزه دیگه است!!!)

ابوبکر و عمر پدر دو تن از زنان پیامبر هستند
    علی جان پیامبر است (آیه مباهله)
    علی برادر پیامبر در دین، پسر عموی او در نسب و شوهر دخترش در سبب و پدر اولاد و ذریه رسول الله است.

که میتواند در میدان جنگ با علی برابری کند
    که میتواند در میدان عبودیت چون علی باشد
    که میتواند در میدان مردانگی همچون علی پدر یتیمان و مستمندان باشد.
    که میتواند جز خدا و پیامبر علی رابشناسد.
    با سلام خدمت دوستان

عبارتي كه در اين نوشته نظرمو به خودش جلب كرده است،قطعي گرفتن همراهي ابوبكر با پيامبر(ص) در غار ثور در زمان هجرت آن حضرت از مكه به مدينه است،حال آنكه قرائن و شواهدي وجود دارد كه اين همراهي ابوبكر را با ترديد مواجه ساخته است:

خداوند متعال در آيه 40 سوره توبه به ماجراي حضور پيامبر(ص) به همراه
    شخصي ديگر در غار و ترس و اضطراب شخص همراه پيامبر(ص) اشاره كرده است.نكته قابل توجه اينكه دراين آيه اشاره اي به نام شخص همراه پيامبر(ص)نشده است،وبايد با مراجعه به منابع وشواهدتاريخي و روايي اين شخص را بشناسيم،وبعد ازمشخص شدن فردي كه درغار همراه پيامبرگرامي اسلام(ص) بوده است،تازه اين پرسش مهم به ذهن مي رسد كه آيا اين همراهي با پيامبر(ص) با توجه به نكاتي كه دراين آيه آمده است،فضيلت محسوب مي شود يا خير؟؟؟!!!!!

دراينكه آن شخص چه كسي بوده است ،اعتقاد اهل تسنن در این است که در زمان هجرت به همراه پیامبر(ص)، کسی نبود جز ابوبکر.ودرمنابع شيعه هم معمولاً نام ابوبكر مطرح است،امّا دراين رابطه با مراجعه به منابع روايي وتاريخي اهل سنت،با مواردي مواجه مي شويم كه ما را درپذيرش اين موضوع كه همراه پيامبر(ص) درغار،شخصي نبود جز«ابوبكر بن ابي قحافه»،با ترديد جدي مواجه مي كند،دراينجا بنده به برخي از اين نكات اشاره مي كنم.

امّا نكات قابل توجه درمنابع اهل سنّت:

* درکتاب البدایه و النهایه جلد 3 صفحه 176 آمده است که «ابن بکر» یا بطور کاملتر «عبدالله بن بکر بن اریقط» راهنما و همراه پیامبر بوده که به همراه حضرت رسول(ص) به سمت مدینه در حرکت بودند. شاید برخی بگویند که نفر سوم ابوبکر بوده است. اما باید بدانند که قرآن همان دو نفر را اعلام نموده است. در آیه 40 سوره توبه اشاره شده است که دو تن در غار حاضر بوده اند و پیامبر به همراه خود گفته که نترس که خداوند با ماست. بنابراین نمی توانسته ابوبکر هم به همراه پیامبر باشد.

*از سویی دیگر تا بحال درجايي دیده نشده که ابوبکر به این فضیلت اعتراف کند و بگوید که وی همراه پیامبر در غار بوده است. کما اینکه وی در سقیفه به کمتر از این اشاره کرده است و گفته: «نحن عشیرة رسول اللّه و اوسط العرب أنسابا و لیست قبیلة من قبائل العرب الا و لقریش فیها ولادة». شما می توانید این مطلب را به وضوح در کتاب البدایه و النهایه جلد 6 صفحه 205 مشاهده کنید.

*باز هم می توان مدارک و دلایل دیگری را نیز در کتب اهل سنت دید. مثلاً در کتاب لسان المیزان جلد 5 صفحه 115 عسقلانی گفته است:« از تابعین کسانی بوده اند که منکر ارتباط داشتن آیه غار با ابوبکر بوده اند. مانند ابوجعفر مؤمن طاق».

*از مهمترین مدارک که می توان به آن اشاره کرد، سخن عائشه دختر ابوبکر است که در کتب صحیح بخاری جلد 6 صفحه 42 و تاریخ ابن اثیر جلد 3 صفحه 199 و البدایه و النهایه جلد 8 صفحه 96 و همچنین در الاغانی جلد 16 صفحه 90 به آن اشاره کرد این است که عائشه گفته است:«لم ینزل الله فینا شیئا من القرآن: هیچ آیه ای در وصف ما نازل نشده است».

*از سویی دیگر در صحیح بخاری جلد 1 صفحه 128 و کتاب الاذان جلد 4 صفحه 240 و کتاب الاحکام باب إستقضاء الموالی و استعمالهم، سنن البیهق جلد 3 صفحه 89 و فتح الباری جلد 13 صفحه 179 و جلد 7 صفحات 261 و 307 اشاره می کند که ابوبکر در هنگام رسیدن پیامبر از سفر مکه به مدینه ـ زمان هجرت ـ در مدینه از وی استقبال کرده و در نماز جماعت گروه اول مهاجرین هم شرکت کرده است. این یعنی اینکه وی نمی توانسته همزمان در دو جا، یعنی هم در سفر همراه پیامبر باشد و هم اینکه در مدینه در نماز جماعت شرکت کرده باشد.

البته موارد دیگری هم وجود دارد که می توان به این دو مورد نیز اشاره کرد: اول اینکه در کتاب البدایه و النهایه جلد 6 صفحه 205 اظهار شده است که اصلاً پیامبر در غار تنها بوده و نیز در کتاب فتوح البدان جلد 1 صفحه 64 آمده که قیافه شناسی که همراه مشرکین بوده است، فقط جای پای پیامبر را تشخیص داده که این موضوع از سوی یحیی بن معین در کتاب تهذییب الکمال جلد 29 صفحه 26 قابل قبول دانسته شده است.

با توجه به اين مطالب،هرچند بطورقطع نگوييم كه «ابوبكر» يار غار پيامبر(ص) نبوده است،امّا پذيرش اين مطلب با ترديد جدّي مواجه مي شود.

چرا پیرو علی مگر ابوبکر و عمر از اصحاب نبودند؟!!
    خدا یک علی(ع) داشت،الحمدلله آن هم امام ما شد.« مرحوم آیت الله شیخ محمد کوهستانی»

13. صلوات ها 8

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

فايل صوتي در باره ابوبكر:
    http://s3.picofile.com/file/7367777525/abobakr.mp3.html
    ویرایش توسط عين الحيات : ۱۳۹۱/۰۳/۱۹ در ساعت ۱۷:۰۰

15. صلوات ها 2

نوشته
    249
    حضور
    1 روز 22 ساعت 20 دقیقه
    دریافت
    23
    آپلود
    1
    گالری
    0
    صلوات
    1367

نقل قول نوشته اصلی توسط ya-mahdi نمایش پست ها
    بر هر مسلمانی واجب است که اصول دین خود را باور کند نه اینکه چشم بسته آنرا پیروی کند . یکی از اصول دین و مذهب پیروی از خلیفه یا امام است . ما چرا پیرو علی باشیم مگر ابوبکر و عمر از اصحاب نبودند؟!!
    من یه مثال می زنم .
    شما دارای اختیاری هستید که هم می توانید طلا رو انتخاب کنید هم یه فلز بی ارزش حالا من از شما می پرسم کدوم رو انتخاب می کنید؟
    یا فاطمه (س)
    اگر از سرهایمان کوه بسازند نمیگذاریم در تاریخ بنویسند سید علی تنها ماند
    www.montaged.persianblog.ir

17. صلوات ها 2

علاقه
    تدریس،تحصیل،تهذیب،ورزش
    نوشته
    219
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    69
    صلوات
    1804

یه درخواست دوستانه خواهشابحث رودرحضورکارشناس انجام بدهید

19. صلوات ها 3

نوشته
    611
    حضور
    6 روز 17 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1951

نقل قول نوشته اصلی توسط کبوتر پر شکسته حرم نمایش پست ها
    به هر رو.ابوبکر سومین کسی بود که پس از جدیجه(ص) و علی (ع) به پیامبر ایمان آورد.و اینکه او قصد کشتن پیامبر رو داشت دور از عقل و منطق بنظر میاد چون پیامبر در اون زمان تهدید بحساب نمیامد.در ثانی او 23 سال برای این کار وقت داشت،پس چرا این کار رو نکرد؟ بنظر من همه این ادعا ها از کینه و بغض نه تنها اصحاب بلکه خود پیامبر است
    اولا در قران عبارات زيادي به كار رفته است كه نشان ميدهد اصحاب كسي بودن نه فضيلتي دارد نه رذيلتي!
    الم تر كيف فعل ربك باصحاب الفيل
    ام حسبت ان اصحاب الكهف و الرقيم كانوا من آياتنا عجبا

از شما سوال ميكنم آيا اصحاب فيل نسبت به فيل محبت و مودت داشتند؟
    يا اصحاب غار نسبت به غار محبت داشتند؟
    ابوبكر با مشورت يهود و نصاري فهميد كه رسول الله تشكيل حكومت ميدهد و از اين روي از شوقي كه به رياست و خلافت داشت به ظاهر دوستي ميكرد با رسول خدا ولي دشمن خدا بود و دشمن رسول خدا بود.
    ميدانم كه سخنان من را باور نميكنيد .
    حالا من از شما يك سوال دارم
    آيا ميشود جانشين يك فرد معصوم يك فرد غير معصوم باشد در حالي كه ابوبكر سابقه شرك وبت پرستي داشته است؟
    در ضمن ما از حضرت علي عليه اسلام معجزه ديده ايم كه به ايشان ايمان آورده ايم ومعجزه آنحضرت يك خطبه بدون نقطه و يك خطبه بدون الف است
    اكر ابوبكر و عمر هم يك خطبه بدون نقطه و بدون الف داشتند ما به آنها ايمان مي آورديم
    اكر شما يك خطبه بدون نقطه و يك خطبه بدون الف بياوريد كه با خطبه مولا علي عليه السلام برابري كند من قسم ميخورم كه سني ميشوم هر جه سريع تر منتظر معجزه شما هستم
    اكر يك خطبه بدون نقطه و بدون الف بياوريد من سني ميشوم و در همين سايت به نفع سني ها مطلب ميكذارم

21. صلوات

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری