جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: منار رمی جمرات در مشهد مقدس !!!

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  علاقه
  غرق شدن در سکوت افکارم!!!!
  نوشته
  264
  حضور
  23 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1733

  مطلب منار رمی جمرات در مشهد مقدس !!!
  سلام علیکم....
  در اینجا یک مطلب از وبلاگ دکتر رائفی پور را قرار می دهیم می دهم دوستان عزیز مطالعه بفرمایند....ونظر بدهند.....
  http://antisemitism.blogfa.com/post-30.aspx
  بسم الله الرحمن الرحیم
  منار رمی جمرات در مشهد مقدس !!!

  فَلَمْ تَقْتُلُوهُمْ وَ لكِنَّ اللَّهَ قَتَلَهُمْ وَ ما رَمَيْتَ إِذْ رَمَيْتَ وَ لكِنَّ اللَّهَ رَمى‏ وَ لِيُبْلِيَ الْمُؤْمِنينَ مِنْهُ بَلاءً حَسَناً إِنَّ اللَّهَ سَميعٌ عَلي (1)
  ترجمه: شما نبوديد كه آنها را كشتيد بلكه (اراده) خدا آنها را كشت و تو (سنگ یا شن )نيانداختى آن دم كه انداختى بلكه خدا انداخت تا مؤمنان را از جانب خويش با آزمايشی نیکو بيازمايد كه خدا شنوا و دانا است.
  هیچ پیامبری نتوانست پرستش بعل را متوقف سازد جز پیامبر اسلام که درود خدا بر او واهل بیت گرامیش باد.
  آنچنان که از متن تورات بر می آیدهیچکدام از پیامبران بنی اسرائیل نتوانستند پرستش بعل را براندازند و حتی در کمال بی شرمی در تورات تحریف شده بیان شده است که خود حضرت سلیمان در اواخر عمرش به منظور جلب نظر همسران بت پرستش به ساخت بتهایی من جمله بعل پرداخت!!!
  "و سليمان پادشاه سواي دختر فرعون زنان غريب بسياري را از موآبيان و عمونيان و ادوميان و صيدونيان و حتيان دوست مي‏داشت. از امتهائي كه خداوند در باره ايشان بني اسرائيل را فرموده بود كه شما به (به ازدواج) ايشان در نيائيد و ايشان به (به ازدواج) شما در نيايند مبادا دل شما را به پيروي خدايان خود مايل گردانند و سليمان با اينها به محبت ملصق شد و او را هفتصد زن و سيصد متعه بود و زنانش دل او را برگردانيدند و در وقت پيري سليمان واقع شد كه زنانش دل او را به پيروي خدايان غريب مايل ساختند و دل او مثل دل پدرش داوود با يهوه خدايش كامل نبود پس سليمان در عقب عشتورت خداي صيدونيان و در عقب ملكوم رجس عمونيان رفت و سليمان در نظر خداوند شرارت ورزيده مثل پدر خود داود خداوند را پيروي كامل ننمود آنگاه سليمان در كوهي كه روبروي اورشليم است مكاني بلند به جهت كموش كه رجس موآبيان است و به جهت مولك رجس بني عمون بنا كرد و همچنين به جهت همه زنان غريب خود كه براي خدايان خويش بخور مي‏سوزانيدند و قرباني‏ها مي‏گذرانيدند عمل نمود پس خشم خداوند بر سليمان افروخته شد از آن جهت كه دلش از يهوه خداي اسرائيل منحرف گشت كه دو مرتبه بر او ظاهر شده او را در همين باب امر فرموده بود كه پيروي خدايان غير را ننمايد اما آنچه خداوند به او امر فرموده بود به جا نياورد پس خداوند به سليمان گفت چون كه اين عمل را نمودي و عهد و فرايض مرا كه به تو امر فرمودم نگاه نداشتي البته سلطنت را از تو پاره كرده آن را به بنده‏ات خواهم داد ليكن در ايام تو اين را به خاطر پدرت داوود نخواهم كرد اما از دست پسرت آن را پاره خواهم كرد.(2)
  در جایی دیگر حضرت الیاس می فرماید:
  "پس الان بفرست و تمام اسرائيل را نزد من بر كوه كرمل جمع كن و انبياي بعل را نيز چهار صد و پنجاه نفر و انبياي اشيريم را چهار صد نفر كه بر سفره ايزابل مي‏خورند پس اخآب نزد جميع بني اسرائيل فرستاده انبيا را بر كوه كرمل جمع كرد و ايليا (الیاس) به تمامي قوم نزديك آمده گفت تا به كي در ميان دو فرقه مي‏لنگيد اگر يهوه خدا است او را پيروي نمائيد و اگر بعل است وي را پيروي نماييد اما قوم در جواب او هيچ نگفتند پس ايليا به قوم گفت من تنها نبي يهوه باقي مانده‏ام و انبياي بعل چهار صد و پنجاه نفرند"(3)
  نکته عجیب این است که حضرت الیاس (ع) تنها پیامبر الهی بنی اسرائیل درآن زمان است و عجیب اینکه تنها بت بعل برای خودش چهارصدو پنجاه پیامبر دارد!
  البته این نکته در قرآن نیز تایید شده است:
  أَ تَدْعُونَ بَعْلاً وَ تَذَرُونَ أَحْسَنَ الْخالِقينَ (4)
  ترجمه : آيا بت" بعل" را مى‏خوانيد و بهترين خالقان را وامى‏گذاريد؟
  در قرن 17 و 18 میلادی با اینکه در عهد بیزانس بت بعل در میان مسیحیان نماد پرستش شیطان بود و آبلیسک های (بت بعل) شکسته نماد سرنگونی امپراطوری بیزانس گشت اما اندکی بعد در اثر نفوذ جریان ایلو میناتی در کلیسا رقابتی عجیب بین پاپهای وقت بر سر آوردن و نصب آبلیسک(بت بعل و نماد شیطان) از مصر به واتیکان صورت می گیرد!(براستی چه چیز با عث می شود مروجان دین – پاپهای مسیحی - به مبلغین شیطان بدل گردند)
  اولين ناجي ابليسكها،كاردينال مانتوتو (Cardinal Montalto) و پاپ سيكستوس پنجم(sixtus 5) بودند كه تصميم به انتقال ابليسكي 331 تني گرفتند ، این آبلیسک ،قبلا در سال 37 ميلادي به روم آورده شده بود.
  پاپ سيكستوس پنجم اين ابليسك را كه قبلا شكسته شده بود تعمير وسپس دستور داد آن را در واتيكان، مركز مسيحيان كاتوليك جهان ،درمقابل كليساي سنت پير(saint peter) نصب كنند!!!
  وظيفه نصب و تزيين ابليسك بانشان رسمي پاپ يعني كوه وستاره بر عهده دومِنيکو فونتانا( Domenico Fontana) معمار ومجسمه ساز معروف ايتاليايي قرار گرفت.
  پاپ سيكتوس پنجم در سه سال متوالي بعد سه ابليسك ديگر را نيز تعمير و در ميدان هاي روم قرار داد ،پس از او پاپ پيوس ششم (Pope Pius VI) نیز سه ابليسك را در سالهاي 1748،1786 و1789 در ميدان هاي روم نصب كرد. دركليساي تِرِنيت دِآي مانتي (Trinità dei Monti )او نشان رسمي خود يعني زنبق وستاره را بر بالاي ابليسك قرار داد.
  از پاپ هاي ديگر مي توان پاپ اينوسِنتیوس دهم (Pope Innocentius X) ، پاپ آلِكسَندِر هفتم (pope Alexander VII) ، پاپ كِلِمِنس يازدهم (Pope ClemensXI) وپاپ پايوس هفتم(Pope Pius VII) را نام برد كه به ترتيب در سالهاي 1649 ،1667 ،1711 و1822 ابليسك هایي به ابليسك هاي روم افزوده اند.ازبين معماران و مجسمه سازاني كه وظيفه نصب و تزيين ابليسك را بر عهده داشته اند مي توان به مجسمه ساز معروف بِرنيني ( Gian Lorenzo Bernini)اشاره نمود كه در سال1649 براي پاپ پاپ اينوسِنتیوس دهم تنديس پرنده اي را بر روي ابليسكي قرار داد.او چند سال بعد در سال 1667 براي پاپ آلِكسَندِر هفتم نیز ابليسك كوچكي را بر بالاي مجسمه يك فيل نصب نمود .(5)
  بدین ترتیب همانگونه که مستحضر هستید آبلیسک به نمادی برای جولان دادن ابلیس در میان ادیان ابراهیمی بدل گشت ، اما تنها جایی که در دنیا به ابلیسک توهین می گشت ،آبلیسک مربوط به منار رمی جمرات بود و اسلام از این حیث در امان ماند تا اینکه در چند سال اخیر جریان نفوذی و صهیونیستی وهابیت تصمیم به حذف آن گرفتند تا دیگر کسی به شیطان توهینی نکند، و در عوض آن اقدام به ساخت دیواری نمودند و بدین ترتیب سعی به تقدس بخشیدن به آبلیسک در اسلام نیز نفوذ نمود.
  و اکنون تنها نقطه باقی مانده که شیطان هنوز قدرت جولان دادن نیافته است ، تشیع است .
  لذا این حقیر سرو پا تقصیر پیشنهاد می نمایم از آنجا که بیشترین آمار تجمع بشری در جهان از آن شیعیان است (اربعین امسال 15 میلیون نفر در کربلا حضور یافتند) و در ایران عزیز حرم مطهر علی ابن موسی الرضا(ع) با جمعیتی بالغ بر (ده تا دوازده ملیون نفر در بیست و هشتم صفر هرسال ) رکورد دار این تجمع پاک بشری است . و از آنجا که زیارت بارگاه مطهر امام رضا (ع) در روایات حج فقرا نامیده شده است ، پیشنهاد می نمایم همچون دیگر موارد ایران عزیز طلایه داری مبارزه با شیطان را بدست گیرد و در حرکتی نمادین در یکی از صحن های مطهر حرم رضوی آبلیسکی شبیه به منار رمی جمرات ساخته شود و ترتیبی اتخاذ شود تا مردم همچون زیارت خانه خدا به سوی این پیکر منحوس نا مانوس سنگ پرتاب کنند تا توانسته باشیم دو پیغام را به دو سو برسانیم.
  نخست به خداوند متعال که ما ایرانیان کماکان برسر عهد خود مبنی بر یاری حجت آخرین او هستیم و ایشان را تا به درک واصل نمودن شیطان و برپایی حکومت عدل الهی تا آخرین قطره خون یاری خواهیم نمود.
  و پیغامی دیگر به سران شیطان پرست و مستکبران جهانی که بدانند عرصه مبارزه با آن ملعون رانده شده خالی نگشته بلکه وارد مرحله ای جدید گشته که سراسر آگاهی و تعقل است واین همانی است که ابلیس از آن بیمناک است (قدرت اندیشه و عقلانیت دینی)
  لذا از تمامی عزیزان درخواست مینمایم در صورت تمایل این پیشنهاد را رسانه ای کنند و تولیت آستان مطهر حضرت رضا (ع) را وادار به انجام این عمل نمایند ، نباید بگذاریم جهان از عرصه مبارزه با شیطان تهی شود.و قطعا عزیزان آگاهند که نمادگرایی چقدر برای این جریان شیطانی اهمیت دارد لذا می بایست از این زاویه نیز با آنها وارد نبرد شویم.
  در این مسیر قطعا یاران داخلی جریان سلطه با این مسئله مبارزه خواهند نمود و با بهانه هایی با این تصمیم مخالفت خواهند نمود، نمی دانم شاید بگویند مارا متهم به این خواهند کرد که در مقابل کعبه در ایران کعبه ای دیگر بنا کرده ایم و...
  اما تمامی این موارد بهانه هایی بیش نیست.
  سنگ هایتان را در دست بگیرید . یا علی ...
  به امید ظهور مولی و سرورمان حضرت صاحب الزمان (ع) که صد البته نزدیک است.
  علی اکبر رائفی پور masafnews.com
  پینوشت:
  1- انفال آیه 18
  2- اول پادشاهان باب یازده آیات 1 تا 12
  3- اول پادشاهان باب هجده آیات 19 تا 22
  4- صافات 125
  5- http://www.pbs.org/wgbh/nova/egypt/raising/world.html
  ...

 2. صلوات ها 4


 3. #2

  عضویت
  جنسیت خرداد ۱۳۸۹
  نوشته
  5,284
  حضور
  68 روز 6 ساعت 54 دقیقه
  دریافت
  253
  آپلود
  48
  گالری
  41
  صلوات
  21901
  با عرض سلام و سپاس

  قبلا دوستان آمدند و این مطلب را مطرح کردند و البته بنده نکات مربوطه را ذکر کرده ام در این آدرس
  دانلود فایلهای صوتی کم حجم دکتر رائفی پور

  ولی اساتید هنوز نظری نداده اند که امیدوارم به این بهانه نظر اهل فن را هم بدانیم.


  یاحق
  علی علیه السلام :
  خداوند، ملائكه را از نيروى عقل محض ، حيوانات را از غرائز و شهوات محض و انسان را تركيبى از هر دو آفريد. آن كس كه نيروى انديشه و فكرش ‍ بر شهوتش غلبه كند، از ملائكه برتر و آن كس كه نيروى شهوت و غريزه اش ‍ بر قوه عقل غالب شود از حيوانات پست تر است . ( بحارالانوار، ج 57، ص 299، حديث 5 )

 4. صلوات ها 7


 5. #3

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  علاقه
  غرق شدن در سکوت افکارم!!!!
  نوشته
  264
  حضور
  23 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1733  سلام علیکم....
  یعنی در مورد این موضوع هیچ یک از اساتید و دیگر دوستان نظری ندارند.........
  جای بسیار بسیار تعجب است!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!
  ...

 6. صلوات ها 4


 7. #4

  عضویت
  جنسیت بهمن ۱۳۸۹
  علاقه
  music
  نوشته
  202
  حضور
  22 دقیقه
  دریافت
  1
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1157  اساتید لطفا نظرتان را بنویسید و مسئله را توجیه کنید
  ویرایش توسط punisher : ۱۳۸۹/۱۱/۲۰ در ساعت ۱۲:۴۲
  Punisher coming from far away for punishment some body.


  be careful.im coming back

 8. صلوات ها 5


 9. #5

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۹
  علاقه
  غرق شدن در سکوت افکارم!!!!
  نوشته
  264
  حضور
  23 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  2
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1733  سلام علیکم....
  ما از اساتید بزرگوار بیشتر از اینها انتظار داریم!!!!!!!!!!!!
  این بحثی نیست که من بی علم بخواهم بدون علمش لب به سخن باز کنم....
  پس به امثال من آگاهی دهید.......
  یا علی.....

  ...

 10. صلوات ها 3


 11. #6

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  کامپیوتر, کتاب, مستند
  نوشته
  1,141
  حضور
  115 روز 9 ساعت 57 دقیقه
  دریافت
  40
  آپلود
  0
  گالری
  120
  صلوات
  7875  سلام.

  در این پست "منار رمی جمرات در مشهد مقدس !!! (استاد رائفی پور)" و پست های بعدی در مورد همین موضوع بحث هایی شده است شاید اگر از آنجا ادامه دهید نتیجه بهتری بگیرید.

  تشکر. 12. صلوات ها 4


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود