صفحه 1 از 11 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: به نظر شما داشتن دوستی از جنس مخالف ایرادی داره؟مغالطه در دوستي ها

نوشته
    36
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    160

به نظر شما داشتن دوستی از جنس مخالف ایرادی داره؟مغالطه در دوستي ها

سلام.نظر شما راجع به داشتن دوستی از جنس مخالف چیه؟طبق قوانین دین اسلام این موضوع حرام اما باید دید که آیا تو جامعه این فرهنگ حلال و حرام در این مورد جا افتاده یا نه؟؟؟
    همه ی ما میدانیم که دین صلاح ما رو میخواد اما در این یه مورد بیش از 90 درصد جوون ها مشکل و شک دارن و داشتن یه دوست از جنس مخالف رو برای برطرف کردن نیاز روح و جسم ضروری میبینند.و برای این کار توجیه ها ی بسیاری میاورن.من به شخصه یک رابطه ی کاملا کنترل شده و سالم رو تایید میکنم چون به نظر من برای انتخاب همسر آدم اگه تجربه داشته باشه موفق تر میتونه عمل کنه.البته تاکید میکنم یه رابطه ی کاملا کنترل شده و سالم.دوستانی که نقل قول میکنن این جمله رو هم بگن...
    شما هم نظر خودتونو بگید و اگر دراین باره تجربه دارید در اختیار دوستان بذارید تا همه استفاده کنن....اگر میخونید لطفا نظر هم بدید...
    یا علی...
    ویرایش توسط amirtoxin : ۱۳۸۹/۱۱/۱۸ در ساعت ۲۳:۰۸

2. صلوات ها 15

3.  

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

با سلام

بحث جالبیه، خوب معمولا عوارض دوستی های ناسالم و غیر قابل کنترل رو همه میدونن و نیازی نیست که روی اون موارد بحث کنیم

ولی اگه حاضرین و واقعاً دنبال حقیقت هستید دوستی های پاک ، سالم و کنترل شده ی دختر و پسر که فقط به قصد ازدواج هست رو با منطق و دلیل تحلیل کنیم ؛

ببینیم آیا واقعاً این دوستی ها به صلاح هست یا نه ؟

آیا آثار سوء در زندگی الان یا آینده ی ما نداره ؟

موفق و سربلند باشید

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

5. صلوات ها 14

نوشته
    3
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    26

دوستي گناه است

پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله) می‌فرماید: بین مردان و زنان حریم ایجاد کنید، زیرا شکستن این حریم‌ها آسیب‌های جبران ناپذیری دارد.

در قران به مردان می گوید با دخترانی که روابط دوستی مخفیانه ای با دیگران داشته اند ازدواج نکنید:
    ((به همسرى درآورید و مهریه نیکو و به طور شایسته به آنان بدهید،به شرط آنکه پاکدامن باشند، نه اهل فحشا و نه اهل دوست گرفتن هاى پنهان))
    ((و حلال شد نکاح زنان پارسای مومنه و زنان پارسای اهل کتاب در صورتی کهشما اجرت و مهر انان را بدهید و آنها هم زناکار و رفیق و دوست نگیرند و …. ))

در قران خداوند علاوه بر اینکه مردان را از ازدواج با زنان فاسد نهی کرده آنها را از ازدواج با زنانی که دوست پسر هم دارند نهی کرده ...... البته این مسئله برای زنان هم صادق است که با مردان فاسد و مردانی که دوست دختر داشته اند ازدواج نکنند ....
    اینقدر رابطه بین دختر و پسر در اسلام بد است که خداوند به مردها گفته با دخترانی که دوست پسر داشتن ازدواج نکنید ....
    علاوه بر این امام حسین علیه السلام فرمودند:
    كسی كه بخواهد از راه گناه به مقصدی برسد ، دیرتر به آروزیش می رسد و زودتر به آنچه می ترسد گرفتار می شود
    دوستی دختر و پسر در اسلام حرامه و چنین چیزی در اسلام نداریم ..... حالشما فرض کنید یک دختر چند تا ازاین دوستی ها رو تجربه کنه تا به عشق یا ازدواج برسه ..... آیا دیگه میشه به همچین آدمی اعتماد کرد ؟؟؟دختری که با چند پسر تحتعنوان رسیدن به ازدواج دوست بوده و هر دفعه ناکام بوده ؟؟؟؟ازدواج درست ازدواج سنتی است ودوستی برای ازدواج بجز ترویج بی بندو باری و ایجاد جو عدم اعتماد و اطمینان ..... عادت کردن به رابطه با جنس مخالف و...... ایجاد اضطراب و نگرانی .... هیچ حاصلدیگری ندارد و اینگونه دوستی ها ، راه را برای لغزش‌های گسترده‌تر و عمیق‌تر هموارمی‌کند.
    امام علی (علیه السلام) :
    ای بندگان خدا! بدانید که گفتگو و اختلاطمردان با زنان نا محرم سبب نزول بلا خواهد شد ودلها را منحرف میسازد

ویرایش توسط meghdad25 : ۱۳۸۹/۱۱/۱۹ در ساعت ۰۸:۰۰

7. صلوات ها 12

نوشته
    3
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    26

دوستي از نظر اسلام حرام و گناه است توجيهاتي مثل كنترل شده و سالم نداريم

پیامبر اکرم (ص) : از گفتگو و اختلاط با زنان(نامحرم ) بپرهیز

پیامبر اکرم (ص): میان زنان و مردان نامحرم فاصله ایجاد کنید

(( پسر و دختر اگه با هم حرف نزنن پس کی یاد بگیرن حرف بزنن ))

(( اگه پسر و دختر رابطه نداشته باشن چطور یاد بگیرن بعد از ازدواج با همسرشون رفتار کنن ))

(( حرف زدن پسر و دختر یه تجربه است و لازمه قبل از ازدواج این تجربه ها رو کسب کنن ))

حرفهایی از این قبیل که هیچگونه مبنای قرانی و حدیثی و شرعی ندارد .... چرا عده ای متوجه

حرف های خود نیستند ؟؟؟؟ چرا به همین راحتی هر حرفی را بر زبان جاری میکنند ؟؟؟

((..................(« ما یلفظ من قول الا لدیه رقیب عتید ......سخنی جاری نمی شود مگر اینکه

رقیب و عتید می نویسند ».(دو فرشته ای که اعمال انسان را ثبت میکنند )آیه 18 از سوه ق

چرا با حرفهایشان زمینه را برای گناه دیگر افراد باز میکنند ....

امام محمد باقر (ع) : سخن گفتن با زن نامحرم از دامهای شیطان است
    ویرایش توسط meghdad25 : ۱۳۸۹/۱۱/۱۹ در ساعت ۰۷:۵۱

9. صلوات ها 11

علاقه
    اینترنت ، موسیقی
    نوشته
    1,453
    حضور
    20 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    21
    صلوات
    8532

سلام به همه دوستان

با توجه با دو پست از جناب مقداد رابطه دختر و پسر اشتباه است !

و درست هم فرمایش کرد ! ولی زندگی ما با آن موقع فرق دارد! ولی ناخدا خواسته بین پسر و دختر در جایی رابطه بر قرار میکند !
    -+- ما هم تهران رو آره -+-

سایت قرآن آنلاین + ترجمه فارسی
    wWw.Quran14.TK

11. صلوات ها 5

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

شاد

با سلام و تشکر از جناب مقداد 25

بنده هم این نظریه رو تایید نمی کنم و یقین دارم مورد رضای خدا و ائمه ی معصومین علیهم السلام نیست

ولی به نظرم خوبه که این روابط هرچند پاک و سالم رو از یه دیدگاه دیگه هم تحلیل کنیم .

بنده می خوام انشاالله در این تاپیک ثابت کنم که ارتباط دختر و پسر حتی در حد گفتگو، خیلی مودبانه و پاک، هرچند به قصد ازدواج احتمالی در آینده بسیار بسیار غلط است .

موفق و سربلند باشید

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

13. صلوات ها 9

نوشته
    146
    حضور
    3 ساعت 11 دقیقه
    دریافت
    35
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1436

نقل قول نوشته اصلی توسط ماه بانو نمایش پست ها

بنده می خوام انشاالله در این تاپیک ثابت کنم که ارتباط دختر و پسر حتی در حد گفتگو، خیلی مودبانه و پاک، هرچند به قصد ازدواج احتمالی در آینده بسیار بسیار غلط است .
    سلام
    من هم کاملا با ماه بانو موافقم.دوستی هرچقدر هم که کنترل شده باشه نمیتونه وابستگی ایجاد نکنه.
    و وابستگی یعنی ندیدن و نشنیدن
    واگه به ازدواج ختم نشه یعنی صدمات روحی جبران ناپذیر

اَللّهُمَ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّدٍ و مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّد

15. صلوات ها 10

علاقه
    music
    نوشته
    202
    حضور
    22 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1177

الان دیگر مثل قدیم که نیست زن ها و دختر ها درون خانه باشند و فقط مردان در محیط کار.
    جهان امروز به زنان هم آزادی بیان داده است و آن ها هم حرفی برای گفتن دارند.بنابراین آن هارا در محیط کار زیاد میبینیم.
    و باید مثلا برای پیشبرد کارهای یک کشور با آن ها رابطه برقرار کنیم.حالا بعضی از این رابطه ها هم باعث یک سری دوستی ها میشود که من فکر نمی کنم ایرادی داشته باشد.البته اگر از حیطه ی خودش خارج نشود
    Punisher coming from far away for punishment some body.

be careful.im coming back

17. صلوات ها 6

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط amirtoxin نمایش پست ها
    رابطه ی کاملا کنترل شده و سالم

سلام اين رابطه را توضيح بدهيد چار چوبش چيه؟
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

19. صلوات ها 7

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 18 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

نقل قول نوشته اصلی توسط punisher نمایش پست ها
    و باید مثلا برای پیشبرد کارهای یک کشور با آن ها رابطه برقرار کنیم.حالا بعضی از این رابطه ها هم باعث یک سری دوستی ها میشود که من فکر نمی کنم ایرادی داشته باشد.البته اگر از حیطه ی خودش خارج نشود

سلام به زودي در داستان هاي واقعي مشتي از خروار خواهد آمد اونجا مي بينم شما را( از خودم نگفته باشم بهتره)
    نمي توان درباره مسائل حساس سليقه اي سخن گفت
    بايد از وحي خطاناپذير
    يا حداقل به روش هاي علمي (مصاحبه، پرسش نامه و...)
    كمك گرفت
    موافقيد؟
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

21. صلوات ها 6

صفحه 1 از 11 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری