اگر جای آدم و حوا بودید چی کار میکردید؟

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگر جای آدم و حوا بودید چی کار میکردید؟

سلام.میخوام با این سوال به این نتیجه برسم که آیا واقعا اگر جای آدم و حوا بودید از درخت (به اصطلاح علم و جاودانگی) میخوردید یا نه؟خدایی کردن در زمین را ترجیح میدهید یا بندگی در بهشت را؟من به شخصه ترجیح میدادم که در بهشت بندگی کنم.شما هم نظر خودتونو بگید.لطفا حقیقت رو بگید.کسی قرار نیست شما رو مواخذه کنه.
واقعا اگر بین خدایی و بندگی بودی چی کار میکردی؟؟؟؟

سلام و درود :Gol:

amirtoxin;83068 نوشت:
خدایی کردن در زمین را ترجیح میدهید یا بندگی در بهشت را؟

:Gig:

مگه داریم خدایی میکنیم؟؟!!!

علی یارتان :Gol:

سلام

po0neh;83069 نوشت:
مگه داریم خدایی میکنیم؟؟!!!

پس دارید در زمین چیکار می کنید !! این همه گناه یعنی دارید فرمان های خدا را انجام می دهید !؟ :ok:

من یه سوال ساده کردم و یه جواب ساده میخواستم.چرا بیخود پیچیدش کردین!!!
وقتی میگم بندگی در بهشت رو ترجیح میدین یا خدایی رو زمین رو دو تا گزینه بیشتر وجود نداره و پاسخ تشریحی لازم نیست.فرض اینه که شما به جای آدم یا حوا هستید و با چنین وسوسه ای روبرو میشید.و شما از آینده خبر ندارید....تاکید میکنم فقط 2 تا گزینه وجود داره.پس جواب تشریحی ندین و فلسفه بافی نکنید.مرسی

سلام
من بندگی در بهشتو انتخاب میکردم.

اما این نظر الان منه.معلوم نیست اگه واقعا اون روز،جای اونا بودم چیکار میکردم؟

amirtoxin;83068 نوشت:
سلام.میخوام با این سوال به این نتیجه برسم که آیا واقعا اگر جای آدم و حوا بودید از درخت (به اصطلاح علم و جاودانگی) میخوردید یا نه؟خدایی کردن در زمین را ترجیح میدهید یا بندگی در بهشت را؟من به شخصه ترجیح میدادم که در بهشت بندگی کنم.شما هم نظر خودتونو بگید.لطفا حقیقت رو بگید.کسی قرار نیست شما رو مواخذه کنه. واقعا اگر بین خدایی و بندگی بودی چی کار میکردی؟؟؟؟

سلام
چه در بهشت و چه در زمین انسان بنده خداست
سواد بندگی از پیشانی هیچ موجودی پاک نخواهد شد
دیگر برتر ازپیامبر خاتم نیستیم که اول عبد است بعد رسول
اشهد ان محمدا عبده و رسوله
در مذهب بندگان جواب این است :
یکی درد و یکی درمان پسندد
یکی وصل و یکی هجران پسندد
من از درمان و درد و وصل و هجران
پسندم آنچه را جانان پسندد
خداوند بر ما ضعیفان هم رحم بفرماید
موفق در پناه حق

با او

سلام و ادب ؛

در مورد سوال شما دو نکته قابل توجه است. یکی اینکه اشاره کردید اون درخت ، به اصطلاح درخت علم و جاودانگی است این حرف اشتباهی است و از تحریفات تورات است.در این مورد به این توضیحات شهید مطهری دقت کنید :

« رابطه انسانيت انسان و حيوانيت او، به عبارت ديگر رابطه زندگى فرهنگى و معنوى انسان را با زندگى مادى او دانستيم. روشن شد انسانيت در انسان اصالت و استقلال دارد؛ صرفاً انعكاسى از زندگى حيوانى او نيست. و هم معلوم شد كه علم و ايمان دو ركن از اركان اساسى انسانيت انسان است. اكنون مى‏خواهيم ببينيم اين دو ركن و اين دو وجهه انسانيت، خود با يكديگر چه رابطه‏اى دارند يا مى‏توانند داشته باشند.
متأسفانه در جهان مسيحيت به واسطه برخى قسمتهاى تحريفى عهد عتيق (تورات) انديشه‏اى در اذهان رسوخ يافته است كه هم براى علم گران تمام شده و هم براى ايمان. آن انديشه، انديشه تضاد علم و ايمان است.
ريشه اصلى اين انديشه همان است كه در عهد عتيق «سِفر پيدايش» آمده است.
در باب دوم، آيه 16 و 17 «سِفر پيدايش» درباره آدم و بهشت و شجره ممنوعه چنين آمده است:
خداوند آدم را امر فرموده، گفت: از همه درختان باغ بى‏ممانعت بخور، اما از درخت معرفت نيك و بد زنهار نخورى، زيرا روزى كه از آن خوردى‏هرآينه خواهى مرد
در آيه 23 از همين باب مى‏گويد:
و خداوند خدا گفت: همانا انسان مثل يكى از ما شده است كه عارف نيك و بد گرديده. اينك مبادا دست خود را دراز كند و از درخت حيات نيز گرفته بخورد و تا به ابد زنده ماند.

طبق اين برداشت از انسان و خدا و آگاهى و عصيان، امر خدا (دين) اين است كه انسان عارف نيك و بد نگردد و آگاه نشود؛ شجره ممنوعه شجره آگاهى است، انسان با عصيان و تمرّد امر خدا (با سرپيچى از تعليمات شرايع و پيامبران) به آگاهى و معرفت مى‏رسد و به همين دليل از بهشت خدا رانده مى‏شود. بر اساس اين برداشت، همه وسوسه‏ها، وسوسه آگاهى است، پس شيطان وسوسه‏گر همان عقل است.

»

منبع : انسان و ایمان - ص 19-21 و همچنین مساله ی شناخت ص 26-28

اما در ادامه ی سولتان باید گفت که داستام آدم و حوا صرفا یک داستان شخصی که برای حضرت آدم اتفاق افتاده نیست ، در واقع اگر کمی دقیق تر و لعمی تر به این داستان در قرآن نگاه کنیم متوجه می شویم که اولا مسجو ملائکه شخص حضرت آدم نبوده ، بلکه نوع انسان و مقام انسانیت که مقام خلیفة اللهی است بوده ، چرا که تازه اگر هم قرار بود کسی به نیابت از مقام انسانیت مسجود ملائکه شود ، حضرت رسول اکرم بوده اند نه حضرت آدم.
لذا مسجود ملائکه شخص حضرت آدم نبوده است. به علاوه اینکه اگر این داستان واقعا اتفاق افتاده باشد اشکالات فراوانی به اون وارد است. ولی در اصل این ماجرا یک داستان تمثیلی از حقایق آفرینش این عالَم است که در عالم انسان ها خلق شده اند ، این انسان ها ممکن است خطا کنند و شیطان عامل فریب آنهاست. اگر امر خدا را اطاعت کنند اهل سعادت اند و الا تابع شیطان و هبوط کننده خواهند بود. این حقایق را برای اینکه برای همه ی سطوح مردم قابل فهم باشد در قالب یک داستان بیان کرده اند.

پس این آمدن انسان به زمین طبق خواست خدا و در نظام خلقت تعبیه شده بوده که انسان با امدن در این دنیا و زندگی در آن ، رشد می کند و به کمال می رسد و بعد دوباره به عالم معنا برمی گردد.این سیر کمالی انسان است که خداوند مقرر فرموده و بحث انتخاب بین یکی از این دو نیست که بخواهیم یکی را انتخاب کنیم.

این مواردی که عرض کردم مسائلی است که اگر قرآن را قطعی و مسلم بدانید با تدقیق و تدبر در خود آیات الهی معلوم می شود ، که بخش های بسیاری از این مطالب از جمله اینکه مسجود ملائکه مقام انسانیت بوده و نه شخص حضرت آدم ، و... در تفسیر المیزان علامه طباطبایی بیان شده است.

موفق و موید
طارق

الان که ما اینجا هستیم و خوب و بد رو از هم تشخیص می یدم میگیم بندگی در بهشت.
ولی در آن موقع شاید عکس این باشد.من قصد بی احترامی به کسی را نداشتم ولی .............

درسته!!!!!!!

ما باید با فکر بهترین انتخاب کنیم !

عزیزم من کامل از حرف های شما آگاهم.در متنی هم که نوشتم نوشتم :((به اصطلاح درخت علم و جاودانگی))اصطلاح یعنی چیزی که واقعیت نداره و فقط در حرف گفته میشه.در ضمن اگر شما یکی از این دو گزینه رو انتخاب کنی در سرنوشت تو یا تاریخ بشریت تغییری ایجاد میشه؟
من قصدم از این تاپیک زیر سوال بردن این داستان و تدبیر الهی نبود من فقط میخواستم یه نظر سنجی ساده بکنم و ببینم که اگه هر کس دیگه ای جای حضرت آدم یا حوا بود از اون درخت میخورد یا نه؟
در ضمن شما عادت داری وقتی بهت سوال داده میشه از سوال ایراد بگیری و به جای پاسخ به دو گزینه 20 خط جواب بنویسی؟؟؟

جناب amirtoxin سلام:Gol::Gol:
شما اول تعریف کنید که اون درخت چی بوده تا بعد ما ببینیم ارزش خوردن داره یا نه؟!!
در ثانی چه نتیجه ای از این تاپیک انتظار دارید؟!
موفق باشید

فرض اینه که شما حضرت آدم یا حوایی.شیطان هم به شما میگه اگر از این درخت بخوری جاودان میشی و به علم بینهایت دسترسی پیدا میکنی.حالا شما بندگی خالقت رو ترجیح میدی یا اینکه به رقابت با اون بپردازیو ازش تمرد کنی....
منظور من هم از این تاپیک اینه که میخوام ببینم کسی هست که فکر کنه که اگه اون روز جای حضرت آدم بود تصمیم دیگه ی میگرفت؟خیلی ها میگن که اگه من اون روز بودم عمرا بهشتو ول میکردمو از این حرفا....اما من میخواستم همه رو واقعا تو شرایط بزارم که فکر کنم فقط دو سه نفر نظر قلبیشونو گفتن.بقیه همه فلسفه بافی کردن....حالا تو خودتو تو اون شرایط بزار و جواب بده.همین...

موضوع قفل شده است