نظر خواهی>>>چرا بعضی ها برای دیگران صلوات نمی فرستند ! ؟

تب‌های اولیه

74 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
نظر خواهی>>>چرا بعضی ها برای دیگران صلوات نمی فرستند ! ؟

با سلام خدمت همه دوستان محترم سایت :Gol:

امیدوارم ایام به کامتون باشه :ok:

سئوالی تو ذهنمه خواستم با شما در میون بذارم :

به نظر شما چرا برخی از کاربران محترم با وجود اینکه از دیگران زیاد صلوات دریافت می کنند اما این لطف رو در حق دیگران نمی کنند !؟

نمونه هایی براتون می ذارم تا دقیقا متوجه عرایضم بشید :
++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
صلوات به ديگران 13 تعداد صلوات 1,116 بار در372 پست
صلوات به ديگران 273 تعداد صلوات 1,683 بار در570 پست
صلوات به ديگران 0 تعداد صلوات 218 بار در52 پست

سلام به جناب سجاد گرامی و همه دوستان بزرگوار :Gol:

ممنون از تاپیک بسیار زیباتون:Gol:

سجاد;82814 نوشت:
صلوات به ديگران 13 تعداد صلوات 1,116 بار در372 پست

:hey:
خیلی جالبه دقیقا چند لحظه پیش به یکی از همین کاربرای گرامی نگاه میکردم
فکر میکنم بعضیا فکر میکنن تنها هدف فعالیت در سایت پست زدن خودشون هستش و اینکه جواب های بی ربط دادن به تاپیک :vamonde:
دقیقا در یکی از تاپیک های اخیر همچین اتفاقی افتاد(البته مثال واسش خیلی زیاده)

نمیدونم علت رو ولی از دید من این دوستان گرامی فکر میکنن نظرات دیگران رو مورد تایید قرار بدن به این معنی هستش که خودشون از اون اطلاعی نداشتن یا ...:vamonde:

ولی واقعا هیچ جوری توجیه پذیر نیست از دید من :Gig:
مگه اینکه این کاربران با همه پست های کاربران دیگه اختلاف نظر داشته باشن (!!!!!!)که فکر کنم اینم جز محالات باشه

و اینکه یه مساله رو که اخیرا در پست های یکی از همین بزرگواران دیدم ، بی احترامی به کاربرای دیگه س:hey:

شاد و پیروز و خدایی باشید:Gol:

سجاد;82814 نوشت:
به نظر شما چرا برخی از کاربران محترم با وجود اینکه از دیگران زیاد صلوات دریافت می کنند اما این لطف رو در حق دیگران نمی کنند !؟ نمونه هایی براتون می ذارم تا دقیقا متوجه عرایضم بشید : ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ صلوات به ديگران 13 تعداد صلوات 1,116 بار در372 پست

سلام
به دلیل :
1- عمدتا بخاطر کم توجهی به موضوع صلوات دادن مثلا خود بنده حدود 500 صلوات گرفته بودم ولی نمی دانستم باید چطوری به دیگران صلوات داد یعنی اصلا توجه نداشتم بعد یکی از دوستان راهنمایی کردند و تازه ما فهمیدیم در میان دکمه های زرد یکی صلوات است
2- صلوات دادن به یک مطلب به معنای تایید آن است و هر مطلبی را نمی توان تایید کرد
3- بنده که حاضرم صلواتهایم را به دیگران هدیه کنم اگر دوست داشته باشند
موفق در پناه حق

حامد;82819 نوشت:
3- بنده که حاضرم صلواتهایم را به دیگران هدیه کنم اگر دوست داشته باشند

سلام.
به من می دهید صلوات هایتان را؟ تشکر فراوان

کسی که این فکر صلواتی را کرده خدا خیرش بده.
بنده ازکاربر po0neh یاد گرفتم.

شاید غرور, و اینکه معمولا قبلا به جای تشکر دیده شده شاید به معنی تایید هم به حساب بیاید.

به نام خدا
در حیطه مدیریت انجمن مربوطه (انجمن فرهنگی)
همواره بنای بنده این بوده که از قسمت تازه های سایت
فرهنگی را انتخاب کرده
و آخرین مطالبی که در انجمن تحت مدیریت زده شده ببینم
دو مزیت داره
1-کنترل تاپیکها و پستها
2-یه نمونه خدا قوت به بازدیدکنندگان انجمن فرهنگی

همواره این برنامه رو حتی به همکاران اجرایی و علمی هم متذکر شدم
محض تشویق و نه ریا صلوات های داده و گرفته رو مقایسه نمایید.:Gol:

التماس دعا

سلام و درود :Gol:

راستش من قبلا هم این موضوع را گفتم

این صلوات به جای تشکر دیگه

اون کسی هم که نظرش را گذاشته حداقل زحمت تایپ ش را کشیده و نظر داده!!!!

حالا اگر نظرش یکم متفاوت از ما باشه دلیل نمیشه از صلوات بر محمد و آل محمد استفاده نکنیم

sysysy;82823 نوشت:
بنده ازکاربر po0neh یاد گرفتم.

:khejalati:

ولی ایده ی هر کسی بوده بسیار جالب و به جا بوده:hamdel:

علی یارتان:Gol:

سلام

همانطور که دوستان فرمودند ، من همه هم اضافه کنم که تشکر یا سپاس (صلوات)

[="red"]صرفا یک معنای خاص نمی دهد .[/]

مثلا

1. تایید مطلب

2. اعلام دیده شدن پست توسط فرد تشکرکننده به فرد پست کننده

3. در جواب پستی که از آن چیزی یاد گرفته ایم .

4. میزان مفید بودن پست

5. احترام به نظر فرد پست دهنده (در مباحثه ها)

و...

صلوات فرستنده و صلوات گیرنده هردو در سایه رحمتند پس این رحمت را از دیگران دریغ نکنیم

حامد;82819 نوشت:
صلوات دادن به یک مطلب به معنای تایید آن است و هر مطلبی را نمی توان تایید کرد

اگر مطلب به جاست که با صلوات دعای خیر بدرقه راه نویسنده می کنیم
اگر مطلب نابجاست که با صلوات راه را برای هدایتش هموار می کنیم
البته یک نکته بادتان نرود که تشکرهای سابق هم در امار صلوات در کنار اسم کاربری است مثلا ممکن است یک کاربر 2500 صلوات کنار اسمش باشد ولی 2000 تای ان همان تشکرهای سابق باشد....

یادتان نرود : هرکس یکبار بر من صلوات فرستد لهدمت ذنوبه((محمد مصطفی صلی الله علیه و اله))

po0neh;82830 نوشت:
ولی ایده ی هر کسی بوده بسیار جالب و به جا بوده

ایده هرکس بوده براش دعا کنیم خدای رحمان به اون مرتبه تقرب عطا کنه و اون رو عاشق دیوانه وار حسین علیه السلام قرار بده

با سلام مجدد و تشکر از نظرات زیبای دوستان

هدفم از ایجاد این تاپیک این بود که بگویم :

درست است که نباید به هر پستی صلوات داد به ویژه از طرف کارشناسان محترم چون مسلما از نظر افراد زیادی (مهمانان سایت) که آشنایی با علت خیلی از صلوات ها ندارند ، این به معنای تأیید کامل پست است که با اهداف سایت مغایرت دارد . اما نباید هم در این زمینه سختگیری زیادی کرد که دادن صلوات ، باعث تشویق و ترغیب کاربران دیگر و رشد و تعالی علمی و معنوی اعضای محترم سایت خواهد شد .

نکته ای را هم که باید در پایان اضافه کنم این است که لطفا دوستان هنگام کلیک صلوات ، کلمات زیبای آنرا هم تلفظ بفرمایند تا گوینده و گیرنده بیشتر از برکاتش بهره مند گردند .

سلام

خوب دوست ندارم و از یک کاربر خوشم نمی آید به اون صلوات بفرستم!

بعضی ها هم شاید اصلا یادشون بره که صلوات رو بزنن دلیل نمی شه که شما اعتراض کنید.

madanchi11;82888 نوشت:
دوست ندارم و از یک کاربر خوشم نمی آید به اون صلوات بفرستم!

:Gig::Gig::Gig:

:Gig:
خوب چون اسمش " صلوات " هست
اگه " تشکر " بود قطعا بیشتر استفاده می شد .:khaneh:

خاتون مهر;82894 نوشت:

مثلاً شاید من خوشم نیاد از جناب punisher تشکر (صلوات ) برایش استفاده کنم! :khandeh!:

madanchi11;82905 نوشت:
مثلاً شاید من خوشم نیاد از جناب punisher تشکر (صلوات ) برایش استفاده کنم! :khandeh!:

دسته گلت درد نکنه واقا ولی من میزنم:khandeh!:

سلام دوستان
عرض ادب و احترام به همه عزیزان
یک سوال داستم از جناب سجاد عزیز
من وارد هر تایپیکی می شوم به تمام مطالب چه موافق چه مخالف صلوات می فرستم ولی منظورم تایید آن نظر نیست آیا این اشکالی دارد یعنی هر جا نظری را قبول نداشتم دیگر صلوات نفرستم؟؟
ولی خدا خیرش بدهد ایده خیلی خوبی است من فکر می کنم این می تواند یک سنت حسنه باشد
با تشکر موفق و پیروز باشید

سلامممممممم
من اینجا دیدم خیلی از دوستان به کسایی که سنی هستن یا مسیحی یا هر فرقه دیگه ای صلوات نمیفرستن،یکی هم اگه اینکارو بکنه فک میکنن سنی یا مسیحی یا هرچیز دیگه،خب این چه فرهنگ غلطیه که اینجا بوجود اومده؟
بعضی از دوستان هم بسی مغرور تشریف دارن اصلا خودشون رو در حدی نمیدونن که به یه کاربر ساده صلوات بفرستن
ی مشکل دیگه ای هم که این سایت داره هیچ راهنمای درستی وجود نداره که مثلا در همین رابطه بیاد بگه صلوات چیه یا اصلا به معنای تایید نیس و از این قبیل حرفا،خیلی از مسائل رو کاربر خودش باید بفهمه یا از کاربرای دیگه که ریش سفیدترن بپرسه
اما من خودم به بعضی از پست ها صلوات نمیفرستم چون دلایلشون برام قانع کننده نیست یا اینکه بحث رو منحرف کردن و این درست نیس
و من الله التوفیق

به نظر اين حقير صلوات اصلا به معناي تاييد نيست بلکه طلب رحمت است
اين تشکر است که به معناي تاييد است
و بنده هم مشاهده کرده ام که برخي از کارشناسان و مديران در يک تاپيک به صورت کاملا سليقه اي صلوات مي فرستند و اين مي تواند باعث دلسردي کاربران شود
در حالي که کارشناسان و مديران محترم خود بايد مشوق و پيشکسوت اين امر حسنه باشند

به ازاء هر صلواتي که در اين سايت فرستاده شود نظر عنايت صاحب صلوات جل جلاله به اين محل نوراني بيشتر خواهد شد

هیچکس;82900 نوشت:
خوب چون اسمش " صلوات " هست اگه " تشکر " بود قطعا بیشتر استفاده می شد

يعني صلوات فرستادن اينقدر سخته؟:Gig:

اگه مي دونستيد در صلوات چه اسراري نهفته است در هر لحظه صلوات مي فرستادين

Fagheer;82931 نوشت:
به نظر اين حقير صلوات اصلا به معناي تاييد نيست بلکه طلب رحمت است

با سلام

درست می فرمایید به طور عمومی و کلی صلوات به معنای طلب رحمت هست .

ولی در این سایت صلوات به جای تشکر و سپاس جایگزین شده و جدای از طلب رحمت تاییدی بر حرف گوینده هست .

البته بنده سعی می کنم حتی الامکان صلوات بفرستم ، و تا الان تعداد صلوات هایی که فرستادم بیش از دو برابر صلوات هایی هست که دریافت کردم .(البته تا حالا دقت نکرده بودم :Nishkhand:)

ولی بنده برای پست هایی که مخالف عقیده ام باشه صلوات نمیفرستم . (خصوصا در مباحث اعتقادی و دینی )

در بعضی اوقات هم تاپیک در مورد مسائلی هست که به بنده اصلا مربوط نیست و به قشر خاصی مربوط میشه (مثلا مربوط به مسایا آقایون هست) اگه مطالعه کنم معمولا صلوات نمی فرستم .

با تشکر :Gol:

صلوات به معناي تاييد نيست بلکه فقط به قصد تقرب است و اين لينک صلوات بهانه اي است براي تقرب
و طلب رحمت براي ديگران باعث ميشه که رحمت مضاعف براي شخص دعا کننده بياد

fagheer;82941 نوشت:
صلوات به معناي تاييد نيست بلکه فقط به قصد تقرب است و اين لينک صلوات بهانه اي است براي تقرب

بنده قصد بحث ندارم و حرف شما رو هم تایید کردم ولی عرض کردم :
در این سایت به دو منظور از صلوات استفاده میشه :
1- جلب رحمت الهی
2- تایید حرف گوینده (حالا یا به طور کامل قبول داریم و تشکر می کنیم یا تا حدودی قبول داریم و تشکر میکنیم .)
موفق باشید

با عرض سلام خدمت همه بزرگواران

و با عرض پوزش از همه به خاطر اینکه تازه واردم و در جمع شما عزیزان اظهار نظر می کنم . خوب اینکه این دکمه صلوات نامگذاری شده و بعضی به اون به چشم تایید مطلب و بعضی به چشم یک عمل حسنه نگاه می کنن ، انکار نشدنیه و البته طبیعی هم هست .

بهتر بود دوستان راه حل ارائه میدادند . من دو راه حل به ذهنم میرسه که خودم از دومیش استفاده می کنم :
1. دو دکمه یکی برای تشکر و یکی برای صلوات در نظر گرفته بشه . این جوری اون ابهام دو گروه تایید متن یا عمل حسنه از بین میره . همه می تونن همیشه صلوات رو فشار بدن که خودش یه محرکی برای صلوات فرستادنه و چه بسا اگه نباشه طرف یادش بره و تشکر رو هم هر وقت دوست داشتن فشار بدن .

2. روش دوم که خودم استفاده می کنم اینه که اونایی که مورد تاییدم باشه هم صلوات می فرستم و هم دکمه صلوات رو می زنم و اونایی که مطابق نظرم نباشه فقط صلوات می فرستم بدون زدن کلید صلوات .

حالا دوستان در مورد این دو نظر ، نظر بدن و اگه خودشونم نظری دارن ، نظر بدن :khandeh!:( واج آرایی کلمه نظر )

سلام...
راستش اون اوایل که گزینه صلوات قرار داده شده بود توی سایر فوروم ها که عضو بودم هم وقتی سپاس و تشکر میخواستم بزنم صلوات میفرستادم...بعد از یه مدت هم که دیگه تعدادشون زیاد شد یادم میره صلوات بفرستم...یعنی بازگشت به قبل:khandeh!:.

با سلام

من خودم خيلي وقتا گرم خوندن مطلب ميشم يادم ميره رو صلوات كليك كنم . يكي نيست مشكل حافظه منو حل كنه .بارها شده مطلب مي خونم صفحه رو ميبندم بعد يادم نيست صلوات فرستادم يا نه دوباره برمي گردم رو صلوات كليك مي كنم .بعضي مطالب خيلي خوبن . مخصوصا اگه پاسخ ها خيلي خوب باشه كه تو نخ مطلبم ديگه كامل يادم ميره صلوات بفرستم .
گاهي وقتا هم تاييد نمي كنم مطلبو . گاهي وقتا هم دلم مي خواد چند بار رو دكمه صلوات به منظور تاييد يزنم اما نميشه . بعضيا خيلي دمشون گرم .

يه چيز ديگه هم اينكه خيلي وقتا همه پستا رو نمي خونم كه صلوات بفرستم .مخصوصا تاپيك هاي چند صفحه اي .
:Gol:

Fagheer;82933 نوشت:
يعني صلوات فرستادن اينقدر سخته؟:Gig:

اگه مي دونستيد در صلوات چه اسراري نهفته است در هر لحظه صلوات مي فرستادين

:Gol::Gig::Moteajeb!:

fagheer;82849 نوشت:
اگر مطلب به جاست که با صلوات دعای خیر بدرقه راه نویسنده می کنیم اگر مطلب نابجاست که با صلوات راه را برای هدایتش هموار می کنیم البته یک نکته بادتان نرود که تشکرهای سابق هم در امار صلوات در کنار اسم کاربری است مثلا ممکن است یک کاربر 2500 صلوات کنار اسمش باشد ولی 2000 تای ان همان تشکرهای سابق باشد....

سلام
بنده جایی دیدم بنده خدایی یک مطلب توهین آمیز به همه ملت نوشته بود و بعضی دوستان برایش صلوات داده بودند و کمی بعد آن پست توسط مسوولین حذف شد به قضیه صلوات اینطوری نگاه نفرمایید
آن صلواتی هم که ثواب دارد آنستکه بر زبان بیاید نه آنکه بر کلمه صلوات زده شود
بنده شخصا نه برای صلوات مطلب می نویسم نه برایم مهم است اگر مسوولین همه آن را هم پاک کنند مهم نیست
موفق در پناه حق

mahdi60;82927 نوشت:
سلام دوستان عرض ادب و احترام به همه عزیزان یک سوال داستم از جناب سجاد عزیز من وارد هر تایپیکی می شوم به تمام مطالب چه موافق چه مخالف صلوات می فرستم ولی منظورم تایید آن نظر نیست آیا این اشکالی دارد یعنی هر جا نظری را قبول نداشتم دیگر صلوات نفرستم؟؟

با سلام خدمت جناب مهدی گرامی :Gol:

در گذشته بجای صلوات ، کلمه تشکر وجود داشت که صرفا به معنای تأیید مطلب بود حالا بجای آن از کلمه صلوات استفاده شده تا اگر کسی خواست مطلبی را تأیید کند از این دکمه استفاده کند که هم تأیید کرده باشد و هم با ذکر صلوات برکات این کار نصیب گوینده و گیرنده شود بنابراین چه کسی با زدن کلید صلوات قصد تأیید داشته باشد چه نداشته باشد ، به معنای تأیید اجمالی یا کامل مطلب خواهد بود .همه ما با دیدن پستی که صلواتی ندارد یا زیاد صلوات دارد خواه ناخواه می فهمیم که مورد تأیید دیگر کاربران بوده یا خیر .

برای اینکه بحث منحرف نشود مجبورم یادآوری کنم که هدف حقیر از ایجاد این تاپیک سخت نگرفتن کاربران محترم در تأیید مطالب است. مسلما نه اینکه همه مطالب را تأیید کنیم ، درست است و نه اینکه هیچ مطلبی را تأیید نکنیم . به نظر بنده میانه روی به این صورت است که اگر از مطلبی خوشمان آمد و آنرا پذیرفتیم با زدن دکمه صلوات ، تآییدش کنیم تا تشویقی برای رشد بیشتر اعضاء سایت باشد و اگر واقعا مطلب را نپذیرفتیم (همانطور که جناب seven7777777 فرمودند) صلوات بفرستیم اما دکمه صلوات را نزنیم ! تا کاربر محترم ارسال کننده پست ، نقایص کار خود را برطرف کرده و در صدد اصلاح مطالب و عقاید خود بر آید .

:Gol:توفیقات بیشتر همه عزیزان و کاربران گرامی سایت آرزوی ماست .:Gol:

سجاد;83029 نوشت:
صلوات بفرستیم اما دکمه صلوات را نزنیم ! تا کاربر محترم ارسال کننده پست ، نقایص کار خود را برطرف کرده و در صدد اصلاح مطالب و عقاید خود بر آید .

دقیقا
و با فرستادن صلوات هدایتش را خواستار شویم

fagheer;83047 نوشت:
دقیقا و با فرستادن صلوات هدایتش را خواستار شویم

سلام
این عقیده در مذهب ما نیست
چون قرآن به ما آموخت : کافران را دعا نکنیم ولو اینکه از خویشان ما باشند
دیگر اینکه وقتی از نظر اکثریت صلوات دادن به معنای تایید باشد صلوات دادن به مطلب باطل مصداق قطعی کار ناصواب بلکه محرم است
در هیچ جایی نداریم برای هدایت دیگران برایشان صلوات بفرستید
اسلام در این مسائل آنقدر حساس است که نقل است روزی نعش منافقی را تشیع می کردند وقتی از کنار پیامبرص عبور کرد حضرت بلند شدند عرض کردند آقا چرا بلند شدید برای احترام بود ؟ حضرت فرمود : خیر برای این بود که سایه نعش یک منافق بر سر من نیفتد .
فراموش نکنیم :
محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم
بر اصرار خود برای صلوات دادن به هر مطلبی لطفا دلیل عقلی و نقلی معتبر بیاورید با احساسات کار درست نمی شود
و دیگر اینکه تبری یکی از فروع قطعی دین ماست
باطل باطل است از هرکه می خواهد صادر شود
موفق در پناه حق

سلام و درود :Gol:

حامد;83189 نوشت:

ببخشید قضیه را شخصی می کنم!!!

یعنی شما به جز 17 پست که لیاقت صلوات شما را داشتن!!!

بقیه رو جز کافرین دیدین؟؟!!

خداوند همه ی ما را به راست هدایت و نگه دارد

آمین

علی یارتان:Gol:

حامد;83189 نوشت:
این عقیده در مذهب ما نیست چون قرآن به ما آموخت : کافران را دعا نکنیم ولو اینکه از خویشان ما باشند دیگر اینکه وقتی از نظر اکثریت صلوات دادن به معنای تایید باشد صلوات دادن به مطلب باطل مصداق قطعی کار ناصواب بلکه محرم است در هیچ جایی نداریم برای هدایت دیگران برایشان صلوات بفرستید

دوست عزیز حامد جان
اینجا منظور از کافر کیه ؟؟؟
البته من خیلی وقت نیست عضوم ولی فکر می کنم دیگه اینجا کافر عضو نباشه و چه بسا اگه باشه و نظری بده ، مسئولان و پلیس سایت رسیدگی و اونارو حذف می کنند .
قطعا کسانی که اینجا هستند ، همه دوستان با ایمانی هستند ( حال از هر مذهب ) که برای رفع نیازهای خاصی اینجا جمع شده اند .
لذا اینجا ما به کافر جماعت کاری نداریم و چه بسا اگر شما نشانه ای از کفر در یکی از مطالب دوستان دیدی ، می تونی با پیام خصوصی نه صلوات که انواع لعن و نفرین رو نثارش کنی ( این آخرش شوخی بود :Nishkhand: )

در ضمن همه میدونن که ما در دین مبینمون داریم که صلوات باعث بالا رفتن بقیه دعاهای ما میشه و لذا سفارش شده که قبل و بعد از همه دعاها صلوات فرستاده بشه ، پس اشکالی نداره برای فردی که برای برطرف کردن جهل خودش اینجا اومده ، دعای خیر بکنیم و این دعا رو همراه با صلوات به منظور انشاالله اجابت سریع تر به سمت خدای مهربونمون بفرستیم .

و در آخر اینکه صلوات برا من یادت نره آقا حامد :Gol:

با سلام

از کاربران محترم که هیچ ، ولی با عرض پوزش از جناب سلیم محترم و بزرگوار به خاطر صلواتی که زیر پست جناب حامد در دو پست بالاتر زدند توضیح میخوام

چون صلواتی که ایشون به عنوان کارشناس سایت دینی بفرستند با کاربران عادی خیلی متفاوت هست دوست دارم دلیلش رو بدونم .

موفق و سربلند باشید :Gol:

حامد;83189 نوشت:
سلام این عقیده در مذهب ما نیست چون قرآن به ما آموخت : کافران را دعا نکنیم ولو اینکه از خویشان ما باشند دیگر اینکه وقتی از نظر اکثریت صلوات دادن به معنای تایید باشد صلوات دادن به مطلب باطل مصداق قطعی کار ناصواب بلکه محرم است در هیچ جایی نداریم برای هدایت دیگران برایشان صلوات بفرستید اسلام در این مسائل آنقدر حساس است که نقل است روزی نعش منافقی را تشیع می کردند وقتی از کنار پیامبرص عبور کرد حضرت بلند شدند عرض کردند آقا چرا بلند شدید برای احترام بود ؟ حضرت فرمود : خیر برای این بود که سایه نعش یک منافق بر سر من نیفتد . فراموش نکنیم : محمد رسول الله والذین معه اشداء علی الکفار رحماء بینهم بر اصرار خود برای صلوات دادن به هر مطلبی لطفا دلیل عقلی و نقلی معتبر بیاورید با احساسات کار درست نمی شود و دیگر اینکه تبری یکی از فروع قطعی دین ماست باطل باطل است از هرکه می خواهد صادر شود موفق در پناه حق

جناب حامد سر اين مسئله را خود باز کرديد حال خود نيز بمانيد و بشنويد

جناب حامد اين صحبت شما يعني اينکه کساني که حضرتعالي صلوات نمي دهيد برايشان کافرانند؟

خير جناب حامد اينطور نيست
بلکه تا آنجا که ما شنيده ايم کافر همه را به کيش خود پندارد
اگر حضرات مديريت پست بنده را حذف کنند بنده اين متن را به صورت پيام خصوصي براي همه کاربران خواهم فرستاد
شما به چه حقي به همه کاربران توهين مي کنيد؟
کافر را به سايت گفتگوي ديني چه کار؟کدام کافر از مسائل اعتقادي حرف ميزند؟
صلوات سلام و تحيت است شما به دلايلي که خودت بهتر مي داني صلوات نمي فرستي مشکل خودت است
اصلا شما ارزش صلوات را نمي دانيد که مي گوييد من حاضرم همه صلواتهايم را هديه کنم وگرنه حاضر نبودي ثواب يک صلوات اهدائي را با کل ثروت عالم معاوضه کني

منهم سئوال دارم از جناب سليم و جناب sysys و جناب متحير که چرا به ا ين توهين صلوات فرستادند؟

دوستان گرامی در قضاوت عجله نکنند ، اکثریت مطلق کاربران سایت هم مرام و هم عقیده هستند و مطالب هر چند ناپخته دلیل انحراف و توهین نیست ، بلکه با ادامه بحث پخته خواهد شد و یادمان باشد دکمه صلوات جایگزین سپاس و تشکر بوده است ، این دکمه صرفاَ جنبه ی تأیید مطلب را ندارد بلکه تشکر از شرکت در بحث نیز هست در ثانی با توجه به سایر مطالب جناب حامد بعید است عنوان توهین به مطلب ایشان داد بلکه نیاز به توضیح بیشتر دارد که ایشان بزرگواری خواهند کرد . مثلاَ در خصوص دعا برای کافر اگر طلب هدایت باشد اشکالی ندارد و ممدوح است ، اما اگر درخواست نعمت و پیروزی بر او باشد قطعاَ با اعتقاد یک مسلمان سازگاری ندارد بلکه به نوعی تأیید او و رضایت به کفر و ظلم خواهد بود . پس لطفاَ دوستان حالت تقابل و دشمنی نگیرند .

آن کس که زمهر چهارده محروم است
محرومی او به نزد حق معلوم است
در نزد خدا وسیله ی روز جزا
ما را صلوات چهارده معصوم است
1

پی نوشت :

1 - وسیلة الخادم الی المخدوم در شرح بر صلوات چهارده معصوم سلام الله علیهم - اثر فضل الله بن روزبهان خنجی سنی مذهب
اللهم صلّ علی محمد و آل محمد و عجّل فرجهم

حامد;83189 نوشت:
سلام

:Graphic (46):

mahdi60;83292 نوشت:
حامد;83189 نوشت:
سلام

:Graphic (46):

من هم این موضوع بیان شده را به شدت رد می کنم

کافر و مشرک :
قال الله تعالی :
« ما كَانَ لِلنَّبِيِّ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَن يَسْتَغْفِرُواْ لِلْمُشْرِكِينَ وَلَوْ كَانُواْ أُوْلِي قُرْبَى مِن بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُمْ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ » . 1

نبايد پيامبر و کسانی که ايمان آورده اند برای مشرکان هر چند از، خويشاوندان باشند پس از آنکه دانستند که به جهنم می روند طلب آمرزش کنند

« وَمَا كَانَ اسْتِغْفَارُ إِبْرَاهِيمَ لِأَبِيهِ إِلاَّ عَن مَّوْعِدَةٍ وَعَدَهَا إِيَّاهُ فَلَمَّا تَبَيَّنَ لَهُ أَنَّهُ عَدُوٌّ لِلّهِ تَبَرَّأَ مِنْهُ إِنَّ إِبْرَاهِيمَ لأوَّاهٌ حَلِيمٌ » . 2
آمرزش خواستن ابراهيم برای پدرش ، نبود مگر به خاطر وعده ای که به اوداده بود و چون برای او آشکار شد که پدرش دشمن خداست ، از او بيزاری جست زيرا ابراهيم بسيار خدای ترس و بردبار بود .

پی نوشت :
1 – سوره ی توبه آیه ی 113 .
2 – سوره ی توبه آیه ی 114 .

قال رسول الله صلّی الله علیه و آله :

« من دعا لظالم بالبقاء فقد أحبّ أن یعصی الله فی ارضه » . 1
هر کس برای بقای ظالمی دعا نماید ، در واقع دوست داشته است که خداوند در زمینش نافرمانی شود .

پی نوشت :

1 - المحجة البیضاء ج 3 ص 262 و ص 199 - بحارالانوار ج 75 ص 234 .

جناب سليم

زمين تا آسمان فاصله است ميان حرف حامد تا بيان شما

برآشفتگي ما حرف اين اقاست که گفته نبايد براي کافر و مشرک طلب آمرزش کرد خب اين چه ربطي به پستهاي کاربران در اين سايت و قضيه هديه صلوات دارد؟

به خداي يکتا پناه مي بريم از اغواي شيطان ملعون رجيم

سلیم;83284 نوشت:
دوستان گرامی در قضاوت عجله نکنند ، اکثریت مطلق کاربران سایت هم مرام و هم عقیده هستند و مطالب هر چند ناپخته دلیل انحراف و توهین نیست ، بلکه با ادامه بحث پخته خواهد شد و یادمان باشد دکمه صلوات جایگزین سپاس و تشکر بوده است ، این دکمه صرفاَ جنبه ی تأیید مطلب را ندارد بلکه تشکر از شرکت در بحث نیز هست در ثانی با توجه به سایر مطالب جناب حامد بعید است عنوان توهین به مطلب ایشان داد بلکه نیاز به توضیح بیشتر دارد که ایشان بزرگواری خواهند کرد .

با سلام و تشکر

ما توهینی نکردیم به ایشون !!!!!!!!
این حرف شون باطل بود، ولی نمی دونم چرا بعضی، به دفاع از ایشون نوشته های باطل ایشون رو توجیه می کنند ؟
حالا گیریم که مطالب دیگه جناب حامد مشکلی نداشته باشه ، مگه معصوم هستند که اشتباه نکنن ؟؟:no:
این حرف شون باطله ، چرا توجیه می کنید !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

سلیم;83284 نوشت:
یادمان باشد دکمه صلوات جایگزین سپاس و تشکر بوده است ، این دکمه صرفاَ جنبه ی تأیید مطلب را ندارد بلکه تشکر از شرکت در بحث نیز هست

سر این موضوع هم در همین تاپیک بین بده و جناب Fagheer حرفهایی رد و بدل شد

اگر شما صرفا به خاطر شرکت در بحث هم تشکر می کنید چرا تا الان که 79,465 پست در این سایت زده شده شما 4,914 تشکر کردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

با عرض پوزش پاسخ تون حداقل برای بنده به هیچ عنوان قابل پذیرش و تایید نبود

موفق و سربلند باشید در پناه حق :Gol:

منهم به شدت از جناب سليم گله دارم که چرا به دفاع از حرفهاي نابجاي حامد مي پردازن؟

همه ما حکم کافر و مشرک رو مي دونيم اينها که فرمويديد هم مي دانيم

تمام حرف اينه که اين اقا کاربران رو هدف قرار دادن لطفا بيشتر از اين توجيه نفرماييد استاد سليم

[=arial]سلام.

من با عقل ناقصم درکم این بود که ایشون گفتند صلوات برای کافر صحیح نیست و باطله و برای کفار صلوات نمی فرستند, نمی توان نتیجه گرفت افرادی که برایشان صلوات نمی فرستند پس کافر هستند.

صلوات شاید بیشتر برای این خوب است که نویسنده پست بداند حداقل یکی پسشتش را خوانده, یا از مطالبی خوش آیند و موافق هستند و برای پست هایی که بحث پیش می برند و اسپم نیستند.

لحن ایشان با بقیه کمی فرق دارد, به هرحال [=arial]هرکس مرامی دارد[=arial], ما انعطاف پذیر بشیم.:Gol:
[=arial]
تنها خدا از نیت درونی ما آگاه است,
[=arial] پیامبر اکرم و امامان ما هم حسن ظن داشتند به مردم.(تا جایی که می دانم)

تشکر.

با سلام
كاربران محترم به اين دليل كه فشردن دكمه صلوات از نظر هر كاربري ممكن است دليل متفاوتي داشته باشد به نظر ميرسد اطاله بحث در اين خصوص فايده چنداني ندارد اگر در خصوص دعا براي كفار مساله اي باقي مانده در تاپيكي جداگانه بحث شود .با تشكر.
:Gol:

fagheer;83314 نوشت:
منهم به شدت از جناب سليم گله دارم که چرا به دفاع از حرفهاي نابجاي حامد مي پردازن؟ همه ما حکم کافر و مشرک رو مي دونيم اينها که فرمويديد هم مي دانيم تمام حرف اينه که اين اقا کاربران رو هدف قرار دادن لطفا بيشتر از اين توجيه نفرماييد استاد سليم

باز هم دوستان عزیز و گرانمایه عجله کردند باز عرض می کنم که به صرف یک مطلب ناپخته یا ناقص یا سهو در نحوه ی بیان موضوع ، اخلاقاَ نباید صاحب کلام را متهم کنیم ، بلکه از او بخواهیم که توضیح بیشتری بدهد و امید که دوست گرامی جناب حامد سوء تفاهم دوستان را بر طرف نمایند و اگر سهوی رخ داده اصلاح بفرمایند .

و من الله التوفیق

سلام دوستان
عرض ادب و احترام خدمت همه عزیزان
دوستان صمیمی بهتر یک طرفه قضاوت نکنیم اجازه بدهیم جناب حامد هم از مطالبشان دفاع کنند به اندازه کافی اعتراض و نارضایتی خود را اعلام کردیم کمی هم صبر کنید ایشان از خود دفاع کنند من هم به شدت با نظر ایشان مخالف هستم من تو سایت نظرات دیدم که اصلا درست نیست ولی این که دلیل کافر بودن فرد نمی شود
با تشکر
موفق و پیروز باشید

سلیم;83302 نوشت:
[=microsoft sans serif]کافر و مشرک :
[=microsoft sans serif]قال الله تعالی :
[=microsoft sans serif]« ما كَانَ لِلنَّبِيِّ وَالَّذِينَ آمَنُواْ أَن يَسْتَغْفِرُواْ لِلْمُشْرِكِينَ وَلَوْ كَانُواْ أُوْلِي قُرْبَى مِن بَعْدِ مَا تَبَيَّنَ لَهُمْ أَنَّهُمْ أَصْحَابُ الْجَحِيمِ » . 1

نبايد پيامبر و کسانی که ايمان آورده اند برای مشرکان هر چند از، خويشاوندان باشند پس از آنکه دانستند که به جهنم می روند طلب آمرزش کنند

[=microsoft sans serif]« وَمَا كَانَ اسْتِغْفَارُ إِبْرَاهِيمَ لِأَبِيهِ إِلاَّ عَن مَّوْعِدَةٍ وَعَدَهَا إِيَّاهُ فَلَمَّا تَبَيَّنَ لَهُ أَنَّهُ عَدُوٌّ لِلّهِ تَبَرَّأَ مِنْهُ إِنَّ إِبْرَاهِيمَ لأوَّاهٌ حَلِيمٌ » . 2
آمرزش خواستن ابراهيم برای پدرش ، نبود مگر به خاطر وعده ای که به اوداده بود و چون برای او آشکار شد که پدرش دشمن خداست ، از او بيزاری جست زيرا ابراهيم بسيار خدای ترس و بردبار بود .

[=microsoft sans serif]پی نوشت :
1 – سوره ی توبه آیه ی 113 .
2 – سوره ی توبه آیه ی 114 .

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

توجه دوستان بزرگوار را به این مطالب که رنگی کرده ام جلب میکنم
بزرگواران این مطالب در مورد کسانی است که صم یکم عمی فهم لایعقلون هستند . یعنی دشمنی وعناد ایشان با خدا محرز شده وخداوند ابتدا آنان را دشمن دانسته سپس بر اساس این دشمنی و
احراز محکوم شدن ایشان به جهنم ما هم میتوانیم در باره ی آنها قضاوت کنیم . وگرنه که خود بنده هر کس را که در ظاهر معاند میبینم از صمیم قلب برای هدایتش دعا میکنم واین وظیفه ی مسلمان است . مگر ان کسانی را که بر طبق آیات قران کریم دشمن خدا یامستوجب جهنم به طور وضوح می باشند(مرتدان -معاندان - کافر مطلق - کسانی که به وضوح دشمنی خود را با خدا اعلام واظهار کرده اند .) نه کسانی که ما ظن به این امور در آنان داریم .

..................................................................... حق یارتان :roz:............................................................................

po0neh;83209 نوشت:
ببخشید قضیه را شخصی می کنم!!! یعنی شما به جز 17 پست که لیاقت صلوات شما را داشتن!!! بقیه رو جز کافرین دیدین؟؟!! خداوند همه ی ما را به راست هدایت و نگه دارد آمین علی یارتان

سلام
به موضوع بحث توجه نفرمودید
بحث اینستکه آیا صحیح است به هر مطلبی صلوات بدهیم در حالی که معنای صلوات تایید است و هر مطلبی هم درست نیست بلکه چه بسا حرف بی اساس و باطلی باشد ؟
بنده هم عرض کردم علت عمده صلوات ندادن بنده بی توجهی به این موضوع بوده است

seven7777777;83233 نوشت:
البته من خیلی وقت نیست عضوم ولی فکر می کنم دیگه اینجا کافر عضو نباشه و چه بسا اگه باشه و نظری بده ، مسئولان و پلیس سایت رسیدگی و اونارو حذف می کنند . قطعا کسانی که اینجا هستند ، همه دوستان با ایمانی هستند ( حال از هر مذهب ) که برای رفع نیازهای خاصی اینجا جمع شده اند . لذا اینجا ما به کافر جماعت کاری نداریم و چه بسا اگر شما نشانه ای از کفر در یکی از مطالب دوستان دیدی ، می تونی با پیام خصوصی نه صلوات که انواع لعن و نفرین رو نثارش کنی ( این آخرش شوخی بود ) در ضمن همه میدونن که ما در دین مبینمون داریم که صلوات باعث بالا رفتن بقیه دعاهای ما میشه و لذا سفارش شده که قبل و بعد از همه دعاها صلوات فرستاده بشه ، پس اشکالی نداره برای فردی که برای برطرف کردن جهل خودش اینجا اومده ، دعای خیر بکنیم و این دعا رو همراه با صلوات به منظور انشاالله اجابت سریع تر به سمت خدای مهربونمون بفرستیم .

سلام
ظاهرا شما برادر عزیز هم مخ مطلب ما را نگرفته اید
1- مطلب این است که دعا و طلب رحمت به نحو عام مجاز نیست
2- تایید مطلب باطل شرعا مجاز نیست
3- ممکن است فردی کافر نباشد اما عقیده اش مانند عقیده کفار و باطل باشد ما هم در اسک دین با عقیده طرفیم نه شخص مناط ما سخن و عقیده است نه خود شخص و اما بنده در مورد اشخاص نظری ندارم چون در اسک دین هرکسی می تواند عضو شود

fagheer;83267 نوشت:
جناب حامد سر اين مسئله را خود باز کرديد حال خود نيز بمانيد و بشنويد جناب حامد اين صحبت شما يعني اينکه کساني که حضرتعالي صلوات نمي دهيد برايشان کافرانند؟ خير جناب حامد اينطور نيست بلکه تا آنجا که ما شنيده ايم کافر همه را به کيش خود پندارد اگر حضرات مديريت پست بنده را حذف کنند بنده اين متن را به صورت پيام خصوصي براي همه کاربران خواهم فرستاد شما به چه حقي به همه کاربران توهين مي کنيد؟ کافر را به سايت گفتگوي ديني چه کار؟کدام کافر از مسائل اعتقادي حرف ميزند؟ صلوات سلام و تحيت است شما به دلايلي که خودت بهتر مي داني صلوات نمي فرستي مشکل خودت است اصلا شما ارزش صلوات را نمي دانيد که مي گوييد من حاضرم همه صلواتهايم را هديه کنم وگرنه حاضر نبودي ثواب يک صلوات اهدائي را با کل ثروت عالم معاوضه کني

سلام شما هم مطالب بالا را بخوانید تا اصل مطلب دستتان بیاید
بنده با دادن صلوات به هر مطلبی موافق نیستم چون ما مجاز به تایید مطلب باطل نیستیم
صلوات ندادن بنده هم ربطی به کفر و ایمان کسی ندارد بنده به مطلب و حق و باطل بودنش نگاه می کنم از مومن و کافر بودن نویسنده اش هم خبر ندارم تا بخواهم بر مبنای آن صلوات بدهم یا ندهم
بنده قصد توهین به کسی را نداشته ام اما تا آن سر دنیا هم که بروم نمی پذیرم بر مبنای احساسات به حرف باطلی مهر تایید بزنیم
موفق در پناه حق