اگه نذر کردیم ولی نمی تونیم انجامش بدیم ، چه کار کنیم ؟

تب‌های اولیه

7 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
اگه نذر کردیم ولی نمی تونیم انجامش بدیم ، چه کار کنیم ؟

[=&quot]این سئوال از پروفایل کاربر محترمی به اینجا منتقل شد تا بیشتر مورد استفاده قرار گیرد[/][=&quot] :[/][=&quot]
[/][=&quot]
[/]
[=&quot]سلام [/][=&quot]
[/]
[=&quot]ببخشيد خانومی سوال کردند دو روزه که پريود شدم نذر کرده بودم تو اين تاريخ نماز حاجتمو بخونم ولي چون پريودم نميشه تروخدا کمکم کنيد هرچه زودتر جوابم را دهيد واسم خيلي مهمه؟؟؟[/][=&quot]

[/]

با سلام و تشکر از سئوال شما

اگر شرایط شرعی نذر رعایت شده باشد ، خواندن نماز حاجت یاد شده ، واجب می شود و در صورتی که عذر یا مانعی پیش آید که نشود در موعد مقرر ، نذر را انجام داد باید بعد از بر طرف شدن مانع آنرا قضا کرد .(1)

پی نوشت:

1. سئوال از دفتر آیت الله خامنه ای در قم (7743232-0251)

با سلام و احترام

نظر بقیه ی مراجع عظام در این موارد همین پاسخ هست؟

با تشکر

آذر بانو;117662 نوشت:
با سلام و احترام نظر بقیه ی مراجع عظام در این موارد همین پاسخ هست؟ با تشکر

با سلام خدمت سرکار آذربانوی بزرگوار و تشکر از سئوالتان

اگر شرایط شرعی نذر رعایت شده باشد انجام آن واجب می شود اما اگر مانعی مانند آنچه در سئوال آمده است پیش آید که نتواند نذر را انجام دهد از ذمه او ساقط است (1)

در صراط مستقیم الهی ثابت قدم باشید

پی نوشت:
1. آیت الله سیستانی ، استفتائات سایت معظم له به آدرس:
http://www.sistani.org/local.php?modules=nav&nid=5&cid=1076

با سلام اگر کسی نذر کند برای براورده شدن حاجتش قربانی بکشد ولی از لحاظ مالی توان ان را نداشته باشد می تواند به وقت دیگری موکول کند یا نه ( در صورتی که وقت معین کرده باشد ).مرجع آیت الله سیستانی

سلام

یه بنده خدایی میگفت فکر کنم روحانی بود :

از نظر شرعي نذر وقتي واجب العمل است که يا به صورت صيغه عربي خوانده شود و يا به صيغه فارسي که در بردارندهْ اين مضمون باشد: براي خدا بر عهده و ذمه من باشد اگر فلان حاجت و خواسته من برآورده شد،فلان کار را انجام مي دهم

پس تا صیغه نذری خوانده نشود نذر ی واجب نیست

توماس;260851 نوشت:
با سلام اگر کسی نذر کند برای براورده شدن حاجتش قربانی بکشد ولی از لحاظ مالی توان ان را نداشته باشد می تواند به وقت دیگری موکول کند یا نه ( در صورتی که وقت معین کرده باشد ).مرجع آیت الله سیستانی

با سلام و عرض ادب خدمت حضرتعالی

اگر شرایط شرعی نذر(مانند خواندن صیغه نذر و...) رعایت شده باشد انجام آن واجب می شود اما اگر در وقت معین انجام نذر مانعی مانند عدم توانایی مالی پیش آید که نتواند نذر را انجام دهد از ذمه او ساقط است و نیاز نیست بعدا هم انجام دهد.

آیت الله سیستانی ، استفتائات سایت معظم له به آدرس:
http://www.sistani.org/index.php?p=827020&id=1061

موضوع قفل شده است