صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: تورو خدا کمکم کنید! ازدواج بدون اذن پدر ؛ آري يا خير؟

نوشته
    38
    حضور
    1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    383

تورو خدا کمکم کنید! ازدواج بدون اذن پدر ؛ آري يا خير؟

سلام
    دختری هستم 20 ساله و مقلد آقای خامنه ای هستم.
    3سال است که آقا پسری را می شناسم و به تازگی به ایشان علاقه مند شده ام.به طرق مختلف در مورد ایشون تحقیق کرده ام و به نظر خودم برای ازدواج مناسب هستند.
    اما به علت شرایط خانوادگی من حداقل تا 1 سال دیگر قادر نیستم ازدواج کنم.
    خاطر نشان کنم که فرد مورد علاقه ی من شدیدا اصرار دارد که به خواستگاری من بیاید و من با خانواده ام این موضوع را مطرح کنم.اما متاسقانه من نمی توانم.(من دختر کوچک خانواده ام و خواهر بزرگتر از من هنوز ازدواج نکرده.در ضمن نمی توانم به خانواده ام بگویم که کسی را دوست دارم.چون خانواده ای به شدت مذهبی دارم و می ترسم اگر این مطلب را با آن ها در میان بگذارم طرز فکرشان نسبت به من تغییر کند.)
    چون مقلد آیت الله خامنه ای هستم و ایشان عقد موقت بدون اذن پدر را باطل نمی دانند،
    ما برای هم صیغه محرمیت خوانده ایم.تا در صورت صحبت کردن با یکدیگر گناه نکرده باشیم
    و تا الان حتی دست همدیگر رو هم نگرفته ایم.!!!
    می خواستم کمکم کنید و بگید که آیا این صیغه ای که ما خوانده ایم صحیح است؟
    اگر با هم حرف های عاشقانه بزنیم گناه کرده ایم؟
    اگر دست اورا بگیرم گناه کرده ام؟

تورا به خدا جوابم رابدهید و مرا از سردرگمی در بیاورید.

2. صلوات ها 22

3.  

نوشته
    20,860
    حضور
    213 روز 1 ساعت 36 دقیقه
    دریافت
    245
    آپلود
    8
    گالری
    585
    صلوات
    151469

سلام
    قبل از پاسخ يك سئوال؟
    تصور كنيد شما با هم محرم شديد دست هم را گرفتيد و با هم صحبت بيشتر و بيشتر كرديد و به هم بيشتر وابسته شديد ولي بعدا خانواده اين ازدواج را نپذيرفت چه مي كنيد؟
    گفتم مرا غم تو خوشتر ز شادمانی
    گفتا که در ره ما غم نیز شادمان است

5. صلوات ها 25

نوشته
    196
    حضور
    2 ساعت 53 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    188

با سلام و آرزوی عاقبت به خیری و خوشبختی برای شما خواهر گرامی
    بنده اهل سنتم و شاید حرفهایم برای شما مهم نباشد ولی چند نکته رو خواستم به شما بگم:
    1. شما الان در سنی هستید که اوج احساسات جوانی است و اگردر تصمیم گیری اشتباه کنید بدون شک اثر آن تا آخر عمر بر روان و وجود شما خواهد ماند. پس سعی کنید در کنار احساسات، تعقل و منطق رو هم از یاد نبرید. چون مطمئنا چند سال بعد از اینکه فقط براساس احساس تصمیم گرفته باشید پشیمان خواهید شد.
    2. شما و اون آقا هنوز هیچ تعهدی نسبت به هم ندارید. به نظر من صحبت کردن در مورد ازدواج اشکالی نداره ولی صحبت عاشقانه کردن وقتی که هنوز هیچ تعهدی نسبت به هم ندارید از چندین لحاظ مضر است مثلا همانطور که گفتم شما الان در اوج احساسات جوانی هستید و صحبتهای عاشقانه هم باعث میشه این احساس شدت صدچندان پیدا کنه و آن وقت است که جایی برای تعقل و منطق باقی نخواهد ماند (مخصوصا که شدت این احساس در جنس زن بسی بالاتر از مرد هست).

3. قرار نیست شما منتظر بمانید که افراد بزرگتر از شما ازدواج کنند بعدش نوبت شما برسه. خوشبختی مگر باید به نوبت باشد؟ یعنی خانواده این را درک نمیکند که وقتی یک شخص مناسب که میتواند همراه و یار خوبی برای فرزندشان باشد پیدا شده است نباید فرصت این همراهی خداپسندانه را از فرزندشان بگیرند؟ در حقیقت من فکر میکنم مشکل، خود شما هستید نه خانواده ی شما. چرا؟ چون به خاطر مثلا مذهبی بودن دیگر به خودتون اجازه نمیدهید که با پدر و مادر حرف بزنید و مشکل و مسئله را مطرح کنید.

4. همین که بدون اطلاع پدر و مادر با یکنفر رابطه دارید و صحبتهایی میکنید که ممکن است روحیه شما را متاثر کند اشتباه کوجکی نیست. جلوی اشتباه را هر چه زودتر بگیرید به نفع تر است. به پدر مادر بگویید که مثلا فلان آقا را دوست دارم به این دلیل و این دلیل. و از اونها کمک بخواهید تا راه رسیدن منطقی به او را به شما نشان دهند وگرنه اگر از همین الان مخفی کاری را شروع کنید دیگر چند روز دیگر کارهای دیگر را مخفی خواهید کرد و الی آخر.

5. از این حرف من ناراحت نشوید ولی شاید سعادت شما در نرسیدن به اون آقا باشد شاید هم نه. البته من دعا میکنم هر چه باعث سربلندی شما و اون آقاست برای شما دو نفر پیش بیاید.
    [SIZE=2]
    خدایا !
    رحمتی کن تا ایمان ، نان و نام برایم نیاورد ،
    قوتم بخش تا نانم را و حتی نامم را در خطر ایمانم افکنم
    تا از آنها باشم که پول دنیا را میگیرند و برای دین کار میکنند ،
    نه از آنان که پول دین را میگیرند
    [CENTER]و برای دنیا کار می کنند.
    [COLOR=Magenta][B]

7. صلوات ها 26

علاقه
    ALLAH
    نوشته
    2,406
    حضور
    20 ساعت 1 دقیقه
    دریافت
    9
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    11066

نقل قول نوشته اصلی توسط sargardoon نمایش پست ها
    می خواستم کمکم کنید و بگید که آیا این صیغه ای که ما خوانده ایم صحیح است؟ اگر با هم حرف های عاشقانه بزنیم گناه کرده ایم؟ اگر دست اورا بگیرم گناه کرده ام؟
    اینها نشان دهنده احساسات بدون تعقل است اگر این این شخص شما را از این امر منع نمی کنند بدانید گزینه مناسبی برای زندگی مشترک نیست
    امام حسین علیه السلام

زنهار زنهار بپرهیز از ظلم به کسی که در مقابل تو یاوری جز خدا ندارد

9. صلوات ها 9

نوشته
    38
    حضور
    1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    383

باید بگم که تا همین الان هم وابسته شدم (متاسفانه)
    حرف هاتون کاملا درسته اما نمی دونم چطور به خانواده ام بگم. چون اون آقا پسر سال اول دانشگاهه و من می بینم مادر و پدرم چه انتظاراتی از خواستگار های خواهرم دارند،(موقعیت مالی خوب،تحصیلات خیلی بالا {مینیمم فوق لیسانس} و...)ترس به دلم افتاده که نکنه بخاطر اینکه اون آقا پسر تحصیلاتش تموم نشده قبولش نکنند.
    وگرنه از لحاظ ایمان و اخلاقش هیچ ترسی ندارم. می دونم اگه خانوادم تحقیق کنن مورد تاییدشونه
    حالا به نظر شما چی به خانوادم بگم؟

11. صلوات ها 10

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31673

شاد

سلام سرگردان محترم
    خیلی خوش اومدین به اسک دین

چقدر سخته ، کاملا درکت می کنم

امیدوارم هر چه زودتر از این تشویش و نگرانی و سرگردانی دربیای عزیزم

راه حل دادن رو واگذار می کنم به کارشناسان مجرب ولی حتماً برات دعا می کنم که مشکلت هر چه زودتر حل بشه

موفق باشید

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

13. صلوات ها 11

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,899
    حضور
    3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    39
    صلوات
    13135

چون مقلد آیت الله خامنه ای هستم و ایشان عقد موقت بدون اذن پدر را باطل نمی دانند،
    سلام
    لطف ميكنيد منبع اين فتوي رو بفرماييد؟
    در اجوبه الاستفتائات كه اين طوري نوشته:
    شرايط ازدواج موقت
    س: ازدواج موقت چه شرايطى دارد و آيا در ازدواج موقت اطلاع و رضايت پدر نيز لازم است؟
    ج) عقد ازدواج موقت همچون ازدواج دائم نياز به خواندن صيغه ايجاب (از طرف زن يا وكيل او) و قبول (از طرف مرد يا وكيل او) دارد و جز در پاره اى موارد (مانند: عدم وجوب پرداخت نفقه از طرف مرد، لزوم تعيين مدت، ارث نبردن زن و مرد از يكديگر و نبودن طلاق در ازدواج موقت و...) در بقيه احكام مانند ازدواج دائم است و فرقى ندارد.
    در ازدواج (موقت يا دائم) شرط است كه زن، شوهر نداشته باشد و در عدّه كسى ديگر هم نباشد و اگر دختر باكره است بايد بنابر احتیاط واجب از ولى (پدر يا جد پدرى) وى اذن گرفته شود.
    منبع:http://leader.ir/tree/index.php?catid=5
    ویرایش توسط محمد : ۱۳۸۹/۱۱/۱۶ در ساعت ۱۱:۳۰
    از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
    زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .

15. صلوات ها 13

نوشته
    38
    حضور
    1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    383

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد نمایش پست ها
    سلام
    لطف ميكنيد منبع اين فتوي رو بفرماييد؟
    در اجوبه الاستفتائات كه اين طوري نوشته:
    شرايط ازدواج موقت
    س: ازدواج موقت چه شرايطى دارد و آيا در ازدواج موقت اطلاع و رضايت پدر نيز لازم است؟
    ج) عقد ازدواج موقت همچون ازدواج دائم نياز به خواندن صيغه ايجاب (از طرف زن يا وكيل او) و قبول (از طرف مرد يا وكيل او) دارد و جز در پاره اى موارد (مانند: عدم وجوب پرداخت نفقه از طرف مرد، لزوم تعيين مدت، ارث نبردن زن و مرد از يكديگر و نبودن طلاق در ازدواج موقت و...) در بقيه احكام مانند ازدواج دائم است و فرقى ندارد.
    در ازدواج (موقت يا دائم) شرط است كه زن، شوهر نداشته باشد و در عدّه كسى ديگر هم نباشد و اگر دختر باكره است بايد بنابر احتیاط واجب از ولى (پدر يا جد پدرى) وى اذن گرفته شود.
    منبع:http://leader.ir/tree/index.php?catid=5
    این هم منبع

http://moteh.persianblog.ir/post/5

http://moarefe.com/ahkam/

17. صلوات ها 5

نوشته
    38
    حضور
    1 ساعت 57 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    383

در فتوای آیت الله خامنه ای آمده که بنابر احتیاط واجب اذن پدر لازمه.
    یعنی واجب نیست.
    من هم نمی خواهم از این مساله سوء استفاده کنم. فقط می خواهم در صورت حرف زدن گناه نکرده باشم. همین...

19. صلوات ها 5

علاقه
    اهل بیت علیهم السلام
    نوشته
    1,899
    حضور
    3 ساعت 47 دقیقه
    دریافت
    5
    آپلود
    0
    گالری
    39
    صلوات
    13135

در فتوای آیت الله خامنه ای آمده که بنابر احتیاط واجب اذن پدر لازمه. یعنی واجب نیست.
    لازم در اينجا همان حكم وجوب را دارد تنها فرقي كه در احتياط واجب وجود دارد اين است كه شما مي توانيد به مجتهد همطراز رجوع كنيد(درصورتي كه مجتهد همطراز مثلادر اين مساله، حكم به عدم لزوم اذن پدر بكند)
    ویرایش توسط محمد : ۱۳۸۹/۱۱/۱۶ در ساعت ۱۱:۵۰
    از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
    زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .

21. صلوات ها 12

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 4

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری