جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: واقعه آرماگدون چیست***کلیک بفرمایید

 1. #1

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  اهل بیت علیهم السلام
  نوشته
  1,895
  حضور
  3 ساعت 48 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  0
  گالری
  39
  صلوات
  13019

  واقعه آرماگدون چیست***کلیک بفرمایید
  صهيونيسم بين المللي جهت دستيابي به اهداف شوم خود با زيركي خاص از تمامي ابزارها و امكانات مادي و معنوي كشورهاي غربي استفاده نموده و در اين مسير حتي از تحريف عقايد مذهبي مسيحيان و يهوديان جهان و جهت دهي آنان به سوي منافع خود فروگزاري نمي كند.
  «واقعه آرماگدون» نيز يكي از اين شگردهاي صهيونيست هاست كه جهت آشنايي كامل با آن دو مقاله در ادامه آورده مي شود:
  يك -واقعه آرماگدون (غرب و آمادگيهاي پيش از ظهور× ,عبدالكريم زبيدي ,مترجم: امين ميرزايي ,فصلنامه موعود ش 28 به نقل از سايت حوزه)
  يادداشت مترجم: كلمه Armageddon ] » يا آنگونه كه در اصل مقاله‏اي كه خواهيد خواند آمده است «هر مجدون‏» واژه‏اي است اصلا يوناني كه بنا به تعريف واژه نامه‏هاي آمريكايي همچون فرهنگ «وبستر» به معني نبرد نهايي حق و باطل در آخر الزمان است . همچنين اين واژه نام شهري است در منطقه عمومي شام كه بنا به آنچه در باب شانزدهم مكاشفات يوحنا، در عهد جديد آمده است، جنگي عظيم در آنجا رخ مي‏دهد و مرحله حاضر از زندگي بشر در آن زمان پايان مي‏يابد . به عبارتي نبرد مذكور مقدمه تحولي بزرگ است كه سرنوشت نهايي آدمي بر روي كره زمين به آن بستگي دارد . دكتر عبدالكريم زبيدي نويسنده مقاله‏اي كه ترجمه آن در پي خواهد آمد، در نوشته كوتاه خود به بررسي اعتقاد غربيان به اين حادثه پرداخته و به طور خلاصه از رابطه اين واقعه با حادثه عظيم ظهور مهدي آل محمد، صلوات الله عليهم اجمعين، پرده برداشته است . اين مقاله گرچه در برخي موارد حاوي تحليلي سطحي است، اما در عين حال نكات مهمي را در خود دارد كه در شرايط سياسي كنوني منطقه قابل اهمال نيست .
  حادثه شريف ظهور، حادثه‏اي بزرگ است و قدرتهاي بزرگ جهان، سياست‏خارجي خود را بر مبناي حوادثي كه پيش از آن رخ مي‏دهد جهت داده و نقشه‏هاي نظامي خود را به شكلي سامان داده‏اند كه آمادگيهاي لازم براي اين حادثه در آن ملحوظ باشند . اين در حالي است كه مؤسسات ديني و رسانه‏هاي اين دولتها نيز، مردم خود را براي پيشباز اين حادثه آماده مي‏سازند .
  اين مؤسسات ديني به همراه رسانه‏هاي ديداري و شنيداري اين دولتها، از سالهاي دهه هشتاد ميلادي مردم خود را به ايمان جمعي به وقوع حادثه‏اي بزرگ در سرزمين شام كه به نبردي هسته‏اي خواهد انجاميد توجه داده‏اند . اين مؤسسات پيوسته مردم خود را به ايمان به اين نكته فرا مي‏خوانند كه بزودي لشكري از دشمنان مسيح كه بدنه اصلي آن از ميليونها نظامي تشكيل يافته، از عراق حركت مي‏كند و پس از گذشتن از رود فرات - كه در آن زمان به خشكي گراييده است - به سوي قدس رهسپار مي‏شود . اما نيروهاي مؤمن به مسيح راه اين لشگر را سد كرده و همگي در «آرماگدون‏» با يكديگر برخورد خواهند كرد و در اين مكان است كه درگيري اتفاق خواهد افتاد . صخره‏ها ذوب مي‏شوند ... ديوارها بر زمين فرو مي‏غلتند ... پوست تن انسانها در حاليكه ايستاده‏اند ذوب شده و ميليونها نفر از بين مي‏روند ... و اين نبردي نهايي و هسته‏اي است ... سپس مسيح براي بار دوم از جايگاه بلند خود بر زمين فرود مي‏آيد ... و پس از چندي زمام رهبري جهان را در دست گرفته و صلح جهاني را برقرار مي‏كند ... او دولت صلح را بر زمين نو و زير آسماني تازه بنا مي‏كند ... و اين مهم را از مركز فرماندهي خود در قدس عملي مي‏سازد .
  يك بررسي انجام گرفته از سوي مؤسسه «تلسن‏» كه در اكتبر سال 1985 م . به نشر رسيده است; نشان مي‏دهد كه در حال حاضر 61 ميليون آمريكايي در انتظار واقعه آرماگدون گوش خوابانده‏اند و اين در حالي است كه ذكر مؤسسات ديني و ايستگاههاي راديو تلويزيوني كه به اين مهم پرداخته‏اند; در اين مجال كوتاه ميسر نيست .
  مؤسسات ديني آمريكايي اين نكته را روشن ساخته‏اند كه سپاهي كه از عراق به سوي قدس رهسپار خواهد شد، بنا به پيشگويي حرقيال (فصل 38 و 39) از نظامياني از عراق، ايران، ليبي، سودان و قفقاز در جنوب روسيه تشكيل مي‏شوند . دانستن اين موضوع ما را در تحليل سياست‏خارجي دولتهاي آمريكايي و اروپايي درباره مردم كشورهاي ياد شده مدد مي‏دهد . مدارس انجيلي در آمريكا بر پايه اين تحليل كه واقعه آرماگدون تنها حادثه‏اي است كه بازگشت دوباره مسيح را به زمين ممكن مي‏سازد ... و اين واقعه‏اي بسيار نزديك است‏به تبليغ اين ديدگاه پرداخته‏اند .
  آرماگدوني كه اين عده از آن سخن مي‏گويند همان حادثه عظيمي است كه پيش از ظهور مهدي، عجل‏الله‏تعالي‏فرجه، رخ خواهد داد، همان حادثه بزرگي كه ائمه ما، عليهم‏السلام، نام «قرقيسيا» را بر آن اطلاق كرده‏اند . ائمه ما، عليهم‏السلام، از اين نكته خبر داده‏اند كه ميليونها نظامي از آمريكا، اروپا، روسيه، تركيه (1) ، مصر و دول مغرب عربي به اضافه سربازاني از سرزمين شام شامل كشورهاي سوريه، اردن، لبنان، فلسطين و اسراييل همگي در ناحيه‏اي در اين محدوده تحت عنوان «قرقيسيا» با يكديگر برخورد كرده و پس از حصول درگيري، اين سفياني است كه در پس آنكه همگي را چونان كشتزاري درو شده در هم مي‏كوبد از صحنه نبرد پيروز بيرون مي‏آيد . در صحيحه ميسر از امام باقر، عليه‏السلام، نقل است كه فرمود:
  «اي ميسر! از اينجا تا قرقيسيا چقدر راه است؟» عرض كردم: «همين نزديكيها در ساحل فرات قرار دارد .» پس فرمودند: «اما در اين ناحيه واقعه‏اي اتفاق خواهدافتاد كه از زماني كه خداوند متعال آسمانها و زمين را آفريده بي‏سابقه بوده، چنانكه تا وقتي آسمانها و زمين برپا هستند هم، واقعه‏اي همچون آن اتفاق نخواهد افتاد ... سفره‏اي است كه درندگان زمين و پرندگان آسمان از آن سير مي‏شوند .» (2)
  امثال اين روايات از امام صادق، عليه‏السلام (3) ، و ساير ائمه نقل شده است .
  حادثه «قرقيسيا» همان حادثه بزرگي است كه پيش از ظهور حضرت حجة‏بن‏الحسن‏العسكري، عليهماالسلام، رخ مي‏دهد و از آنجا كه اين حادثه به سفياني ارتباط دارد و سفياني از علايم حتمي ظهور امام زمان، عليه‏السلام، است وقوع اين‏حادثه حتمي است، چه، امام مهدي پس از حادثه قرقيسيا با سفياني در حال حاضر 61 ميليون آمريكايي در انتظار واقعه آرماگدون گوش خوابانده‏اند و اين در حالي است كه ذكر مؤسسات ديني و ايستگاههاي راديو تلويزيوني كه به اين مهم پرداخته‏اند; در اين مجال كوتاه ميسر نيست . آرماگدوني كه اين عده از آن سخن مي‏گويند همان حادثه عظيمي است كه پيش از ظهور مهدي، عجل‏الله‏تعالي‏فرجه، رخ خواهد داد، همان حادثه بزرگي كه ائمه ما، عليهم‏السلام، نام «قرقيسيا» را بر آن اطلاق كرده‏اند . در اين مكان است كه درگيري اتفاق خواهد افتاد . صخره‏ها ذوب مي‏شوند ... ديوارها بر زمين فرو مي‏غلتند ... برخورد خواهد كرد (و پس از شكستهاي سفياني فرو رفتن سپاه او ما بين مكه و مدينه) براي ديدار با مسيح، عليه‏السلام، رهسپار قدس خواهد شد .
  (به هر تقدير) زمان بسرعت مي‏گذرد و حوادث سياسي، اقتصادي و اجتماعي به همراه نشانه‏هاي طبيعي همگي به نزديك بودن اين حادثه عظيم اشعار دارند و اين در حالي است كه ما نه خود و نه فرزندانمان را براي آن آماده نكرده‏ايم . آماده ساختن نسل آينده از جوانان و مردان در سطوح مختلف رواني، عقلي و بدني به منظور پيشباز از حادثه شريف ظهور قائم آل محمد، عليهم‏السلام، امري بي نهايت مهم است .
  بي‏گمان ايمان يك نفر به يك قضيه و پافشاري و ايمان او به لزوم به كرسي نشاندن آن، عهده دار به كرسي نشستن آن قضيه خواهد بود و اين نكته‏اي است كه همه روانشناسان به آن قائل هستند . اينك اگر يك نفر مي‏تواند آنچه را بر آن پا فشرده به كرسي تحقق بنشاند، در صورتي كه مجموعه‏اي از افراد گرد هم جمع شوند و توان فكري خود را در زمينه‏اي خاص به كار گيرند و به لزوم تحقق قضيه‏اي معين ايمان داشته باشند، چه خواهد شد؟! روانشناسان در پاسخ مي‏گويند: اگر چنين مجموعه‏اي از افراد تشكيل شود; بي ترديد قادر خواهند بود در طبيعت و در آنچه پيرامون آنهاست اثر گذاشته و بستري مناسب براي تحقق آن قضيه فراهم آورند .
  مؤسسات ديني انجيلي آمريكا و اروپا آنچه را روانشناسان گفته‏اند در قضيه بازگشت دوباره مسيح به زمين پس از حادثه آرماگدون به كار بسته به اين گفته قائل‏اند كه بي‏گمان امكان تحقق هر نوع پيشگويي در وهله نخست‏به ايمان مردم به آن و به پافشاري شان بر ضرورت به كرسي نشستن آن و همچين به شمار نفرات آنهاو شمار نفرات كساني بستگي دارد كه رهبري كاروان تبليغاتي به راه افتاده براي تحقق بخشيدن به آن پيشگويي را بر عهده دارند .
  (گذشته از مسيحيان) ما مسلمين هم با مساله بزرگي مواجه هستيم كه پيامبر ما محمد، صلي‏الله عليه‏و آله، و اهل بيت آن حضرت، عليهم‏السلام، از آن به ما خبر داده‏اند . اين مساله پيشگويي صادقانه‏اي است كه پاك شدن زمين از انواع ستمها و گرفتاريها و بر پايي اسلام در ربع مسكون آن بدان بستگي دارد . پس سزاوار است كه ما و فرزندانمان به خود آييم و ايمانمان را به ظهور قائم آل محمد عمق بيشتري بخشيده و پافشاري‏مان را بر لزوم تعجيل ظهور آن حضرت و نزديك شدن وقوع آن ژرفا دهيم و چنانكه سزاوار است‏شمار كساني را كه به اين مساله ايمان دارند و براي پيشباز اين ظهور شريف و حوادث پيش از آن آمادگي دارند فزوني ببخشيم . نكات زير پيشنهادهايي است‏براي وصول به اين اهداف:
  1 . اينكه تنها يكبار در سال و آن هم در جشن ميلاد به حضرت حجت توجه مي‏شود; كافي نيست .
  2 . تلاش در جهت فراهم آوردن برنامه‏هاي هفتگي يا دو هفته يكبار شامل نشستها و مصاحبه‏ها درباره قضيه امام مهدي، عليه‏السلام، ظهور شريف آن حضرت و آنچه پيش از آن رخ خواهد داد .
  3 . دعوت از دانشمندان و صاحبان انديشه براي نگارش مقالاتي پيرامون اين قضيه در روزنامه‏ها، مجلات و نشريات داخلي .
  4 . استفاده از يك كانال فعال ماهواره‏اي براي برگزاري نشستها و مصاحبه‏ها روزانه و هفتگي به منظور ژرفا بخشيدن به ايمان نسل حاضر به ظهور قائم آل محمد و آماده ساختن آنهابراي پيشباز حادثه ظهور .
  5 . بستن بيعتهاي دسته جمعي در دسته‏هاي مختلف كه طي آن مردم با امام و رهبر خود حجت‏بن‏الحسن، عليه‏السلام، بر سر كمك به آن حضرت و پيوستن به اردوگاه ايشان، پس از آگاهي از ظهورشان بيعت مي‏كنند . اين بيعتها در مناسبتهاي مختلف بسته مي‏شود، همچون مناسبات اداي عمره و حج، ماه محرم، پانزدهم شعبان و ساير مناسبتهاي مربوط به معصومين، عليهم‏السلام .
  6 . بستن بيعت عمومي با حضرت حجت در همه مناطق شيعه نشين و تعيين يك روز بخصوص براي آن در سال، بطوري كه اين بيعت‏با محتوايي يكسان و در ساعتي واحد ادا شود .
  7 . تلاش به منظور فزوني بخشيدن به شمار مبلغان كه نزديك بودن ظهور حضرت حجت را تبليغ كند و همچنين فزوني بخشيدن به شمار كساني كه به اين مساله ايمان دارند همراه با جهت دادن توان فكري آنها در اين راستا . ديگران مجدانه به منظور ظهورمسيح تلاش مي‏كنند و من از اين مي‏ترسم كه زمان از ما پيشي بگيرد و ناگهان با آن حادثه عظيم روبرو شويم و نتوانيم كاري انجام دهيم و از كساني باشيم كه اين فرموده خداوند متعال بر آنان منطبق است . و لو تري اذا فزعوا فلا فوت، و اخذوا من مكان قريب × و قالوا امنا به اني لهم التناوش من مكان بعيد . (4) اگر بيني، آنگاه كه سخت‏بترسند و رهاييشان نباشد و از مكاني نزديك گرفتارشان سازد . گويند: اينك به رسول ايمان آورديم . اما از آن جاي دور چسان به آن دست‏يابند .
  ----------------------
  پي‏نوشتها:
  × . اين مقاله از منبع زير برگرفته شده است:
  الفكر الجديد، مجلة فصيلة تغني بالفكر و قضايا المسلم المعاصر، تصدر عن دار الاسلام للاراسات و النشر بر لندن، الحد المزدوج 15 - 16، السنه الخامسه، شوال 1417ه، شباط 1997 م .
  1 . شايان ذكر است كه در روايات از كشورهاي درگير در واقعه «قرقيسا» با عنوان «ترك‏» و «روم‏» تعبير شده است كه ظاهرا نويسنده با تطبيق روم بر كشورهاي غربي، از آن با عنوان «امريكا» و «اروپا» ياد كرده است . م .
  2 . ر . ك: الكليني، محمد بن يعقوب الكافي، ج‏8، ص‏295، ح‏451; النعماني، محمدبن ابراهيم، كتاب‏الغيبة، باب 14، ص‏267، ح‏36 . م .
  3 . ر . ك: النعماني، محمدبن ابراهيم، همان، ص‏278، ح‏63 . م .
  4 . سوره سباء (34)، آيه 51 - 52 .


  دو - آرماگدون ،صهيونيسم و پروتستانتيزم ( نويسنده: دكتر حيدر رضا ضابط)
  مسيحيت به سه شاخه كاملاً جدا و مخالف يكديگر يعني كليساي كاتوليك روم، ارتدكس و پروتستان تقسيم شده است. اين سه كليسا در اعتقادات ديني و مراسم عبادي كاملاً از يكديگر جدايند و مانند سه دين مختلف عمل مي كنند و حتي انجيل كليساي پروتستان با انجيل كليساي كاتوليك تفاوت زيادي دارد. يكي از ويژگي هاي كليساي پروتستان رابطه بسيار نزديك آنها با دولت هاي اروپايي مي باشد و اين دولت ها براي ترويج مسيحيت پروتستان از مبلغان خود در كشورهاي جهان سوم حمايت هاي گسترده مالي، تبليغاتي و سياسي مي كنند؛ به عنوان مثال در انگليس دولت و كليساي پروتستان از هم جدا نيست و ملكه انگليس در رأس دولت و كليسا قرار دارد.
  مبلغان انجيل
  در يك قرن گذشته جريان جديدي كه در بين پروتستان ها فوق العاده قدرتمند شده است مكتب نوظهور «مبلغان انجيل» مي باشد. قبل از جنگ جهاني دوم اين مكتب نوظهور به بنيادگرايي معروف و شعار آنها بازگشت به انجيل و تغيير جامعه با تحول فرهنگي بود و هدف آنها به وجود آوردن حكومت در آمريكا بر مبناي بنيادهاي انجيل مي باشد. بعداز جنگ جهاني دوم بنيادگرايان آمريكايي خود را مبلغان انجيل معرفي كردند و با استفاده گسترده از وسايل ارتباطات جمعي توانستند در جامعه آمريكا نفوذ فراواني به دست آورند و اكنون اين جريان قدرتمندترين و فعال ترين تشكيلات ديني در آمريكا محسوب مي شود و در مراكز سياسي اين كشور نفوذ زيادي دارند.
  مكتب نوظهور صهيونيسم مسيحي
  اصول و مباني جريان مبلغان انجيل در آمريكا و انگليس حمايت همه جانبه عقيدتي و سياسي از صهيونيسم مي باشد و آنها اعتقاد دارند كه پيروان كليساي پروتستان براي ظهور دوباره مسيح بايد چند خواسته مسيح را كه در تفاسير انجيل در قرن بيستم به عنوان پيشگويي هاي انجيل بيان شده، عملي نمايند. اين جريان نوظهور در پروتستانتيسم با عنوان«خواسته هاي مسيح» شهرت دارد.
  پيروان اين مكتب خود را از مبلغان انجيل مي دانند و اعتقاددارند پيروان اين مكتب مسيحيان دوباره تولد يافته مي باشند كه فقط اينان اهل نجات خواهند بود و ديگران هلاك خواهند شد. از ويژگي هاي ممتاز پيروان اين مكتب اعتقاد راسخ و تعصب خاص به صهيونيسم مي باشد و تعصب اين مسيحيان به صهيونيسم بيش از صهيونيست هاي يهودي مقيم اسرائيل و آمريكا مي باشد. مطابق اعتقادات مكتب فوق به وسيله پروتستان ها حوادثي بايد به وقوع بپيوندد تا مسيح دوباره ظهور نمايد و پيروان اين مكتب وظيفه ديني دارند براي تسريع در عملي شدن اين حوادث كوشش نمايند. حوادثي كه توسط آنها بايد عملي شوند، عبارتنداز:
  1- يهوديان از سراسر جهان بايد به فلسطين آورده شوند و كشور اسرائيل در گستره اي از رودخانه نيل تا رودخانه فرات به وجود آيد و يهودياني كه به اسرائيل مهاجرت نمايند اهل نجات خواهند بود.
  2- يهوديان بايد دو مسجد اقصي و صخره در بيت المقدس را منهدم كنند و به جاي اين دو مسجد مقدس مسلمانان، معبد بزرگ را بنا نمايند (از سال ????تا به حال دو مسجد اقصي و صخره در بيت المقدس بيش از صدبار مورد حمله يهوديان و مسيحيان صهيونيست قرار گرفته است)
  3- روزي كه يهوديان مسجد اقصي و مسجد صخره در بيت المقدس را منهدم كنند، جنگ نهايي مقدس (آرماگدون) به رهبري آمريكا و انگليس آغاز شده، در اين جنگ جهاني تمام جهان نابود خواهد شد.
  4- روزي كه جنگ آرماگدون آغاز شود، تمامي مسيحيان پيرو اعتقادات «عملي نمودن خواسته هاي مسيح» كه مسيحيان دوباره تولد يافته مي باشند، مسيح را خواهند ديد و توسط يك سفينه عظيم از دنيا به بهشت منتقل مي شوند از آنجا همراه با مسيح نظاره گر نابودي جهان و عذاب سخت در اين جنگ مقدس خواهند بود.
  5- در جنگ آرماگدون زماني كه ضد مسيح (دجال) در حال دستيابي به پيروزي است، مسيح همراه مسيحيان دوباره تولد يافته در جهان ظهور خواهد كرد و ضد مسيح را در پايان اين جنگ مقدس شكست مي دهد و حكومت جهاني خود را مركزيت بيت المقدس برپا خواهد ساخت و معبدي كه به جاي مسجد اقصي و صخره در بيت المقدس- كه توسط مسيحيان و يهوديان قبل از آغاز جنگ آرماگدون ساخته شده- محل حكومت جهاني مسيح خواهد بود .
  6- دولت صهيونيستي اسرائيل با كمك آمريكا و انگليس مسجد اقصي و مسجد صخره در بيت المقدس را نابود خواهد كرد و معبد بزرگ به دست آنان در اين مكان ساخته خواهد شد و اين رسالت مقدس به عهده آنها مي باشد.
  7- اين حادثه پس از سال 2000 ميلادي حتماً اتفاق خواهد افتاد.
  8- قبل از آغاز جنگ آرماگدون، رعب و وحشت جامعه آمريكا و اروپا را فرا خواهد گرفت.
  9-قبل از ظهور دوباره مسيح، صلح در جهان هيچ معني ندارد و مسيحيان براي تسريع در ظهور مسيح بايد مقدمات جنگ آرماگدون ونابودي جهان را فراهم نمايند.
  رهبران مذهبي فرقه هاي پروتستان در ايالات متحده و انگليس كه به اين مكتب نوظهور «خواسته هاي مسيح» اعتقاد دارند، در دهه 1990 م اعتقادات ياد شده را به شدت در جامعه آمريكا و اروپا تبليغ كرده اند و در 10 سال گذشته در آمريكا در اين زمينه دهها كتاب منتشر شده و فيلم هاي گوناگوني به نمايش درآمده اند . كشيش آمريكايي به نام هال ليندسي كتابي با عنوان « در پبيشگويي هاي انجيل؛ جاي آمريكا كجاست؟» را تأليف كرده كه يكي از پرفروش ترين كتاب هاي سال 2001 در آمريكا به شمار آمده است. در اين كتاب نقش دولت واشنگتن در جنگ آرماگدون بيان شده است. نويسنده در اين كتاب اثبات نموده است كه دولت آمريكا جنگ آرماگدون را رهبري خواهد كرد و مخالفان مسيح در سراسر جهان را كه قبل از آغاز اين جنگ باعث ايجاد رعب و وحشت در جهان شده اند، شكست خواهد داد. در اين جنگ مقدس، دولت انگليس همكار آمريكا خواهد بود. دولت آمريكا در اوج جنگ سرد موشك هاي هسته اي قاره پيماي خود را «شمشير هاي جنگ مقدس» ناميده بود. پيروان اين مكتب در يك دهه گذشته تبليغ كرده اند كه عمليات توفان صحرا عليه عراق در سال 1991 فراهم كردن مقدمه براي جنگ آرماگدون بوده است.
  مسيحيان صهيونيست از فرقه پروتستان ها در آمريكا و انگليس اعتقاد دارند كه مسيح هميشه در امور خاورميانه به سود دولت اسرائيل مداخله نموده است و اعلام مي دارند كه خواست دولت اسرائيل در حقيقت خواست مسيح مي باشد و مذاكرات صلح در خاورميانه بيهوده است و تأسيس كشور اسرائيل بزرگ از رودخانه نيل تا رودخانه فرات، خواست مسيح مي باشد كه به زودي عملي خواهد شد. صهيونيست هاي يهودي هم مطابق اعتقاد به مجموعه قوانين ديني خود «تلمود» به مكتب «خواسته هاي خدا» اعتقاد دارند و مطابق اين اعتقاد آنها برنامه اي را اجرا مي نمايند كه با كمك دولت هاي آمريكا و انگليس و ديگر كشورهاي غربي بتوانند دو مسجد مقدس اقصي و صخره در بيت المقدس را تخريب كرده، كشور اسرائيل بزرگ را با نابودي كامل كشورهاي اسلامي به وجود آورند. به همين منظور ميان صهيونيست هاي يهودي و صهيونيستهاي مسيحي از فرقه پروتستان ها اتحاد و هماهنگي كامل وجود دارد و مسيحيان پيرو اعتقاد «خواسته هاي خدا» همواره اظهار مي دارند هر عملي كه از سوي دولت اسرائيل انجام مي شود، در حقيقت از سوي مسيح طراحي شده است و بايد توسط مسيحيان سراسر جهان مورد حمايت قرار گيرد. به لطف حمايت همه جانبه جهان مسيحي غرب از دولت تل آويو اكنون ذخاير عظيم موشك هاي هسته اي و انواع و اقسام تسليحات شيميايي و ميكروبي در اسرائيل وجود دارد و در واقع، رژيم صهيونيستي را به يك «انبار مهمات و پادگان نظامي جهان مسيحي ايالات متحده آمريكا و غرب» تبديل كرده اند. البته هدف استراتژيك جهان مسيحي غرب اين است كه كشورهاي اسلامي را در زمينه هاي اقتصادي و نظامي براي هميشه ضعيف نگاه دارند.
  يك نويسنده آمريكايي در سال 1997 كتابي با عنوان «خيانت به بيت المقدس» را تأليف نمود كه در آن هر نوع مذاكره صلح با فلسطينيان را خيانت به تعليمات انجيل و خواسته هاي مسيح مي داند و اين مطلب را به خوانندگان القا مي نمايد كه مسيح با آغاز هزاره سوم و قبل از سال 2007 م ظهور خواهد كرد و اسراييل بزرگ را از نيل تا فرات به وجود خواهد آورد.در اين كتاب ها تبليغ مي گردد كه براي تعجيل ظهور مسيح، مسيحيان بايد كشور بابل را- كه عراق كنوني مي باشد- نابود كنند و رودخانه فرات بايد كاملاً خشك گردد. گفتني است كه آنها جنگ آرماگدون را «جنگ فرات» نيز مي نامند.
  رهبران ديني صهيونيسم مسيحي تبليغات گسترده اي در اين باره انجام داده اند. در يك نظرسنجي كه توسط خبرگزاري آسوشيتدپرس در سال 1997 انجام شد، اعلام گرديد ?? درصد جمعيت آمريكا اعتقاد راسخ دارند كه با آغاز هزاره سوم جنگ نهايي آرماگدون در محل فلسطين آغاز خواهد شد و اين جنگ تا مدت هفت سال ادامه خواهد داشت. در اثر اين جنگ دنيا نابود مي شود و در پايان اين جنگ هفت ساله كه آنها آن را «مصيبت بزرگ براي كليسا و مسيحيان» مي دانند، مسيح همراه مسيحيان دوباره تولد يافته ظهور خواهد كرد و دجال را شكست مي دهد و حكومت جهاني خود را با مركزيت بيت المقدس تشكيل خواهد داد.به همين منظور آنها معبد بزرگ را كه موجب جنگ آرماگدون مي شود «معبد مصيبت بزرگ» مي نامند. مطابق اعتقادات صهيونيسم مسيحي، غير از معتقدان به «خواسته هاي مسيح»، تمامي مردم جهان، چه مسيحي و چه غير مسيحي، به دست دجال كشته خواهند شد.
  ارتش صهيونيستي در سال 1967 بخش شرقي بيت المقدس را تصرف كرد و مسجداقصي و مسجد صخره به دست صهيونيست هاي يهودي اشغال گرديد. بعد از آن، رژيم تل آويو همواره اعلام كرد كه بيت المقدس پايتخت ابدي اسراييل است. به همين منظور صهيونيست ها 87 درصد بخش شرقي بيت المقدس را تصرف كرده اند و مردم فلسطين حق ندارند در بخش شرقي اين شهر خانه سازي كنند و حتي خانه هاي فلسطيني ها در اين بخش شهر مرتب تخريب مي گردد و يهوديان در آنجا ساكن مي شوند. صهيونيست ها زير محوطه مسجداقصي و مسجد صخره را كاملاً حفاري كرده اند. صهيونيست هاي مسيحي و يهودي مقيم فلسطين اشغالي و آمريكا اعلام نموده اند كه آنها سقف و ستونهاي معبد بزرگ را آماده كرده اند و مي توانند در كوتاه ترين مدت معبد بزرگ را در جاي مسجداقصي و مسجد صخره احداث نمايند. آنها نقشه معبد بزرگ را در روي جلد كتاب هايي كه در اين موضوع نوشته شده است چاپ كرده اند.
  رهبران صهيونيسم مسيحي و يهودي خود اعلام كرده اند مطابق تفسير مكاشفه يوحنا در انجيل، صهيونيسم رسالت الهي دارند و براي تأسيس دولت اسراييل بزرگ حق دارند علاوه بر سلب مالكيت فلسطينيان حتي نسل كشي فلسطينيان و اعراب را انجام دهند. رهبران ديني پروتستان، مبلغان انجيل را از مسيحي كردن يهوديان منع مي كنند، چرا كه مطابق اعتقادات آنان يهوديان از سراسر جهان بايد به فلسطين مهاجرت نمايند و اسراييل بزرگ را تشكيل دهند و اقدام به ساخت معبد بزرگ نمايند. بيشتر مطلق يهوديان در جنگ آرماگدون توسط ضد مسيح كشته خواهد شد و تعداد اندكي كه زنده خواهند ماند با ظهور حضرت مسيح به وي ايمان خواهند آورد.تروريسم مقدس و مبلغان جنگجوي انجيل مكتب صهيونيسم مسيحي در كشورهاي پروتستان مخصوصاً در ايالات متحده آمريكا و انگليس توسط مبلغان انجيل در سطح گسترده ترويج مي شود.
  نويسنده معروف آمريكايي به نام گريس هالسل در دو كتاب معروف خود برنامه هاي مبلغان «جنگجوي انجيل» مقيم آمريكا را به خوبي افشا كرده بود. نويسنده در اين دو كتاب با عنوان «پيشگويي و سياست» و «مبلغان جنگجوي انجيل در بستر جنگ هسته اي» برنامه هاي مشترك دولت هاي آمريكا، انگلستان و اسراييل با همكاري مبلغان انجيل را براي به وجود آوردن اسراييل بزرگ تشريح مي كند. هالسل كه از كارمندان برجسته دفتر رياست جمهوري آمريكا بود اتحاد محرمانه بين مبلغان انجيل در آمريكا و انگليس با اسراييل را آشكار مي نمايد.تأثير تبليغات گسترده دستگاههاي ارتباط جمعي آمريكا كه كاملاً تحت كنترل صهيونيست ها مي باشند، مردم آمريكا را به زود باورترين مردم جهان تبديل كرده و حادثه 11 سپتامبر هم كينه و نفرت مردم آمريكا و جهان غرب را به خاطر تبليغات هدايت شده عليه اعراب و مسلمانان برانگيخته است. صهيونيست ها و طرفداران آنها كه سال ها يك سلسله برنامه هاي ديني، فرهنگي، اجتماعي، و سياسي خود را تبليغ مي كردند، با حادثه 11 سپتامبر 2001 بهترين فرصت را به دست آوردند تا برنامه هايشان را با سرعت بيشتري به مردم آمريكا و اروپا بقبولانند و در حال حاضر مي كوشند برنامه هاي خود را عملي نمايند. در دوران جنگ سرد، آمريكا اتحادجماهير شوروي سابق را «امپراتوري شر» معرفي مي كرد و بعد از جنگ سرد دستگاههاي ارتباط جمعي آمريكا ترس از مسلمانان را تبليغ كردند و بعد از حادثه 11 سپتامبر اين تبليغات عليه اسلام و مسلمانان جهان در دنياي غرب به اوج خود رسيده است. گروههاي مسيحي پيرو اعتقاد «خواسته هاي مسيح» در آمريكا 100 ميليون پيرو دارند و آنها در هر دو حزب بزرگ آمريكا يعني جمهوري خواه و دموكرات صاحب نفوذ مي باشند و همراه صهيونيست هاي يهودي، دولت واشنگتن را كاملاً در اختيار دارند.آمريكا و ديگر كشورهاي پروتستان در جهان 1500 فرقه مسيحي حامل اين اعتقاد در سطح جهان براي جنگ آرماگدون تبليغات گسترده انجام مي دهند و براي تسريع در ظهور مسيح كوشش مي نمايند وضعيتي را پيش آورند كه سراسر جهان نابود شود.نويسندگان غربي اين اعتقادات را به عنوان تروريسم مقدس معرفي مي كنند. اين گروههاي مسلح مسيحي در آمريكا بعد از حادثه 11 سپتامبر از سوي اف بي اي متهم شده اند كه در پخش «سياه زخم» كه يك اسلحه بيولوژيك مي باشد، در آمريكا نقش داشته اند.
  سياست دولت آمريكا نيز بر «نبرد تمدن ها» استوار است و آنها خود را كدخداي دهكده جهاني اعلام كرده اند و به بهانه مبارزه با تروريسم مي كوشند سلطه خود را بر سراسر جهان گسترش دهند، ولي آمريكا در حال فروپاشي از داخل مي باشد و ريشه حوادث 11 سپتامبر در داخل خود آمريكا وجود دارد. گروههاي صهيونيست مسيحي و يهودي در داخل آمريكا روز به روز قدرتمندتر مي شوند و اكنون در واقع، دولت و مردم ايالات متحده آمريكا در دست اين گروهها گروگان مي باشند.
  منابع:
  1- جان نلسون داربي(John Nelson Darby) متوفي 1882 م كشيش معروف كليساي انگلستان در اواخر قرن نوزدهم با تبليغات خود مكتب جديد صهيونيسم مسيحي را در بين پروتستان ها بنياد نهاد.
  2- John Hagee: The 2001Battle for Jerusalem
  3- Randall Price: The Coming Last Days 1999Temple
  4- Hal Lindsaey Cliff Ford: Battle For Jerusalem Armageddon 2001Books
  5- A Billy Graham: Approaching Hoofbeats the Four Horsemen of the Apocalypse 1983
  b Hal Lindsey: Countdown to Armageddon 1983
  6-A John R Bisagno: And Then Shall the End come 2000
  b Marion F Kremers: God Intervenes in the Middle East 1992
  c George Otis: Lifting the veil on Islam and the End Times 1991
  7- Tom Mclver: The End of the world: An Annotated Bibliography of End- Times Resources 9July 199
  برگرفته از سايت: www.mouood.org

  از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش
  زده ام فالی و فریاد رسی می آید . . .

 2. صلوات ها 6


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

موضوعات مشابه

 1. جمع بندی نظرتون درباره مادر شوهر چیه؟ ((مادر شوهر کُشونه بیایید تماشا))
  توسط safir sabz در انجمن سایر موارد
  پاسخ: 100
  آخرين نوشته: ۱۳۹۴/۰۷/۰۹, ۱۲:۱۱
 2. جمع بندی تایید لات ها و کفتربازها توسط امام صادق علیه السلام
  توسط صدور انقلاب در انجمن جعل حدیث
  پاسخ: 2
  آخرين نوشته: ۱۳۹۳/۱۰/۱۵, ۱۴:۴۵
 3. جمع بندی آیا دانش کنونی تایید می کند که سید های امروزی فرزند پیامبر اسلام هستند؟
  توسط نوری نیرو در انجمن دین و حقوق بشر
  پاسخ: 40
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۹/۱۶, ۲۲:۱۶
 4. پاسخ: 105
  آخرين نوشته: ۱۳۹۲/۰۸/۱۶, ۱۰:۲۶

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود