دانلود صوتی زره حضرت علی علیه السلام و مسیحی

تب‌های اولیه

1 پست / 0 جدید
دانلود صوتی زره حضرت علی علیه السلام و مسیحی

در زمان خلافت علی - عليه‏السلام - در كوفه ، زره آن حضرت گم شد . پس‏ از چندی در نزديك مرد مسيحی پيداشد . علی او را به محضر قاضی برد ، و اقامه دعوی كرد كه : " اين زره از آن من است ، نه آن را فروخته‏ام و نه‏ به كسی بخشيده ‏ام . و اكنون آن را در نزد اين مرد يافته‏ام " . قاضی به‏ مسيحی گفت : " خليفه ادعای خود را اظهار كرد ، تو چه می‏گويی ؟ " او گفت : " اين زره مال خود من است ، و در عين حال گفته مقام خلافت را تكذيب نمی‏كنم ( ممكن است خليفه اشتباه كرده باشد ) . "

قاضی رو كرد به علی و گفت : " تو مدعی هستی و اين شخص منكر است ، علي هذا بر تو است كه شاهد برمدعای خود بياوری " .
علی خنديد و فرمود : " قاضی راست می‏گويد ، اكنون می‏بايست كه من شاهد بياورم ، ولی من شاهد ندارم " .
قاضی روی اين اصل كه مدعی شاهد ندارد ، به نفع مسيحی حكم كرد ، و او هم‏ زره را برداشت و روان شد .
ولی مرد مسيحی كه خود بهتر می‏دانست كه زره مال كی است ، پس از آنكه‏ چند گامی پيمود وجدانش مرتعش شد و برگشت ، گفت : " اين طرز حكومت و رفتار از نوع رفتارهای بشر عادی نيست ، از نوع حكومت انبياست " ، و اقرار كرد كه زره از علی است .
طولی نكشيد او را ديدند مسلمان شده ، و با شوق و ايمان در زير پرچم علی‏ در جنگ نهروان می‏جنگد ( 1 ) .

پاورقی :
. 1 الامام علی صوت العدالة الانسانية ، صفحه 63 نيز بحار ، جلد 9 ، چاپ تبريز ، صفحه 598 ( با اختلافی