" به یاد شهید احمد فرحان " انقلابات امت اسلامی-آخرین تحولات بحرین...

تب‌های اولیه

491 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
" به یاد شهید احمد فرحان " انقلابات امت اسلامی-آخرین تحولات بحرین...

سلام :Gol:
خیلی روشنه که چی می خوام بگم :Sham:
22 بهمن سال 57 انقلاب اسلامی مردم ایران
بهمن 89 انقلاب مردم تونس و مصر

و بهمن سالهای آینده ؟؟؟
و شاید انقلاب جهانی مهدی موعود !!!:hamdel:
موفق در پناه حق:Gol:

سلام :Gol:
وقتی ماه بهمن می رسه
یادمون می یاد که کار بزرگی در پیش داریم
مبارزه با طاغوت
طاغوت کسی است که بجای دعوت به خدا به خود می خواند
و امروز آمریکا
و فردا که مهدی موعود آمد
با یک جهان طاغوت زده روبروییم
کار بزرگی است
آفرین به بهمن
یادآوری خوبی است
هم یادآور گذشته و هم آینده :Sham:
موفق در پناه حق
:Gol:

به لاله در خون خفته
شهید دست از جان شسته
قسم به فریاد آخر، به اشک لرزان مادر
که راه ما باشدا راه تو ای شهید

قسم به اسم آزادی
به لحظه ای که جان دادی
به قلب از هم پاشیده
شهید در خون غلطیده
که راه ما باشد، راه تو ای شهید
همه به پیش، به یک صدا، جاویدان بادا ایران عزیز ما...

یاد آنان که برای رسیدن به آزادی ، برای نابودی ظلم، برای از میان برداشتن تبعیض، برای ایران و برای اسلام پاک بی آلایش، در خون خود غلطیدند گرامی باد.

به راستی رهروان راستین حسینی بودند که حتی به مصلحت هم...............

روحشان با امامشان حسین(ع) محشور باد.:Sham:

[="Red"][بسم الله الرحمن الرحیم

وَ نُریدُ اَن نَمُنَ عَلی الذینَ اسُتضعِفوُا فِی الاَرضِ وَ نَجعَلَهُم اَئِمَهً وَنَجعلَهُم الوارِثیِن قصص/5[/]

[="black"]همان مقلب القلوب که بیش از سی سال پیش دلهای ایرانیان را به سوی حقیقت و حق خواهی کشید اکنون دلهای مردم مصر را نشانه رفته است و چشم مردم آن مرز و بوم باز شده است . انقلاب اسلامی ایران بامجاهدتهای چندین ساله امام خمینی (ره) صورت گرفت و با تلاشهای جانشین بر حقش و مسئولان کشور به خوبی مسیر خود را طی کرد ، امروز این در خت مبارک به بار نشسته و می بینیم که مردم جهان ، دوست ودشمن خود را چقدر خوب می شناسند .
دیگر آن مستکبران دغلکار با پوشیدن لباس گوسفند نمی توانند نحوست باطنی خویش را پنهان کنند و با شعارهای دموکراسی و آزادی بر گرده انسانهای زمین سوار شوند و به سوی مقاصد شومشان بتازند.

به امید آنکه مردم مصر ودیگر کشورهای عربی با بصیرت کافی بتوانند کشور خود را از اسلام ناب سیراب کنند و زمینه ای برای ظهور هرچه زودتر امام زمان (عج) فراهم کنند . به امید یک لبخند از آن منجی تنها . :goleroz: [/]

[="navy"]من و تو قهرمانانی سر افرازیم که بسیاری از مردم جهان آرزو دارند روزی مانند ما شوند ،آزاد از سلطه مستکبران و سر بلند و با افتخار زندگی کنند.

پس بیا در این دنیای مجازی به نوبه خود فعالیتی داشته باشیم به این امید که به گوش آن مردم الهی برسد وبرای آنها مایه دلگرمی باشد.[/]

[="blue"]لذا خواهشمندم هر گونه دل نوشته ، پیام ، پوستر و ... را در این پست قرار دهید تا عزیزان دیگر از آن در سایت ها و وبلاگهایشان استفاده کنند.[/]:Kaf:

«من امیدوارم که ملت هاى دیگر هم توجه بکنند و اقتدا بکنند به این ملت ایران. ملت مصر اعتنا نکند به این حکومت جائرى که اعلام مى‏کند که ما هرکس اسم از اسلام ببرد سرکوب مى‏کنیم. بدانند که اسلام در مصر در خطر است و واجب است بر زن و مرد مصرى که قیام کنند و این حکومت فاسد را، که از اول اعلام جنگ با اسلام داده است، سرکوب کنند.»
صحیفه امام جلد ‏۱۵، صفحه ۳۱۸

ملت مصر، حسنی مبارک را هم به جهنم واصل خواهند کرد
«این رئیس جمهور تحمیلی ثانی [حسنی مبارک‏] که خیال دارد در مصر مثل آن [انور سادات‏] حکومت کند، دربست خودش را در اختیار آمریکا گذاشته است؛ قبل از اینکه به ریاست برسد اعلام همبستگی خودش را با اسرائیل و آمریکا کرده است. ندیده است که همان طوری که سلف طالحش به واسطه خشم ملت به جهنم واصل شد، همین عمل را با او هم خواهند کرد. ملت مصر باید این مطلب را بداند که اگر قیام کند بر خلاف این توطئه ها ج همان طوری که ایران قیام کرد- آنجا هم پیروز خواهد شد. ملت مصر از حکومت نظامی نترسد و به او اعتنا نکند و همان طور که ایران حکومت نظامی را شکست و به خیابان ها ریخت، آن ها هم بشکنند و به خیابان ها بریزند و این تفاله های آمریکا را بیرون بریزند. ملت مصر ننشینند تا این قدرت از بین رفته دوباره دست و پای خودش را جمع کند و نفوذ خودش را بر ملت تحمیل کند. امروز روزی است که ملت مصر باید قیام کند. امروز روز ضعف دولت است و قدرت ملت. این تکلیفی است برای ملت مصر، برای علمایی که وابسته به حکومت نیستند. این تکلیفی است برای علما. علمای مصر به پا خیزند و برای خاطر خدا از اسلام دفاع کنند. امروز شما پیروزید. ملت مصر امروز قدرت دستش است. ارتش معلوم نیست با دولت باشد مگر آن هایی که جیره خوار آمریکا هستند. ارتش مصر توجه کند به اینکه اگر بخواهد پشتیبانی کند از این حکومتی که اعلام کرده است که من تابع آمریکا و اسرائیل هستم و من هر کس دم از اسلام بزند او را خفه می کنم [ننگ است و] این ننگ را ارتش مصر به خودش راه ندهد و مهلت ندهد تا بعد از این باز اسرائیل بیاید و به شما حکومت کند و اسرائیل و آمریکا مقدرات شما را در دست گیرند.»
صحیفه امام، جلد ‏۱۵، صفحه ۲۸۵

امام و مردم مصر

صحبت های امام خمینی (ره)با مردم مصردر مورد مقابله با زور وظلم ومقابل دیکتاتوری زمان

دریافت فایل تصویری

سلامتی آقا امام زمان(عج)وامام خامنه ای صلوات

:Gol::Gol::Gol:

بسم الله الرحمن الرحیم

[="Navy"]طرح ختم صلوات هدیه به روح پر فتوح رهبر کبیر آزادگان جهان امام خمینی (ره) و شهیدان این راه بی پایان[/]

[="Black"]به نیت هر چه بیشتر شدن امداد های الهی و عنایاتت خاص خداوند برای پیروزی امت اسلامی مصر و آینده ای اسلامی به رهبری فردی متدین که گماشته امریکا واسراییل نباشد . و فراهم شدن هر چه بیشتر زمینه در کل جهان برای ظهور امام عصر (عج)[/] [="Green"] اللهم عجل لولیک الفرج[/]

ارسال هر شاخه گل (:Gol:) به معنای متعهد شدن برای فرستادن 100 صلوات به این نیت است

[="Lime"]یامهدی ادرکنی:goleroz:[/]

po0neh;81882 نوشت:
از مسئولان سایت خواهش می کنم این تایپیک رو ادغام نکنند تو یه موضوع جدا مطرح بشه بهتره برا همین تو عنوانش به مصر تصریح کردم !!!!

:Gol::Gol:

به نام خدا
یاوران منجی و پونه گرامی
قبلا تاپیک مصر توسط جناب حامد (همین تاپیک)
تنظیم شده و تمامی پستهای شما حضرات اعم از صلوات و .....
به اینجا منتقل می شود
خواهشمندم از درج مطالب دیگر به غیر از مباحث پرسمانی در این راستا از کارشناسان سایت
جدا خودداری کنید
قبلا از عنایت شما سپاسگزارم
هدف و مقصد یکی است:Gol:
تذکر: از زدن هر گونه شکلک و...بدون نوشتار خودداری کنید وفقط بادکمه صلوات تایید کنید
متشکرم

[="blue"][="red"]گزیده‌ای از سخنان ولی‌امر مسلمین درباره ملت و دولت مصر[/]

حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، سال گذشته در دیدار با گروه‌های مبارز فلسطینی، به تحولات منطقه و مساله فلسطین اشاره کردند و فرمودند: «شکى نيست که بر اساس حقايقى که خداى متعال تقدير کرده است، خاورميانه‌ى جديد شکل خواهد گرفت و اين خاورميانه، خاورميانه‌ى اسلام خواهد بود».
به بهانه‌ی «اتفاقات اخیر در کشور مصر»، پایگاه اطلاع‌رسانی حضرت ‌آیت‌الله العظمی خامنه‌ای، در ویژه‌نامه‌ای به بررسی تحولات اخیر در کشورهای اسلامی منطقه خاورمیانه می‌پردازد.
در اولین بخش از این ویژه‌نامه، گزیده‌ای از سخنان معظم‌له درباره ملت و دولت مصر در اختیار مخاطبان قرار می‌گیرد:

[="#ff0000"] ملت مصر خيانت سران خودش را تحمل نخواهد کرد[/]
آمريکا اشتباه مى‌کند. آمريکا با جمع کردن دولتهاى عرب دور يک ميز براى چنين مذاکره‌ى ننگينى، دولتهايى را که در آن‌جا جمع شده‌اند، پيش مردمشان منفورتر مى‌کند. مگر مردم کشورهاى عرب حاضرند موافقت کنند که رؤسايشان بروند خانه‌ى ملت فلسطين را به ديگران بفروشند؟ با اين کار، فاصله‌ى بين اين رؤسا اگر خداى ناکرده به چنين امضايى برسند و ملتهايشان، بيشتر خواهد شد. اين کار، ملتهايشان را خشمگينتر خواهد کرد. ملت مصر را خشمگينتر خواهد کرد. آن بيچاره‌ى مصرى، بلند مى‌شود مثل سائل به کف، مى‌رود به آمريکا، براى شکايت کردن از ايران! شکايت پيش آن بيچاره‌اى بکند که خود او، بيشتر از اين، دلش از ايران پر است و از آن شکايت دارد!

از ايران چرا شکايت مى‌کنى؟! از اسلام شکايت کن! از ملت مسلمان خودت شکايت کن! آن آقا اگر قرار است از کسى شکايت کند، از ملت مصر بايد شکايت کند. ملت مصر، ملت مسلمانى است. ملت مصر، داراى سابقه در اسلام است. ملت مصر، افتخارات بزرگى در راه افکار نو اسلامى و مبارزات اسلامى دارد. اين ملت، ملت غيورى است. يقين است که اين ملت، حاضر نيست خيانت سران خودش را تحمل کند و با آنها درگيرى پيدا مى‌کند.

درگيرى مردم مصر، به ما چه ارتباطى دارد؟ ما هر جا مسلمانان بيدار شوند، خوشحال مى‌شويم. هر جا مسلمانان مشتشان را در برابر دشمنان دينشان گره کنند، خوشحال مى‌شويم. هر جا مسلمانان کتک بخورند، ما غمگين مى‌شويم و احساس مسؤوليت مى‌کنيم؛ ولى ما نيستيم که بخواهيم وارد شويم و ملتى مثل ملت مصر را متوجه تکاليفشان کنيم. آنها خودشان تکليفشان را مى‌دانند؛ خودشان آگاهند که چه بايد بکنند و درست هم فهميده‌اند. ملت مصر درست فهميده است؛ جوانان مصر درست فهميده‌اند که در مقابل حکومتى که به آرمان اسلامى و به آرمان فلسطين و به سرنوشت کشورهاى اسلامى خيانت مى‌کند، ايستاده‌اند. اين، به ما ارتباطى ندارد. اشتباه اينها در همين است، که قوت و نيرو و تأثير اسلام را نمى‌توانند بفهمند.
بيانات در ديدار مسؤولان و کارگزاران حج 08/02/1372
[/]

[="purple"]
[="magenta"] مسلمانان در عزلت بودند[/]
در آفريقا، در آسيا و در خاور ميانه، چقدر کشورهاى اسلامى وجود دارد که در آنها نظامهايى رفت و نظامهاى ديگرى آمد؛ اما همه جا مسلمانان در انزوا و عزلت بودند. مثلا کشورى مثل عراق، رژيم سلطنتى داشت. رژيم سلطنتى رفت، رژيم ديگرى بر سر کار آمد. آن هم رفت، عده ديگرى آمدند. بعد آنها رفتند، يک عده‌ى ديگر جايشان را گرفتند. باز آن عده رفتند و عده ديگرى آمدند. تا اين‌که نوبت به بعثيها رسيد. در تمام اين نقل و انتقالها، کسانى که جايشان خالى بود، مسلمانان بودند. اکثريت قاطع مردم عراق، مسلمانند؛ اما در تحولات مذکور، اصلا خبرى از حضور آنها نبود! يا فرض بفرماييد در کشور مصر - البته آن‌جا، جمعيتى به نام «اخوان المسلمين» بود - تحولى شد و رژيم سلطنتى از بين رفت. با از ميان رفتن رژيم سلطنتى، رژيم جمهورى و انقلابى بر سر کار آمد که چهره‌ى شاخصش «عبدالناصر» بود. بعد، عبدالناصر مرد، ديگرى آمد. بعد او رفت، ديگرى آمد. در تمام اين مدت - البته تا قبل از پيروزى انقلاب اسلامى - همه‌ى تحولات، برکنار از جريان اسلامى و عناصر اسلامى بود. اصلا عناصر اسلامى، کاره‌اى نبودند. در همان انقلاب اول مصر هم، عناصر اسلامى مؤثر بودند؛ اما به مجرد اين‌که حکومت جديد تشکيل شد، کنارشان زدند. بعضى را به زندان افکندند، بعضى را کشتند و بعضى را از صحنه خارج کردند. اين‌جا هم اسلام، حضورى نداشت.
بيانات در خطبه‌هاى نماز جمعه‌ى سوم رمضان 1415، 14/11/1373

[="#ff00ff"] مثل همان فريادى که ملت ايران کشید...[/]
در کشور مصر، يک عده جوان مسلمان، يک عده مردم مسلمان، مى‌ايستند و شعار اسلامى مى‌دهند و هيچ ارتباطى هم برحسب ارتباطات معمولى انسانى، بين آنها و مردم ما نيست. اما به قدرى شعارهاى آنها به شعارهاى ما نزديک است، که رئيس جمهور بدبخت روسياهشان مى‌گويد «اينها از طرف ايران تحريک شده‌اند!» ما چه ارتباطى با آنها داريم؟ آنها مسلمانند. خود آنها شعار قرآن مى‌دهند. خود آنها هستند که احساس مى‌کنند بايد در راه خدا حرف بزنند، فرياد بکشند و حرکت کنند؛ مثل همان فريادى که ملت ايران در دوران طاغوت عليه آمريکا و عليه استکبار و استبداد جهانى کشيد و باز هم مى‌کشد.
بيانات در ديدار فرماندهان «بسيج» سراسر کشور 27/08/1371

[="#ff00ff"] برای استکبار، شیعه و سنی فرقی نمی‌کند[/]
او که با اصل اسلام دشمن است، در خصومت، برايش شيعه و سنى فرقى نمى‌کند. ديديم که استکبار چگونه روى انقلابيون سنى در فلسطين و مصر فشار مى‌آورد. اينها که شيعه‌ى دوازده امامى نيستند. همه‌ى اينها برادران اهل سنت ما هستند. مى‌بينيد که چه فشارى روى اينها مى‌آورند. براى استکبار که فرقى نمى‌کند. اما او که با اسلام و شعب اسلام و ملت اسلام - از هر شکلش - مخالف است، حالا در موضع يکى از اين فرقه‌ها قرار مى‌گيرد و عليه يک فرقه‌ى ديگر تلاش مى‌نمايد و پول خرج مى‌کند. ما بايد هوشيار باشيم.
سخنرانى در ديدار با گروهى از روحانيون 05/10/1368

[="#ff00ff"] شکنجه‌ی گروه‌های مسلمان در مصر [/]
گروههاى مسلمانى که براى دفاع از اسلام قيام مى‌کنند، به‌وسيله‌ى سردمداران آن کشورها به راحتى زير فشار و شکنجه و زندان قرار مى‌گيرند و قدرتهاى جهانى هم از اينها - يعنى از دولتها - حمايت مى‌کنند. مصر، امروز اين گونه است. بسيارى از کشورهاى ديگر در دنيا همين گونه‌اند.
سخنرانى در ديدار با جمع کثيرى از جانبازان، خانواده‌هاى معظم شهدا، اسرا، 24/08/1368

[="#ff00ff"] حمایت آمریکا از حکومت وابسته‌ی مصر[/]
در مصر روشنفکرترين نسلهاى مسلمان، مورد تعقيب خشن و خشم‌آلود رژيم فاسد و نالايق آن کشور قرار مى‌گيرند، و حکومت وابسته و حقير آن کشور بزرگ مورد تشويق و کمک مالى و امنيّتى آمريکا قرار مى‌گيرد.
پيام به حجاج بيت‌الله الحرام 28/02/1372
[="#ff00ff"]
مردم مصر، محب اهل بیتند[/]
امروز، در کشور مصر، مسجد «رأس الحسين» آن‌جا که خيال مى‌کنند سر مقدس آن بزرگوار مدفون است محل تجمع عواطف مردم محب‌ اهل بيت مصر است. ملت مصر، ملت خوبى است. کار به رژيم و دولت آن کشور نداريم. ملت محب اهل بيت است.
بيانات در جمع علما، طلاب و روحانيان، در آستانه‌ى ماه «محرم» 26/03/1372
[/]

بسم الله الرحمن الرحیم
با سلام
طبق روایتی امیر مردم مصر به دست مردم کشته می شود!!!
وَ قَتْلُ أَهْلِ مِصْرَ أَمِيرَهُمْ وَ خَرَابُ الشَّامِ وَ اخْتِلَافُ ثَلَاثَةِ رَايَاتٍ فِيهِ وَ دُخُولُ رَايَاتِ قَيْسٍ وَ الْعَرَبِ إِلَى مِصْر
الإرشاد في معرفة حجج الله على العباد، ج‏2، ص: 369
مصريها رئيس خود را ميكشند و شام خراب مى‏شود. سه پرچم در آنجا با هم مقابل ميشوند. پرچمهاى قيس و عرب، بمصر وارد ميشوند.

سلام.

چون خمس و زکات نمی دهند؟

وقتی رهبر حمایت کرده پس خوبه!

انشاالله نمیمیریم ظهور هم ببینیم.

به من چه .....

این مصری مغز که ندارن داشتن زندگی می کردن حالا 100 سال عقب می افتن !

یه سوزن به خودمون بزنیم یه جوالدوز به دیگران ؟!

هیچکس;82664 نوشت:
یه سوزن به خودمون بزنیم یه جوالدوز به دیگران ؟!

:Gig:

madanchi11;82631 نوشت:
به من چه .....

این مصری مغز که ندارن داشتن زندگی می کردن حالا 100 سال عقب می افتن !

:Kaf::Kaf::Kaf:

خطبه عربی را از اینجا دانلود کنید

بسم الله الرحمن الرحیم

السلام على أبناء ‌الأمة الإسلامیة في كل مكان. على ساحة العالم الإسلامي الیوم إرهاصات حادثة عظیمة مصیریة كبرى، حادثة تستطیع أن تغیّر معادلات الاستكبار في هذه المنطقة لصالح الإسلام و لصالح الشعوب، حادثة تستطیع أن تعید العزة و الكرامة للشعوب العربیة و الإسلامیة، و تنفض عن وجهها غبار عشرات السنین مما جناه الغرب و أمریكا بحق هذه الشعوب العریقة الأصیلة من ظلم و استهانة و إذلال. إن هذه الحادثة الإعجازیة بدأت على ید الشعب التونسي و بلغت ذروتها بسواعد الشعب المصري الرشید العظیم. لقد انحبست الأنفاس في صدور العالم الغربي و العالم الإسلامي - و لكل واحد أسبابه - و هم یترقبون ما سیحدث في مصر الكبرى، مصر نوابغ القرن الأخیر، مصر محمد عبده و السید جمال، مصر سعد زغلول و أحمد شوقي، مصر عبد الناصر و الشیخ حسن البنا، مصر عام 1967 و 1973 ، یترقبون مدى ارتفاع رایة همّة المصریین. فلو أن هذه الرایة انتكست - لا سمح الله - فسیعقب ذلك عصر حالك الظلام، و إن رفرفت على القمم فإنها ستطاول عنان السماء.

الشعب التونسي استطاع أن یطرد الحاكم الخائن المنقاد لأمریكا و المجاهر بعدائه للدین، و لكن من الخطأ الظن بأن هذه هي النتیجة المطلوبة. النظام العمیل لا یسقط بخروج المكشوفین من رموزه. لو حلّ محلّ هذه الرموز بطائنها لم یتغیّر شیء، بل إنه الشراك الذي ینصب أمام الشعب. في الثورة الإسلامیة الكبرى في إیران حاولوا مراراً إیقاع شعبنا في مثل هذا الفخ لكن وعي الشعب و قائده الإلهي العظیم أدرك دسیسة الأعداء و أحبطها و واصل الطریق حتى نهایته. و أما مصر، فإن مصر نموذج فرید، لأن مصر في العالم العربي بلد فرید. مصر أول بلد في العالم الإسلامي تعرف على الثقافة الأوربیة، و أول بلد أدرك أخطار هجوم هذه الثقافة و تصدى لها. إنه أول بلد عربي أقام دولة مستقلة بعد الحرب العالمیة‌ الثانیة، و دافع عن مصالحه الوطنیة‌ في تأمیم قناة السویس، و أول بلد وقف بكل طاقاته إلى جانب فلسطین و عرف في العالم الإسلامي بأنه ملجأ للفلسطینیین. السید جمال لم یكن مصریاً لكنه لم یر في غیر شعب مصر المسلم من یفهم همّه الكبیر. إن الشعب المصري أثبت جدارته في ساحات النضال السیاسي و الدیني، و سجّل مواقفه المشرفة على جبهة التاریخ. لم یكن محمد عبده و تلامیذه و سعد زغلول و أتباعه أشخاصاً عادیین. كانوا من النوابغ الشجعان و الواعین الذین یحقّ لمصر أن تفخر بهم و بأمثالهم. إن مصر بهذا العمق الثقافي و الدیني و السیاسي قد احتلت بحق مكان الریادة في العالم العربي. إن أكبر جریمة أرتكبها النظام الحاكم في مصر هي أنه هبط بهذا البلد من مكانته الرفیعة إلى مرتبة آلة طیّعة بید أمریكا في لعبتها السیاسیة على صعید المنطقة. إن هذا الانفجار الذي نشهده الیوم في الشعب المصري هو الجواب المناسب لهذه الخیانة الكبرى التي ارتكبها الدكتاتور العمیل بحق شعبه. إن الساحة تموج الیوم بألوان التحلیل بشأن نهضة الشعب المصري، و كلّ یدلي بدلوه في هذا المجال، غیر أن كل من یعرف مصر یفهم بوضوح أن مصر تدافع الیوم عن عزتها و كرامتها. مصر ابتلیت بخیانات صادرت كرامتها. إن شعباً في ذروة العزة قد أذلوه إرضاءً لغرور أعدائه و تكبرهم. إن موقف مصر من القضیة الفلسطینیة یشكل نموذجاً بارزاً لمكانة مصر. فلسطین منذ عشرات السنین تشكل أبرز محور في مسائل المنطقة، و مسائل هذه المنطقة متداخلة مترابطة بحیث لا یستطیع أي بلد أو أي شعب أن یتصور مصیره بمعزل عن القضیة الفلسطینیة. و لیس ثمة‌ أكثر من جهتین:‌ إما دعم لفلسطین و نضالها العادل أو الوقوف في الجبهة المقابلة. أما شعوب المنطقة فقد بیّنت موقفها منذ البدایة تجاه هذا الاصطفاف، فحین یتجه أي نظام حاكم إلى دعم القضیة الفلسطینیة‌ فإنه ینال التفاف شعبه و الشعوب العربیة و المسلمة، و لقد جرّبت مصر ذلك في الستینات و أوائل السبعینات، لكنه حین یقف في الصف الآخر فإن الشعب یعرض عنه، و في مصر ظهرت الهوة ‌العمیقة بین الدولة و الشعب بعد اتفاقیة ‌العار في كامب دیفید. إن الشعب المصري استرخص النفس و النفیس لمساعدة فلسطین في 67 و 73 لكنه رأى بعد ذلك بأمّ عینیه أن حكامه هرولوا على طریق العمالة‌ و الطاعة لأمریكا إلى درجة جعلت مصر حلیفة وفیة ‌للعدو الصهیوني الغاصب. إن سیطرة أمریكا على حكام مصر قد بددت كل جهود هذا الشعب السابقة في دعم فلسطین و بدلت النظام المصري إلى عدو لدود لفلسطین و أكبر حام للصهاینة المعتدین، بینما حافظت سوریة شریكة مصر في حرب 67 و 73 على مواقفها المستقلة رغم ما واجهت من ضغوط أمریكیة هائلة. و بلغ بالنظام المصري العمیل أن الشعب المصري شاهد لأول مرة في التاریخ أن حكومته تقف في حرب إسرائیل على غزة‌ إلى صف الجبهة الإسرائیلیة، و لم تمتنع عن المساعدة فحسب بل كانت نشطة في دعم جبهة العدو. سوف لا ینسى التاریخ أبداً أن حسني مبارك هو نفسه الذي وقف بقوة إلى جانب إسرائیل و أمریكا في حرب إسرائیل و أمریكا على غزة، حیث قتل النساء و الرجال و الأطفال خلال 22 یوماً من القصف المتواصل، و فیما فرض قبل ذلك و بعده على غزة من حصار ظالم. أیة معاناة و محنة ‌عاشها الشعب المصری تلك الأیام. شاشات التلفزیون نقلت لنا جانباً من مشاعر المصریین و هم یبكون بسبب عدم فسح المجال أمامهم لمساعدة إخوتهم الفلسطینیین. لقد بلغ السیل الزبى بهذا الشعب، و لم یعد یحتمل أكثر هذا الوضع، و ما نشاهده في القاهرة و بقیة‌ المدن المصریة هو انفجار هذا الغضب المقدس و هذه العقد المتراكمة‌ في قلوب الرجال و النساء الأحرار المصریین خلال السنوات الطویلة جرّاء مواقف هذا النظام الخائن العمیل المعادي للإسلام. نهضة‌ الشعب المصري المسلم حركة إسلامیة‌ تحرریة، و أنا باسم الشعب الإیراني و باسم الحكومة الثوریة الإیرانیة أحیّي الشعب المصري و الشعب التونسي سائلاً الله سبحانه أن یمنّ علیكم بالنصر المؤزّر الكامل. إنني أشعر بالفخر و الاعتزاز لنهضتكم.

أیها الإخوة و الأخوات المصریین و التونسیین، لا شك أن نهضات الشعوب ترتبط بظروفها الجغرافیة‌ و التاریخیة‌ و السیاسیة و الثقافیة الخاصة ببلدانها، و لا یمكن أن نتوقع أن یحدث في مصر أو تونس أو أي بلد آخر ما حدث في الثورة الإسلامیة الكبرى بإیران قبل أكثر من ثلاثین عاماً، و لكن هناك مشتركات أیضاً، و تجارب كل شعب تستطیع أن تكون نافعة للشعوب الأخرى، و ما نراه مفیداً أن نقدمه من تجارب في الظروف الراهنة هي:

أولاً: إن نهضة‌ الشعوب هي في الواقع حرب بین إرادتین: إرادة‌ الشعب و إرادة أعدائه. و كل جانب كان أكثر و أقوى عزة‌ و أكثر تحملاً للصعاب فهو منتصر حتماً. یقول سبحانه: «إنّ الّذینَ قالُوا رَبُّنُا اللَّه ثُمَّ استَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِكَه ألَّا تَخافُوا وَ لا تَحزَنُوا وَ أبشِرُوا بِالجَنَّهِ الَّتی كُنتُم تُوعَدونَ».
و یخاطب رب العالمین رسوله بالقول:‌ « فَلِذَٰلِكَ فَادْعُ وَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ وَلَا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ ».
العدو یسعى بممارسة‌ القوة و الخداع أن یوهن من إرادتكم فاحذروا من ضعف إرادتكم.

ثانیاً: العدو یحاول بث الیأس من تحقیق أهدافكم بینما الوعد الإلهی یقول: «وَنُرِيدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ».
فثقوا ثقة تامة‌ لا یعتریها تردد بوعد الله المؤكد حیث یقول عزّ من قائل: «وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ ».

ثالثاً: العدو یسوق إلیكم قواه الأمنیة المجهزة كي یبعث الرعب و الفوضى بین الناس. لا تهابوهم.. أنتم أقوى من هؤلاء المأجورین. أنتم الآن في مرحلة‌ تشبه المرحلة التي خاطب فیها الله سبحانه رسوله حیث قال: «يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ حَرِّضِ الْمُؤْمِنِينَ عَلَى الْقِتَالِ إِن يَكُن مِّنكُمْ عِشْرُونَ صَابِرُونَ يَغْلِبُواْ مِئَتَيْنِ وَإِن يَكُن مِّنكُم مِّئَةٌ يَغْلِبُواْ أَلْفًا مِّنَ الَّذِينَ كَفَرُواْ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لاَّ يَفْقَهُونَ». أنتم تستطیعون بالاتكال على الله و الاعتماد على الشباب الغیور أن تتفوقوا على كل عبث و فوضى و إرهاب.

رابعاً: إن سلاح الشعوب المهم في مواجهة قوى الطغیان و الحكام العملاء هو الاتحاد و الانسجام. العدو یسعى بأنواع أسالیب المكر أن یفتّت تلاحمكم، و من ذلك إثارة مواضع الافتراق، و رفع الشعارات المنحرفة‌، و طرح وجوه غیر موثوقة لتكون بدیلة للرئیس الخائن. حافظوا على اتحادكم حول محور الدین و إنقاذ البلد من شر عملاء العدو.. «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّـهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا».

خامساً: لا تثقوا بما یلعبه الغرب و أمریكا من دور و ما یقومون به من مناورات سیاسیة في نهضتكم. هؤلاء كانوا قبل أیام یدعمون النظام الفاسد و هم الیوم بعد أن یئسوا من الاحتفاظ به راحوا یعزفون على نغمة‌ حق الشعوب. هؤلاء یسعون بذلك أن یبدلوا عمیلاً بعمیل، و أن یسلطوا الأضواء على بعض الوجوه لیفرضوا عملائهم علیكم. هذه إهانة لمشاعر الشعوب. ارفضوا ذلك و لا تقبلوا بأقل من استقرار نظام كامل مستقل و شعبي و مؤمن بالإسلام.

سادساً: الظرف یتطلب من علماء‌ الدین و الأزهر الشریف بتاریخه النضالي المعروف أن ینهضوا بدورهم بشكل بارز، فحین یبدأ الشعب ثورته من المساجد و من صلوات الجمعة‌ و یرفع شعار «الله أكبر» فإن المتوقع من علماء الدین أن یتخذوا موقفاً أبرز، و هو توقع في محله.

سابعاً: الجیش المصري الذي یحمل على صدره وسام المشاركة‌ في حربین على الأقل مع العدو الصهیوني یتعرّض الیوم لاختبار تاریخي كبیر. العدو یطمع أن یدفع به لقمع الجماهیر. لو حدث هذا - لا سمح الله - فإنه یشكل ثغرة لهذا الجیش الفخور لا یمكن سدّها. إن الذي یرتعد أمام الجیش المصری یجب أن یكون العدو الصهیوني لا الشعب المصري. مما لا شك فیه أن عناصر من الجیش المصري الذي هو من الشعب و من أبناء الشعب ستلتحق بالجماهیر إن شاء الله. عندئذ ستتكرر هذه التجربة الحلوة ‌في مصر مرة أخرى.

ثامناً و أخیراً: إن أمریكا التي دعمت الحكام العملاء ثلاثین عاماً خلافاً لإرادة الشعب المصري لیست الآن في موقف یؤهلها أن تدخل في قضیة مصر في وساطة أو نصیحة. انظروا بعین الشك و التشاؤم في هذا الشأن إلى كل توصیة و خطوة أمریكیة و لا تثقوا بها.

أیها الإخوة و الأخوات، نستطیع أن نفهم بوضوح أن نهضة‌ الشعب المصری یوجّهها جمع من نخب السیاسة‌ و الحكماء بالتشاور و التنسیق بینهم، و نتضرع إلى الله أن یأخذ بأیدیهم، غیر أن الذي ذكرناه إنما هو تجاربنا، و أنا باعتباري أخاً لكم في الدین و انطلاقاً من التزامي الدیني قدمت لكم تلك التجارب.
یا أبناء الكنانة، إن الأبواق الإعلامیة‌ للعدو سوف ترفع عقیرتها كما فعلت من قبل بالقول إن إیران ترید أن تتدخل، ترید أن تنشر التشیع في مصر، ترید أن تصدّر ولایة‌ الفقیه إلى مصر، و ترید و ترید... هذه أكاذیب ملأت آذاننا خلال ثلاثین عاماً الهدف منها أن یفرّقوا بین الشعوب بعضها من مساعدة بعض، و رددها أیضاً المأجورون «يُوحِی بَعْضُهُمْ إِلَى بَعْضٍ زُخْرُفَ الْقَوْلِ غُرُورًا وَلَوْ شَاءَ رَبُّكَ مَا فَعَلُوهُ فَذَرْهُمْ وَمَا يَفْتَرُونَ». إن هذه الأحابیل لن تثنینا إطلاقاً عن أداء ما حمّلنا الإسلام من مسؤولیة، و الله من وراء القصد. أقول قولي هذا و استغفر الله لي و لكم..

بسم الله الرحمن الرحیم
و العصر، إن الإنسان لفي خسر، إلا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و التواصوا بالصبر.
و السلام علیكم و رحمة الله و بركاته.

ترجــــمه

بسم الله الرحمن الرحیم

درود بر آحاد امت اسلامی هر جا كه باشند. اكنون در دنیای اسلام حادثه‌ئی بزرگ و باشكوه و سرنوشت‌ساز در حال وقوع است. حادثه‌ئی كه میتواند همه‌ی معادلات استكبار را در این منطقه بسود اسلام و بسود ملت‌ها دگرگون سازد. حادثه‌ئی كه میتواند عزت و كرامت را به ملت‌های عرب و امت اسلامی برگرداند و غبار ده‌ها سال رفتار ظالمانه و تحقیر و تذلیلی را كه از سوی آمریكا و غرب بر این ملت‌های كهن و ریشه‌دار وارد آمد، از سر و روی آن‌ها پاك كند.

این حادثه‌ی معجزآسا به‌وسیله‌ی ملت تونس آغاز شد و به‌وسیله‌ی ملت بزرگ و رشید مصر به اوج رسیده است. نَفَس در سینه‌ی دنیای غرب و نیز دنیای اسلام –هر یك به دلیلی- حبس شده است كه ببینند مصر بزرگ؛ مصر نوابغ قرن اخیر؛ مصر محمد عبده و سیدجمال؛ مصر سعد زغلول و احمد شوقی؛ مصر جمال عبدالناصر و الشیخ حسن البنا؛ مصر 1967 و 1973، اكنون چه خواهد كرد؟ و پرچم همت خود را تا كجا بلند نگه خواهد داشت. اگر این پرچم معاذالله سقوط كند دوران تیره و تاری به دنبال خواهد داشت و اگر به قله برسد و نصب شود سر بر آسمان خواهد كشید.

ملت تونس توانستند حاكم خائن و سرسپرده‌ی آمریكا و دین‌ستیز را برانند، ولی خطا است اگر گمان شود كه این، آن نتیجه مطلوب است. یك نظام وابسته باخروج مهره‌های آشكارش، ساقط نمیشود. اگر بجای آن مهره‌ها، هم‌پالگیهای آنها جایگزین شوند چیزی عوض نشده و دام فریب در برابر ملت گسترده شده است. در انقلاب اسلامی ایران بارها خواستند ملت ما را در این دام بیفكنند ولی هوشیاری ملت و رهبر عظیم و الهی‌اش، ترفند دشمن را دانستند و خنثی كردند و راه را تا آخر ادامه دادند.

و اما مصر، مساله‌ی مصر یك نمونه بی‌نظیر است، زیرا مصر در دنیای عرب یك كشور بی‌نظیر است. مصر اولین كشور دنیای اسلام است كه با فرهنگ اروپائی آشنا شد، و اولین كشور دنیای اسلام است كه خطر تهاجم این فرهنگ را شناخت و در برابر آن موضع گرفت. اولین كشور عربی است كه پس از جنگ جهانی دوم یك دولت مستقل تشكیل داد و از منافع ملی خود در ملی كردن كانال سوئز دفاع كرد، اولین كشوری است كه با همه‌ی توان به كمك فلسطین رفت و در دنیای اسلام ملجأ فلسطینیان شناخته شد. سیدجمال‌الدین، مصری نبود ولی جز در مصر هم نمیتوانست امیدی به فهم دغدغه‌ی بزرگ خود از سوی یك ملت مسلمان داشته باشد. ملت مصر، در صحنه‌ی مبارزات دینی و سیاسی، لیاقت خود را به اثبات رسانید و در تاریخ ثبت كرد. محمد عبده و شاگردانش و سعد زغلول و هوادارانش مردمی مرتجع و دنیانشناس نبودند. آنها نوابغ بزرگ و شجاع و بیداری بودند كه هر ملتی با پرورش یك نفر مانند آنان میتواند به لیاقت خود فخر بفروشد. مصر با این عمق فرهنگی و دینی و سیاسی، به حق، در جایگاه رهبری دنیای عربقرار گرفت.

بزرگترین جرم نظام كنونی مصر این است كه این كشور را از آن جایگاه رفیع به رتبه­‌ی یك مهره‌­ی بی­‌اختیار در بازیهای سیاسی‌اش در منطقه، تنزل داد. انفجار امروز ملت بزرگ مصر، پاسخی به این خیانت بزرگ است كه دیكتاتور وابسته، نسبت به ملت خود مرتكب شد.

امروز در همه دنیا بازار تحلیلهای گوناگون درباره‌ی قیام ملت مصر، داغ است و هركس چیزی می‌گوید، ولی هركس مصر را بشناسد به روشنی خواهد دانست كه مصر در حال دفاع از كرامت و عزت خویش است. ملت مصر گریبان خیانتكارانی را گرفته است كه كرامت او را بر باد داده و ملتی را كه در اوج عزت بود، پایمال غرور و تكبر دشمنانش كرده­اند. یك نمونه­ی بارز، جایگاه مصر در قضیه فلسطین است. فلسطین از ده‌ها سال پیش، محوری‌ترین مساله این منطقه است و در‌هم‌تنیدگی مسائل این منطقه چنان است كه هیچ كشوری و هیچ ملتی در آن، نمیتواند سرنوشت خود را جدا از مساله فلسطین تصور كند. دو جبهه بیشتر هم وجود ندارد: یا حمایت از فلسطین و از مبارزات عادلانه آن، و یا قرار گرفتن در جبهه مقابل.

ملتهای منطقه از ابتدا موضع خود را روشن كرده‌اند، لذا وقتی دولتی به حمایت از فلسطین می‌پردازد از حمایت ملت خود و ملتهای عرب و مسلمان برخوردار میشود. این را مصر در سالهائی از دهه 60 و 70 آزموده است اما وقتی خود را در جبهه دیگری تعریف كند، ملت از او روی برمیگرداند. در مصر از پیمان ننگین كمپ دیوید این شكاف میان دولت و ملت مصر پدیدار شد. ملت مصر كه در 67 و 73 با جان و مال خود به كمك فلسطین رفته بود، بتدریج دید كه حاكمان چنان در سرسپردگی و اطاعت از آمریكا افراط كرده‌اند كه مصر به هم‌پیمان وفادار دشمن صهیونیستی و غاصب تبدیل شده است. سیطره‌ی آمریكا بر حاكمان مصر همه‌ی زحمات گذشته‌ی آنان در حمایت از فلسطین را بر باد داد و مصر به بزرگترین دشمن فلسطین و بزرگترین حامی صهیونیستها تبدیل شد.

و این در حالی بود كه سوریه شریك مصر در جنگ 67 و 73 با وجود فشارهای شدید آمریكا توانست مواضع مستقل خود را حفظ كند. كار نظام سرسپرده‌ی مصر به جائی رسید كه مردم مصر برای نخستین بار در تاریخ دیدند كه در جنگ اسرائیل علیه برادرانشان در غزه دولتشان در جبهه‌ی اسرائیل قرار گرفته است و نه تنها كمك نمیكند بلكه در جبهه‌ی دشمن بشدت فعال است. تاریخ هرگز فراموش نخواهد كرد كه حسنی‌مبارك همان كسی است كه در محاصره‌ی وحشتناك مردم غزه و در 22 روز كشتار زن و مرد و كودك غزه، همكار و امین و شریك اسرائیل و آمریكا بود. مردم مصر در آن روزها چه كشیدند؟ تلویزیون صحنه‌هائی از احساسات شدید مردم مصر را نشان داد كه با گریه از وضعیت خود و از این كه اجازه نمی‌یابند به برادران فلسطینی خود یاری برسانند، سخن می‌گفتند. ملت مسلمان مصر دیگر چقدر میتوانست تحمل كند؟ آنچه امروز در قاهره و دیگر شهرهای مصر مشاهده میشود، انفجار خشم مقدس و فوران عقده‌هائی است كه در طول سالیان متمادی رژیم نامسلمان و خائن و دست‌نشانده با رفتار خود در دل مردان و زنان آزاده‌ی مصری متراكم ساخته است.

قیام ملت مسلمان مصر، یك حركت اسلامی و آزادیخواهانه است. من بنام ملت و دولت انقلابی ایران به شما ملت مصر و ملت تونس درود میفرستم و پیروزی كامل شما را از خداوند عزیز مسألت میكنم. من به شما و قیامتان افتخار میكنم. شك نیست كه قیام ملتها، بسته به اقتضائات جغرافیائی و تاریخی و سیاسی و فرهنگی،در هر كشوری دارای مختصات منحصر‌به‌فرداست و نمیتوان چیزی را كه در انقلاب كبیر اسلامی در 30 سال پیش در ایران واقع شد، عیناً در مصر یا تونس یا هر كشور دیگر اسلامی انتظار داشت، لیكن مشتركاتی هم وجود دارد كه در آنها، تجربیات هر ملتی می‌تواند برای ملتهای دیگر به كار آید. تجربه‌هائی كه امروز می‌تواند به كار بیاید اینها است:

1. در هر قیام مردمی، جنگ واقعی بین اراده‌ها است. هر طرفی كه مصمم‌تر باشد و سختی‌ها را تحمل كند پیروز قطعی است. قرآن به ما می‌آموزد كه: «إنّ الّذینَ قالُوا رَبُّنُا اللَّه ثُمَّ استَقامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَیهِمُ المَلائِكَه ألَّا تَخافُوا وَ لا تَحزَنُوا وَ أبشِرُوا بِالجَنَّهِ الَّتی كُنتُم تُوعَدونَ»(3) وبه پیامبرش می‌فرماید: « فَلِذَٰلِكَ فَادْعُ وَاسْتَقِمْ كَمَا أُمِرْتَ وَلَا تَتَّبِعْ أَهْوَاءَهُمْ »(4) دشمن می‌كوشد با زور و فریب، اراده‌ی شما را تضعیف كند. مراقب باشید اراده‌ی شما سست نشود.

2. دشمن شما سعی می‌كند شما را از دست یافتن به هدف‌های خود نومید كند. در حالی كه وعده‌ی الهی می‌گوید: «وَنُرِيدُ أَن نَمُنَّ عَلَى الَّذِينَ اسْتُضْعِفُوا فِی الْأَرْضِ وَنَجْعَلَهُمْ أَئِمَّةً وَنَجْعَلَهُمُ الْوَارِثِينَ»(5). به وعده‌ی مؤكد و بی‌تردید خداوند اعتماد كنید كه می‌گوید: «وَلَيَنصُرَنَّ اللَّهُ مَن يَنصُرُهُ إِنَّ اللَّهَ لَقَوِيٌّ عَزِيزٌ »(6).

3. دشمن شما با تجهیز مزدوران امنیتی خود آن‌ها را به مقابله با شما گسیل می‌كند تا با ناامنی و هرج و مرج مردم را به ستوه بیاورند. از آن‌ها نهراسید. شما از مزدوران قوی‌ترید. شما اكنون در مرحله‌ای قرار دارید كه خداوند در آن مرحله به پیامبر و یارانش فرمود: «يَا أَيُّهَا النَّبِيُّ حَرِّضِ الْمُؤْمِنِينَ عَلَى الْقِتَالِ إِن يَكُن مِّنكُمْ عِشْرُونَ صَابِرُونَ يَغْلِبُواْ مِئَتَيْنِ وَإِن يَكُن مِّنكُم مِّئَةٌ يَغْلِبُواْ أَلْفًا مِّنَ الَّذِينَ كَفَرُواْ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لاَّ يَفْقَهُونَ»(7). شما می‌توانید با اتكال به خدا و اعتماد به جوانان پر‌انگیزه‌ی خود بر هر ناامنی و هرج و مرجی فائق آئید.

4. سلاح مهم ملت‌ها در مواجهه با ابرقدرت‌ها و حكام مزدور، اتحاد و یكپارچگی آن‌ها است. دشمن شما تلاش می‌كند با انواع ترفندها یكپارچگی شما را از بین ببرد. مطرح كردن نقاط افتراق، مطرح كردن شعارهای انحرافی، مطرح شدن چهره‌های بدسابقه و نامطمئن به عنوان جانشین رئیس جمهور خائن، از جمله‌ی انگیزه‌سازی برای تفرقه است. اتحاد خود را بر محور دین و نجات كشور از شر مزدوران دشمن، حفظ كنید: «وَاعْتَصِمُوا بِحَبْلِ اللَّـهِ جَمِيعًا وَلَا تَفَرَّقُوا»(8).

5. به مانورهای سیاسی و مزورانه‌ی آمریكا و غرب، اعتماد نكنید. آنها كه تا چند روز پیش از رژیم فاسد پشتیبانی میكردند، اكنون كه از نگهداشتن آن ناامید شده‌اند دم از حق ملتها می‌زنند. آنها با این پوشش، تلاش میكنند مهره‌ها را جابجا كنند و با چهره‌سازی، وابستگان خود را بار دیگر بر شما مسلط كنند. این توهین به شعور ملتها است، آن را تحمل نكنید و جز به استقرار یك نظام كاملا مستقل و مردمی و مؤمن به اسلام رضایت ندهید.

6. علمای دین و ازهر شریف كه سوابق درخشان آن زبانزد است، نقش خود را كاملا برجسته كنند. مردمی كه قیام خود را از مسجد و نمازجمعه آغاز میكنند و شعار الله اكبر میدهند، از علمای دین توقع بیشتری دارند و این توقع بجا است.

7. ارتش مصر كه افتخار شركت در حداقل دو جنگ با دشمن صهیونیست را دارد در این مرحله در معرض آزمونی بزرگ و تاریخی است. دشمن میخواهد از آن برای سركوب مردم استفاده كند. اگر خدای نخواسته این اتفاق بیفتد ضایعه‌ئی كه پیش خواهد آمد برای ارتش قابل جبران نیست آن كه از ارتش مصر باید بترسدصهیونیستهایند نه مردم مصر. البته عناصر ارتشی كه خود از مردم و فرزندان آنهایند سرانجام به مردم خواهند پیوست و این تجربه‌ی شیرین یك بار دیگر در مصر تكرار خواهد شد.

8. و بالاخره آمریكا كه سی سال از حكام مزدور، بر ضد ملت مصر حمایت كرده، اكنون در موضعی نیست كه بتواند در قضیه‌ی مصر به عنوان میانجی وارد شود. به هرگونه توصیه و اقدام آمریكایی در این زمینه‌ها به چشم بدبینی بنگرید و به آن اعتماد نكنید.

برادران و خواهران عزیز! اینها تجربیات ما است، من به عنوان برادر مسلمان شما و از سر تعهد دینی، آن را با شما درمیان گذاشتم. بوقهای تبلیغاتی دشمن مانند همیشه فریاد خواهند كرد كه ایران میخواهد دخالت كند، میخواهد مصر را شیعه كند، میخواهد ولایت فقیه را به مصر صادر كند و میخواهد و میخواهد... این دروغها را سی سال است میگویند تا ملتهای ما را از یكدیگر جدا و از كمك یكدیگر محروم كنند ومزدوران آنها هم آن را تكرار میكنند. «يُوحِی بَعْضُهُمْ إِلَى بَعْضٍ زُخْرُفَ الْقَوْلِ غُرُورًا وَلَوْ شَاءَ رَبُّكَ مَا فَعَلُوهُ فَذَرْهُمْ وَمَا يَفْتَرُونَ»(9). با این ترفند‌ها، هرگز وظائفی را كه اسلام بر دوش ما گذاشته است رها نخواهیم كرد. و الله من وراء القصد.

واستغفرالله لی و لكم.

1) احزاب: 1
2) شمس: 1
3) فصلت:30
4)شورا: 15
5) قصص: 5
6) حج:40
7) انفال:65
Dirol آل عمران: 103
9) انعام: 112

:Gol: تقديم به همه ي شهدايي كه در اين كار يعني مبارزه با استبداد كشور خود جانشان را فداي ديگران كردنند

مدیر فرهنگی;81870 نوشت:
ملت مصر، حسنی مبارک را هم به جهنم واصل خواهند کرد «این رئیس جمهور تحمیلی ثانی [حسنی مبارک‏] که خیال دارد در مصر مثل آن [انور سادات‏] حکومت کند، دربست خودش را در اختیار آمریکا گذاشته است؛ قبل از اینکه به ریاست برسد اعلام همبستگی خودش را با اسرائیل و آمریکا کرده است. ندیده است که همان طوری که سلف طالحش به واسطه خشم ملت به جهنم واصل شد، همین عمل را با او هم خواهند کرد.

با تشکر همانطور که براي کمونيست هم انجام شد بنابراين حرفي براي گفتن باقي نمي ماند

كلیپ: «وعده الهی» با زیرنویس فارسی

مناسب برای تلفن همراه و فرمت 3gp و با حجم 1.0 MB ( در پیوست)
کیفیت متوسط و فرمت Wmv و با حجم 7.5 MB

كلیپ: «وعده الهی» با زیرنویس انگلیسی

مناسب برای تلفن همراه و فرمت 3gp و با حجم 845 KB ( در پیوست)
کیفیت متوسط و فرمت Wmv و با حجم 7.0 MB

نی نوا;82616 نوشت:
مصريها رئيس خود را ميكشند و شام خراب مى‏شود. سه پرچم در آنجا با هم مقابل ميشوند. پرچمهاى قيس و عرب، بمصر وارد ميشوند.

سلام
ظاهرا این اتفاقات قبلا افتاده
کشته شدن انور سادات بدست اخوان المسلمین و جنگ اسرائیل با اعراب که سوریه هم جزء آنها بود و تصرف کانال سوئز توسط غربیها
والله اعلم
موفق در پناه حق

به امید آزادی همه مسلمانان و پیروزی مردم انقلابی مصر که با دنباله روی از انقلاب اسلامی ایران و

تاثیر از مردم ایران به دنبال تاسیس حکومت اسلامی در آن کشور هستند

بسمه تعالی
چندی است که اتفاقات مهمی در عالم اسلام رخ داده است که با روایاتی که علایم ظهور و حوادث آخر الزمان را گزارش میکنند شباهت های زیادی دارند.
سوال این است که آیا این اتفاقات را می توان به یقین جزء علایم ظهور دانست یا تنها باید امیدوار باشیم؟
ابتدا نگاهی به علایم ظهور در روایات می اندازیم :
این علایم بنا بر توضیحات آیت الله کورانی در کتاب عصر ظهور و روایات بحار الانوار ج 53بررسی میشود.
1-قیام مردم مصر و کشته شدن حاکم آنها سپس هرج و مرج و از هم پاشیدگی مصر و ورود نیروهای غربی به مصر برای مهار بحران.
2- قیام مردم یمن و ظهور مردی به نام یمانی .
3- مرگ عبدالله پادشاه احتمالا عربستان و مخفی نمودن مرگ او از مردم و در گیری بین باز ماندگان او بر سر قدرت و از هم پاشیدن نظام حکومتی عربستان.
4- ظهور سفیانی در دمشق پس از یک دوره درگیری با گروه های طالب قدرت و هم زمانی این حوادث با ورود نیروهای غربی به مصر.
5- حرکت سید خراسانی و نیروهای تحت فرماندهی او به فرماندهی شعیب بن صالح به مقابله با سپاه سفیانی.
و...
حوادث روی داده
1-انقلاب مردم ایران به رهبری امام خمینی «ره».
2- رهبری مقام معظم رهبری پس ارز رحلت امام .
3- قیام مردم مصر.
4- آمادگی مردم یمن برای قیام.
5- خبر های ضد و نقیض از وخامت حال ملک عبد الله.
و..
جمع بندی
به چند نکته مهم در جمع بندی اشاره می شود.
1- از تعیین دقیق وقت ظهور در روایات نهی شده است.
2- تعیین مصداق به عنوان احتمال، تعیین دقیق وقت ظهور نیست.
3-امید داشتن به ظهور در روایات تحسین شده است.
4- بنابر این ما امیدواریم که حوادث رخ داده همان مصادیق واقعی علایم ظهور باشند اما یقین نداریم و با اینکه در این امرتعجیل نمی کنیم ، نا امید از ظهور هم نیستیم. والله العالم

مبارك در دهه اخير سعي داشت تا نقش زيادي را در طراحي سياست‌هاي داخلي اين كشور داشته باشد، او با تجار و بازرگانان فاسد ارتباط داشت و هرگز با شهروندان مصري ارتباط خوبي برقرار نكرد.

يك مجله آمريكايي 9 اشتباه حسني مبارك در ايجاد حكومت استبدادي در مصر را بررسي كرد.

به گزارش فارس، "بليك هانسل " تحليلگر مسايل منطقه در مقاله‌اي در مجله آمريكايي "فارين پالسي " نوشت كه حسني مبارك رئيس‌جمهور مخلوع مصر اشتباهات زيادي را در زمينه كنترل اوضاع مصر مرتكب شده است كه اين نويسنده به بررسي و تحليل آنها مي‌پردازد.

اول: عدم موفقيت در توزيع ثروت‌هاي اقتصادي: مصر كه از رشد مناسبي نيز برخوردار بود، البته بيشتر مردم مصر اين رشد را احساس نمي‌كردند، آنها اعتقاد داشتند كه همه عادلانه خود اين ثروت‌‌ها را دريافت نمي‌كنند و در عوض افراد و بازرگاناني را مي‌ديدند كه با برقراري ارتباط با خاندان و حزب حاكم در اين كشور تمامي ثروت‌ها و منابع اين كشور را به نفع خود مصادره مي‌كنند.

دوم: فساد اقتصادی: مبارك اجازه مي‌داد كه فساد اقتصادي به صورت كامل در محيط مصر منتشر شود، در همين راستا هيچ كس نمي‌تواند در مصر زندگي پاكي داشته باشد، چرا كه بدون ارائه رشوه يا داشتن رابطه و اختلاس انجام دادن هيچ كاري در اين كشور ممكن نبود.

سوم: فقدان ديدگاه كامل: مبارك بر خلاف دو رهبر گذشته مصر ديدگاه كاملي در تبيين اهداف خود براي آينده اين كشور نداشت. "جمال عبدالناصر " با شعارهاي ليبرالستي به دنبال ايجاد اتحاد در ميان كشورهاي عربي بود و "انور سادات " نيز تا پيش از امضاي معاهده صلح با اسرائيل و پيوستن به اردوگاه غرب، به دنبال بازسازي بزرگي و شرافت مصر در منطقه بود.

چهارم: اصلاحات شكست‌خورده: اين موضوع باعث افزايش ترديدهاي مردم اين كشور در مورد كارآيي نظام حاكم بود، اين اصلاحات همواره با تبليغات و بدون قانع كردن مردم بود.

پنجم: برنامه‌ريزي براي موروثي كردن قدرت: يكي از چيزهايي كه در ميان مصري‌ها مورد توافق همه بود، اين بود كه‌ آنها حكومت جمال مبارك كه فردي با فرهنگ انگليسي بود را در مصر نمي پذيرفتند. اين در حالي است كه مبارك در دهه اخير سعي داشت تا نقش زيادي را در طراحي سياست‌هاي داخلي اين كشور داشته باشد، او با تجار و بازرگانان فاسد ارتباط داشت و هرگز با شهروندان مصري ارتباط خوبي برقرار نكرد.

ششم: ارزيابي نادرست از قدرت مخالفان: مشخص بود كه وزارت كشور و نيروهاي پليس مصر براي مقابله با درگيري‌هايي كه در هفته‌هاي اخير در مصر آغاز شده بود، ‌آمادگي نداشت، اين نيروها مانند گذشته در متفرق كردن تظاهرات سازماندهي خوبي نداشت و نمي‌توانست عملكرد خوبي از خود ارائه دهد، البته با اين تفاوت كه اين بار حجم معترضان بسيار زيادتر از دفعات قبل بود.

هفتم: افراط در فريب مردم: در جريان دوره‌هاي گذشته انتخابات در مصر، مبارك به برخي از مخالفان دولت به صورت نمادين اجازه مي‌داد كه با پيروزي در انتخابات وارد پارلمان شوند، آنها با اينكه نمي‌توانستند در دولت كاري از پيش برند، اما در آن حضور داشتند، اما در انتخابات اخير حزب حاكم در اين كشور با فريب لجام گسيخته مردم و دخالت و تقلب گسترده در انتخابات تنها چند كرسي ناچيز را به حزب الوفد داد كه با حزب حاكم همكاري داشت، ساير جريان‌هاي مخالف دولت از جمله اخوان‌المسلمون به هيچ كرسي در پارلمان دست نيافتند.

هشتم: تجاوز گسترده به مردم: بعد از مخفي شدن چند نيروي پليس به صورت مشكوك گزارش‌هايي در سطح شهرهاي مصر شنيده شد كه عده‌اي اقدام به غارت اموال عمومي مردم و ضرب و شتم و ترساندن آنها مي‌كنند، بعد از مدتي مشخص شد كه اينها از افراد پليس و نيروهاي امنيتي هستند، مبارك سعي داشت با اين اقدامات طبقه متوسط جامعه را با خود همراه كند، اما در ارزيابي‌هاي خود اشتباه كرد و اعتراضات عليه وي روز به روز بالا گرفت.

نهم: پارتی بازی: وي با وجود سخنراني‌ اخير خود در زمينه تعهد به انجام اصلاحات سياسي و اقتصادي گسترده در كشور همچنان به پارتي بازي و دخالت دادن نزديكان در امور كشور ادامه داد. وي در اين راستا عمر سليمان را به عنوان معاون خود انتخاب كرد و با انحلال دولت، يكي از ژنرال‌هاي بازنشسته از نيروي هوايي را به عنوان نخست‌وزير جديد اين كشور منصوب كرد، اين در حالي است كه نيروهاي مخالف دولت اين اقدامات را همچنان در راستاي محافظت از منافع حسني مبارك مي‌دانستند.

سلام علیکم جمیعا

بله انقلابی در مصر صورت گرفت و جای تبریک دارد ولی هنوز زود است بخواهیم بگوئیم که مبارک و میمون است برای موحدین و مومنین.

به احتمال خیلی زیاد درگیریها ادامه خواهد یافت یا تمام انچه که ارباب مبارک در طی این 33 سال در ذهن اکثر مردم جا انداخته متجلی میشود یا اینکه آگاهانی پیدا شده و صحیح عمل میکنند و مردم مصر به سلامتی و با سیاستی حق گرا از این نبرد خارج خواهند شد.

برای سربلندی مردم این سرزمین نزد خدای رحمان دعا کنید.

یاحق

سلام
و اینک انقلاب مردم بحرین
شاید بعضی دوستان ندانند که حدود 70 درصد جمعیت بحرین شیعه هستند اما حکومتش همه اهل سنتند!! این اواخر با اتحاد شیعه ها دوباره قدرت گرفته و به مجلس و کابینه راه پیدا کرده اند . این چند روز اخیر بعد جریانات مصر هم قیام کرده اند تا شاید حکومتی مستبد دیگر به زباله دان تاریخ برود .
شنیدم عربستان و کشورهای همسایه برای حمایت از حکومت غیر قانونی بحرین اعلام آمادگی کرده اند !!! ای کاش دولت ما هم چشم غره ای به آنهابرود تا فکر نکنند شیعه بی کس است .
خدایا به اشک پیران شب زنده دار
به خون شهیدان والا تبار
که این امت و ملت شیعه را
به هرجای دنیا موفق بدار

یا علی :hamdel:
در پناه حق

با سلام به عزیزان اسک دین:Gol:

نقل قول:
شاید بعضی دوستان ندانند که حدود 70 درصد جمعیت بحرین شیعه هستند
منبع جهت تأیید فرمایش جناب حامد

madanchi11;85916 نوشت:
سلام خوب چه ربطی دارد ؟! هر کس برای کشور خودش تصمیم میگرد ! چرا ما نمی خواهیم کسی از کشور دیگر برای ما تصمیم بگیرد و ما برای کشوران دیگر تصمیم میگیرم !

سلام
"به ما چه ربطی دارد" در فرهنگ اسلام مفهومی ندارد
وضعیت فعلی حکومت در بحرین یک وضعیت تحمیلی است که سی درصد بر هفتاد درصد تحمیل کرده اند
ما نمی توانیم در برابر مظلومیت این هفتاد درصد که شیعه هم هستند بی تفاوت باشیم
موفق باشید

تصویری از تجمعات مردم بحرین

بازی "با لنگه کفش به صورت قذافی بکوب و امتیاز بگیر"
اسک دین / شروع بازی

منبع

سلام
در قبال بحرین چه باید بکنیم؟

MNSY;93912 نوشت:
سلام در قبال بحرین چه باید بکنیم؟

سلام
با اجازه مامان و بابا جهاد
:Gol:

شیعیان بحرین: به دادمان برسید
سرویس بين الملل لمون پرس - ملت بحرین از هر کشوری که با بحرین دوست است، و توانایی یاری این ملت را دارد، کمک می خواهد زیرا مردم در انتظار فاجعه ای بزرگ در ساعت های آینده به سر می برند
این صدای پیامبر رحمت است که: «من سمع رجلا ینادی یا للمسلمین فلم یجبه فلیس بمسلم; هر کس آوای استمداد از مسلمانان را بشنود و به آن پاسخ نگوید، مسلمان نیست.»
و بالاتراز آن، این پیامبر آزادی، رسول اکرم صلی الله علیه و آله است که هشدار می دهد:
«من اصبح لایهتم بامور المسلمین فلیس بمسلم; هر کس در هر بامداد در اندیشه کار مسلمانان نباشد، مسلمان نیست.»
جايي که اردغان موضع مي گيرد تکليف ما مشخص است

اردوغان بحرین را به کربلا تشبیه کرد

رجب طیب اردوغان گفت: ما خواهان کربلای دیگر در منطقه نیستیم و حوادث اخیر در بحرین احتمالا شبیه عواقب کربلا خواهد بود.
ياحسين يا حسين ياحسين

کشوری است جزیره‌ای در خلیج فارس. پایتخت آن منامه، زبان رسمی آن عربی است و استفاده از زبان‌های انگلیسی، فارسی و اردو هم بسیار رایج است. بحرین به پنج استان بخش شده و تا ۳ ژوئیه۲۰۰۲ (میلادی) دارای ۱۴ شهر بوده‌است. این کشور از ۳۲ جزیره تشکیل یافته‌است. از زمان دولت صفوی جز خاک ایران (به جز دوره‌های کوتاهی از حملهٔ عمانی‌ها) تا سال ۱۷۸۳ میلادی بوده است . از سال ۱۷۸۳، جزیرهٔ بحرین به دست خاندان آل خلیفه (که از اعراب شبه‌جزیرهٔ عربستان بودند) افتاد که از قرن نوزدهم تا سال ۱۹۷۱ تحت‌الحمایهٔ انگلیس بودند. با این حال، در دوران قاجار و پهلوی، ایران هنوز مدعی مالکیت بر بحرین بود تا آنکه در سال ۱۹۷۱، پس از میانجی‌گری سازمان ملل و همزمان با اعلان استقلال بحرین از انگلیس، ایران ادعای حاکمیت بر بحرین را کنار گذارشت
حدود هشتاد درصد جمعیت بحرین شیعه هستند. تشیع توسط قبیله عبدالقیس وارد بحرین شده‌است. بحرین پس از ایران و عراق و آذربایجان چهارمین مرکز شیعی در جهان اسلام است. حوزه علمیهٔ بحرین از حدود ۴۰۰ سال گذشته بسیار فعال بوده است.
پادشاه بحرین شیخ حمد بن عیسی آل خلیفه ست که از سال ۱۹۹۹ تاکنون حاکم این جزیره است. حکومت بحرین در سال ۲۰۰۲ از امیر نشین به پادشاهی تغییر نام داد. در بحرین حدود ۱۵ حزب سیاسی شامل احزاب مذهبی، لیبرال، چپ و بعثی وجود دارد.
برجسته‌ترین حزب سیاسی شیعه جمعیت وفاق ملی اسلامی است که دکتر سعید شهابی از بنیانگذاران آن است. احزاب دیگر شیعه شامل حزب عمل اسلامی و حزب الرساله می‌باشند. پس از انقلاب یاسمین در تونس که موجب فرار زین العابدین بن علی وهمچنین انقلاب مردم مصر وسقوط حسنی مبارک، بحرینی ها نیز به خیابان آمدند وبه اعتراض عملکرد پادشاه این کشور پرداختند.این اقدام با واکنش خشن ابتدایی ماموران امنیتی ونظامی بحرین مواجه شد، بامقاومت مردم حاکمیت تاحدودی عقب نشست.درحال حاضر هنوز مردم بحرین در میدان اصلی منامه در حال اعتراض هستند. همچنین از روز 24 اسفند 1389 نیروهای مداخله گر عربستان سعودی نیز وارد خاک این کشور شده و به روی مردم آتش گشودند

نقل قول:
برای کمک به شیعیان بحرین امضا کنید

به گزارش شیعه آنلاین، کمپین دفاع از ملت مظلوم بحرین فعالیت رسمی خود در فضای مجازی را آغاز کرد تا بتواند با جمع آوری یک میلیون امضا، سازمان ملل متحد را مجبور کند با ورود به عرصه بحرین، چاره ای برای حل بحران جاری در این کشور بیابد و به فکر راهی برای نجات ملت مظلوم این کشور از چنگال رژیم آل خلیفه که با همکاری رژیم اشغالگر آل سعود به جان مردم بی گناه افتاده، بیفتد.

کاربران محترم می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.petitiononline.com/ssi2011/petition.html و رفتن به بخش پایینی صفحه و کلیک کردن کلید cilck here to sing petition ، فرم را پر کرده و با ارسال آن جزو امضا کنندگان این نامه باشند.

منبع

اگه دوستان چند تا ایمیل دارن از همه استفاده کنن، بتونین مطلب رو
جاهای دیگه هم بازنشر بدین خوبه...

ظاهرا از یه ایمیل میشه بیش از یه بار هم استفاده کرد، لااقل فعلا اینطوریه...

seyedziya;102978 نوشت:
اگه دوستان چند تا ایمیل دارن از همه استفاده کنن، بتونین مطلب رو جاهای دیگه هم بازنشر بدین خوبه...

ممنون از سید ضیاء عزیز

این کمترین کاری است که برای این شیعیان مظلوم می توانیم انجام دهیم همه دوستان همت کنند .

خداوند به همه شرکت کنندگان پاداش بی بدیل عنایت فرماید.

*****************دوستان سعی کنند این تاپیک را روی اسکرول نگه دارند *********************

بسم الله الرحمن الرحیم

أَنَّ النَّبِيَّ صلی الله علیه و آله قَالَ: مَنْ أَصْبَحَ لَا يَهْتَمُّ بِأُمُورِ الْمُسْلِمِينَ فَلَيْسَ مِنْهُمْ- وَ مَنْ يَسْمَعْ رَجُلًا يُنَادِي يَا لَلْمُسْلِمِينَ فَلَمْ يُجِبْهُ فَلَيْسَ بِمُسْلِم‏
الكافى ج 2 ص 164.
رسول خدا صلی الله علیه و آله فرمودند: كه هر كس صبح كند و توجه بامور مسلمانان ندارد مسلمان نباشد، و هر كه بشنود مردى فرياد ميزند، اى مسلمانان بدادم برسيد و باو پاسخ ندهد مسلمان نباشد.
با تشکر از سیدضیاء عزیز:Gol:

سلام
از امضا کردن حرفی نیست اما آیا این امضاها سودی داره؟
سازمان ملل به حرف کی گوش میده که یک میلیون امضا واسش مهم باشه؟
البته شما بهتر می دونید ، موردی تو ذهنتون هست که با امضا کار درست شده باشه؟
اما خب به هر ترتیب امضا کردن کمترین کاریه که می تونیم انجام بدیم.حرفی نیست.

نقل قول:
برای کمک به شیعیان بحرین امضا کنید

به گزارش شیعه آنلاین، کمپین دفاع از ملت مظلوم بحرین فعالیت رسمی خود در فضای مجازی را آغاز کرد تا بتواند با جمع آوری یک میلیون امضا، سازمان ملل متحد را مجبور کند با ورود به عرصه بحرین، چاره ای برای حل بحران جاری در این کشور بیابد و به فکر راهی برای نجات ملت مظلوم این کشور از چنگال رژیم آل خلیفه که با همکاری رژیم اشغالگر آل سعود به جان مردم بی گناه افتاده، بیفتد.

کاربران محترم می توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی www.petitiononline.com/ssi2011/petition.html و رفتن به بخش پایینی صفحه و کلیک کردن کلید cilck here to sing petition ، فرم را پر کرده و با ارسال آن جزو امضا کنندگان این نامه باشند.

با سلام به همگي و با تشكر از جناب seyedziya
توي Comments بايد بنويسيم stop action درسته؟

ریحانة النبی;103204 نوشت:
با سلام به همگي و با تشكر از جناب seyedziya توي comments بايد بنويسيم stop action درسته؟

با سلام

هر جمله ای که به عنوان دیدگاه خود راجع به جنایاتی که انجام می شود بنویسید کافی است حتی همین جمله .

انا معكم يا شعب الاحرار

seyedziya;102978 نوشت:
اگه دوستان چند تا ایمیل دارن از همه استفاده کنن، بتونین مطلب رو جاهای دیگه هم بازنشر بدین خوبه...

سلام

فکر کنم اونا با استفاده از کوکی و ipGeoمتوجه میشن که یک نفر چند تا ایمیل داده البته شاید هم اینطور نباشه

سجاد;103235 نوشت:
با سلام هر جمله ای که به عنوان دیدگاه خود راجع به جنایاتی که انجام می شود بنویسید کافی است حتی همین جمله .

مقام معظم رهبری:

"و اما مردم بحرین باید ظلم مضاعفی را تحمل کنند و بایکوت خبری شوند چون شیعه اند"

وصف حال وهابیون عربستان - که اگر دست به کعبه بکشی مشرک می شوی ولی اگر دست در دست دشمن و قاتل مسلمین بنهی لابد اعظم عبادات است- :

رحماء علی الکفار اشداء بینهم

عرض سلام و تشکر از عزیزان:Gol:

الان برای استفاده ی مجدد از یه ایمیل این پیغام رو می ده:

It appears as though you have already signed this petition. Each person may only sign a particular petition one time.

به نظر می رسه شما پیش از این این طومار رو امضا کردین. هر فرد تنها یه بار می تونه یه طومار خاص رو امضا کنه.

اما به نظر می رسه باز امضا ثبت میشه، چون باز مثل سابق ایمیلی می فرسته و می گه عملیات کامل شده و نیازی به کار دیگه ای نیست، حالا اگه الان یا بعدا تمهیدی در نظر بگیرن برای تصفیه ی ایمیل های تکراری نمی دونم...