موسيقي خوب(موسيقي قرآني همان موسيقي عرفاني است)

تب‌های اولیه

4 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
موسيقي خوب(موسيقي قرآني همان موسيقي عرفاني است)

تاثي موسيقس عرفاني......؟:Labkhand:

باسمه تعالي

بهتراست در ابتدا كمي در باره روح انسان بحث شود كه بدانيم موسيقي چگونه روي روح تاثير مي گذارد؟

ادمي علاوه بر روح ملكوتي داراي روح حيواني هم مي باشدوبنا بر گفته

خداوند تنها چيزي كه موجب ارامش انسان است ذكر وياد خدا مي باشد(الا

بذكرلله تطمئن القلوب)واگر هم بواسطه موسيقي ارامشي حاصل شود روي

روح حيواني انسان تاثير مي گذارد.اگر قرار بود موسيقي به انسان ارامش

واقعي بدهد ولو عرفاني ان باشد بايد خدا وائمه بيان مي فرمودند(يا خودائمه

مجلس موسيقي برقرار مي كردند يا دستور به ان مي دادند) ولي ما

ميبينيم تازه نهي هم شده است. كه در قسمت موسيقي روايات ان را اورده

ام .

memar;80850 نوشت:
بايد خدا وائمه بيان مي فرمودند(يا خودائمه مجلس موسيقي برقرار مي كردند يا دستور به ان مي دادند)

سلام
اتفاقا براي روح ملكوتي ما هم موسيقي داريم موسيقي قرآني كه نه تنها نهي نشده است بلكه توصيه هم شده است يكي از قاريان بين المللي چند روز قبل مي گفت در كشورهاي عربي كه مي رفتم قاريان مي گفتند ما در عروسي ها هم تلاوت داريم و آيات رحمت را همراه با شور و شعف حضار مي خوانيم

memar;80850 نوشت:
موسيقي چگونه روي روح تاثير مي گذارد؟

بحث شما که درباره « موسیقی خوب » است. اما بنده به طور کلی میخوام نظرمو بگم:

موسیقی......................؟
من اصلاً رابطه ای باهاش ندارم.
به جز برخی نواهای مذهبی یا انقلابی که ارزشها را در وجود آدم بیدار میکنه ،

من عاشق نوحه های سینه زنی ام. (اینم یه موسیقی محسوب میشه چون ریتم داره) ) دین و ایمان و اخلاق و ... همه چیزم گره خورده به این. اگه یه مدتی بنابر پاره ای ملاحظات عرفی ، نوحه گوش ندم ، همه چیزم به هم میریزه.
البته نه نوحه ای که هر کسی بخونه.... اتفاقاً از اکثریت قریب به اتفاق مداحهای معروف ، خوشم نمیاد.

بهترین جمله در مورد موسیقی همونه که توی یکی از فتاوی رهبری دیدم:
به طور کلی ترویج موسیقی و آلات آن با هدف های نظام اسلامی منافات دارد.

یه روانشناس اومده بود اداره ما ، برای ما کنفرانس بده ، میگفت باید ورزش هعمراه با موسیقی باشه ... امروزه میگن که یه موسیقی توی کیهان هست که آدم با اون میتونه هماهنگ بشه... از این حرفها.
بدون اغراق حالم از این حرفها به هم میخوره. اسم خودشون رو گذاشتن عالم و درس خوانده! کدام علم؟ این عین جهل است.
همیشه موسیقی برای من عامل پراکندگی حواس بوده. توی زندگینامه و دستورالعمل هایی که عرفا دادن توجه کنین: « سکوت » و « خلوت » یکی از ابزارهای لازم برای سیر و سلوک شمرده شده.

البته گاهی که ذهنم روی برخی مطالب علمی قفل میکنه ، شنیدن ترتیل قرآن یا یه نوحه مورد علاقه ام ، واقعاً باعث میشه درهای الهام به رویم باز بشه و مطالب به ذهنم بیان.

دوستان ، اینجا رو نگاه کنند بد نیست:

http://www.hawzah.net/Hawzah/Magazines/MagArt.aspx?MagazineNumberID=4257&id=28247

یه فایل صوتی عالی براتون بزارم ، حظ کنین (البته لذت نبردین هم زیاد اشکالی نداره. چون افراد مختلفن و قرار نیست همه یه جور باشن). این ، اون چیزیه که اگه من مرده باشم ، سر قبرم بخونن ، زنده میشم:

موضوع قفل شده است