✔✔✔ پاسخ به مشکلات تلفن همراه و رايانه دوستان اسک دینی ✔✔✔

تب‌های اولیه

3760 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
✔✔✔ پاسخ به مشکلات تلفن همراه و رايانه دوستان اسک دینی ✔✔✔

با سلام
همه ما میدانیم که با ورود دنیای مجازی به زندگی افراد استفاده های متفاوتی از آن صورت گرفت یکی از این موارد استفاده از این محیط برای ضربه وارد کردن به مبانی دینی واعتقادی علی الخصوص مکتب بر حق تشیع می باشد.حال که این وضعیت به وجود آمده ما نیز باید به وظیفه دینی خود عمل کرده ودر مقابل آماج حملات دشمن بایستیم اما همیشه دفاع باید با استراتژی خاص خودش صورت بگیرد تا هم کوبنده باشد هم مفید .حال از همه عزیزانی که در این خصوص تجربیات مفیدی دارند خواهشمندم آن را در اختیار دیگران قرار دهند تا از اجر معنوی آن هم بهره مند شوند.
منتظریم...

سلام

بنده حقیر کوچک تر از انم که بخاهم در برابر اساتید سخنی بگویم ولی خب من باب وظیفه نکاتی را که تجربه کرده ام خدمت همه عزیزان تقدیم میکنم

بنده حقیر حدود 9 سال است در نت مشغول فعالیت هستم از سایتهای مذهبی و غیر مذهبی و علمی وتفریحی و ......

در این دنیا دشمن بهترین استفاده ها ر ومیکند الان دیگه دوره منبر و نمیدونم دوره حرفهای تکراری نیست الان عصر تکنولوژی است و اینترنتی که بیش از 35 درصد مردم ایران و بیش از 80 درصد مردم دنیا از ان استفاده میکنند یکی از بهترین ابزارهای مبارزه دشمنان است الان ما کلا دو دنیا داریم یکی دنیای واقعی که دنیای بیرونمون است و یکی هم دنیای مجازی که شامل اینترنت میشود برای اینکه مطلب خسته کننده نشود در چند پست خدمت همه عزیزان مطالبی را تقدیم میکنم

1- باید دانش خود را بالا ببریم همین سایت اسک قران ر وببینید تا حالا چند بار مورد حمله قرار گرفته تا حالا چند بار بنا به مشکلاتی از کار افتاده این یه ضعفه الان مثلا سایتی مثل گفتگو یا سایتهای وهابیت رو ببیند بسیار قوی هستند چرا چون 1- از لحاظ سخت افزاری قوی هستند 2- افراد قابلی از لحاظ فنی مسئول این سایتها هستند البته جناب معصومی هم که در این سایت و در اسک قران زحمت میکشند واقعا از لحاظ دانش در سطح بالائی هستند ولی خب دست تنها هستند و تنهائی نمیشه این مورد فنی بود

دانش یعنی ما با علم دنیای مجازی هم اشنا باشیم یعنی بدونیم مثلا تو دنیای اینترنت بیشتر کاربرا دنبال چی هستند و چرا توجه کاربران اینترنتی حتی مسلمانان به سایتهای غیر مسلمان زیاد تره؟؟

دومین مطلب اتحاد بین مدیران است من یادمه تو یه سایت وهابی مسئله ای پیش امد که باعث اختلاف بین چند پرسشگر و بعضی مدیران ان سایت شد رفتار مدیران میدونید چگونه بود به قول خودمون نه سیخ بسوزه نه کباب بسوزه بود ولی از مواضعشون کوتاه نیامدند و در نهایت با سیاست اتحاد توانستند مشکل ر وحل کنند

سومین مطلب تنوع مطالبه الان همین سایت اسک قران باور کنید اگه بخش ازادش نبود نصف این بازدید کنند هر وهم نداشت یعنی اهداف خود را انجام میدهد منتها مثلا بوسیله بخش موبایل کاربران را به سایت می کشاند بلاخره مطالب دیگرم در سایت است و از انها هم بهر ه میبرند

چهارمین مسئله اینکه ما البته جسارت به اساتید نباشه خود حقیرم ر ومیگم مبارزه در دنیای مجازی ر وجدی نمیگیریم اگر جدی میگرفتیم یه همچینی سایتی با کارشناسان و اساتید مجربی که داره اولا باید غنای علمی باشه و بعد نباید پرسشی مثلا بیشتر از دو روز بی پاسخ بماند که الان برخی برخی پر سش ها بیش از دو هفته است بی پاسخ مانده اند!!!!!

یه سری تجربیات دیگرم است که ا نشا الله بعدا باز گو میکنم امیدوارم کسی از دست بنده حقیر ناراحت نشود و همه با یکدیگر در راستای اهداف قران واهل بیت کار را مصمم و جدی پی گیری نمائیم

تشکر از جناب گمنام
بنده هم نکته ای رو عرض میکنم
یکی از مسائلی که در فروم ها ومحیط های گفتگو با اون روبرو میشیم برخورد بد بعضی افراد با کسانی است که اعتقادات درستی ندارند که به نظر من ضربه مهلکی است بر پیکره این محیط ها انشاءالله که هیچگاه شاهد این گونه برخوردها نباشیم.

نکته دیگر این است که ما باید ابتدا خودمان را به سلاح دانش مسلح کنیم سپس در پی ترویج علوم بدست آمده باشیم تا خدای نکرده سخنان غیر علمی مان مستمسک دشمنان واقع نشود.
از کارشناسان محترم سایت هم میخوام بر ما منت گذاشته در این بحث شرکت کنند

گمنام;8576 نوشت:
الان دیگه دوره منبر نیست

عرض سلام
تشکر از محمد و گمنام عزیز

بنده نقدی بر این مطلب جنابعالی دارم

این مطلب که الان دوره منبر نیست یعنی چه؟می شه توضیح دهید یعنی چه؟

چرا دوباره دچار افراط و تفریط می شویم چرا منبر که یکی از بهترین جایکاههای تبلیغ ماست را این گونه با ان برخورد می کنیم

برادر بزرگوار

برخورد انتهاری با منبر فکر نمی کنید درست نیست الان یکی از بهترین ابزارهای ما برای تبلیغ همین مسجد است و منبر یعنی چه که این دوران عوض شده؟

البته شاید نقدی بر شکل کنونی منبر و بیشتر به محتوای ان داشته باشیم- که ان هم در ادامه می اید-
ولی چرا به جای تقویت این جایگاه مهم که امروزه یکی از محکمترین و جا افتاده ترین و موثر ترین و پرنفوذ ترین ابزار و جایگاه تبلیغ دین است را به چند حرف کنار می زنیم

سوال؟ چرا راهکاری برای تقویت ان اریه نمی دهیم ؟
خوب راهکار ارایه نمی دهیم چرا در کنار کتاب و دانشگاه و اینترنت و....جایی برای منبر باز نمی کنیم ؟

عزیز بردار

چند درصد مردم ما در اینترنت هستند؟چند درصد انهایی که در اینترتن هستند به دنبال مسایل دینی و حل شبهات اعتقادی هستند؟
چرا به جای حل مساله صورت مساله را پاک می کنیم ؟

یهتر نبود به جای استفاده از این جمله -که ناخود اگاه بر روی دیکران منبر گریزی را به یادگار می کذار- از کلمات دیکری استفاده می کردیم که هم منبر را نفی نکنیم و هم جایگاه و ارزش اینترنت و لزروم سرمایه کذاری بیشتر در ان را گوش زد می کردیم؟

جناب گمنام

یادمان نرود که نسل ما و نسل های دیکر تربیت شده همین منبرها هستند و برخورد انتهاری با این سیستم به جای اریه راهکار برای تقویت ان حداقل به نظر بنده کار خوبی نیست.
والبته با شناختی که از تفکرات شما دارم قصدتان این نبود.

با دیدن این مطلب شمااین جمله:

با خنجر روی درخت زنده باد درخت نوشتیم

توذهنم تداعی شد.

گمنام;8576 نوشت:
الان دیگه دوره حرفهای تکراری نیست

باز سلام

جناب کمنام

این جمه شما هم برایم نامانوس بود یعنی چه؟

منظورتان از حرف های تکراری چیست؟

اگر حرف دین است-- که قطعا این نیست--- حرف های دین بله تکراری است از1400 سال پیش دین جدیدی که نیامده حرف های دین هم مشخص است؟

خوب ما . شما مثلا تو اینترنت و مقاله و....می نویسیم چیز جدیدی می نویسیم تازه کشف شده اند خودمان اختراع کرده ایم یا نمی دانم......

خوب ما هم همان مطالبی را که در منبر ها می کویند را می نویسیم این هم ابزاری برای تبلیغ است

البته این بدان معنی نیست که بنده نقدی بر محتوای منبر ها ندارم خیر مشکل من با جمله حرف های تکراری است

می دانم که نیت جناب گمنام این نیست ولی این حرف ها نظریات کسانی است که زمان دین را تمام شده می دانند و حرف های دین را تکراری می دانند که تاریخ مصرفشان تمام شده.

بنده مثل شما نقدی جدی بر منبر ها دارم و از طرفی تخصصی کردن و استفاده از پتانسیل قوی منبرها با تقویت محتوا با معرفتی کردن مباحث و.....که جایشان اینجا نیست

خلاصه سخن که همه مباحثی که چه در منبر و چه اینترنت و چه مقاله و...مطرح می شود اگر نظر قران و ایمه باشد حرف های دین است و خیلی جاها نیازمند تکرار همان حرف ها هستیم

در همین سایت که چند ماه است راه افتاده چه قدر از مطالب تکرار شده و چند پست تکراری داشتیم خوب منبر هم مثل اینترنت که با تغییر افراد سخنان هم همان می شوند باید راهکاری داد برای حل مساله نه پاک کردن صورت مساله.

طاها;8604 نوشت:
عرض سلام
تشکر از محمد و گمنام عزیز

بنده نقدی بر این مطلب جنابعالی دارم

این مطلب که الان دوره منبر نیست یعنی چه؟می شه توضیح دهید یعنی چه؟

چرا دوباره دچار افراط و تفریط می شویم چرا منبر که یکی از بهترین جایکاههای تبلیغ ماست را این گونه با ان برخورد می کنیم

برادر بزرگوار

برخورد انتهاری با منبر فکر نمی کنید درست نیست الان یکی از بهترین ابزارهای ما برای تبلیغ همین مسجد است و منبر یعنی چه که این دوران عوض شده؟

البته شاید نقدی بر شکل کنونی منبر و بیشتر به محتوای ان داشته باشیم- که ان هم در ادامه می اید-
ولی چرا به جای تقویت این جایگاه مهم که امروزه یکی از محکمترین و جا افتاده ترین و موثر ترین و پرنفوذ ترین ابزار و جایگاه تبلیغ دین است را به چند حرف کنار می زنیم

سوال؟ چرا راهکاری برای تقویت ان اریه نمی دهیم ؟
خوب راهکار ارایه نمی دهیم چرا در کنار کتاب و دانشگاه و اینترنت و....جایی برای منبر باز نمی کنیم ؟

عزیز بردار

چند درصد مردم ما در اینترنت هستند؟چند درصد انهایی که در اینترتن هستند به دنبال مسایل دینی و حل شبهات اعتقادی هستند؟
چرا به جای حل مساله صورت مساله را پاک می کنیم ؟

یهتر نبود به جای استفاده از این جمله -که ناخود اگاه بر روی دیکران منبر گریزی را به یادگار می کذار- از کلمات دیکری استفاده می کردیم که هم منبر را نفی نکنیم و هم جایگاه و ارزش اینترنت و لزروم سرمایه کذاری بیشتر در ان را گوش زد می کردیم؟

جناب گمنام

یادمان نرود که نسل ما و نسل های دیکر تربیت شده همین منبرها هستند و برخورد انتهاری با این سیستم به جای اریه راهکار برای تقویت ان حداقل به نظر بنده کار خوبی نیست.
والبته با شناختی که از تفکرات شما دارم قصدتان این نبود.

با دیدن این مطلب شمااین جمله:

با خنجر روی درخت زنده باد درخت نوشتیم

توذهنم تداعی شد.

سلام منم نقدی دارم البته نقدم ر ومستند میگویم

الان پا منبری افراد در مساجد بیشتر چه کسانی هستند؟ به غیر از عده ای پیر مرد ایا جوانان پا منبر افراد میروند؟؟ من با منبر مخالفتی ندارم و منبر را به عنوان یکی از بهترین ابزار تبلیغ قبول دارم؟؟ منتها به فرموده شهید مطهری فرزند زمان خود باشید در ضمن جسارتم نباشه منبری که حتی سخن رانی های ان هدف دار و سیاسی باشد منبری که سخنران ان دانش لازم را نداشته باشد نه تنها ابزار هدایت نیست بلکه ابزار گمراهی هم هست جناب طاها منم مثل شما عزیزان بزرگ شده پای همین منابر هستم ولی اگر گفتم الان دوران منبر نیست چون کسی دیگه برای این چیزها وقت نمیذاره اما در مورد اینکه فرمودید چند درصد افراد در اینترنت به دنبال مسائل دینی و اعتقادی هستند شما امار 4 ساله سایت اسک قران ر وببینید جزو 500 سایت برتر ایران شده البته 100 تای اول در ایران تقریبا غیر ممکنه کسی بشود و این نشان میدهد که جوانان و مخاطبین اینترنت به دنبال این مسائل هم می ایند بعدشم الان 35 درصد مردم ایران است و تا سال 2012 بیش از 50 درصد مردم ایران به محیط اینترنت کشیده میشوند یادمان نرود که بیش از 45 میلیون از جمعیت کشور عزیزمون ایران رو جمعیت زیر 27 سال تشکیل میدهد یعنی افرادی امروزی بله به قول شما میشود منبرم به این دنیا اضافه کرد مثا مثلا تالار ایه های انتظار اونم منبر دارد ولی دقت کردید شب هائی که سخنرانی است چند نفر انلایند و شب هائی که درباره راه های موفقیت صحبت میشود چقدر افراد انلاین هستند من میگم باید دین ر ودر پوشش مباحث قرار داد یعنی دین ر وبار وشهای نوین تبلیغ و ترویج داد

طاها;8605 نوشت:
باز سلام

جناب کمنام

این جمه شما هم برایم نامانوس بود یعنی چه؟

منظورتان از حرف های تکراری چیست؟

اگر حرف دین است-- که قطعا این نیست--- حرف های دین بله تکراری است از1400 سال پیش دین جدیدی که نیامده حرف های دین هم مشخص است؟

خوب ما . شما مثلا تو اینترنت و مقاله و....می نویسیم چیز جدیدی می نویسیم تازه کشف شده اند خودمان اختراع کرده ایم یا نمی دانم......

خوب ما هم همان مطالبی را که در منبر ها می کویند را می نویسیم این هم ابزاری برای تبلیغ است

البته این بدان معنی نیست که بنده نقدی بر محتوای منبر ها ندارم خیر مشکل من با جمله حرف های تکراری است

می دانم که نیت جناب گمنام این نیست ولی این حرف ها نظریات کسانی است که زمان دین را تمام شده می دانند و حرف های دین را تکراری می دانند که تاریخ مصرفشان تمام شده.

بنده مثل شما نقدی جدی بر منبر ها دارم و از طرفی تخصصی کردن و استفاده از پتانسیل قوی منبرها با تقویت محتوا با معرفتی کردن مباحث و.....که جایشان اینجا نیست

خلاصه سخن که همه مباحثی که چه در منبر و چه اینترنت و چه مقاله و...مطرح می شود اگر نظر قران و ایمه باشد حرف های دین است و خیلی جاها نیازمند تکرار همان حرف ها هستیم

در همین سایت که چند ماه است راه افتاده چه قدر از مطالب تکرار شده و چند پست تکراری داشتیم خوب منبر هم مثل اینترنت که با تغییر افراد سخنان هم همان می شوند باید راهکاری داد برای حل مساله نه پاک کردن صورت مساله.

سلام بحث تکرار نیست بحث روش تکراه و الا بله درست می فرمائید درس یه کلمه است و تکرار ان 1000 بار است منم صورت مسئله ر ونمی خاهم پاک کنم روش جواب دادنش رو باید عوض کنیم مثل روشهای رسیدن به خدا ایا همه رو میتوان به یک روش هدایت کرد؟

[quote=گمنام;8606]در ضمن جسارتم نباشه منبری که حتی سخن رانی های ان هدف دار و سیاسی باشد منبری که سخنران ان دانش لازم را نداشته باشد نه تنها ابزار هدایت نیست بلکه ابزار گمراهی هم هست[/quote]

با سلام
گمنام عزیز

از انصاف نیست.
کفتم که منبرها نیاز به اسیب شناسی دارند و باید از نظر محتوا تقویت شوند ولی خوب همه منبرها را به یک چوب راندن هم درست نیست

شاید باشند منبرهایی که شما می فرمایید ولی همه شان که این طوری نیست پس اگر قبول کنیم که همه منبرها این طور نیستند و اصل منبر هم خوب است باید نگاهش داریم و نه تردش کنیم ولی نواقص اش را برطرف کنیم
حرف بنده هم این است

[quote=گمنام;8606] من میگم باید دین ر ودر پوشش مباحث قرار داد یعنی دین ر وبار وشهای نوین تبلیغ و ترویج داد [/quote]

ای ول بنده هم می دانم که نظرتان این هست و اول مطالبم اورده ام که توضیح دهید به خاطر این بود که سوء تفاهم پایان امدن زمان منیر پیش نیاید این ابزار مهم هم می تواند در کنار اینترنت مهم باشد اگر راه حل پیش پای متصدیان امر بگذاریم

انها هم دوست دارند که محتوای منبرها دعوض شود و بهتر بتوانند از ان استفاده کنند
قصدم این بود که برخورد انتحاری نکنیم

به قول شما جناب طاها ، ما خودمان بزرگ شده پای این منبرها هستیم، باید بچه هامون را هم با مسجدو منبر آشنا کنیم ولی در کنار آن باید در عصر تکنولوژی از تازه های علم که در این دنیای مجازی وجود دارد نیز بهره ببریم.

تشکر از دوستانی که بحث را رونق بخشیدند تبلیغ دین حیطه های متفاوتی دارد که ما در پی نقد دیگر حیطه ها نیستیم قرار ما معرفی روشهای عملی تبلیغ دین در محیط نت می باشد امیدوارم بحث در این خصوص ادامه پیدا کند.

محمد;8574 نوشت:
همه ما میدانیم که با ورود دنیای مجازی به زندگی افراد استفاده های متفاوتی از آن صورت گرفت یکی از این موارد استفاده از این محیط برای ضربه وارد کردن به مبانی دینی واعتقادی علی الخصوص مکتب بر حق تشیع می باشد.حال که این وضعیت به وجود آمده ما نیز باید به وظیفه دینی خود عمل کرده ودر مقابل آماج حملات دشمن بایستیم اما همیشه دفاع باید با استراتژی خاص خودش صورت بگیرد تا هم کوبنده باشد هم مفید .حال از همه عزیزانی که در این خصوص تجربیات مفیدی دارند خواهشمندم آن را در اختیار دیگران قرار دهند تا از اجر معنوی آن هم بهره مند شوند.

با سلام

اقا محمد ببخشيد فكر كنم با بحث من و گمنام بحث از مسيرش منحرف شد. برمي گرديم سر مطلب اصلي:

به نظر دو صورت ميشه به مساله نگاه كرد:

1-بعضي كارها برعهده مسولين و نهاد ها و .....است كه به كفته گمنام عزيز بايد چنين سايت هايي را راه اندازي كنند و پشتيباني قوي تري داشته باشند و هر چه اين سايتها تخصص تر باشد بهتر كاربر بهتر مي تواند به مقصود خود برسد.

پس راه اول برعهده مسولين است و گشودن راه بر جوانان و مشتاقان شركت د ر دنياي مجازي و استفاده از اين سايت ها مثل همين اسك دين و اسك قران و.....

2- ما و شما هم وظايفي برعهده داريم :
-ايجاد وبلاگهاي تخصص در مورد موضوعات ديني

-معرفي سايتهاي مذهبي مثل اسك دين و ....به اشنايان و دوستان

-بالابردن معارف ديني با مطالعه و تحقيق

-مجهز بودن به سلاح مباحثه و مناظره و روشهاي بحث ازجمله استدلال و جدل و ...كه معمولا در اين كونه مباحث بيشتر از انها استفاده مي كنند

-شركت در مباحث و مناظره ها در سايت ها با جواب هاي مستدل و منطقي

ادامه روش های دنیای مجازی ببینید در دنیای مجازی ما روشی داریم به نام ارتش سایبر این ارتش یه جور کنترلر دنیای مجازیه بذارید ساده تر بگم مثلا اوایل شلوغی های زمان عاشورا توسط بی گانگان در ایران که بود دقیقا در یک اقدام هماهنگ کلیه سایتهای غیر دینی اقدام به مخالفت با ولایت فقیه و جدائی دین از سیاست پرداختند حالا اگر ماها مثلا در همان دوران نمیگم در اقدامی هماهنگ چون سیستم کاری سایتهای مسلمانان با انها فرق دارد مثلا در همین سایت اگر 100 پست درباره لزوم ولایت فقیه و درباره شبهات انان و .... درباره موضوع ولایت فقیه می دادیم این مباحث پس از نهایت 24 ساعت به گوگل که یک جستجو گر جهانی است میرود و حداقل اگر کسی مغرض نباشد نظرات دو طرف ر ومی تواند بخاند سپس قضاوت کند وقتی چیزی این ور که اسلام و حق بودن است وجود نداشته باشد کسی که مردد هم باشد به سوی انان جلب میشود البته موضوع ولایت فقیه یک مثال بود در تمام موارد اینگونه است الان واقعا ما چند سایت غنی علمی درباره اسلام داریم؟اگر بشماریم شاید به 20 تا هم نرسند ولی در مقابل دشمن بیش از 1000 سایت مجهز و غنی از لحاظ عقاید خودشون دارد

ادامه دارد ...........

طاها;8616 نوشت:
-ايجاد وبلاگهاي تخصص در مورد موضوعات ديني -معرفي سايتهاي مذهبي مثل اسك دين و ....به اشنايان و دوستان

جناب طاها مواردی که شما فرمودید درست،اما مگر ما به چند نفر میتوانیم اسک دین را معرفی کنیم؟یه وبلاگ چقدر بازدیدکننده داره؟به نظر من باید به مسائل کلان تری نگاه کنیم ماباید مسئولین رو وادار به کار کنیم طرح بدیم نظر بدیم همین بحثی که اینجا شده رو میتونیم مرتب کنیم جمع بندی کنیم وبه عنوان یک بسته پیشنهادی به مسئولین بدیم البته بعد از اینکه کامل شد.

محمد;8623 نوشت:
اما مگر ما به چند نفر میتوانیم اسک دین را معرفی کنیم؟یه وبلاگ چقدر بازدیدکننده داره؟به نظر من باید به مسائل کلان تری نگاه کنیم ماباید مسئولین رو وادار به کار کنیم طرح بدیم نظر بدیم همین بحثی که اینجا شده رو میتونیم مرتب کنیم جمع بندی کنیم وبه عنوان یک بسته پیشنهادی به مسئولین بدیم البته بعد از اینکه کامل شد.

خوب بسم الله بفرماييد

صبر كنين دوستاي ديكه هم نظر بدن شروع كنيم به جمع بندي

طاها;8616 نوشت:

-ايجاد وبلاگهاي تخصص در مورد موضوعات ديني

باسلام وخسته نباشید
ممنون از مبحث زیباتون
من یه کلام به صحبتهای جناب طاها اضافه کنم واون

به علاوه تمرکز این وبلاگها
که بحمدلله این کار تا حدودی صورت گرفته
جهت مشاهده این تمرکز به اینجا مراجعه کنید.
http://diniblog.com/

سلام یکی دیگه از راه های موثر در دنیای مجازی غنای علمی است درست ه که این سایت هدف اصلی ان پرسش و پاسخ است ولی باید دارای بار علمی قوی نیز باشد بسیاری از پرسشها در مطالب علمی می تواند باشد که این سایت علاوه بر محل پرسش و پاسخ منبع مناسبی نیز برای مطالب قرانی و دینی علمی نیز باشد نمونه این سایت مثل تبیان البته تنها سایتیه که همچین قابلیتهائی دارد ولی اونم هنوز نواقص بسیاری دارد.....

سلام یکی دیگر از مهمترین ابزار تسخیر دنیای اینترنت کلماتی است که بازدید زیادی در موتورهای جستجو دارند بطور مثال کلماتی مثل صسغه یا ازدواج موقت می توان احکام و شرایط انرا با این کلمات بطور کامل قرار داد تا هم دستورات دین اسلام تبیین شود و هم جلوگیری از روشهای غلط شود

کلمات کلیدی زیادی هستند که ا نشا الله مفصلا درباره انها بحث میکنیم

یکی از مسائلی که بنده به ذهنم میرسه که در بخش کلان باید به اون نگاه کرد جذب وسازماندهی نخبگان اینترنتی توسط دستگاههای ذی ربط می باشد که از این افراد می توان در دو بخش فنی وعلمی استفاده کرد وبین آنها هماهنگی ایجاد کرد تا از پراکندگی اجتناب گردیده و به صورت هماهنگ اقدام به فعالیت نمایند تا مثلا مانند آن مطلبی که جناب گمنام در مورد شبهه ولایت فقیه وجدایی دین از سیاست فرمودند به صورت هماهنگ عمل شود.

سلام
دوستان هنوز منتظر نظرات زیبای شما هستیم...

حالا پیشنهاد میکنم چند موردش ر وبرای همین سایت خودمون عملی کنیم

گمنام;8690 نوشت:
کلماتی که بازدید زیادی در موتورهای جستجو دارند

با سلام خدمت همه دوستان؛ به نظرم این کلمات می توانند مسائل بروز جامعه را در بر بگیرند .

سلام جناب طاهای عزیز با شناختی که از گمنام داریم به نظر میرسه ایشون نظرش اینه که به ابزارهای دیگه بی توجه هستیم البته در بیان می توانست تعابیر بهتری بیاورند.

متاسفانه اغلب کارشناسان دینی ما که در فضای مجازی کار می کنند خود را مبلغ نمی دانند و تبلبغ را در قالب محدود منبر و محراب خلاصه کرده اند.
شما از افرادی که در سطح مجازی کار می کنند بپرسید کدام خود را مبلغ می دانند متاسفانه به این مبلغان بها داده نمی شود و خود مبلغان هم خود را دست کم میگیرند. در ایام تبلیغی دیدم برخی دوستان طلبه که در قسمت پاسخگویی مثل بلدیزر کار می کنند با افسوس به هم دیگر می گفتند توفیق تبلیغ نداشتیم و نتوانستیم برویم تبلیغ. یعنی آنها پاسخگویی را تبلیغ به حساب نمی آورند و...
هیچ یک از ابزارهای تبلیغی را نباید کم گرفت. چون خصلت ها سلیقه ها و ذوق ها یکی نیست و خلقناکم اطواراً

حامی;9292 نوشت:
سلام جناب طاهای عزیز با شناختی که از گمنام داریم به نظر میرسه ایشون نظرش اینه که به ابزارهای دیگه بی توجه هستیم البته در بیان می توانست تعابیر بهتری بیاورند.

سلام

استاد بزرگوار شما از من چه شناختی دارید در حالی که من نه خود را میشناسم نه شما ر و......

نظر من این است که 100 درصد به ابزارهای دیگه بی توجه هستیم خودتان قضاوت کنید چند تا سایت جامع و کامل درباره دین اسلام داریم؟چقدر مسلمانان در دنیای مجازی که قبلا توضیحاتش رودادم و نقشش ر ودر دنیای امروز بیان کردم نقش داریم؟

و از همه مهمتر چی میگیم ت واین سایتها یه مشت حرفهای کلیشه ای؟ ایا واقعا فکر حل کردن مشکلات انسانها هستیم؟

بعد استاد گرامی تعابیر بهتر یعنی چی ؟شما بفرمائید بنده حقیر هم یاد بگیرم

اصلا یه سوال دارم به نظر شما 10 موردی که بیشترین مراجعین به اینترنت دنبال ان هستند چه مواردی هست؟

ایا رو انها هم مانوری داده ایم یا فقط تماشاگر بوده ایم

محمد;8574 نوشت:
با سلام
منتظریم...

تلاش های پراکنده در عرصه ی نت محکوم به فناست .

انسجام و ایجاد سازه های خاص مجازی با معماری ویژه ی آن بحثی است که علیرغم طرح آن در مراجع مختلف ، متاسفانه فعلا در میان مسئولین ( علیرغم هشدارهای مقام معظم رهبری ) گوشی شنوایی برای آن یافت نمی شود . ظاهرا آقایان توقع دارند وقتی به درمان بپردازند که آب همه جا را گرفته باشد ... و بر هر عاقلی آشکار است که این روش ثمری جز ناکامی به بار نخواهد آورد .

یا علی

netuser;9325 نوشت:
تلاش های پراکنده در عرصه ی نت محکوم به فناست .

ممنون از نظر حضرتعالی
آیا راهی برای تمرکز این تلاش ها وجود داره؟
نمونه اش عرض کردم پارسی بلاگ چنین سعی ای رو کرده
راه کار؟

مدیر انجمن آزاد;9351 نوشت:
ممنون از نظر حضرتعالی
آیا راهی برای تمرکز این تلاش ها وجود داره؟
نمونه اش عرض کردم پارسی بلاگ چنین سعی ای رو کرده
راه کار؟

پارسی بلاگ ، بخش بسیار کوچکی از آن چیزی است که من آن را به اختصار " وب فارسی " می نامم . اصلا بحث تسخیر نت که مورد نظر استارتر این تاپیک است ، یک هدف کلان است که موضوع ِ " تبلیغ و روشنگری و پاسخگویی " تنها یکی از جنبه های آن است . در یک نگاه عمیق ، نت جنبه های فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی ، نظامی ، امنیتی و .... دارد که به هیچ عنوان ( تاکید می کنم به هیچ عنوان ) نمی توان آن ها را از یکدیگر تفکیک کرد .

بله ، راهی برای تمرکز وجود دارد . اما هر چه پیش می رویم ، روزنه ها بیشتر بسته می شود و زمان در این زمینه ، شدیدا به زیان ماست . متاسفانه همانطور که عرض کردم افق دید بسیاری از مسئولین در حد نوک بینی شان است ، و خیلی ها ( از ایشان ) هم تصور می کنند که اگر وضعیت معیشت مردم بهبود یابد ، مسئله ی تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی درمان خواهد شد . خیلی شان اصلا دغدغه ی فرهنگی ندارند و دربست به دنبال تامین اهداف جناحی خود هستند و ....

ما که تا الان هر چه تلاش کرده ایم ، یا به در بسته خورده ایم ، یا به وعده های صد من یک شاهی ، و یا برایمان کلی با غرور و تبختر سخنرانی کرده اند که ما چنین و چنان کرده ایم ( که معمولا دلیل اش بیسوادی و ناآشنایی مسئولین با نت است ) و من ِ نوعی که سال هاست کاربر اینترنتی هستم ؛ می دانم که همه اش قمپز است !

---------------------------------------

اگر بحث پرهیز از اضلال نبود ، همین الان به همه نشان می دادم که به چه سهولتی و بدون هیچ مانعی ، چگونه می توان آلوده ترین مطالب را به فارسی در اینترنت دید .

netuser;9390 نوشت:
پارسی بلاگ ، بخش بسیار کوچکی از آن چیزی است که من آن را به اختصار " وب فارسی " می نامم . اصلا بحث تسخیر نت که مورد نظر استارتر این تاپیک است ، یک هدف کلان است که موضوع ِ " تبلیغ و روشنگری و پاسخگویی " تنها یکی از جنبه های آن است . در یک نگاه عمیق ، نت جنبه های فرهنگی ، اقتصادی ، سیاسی ، نظامی ، امنیتی و .... دارد که به هیچ عنوان ( تاکید می کنم به هیچ عنوان ) نمی توان آن ها را از یکدیگر تفکیک کرد .

بله ، راهی برای تمرکز وجود دارد . اما هر چه پیش می رویم ، روزنه ها بیشتر بسته می شود و زمان در این زمینه ، شدیدا به زیان ماست . متاسفانه همانطور که عرض کردم افق دید بسیاری از مسئولین در حد نوک بینی شان است ، و خیلی ها ( از ایشان ) هم تصور می کنند که اگر وضعیت معیشت مردم بهبود یابد ، مسئله ی تهاجم فرهنگی و ناتوی فرهنگی درمان خواهد شد . خیلی شان اصلا دغدغه ی فرهنگی ندارند و دربست به دنبال تامین اهداف جناحی خود هستند و ....

ما که تا الان هر چه تلاش کرده ایم ، یا به در بسته خورده ایم ، یا به وعده های صد من یک شاهی ، و یا برایمان کلی با غرور و تبختر سخنرانی کرده اند که ما چنین و چنان کرده ایم ( که معمولا دلیل اش بیسوادی و ناآشنایی مسئولین با نت است ) و من ِ نوعی که سال هاست کاربر اینترنتی هستم ؛ می دانم که همه اش قمپز است !

---------------------------------------

اگر بحث پرهیز از اضلال نبود ، همین الان به همه نشان می دادم که به چه سهولتی و بدون هیچ مانعی ، چگونه می توان آلوده ترین مطالب را به فارسی در اینترنت دید .

سلام

منم با حرفهای این دوستمون موافقم

ولی دلایلش ر ومسائل دیگری میدونم

1-هنوز اهمیت دنیای نت برای مسئولان ان چنان جدی گرفته نشده است که الا نبا توجه به رشد نت همان طور که قبلا اعلام شد حدود 60 درصد مردم دنیا از نت استفاده میکنند

2- روشهای تبلیغ غلطه مثلا همین سایت همش بحث دینی و مذهبی میشه نمیگم بده خیلی هم خوبه و لازمه ولی باید مقتضای زمان حرکت کرد خب این گونه سایت ها چرا موفق نمیشوند چون یه دیدگاه دارند و یه سری ادم ها ر وفقط درون خود میپذیرند مخاطبی که وارد سایت میشود با یک نگاه کلی به صفحه اول پی به ماهیت افراد و مدیران و کلیات سایت پی میبرد بهتره که دید افقمونر وجهانی کنیم اسلام نه متعلق به ایران است نه متعلق به سایت و همه جور افرادم در خود میپذیرد باور کنید سلمان و ابوذر هم و حر هم هر کدام یک نوع زندگی و تفکر داشته و هر کدام به یک روشی به اسلام جذب شده اند الان من به عنوان یک منتقد بر همین سایت نگاه میکنم مگه هر کسی چند تا سوال دارد و یا اصلا دنبال چند سوالش در این دنیای مجازی میگردد و اصلا حوصلش ر ودارد خب ما شا الله چیزی که زیاده کتاب و دفتر پاسخگوئی و به قول خودمون اخوند البته نیاز این سایت برای دنیای مجازی جای خود دارد ولی باید کلی برخورد کند تا موفق شود

ادامه بحث در تاپیک بعدی

گمنام;9809 نوشت:
سلام

منم با حرفهای این دوستمون موافقم

ولی دلایلش ر ومسائل دیگری میدونم

1-هنوز اهمیت دنیای نت برای مسئولان ان چنان جدی گرفته نشده است که الا نبا توجه به رشد نت همان طور که قبلا اعلام شد حدود 60 درصد مردم دنیا از نت استفاده میکنند.

خب وقتی شما از این موضوع خبر دارید ، چرا یک مسئول نباید خبر داشته باشد ؟! این خودش نشانه ی بیسوادی و تایید سخن قبلی ماست .

نقل قول:

2- روشهای تبلیغ غلطه مثلا همین سایت همش بحث دینی و مذهبی میشه نمیگم بده خیلی هم خوبه و لازمه ولی باید مقتضای زمان حرکت کرد خب این گونه سایت ها چرا موفق نمیشوند چون یه دیدگاه دارند و یه سری ادم ها ر وفقط درون خود میپذیرند مخاطبی که وارد سایت میشود با یک نگاه کلی به صفحه اول پی به ماهیت افراد و مدیران و کلیات سایت پی میبرد بهتره که دید افقمونر وجهانی کنیم اسلام نه متعلق به ایران است نه متعلق به سایت و همه جور افرادم در خود میپذیرد باور کنید سلمان و ابوذر هم و حر هم هر کدام یک نوع زندگی و تفکر داشته و هر کدام به یک روشی به اسلام جذب شده اند الان من به عنوان یک منتقد بر همین سایت نگاه میکنم مگه هر کسی چند تا سوال دارد و یا اصلا دنبال چند سوالش در این دنیای مجازی میگردد و اصلا حوصلش ر ودارد خب ما شا الله چیزی که زیاده کتاب و دفتر پاسخگوئی و به قول خودمون اخوند البته نیاز این سایت برای دنیای مجازی جای خود دارد ولی باید کلی برخورد کند تا موفق شود

ادامه بحث در تاپیک بعدی

موضوع تبلیغ ، یک جنبه از جنگ روانی است . جنبه های دیگر که ماشاء الله بدتر از این است !

گمنام;9809 نوشت:
روشهای تبلیغ غلطه مثلا همین سایت همش بحث دینی و مذهبی میشه نمیگم بده خیلی هم خوبه و لازمه ولی باید مقتضای زمان حرکت کرد خب این گونه سایت ها چرا موفق نمیشوند چون یه دیدگاه دارند و یه سری ادم ها ر وفقط درون خود میپذیرند مخاطبی که وارد سایت میشود با یک نگاه کلی به صفحه اول پی به ماهیت افراد و مدیران و کلیات سایت پی میبرد بهتره که دید افقمونر وجهانی کنیم اسلام نه متعلق به ایران است نه متعلق به سایت و همه جور افرادم در خود میپذیرد باور کنید سلمان و ابوذر هم و حر هم هر کدام یک نوع زندگی و تفکر داشته و هر کدام به یک روشی به اسلام جذب شده اند الان من به عنوان یک منتقد بر همین سایت نگاه میکنم مگه هر کسی چند تا سوال دارد و یا اصلا دنبال چند سوالش در این دنیای مجازی میگردد و اصلا حوصلش ر ودارد خب ما شا الله چیزی که زیاده کتاب و دفتر پاسخگوئی و به قول خودمون اخوند البته نیاز این سایت برای دنیای مجازی جای خود دارد ولی باید کلی برخورد کند تا موفق شود

ادامه بحث در تاپیک بعدی

نقل قول:
ولی باید مقتضای زمان حرکت کرد

با تشکر از گمنام بزرگوار
منظورتون از مقتضای زمان چیه؟

گمنام;9809 نوشت:
روشهای تبلیغ غلطه مثلا همین سایت همش بحث دینی و مذهبی میشه نمیگم بده خیلی هم خوبه و لازمه ولی باید مقتضای زمان حرکت کرد خب این گونه سایت ها چرا موفق نمیشوند چون یه دیدگاه دارند و یه سری ادم ها ر وفقط درون خود میپذیرند مخاطبی که وارد سایت میشود با یک نگاه کلی به صفحه اول پی به ماهیت افراد و مدیران و کلیات سایت پی میبرد بهتره که دید افقمونر وجهانی کنیم اسلام نه متعلق به ایران است نه متعلق به سایت و همه جور افرادم در خود میپذیرد باور کنید سلمان و ابوذر هم و حر هم هر کدام یک نوع زندگی و تفکر داشته و هر کدام به یک روشی به اسلام جذب شده اند الان من به عنوان یک منتقد بر همین سایت نگاه میکنم مگه هر کسی چند تا سوال دارد و یا اصلا دنبال چند سوالش در این دنیای مجازی میگردد و اصلا حوصلش ر ودارد خب ما شا الله چیزی که زیاده کتاب و دفتر پاسخگوئی و به قول خودمون اخوند البته نیاز این سایت برای دنیای مجازی جای خود دارد ولی باید کلی برخورد کند تا موفق شود

اقاي گمنام

بنده از اين حرف هاي شما چيزي متوجه نشدم مي توانيد يكم توضيح بدهيد؟

اين كه مي كن كاربري با ديدن صفحه اول سايت پي به ماهيت سايت مي بره يعني چه؟

گفتين ابوذر و سلمان هم متفاوت فكر ميكردند خوب اين حرف درست ولي انها اصول مشتركي هم نداشتند ؟

به نظرم افراد اين سايت جزء در اصول مشتركي كه باهم يكپارچه اند خيلي باهم تفاوت دارند

خيلي هلشون منتقدند و خيلي هاشون متفاوت فكر ميكنند ولي چون روي اصول مشترك اند دور هم جمع شده اند اين طور نيست؟

مدیر فرهنگی;11347 نوشت:
با تشکر از گمنام بزرگوار
منظورتون از مقتضای زمان چیه؟

سلام یعنی مجهز به ابزار روز شویم الان دیگه فقط با تکیه بر یه سری ابزار نمیتوان نتیجه کامل گرفت باید با علم و تکنولوژی روشها نیز عوض شود

محيا;11370 نوشت:
اين كه مي كن كاربري با ديدن صفحه اول سايت پي به ماهيت سايت مي بره يعني چه؟

سلام

یعنی اینکه کاملا متوجه میشود که این سایت برای چه می باشد و کلا چه مباحثی در ان مطرح میشود

محيا;11370 نوشت:
گفتين ابوذر و سلمان هم متفاوت فكر ميكردند خوب اين حرف درست ولي انها اصول مشتركي هم نداشتند ؟

سلام چرا اشتراکات داشتند حتی ابوبکرو سلمان هم اشتراکاتی داشتند ولی این کجا و آن کجا

محيا;11370 نوشت:
خيلي هلشون منتقدند و خيلي هاشون متفاوت فكر ميكنند ولي چون روي اصول مشترك اند دور هم جمع شده اند اين طور نيست؟

قائدتا باید اینگونه باشد ولی هدف این تاپیک روشهای نوین و امروزی و کار امد در محیط مجازی نت می باشد که نیاز به یک پارچگی دارد

دوستان چطور میشه به آلبوم های شخصی عکس اضافه کرد؟؟؟

با سلام بعد از ایجاد آلبوم و ورود به آن در قسمت پایین لینکی با عنوان آپلود تصاویر موجود میباشد که میتوانید با ورود به آن تصویر مورد نظرتان را اضافه نمایید

مدیر اجرایی;15095 نوشت:
با سلام بعد از ایجاد آلبوم و ورود به آن در قسمت پایین لینکی با عنوان آپلود تصاویر موجود میباشد که میتوانید با ورود به آن تصویر مورد نظرتان را اضافه نمایید

سلام ممنونم اما منظورم بعد از ایجاد آلبوم بود؟؟ در ضمن فقط می توان یک آلبوم ایجاد کرد؟؟اگر می توان بیش از یک آلبوم ایجاد کرد طریق ایجاد را هم توضیح دهید

حبیب الله;15142 نوشت:
سلام ممنونم اما منظورم بعد از ایجاد آلبوم بود؟؟
بعد از ایجاد آلبوم همین مراحل را طی کنید
حبیب الله;15142 نوشت:
در ضمن فقط می توان یک آلبوم ایجاد کرد؟؟اگر می توان بیش از یک آلبوم ایجاد کرد طریق ایجاد را هم توضیح دهید
بیش از یک آلبوم هم می توان ایجاد کرد در پروفایلتان به قسمت نمایش تمام آلبوم ها رفته سپس در قسمت پایین بر روی اضافه کردن آلبوم کلیک کنید

سلام
شايد اين مطلب به درد كساني بخوره كه مثل خودم از اينترنتdial-up استفاده مي كنن كه البته تجربيات خودم هست اگر دوستان هم تجربه اي دارند بفرمايند.

1-حتي الامكان از آخرين نسخه مرورگر قدرتمند فاير فاكس استفاده كنيد.
2- تا مي توانيد از پاك كردن هيستوري مرورگر خود اجتناب كنيدتا ناچار به بارگذاري مجدد صفحات نباشيد
3-اگر از مرورگر موزيلا فاير فاكس استفاده مي كنيد نرم افزارSpeedyFox را براي بهينه كردن وافزايش سرعت فاير فاكس دانلود از حالت فشرده خارج ونصب كنيد.
4-اگر نيازي به ديدن عكس ها نداريد گزينه نمايش عكس را غير فعال كنيد.
به اين صورت كه به اين قسمت رفته(در فاير فاكس) وتيك load images automatically را برداريد

tools-options-content
5-براي باز كردن صفحات جديد از گزينه new tab استفاده كنيد.
6-اجازه دهيد صفحه باز شده كاملا لود شود سپس صفحه جديدي باز كنيد
7-دانلود مطالب وباز كردن صفحات را همزمان انجام ندهيد
8-اگر قصد آپلود عكس را داريد قبل از آپلود حجم آنرا بوسيله برنامه paintكه در ويندوز موجود هست كم كنيد همچنين فايل هاي ديگر را قبل از آپلود به وسيله برنامه هاي فشرده سازي مانند winrarفشرده كنيد
در ضمن از كاربران عزيز سايت خواهشمندم حتي الامكان از قرار دادن عكس هاي با حجم بالا در سايت اجتناب كنند تا مشكلي در لود صفحات پيش نيايد

محمد;27768 نوشت:
سلام شايد اين مطلب به درد كساني بخوره كه مثل خودم از اينترنتdial-up استفاده مي كنن كه البته تجربيات خودم هست اگر دوستان هم تجربه اي دارند بفرمايند.

ضمن تشکر زياد از آقا محمد گل:Gol:

لينک دانلود فاير فاکس آخرين نسخه انگليسي

لينک دانلود فاير فاکس آخرين نسخه فارسي

(البته فارسيش رو اصلا توصيه نمي کنم چون عادت کردن به فارسي باعث ميشه تا با واژه هاي مورد نياز آشنا نشين)

يکي از دوستاني که از ديال آپ استفاده مي کنن گفتن در صورتي که هنگام اتصال به اينترنت وسيله ديگري مثل تلفن به خط وصل نباشه سرعت بهتر ميشه و خودشون که تست کردن ظاهرا نتيجه خوبي گرفتن.:Gig:

تذکر : يادتون نره بعدش تلفن رو دوباره وصل کنيد!!!

goleleila;27783 نوشت:
يکي از دوستاني که از ديال آپ استفاده مي کنن گفتن در صورتي که هنگام اتصال به اينترنت وسيله ديگري مثل تلفن به خط وصل نباشه سرعت بهتر ميشه و خودشون که تست کردن ظاهرا نتيجه خوبي گرفتن.

اين در مورد تلفن هايي صادق است كه پالس هاي به اصطلاح دزدگير روي خطوط تلفن مي اندازند ( اين پالس ها براي جلوگيري از استفاده غير مجاز از خطوط تلفن ديگران در برخي از گوشي ها تعبيه شده است )
ناگفته نماند در برخي از گوشي ها ، قابليت انتخاب دو حالت روشن يا خاموش اين پالس ها وجود دارد .

بسم الله الرحمن الرحیم

آموزش جامع مسنجر فارسي ال فور آي

مسنجر ال فور آي، نخستين پيام رسان فارسي است که پس از حدود هفت سال فعاليت، به عنوان نرم افزاري توانمند، پرسرعت و قابل اطمينان به هموطنان گرامي تقديم مي گردد.

روند پيشرفت اين مسنجر را مي توانيد در اينجا ببينيد:
http://help.l4i.com/C-5D425D.html

اتاق هاي عمومي اين نرم افزار با امکاناتي چون اخراج، تحريم و... (تحت مديريت کاربران)، محيطي سالم و دلچسب را براي گفتگو فراهم مي سازند.

- ساير ويژگي ها:

1-
گفتگوي دو نفره و گروهي
2-
گفتگوي صوتي خصوصي و عمومي
3- ارتباط تصويري
4-اتاق هاي گفتگوي شخصي (رمز دار)
5-ارسال فايل
6- ويرايشگر متن
7- سرعت بالاي انتقال پيام
8- مديريت سلسله مراتبي اتاق ها
9- و ...

مسنجر ال فور آي در دو نوع «مسنجر کاربردي» و «مسنجر تحت وب» طراحي شده است.

- مسنجر کاربردي: با امکاناتي که در بالا ذکر شد، شما را در پيش برد خواسته هايتان ياري ميدهد و لذت گفتگوي فارسي را براي فارسي زبانان دو چندان مي کند.

مسنجر کاربردي را با حجم 7.40 مگ به طور مستقيم از اين لينک دانلود نماييد:

اگر دانلود مسنجر در این حجم برای شما مشکل هست، به آخر همین پست مراجعه کنید.فایل نصبی مسنجر به سه قسمت تقسیم شده تا دانلود اون راحت تر باشه.

- مسنجر تحت وب: نسخه خلاصه شده مسنجر کاربردي ال فور آي است که جهت انجام امور ضروري شما، در حالتي که دسترسيتان به مسنجر کاربردي مقدور نباشد، در نظر گرفته شده است.
شما از طريق آن مي توانيد در هر لحظه که بخواهيد، بي نياز از دريافت نرم افزار و نصب آن روي سيستم در ال فور آي آنلاين شويد و به گفتگو با دوستانتان در محيط خصوصي و يا اتاق هاي گفتگو بپردازيد.

- امکانات لازم براي اجراي مسنجر تحب وب:

1 . سيستم عامل ويندوز Xp ، 2000 ، Me و بالاتر
2. مروگر اينترنت اکسپلور 5.5 و يا بالاتر از آن
3 . غير فعال بودن کليه نرم افرار هاي مسدود کننده پنجره هاي پاپ آپ. (اطلاعات بيشتر)

توجه : البته در مسنجر تحت وب امکان چت صوتي و تصويري وجود ندارد.

براي ورود به صفحه مسنجر تحت وب، اينجا را کليک کنيد:
http://messenger.l4i.com/WebMsg.aspx

جهت استفاده از راهنماي جامع اين مسنجر، مي توانيد به اين لينک مراجعه نماييد:
http://help.l4i.com

انشاالله در پست هاي بعدي هم نحوه ی ثبت نام و استفاده از امکانات متنوع اين مسنجر توانمند، تقديم خواهد شد.

قابل توجه دوستانی که می خوان مسنجر کاربردی رو از طریق فایل های زیپ پیوست شده به این پست دانلود کنند؛ ابتدا هر سه فایل فشرده شده رو در یک پوشه دانلود کنید، بعد با خارج کردن فایل اول از حالت فشرده به فایل نصبی دسترسی خواهید داشت، بعد از اون، اون فایل رو اجرا کنید.

ثبت نام:

- جهت ثبت نام اينجا کليک کنيد:
http://register.l4i.com

- بعد از مطالعه و تاييد قوانين، وارد صفحه « فرم ثبت نام» مي شويد.

- شناسه کاربري، همان آي دي ورود شما به مسنجر هست که بعد از ثبت، قابل تغيير نيست. ديگران با اين شناسه به شما پيام مي فرستند يا شما را اد مي کنند.

- ثبت واقعي نام و نام خانوادگي و ديگر مشخصات ضرورتي ندارد. البته در صورت ثبت واقعي، مي توانيد نمايش آن را در پروفايل مشخصاتتان براي ديگران پنهان نماييد و يا هر زمان مايل بوديد، آنها را تغيير دهيد.

- نام مستعار فارسي، نامي هست که لازم است حتما با حروف فارسي ثبت کنيد. اين نام در تالار چت براي ديگران به نمايش در مي آيد و هر زمان قابل تغيير است.

- پرسش و پاسخ محرمانه و پست الکترونيکي را با دقت ثبت کنيد. زيرا در صورت فراموشي رمز عبور، جهت بازيابي رمز، به خاطر داشتن آنها لازم است.

- در پايان کد امنيتي را وارد کرده و ارسال را بزنيد. در صورت عدم مشکل، آي دي شما ثبت مي شود.

- با اين شناسه و رمز عبور مي توانيد از هر دو مسنجر کاربردي و مسنجر تحت وب، استفاده نماييد.

بعد از دريافت و نصب مسنجر کاربردي، آن را اجرا نموده و با شناسه کاربري و رمز عبوري که در فرم ثبت نام وارد کرده ايد، وارد مسنجر شويد.

- گزينه ذخيره شناسه و رمز عبور، شناسه و رمز عبور شما را بر روي سيستم در حال استفاده، ذخيره مي کند تا در دفعات بعدي نيازي به وارد نمودن آن نداشته باشيد. توصيه مي شود بر روي سيستمي جز سيستم خودتان، اين گزينه را انتخاب نکنيد.

- با تيک زدن گزينه اتصال خودکار، (اگر گزينه قبلي را تيک زده باشيد)، با هر بار اجراي ويندوز به طور خودکار وارد مسنجر مي شويد.

- با تيک زدن گزينه ورود پنهاني، دوستاني که شما در اد ليست آنها قرار داريد، متوجه حضورتان نمي شوند.

منبع(با دخل و تصرف)

شکلک های بیشتر در ال فور
برای استفاده از این شکلک ها باید کد اونا رو در مسنجر کپی و بعد ارسال کنید:

http://messenger.l4i.com/emoticons.aspx

سلام بر همه عزیزان

این حقیر در سایت وزین http://www.askquran.ir/ پرسمان قرآنی تاپیکی را ایجاد کردم با حدود120 پست و انتقال این حجم مطالب کمی دشوار هست شامل

بهترین نرم افزارهای موجود در بخشهای متفاوت همراه با آموزش

آموزش 44 نرم افزار و زبان نرم افزاری تحت وب و تحت ویندوز تنها با یک نرم فزار 200 کیلو بایتی

تعدادی ترفند

در این آدرس

و ... که مورد استفاده دوستان قرار گرفته بحمد الله از شما دعوت می کنم یه سری بزنید

و همینطور یکی از دوستان عزیزم بنام مولود حسین تاپیک فوق العاده ای رو ایجاد کردند با عنوان ضمیمه روزنامه های بایت کلیک خراسان و ... که حدود 140 پست هست و از مشا دعوت می کنم حتما این تاپیک را ببینید

در این آدرس

امیدوارم مورد استفاده اتان قرار بگیره

و من الله التوفیق

یاحق:Gol: