ولایت فقیه و صدا و سیما ؟

تب‌های اولیه

41 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ولایت فقیه و صدا و سیما ؟

سلام و درود
همون طور که شاهد هستید تاپیکی زده شد به نام "سوالاتی درباره ولایت فقیه" و بحث هایی درباره مشخصاً شخص ولی فقیه انجام گرفت که البته به دلیل خلط مباحث مختلف تصمیم گرفتم تاپیک های جداگانه ای بزنم.
البته امیدوارم در این تاپیک بنده به حمایت کورکورانه از "خواص (!!!) بی بصیرت" محکوم نشم و بهم نگید سنگ کشورهای غربی رو به سینه میزنم !
من هم مثل شما ایرانی هستم. مسلمان هستم. دوست دارم هم ایران پیشرفت کنه هم اسلام گسترش!

پس لطفاً الکی بنده را متهم نکنید ! با تشکر :Gol:

بحث اولی ما درباره ی صدا و سیما در جمهوری اسلامی است. همانطور که می دانید طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عزل و نصب رئیس صدا و سیما در اختیار شخص رهبر (ولی فقیه) است. بنده نتیجه می گیرم که اگر چیزی 100% خلاف عدالت اسلامی بود باید از سوی رهبر به شخص رئیس صدا و سیما تذکر داده شود و در صورت تکرار برخورد شود!!

چون دوست دارم قدم به قدم جلو بریم تا به نتیجه ی خوبی برسیم پس لطفاً هر کسی نظر مخالفی درباره ی این 3-4 خط داره بیان کنه !

با تشکر:Gol:

ehsan24;80394 نوشت:
بنده نتیجه می گیرم که اگر چیزی 100% خلاف عدالت اسلامی بود باید از سوی رهبر به شخص رئیس صدا و سیما تذکر داده شود و در صورت تکرار برخورد شود!!

سلام
این موضوع هم در راستای آن نگاه جزئی نگر بی منطقی است که رهبر را مسوول تک تک امور مملکتی می داند دیگر اینکه همه مواردی که ممکن است در این موضوعات مطرح شود چه بسا به اطلاع رهبری رسیده و ایشان دستور رسیدگی و پیگیری داده باشند و آخر اینکه اینجا افغانستان و حکومت طالبان نیست که اگر کسی کوچکترین خطایی کرد تیربارانش کنند .:Sham:
موفق در درک حقیقت

سلام
این از اهم تدابیری بود که به دست رهبری سپرده شود.
چه که صدا و سیما نقش کلیدی در هدایت و تاثیر گزاری فضای جامعه دارد.
و اگر به دست نهادهای دیگر می افتد چه بسا که تحت تاثیر سلیقه های شخصی دچار انحراف و بالتبع فضای جامعه دچار آن می شد.
شاید دوست عزیز بخواهند بگویند چرا نظارت دقیق نیست ؟
ما هم نمی دانیم.

ashkan62;80439 نوشت:
شاید دوست عزیز بخواهند بگویند چرا نظارت دقیق نیست ؟

سلام
خواهیم دید که این نگاه تا چه حد کلی نگر و چه حد جزئی گراست تا جایی که به یک موضوعی شخصی منتهی می شود
موفق در پناه حق

حامد;80416 نوشت:
سلام
این موضوع هم در راستای آن نگاه جزئی نگر بی منطقی است که رهبر را مسوول تک تک امور مملکتی می داند دیگر اینکه همه مواردی که ممکن است در این موضوعات مطرح شود چه بسا به اطلاع رهبری رسیده و ایشان دستور رسیدگی و پیگیری داده باشند و آخر اینکه اینجا افغانستان و حکومت طالبان نیست که اگر کسی کوچکترین خطایی کرد تیربارانش کنند .:sham:
موفق در درک حقیقت

سلام
1- شما از کجای حرف من فهمیدید که فرد خاطی را باید تیرباران کنند ؟؟
2- منظورتان را از نگاه جزئی نگر بی منطق روشن کنید ؟
3- پس نقش ولی فقیه در صدا و سیمای امام زمان (!) چیست ؟
4- اگر ایشان دستور (!) رسیدگی و پیگیری داده اند و این پیگیری انجام نشده به هر حال ایشان یا باید فرد خاطی را عوض کنند یا اینکه خودشان وارد صحنه شوند ؟

شماره زدم که به صورت شماره پاسخ بدید تا به مشکل برنخوریم !

ehsan24;80394 نوشت:
بنده نتیجه می گیرم که اگر چیزی 100% خلاف عدالت اسلامی بود باید از سوی رهبر به شخص رئیس صدا و سیما تذکر داده شود و در صورت تکرار برخورد شود!!

با سلام

نخير بزرگوار

اين نتيجه را نمي توان از اين مطلب

ehsan24;80394 نوشت:
همانطور که می دانید طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عزل و نصب رئیس صدا و سیما در اختیار شخص رهبر (ولی فقیه) است.

گرفت

صدا و سيما يك از ارگانهايي است كه زير نظر رهبري است و رهبري عزل و نصب و قبول استعفاء رئيس سازمان صدا و سيما را طبق قانون اساسي به عهده دارد

ولي اين كه رهبري چه تعاملي با اين سازمان دارد بر مي گردد به اختيارات ايشان

نبايد و نمي شود اين انتظار را داشت كه در صورت ديدن چندين اشكال فورا ان را بر كنار كرد

اين كه چگونه برخورد شود

و چه برخوردي شود باز بر مي گردد به اختيارات و نحوه تعامل رهبري

از طرفي
زمان و مكان و شرايط در نحوه تصميم گيري دخالت دارد كه همه ما از انها بي خبريم
وفقط و فقط از دور اخبار و اطلاعات را مي شنويم

ehsan24;80490 نوشت:
منظورتان را از نگاه جزئی نگر بی منطق روشن کنید ؟

یعنی نگاهی که رهبری را در حد یک مدیر جزء در یک اداره کوچک می بیند و انتظار دارد به کوچکترین مسائل رسیدگی کند این با توجه به مقام رهبری و مدیریت کلان ایشان بی منطق است
ehsan24;80490 نوشت:
پس نقش ولی فقیه در صدا و سیمای امام زمان (!) چیست ؟

نقش رهبری در همه امور نقش مدیریت کلان است وگرنه باید حضرت ایشان دهها هزار بار تکثیر شود تا بتواند جای همگان و در همه جا کار کنند بنظرتان این درست است یا باید هرکس وظیفه خود را انجام دهد ؟
ehsan24;80490 نوشت:
اگر ایشان دستور (!) رسیدگی و پیگیری داده اند و این پیگیری انجام نشده به هر حال ایشان یا باید فرد خاطی را عوض کنند یا اینکه خودشان وارد صحنه شوند ؟

همه این اقدامات محتمل است و لازم نیست از پیگیریها و اقدامات ایشان تک تک افراد مطلع شوند بلکه مصلحت هم نیست
ehsan24;80490 نوشت:
آیا نقش ایشان در صدا و سیما این است که هر از چند گاهی برای مسئولین نصیحت های تکراری بکنند؟

این نصیحتهای تکراری همان : فذکر ان الذکری تنفع المومنین قرانی است . قرآن هم تذکر و یادآوری را نافع می داند . البته آنچه می شنوید و می شنویم تمام توصیه ها و اقدامات رهبری نیست
موفق در دقت

سلام
امان از این ابهامات شما حامد جان.
بابا با ما زیر دیپلم صحبت کن.

سلام
مقام معظم رهبري در تمامي نهادها سازمانها وارگانهاي حياتي ومهم كشور نمايندگاني دارند كه نقايص و مشكلات آن بخش را به ايشان منتقل ميكنند.
جناب احسان شما صدا وسيما را عنوان كرده ايد تصور كنيد در تمام اين بخش هايي كه عرض كردم ممكن است تخطي از مسئوليت ها صورت بگيرد. در اين صورت اگر مقام معظم رهبري بخواهند با بروز هرمشكلي مسئول خاطي را بركنار كنند چه اتفاقي مي افتد؟

ehsan24;80394 نوشت:
سلام و درود
همون طور که شاهد هستید تاپیکی زده شد به نام "سوالاتی درباره ولایت فقیه" و بحث هایی درباره مشخصاً شخص ولی فقیه انجام گرفت که البته به دلیل خلط مباحث مختلف تصمیم گرفتم تاپیک های جداگانه ای بزنم.
البته امیدوارم در این تاپیک بنده به حمایت کورکورانه از "خواص (!!!) بی بصیرت" محکوم نشم و بهم نگید سنگ کشورهای غربی رو به سینه میزنم !
من هم مثل شما ایرانی هستم. مسلمان هستم. دوست دارم هم ایران پیشرفت کنه هم اسلام گسترش!

پس لطفاً الکی بنده را متهم نکنید ! با تشکر :Gol:

بحث اولی ما درباره ی صدا و سیما در جمهوری اسلامی است. همانطور که می دانید طبق قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران عزل و نصب رئیس صدا و سیما در اختیار شخص رهبر (ولی فقیه) است. بنده نتیجه می گیرم که اگر چیزی 100% خلاف عدالت اسلامی بود باید از سوی رهبر به شخص رئیس صدا و سیما تذکر داده شود و در صورت تکرار برخورد شود!!

چون دوست دارم قدم به قدم جلو بریم تا به نتیجه ی خوبی برسیم پس لطفاً هر کسی نظر مخالفی درباره ی این 3-4 خط داره بیان کنه !

با تشکر:Gol:

با سلام و تشکر از همه دوستان:Gol:

البته دوستان مطالب لازم و مفیدی را اشاره کردند، حقیقت مطلب، از زبان مقام معظم رهبری هم شنیدنی است:

"عده ای سعی می کنند ولایت فقیه را به معنای حکومت مطلقه فردی معرفی می کنند، این دروغ است. ولایت فقیه (طبق قانون اساسی ما) نافی مسئولیت های ارکان مسئول کشور نیست.و ارکان کشور، غیر قابل سلب است. ولایت فقیه، جایگاه مهندسی نظام و حفظ خط و جهت نظام و جلوگیری از انحراف به چپ و راست است. این اساسی ترین و محوری ترین مفهوم و معنای ولایت فقیه است.

بنابر این ولایت فقیه نه یک امر نمادین و تشریفاتی محض و احیاناً نصیجت کننده است - انگونه که برخی از ابتدای انقلاب این را می خواستند و ترویج می کردند- و نه نقش حاکمیت اجرائی در ارکان حکومت دارد؛ چون کشور مسئولیت اجرائی، قضائی و تقنینی دارد و همه باید بر اساس مسئولیت خود کارهای شان را انجام دهند و پاسخگوی مسئولیت های خود باشند ...

در این مجموعۀ پیچیده و در هم تنیده تلاشهای گوناگون، نباید حرکت نظام انحراف از ارزشها و هدف ها باشد، نباید به چپ و راست انحراف پیدا کند، پاسداری و دیده بانی حرکت کلی نظام به سمت هدف های آرمانی و عالی اش، مهمترین و اساسی ترین نقش ولایت فقیه است."(سخنرانی در مراسم سالگرد ارتحال حضرت امام ره، خرداد 1383.)

پس دوست عزیز باید سطح انتظارات مان را از هر شخص و هر مجموعه ای با توجه به شناخت کامل از حیطۀ وظایف و مسئولیت های آن، درست و منطقی تنظیم کنیم نه آنطوری که با تصورات و ذهنیات خودمان و یا با تبلیغات افراد و گروه های مخالف در ذهن مان ساخته ایم.

موفق باشید ...:Gol:

سلام دوستان.هی با خودم خواستم این جمله رو نگم اما دیدم به معنای حقیقی جز تفکر عوامانه لقبی برای حرفهای اقا احسان پیدا نمیکنم.ببخشید احسان جان.
کمی فکر کنی میبینی مدیر یک شرکت از بس سرش شلوغه وقتی زیاد برای حتی خانوادش نمیتونه بزاره
مدیر یه کارخونه خیلی بیشتر وقت کم میاره برای مدیریت کارهاش
نماینده یه مجلس عملا نمیتونه به خاطر زیادی امور محوله به خیلی از کارها برسه
وزیر و رییس جمهور که دیگه هیچی.زندگی ندارن.

حالا رهبر جهان تشیع رو که بزرگترین سمت مدیریتی با دهها حتی صدها امور شغلی مهم رو انتظار داری بشینه و مشکلات برنامه ای صدا سیما رو تند تند تذکر بده و هی تند تند عزل و نصب کنه؟؟؟
تو از رهبر سیاسی حکومتی نه فقط ایران بلکه جهان شیعه واقعا چه انتظار عوامانه ای داری!
وظیفه ایشون مدیریت کلی بر امور صدا سیما و سیاست گذاری کلی بر روند رسانه هست نه این چیزی که شما تو ذهنتونه.

قبول دارید حرفتون کوچه بازاری هست نه حرف یه روشنفکر؟

من تو باشگاه مهندسان خیلی وقته که دارم فعالیت میکنم.انواع شخصیتها رو اونجا تجربه کردم.
سعی کردم هم همیشه حالت خودمونی و ساده صحبت کنم.

چون خودم زمانی از طرفدارهای تفکرات امثال احسان بودم خوب هم میتونم درک کنم که چه کسی دنبال حقیقته و چه کسی نه.

اقا احسان لحن صحبت شمادر تاپیکهای مختلف نشون از این نداره که دنبال حقیقت باشی.
لحن صحبتتون جوری هست که دو حالت میشه براش متصور شد:

1.با حالت بدبینانه میشه گفت شما دنبال حقیقت نیستی و سعی در شبهه اندازی و بعد پراکنده گویی هستی که تو تالارهای گفتگوی دیگه زیاد دیدم

2.حالت خوشبینانه :شما شخصی هستی که از روزگار خیلی شکایت داری و با طرح صحبتهای اینچنینی فقط میخواهی کمی خودتو تخلیه کنی و نظر سویی نداری.

فقط مطمئنا و انصافا میدونم که دنبال حقیقت نیستی.چون لحن کسیکه دنبال حقیقته اینطور نیست(نوشته های متعدد شمارو خوندم)

درصدی هم اگه اشتباه کردم به بزرگواری خودت ببخش

حامد;80567 نوشت:
یعنی نگاهی که رهبری را در حد یک مدیر جزء در یک اداره کوچک می بیند و انتظار دارد به کوچکترین مسائل رسیدگی کند این با توجه به مقام رهبری و مدیریت کلان ایشان بی منطق است

نقش رهبری در همه امور نقش مدیریت کلان است وگرنه باید حضرت ایشان دهها هزار بار تکثیر شود تا بتواند جای همگان و در همه جا کار کنند بنظرتان این درست است یا باید هرکس وظیفه خود را انجام دهد ؟

من یه ابهامی دارم.بنابر متن بالا کلا نظریه ولایت فقیه از نظر منطقی میره زیر سوال چون نه معصوم اند نه علم لدنی معصوم را دارند پس نمی توان مدیریت و نظارت کرد.ممنون میشم جواب بدن چند نفر که یه جمع بندی بشه.

boroamoo;82828 نوشت:
من یه ابهامی دارم.بنابر متن بالا کلا نظریه ولایت فقیه از نظر منطقی میره زیر سوال چون نه معصوم اند نه علم لدنی معصوم را دارند پس نمی توان مدیریت و نظارت کرد. ممنون میشم جواب بدن چند نفر که یه جمع بندی بشه.

دوست عزیز درسته ولی فقیه در مرتبه معصوم نیستن.اما نزدیک ترین شخص از نظر مرتبه به معصوم بایستی باشد.
و این ویژگی رو افراد خبره که سی چهل سال از عمرشونو در راه کشف علوم اسلام و دین خدا گذاشتن میتونن بهتر از ادمهای عادی تشخیص بدن و اونها هستن که این نزدیکترین اشخاص رو به امام معصوم پیدا میکنن

حرف شما یه غلط بزرگ داره.اینکه به منطق حرف شما(البته سوال شما)ما چون نمره بیست رو نمیتونیم بگیریم باید کل امتحان و نمره رو بی خیال بشیم.
ایا این درسته؟
یا اینکه اگه نمره بیست رو نداریم سعی کنیم دنبال نمره نوزده یه هجده یا... (بالاترین نمره موجود که بشه گرفت)بریم؟
به نظرت راه دوم بهتر نیست؟

ولایت فقیه هم همینه .نمره بیست در اختیار ما نیست(یعنی امام معصوم)خب اما نمره ی نوزده یا نوزده و نیم(نزدیک ترین نمره به بیست)رو که میتونیم داشته باشیم و پیدا کنیم.این که از بی نمرگی بهتره.

همیشه موفق باشی و حق و حقیقت طلب

boroamoo;82828 نوشت:
من یه ابهامی دارم.بنابر متن بالا کلا نظریه ولایت فقیه از نظر منطقی میره زیر سوال چون نه معصوم اند نه علم لدنی معصوم را دارند پس نمی توان مدیریت و نظارت کرد.ممنون میشم جواب بدن چند نفر که یه جمع بندی بشه.

سلام
اساسا بحث عصمت یا مادون آن مطرح نبوده
بحث بر سر این بوده که آیا ولی فقیه مسوول مستقیم تمام وقایع این مملکت هفتاد میلیونی است یا هر کس باید به وظیفه قانونی خود عمل کند و رهبری هم به مدیریت کلان امور بپردازد ؟
مدیریت کلان چه ربطی به عصمت دارد ؟
مگر هر کس که بخواهد مدیریت کلان بکند باید معصوم باشد ؟
بله اگر معصوم به تعداد مورد نیاز داشتیم که نداریم حرف خوبی بود اما حالا که نیست چه کنیم
دست از اسلام و اجرای قوانین آن بکشیم چرا ؟ چون معصوم حاضر نداریم ؟
آن که خود معصوم بود فرمود در عصر غیبت علماء پرهیزگار نائب منند
اگر بخواهیم به میزان تاثیر نوع حکومت در دین بلکه دنیای مردم پی ببریم این ایام یعنی ایام دهه فجر ایام خوبی است کمی مطالعه کنیم ببینیم کسانی که پنجاه سال بر گرده این مردم سوار بودند لایق حکومت بر این مردم بودند ؟ مشتی فاسد هوسران بیش نبودند . دین و دنیای مردم را تباه کردند که هنوز آثار آن هست .
چه جای تردید در میمنت حکومت فقیه است ؟
موفق

rezaa;83043 نوشت:
دوست عزیز درسته ولی فقیه در مرتبه معصوم نیستن.اما نزدیک ترین شخص از نظر مرتبه به معصوم بایستی باشد.
و این ویژگی رو افراد خبره که سی چهل سال از عمرشونو در راه کشف علوم اسلام و دین خدا گذاشتن میتونن بهتر از ادمهای عادی تشخیص بدن و اونها هستن که این نزدیکترین اشخاص رو به امام معصوم پیدا میکنن

حرف شما یه غلط بزرگ داره.اینکه به منطق حرف شما(البته سوال شما)ما چون نمره بیست رو نمیتونیم بگیریم باید کل امتحان و نمره رو بی خیال بشیم.
ایا این درسته؟
یا اینکه اگه نمره بیست رو نداریم سعی کنیم دنبال نمره نوزده یه هجده یا... (بالاترین نمره موجود که بشه گرفت)بریم؟
به نظرت راه دوم بهتر نیست؟

ولایت فقیه هم همینه .نمره بیست در اختیار ما نیست(یعنی امام معصوم)خب اما نمره ی نوزده یا نوزده و نیم(نزدیک ترین نمره به بیست)رو که میتونیم داشته باشیم و پیدا کنیم.این که از بی نمرگی بهتره.

همیشه موفق باشی و حق و حقیقت طلب

من نتونستم منظورم رو برسونم.من اینو میگم :
به طور مثال آقا گفتن که تو دانشگاه ها تریبون آزادی اندیشه و بیان بزارید.هر کی حرفشو بزنه حق خودشو نشون میده.ولی مجوز نمیدن
آقا گفتن مناظره های تلویزیونی رو ادامه بدید(مگه اول انقلاب نبود که همه حزب های مخالف میومدن حرف می زدن مثلا آقای مصباح با سروش یا ...) اما الان>>>دیروز امروز فردا ..!!!!
آقا گفتن عوامل کوی دانشگاه باید محاکمه شوند ولی بعدا گفته شد در سیستم قضایی کشور ایستادگی وجود داره.
و کلی مساله دیگه از این قبیل
می خوام بگم ولی فقیه در سیستم ما نقشی نداره و در عین حال همه چی به اسم این بنده خدا و اسلام تمام میشه.همینه که مردم از اسلام زده شدن
از بحث دور نشیم.یعنی نظام منظمی نداره این سیستم.تونستم مطلبو برسونم؟
ممنون میشم راهنمایی کنید با این فرض که ممکنه شما اشتباه کنید.منظورم اینه که توجیه نکنید و استدلال کنید ممنون.
یا علی

به نام علی

سلام

دوست عزیز من برای اینکه بشه همچین تریبون هایی راه اندازی بشه ابتدا باید فرهنگ سازی بشه تا از فضای ایجاد شده

در صدد رفع مشکلات جامعه استفاده شود و نه در جهت سوء استفاده برای ایجاد هرج و مرج و نا آرامی چون اگر هرج و مرج ایجاد بشه این مردم اند که ضرر می کنند(البته اگر نا حق باشد) و این فرهنگ سازی و آزادی فکر کنم از دانشگاه ها شروع شده چون تو داشگاه ما بحث های ازاد گذاشتند(البته فعلا در مورد مسائل دینی) و البته اگه درست یادم باشه در مورد ولایت فقیه هم گذاشتند(یه جلسه گذاشتند ول موضوعش رو شک دارم ولی می دونم سیاسی بود ولی افراد کمی اومدند)

boroamoo;85279 نوشت:

می خوام بگم ولی فقیه در سیستم ما نقشی نداره و در عین حال همه چی به اسم این بنده خدا و اسلام تمام میشه.همینه که مردم از اسلام زده شدن
از بحث دور نشیم.یعنی نظام منظمی نداره این سیستم.تونستم مطلبو برسونم؟
یا علی

سلام
دخالت آقا در امور تماما جنبه اصلاحی داره هیچوقت دخالت آقا موجب ناراحتی مردم نیست بلکه اگه ایشون دخالت نکنن کارها خراب میشه
مردم هم از نظام و اسلام ناراحت نیستن جز قلیلی بلکه از عملکرد بعضی مسوولین ناراحتن که این هم طبیعیه چه اینکه نه مردم و نه مسوولین مامعصوم نیستن لذا نه انتظار می رور همه ناراحتی ها حق باشد و نه همه عملکردها درست .
در حکومت امام علی ع هم عملکردهای بد بوده شما به نامه های حضرت مراجعه بفرمایید ببینید حضرت در بعضی موارد چه برخوردی با فرماندران متخلف خود کرده اند ؟
دامن زدن به این تصور که مردم از اسلام و نظام زده شده اند عاقلانه و صحیح نیست
موفق باشید

دوستان یه نگاه به قانون اساسی داشته باشند بد نیست.
اونجا به طور صریح وظایف رهبری را شرح دادند.

بابا چرا هی بیچاره رو می کوبید؟
راس می گه دیگه.

صدا و سیما داره رسما چرت وپرت نشون میده.
کجای این صدا و سیما (البته سیما، صدا وضعش خوبه) اسلامیه.
حالا من میخوام اعتراض کنم. به کی اعتراض کنم که چرا اینجوریه؟

میگید رهبر کارش کلانه.
خوب رهبر نماینده گذاشته تو صدا و سیما، یعنی رئیس صدا و سیما.
این آقا (امیدوارم اینبار دیگه نگین رئیس صداوسیما خانم ه) یا کارش رو بلده یا نیست.
اگه نیست رهبر چرا عوضش نمی کنه.
اگه هست این چه وضعشه؟

حلس;85471 نوشت:
بابا چرا هی بیچاره رو می کوبید؟ راس می گه دیگه. صدا و سیما داره رسما چرت وپرت نشون میده. کجای این صدا و سیما (البته سیما، صدا وضعش خوبه) اسلامیه. حالا من میخوام اعتراض کنم. به کی اعتراض کنم که چرا اینجوریه؟ میگید رهبر کارش کلانه. خوب رهبر نماینده گذاشته تو صدا و سیما، یعنی رئیس صدا و سیما. این آقا (امیدوارم اینبار دیگه نگین رئیس صداوسیما خانم ه) یا کارش رو بلده یا نیست. اگه نیست رهبر چرا عوضش نمی کنه. اگه هست این چه وضعشه؟

سلام
هرچند بنده هم درباره برنامه های صدا و سیما نقد دارم اما خیلی وقتا فکر می کنم :
مگه صدا و سیما فقط برای منه ؟
خلاصه مناط در وجود شایستگی نظر ایشونه
بحث مصلحت اندیشی ( در مورد برنامه ها نه اشخاصی مثل رییس صدا و سیما ) هم جایی برای طرح داره .
بین اداره یک مملکت و گفتن درباره اداره آن زمین تا آسمان فرق است
من یک مورد بگم :
روزی از یکی از اساتید پرسیدیم : چرا امام علی ع وقتی به خلافت رسیدند در مورد خیلی بدعتها اقدامی نکردند مثلا همین نماز تراویح که بنیانگذارش خلیفه دوم بود .
ایشان گفتند شما چه تصوری از آن زمان دارید همین قدر بهتون بگم وقتی پس از حاکمیت ، حضرت برای اولین بار آمدند تا با این قضیه ( نماز تراویح ) برخورد کنند چنان وامحمدا و واعمرا سر دادند که حضرت جز انصراف از قضیه راهی ندید .
حالا هی بفرمایید رهبر اینجا چرا اونجا چرا ؟
بنده خودم هم فکر می کنم اگر این رهبر عزیز بخواد اونطوری که باید با من برخورد کنه از همه چیز ساقط می شم .
کج دار و مریز باید این مملکت اداره بشه دیگه آقاجان
شما شایستگی این آقارا ببینید بقیه اش کمی انصاف می خواد
موفق باشید

حلس;85471 نوشت:
صدا و سیما داره رسما چرت وپرت نشون میده. کجای این صدا و سیما (البته سیما، صدا وضعش خوبه) اسلامیه. حالا من میخوام اعتراض کنم. به کی اعتراض کنم که چرا اینجوریه؟ میگید رهبر کارش کلانه. خوب رهبر نماینده گذاشته تو صدا و سیما، یعنی رئیس صدا و سیما. این آقا (امیدوارم اینبار دیگه نگین رئیس صداوسیما خانم ه) یا کارش رو بلده یا نیست. اگه نیست رهبر چرا عوضش نمی کنه. اگه هست این چه وضعشه؟

با سلام

بزرگوار باز كه شما برگشتيد سر خونه اول و همان سوال اولي

اين همه تايپك زده شده و مطالب نقل شده

شما به جاي بحث و نقد كردن مطالب دوستان سوال اصلي تايپك را دوباره مطرح مي نماييد

همین حرفا رو ادامه بدید تا آخر ف - ی - ل - ت - ر - ت - و - ن کنند.

(اینا رو دیگه نمیتونم تیکه تیکه بنویسم)

اخوی اهل فن توی ایران بلد نیست برنامه ارزشی جذاب بسازه بقیه چه کنند ؟

مثال :

همین تاپیک

طرحهای سایتهای مذهبی*طرحی که رهبری از آن استقبال کرد*

ببینید طرح تائید شده از طرف ایشون لی ته کار نیگاه کن ببین چی در میاد.

شما اگر 10 نابغه های بیکار رو تونستی توی 5 شبکه فامیلی کو صدا سیما استخدام کنی که طراح باشند همه چی حله.

والا رهبر به اینا چی بگه شما بگو.

یاحق

حامد;85362 نوشت:
سلام
دخالت آقا در امور تماما جنبه اصلاحی داره هیچوقت دخالت آقا موجب ناراحتی مردم نیست بلکه اگه ایشون دخالت نکنن کارها خراب میشه
مردم هم از نظام و اسلام ناراحت نیستن جز قلیلی بلکه از عملکرد بعضی مسوولین ناراحتن که این هم طبیعیه چه اینکه نه مردم و نه مسوولین مامعصوم نیستن لذا نه انتظار می رور همه ناراحتی ها حق باشد و نه همه عملکردها درست .
در حکومت امام علی ع هم عملکردهای بد بوده شما به نامه های حضرت مراجعه بفرمایید ببینید حضرت در بعضی موارد چه برخوردی با فرماندران متخلف خود کرده اند ؟
دامن زدن به این تصور که مردم از اسلام و نظام زده شده اند عاقلانه و صحیح نیست
موفق باشید

با تشکر ولی شما اصلا به سوالات من پاسخ ندادید و یه سری حرف تکراری زده شد.مغالطه نکنید.
مخصوصا اون قسمتی که در متن شما مشخص کردم.من خودم دارم تو این جامعه زندگی می کنم.
من خودم از اونایی بودم که میگفتم سر و جان و تنم به فدای علی.البته هنوزم آقا رو خیلی دوست دارم و قبول دارم.ماهواره هم نداریم. ولی انصاف هم خوب چیزیه.النجاة فی الصدق

boroamoo;86094 نوشت:
با تشکر ولی شما اصلا به سوالات من پاسخ ندادید و یه سری حرف تکراری زده شد.مغالطه نکنید. مخصوصا اون قسمتی که در متن شما مشخص کردم.من خودم دارم تو این جامعه زندگی می کنم. من خودم از اونایی بودم که میگفتم سر و جان و تنم به فدای علی.البته هنوزم آقا رو خیلی دوست دارم و قبول دارم.ماهواره هم نداریم. ولی انصاف هم خوب چیزیه.النجاة فی الصدق

سلام
نمی دونم شما این تصاویر روز 22 بهمن رو باور دارید یا نه ؟
چند نفر از اونایی که پیش شما اظهار نارضایتی کردن از آقا ناراحتن ؟
شما با چند نفر از جمعیت 70 میلیونی برخورد داشتین ؟ دو هزار ، ده هزار ، بیست هزار ؟؟؟
انسان نباید دریافتهای خود را به همگان نسبت دهد .
وقتی 80 درصد واجدین شرایط رای در سال 88 می آیند پای صندوق رای مفهومش چیست ؟
چرا این معیارها را در نظر نمی گیرید ؟
موفق باشید

حلس;85471 نوشت:
بابا چرا هی بیچاره رو می کوبید؟
راس می گه دیگه.
صدا و سیما داره رسما چرت وپرت نشون میده.
کجای این صدا و سیما (البته سیما، صدا وضعش خوبه) اسلامیه.

دوست عزیز، سلام علیکم:Gol:

اصولاً نفی و اثبات این قبیل امور انهم بصورت کلی، خلاف انصاف است. درست است اشکالاتی در کارشان هست اما اینکه خوبی ها، زیبائی ها و توفیقات رو نبینیم و برنامه های صدا و سیما را به صورت کلی حکم به غیر اسلامی کردن کنیم نه تنها بی انصافی بلکه نوعی توهین به تمامی دستگاه های نظارتی و خصوصاً توهین به تدبیر و اشراف رهبر معظم انقلاب بر مسائل کشور است.

حلس;85471 نوشت:
میگید رهبر کارش کلانه. خوب رهبر نماینده گذاشته تو صدا و سیما، یعنی رئیس صدا و سیما.
این آقا (امیدوارم اینبار دیگه نگین رئیس صداوسیما خانم ه) یا کارش رو بلده یا نیست.
اگه نیست رهبر چرا عوضش نمی کنه.
اگه هست این چه وضعشه؟

دوست عزیز

این تقسیم رو از کجا اختراع کردید؟ خودت به تقسیم تان دقت کنید؟

رییس صدا و سیما یا کارش رو بلد هست؟ یا کارش رو بلد نیست؟ ؟؟؟

تصور نمی کنید قسم سوم و چهارمی هم می شود برای این تقسیم در نظر گرفت؟ به عبارتی تقسیم تان جامع و مانع نیست؟

اینکه رییس صدا و سیما کارش واجد اشکال است و باید اشکالات را بر طرف کند محل دعوا نیست و اصولاً تردیدی نیست؟

بنظر شما غیر از معصوم و انسان کامل، چه کسی می تواند کارش کامل و بدون نقص باشد؟

آیا به صرف اینکه ایشان در برخی امور، کارش واجد اشکال است و اصطلاحاً ما و بخشی از جامعه به ان منتقدیم باید عوض شود؟ اگر اینطور باشد نه تنها رییس صدا و سیما بلکه هیچ مدیری نمی تواند برای حتی یک ماه هم در سمتش دوام بیاورد و رهبر یا رییس جمهور و یا هر مدیر مافوقی باید مسئول زیر مجموعه خود را به سرعت تعویض کند.

آنوقت به قول معروف سنگ روی سنگ بند نمی آید ... تو خود بخوان حدیث مفصل از این مجمل ...

ضمن آنکه چنانکه دوستان اشاره کردند همانگونه که همه اشکالات و نواقص مدیریتی کشور را نباید بر گردن رهبری انداخت، و رهبری وظایف خاص به خود را دارد که در حیطه امور کلان کشور است، صدا و سیما هم مستثنی از این قاعده نیست و با توجه به گستردگی و تنوع برنامه ها و شبکه ها ایشان برای هر بخش مسئولانی را منصوب کرده اند و هر بخشی باید جوابگوی اشکالات و نواقص خود باشد و در جهت رفع آنها و بهبود برنامه ها بکوشد.

بیاییم نگاه مان را کمی جامع و وسیع تر کنیم و سطح انتظارات مان را از مجموعه ها کمی دقیق تر تنظیم کنیم.

آنگونه نباشیم که: "گنه کرد در بلخ آهنگری، به شوشتر زدند گردن زرگری

موفق باشید ...:Gol:

حامد;86105 نوشت:
سلام
نمی دونم شما این تصاویر روز 22 بهمن رو باور دارید یا نه ؟
چند نفر از اونایی که پیش شما اظهار نارضایتی کردن از آقا ناراحتن ؟
شما با چند نفر از جمعیت 70 میلیونی برخورد داشتین ؟ دو هزار ، ده هزار ، بیست هزار ؟؟؟
انسان نباید دریافتهای خود را به همگان نسبت دهد .
وقتی 80 درصد واجدین شرایط رای در سال 88 می آیند پای صندوق رای مفهومش چیست ؟
چرا این معیارها را در نظر نمی گیرید ؟
موفق باشید

بله هستند و باور دارم.ولی شاید اونا در جریان نیستند.شایدم من اشتباه میکنم.من خودم دانشجوی دانشگاه تهرانم.اصولا از موقعی که دیدم تو دانشگاه چه اتفاقی می افته و اخبار صدا و سیما (مخصوصا 20:30) چقدر دروغ های محض رندانه و عوام فریب تحویل مردم میده دیگه اعتماد ندارم.شدن مثل همون شبکه های خارجی که میگن اخبار دروغ و جهت دار میدن.اگر من هم دانشجوی دانشگاه تهران نبودم و تنها منبع خبرم صدا و سیما بود و هنوز اعتماد کامل داشتم(مثل 1سال پیش) ........
میدونی چی میگم؟
شک نکن تو انتخابات بعدی هم میگن 75 درصد واجدین شرایط شرکت کردن ولی من استناد نمی تونم بکنم چون نمیدونم راست هست یا نه؟الله اعلم
امیدوارم بفهمید آدم چقدر اذیت میشه وقتی می بینه تمام عقاید خالصانه ای که تا یک سال پیش داشته و باهاشون زندگی میکرده و ازشون دفاع میکرده.بعد میبینه یه عده
(نمی دونم کیان ولی من هنوز آقای خامنه ای رو دوست دارم)دارن از اون ها سو استفاده می کنند و شاید ...
اصلا تو نظام ما یکی اعتراض داشته باشه باید به کی بگه؟ از کجا باید اقدام کنه؟)
ا

BOROAMOO;86460 نوشت:
من خودم دانشجوی دانشگاه تهرانم.اصولا از موقعی که دیدم تو دانشگاه چه اتفاقی می افته و اخبار صدا و سیما (مخصوصا 20:30) چقدر دروغ های محض رندانه و عوام فریب تحویل مردم میده دیگه اعتماد ندارم.شدن مثل همون شبکه های خارجی که میگن اخبار دروغ و جهت دار میدن.

سلام بر شما دوست گرامي :Gol:

چطوريه كه منم تو همون دانشگاه تهران بودم تو اوج اتفاقات و تعطيلي ها و ... ولي كاملا شاهد بودم اطلاعات رسيده از صدا و سيما درست بوده ؟!

من آدم شكاكي نيستم ولي اين نوع جملاتو تو سايتاي ديگه براي تضعيف روحيه و تلقين برخي مسائل !! زياد ديدم كه گفته ميشه :

BOROAMOO;86460 نوشت:
اگر من هم دانشجوی دانشگاه تهران نبودم و تنها منبع خبرم صدا و سیما بود و هنوز اعتماد کامل داشتم(مثل 1سال پیش) ........

BOROAMOO;86460 نوشت:
امیدوارم بفهمید آدم چقدر اذیت میشه وقتی می بینه تمام عقاید خالصانه ای که تا یک سال پیش داشته و باهاشون زندگی میکرده و ازشون دفاع میکرده.

اميدوارم نوشته هاي شما از اون نوع نوشته ها نباشه !!

مشكلات در جامعه هست و برخي انتقادات هم وارده ولي سياه نمايي هم كار درستي نيست من پستهاي دوستان منتقدو خوندم ولي متاسفانه انصافي تو بيانات اونها نديدم .

boroamoo;86460 نوشت:
شدن مثل همون شبکه های خارجی که میگن اخبار دروغ و جهت دار میدن.اگر من هم دانشجوی دانشگاه تهران نبودم و تنها منبع خبرم صدا و سیما بود و هنوز اعتماد کامل داشتم(مثل 1سال پیش) ........ میدونی چی میگم؟ شک نکن تو انتخابات بعدی هم میگن 75 درصد واجدین شرایط شرکت کردن ولی من استناد نمی تونم بکنم چون نمیدونم راست هست یا نه؟الله اعلم امیدوارم بفهمید آدم چقدر اذیت میشه وقتی می بینه تمام عقاید خالصانه ای که تا یک سال پیش داشته و باهاشون زندگی میکرده و ازشون دفاع میکرده.بعد میبینه یه عده (نمی دونم کیان ولی من هنوز آقای خامنه ای رو دوست دارم)دارن از اون ها سو استفاده می کنند و شاید ... اصلا تو نظام ما یکی اعتراض داشته باشه باید به کی بگه؟ از کجا باید اقدام کنه؟)

سلام
و اندر عجایب این روزگار
که مومن رود پی آدم نابکار
به مومن ظنین است بیش
بدانچه بود به سلطان دیش(بی بی سی )
خدا عاقبتومون رو بخیر کنه برادر
موفق در بلند نظری

boroamoo;86460 نوشت:
شاید اونا در جریان نیستند.شایدم من اشتباه میکنم

با سلام

برادر بزرگوار

اين همه ادم و اشتباه ؟!!؟!؟!؟!؟!؟

اون هم تو اين عرصه اطلاع رساني ؟!!؟!؟!؟

بزرگوار يكي دوتا كه نيستند و نبودند؟!!؟!؟!؟!؟

boroamoo;86460 نوشت:
صولا از موقعی که دیدم تو دانشگاه چه اتفاقی می افته و اخبار صدا و سیما (مخصوصا 20:30) چقدر دروغ های محض رندانه و عوام فریب تحویل مردم میده دیگه اعتماد ندارم.شدن مثل همون شبکه های خارجی که میگن اخبار دروغ و جهت دار میدن.اگر من هم دانشجوی دانشگاه تهران نبودم و تنها منبع خبرم صدا و سیما بود و هنوز اعتماد کامل داشتم(مثل 1سال پیش) ........

بارها گفته ايم و حال هم ميگوييم هيچ برنامه اي مصون از خطا و اشتباه نيست و نبوده-- و اكر رعايت انصاف و عدالت را نكند -- نخواهد بود

ما اينجا خطاها و اشتباهات ديگران را نمي خواهيم توجيه كنيم و نخواهيم كرد و نمي كنيم

انها هم انسان اند و حب و بغض دارند و شايد بر له و يا عليه كس يا كساني استفاده كرده اند كه اگر از بيت المال مسلمين در راه حب و بغض هاي شخصي خود استفاده كرده باشند خطا كارند و در محضر عدل الهي پاسخگو خواهند بود

اين وسط مهم اصل اسلام و تبليغ براي ان

و حفاظت از اصول اسلام بر عهده ماست

boroamoo;86460 نوشت:
اصلا تو نظام ما یکی اعتراض داشته باشه باید به کی بگه؟ از کجا باید اقدام کنه؟) ا

به نظر بنده بايد راهكارها را شناخت و از فرصت ها استفاده كرد و راه هاي مختلف امربه معروف و نهي از منكر را باتوجه به ابزارهاي موجود شناخت

ظرفيت هاي خودمان را افزايش دهيم

خودتان با تلاش و كوشش سعي كنيد مسئوليت به عهده بگيريد برنامه و طرح داشته باشيد

خطاها و راه كارها را بشناسيم تا در فرصت ها از انها استفاده بريم

به نظر ، تاريخ درس عبرت خوبي مي تواند براي ما باشد

طي بيست و هفت هشت سال تو اين مملكت مشكل نبود ؟؟؟ خطا نبود؟؟؟ چطور فردي با ديدن اينها صبر كرد؟؟
البته كار هم كرد
تلاش كرد

برنامه داشت
هدف داشت
از فرصت هابهترين استفاده را كرد
و در موقع مناسب
اربابان زر و زور را به هم پيچيد
و از كس يا كساني كه اسم اش هم بر ديگران تابو بود نترسيد
و طومار انها را چنان در همپيچيد كه ...........

خب ما و شما هم يكي مثل ايشان

BOROAMOO;86460 نوشت:
شدن مثل همون شبکه های خارجی که میگن اخبار دروغ و جهت دار میدن.اگر من هم دانشجوی دانشگاه تهران نبودم و تنها منبع خبرم صدا و سیما بود و هنوز اعتماد کامل داشتم(مثل 1سال پیش) ........

سلام
دوست من از شما یه سوال دارم
آیا شما برنامه های مناسبتی ومذهبی اون شبکه ها رو دیدی؟
یه سوال دیگه دروغ یک مسلمان باور پذیر تره یا راست یک غیر مسلمان:Gig::Gol:

mkk1369;86606 نوشت:
سلام
دوست من از شما یه سوال دارم
آیا شما برنامه های مناسبتی ومذهبی اون شبکه ها رو دیدی؟
یه سوال دیگه دروغ یک مسلمان باور پذیر تره یا راست یک غیر مسلمان:gig::gol:

من که گفتم ماهواره نداریم.ولی تکلیف اونا که مشخصه دلشون که برا ما نمی سوزه.
من از صدا و سیمای جمهوری اسلامی انتظار دارم.وگر نه فرف ما با اونا چیه؟
سوال دومتون رو متوجه نشدم.

نازنين مريم;86465 نوشت:

اميدوارم نوشته هاي شما از اون نوع نوشته ها نباشه !!

مشكلات در جامعه هست و برخي انتقادات هم وارده ولي سياه نمايي هم كار درستي نيست من پستهاي دوستان منتقدو خوندم ولي متاسفانه انصافي تو بيانات اونها نديدم .

از لحن تندتون خوشم نیومد.بدم اومد.کنایه و نیش زدن رو همه بلدن(حالا شما بهتر).اگر حرف منطقی دارید مثل آقا طاها عزیر بیاید مطرح کنید و گرنه باعث دفع حد اکثری میشه
اگه میخواستم از اون حرفا بزنم نمیومدم تو تاپیکی پست بزنم که نهایت خود ما6-7 نفر می بینیمش

BOROAMOO;86766 نوشت:
من که گفتم ماهواره نداریم.ولی تکلیف اونا که مشخصه دلشون که برا ما نمی سوزه.
من از صدا و سیمای جمهوری اسلامی انتظار دارم.وگر نه فرف ما با اونا چیه؟
سوال دومتون رو متوجه نشدم.

با سلام
از این که متوجه نشدم (ندیدم) شما ماهواره ندارید پوزش می خواهم:khejalati:
شما درست می گویید البته همه از یک جمهوری اسلامی توقع شنیدن حقیقت را دارند
آیا در تعالیم دینی ما باید همه جا به طو کامل راست گفت یا برای موارد خاص جوازش صار شده است؟(البته بیان این مطلب برای روشن شدن موضوع است و امکان وجود اشکال در آن است):Sham::Gol:

حامد;86472 نوشت:
سلام
و اندر عجایب این روزگار
که مومن رود پی آدم نابکار
به مومن ظنین است بیش
بدانچه بود به سلطان دیش(بی بی سی )
خدا عاقبتومون رو بخیر کنه برادر
موفق در بلند نظری

با تشکر ولی منظورتون رو نفهمیدم.

سلام مجدد به شما دوست گرامي :Gol:

BOROAMOO;86772 نوشت:
اگر حرف منطقی دارید مثل آقا طاها عزیر بیاید مطرح کنید

دوست گرامي من تمامي پستهارو از ابتداي تاپيك مطالعه كردم و به سوالات و جواباي دوستان دقت كردم ديدم كه دوستان و كارشناسان محترم جواب هاي كامل و خوبي دادند يقينا اگر پست من در ابتداي تاپيك بود جواب سوالاتونو ميدادم ولي ديگه نياز نديدم كه پاسخي تكراري بدم .

[="DarkRed"]من وظيفه خودم ميدونستم كه در مورد اين قسمت از سخنانتون :[/]

BOROAMOO;86460 نوشت:
.ولی شاید اونا در جریان نیستند.شایدم من اشتباه میکنم.من خودم دانشجوی دانشگاه تهرانم.اصولا از موقعی که دیدم تو دانشگاه چه اتفاقی می افته و اخبار صدا و سیما (مخصوصا 20:30) چقدر دروغ های محض رندانه و عوام فریب تحویل مردم میده دیگه اعتماد ندارم.شدن مثل همون شبکه های خارجی که میگن اخبار دروغ و جهت دار میدن.اگر من هم دانشجوی دانشگاه تهران نبودم و تنها منبع خبرم صدا و سیما بود و هنوز اعتماد کامل داشتم(مثل 1سال پیش) ........

[="DarkRed"]كه اتهامي به نظر من از روي بي انصافي به صدا و سيما با بزرگنمايي بيش از حد ([="DarkRed"] چقدر دروغ هاي محض و عوام فريب تحويل مردم ميدهند !!!)[/]زده بوديد مطالبمو بيان كنم .[/]

وظيفه من بود كه وقتي با حضور در بسياري از جريانات و دانشگاهي كه شما عنوان كرديد به عينه ميديدم هميشه واقعيات بيان شده اشاره كنم و جواب باقي سوالاتتونو به نظرم دوستان به خوبي داده بودند

BOROAMOO;86772 نوشت:
از لحن تندتون خوشم نیومد

من فكر نميكنم لحنم تند بوده باشه :Gig:فكر كنم شما هنگام خوندن مطالبم با بدترين لحني كه ميشد خوند فرض كرديدمن نوشتم و اونو خونديد .

BOROAMOO;86772 نوشت:
کنایه و نیش زدن رو همه بلدن(حالا شما بهتر)

كنايه و نيش نبود عين حرفاي شمارو خيلي شنيدم تو سايتاي مختلف سياسي حتي با جملات كاملا مشابه .

بعد از ديدن و شنيدن جملات كاملا مشابه سخنان شما فكر نميكنم عجيب باشه اگه ذهن فرد به اون سمت بره [="DarkRed"]ولي اشاره كردم كه اميدوارم حرفاي شما از اون نوع نوشته ها نباشه[/] شايد ايراد كار از علامت تعجباي بعد

نازنين مريم;86465 نوشت:
اون نوع نوشته ها نباشه !!

بود كه نبايد استفاده ميشد اين انتقادتونو وارد ميدونم .قصد مكدر كردن خاطر شمارو نداشتم اگه باعث ناراحتيتون شدم معذرت ميخوام . ( پست گلگيتون يه نتيجه خوب برام داشت اينكه فهميدم خدا آدمي حساس تر از منم خلق كرده :khaneh:)

boroamoo;86460 نوشت:
اصولا از موقعی که دیدم تو دانشگاه چه اتفاقی می افته و اخبار صدا و سیما (مخصوصا 20:30) چقدر دروغ های محض رندانه و عوام فریب تحویل مردم میده دیگه اعتماد ندارم

با سلام

من خودم تا حالا دروغی از صدا و سیما ندیده و نشنیده ام.
مشکلی که صدا و سیما دارد کتمان حقیقت است. آن هم دلیل داره و دلیل هم اینه که:
مردم نامحرم هستند.
البته بعضی وقتها صداوسیما صحبتهایی را نقل میکنه که اون صحبتها دروغ است و چون رسانه ملی تنها نقل کننده می باشد گناهی ندارد!!!
به هر حال
انشاالله که خداوند ریشه دروغ را بخشکاند، که دروغ ام الفساد است.

سلام بر همه دوستان
خیلی عذر می خواهم که پا برهنه می پرم وسط حرفاتون!
من چند جمله می نویسم اگر نقدی هست در خدمت هستم :

هر کس اگر مسئولیتی را قبول می کند باید بر تمام ابعاد آن واقف باشد و مسئولیت همه زیردستان با اوست.
مسئولیت رهبری جمهوری اسلامی ایران طبق قانون اساسی نیز مشول شروط فوق الذکر می باشد.

برای تبیین موضوع نیز شاهد مثالی می آورم :

حضرت علی بن ابی طالب (ع) در نامه ای خطاب به مالک می فرمایند :
وَ مَهْما كانَ فى كُتّابِكَ مِنْ عَيْب فَتَغابَيْتَ عَنْهُ اُلْزِمْتَه
چنانچه در منشيانت عيبى باشد و تو از آن بى خبر بمانى مسئول آن هستى.

جالب است که حضرت مالک را نسبت به آنچه ممکن است بی خبر بماند هشدار می دهد که این نشان دهنده ضرورت استفاده از ناظرین مخفی و آشکار برای کنترل زیردستان است. بنابراین وظیفه حاکم نسبت به آنچه از آن خبر دار است جای بحث ندارد و پیشاپیش وظیفه حساس حاکم را نشان می دهد.
اگر قبول کنیم که در جامعه، ظلمی به خدا و یا بندگان خدا روا داشته می شود وظیفه همگان است که با استفاده از ظرفیت و اختیارات خود به مبارزه با آن بپردازد. حاکم جامعه نیز یکی از افرادی است که باید در برابر آن ظالم ایستادگی کند. اتفاقا مسولیت رهبر جامعه خطیر تر از دیگران است زیرا در شرایطی ظرفیت ها و اختیارات او برای ریشه کنی ظلم و مجازات ظالم از همه بیش تر است.

حال به موضوع اصلی بر می گردم.
در قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران و در اصل 110 داریم :

وظايف‏ و اختيارات‏ رهبر:
.................
6 - نصب‏ و عزل‏ و قبول‏ استعفاء‏ : الف‏ - فقه‏ هاي‏ شوراي‏ نگهبان‏. ب‏ - عاليترين‏ مقام‏ قوه‏ قضاييه‏. ج‏ - رييس‏ سازمان‏ صدا و سيماي‏ جمهوري‏ اسلامي‏ ايران‏.
...............................

لذا مسئولیت اصلی در قبال تمامی مسائل در مورد سازمان صداوسیما علاوه بر رئیس آن سازمان نیز مستقیما بر عهده رهبر خواهد بود.
حال اینکه رهبر چگونه می خواهد و می تواند مسئولیت خطیر خود را انجام دهد بحث دیگری است و می تواند به وسیله نظارت و کنترل و حتی عزل و نصب از عهده آن بدر آید.

alitadayon;87679 نوشت:
لذا مسئولیت اصلی در قبال تمامی مسائل در مورد سازمان صداوسیما علاوه بر رئیس آن سازمان نیز مستقیما بر عهده رهبر خواهد بود. حال اینکه رهبر چگونه می خواهد و می تواند مسئولیت خطیر خود را انجام دهد بحث دیگری است و می تواند به وسیله نظارت و کنترل و حتی عزل و نصب از عهده آن بدر آید.

با سلام به دوستان
لازم به ذکر است که صدا و سیما در زمان امام(ره) زير نظر مشترك قواي سه‏گانه اداره مي‏شد و در زمان حال كه نصب و عزل رئيس آن با مقام معظم رهبري مي‏باشد و شورايي مركب از نمايندگان سه قوه بر سازمان نظارت دارند،
خود اين بزرگواران انتقادات زيادي به برخي از برنامه‏هاي اين رسانه داشته، تذكرات متعددي در جهت بهبود بخشي آن داده‏اند.

معظم‏له در 24 آذر 78 در ديدار شوراي عالي انقلاب فرهنگي فرمودند: «... من به صدا و سيما هفته‏ اي يك بار يا كم‏تر، اعتراض مي‏كنم و پيغام تند مي‏دهم؛ اما صدا و سيما كارهاي زيادي به عنوان اسلام انجام داده و برنامه‏هاي اسلامي درست كرده است. برنامه‏هاي هنري،اسلامي، گزارش و علمي، اگر خطا دارد تلاش هم دارد...» بنابراين چنين نيست كه مقام معظم رهبري هيچ‏گونه نظارت و كنترل بر اين رسانه نداشته باشند بلكه برعكس با توجه به جايگاه و وظايف آن نسبت به اين رسانه حساس بوده و اهتمام جدي دارند. اما نكته‏اي كه بايد توجه شوداين است كه نظارت و كنترل مقام معظم رهبري به تنهايي نمي‏تواند علت تامه براي حل مشكلات و معضلات جامعه و سازمان‏ها و نهادها از جمله صدا و سيما باشد بلكه حل اساسي آنان نيازمند ريشه يابي دقيق مشكلات و انجام اقدامات اصولي و صحيح براي برطرف كردن آن مشكلات مي‏باشد كه عبارتند از:

1- نظارت دقيق بر گزينش افراد و برنامه‏ها در صدا و سيما و استفاده از هنرمندان متعهد و انقلابي.
2- كنارگذاشتن افراد منحرف و غيرقابل اصلاح از راديو و تلويزيون و جلوگيري از نفوذ افراد وابسته به درون صدا و سيما.
3- نظارت همه‏جانبه بر پخش راديو و تلويزيون با استفاده از متخصصين و كارشناسان متعهد و نظارت دقيق بر فيلم‏سازان و محتواي فيلم‏ها.
4- برخورد با مسؤولان پخش مطالب توهين‏ آميز يا منافي ارزش‏هاي اسلامي.
5- صدا و سيما به عنوان دانشگاه عمومي و مركز ترويج ارزش‏هاي اسلامي بايد از تقليد برنامه‏هاي خارجي بدون مطابقت با آيين اسلام و بسط فرهنگ تجمل‏گرايي و... در تهيه برنامه‏هاي خود، دست برداشته و زمينه هدايت جامعه را فراهم آورد.

حال با توجه به مشكلاتي كه در صدا و سيما و برخي برنامه‏هاي آن وجود دارد و به هر دليلي شايد اين مسائل در كوتاه‏مدت قابل حل نباشد بينندگان و مخاطبان نيز بايد يكسري نكات را مد نظر داشته و رعايت نمايند:

اولاً: هر چند برخي از فيلم‏ها يا سريال‏هاي خارجي كه از صدا و سيما پخش مي‏شود از نظر شرعي نتوان مشكل ذاتي براي آنها نام برد ولي اگر براي برخي بينندگان مفسده‏اي به دنبال داشته باشد بايد آن فرد از آنها اجتناب نمايد و صرف پخش آن برنامه از صدا و سيمايجمهوري اسلامي ايران به هيچ وجه دليل بر مشروعيت آن نمي‏شود.

ثانيا: وجود اين قبيل مشكلات و نقائص وظيفه نيروهاي انقلابي و متعهد را در كسب تخصص‏ها و مهارت‏هاي گوناگون، مضاعف مي‏نمايد زيرا پاره‏اي از عوامل اين نارسائي‏ها به كمبود نيروي انساني و متخصصين متعهد بازمي‏گردد.

ثالثا: با توجه به تهاجم فرهنگي از طريق ارتباطات و فن‏آوري پيشرفته به حدي كه در آينده‏اي بسيار نزديك هيچ مانع و كنترل بيروني براي دستيابي به اين امواج مسموم وجود نخواهد داشت، مطمئن‏ترين راه براي دورماندن از انحراف و آلوده شدن به گناه، تقويت ايمان وتقواي الهي (كنترل دروني)مي‏باشد كه البته اين موضوع به هيچ وجه توجيه كننده مشكلات برخي برنامه‏هاي صدا و سيما نمي‏باشد ولي در مورد مخاطبان حائز اهميت مي‏باشد.

با عرض سلام مجدد

پیرامون صحبت های دوست عزیزم "عمار" چند نقد اساسی دارم :

طبق سخنان شما من نمی توانم بفهمم که چرا ما در مقابل رژیم پهلوی انقلاب کردیم!
احتمالا او هم نسبت به همه مسائل پیغام تند می داده است. شاید معاویه نیز با عملکرد زیردستان مخالف بوده
ممکن است فرعون نیز نمی خواسته است که کارگزاران او اینگونه عمل نکنند.
پس چرا مردم نسبت به حکومت و عوامل او معترض بودند؟
مگر آن ها می توانسته اند یک تنه همه نظام خود را کنترل کنند. شاید کنترل هم می کرده اند. شاید معترض هم بوده اند.
بنابراین طبق این مطالب هیچگاه حاکم بد یا ظالم اصولا نمی تواند به وجود بیاید.
چون ظلم از طرف زیردستان است.
پاسخ به ظلم جز از طریق مجازات میسر نمی باشد و حداقل آن عزل کارگزار است.

مساله و مشکل بنده اگر به خاطر اختلاف سلیقه در اداره این سازمان مهم بود، اینگونه پاسخ ها منطقی و شایان ذکر بودند.
اما ظاهرا هنوز تبیین مطلب خوب صورت نگرفته است.
بدین منظور چند سوال را به ترتیب مطرح می کنم و پی درپی پس از گرفتن جواب، سوال بعدی را که همگی انتقادات اساسی و اصولی نسبت به ظلم آشکار و مداوم این رسانه است، بیان می کنم (ان شا الله):

سوال اول :
چرا بعد از گذشت حدود 18 ماه از مناظره های انتخاباتی هنوز بعضی از افراد که نسبت به آن ها اتهام هایی زده شده است نتوانسته اند از خود در همان رسانه دفاع نمایند؟

سلام علیک،

نقل قول:
من خودم تا حالا دروغی از صدا و سیما ندیده و نشنیده ام.

دوست عزیز لطفا کمی بصیرت داشته باشید.
بنده تا کنون به کرات از این رسانه مدعی دروغ های فراوانی شنیده و دیده ام.

به عنوان نمونه ::

خبر باشگاه خبرنگاران جوان از سیمای جمهوری اسلامی ایران پخش شد.
http://yjc.ir/portal/NewsDesc.aspx?newsid=397477
متن اصلی سخنان وی :
http://www.ayandenews.com/news/22430

یک نمونه دیگر ::
اخبار 20:30 در تاریخ 20/3/1389

پاسخ مهاجرانی :
http://www.rahesabz.net/story/17141
متن انگلیسی سخنرانی در انستیتو واشنگتن :
http://www.washingtoninstitute.org/templateC07.php?CID=490

نقل قول:
البته بعضی وقتها صداوسیما صحبتهایی را نقل میکنه که اون صحبتها دروغ است و چون رسانه ملی تنها نقل کننده می باشد گناهی ندارد!!!

دوست عزیز ظاهرا شما هنوز نمی دانید که انتشار شایعه در اسلام حرمت دارد چه رسد انتشار خبر دروغ مگر اینکه رسانه مشخص کند که خبر دروغ است و یا احتمال دارد دروغ باشد.

موضوع قفل شده است