صفحه 1 از 3 123 آخرین
جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: آماری هولناک از طلاق «فاصله ناچیز ایران تا کسب رتبه چهارم طلاق دنیا»

نوشته
    234
    حضور
    54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    67
    صلوات
    1750

غمگین آماری هولناک از طلاق «فاصله ناچیز ایران تا کسب رتبه چهارم طلاق دنیا»

به این آمار توجه کنید لطفا(برگرفته از سازمان ثبت احوال)
    در سال 88 میزان وقوع طلاق 13/8 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته در سال 87هم در هر ساعت 14 واقعه طلاق رخ داده است
    سال گذشته در هر ماه 10هزارو479 واقعه طلاق یا در هر شبانه روز تعداد345 واقعه طلاق به ثبت رسیده
    این در حالیست که در سال 88 حدود 53درصد از کل طلاق های صورت گرفته مربوط به پنج سال اول زندگی و حدود 15 درصد مربوط به زوجینی است که مدت ازدواج انها کمتر از یکسال است!!!
    امارهای سال 88 حاکی است که استان یزد با 36 درصد و چهارمحال بختیاری با 32درصد بیشترین رشد طلاق را داشته اند
    سال 89
    امارهای سایت سازمان ثبت احوال حاکی از آنست که:در سه ماه اول سال 89 شاهد رشد 8 درصدی طلاق بوده ایم
    مقایسه شش ماه اول سال 88 با سال 89 نشان میدهد که طلاق 6/2 درصد رشد داشته است
    این امار نشان دهنده ی اینست که:از هر چهار ازدواج در سال 89 یکی به طلاق ختم میشود
    واقعا چراااااا؟؟؟؟؟؟؟
    بشنوید حکاینی دیگر از همسر کشی
    اگر شما بخواید درباره همسرکشی در گوگل سرچ کنید فقط یازده خبر در خبرگزاری ایسنا میاد و سه خبر در خبر گزاری فارس درحالیکه حقیقت بیش از اینهاست و ما از گفتنش یا شرم داریم یا واهمه
    کم نیستند امثال سکینه آشتیانی ها
    در سال 81 دو استاد بزرگوار استاد آشوری و خانم دکتر معظمی درباره همسرکشی در 15 استان ایران تحقیق کردند
    در این تحقیق امده است که:زنان به ندرت خود مرتکب قتل شده و بیشتر به جهت دادن وعده های نفر سوم به ارتکاب جنایت هدایت میشوند
    در بررسی همسرکشی 15 استان 32درصد زنان خود مباشر قتل شوهرانشان بوده اندو 22درصد به صورت مشارکتی در قتل شوهر نقش داشتند(از گفتن آمار استانها خودداری میکنم)
    اما دوستان واقعا چراااا؟؟طلاق و همسرکشی؟؟؟؟

دلم به مستحبی خوش است که جوابش واجب است:
    السلام علیک یا بقیه الله فی ارضه

2. صلوات ها 18

3.  

نوشته
    234
    حضور
    54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    67
    صلوات
    1750

خونسرد

راستش من خودم قصد نداشتم در این رابطه صحبت کنم و میخواستم این تحلیل رو بذارم به عهده دوستان اما دلم نیومد ی چنتا نکته رو نگم

اگر بخوایم به آمار طلاق نگاه کنیم از نوع ریشه ای(همونطور که اشاره شد بیشتر طلاق های این چند سال در سالهای اول زندگی بوده)برمیگرده به نوع آشنایی های قبل از ازدواج و انتخاب های غلط که از نظر من به دو دسته تقسیم میشه:

یکی افرادی که فک میکنن قبل از ازدواج باید عاشق شد که خب طبیعتا میطلبه قبلش رفاقت و عشقای اتشین باشه،و واقعا هیچ دوومی نداره و اکثرا هم به خونواده ها تحمیل میشه
    دومین دسته هم ازدواج های کاملا سنتی که با دو جلسه سروتهشو هم میارن و ی تحقیقات کاملا کلی هم انجام میشه و..!!!

شاید این سوال پیش بیاد که در زمان قدیم مثلا دوره پدر و مادرهای ما یا ی کم قبلتر ازدواج سنتی بوده و جواب هم داده(یعنی امار طلاق خیلی کمتر بوده) ولی باید بگم کاملا متفاوته خانم های قدیم با خانم های امروزی کاملا متفاوتن،چراااا؟؟؟؟؟؟

زیرا اون موقع خبری از رسانه و ماهواره و انجمنهای فمینیستی و شست و شوی مغزی اینا نبووده که در واقع در اون زمان به قول شاعر همچین نگاهی حاکم بوده که:کوفت باشه مفت باشه=شوور باشه حالا هرچی شد شد دیگه

اما الان با این هجمه تبلیغات(حتی فیلمهای داخلی ما چه تلفیزیون و چه سینما تبلیغ سو میکنن از عدم تفاهم فکری تا هر چیز دیگه تنها چاره اش طلاقه توی هرسنی که باشی وهرچنتا بچه هم که داشته باشی هیچ اهمیتی نداره مهم اینه که خودتو آزاد کنی!!!!)

اینکه ضمانت ازدواج ما مهریه سنگین باشه درسته؟؟؟اگرنه رفاقت قبل از ازدواج خوبه نه ازدواج سنتی دو جلسه ای پس درستش چیه؟؟؟؟
    درین رابطه سه تا سخنرانی از اساتید بزرگوار استاد دانشمند و ماندگاری و منتظرین میذارم تا فردا ایشالله

اما درباره آمار همسرکشی متاسفانه که حتی از گفتنش هم شرم داریم واقعا چرااااااااااا؟؟؟تبلیغات خیلی تاثیر داره دوستان میلیاردها دلار هزینه میشه از طرف کشورهای خارجی تا فقط همین رو تبلیغ کنن امثال شبکه های فارسی وان و فیلمهایی مثل سالوادور چه حرفی واس گفتن داره؟؟جز خیانت و همسر کشی
    نقش اول این فیلمها افرادی هستن که همسشونو میکشن واخرشم خوشبخت میشن

همین تبلیغات باعث شده خانمی بیاد بگه داشتن معشوقه ای غیر از شوهرم برام درونی شده

مادری دوتا فرزند شیش ساله و چهار سالشو به همراه همسرش با قارچ سمی بکشه که به معشوقه خیابونیش برسه!!!

اما به غیر ازین مساله دوستان در تاپیک های دیگه اشاره ای داشتن مثل روابط دو جنس مخالف در محیطهای به اصطلاح کنترل شده!!!امروز اکثر خانمهای ما سرکار رفتن رو ی افتخار میدونن و بعدشم آشنایی با همکاران مرد و ...

یکی از اشنایان ما داشت درددل میکرد میگفت تو دانشگاهمون از یکی خواستگاری کردم بعد فهمیدم متاهله!!!!متاسفانه الان که دیگه هیچ تفاوتی از نظر ظاهری بین خانمهای مجرد و متاهل نیس اما نکته بدش اینجاس که حتی از نظر رفتاری هم این تفاوتها داره از بین میره و متقابلا سو استفاه خیلی ها رو دربر داره

بی غیرتی مردان ما که بی قیدی زنان رو به همراه داره شاید ی علت دیگش باشه شاید اون مرد صرفا قصدش این باشه که بگه ببینید زن من چه خوشگله!!!!!ولی نمیدونه که خیلی ها به اون زن پیشنهاد میدن که اخه حیف خوشگلی تو نیس با این مردی بیا با من باش و...

بیاید باور کنیم کم نیستن امثال سکینه اشتیانی ها،عزیزی تو ی تاپیک دیگه گفته بود که ای کاش روابط خونوادگی هم محدودتر بشه ودر برخورد با نامحرم هایی که تو خونواده هستن دقت نظر بیشتری بشه انشالله

ویرایش توسط گل گیسو : ۱۳۸۹/۱۱/۰۶ در ساعت ۱۹:۴۳

5. صلوات ها 10

علاقه
    غرق شدن در سکوت افکارم!!!!
    نوشته
    264
    حضور
    23 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1752

سلام علیکم....
    از سخن گفتن زیاد پرهیز میکنم.
    ممنون از آماری که در اینجا برای تمام خوانندگان چه از کاربر سایت چه از میهمانان گرامی قرار دادید.
    این آمار که به نظر من نیمی از آمار واقعی است به دلیل اینکه این طلاقها ثبت شده است ما در جامعه طلاقهای ثبت نشده بسیار داریم
    به گونه ای که شاید جسمها پیش هم باشد اما روح آنها.....
    این یک طرف ماجراست که زوجین طلاق می گیرند و طرف دیگر ازدواج نکردن مجردهاست.
    که آن نیز دلایل مختلفی دارد.
    اما به طور کلی باید بگویم روزی یک جای کار لنگ می زد.امروز همه جای کار لنگ می زند.
    امیدوارم آموخته های دینمان را کاربردی کنیم.
    نمی دانم چرا در این باره دست به نوشتن بردم اما احتمالا به خاطر این است که پرتگاه عظیمی را در جلوی این ملت میبینم که وسوسه کنندگان به نزدیک شدن مردم، خود سالیان دراز در آن مرداب دست و پا میزنند.
    ای کاش کمی به حقایق وجود انسان پی میبردیم تا می فهمیدیم هر که باشیم جز بود ابتدایی خود در عالم ماده نخواهیم شد.
    و هر چه هست در پس پرده و در گروی انسانیت ما در این عالم است.
    خیلی سخت است روزی که به روز حسرت معروف است چیزی در دست نداشته باشیم که کمی آرام مان کند.
    همین جا با جملات گداخته از نظر معنی و فریادی به عظمت غرش آسمان به تمام جوانان وبزرگ سالان عرض می کنم خیلی زود دیر می شود .
    به چیزی چنگ بزنید که در طوفان پیش رو محافظ شما باشد.
    در میان کوره ای هستیم که اینجا عیارمان نمایان خواهد شد.
    بکن دل از آنچه می کند دل از او
    یا علی....

...

7. صلوات ها 9

نوشته
    7
    حضور
    نامشخص
    دریافت
    0
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    56

سلام
    این آمار طلاق و صد البته طبق گفته دوستمون بعلاوه طلاق های ثبت نشده بسیاری که امروز چهره این سنت پاک الهی(ازدواج) را در نظر جوانان مخدوش کرده حاصل 1-عدم آگاهی واقعی از فرمایشات دین. به عنوان نمونه بنده در یک منبع دینی خواندم که مهریه وجهی بوده که خانواده داماد به خانواده عروس میدادند برای تهیه جهیزیه. اما امروز چه شده؟یا اینکه ما در فرمایشات دینی میدانیم که اصل انتخاب همسر پاکدامنی و نجابت اوست که اگر آن درست باشد بقیش هم خداوند درست میکند. اما امروز ملاک ها چه شده؟
    2.عدم اطلاع رسانی دقیق: تازمانی که به طور کامل درد شناخته نشه قطعا هیچ کس نمیتونه برای اون دارویی تجویز کنه یا کسانی که بهش مبتلا نشدن نمیتونن پیشگیری کنند. متاسفانه اکثر رسانه های ما با بیان آمار های دروغین و خوب جلوه دادن بعضی از مواضع مخرب جامعه خواسته یا ناخواسته باعث میشوند که مردم به راه اشتباهشان ادامه دهند و از مقصدی که در انتظار آهاست بی اطلاع باشند.

9. صلوات ها 9

نوشته
    234
    حضور
    54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    67
    صلوات
    1750

سلامممممممم،اینم فایل سخنرانی که قولشو داده بودم
    اولیش سخنرانی استاد منتظرین هست

http://www.askdin.com/attachment.php...1&d=1296073575

و اینهم سخنرانی استاد دانشمند

http://www.askdin.com/attachment.php...1&d=1296074109
    http://www.askdin.com/attachment.php...1&d=1296074109

امیدوارم که تاثیر گذار و مثمر ثمر باشد(اووووه چه های کلاس)

11. صلوات ها 7

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

با تشکر از دوست گرامی به دلیل ایجاد این تاپیک که مجالی خواهد بود برای بررسی درد اجتماعی طلاق !!!

ابتدا بررسی لغوی طلاق :

طلاق به معنی پایان قانونی ازدواج و جدا شدن همسران از یکدیگر است. طلاق معمولاً وقتی اتفاق می‌افتد که استحکام رابطه زناشویی از بین می‌رود ...

طلاق از منظر دین :

طلاق در اسلام منفورترین حلال نامیده شده‌است و از این واقعه عرش الهی می‌لرزد. قرآن به مردان مسلمان سفارش می‌کند که از طلاق همسرانشان خودداری کنند

طلاق از منظر سیر تاریخی :

قبل از قدیم ترها مادرها به دخترانشان از کودکی می آموختند که دختر با لباس سقید به خانه ی بخت می رود و با کفن سفید از آن خانه خارج می شود !!!

به همین دلیل آمار طلاق شاید یک پنجاهم امروز هم نبوده !!!

کمی جلوتر از آن به زمان ما : یعنی در قدیم ترها پدر ها وخانواده ها در تصمیم گیری به دختران وپسرانشان کمک می کردند واین کمک در طول زندگی زناشویی امتداد داشت . یعنی هروقت زوجین دچار اختلاف می شدند با حمایت های فکری خانواده ها روبرو میشدند که فرمان آتش بس را صادر می کردند و زوجین با این دستور بزرگترها دست از خصومت می کشیدند و موضوع معمولا" به خیر می گذشت .

به همین دلیل آمار طلاق شاید یک چهلم امروز هم نبوده !!!

کمی جلوتر از آن به زمان ما یعنی قدیمها خانواده ها در انتخابها ی دختران وپسرانشان نظر می دادند . به همین دلیل خود را مسئول تداوم این زندگی که در انتخابش سهیم بودند می دانستند و این احساس مسئولیت به این نتیجه می رسید که طلاق در شأن خانواده ی منسجم ما نیست وبا سازشهای پشت پرده هرکدام وانمود می کردند که از فرزند خود حمایت می کنند اما در آخر باهم به تفاهم می رسیدند وزوجین را آشتی می دادند .

به همین دلیل آمار طلاق شاید یک سی ام امروزهم نبوده !!!

کمی جلوتر از آن به زمان ما یعنی نسل ماقبل که هنوز مهد کودک و پانسیون و مدارس شبانه روزی و... دایر نشده بود و مادرها وپدرها اولویت اولشان فرزندانشان بودند ومادرها به خاطر اینکه دل خواهر شوهر و مادر شوهر و جاری خنک نشود وانها سرپرست فرزندانشان نشوند به اصطلاح به پای فرزندان می سوختند!!! و خیلی زود از در آشتی در می آمدند .

به همین دلیل آمار طلاق شاید یک بیستم امروز هم نبوده !!!

خوب دیر وقت است و این رشته سر دراز دارد ادامه انشاءالله فردا .....

.................................................. ......................... حق یارتان .................................................. .........................
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۸۹/۱۱/۰۷ در ساعت ۱۰:۱۲

13. صلوات ها 10

علاقه
    تدریس - تألیف - تحصیل
    نوشته
    1,916
    حضور
    34 روز 17 ساعت 37 دقیقه
    دریافت
    1
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    12300

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

کمی جلوتر از آن به زمان ما: یعنی در نسل قبل از ما رسم بود که میگفتند ای بابا مهریه را کی داده وکی گرفته تازه اگر هم می گرفتند در قبال حج و خرج عروسی برای پسر و .... بود وخانم به فکرش هم نمی رسید که ماهی یک سکه بگیرد و مثل یک کارمند دولت بقیه ی عمرش را در تأمین نسبی بگذراند . تازه بعد از ازدواج وجدا شدن سایه ی حکم پدر را هم از سرش بردارد . وبه بهانه ی این که دوست ندارم سربار شما باشم خودش هم به سر کار برود . ویاشاید هم پدر تأمین مخارج اورا به عهده بگیرد واین خانم به دلیل پیامدهای طلاق(افسردگی - تلنگر فکری -روانی - فراموش کردن ضربه ی روحی و...)تصمیم به تحصیل مجدد بگیرد !!!

و به همین دلیل آمار طلاق شاید یک دهم امروز هم نبوده !!!

امروز ؛ همین نسل حاضر : رسم است که خانمها کلی حق وحقوق از دست رفته دارند وباید که احقاق حق کنند حتی گاهی خود را نماینده ی نسل های سوخته ی قبلی هم می داند که وظیفه دارند حق آنها را هم (احقاق) کنند . واین را به دخترانشان هم می آموزند تا اگر یک وقتی در زمان خودشان این امر میسر نشد آنها به نمایندگی این کار را دنبال کنند .

وبه همین دلیل آمار طلاق شاید همین است که آمار اداره ی ثبت میگوید !!!

فردا وقتی این دختر بزرگ شدتمام ذهنش پر است از اینکه چه نیازی به ازدواج که بعدش هم طلاق بگیرم وکلی ضربه ی روحی بخورم؟؟؟!!!!
    خودم هم مردم وهم زن !!!!
    خرج خودم را که در می آورم . پدر هم که تمام وقتش صرف چند جا کار کردن است تا مخارج را فراهم کند . مادر هم که خودش طلاق گرفته و مستقل است!!! خلاءعاطفی را هم که با دوستان پسرم جبران میکنم مگر هر دوستی میان دختر وپسر حتما" به فساد می انجامد در مورد بقای نسل هم که حتما" میگویند شبیه سازی میکنیم

خواهش میکنم اجازه بدهید توضیح بدهم!!! باور کنید قصدم توهین وتحقیر بانوان محترم نیست اینها حقایق است که در مورد آنها کلی زحمت کشیدم ! چشم در پست بعدی آن طرف قضیه را هم بررسی میکنیم .

.................................................. ...... حق یارتان .................................................. .........
    ویرایش توسط ••ostad•• : ۱۳۸۹/۱۱/۰۷ در ساعت ۱۰:۲۵

15. صلوات ها 10

علاقه
    تنها به یاد توست، جوش و خروش ما / ای مهدی عزیز، ای آخرین امید
    نوشته
    3,382
    حضور
    16 ساعت 9 دقیقه
    دریافت
    44
    آپلود
    22
    گالری
    495
    صلوات
    31674

شاد تشکر از سرکار استاد گرامی

نقل قول نوشته اصلی توسط ••ostad•• نمایش پست ها
    امروز ؛ همین نسل حاضر : رسم است که خانمها کلی حق وحقوق از دست رفته دارند وباید که احقاق حق کنند حتی گاهی خود را نماینده ینسل های سوخته ی قبلی هم میداند که وظیفه دارند حق آنها را هم (احقاق) کنند . واین را به دخترانشان هم میآموزند تا اگر یک وقتی در زمان خودشان این امر میسر نشد آنها به نمایندگی این کار را دنبال کنند .

وبه همین دلیل آمار طلاق شاید همین است که آمار میگوید !!!

فردا وقتی این دختر بزرگ شدتمام ذهنش پر است از اینکه چه نیازی به ازدواج که بعدش هم طلاق بگیرم وکلی ضربه یروحی بخورم؟؟؟!!!!
    خودم هم مردم وهم زن !!!!
    خرج خودم را که در میآورم . پدر هم که تمام وقتش صرف چند جا کار کردن است تا مخارج را فراهم کند . مادر هم که خودش طلاق گرفته و مستقل است!!! خلاءعاطفی را هم که با دوستان پسرم جبران میکنم مگر هر دوستی میان دختر وپسر به فساد میانجامد در مورد بقای نسل هم حتما" میگویند شبیه سازی میکنیم

خواهش میکنم اجازه بدهید توضیح بدهم باور کنید قصدم توهین وتحقیر بانوان محترم نیست اینها حقایق است که در مورد آنها کلی زحمت کشیدم ! چشم در پست بعدی آن طرف قضیه را هم بررسی میکنیم .
    سلام استاد عزیز

واقعا ممنونم خصوصاً از اینکه جسارت به خرج دادین و پرده از گوشه ای از حقایق کنار زدین لذت بردم

بسیار زیبا نوشتید، چون عین حقیقت بود و هست که الان در جامعه شاهد هستیم .

ادامه بدین

با تشکر

امام حسین علیه السلام میفرمایند: هرکس هدف و خواسته ای را با معصیت و نافرمانی خدا بجوید, بیشتر از آنچه را که بدان امید دارد از دست میدهد و سریعتر در آنچه که از آن میترسید واقع میشود.

17. صلوات ها 9

نوشته
    234
    حضور
    54 دقیقه
    دریافت
    0
    آپلود
    3
    گالری
    67
    صلوات
    1750

سلاممممم به دوستان عزیزی که تا اینجای بحث مشارکت کردند و تشکررررررررررر
    جناب استاد من هم منتظر شنیدن همچین حرفایی بودم چون حقیقته و دلیلی نداره که به کسی بربخوره
    و البت منتظر ادامه مبحث از اون زاویه هم هستم
    بازم تشکررررررر از همه دوستان

آماری هولناک از طلاق «فاصله ناچیز ایران تا کسب رتبه چهارم طلاق دنیا»

19. صلوات ها 6

علاقه
    غرق شدن در سکوت افکارم!!!!
    نوشته
    264
    حضور
    23 ساعت 40 دقیقه
    دریافت
    2
    آپلود
    0
    گالری
    0
    صلوات
    1752

سلام علیکم....
    این تحلیل کلی از استاد گرامی یک پیش زمینه ای از نزول استحکام خانواده حکایت دارد.
    اما اینکه طلاق منفورترین حلال خداست جای بحث دارد در ادامه.
    با قبول بد بودن طلاق از خوب بودن احتمالیش نیز نمی توان چشم پوشی کرد.
    اما در اکثریت و با قبول شرایط فعلی و جوانان گلخانه ای !!!!!این امر را کاملا درست می دانم.
    اما با تحلیل جزء به جزء این شرایط از گذشته تا به حال یک نمره قابل قبول به هیچ یک از این دوره ها نمی توان داد.
    در دوره ای از نظر کمی کم بود از نظر کیفی زیاد و در حال حاضر هم از نظر کمی زیاد و از نظر کیفی زیاد ....
    حال باید دید ایده آلی که در رویای تمام جوانان ما وجود دارد چیست....
    ببخشید اما تمامی جوانان ما از جمله شخص خودم در خوابی عمیق و به دور از واقعیت به سر میبریم.
    نمی خواهم مسیر بحث را عوض کنم اما به خدا این اصل موضوع است.
    اگر از مرز نامی بودن اسلاممان بگذریم و دستورات الهی را پیاده ساز ی کنیم نه در جامعه نه در شهر و منطقه خود بلکه در خود خودمان همه چیز درست خواهد شد.
    در این برزخی که هر روز پا در آن می گذاریم جز توشه اشک و آه برای نیمه شب چیزی برایمان نمی ماند.
    نمی دانم چگونه وقتی خود غایبیم ،حاضری را دعوت می کنیم.
    این جمله من که در میان متنی روزگاری نه چندان دور به برگ سپید دوخته شد اصل این ماجراست.
    چشمها در میان سر، سروری میکنند......
    آرامش جسم در عرش ذهن و روح را کشته ایم..
    ما نمی توانیم کمبودهای انسانیت را از یک نقطه وارد بحث کنیم..
    باید انسان را از بود ابتدایی وارد بحث نموده و گام به گام با نوزادی و خردسالی و .....پیش ببریم و یک تحلیل کلی را بر خود تحمیل کنیم و در این تحلیل 3 بعد را در نظر بگیریم....
    1.بودن به تنهایی
    2.داشته ها به تنهایی
    3.با تحلیل آن 2 و با یک مهندسی پیشرفته انسانیت که شامل شناخت انسانیت ،روانشناسی ،دین و حدودالهی یک شخصیت کامل از این 2 اصل که به صورت مکمل هم می باشد برای خود پیاده سازی کنیم.
    تا وقتی به موضوعی به نام انتخاب همسر میرسیم با چشمانی باز و شناخت کامل و با مهر تاییدی به نام توکل این عمل که یک سنت است را انجام دهیم.
    آن زمان اگر با همه این پیش زمینه ها و با توجه به وسعت عظیم شناخت انسانیت و روحیات دیگران اگر هم اشتباهی رخ داده بود در انتخاب همسرو در آخرین راهکار باز با توکل به خداوند به حدود الهی عمل کنیم که به حمد الهی از میان برزخی که درونش هستیم و موجب فرو ریختن مومن از درون می شود خارج شویم.
    این موضوع پازلی است که ما هیچ یک از ترتیب ها را رعایت نکرده و به جایی به نام ازدواج می رسیم و همانند کودکان زود جوش با یک تلنگر که تشعش آن تا عرش می رسد آن پازل را برای اینکه اشتباه است به هم می ریزیم.
    در صورتی که اگر واقع بین بودیم و قصد تلنگر زدن به آن را داشتیم از دانه اول شروع به زدن تلنگر می شدیم تا روزی که به ان قسمت رسید با یک حرکت ساده تکه اصلی را جایگزین کنیم.
    آمارهای ثبت شده مشتی است نشان دهنده خروار.
    قطره ای است از دریای بی کران.
    اینها همه نسیمی است از نزدیکی بهار ولی برای روییدن باید زمستان را بادلی زنده به پایان رساند.
    .................... انشاالله
    یا علی....

...

21. صلوات ها 7

صفحه 1 از 3 123 آخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۶/۰۴/۳۰, ۱۴:۰۳ : 1

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری