جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2

 1. #1
  گل ليلا آنلاین نیست. مدير نشريات الكترونيك و نرم افزارهاي ديني
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  برنامه نويسي - شناخت ائمه اطهار(ع) - تبليغ دين
  نوشته
  2,970
  حضور
  116 روز 23 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  262
  آپلود
  33
  گالری
  495
  صلوات
  37353

  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2

  کتاب جالب "مفاسد خاندان پهلوی"

  سابقه فساد اخلاقی محمد رضا پهلوی به دوران تحصیل در مدرسه ای در فرانسه باز می گردد . ماجرای ارتباطش با یکی از دختران خدمتکار و پرداخت چند صد فرانک به عنوان حق السکوت را فردوست در خاطرات خود نقل کرده است . محمد رضا شاه با دختری به نام فوزیه ازدواج می کند که پس از تولد دخترش بعد از یک سال به دلیل بی بند و باری محمد رضا شاه و ارتباط با دختری به نام دیوانسالار او را ترک می کند . دیوانسالار دختری بس
  یار زیبا بوده و شعر هم می گفته است . بعد از ازدواج شاه با دیوسالار، شاه او را طلاق می دهد و با زنی به نام ثریا ازدواج می کند . و در مدت ازدواج ، با زنی به نام پروین غفاری معروف به پری هم ارتباط داشته است . در این زندگی مجردی شاه آپارتمانی را در تهران دست و پا می کند تا بتواند با زنان خلوت کند . شاه پس از جدایی از ثریا با زنی به نام گیتی ازدواج می کند. و بعد از جدایی ، با زنی به نام فرح ازدواج می کند . امریکایی ها از مرکز شهر زنان زیبا را به دربار می بردنند و به شاه معرفی می کردنند . شاه در خلال مسافرت به کشفر های خارجی مدتی را در خلوت با دخترانی که به او معرفی می کردند می گذراند وبه آن ها هدایایی از جمله انگشتر طلا می داد . محمد رضا شاه در جلسات قمار داخل خانواده شرکت می کرد و زنان معرفی شده را به بهانه قمار به شب نشینی دعوت می کرد.


  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2محمد رضا شاه با دوستی صمیمی خود به نام هوشنگ به مصرف مواد مخدر تریاک می پرداخت . محمد رضا شاه در زمین های زراعی خود خشخاش می کاشت و خود یکی از تجار تریاک بود.

  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2مشروب در دربار محمد رضا مصرف روزانه داشت و وزارت دربار شاهنشاهی . شراب مصرفی را از کشور های فرانسه ، سوئیس و دبی تامین می کرد . اوج مصرف مشروبات الکلی در جریان جشن های 2500 ساله بود . در این جشن حدود 2500 بطری شراب درجه یک فرانسه به 165 میهمان عرضه شد.


  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2 عناوین فصول کتاب مفاسد خاندان پهلوی:

  بخش اول:

  1- مفاسد مالی زمین خواری؛ میراث پهلوی ها ، انحصارهای مالی ، بنیاد پهلوی، برادران و خواهران شاه، محمد رضا و مبارزه با فساد مالی، انتقال ثروت به خارج، معافیت از مالیات و حقوق گمرکی، رشوه؛ شیوه مرسوم

  2- مفاسد اخلاقی فساد اخلاقی، قمار، مصرف و قاچاق مواد مخدر، شراب خواری

  3- ریخت و پاش ها هدایا، تجملات، کاخ و قصر، هزینه های شخصی، جشن ها و میهمانی ها، جشن های دو هزار و پانصد ساله، سفرهای تفریحی و رسمی نتیجه گاهشمار

  بخش دوم : اسناد و تصاویر مربوطه  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2 معرفی کتاب مفاسد خاندان پهلوی :


  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2
  تاریخ معاصر ایران، سرشار از حوادث و جریان های است که بررسی آن ها می تواند ابعاد اقتصادی، سیاسی و اجتماعی بسیاری از مسائل امروز را تبین و تفسیر کند و چنانچه این بررسی در پرتو اسناد و همراه با انتشار آنها باشد، البته اهمیت کار مضاعف خواهد بود. آرشیو مرکز اسناد انقلاب اسلامی دارای بسیاری از اسناد ساواک و ... می باشد که مربوط به شخصیت ها، احزاب، گروه ها و موضوعات متنوعی است و در دوره پهلوی با اهداف گوناگون تهیه و تولید شده است. گرچه فساد مالی و اخلاقی خاندان پهلوی به خصوص پهلوی دوم بر آشنایان با تاریخ این دوره پوشیده نیست، توصیف چند و چون آن با ارائه اسناد و مدارک به پژوهش های علمی و تحقیقی نیاز دارد تا در پرتو آن بتوان نتایج زیانبار این فساد و سوءاستفاده های مالی و اخلاقی را در جامعه و فرهنگ ایران تبیین و تحلیل کند. به این منظور، مرکز اسناد انقلاب اسلامی، این کار مهم را در ابعاد گوناگون مالی و اخلاقی خاندان پهلوی چون زمین خواری، فرار از پرداخت مالیات، انحصار اقتصادی، فساد اخلاقی، قمار، مصرف و قاچاق مواد مخدر، شراب خواری، تجملات، هزینه های هدایا و جشن ها و مهمانی ها و سفرهای تفریحی، به انجام رساند. پر واضح است که اسناد ساواک نمی تواند گویای همه ابعاد فساد مالی و اخلاقی خاندان پهلوی باشد و به احتمال قوی ساواک نیز محدودیت هایی برای انعکاس همه موارد مربوط به این امر داشته است. با این حال، از لابه لای همین اسناد نیز به خوبی می توان به عمق فساد در دربار، دستگاه و خاندان پهلوی پی برد. آمار و ارقامی که از لابه لای این اسناد در مورد سوءاستفاده های خاندان پهلوی از بیت المال وجود دارد، در زمان کنونی و به رغم گذشت ربع قرن از پیروزی انقلاب اسلامی، ارقامی سرسام آور به حساب می آید و برای درک عمیق خیانت خاندان پهلوی به کشور باید این هزینه ها را در زمان خود ملاحظه و بررسی کرد.


  فرمت PDF
  منبع : سايت شناخت رهبري

  ویرایش توسط گل ليلا : ۱۳۸۹/۱۱/۰۴ در ساعت ۱۰:۴۴
  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2

 2. صلوات ها 7


 3. #2
  گل ليلا آنلاین نیست. مدير نشريات الكترونيك و نرم افزارهاي ديني
  شروع کننده موضوع

  عضویت
  جنسیت مهر ۱۳۸۸
  علاقه
  برنامه نويسي - شناخت ائمه اطهار(ع) - تبليغ دين
  نوشته
  2,970
  حضور
  116 روز 23 ساعت 53 دقیقه
  دریافت
  262
  آپلود
  33
  گالری
  495
  صلوات
  37353
  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2


  کتاب جالب "مفاسد خاندان پهلوی" جلد 2

  سابقه فساد اخلاقی محمد رضا پهلوی به دوران تحصیل در مدرسه ای در فرانسه باز می گردد . ماجرای ارتباطش با یکی از دختران خدمتکار و پرداخت چند صد فرانک به عنوان حق السکوت را فردوست در خاطرات خود نقل کرده است . محمد رضا شاه با دختری به نام فوزیه ازدواج می کند که پس از تولد دخترش بعد از یک سال به دلیل بی بند و باری محمد رضا شاه و ارتباط با دختری به نام دیوانسالار او را ترک می کند . دیوانسالار دختری بسیار زیبا بوده و شعر هم می گفته است . بعد از ازدواج شاه با دیوسالار، شاه او را طلاق می دهد و با زنی به نام ثریا ازدواج می کند . و در مدت ازدواج ، با زنی به نام پروین غفاری معروف به پری هم ارتباط داشته است . در این زندگی مجردی شاه آپارتمانی را در تهران دست و پا می کند تا بتواند با زنان خلوت کند . شاه پس از جدایی از ثریا با زنی به نام گیتی ازدواج می کند. و بعد از جدایی ، با زنی به نام فرح ازدواج می کند . امریکایی ها از مرکز شهر زنان زیبا را به دربار می بردنند و به شاه معرفی می کردنند . شاه در خلال مسافرت به کشفر های خارجی مدتی را در خلوت با دخترانی که به او معرفی می کردند می گذراند وبه آن ها هدایایی از جمله انگشتر طلا می داد . محمد رضا شاه در جلسات قمار داخل خانواده شرکت می کرد و زنان معرفی شده را به بهانه قمار به شب نشینی دعوت می کرد.


  فرمت PDF


  دانلــــــــــــــود کتاب «مفاسد رژيم خاندان پهلوي» جلد 1 و 2

 4. صلوات ها 5


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع رو مطالعه کرده اند از ۱۳۹۳/۰۹/۱۶, ۰۷:۴۱ : 15

کلمات کلیدی این موضوع

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود