جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: خانواده های معتقد ،فرزندان بی اعتقاد......چرا؟

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  146
  حضور
  3 ساعت 11 دقیقه
  دریافت
  35
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  1436

  خانواده های معتقد ،فرزندان بی اعتقاد......چرا؟
  با عرض سلام خدمت تمامی دوستان عزیز
  حتما در اطراف خودتون خانواده هایی رو دیدین که علی رغم اعتقادات بالا،نتونستن
  بچه هاشونو اون طور که باید، معتقد بار بیارن.


  حتما به وفور دیدین دخترانی رو که با وجود حجاب کامل مادرانشون، با حجاب نامناسب و آرایش های غلیظ در سطح اجتماع ظاهر میشن

  یا پسرانی رو که به جای همراهی پدرانشون در مساجد ومحافل مذهبی و بسیجی، با ظاهری نامناسب به پرسه زنی در خیابانها می پردازند.

  به نظر شما رفتار این جوان ها از کجا نشأت می گیرد؟
  اَللّهُمَ اجعَل مَحیایَ مَحیا مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّدٍ و مَماتی مَماتَ مُحَمَّدٍ و الِ مُحَمَّد

 2. صلوات ها 10


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  نوشته
  722
  حضور
  6 روز 23 ساعت 33 دقیقه
  دریافت
  5
  آپلود
  3
  گالری
  5
  صلوات
  2722  عوامل اثر گذار روی فرزندان:

  1- ژنتیک والدین

  2- تربیت والدین

  3- تغذیه

  4- دوستان

  5- معلم ( مربی )

  می بینیم که همه چیز در گرو ژنتیک نیست...

 4. صلوات ها 9


 5. #3

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  نوشته
  666
  حضور
  4 روز 12 ساعت 26 دقیقه
  دریافت
  70
  آپلود
  1
  گالری
  423
  صلوات
  6907  سلام
  خب به نظر بنده این رفتارها از فاصله ای که بین فرزندان و والدین افتاده نشأت گرفته....
  خوندن متن زیر در این زمینه خالی از لطف نیست!

  يكي از بزرگ ترين احساس هايي كه هميشه باعث مي شود بين والدين و فرزندانشان فاصله بيفتد، ترس است. پدر و مادرها از وقتي بچه دار مي شوند، تا آخر عمر يك ترس هميشگي دارند كه مبادا فرزندانشان اشتباهي مرتكب شوند يا خطري آنها را تهديد كند. در سنين مختلف اين ترس رنگ و بوي جديدي به خود مي گيرد، مثلا در كودكي نگران زمين خوردن و خطرات جاني هستند، در نوجواني نگران دوستان و بحران هاي نوجواني و در جواني هم نگران ازدواج و آينده فرزندشان هستند، بعد از ازدواج نيز باز هميشه مي ترسند كه نكند فرزندشان در زندگي اش دچار مشكلي شود و.... در ميان اين ترس ها، پدر و مادر ممكن است فرزندشان را آزار دهند و فكر كنند كه تنها آنها درست مي گويند و اگر فرزندشان جز آنچه آنها خوب مي دانند عمل كند، موفق نخواهد شد.

  راه هايي كه شما مي توانيد به فرزند خود نزديك شويد و براي او يك دوست نزديك باشيد، عبارت است از:

  1ــ در اجتماع بودن و رشد فرهنگي: يكي از بزرگ ترين تفاوت بچه ها با والدين شان، تفاوت هاي فرهنگي و اجتماعي است كه بر اثر مرور زمان در جامعه امروزي با جامعه گذشته ايجاد شده است. اين تفاوت ها شامل مسائل كوچك مثل مدل مو و لباس و... و مسائل بزرگ تري مثل دوست يابي و انتخاب همسر و درس خواندن و... است .
  خيلي از والدين اين روزها از اين شكايت دارند كه چرا بچه ها مثل قديم ها به والدينشان احترام نمي گذارند؟ بايد گفت كه احترام گذاشتن به والدين وظيفه همه است؛ اما آنچه در گذشته و فرهنگ آن زمان بود، بيشتر شبيه ترس از والدين بود تا احترام و امروز بچه ها از والدين خود نمي ترسند و همه چيز را با منطق خود مي سنجند و در ميان بچه هاي امروزي، پدر و مادرهاي مهربان و همراه، عزيزتر و محترم ترند تا والديني كه اصرار دارند همه چيز آن طور كه آنها درست مي دانند، بايد باشد.

  2ــ دوست بودن با فرزندان: يكي از دوستان صميمي تان را در نظر بياوريد و روي يك كاغذ روابط تان با او را شرح دهيد. مثلا ما با دوست صميمي خود زياد صحبت مي كنيم و از رازهاي هم خبر داريم، راجع به هم كمتر قضاوت مي كنيم و همديگر را قبول داريم و به هم اعتماد داريم و از همه اينها مهم تر همديگر را باور داريم و به هم شك نمي كنيم. ما به دوست خود امر و نهي نمي كنيم؛ ولي به او مشورت مي دهيم و از او مشورت مي خواهيم و هر كدام جداگانه تصميم مي گيريم و اگر يكي از ما به مشورت ديگري عمل نكند، ناراحت نمي شويم و اگر هر كدام از ما اشتباهي مرتكب شود، ديگري به او دلداري مي دهد و باز كمكش مي كند تا اشتباهش را جبران كند. ما اوقات خوشي را با دوست خود داريم.
  حال فرزند خود را در نظر بگيريد و تمام اين موارد را در مورد او نيز يادداشت كنيد. طرح مسائل مي تواند هم به شما و هم به فرزندتان كمك كند

  3ــ پيشرفت شخصي و رشد هميشگي: معمولا وقتي زنان و مردان بچه دار مي شوند، خود را فراموش مي كنند و فقط به رشد همه جانبه فرزندشان فكر مي كنند؛ در حالي كه درصدي از رشد بچه ها به رشد والدين بستگي دارد.
  مثلا والديني كه در حال پيشرفت تحصيلي باشند، فرزندان درسخوان تري دارند؛ چرا كه بچه ها از والدين شان الگوبرداري مي كنند و آنقدر كه عملكرد والدين روي بچه ها تاثير دارد، گفتار آنها تاثير نخواهد داشت. پيشرفت تحصيلي يا يادگيري هنر و زبان هاي مختلف مي تواند به رشد شخصيت شما و بهبود روابط تان با فرزندتان كمك كند. گاهي والدين به ظاهر خود نيز رسيدگي نمي كنند، مثلا چاق مي شوند و خود را فراموش مي كنند. ورزش كردن، خوردن غذاي مناسب و رسيدگي به ظاهر خود در روابط شما با فرزندتان تاثيرگذار است. فهميدن اين موضوع سخت نيست كه همه دوست دارند والديني داشته باشند كه روزبه روز از همه نظر پيشرفت مي كنند و مايه افتخارند.

  4ــ يادگيري فناوري هاي جديد: روزبه روز در جامعه تكنولوژي هاي جديدي وارد مي شود كه بتدريج سبك زندگي ها را عوض مي كند و فرهنگ هاي جديدي را وارد خانه ها مي كند. در عصر رايانه و ديجيتال كسي كه با آنها غريبه است، فصل مشترك مهمي را با جامعه از دست مي دهد. يادگيري كار با دوربين هاي ديجيتال، رايانه هاي خانگي و وسايل و بازي كامپيوتري آنقدرها هم سخت نيست و با مشاهده و تمرين مي توانيد آنها را ياد بگيريد. پدر و مادري كه در زمينه فناوري هاي جديد با فرزند خود همراهند و همپاي او از تكنولوژي هاي جديد استقبال مي كنند، درك متقابل بيشتري بينشان حاكم است و زبان هم را بهتر مي فهمند.

  5ــ ايجاد علايق و تفريحات مشترك: فرزند شما در هر سني كه هست، مي توانيد با او نقاط مشتركي در علايق و تفريحات پيدا كنيد و باهم از آنها لذت ببريد. جاي تعجب است كه وقتي بچه ها خردسالند، پدر و مادرها گاهي مانند آنها بچه مي شوند و بازي هاي كودكانه مي كنند؛ ولي بتدريج كه فرزندشان بزرگ تر مي شود، از او فاصله مي گيرند، تفريحاتشان متفاوت مي شود؛ در حالي كه شما بايد با فرزند نوجوان تان تفاهم بيشتري داشته باشيد تا فرزند خردسالتان. پس اگر با فرزندتان، علايق و تفريحات مشترك نداريد، ممكن است براي اين موضوع وقت نگذاشته ايد و دقت نكرده ايد.

  ـ برخورد مناسب در مواقع بحراني و حساس: آنچه هميشه در خاطر فرزندان شما مي ماند، لحظات بحراني زندگي شان است، (دوران بلوغ و نوجواني، احساس هاي دوران جواني، اشتباهاتي كه در زندگي مرتكب شده اند و انتخاب هايي كه در هر دوره پيش رو دارند، موقعيت هاي بحراني اند) و آنچه از شما به خاطر مي آورند، برخوردي است كه شما به عنوان والدينشان در اين مواقع با آنها كرده ايد.
  در هر سني اشتباهات فرزند شما مي تواند كوچك يا بزرگ و به نسبت آن رفتار شما نيز تند يا ملايم باشد؛ اما شما بايد به ياد داشته باشيد كه اعمال خشونت و تنبيه هاي سخت، هيچ گاه چاره ساز مشكلات نبوده اند؛ اما يك برخورد مناسب و دوستانه و منطقي هميشه خاطره اي خوش براي فرزندان شما بجا خواهد گذاشت و تاثير مثبت تري نيز خواهد داشت.

  7ــ هميشه ياد روابط خود با والدين تان بيفتيد: حتما شما نيز در دوران خود و حتي تا امروز كه خودتان پدر و مادريد، با والدين تان اختلاف نظرهايي داشته ايد و در روابطتان با آنها مي توانيد نكات مثبت و منفي زيادي بيابيد. شما با يادآور شدن تفاوت هايي كه با والدينتان داشته و داريد، مي توانيد به خود كمك كنيد تا با فرزندانتان راحت تر كنار بياييد.
  حديث السادات ميرزاييhttp://www.irandiba.com/View/1364-اخ...و-درك.html

  و خداوند
  سعادت ما را بر خود واجب ساخته
  پس
  نماز را بر ما واجب ساخت...
  تا سعادت ما را
  تضمین کند...


  ๑۩ تصاویر و طراحی های اسلامی ۩๑ 6. صلوات ها 7


 7. #4

  عضویت
  جنسیت آذر ۱۳۸۹
  نوشته
  666
  حضور
  4 روز 12 ساعت 26 دقیقه
  دریافت
  70
  آپلود
  1
  گالری
  423
  صلوات
  6907  حالا نقش فرزندان این وسط چیه؟
  تو همون سایتی که به عنوان منبع آوردم ، آمده که:

  سخني با فرزندان
  پدر و مادر نعمتي هستند كه هيچ جايگزيني ندارند و وقتي كه آنها را از دست مي دهيد، نمي توانيد مانند آنها را دوباره داشته باشيد. پدر و مادر افرادي هستند كه هيچ وقت نمي توانيد در اين كه شما را دوست دارند، شك كنيد. شايد گاهي اشتباه عمل كنند يا آن طور كه شما مي خواهيد، نباشند و از سر دلسوزي گاهي شما را آزار دهند؛ ولي در پشت تمام اينها عشقي فراوان به شما وجود دارد و هرگاه شما ناراحتيد، بدانيد آنها چند برابر شما ناراحتند و هرگاه شما آزار مي بينيد، يادتان باشد كه آنها بسيار بيشتر از شما آسيب مي بينند. تمام آنچه والدين از شما مي خواهند، اين است كه در همه زمينه ها موفق شويد و انسان كاملي باشيد. تا پدر و مادرتان هستند، بدانيد پشتيبان و تكيه گاه داريد و از آنها بخوبي مراقبت كنيد و تا مي توانيد آنها را غرق در محبت و احترام كنيد تا زماني پشيمان نشويد كه دير شده باشد.

  و خداوند
  سعادت ما را بر خود واجب ساخته
  پس
  نماز را بر ما واجب ساخت...
  تا سعادت ما را
  تضمین کند...


  ๑۩ تصاویر و طراحی های اسلامی ۩๑ 8. صلوات ها 6


 9. #5

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  گفتگو در مباحث معرفتی
  نوشته
  6,663
  حضور
  32 روز 3 ساعت 45 دقیقه
  دریافت
  12
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  23552  سلام
  آهسته می گویم تا کسی نشنود
  صلاح و فساد فرزند را والدین پایه گذاری می کنند
  روایت : کل مولود یولد علی الفطره حتی والداه یهودانه او ینصرانه
  همین حقیقت را بیان می فرماید .
  همه اسباب دیگر را هم قبول داریم اما ام الصلاح و ام الفساد اینجاست
  هرچه می توانید در اصلاح نطفه ها سخن بگویید
  موفق در پناه حق

  هردو عالم یک فروغ روی اوست
 10. صلوات ها 6


 11. #6

  عضویت
  جنسیت شهريور ۱۳۸۸
  نوشته
  21,474
  حضور
  221 روز 7 ساعت 3 دقیقه
  دریافت
  245
  آپلود
  8
  گالری
  589
  صلوات
  122752  خانواده های معتقد ،فرزندان بی اعتقاد......چرا؟

  طفل بافي ماندن
  1- دلبستن به تعلقات و شهوات و داشتن ها (به خصوص در عصر مدرنيته)
  2- غفلت از بودن
  3- غفلت از شدن
  4- طفل باقي ماندن عقل غايت نگر (عدم بلوغ عقلاني)

 12. صلوات ها 3


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود