ازدواج با دختری بزرگتر از خودم

تب‌های اولیه

6 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ازدواج با دختری بزرگتر از خودم

سلام.من یه دختررودوست دارم که از من 5سال بزرگتره،به نظر شما ازدواج بادختر بزرگتر ازمرد بد هست؟؟؟؟باتشکر
لطفا اگر چیزی میدونین به ایمیلم بفرستین تشکر:Gol::hamdel:

amir ali;78233 نوشت:
سلام.من یه دختررودوست دارم که از من 5سال بزرگتره،به نظر شما ازدواج بادختر بزرگتر ازمرد بد هست؟؟؟؟باتشکر

لطفا اگر چیزی میدونین به ایمیلم بفرستین تشکر:Gol::hamdel:

سلام و درود:Gol:

چرا ایمیل بزنیم به شما ؟؟؟:Cheshmak: :Cheshmak: :Cheshmak: :Cheshmak: :Cheshmak: :Cheshmak: :Cheshmak:
خوب همین جا تو سایت راهنمایی می کنیم!!

در ضمن سئوال شما هم تکراریه تو یه تاپیک در موردش بحث شده ! سرچ کنید پیداش می کنید!!

یا علی

سلام دوستان
خدمت دوست گرامی امیر علی سلام ویژه دارم و ورودش را به جمع دوستان اسک دین خوش آمد می گویم
دوست عزیز در مورد ازدواج هر نوع اطلاعاتی بخواهید بنده در خدمت هستم
در مورد سوال که پرسیدید این یکی از آسیب های جدی ازدواج است من سعی می کنم با مطالب مفید و مستند موضوع را برای شما و دوستان روشن کنم
اما قبل از این کار چند سایت مشاوره ازدواج معرفی می کنم که خیلی خوب و سریع در مورد ازدواج به شما مشاوره رایگان می دهند.
سایت سامانه ساج

مرکز مشاوره تبیان

سایت همدردی

به امید خدا در مطالب بعدی بیشتر در مورد این موضوع بحث می کنیم
با تشکر
موفق و پیروز باشید

سلام دوستان
اکثر کارشناسان بر این عقیده هستند که در ازدواج سن پسر باید بالاتر باشد برای روشن شدن دلیلش به مقاله زیر برگرفته از جزوه سن مناسب ازدواج از سامانه ساج دقت کنید

اختلاف سنی

ازدواج به عنوان یکی از پیچیدهترین روابط انسانی از جنبههاي مختلف قابل بررسی است. یکی از جنبه هاي آن ، معیارهاي انتخاب همسر است. جداي از معیارهاي فرهنگی، جغرافیا، تحصیلات و ... سن یکی از ویژگیهایی مهم در همه دوران زندگی انسان به شمار می رود. از مسائل مهم سن ازدواج، تفاوت سنی زن و مرد است.
فاصله ي سنی دو زوج باید تناسب منطقی و قابل توجیهی داشته باشد زیرا وقتی آن دو از نظر عقلی، فیزیکی، تجربی، جنسی، هیجانات روانی و رفتارهاي اجتماعی اخلاقی به هم نزدیک و با هم هماهنگ باشند، در زندگی زناشویی شان دچار اختلافات کمتري می شوند. این پرسش مطرح می شود که فاصله مناسب سنی بین زن و مرد چقدر است؟
با توجه به پژوهش هاي صورت گرفته می توان گفت : فاصله ي مناسب سنی میان زن و مرد 3 الی 4 سال و
حداکثر 7 سال می باشد. البته این بدان معنا نیست که اگر یکی دو سال به این سنین افزوده و یا از آن ها کاسته شود، حتماً نباید ازدواجی انجام گیرد. شاید بتوان گفت که اگر تمام زمینه ها بررسی شده و مشکل خاصی دیده نشود، می توان فاصله سنی را به دیده اغماض نگریست.
سوال دیگري که در این جا به ذهن خطور می کند این است که باید در ازدواج سن چه کسی بیشتر باشد، مرد یا زن؟

در پاسخ باید گفت که بهتر است سن پسر بالاتر باشد، زیرا:
1. دختر زودتر از پسر به بلوغ جسمی جنسی می رسد. بنابراین باید به نیاز جنسی دختر زودتر پاسخ داده
شود.
2. چون دختر به طور میانگین 2 سال زودتر از پسر به رشد عقلی، فکري، عاطفی، اجتماعی، اقتصادي و...
می رسد، پختگی لازم براي زندگی را زودتر بدست می آورد.
3. نیازهاي جنسی در زنان زودتر از مردان فروکش می کند.
4. زن به علت زایمان، زودتر طراوت جسمی و شادابی خود را از دست می دهد. در نتیجه اختلاف سن
مناسب باعث ایجاد توازن فیزیکی و موازنه در شکستگی صورت و اندام می شود، در غیر این صورت زن
نمی تواند پاسخگوي نیاز همسرش باشد و مشکلات فراوانی را پدید می آورد.
5. به طور معمول خانواده پسر به ویژه مادر او به چنین ازدواجی راضی نمی شود و اگر به رغم میل
باطنی اش به چنین ازدواجی رضایت دهد از عروسش حمایت نخواهد کرد که این مسئله براي دختر
بسیار رنج آور خواهد بود.

سلام دوستان
دوست عزیز و گرامی امیر علی نکات بالا آسیب های تصمیم شما را نشان می دهد پس اگر قصد داری در این راه گام برداری به مشکلات آن توجه داشته باش
کارشناسان معیارهای ازدواج را به دو دسته تقسیم می کنند اصلی و فرعی
سن و اختلاف سنی را جزو معیار های فرعی حساب می کنند حال این به چه معنا است
در معیار های اصلی نبود یکی از آنها برای رد تصیمیم کافی است مثلا اگر طرف دیندار نیست دیگر لازم نیست به نکات دیگر دقت کنی آن مورد منتفی است دقت کردی نبود یک ملاک اصلی در طرف ازدواج را منتفی می کند
اما در ملاک های فرعی نبود یک ملاک ازدواج را منتفی نمی کند مثل مورد شما اما این در صورتی است که طرف معیار های اصلی را داشته باشد و معیار های دیگر فرعی هم داشته باشد برای اینکه بدانی کدام معیار ها اصلی و کدام فرعی است یک جزوه خوب در مطلب بعدی برایت می گذارم
دقت کن خیلی دقت کن صرف دوست داشتن نباید اقدام کنی باید دقت کنی ملاک ها ازدواج را دارد هم کفو شما هست و بعد تصمیم بگیری به مشکلات اختلاف سنی هم خوب فکر کن به امید خدا مطالب بهتر و مفید تری در روز های آینده برای شما روی سایت قرار می دهم قبل از اقدام حتما بایک مشاور خوب مشورت کن

با تشکر موفق و پیروز باشید

موضوع قفل شده است