جهت مشاهده مطالب کارشناسان و کاربران در این موضوع کلیک کنید   

موضوع: دانشگاه مكتب شيعه؛ راهي به سوي دولت واحد جهاني

 1. #1

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  قابلیت مطالعه یک نسخه از آثار سیّدحسام سیّدحسینی(تئوری
  نوشته
  5
  حضور
  23 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12

  نگاهی به دانشگاه مكتب شيعه از دیدگاه حسینی در دهکده جهانی
  امام خمینی(قدس سره):
  فقه، تئوری واقعی و کامل ادارة انسان از گهواره تا گور است.

  صحیفة نور، جلد21،ص98
  نگاهی به دانشگاه مكتب شيعه در دهکده جهاني


  ارتباطات، اطلاع رساني، بازاريابي

  در دنياي امروز سعي همه بر اين است كه دهكده اي جهاني به وجود آورند، البته چگونه و چطور؟! اين آرزوي تمام انسانهاست و اين موضوع را مي توان سرآغاز باب خداشناسي دانست. البته اينجانب در اين خصوص نه با حروف و نه با اعداد بلكه با فطرت به اين مسأله نگاه مي كنم كه مواردي از جمله محبت، دوستي و ديگر كمالات انساني است كه همگان به اين امر توجه خاص دارند، بدون اينكه حتي به فطرت خود توجهي داشته باشند كه اين نداي ارتباط از كجاست؟! اگر بيشتر دقت كنيم مي بينيم كه اين ارتباط در تمام آفرينش و در تمام مخلوقات خداوند مشاهده مي شود، ارتباط با خدا به راحتي تمام اين ارتباطات را ميسر مي سازد. اگر نظري به خود و اطراف خود بيفكنيم خواهيم يافت كه مگر نه اين است كه همه براي همين ارتباط گرد هم جمع شده اند، امر ارتباطات است كه انسانها را كنار هم جمع نموده، البته اين عبارت مقدس (ارتباطات) اصل نيازهاي مادي و معنوي بشري است كه امر واضحي است، البته محصولات و خدمات نيز در خصوص رفع نيازهاي بشر و بهبود رفاه انسانها به همديگر مرتبط هستند. حال انسان چگونه مي تواند از اين الطاف و بركات الهي استفاده بهينه را ببرد؟!

  بايد تمام عواملي كه نيازي را به وجود مي آورند را بررسي نمود. در اينجاست كه حروف و اعداد نيز ابزار ارتباط مي شوند.

  ابزاري كه به همه چيز نام و كلام، مقدار و اندازه مي دهد و مبحث اطلاع رساني و بازاريابي را باز مي كند؛ اطلاع رساني بر اين اساس است كه، اين نوع محصولات و خدمات را داريم، بازاريابي نيز بر اين اساس كه چه مقدار از اين محصولات و خدمات مورد عرضه و تقاضا است، اين دو مبحث لازم و ملزوم يكديگر هستند كه در باب ارتباطات و ارتباط مشاغل با هم مطرح مي شوند؛ ارتباطي كه هر انساني و هر شغلي در خصوص رفع نيازهاي مادي و معنوي خود با ديگران دارد و نقش اساسي پيدا مي كند، در اين راستا صداقت، درستي و انسان دوستي فراي همة محصولات و خدمات قرار مي گيرند، چرا كه اين صفات عاليه هستند كه به حروف و اعداد روح و تعالي مي بخشند تا از اين محصولات و خدمات استفادة بهينه را داشته باشيم.

  مگر در دهكدة جهاني حساب و كتاب وجود ندارد كه غير از اين تصور كنيم، آري! مديريت و برنامه ريزيهاي صحيح و مدبرانه است كه بر خواسته هاي معقول همه مهر تأييد زده تا اين محصولات و خدمات به دست متقاضي خود برسد، اين مسيري كه در اين راستا طي مي شود راه ما را در خصوص ارتباطات هموار مي نمايد. مسيري كه روزها، ماهها و سالها طول مي كشد، با ارتباطات سازمان يافته جهت اطلاع رساني و بازاريابي به كمترين زمان ممكن برسد تا از اين لحظه، از زمان نيز استفادة بهينه گرديده، در اين جاست كه مكارم اخلاق حرف اول را در دنيا مي زند، اينجاست كه معناي حقيقي رقابت (والسابقون السابقون اولئك المقربون) را مي بينيم.

  به عبارتي تمام انسانها در خير (بركت) رساندن به يكديگر از هم پيشي مي گيرند. و آن دهكدة جهاني (مدينة فاضله) را نه در عالم رويا بلكه در بيداري خواهيم ديد، آري! اين پيام حقير است به خود و تمام جهانيان كه بياييم تجديدنظري در آنچه تاكنون گذشته است داشته باشيم و در اصلاح و آباداني دنياي كنوني گامي بلند برداريم و شاهد طراوت و شادابي در تمام مخلوقات خداوند باشيم و در اين دنياي كوچك همگي براي استفاده بهتر از الطاف و بركات خداوند بهره اي كامل ببريم.

  هر چند كه نمي توانم بگويم، اين كلام آخر حقير است و حق كلام را آنچنان كه بايد ادا كرده ام، اما سخن را با يكي از ديدگاههاي خود به پايان مي رسانم.


  تبليغات
  ؛ يعني مديريت سرمايه براي استفادة بهينه از زمان و امكانات هستي جهت دست يافتن به كمالات انساني در راه رسيدن به خدا.


  حسینی،نظام هدفمند،صفحه20-21

  ویرایش توسط masood : ۱۳۸۹/۱۰/۲۵ در ساعت ۰۸:۴۰

 2. صلوات ها 3


 3. #2

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  قابلیت مطالعه یک نسخه از آثار سیّدحسام سیّدحسینی(تئوری
  نوشته
  5
  حضور
  23 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12

  عدالت دانشگاه مكتب شيعه از دیدگاه حسینی در ايران و جهان
  امام خمینی(قدس سره):
  فقه، تئوری واقعی و کامل ادارة انسان از گهواره تا گور است.

  صحیفة نور، جلد21،ص98  عدالت دانشگاه مكتب شيعه در ايران و جهان


  • راهبرد تثبیت قیمت ها راهی به سوی عدالت در تعلیم و تربیت؛

  • راهبرد تثبیت قیمت ها راهی به سوی بانكداری بدون سود و كارمزد؛

  • راهبرد ‏تثبیت ‏قیمت‏ها ‏راهی ‏به ‏سوی ‏اقتصاد ‏پایدار؛

  • راهبرد ‏تثبیت ‏قیمت‏ها ‏راهی‏ به ‏سوی ‏كارآفرینی ‏برای ‏تمام ‏ملت‏ها؛  ثـبات راه


  آنچه كه یك ملت را به سر منزل مقصود می رساند، برنامه ریزی و نظارت مدبرانه بر امور است، حال این امور شامل چه مواردی است خود مقوله ایی كامل و تمام (در همة امور) است، كه در مجالی به بحث و بررسی می پردازیم.

  یكی از آن موارد تثبیت قیمت محصولات و خدمات است كه می توان بر اساس زمان و مكان، تهیه و تولید، عرضه و تقاضا مورد بررسی و مطالعه قرارداد و به دایرة توانمندیها و ظرفیتها نیز توجه خاصی داشت، اینجا نیز مسألة ارتباطات (عوامل ارتباط) در جهت سهولت قرار گرفتن این محصولات و خدمات برای متقاضی قیمت با ثبات را از خود نشان می دهد.

  البته، چون نقش انسان در تهیه و تولید، استفاده از محصولات و خدمات وجود دارد، باز هم معیارهای انسانی در خصوص قدر و منزلت انسان قدم پیش گذاشته و هر آنچه را كه در حقظ قدر و منزلت انسان باشد را سنجیده و به محصولات و خدمات قیمت مدبرانه می دهد كه همه در آسایش و رفاه به تعلیم و تربیت در نیل به كمالات انسانی قرار گیرند.

  (ملتی در تعلیم و تربیت موفق است، كه در قیمت دادن به محصولات و خدماتش از مستضعفان و محرومان غافل نباشد).  حسینی، نظام‏ هدفمند، صفحه 19

  ویرایش توسط masood : ۱۳۸۹/۱۰/۲۵ در ساعت ۰۸:۴۰

 4. صلوات ها 2


 5. #3

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  قابلیت مطالعه یک نسخه از آثار سیّدحسام سیّدحسینی(تئوری
  نوشته
  5
  حضور
  23 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12

  دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني
  امام خمینی(قدس سره):
  فقه، تئوری واقعی و کامل ادارة انسان از گهواره تا گور است.

  صحیفة نور، جلد21،ص98

  دانشگاه مكتب شيعه؛ دانشگاه صلح جهاني

  انرژی

  فمن یعمل مثقال ذرة خیراً یره

  الحمدالله رب العالمین با عنایت به اینكه در دنیای امروز در خصوص رفاه و آسایش بشر و همچنین تسهیل در انجام امور و اینكه سعی برآن شده تا بشر از همة امكانات در جهت نیل به كمالات انسانی استفاده نماید، جهت تبیین چنین دیدگاهی، قبل از اینكه به موضوع اقتصادی مصرف انرژی (انواع مختلف انرژی) و شرح وظایف نهادها، ارگان ها، شركتها و... (برای مثال، همچون عرضه كنندة بنزین، معاینة فنی خودروها، پالایشگاه، راه و ترابری، شهرداری ها، دارندگان خودرو و... ) بپردازیم، موارد دیگر انرژی نیز در ابعاد گوناگون جهت تسهیل در امور و نوع مورد استفادة آن نقش اساسی دارند. لازم دانستم در خصوص تبیین حقوق فرد به فرد ملت كه اهمیت والایی دارد و شامل همة ملتها نیز می تواند باشد، با تبیین چندی از دیدگاههای خود باعث ارایة راهكار و نتیجة عالی برای این مهم حاصل آید. این دیدگاهها عبارتند از: تبلیغات؛ یعنی مدیریت سرمایه برای استفادة بهینه از زمان و امكانات هستی جهت دست یافتن به كمالات انسانی در راه رسیدن به خدا؛ ملتی در عرصه های مختلف موفق است كه تمام سیاستهای اقتصادی، اجتماعی و... خود را بر مبنای تعلیم و تربیت در نیل به كمالات انسانی قرار دهد؛ ملتی در تعلیم و تربیت موفق است كه در قیمت دادن به محصولات و خدماتش از مستضعفان و محرومان غافل نباشد؛ انتخاب؛ یعنی آموختن معیارها جهت دست یافتن به كمالات انسانی در راه رسیدن به خدا؛ البته، در مرحلة نخست یك اندیشمند و محقق از چنین دیدگاههایی در خصوص حقوق فرد به فرد ملت راهكار و نتیجة عالی به دست می آورد، و با توجه به دقت و درك یكایك ملت (به عبارتی همة ملتها) در دستیابی به این راهكار و نتیجة عالی نیز نایل می گردند، و هر كدام در شرح وظایف موارد فوق و دیگر موارد در حفظ حقوق خود و دیگران خودبخود ایفای نقش خواهند كرد (ایفای نقش مسئولیت پذیری در قبال حقوق خود و دیگران) با عنایت به خدای بزرگ اینجانب حق كلام را به طور كلی و كامل ادا نموده ام، در این خصوص شما چه پیشنهادی ارائه می كنید.

  حسینی،مقدمه ای در بعد زمان و مكان بر كتاب نظام هدفمند،صفحه12-15


 6. صلوات ها 2


 7. #4

  عضویت
  جنسیت دي ۱۳۸۹
  علاقه
  قابلیت مطالعه یک نسخه از آثار سیّدحسام سیّدحسینی(تئوری
  نوشته
  5
  حضور
  23 دقیقه
  دریافت
  0
  آپلود
  0
  گالری
  0
  صلوات
  12

  دانشگاه مكتب شيعه؛ راهي به سوي دولت واحد جهاني
  امام خمینی(قدس سره):
  فقه، تئوری واقعی و کامل ادارة انسان از گهواره تا گور است.

  صحیفة نور، جلد21،ص98


  دانشگاه مكتب شيعه؛ راهي به سوي دولت واحد جهاني

  راه

  صراطَ الله الَّذی لَهُ ما فی السَّمواتِ وما فی الارضِ الا الی الله تصیرُ الاُمُور (قرآن کریم ، شوری ، 53)

  به راه همان خدایی که هرچه در آسمانها و زمین است همه ملک اوست و رجوع تمام امور (عالم آفرینش) به سوی اوست.

  تاکنون صحبتهای بسیاری در خصوص مدینه فاضله، دهکدۀ جهانی، حکومت جهانی و الحاق شنیده اید و به تعبیری همۀ این کلمات ، کلمات پرمعنا و زیبایی هستند، ولی آیا تاکنون به این اندیشیده اید که در مقام عمل چنین کلمات پرمحتوا و معنا چه نقش مهمی در جامعۀ جهانی می توانند ایفا کنند و در این راستا چه گام بلندی در دست یافتن به کمالات انسانی می توان برداشت. آری ! برادر و خواهرم که علاقمندید در جامعه با صفا و در کمال آرامش زندگی کنید و از همۀ امکانات هستی به نحو احسن وشایسته استفاده لازم را ببرید بدانیدکه بدون علم و حکمت چنین امکانی حاصل نمی گردد پس لازمۀ به دست آوردن علم وحکمت ، پژوهش وتحقیق است تا بتوان در ابعاد گوناگون چنین امکانی را فراهم نمود حال از خود سوال می کنید، چگونه ؟ البته اینجانب برای فهم مطلب و آنچه که در این راستا بیشتر قابل دقت ودرک است را موضوع اقتصاد پایدار را که به نوعی در سطح بین الملل قابل طرح است بیان می کنم.


  یک محل کوچکی (خواه ناخواه ، این محل کوچک می تواند یک محله ، شهر، استان ، قاره و... باشد ) را که دارای موقعیتهای متفاوتی است در نظر بگیریم بیشترین بخشهایی که در این راستا، اقتصاد پایدار با مشاغل ، مسائل و نیازهای زندگی روزمره هرفرد مرتبط است و به عبارتی می تواند در سایر امور افراد نیز تاثیرگذار باشند اموری ازقبیل : کشاورزی و دامپروری، صنعت ومعدن، مسکن وشهرسازی، و با توجه به بالا بودن قوۀ فهم، تحقیق وپژوهش شما عزیزان بررسی و تحلیل درمورد موضوع اقتصاد پایدار را به خود شما واگذار نموده و ببینید خود شما به چه نتیجه ای می رسید وچه پیشنهادی خواهید داشت.


  لیکن اینجانب نیز مختصری از آنچه را خود به نتیجه رسیده ام را مطرح نموده تا تأمل و تعاملی حاصل آید.


  آنچه با توجه به این ثروتهای خدادادی مهم است این است که همۀ ملتها از هرقوم، قبیله، نژاد، زبان، رنگ، دین وآیینی که هستند حق وحقوقی از بهره وری این منابع و ذخایر الهی دارند و با توجه به مبانی الهی هیچ تبعیضی بین بندگان خدا در خصوص احقاق حق وحقوقشان وجود ندارد .


  برای این مهم ( اقتصاد پایدار برای فهم و درک کلمات مدینۀ فاضله ، دهکدۀ جهانی ، حکومت جهانی ، الحاق و...) بر آن شدم تاچندی از دیدگاههای خود را به شکل سؤال (که این سؤالات نیز به خودی خود در جامعۀ جهانی نیز طرح می گردد ) طرح نمایم. در این خصوص با توجه به نوع موضوع که طرح گردیده را در نظر گرفته ومسائل طرح شده را مورد بررسی وتحلیل قرار می دهیم .


  - آیا این محل نباید از یک نظام فکری (جهان بینی) ارزشمند برخوردار باشد، شما برای چنین نظام فکری (جهان بینی) ارزشمند چه پیشنهادی می کنید.


  - آیا نباید توجه نمود که این نظام فکری (جهان بینی) چه نقشی را در راستای برپایی عدالت بین اقشار مختلف بدون تبعیض می تواند ایفا نماید.


  - اگر افرادی توان مالی بالاتری نسبت به دیگر اقشار این محل دارند آیا نسبت به حقوق دیگر اقشار این محل توجه دارند؟ اگر دارند - الحمدالله رب العالمین - واگر ندارند برای هدایت این افراد ناآگاه شما چه پیشنهادی دارید؟


  - آیا طرحهای تفصیلی چنین محلی در ابعاد گوناگون بررسی و عمل می شوند، یا نه اینکه جاهلانه و براساس منافع عده ای که به حقوق دیگران نیز توجه خاصی ندارند. و برای بهترین طرح تفصیلی که در ابعاد گوناگون بررسی و عمل گردد و حقوق همۀ بندگان خدا از اقشار مختلف این محل درآن لحاظ گردد شما چه پیشنهاد می کنید.


  - آیا دراین طرحهای تفصیلی نباید به مستضعفان ومحرومان توجه نمود، در راستای توجه به مستضعفان و محرومان برای این طرحهای تفصیلی شما چه پیشنهادی دارید.


  - آیا دراین طرحهای تفصیلی، اقتصاد پایدار درراستای بهره وری مناسب جهت حفظ وحراست از بخشهای مختلف از قبیل کشاورزی و دامپروری، صنعت و معدن و مسکن و شهرسازی تدابیری اندیشیده شده و برای این مهم شما چه پیشنهاد می کنید.  اگـر دقـت کـرده باشـید خـود به خـود سؤالاتی در ایـن راستا طـرح گردیـده کـه بـرای کـلمـات مـذکور (مدینۀ فاضله، دهکدۀ جهانی، حکومت جهانی، الحاق و...) می توان به آنها توجه خاص نمود. چرا که همۀ انسانها وجه مشترکی دارند که کاملاً آشکار و واضح است و آن فطرت آنهاست. در این خصوص نیز با توجه به مقام والای انسان به زیباترین و عالی ترین بیان قابل فهم ودرک درکتاب نظام هدفمند به تحریر درآمده است. ان شاءا... از این کتاب ارزشمند که طرحی جامع و نظام فکری (جهان بینی) ارزشمند در زمینه های علمی، اجتماعی، اقتصادی، تربیتی و... در ابعاد مختلف برای همۀ ملتها بیان گردیده، نهایت استفاده را در نیل به کمالات انسانی درراه رسیدن به خدا داشته باشیم.


  درآخر پیامی را با توجه به آیات قرآن و سپس یکی از دیدگاههای خود را به همۀ ملتها تقدیم می کنم.


  ارادۀ ما براین قرارگرفته است که برمستضعفان زمین نعمت بخشیم وآنها را پیشوایان و وارثان روی زمین قراردهیم (قرآن کریم ،قصص،5) .


  ملتی در تعلیم وتربیت موفق است که در قیمت دادن به محصولات و خدماتش از مستضعفان و محرومان غافل نباشد.  حسینی،مقدمه ای در بعد زمان و مكان بر كتاب نظام هدفمند،صفحه26-35 8. صلوات


اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کاربرانی که این موضوع را مشاهده کرده اند: 0

هیچ کاربری در لیست وجود ندارد.

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
^

ورود

ورود