محرمیت پس از فوت

تب‌های اولیه

10 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
محرمیت پس از فوت

سلام دوستان... سوالی برایم مطرح شد مبنی بر اینکه آیا زن به شوهر و یا بالعکس بعد از مرگ نامحرم می شود یا خیر؟ فتوای آیت الله مکارم را در اینترنت پیدا کردم که فرموده بودند غسل دادن و لمس کردن اشکالی ندارد، اما فتوای آیت الله سیستانی و آیت الله خامنه ای را در این مورد نیاز دارم
متشکرم

با نام الله

کارشناس بحث: اسراء

niyazmand;335722 نوشت:
سلام دوستان... سوالی برایم مطرح شد مبنی بر اینکه آیا زن به شوهر و یا بالعکس بعد از مرگ نامحرم می شود یا خیر؟ فتوای آیت الله مکارم را در اینترنت پیدا کردم که فرموده بودند غسل دادن و لمس کردن اشکالی ندارد، اما فتوای آیت الله سیستانی و آیت الله خامنه ای را در این مورد نیاز دارم
متشکرم
[/QU
ضمن عرض سلام و ادب
فتوای دیگر مراجع هم همین است یعنی لمس و غسل اشکالی ندارد ولی هرگونه استمتاع جنسی از همسر فوت شده جایز نیست
در سایه ی بندگی خدا پیروز و سعادتمند باشید

niyazmand;335722 نوشت:
سوالی برایم مطرح شد مبنی بر اینکه آیا زن به شوهر و یا بالعکس بعد از مرگ نامحرم می شود یا خیر؟

سلام
واقعا زن و مرد بعد از مرگ به هم نامحرم میشن؟!:Gig: نمیدونستم! چرا؟

دوستان و کارشناسان محترم....
کسی میدونه چرا زن و شوهر بعد از مرگ به هم نامحرم میشن؟؟

بقیع غریب;341295 نوشت:

با سلام و كسب اجازه از كارشناسان محترم
از مرحوم آية الله العظمي بهجت سوال كردند آيا مردى كه مى ميرد همسرش به او نامحرم مى شود؟
ايشان فرمودند :"فى الجمله آثار محرميت باقى است."
اما همانطور كه كارشناس محترم فرمودند هرگونه استمتاع جنسی از همسر فوت شده جایز نیست شايد به اين خاطر باشه كه اين كار بعد از فوت موجب بي احترامي و بي حرمتي به ميت ميشه.البته اين فقط ميتونه يك حكمت باشه نه دليل

بقیع غریب;337084 نوشت:
سلام
واقعا زن و مرد بعد از مرگ به هم نامحرم میشن؟!:gig: نمیدونستم! چرا؟

با عرض سلام نه نامحرم نمی شوند به هم

بقیع غریب;337084 نوشت:
سلام
واقعا زن و مرد بعد از مرگ به هم نامحرم میشن؟!:gig: نمیدونستم! چرا؟

دوستان و کارشناسان محترم....

سلام
همان طور كه همكار محترم اسراء ذكر كردن به هم محرم هستند ولي هرگونه استمتاع حرام است واين به اين جهت است كه ميت مسلمان حرمت دارد و اين كار هتك حرمت مسلمان محسوب ميشود وهتك حرمت ميت مسلمان حرام است.

سلام علیکم
ببینیم خداوند چقدر برای انسان ارزش قائل می شودکه میت هم قابل احترام است، آنوقت ما انسان ها با گناه کردن ارزش وجودی خود را نزد خداوند تنزل می دهیم

یا زهرا

غدير;341356 نوشت:
هرگونه استمتاع جنسی از همسر فوت شده جایز نیست

یکی از دلایلش این می تواند باشد که میت مانند فرد مُحرم است.

aminj;344733 نوشت:
یکی از دلایلش این می تواند باشد که میت مانند فرد مُحرم است.

باسلام
اولین و اخرین حرفی که در فلسفه ی احکام میتوانیم بگوییم بلکه بهترین حرف ،اینه که از حکمت و فلسفه ی احکام هیچ نمیدانیم ،اصلا ما چی را میدانیم؟بقول خود خدا:
وما اوتیتم من العلم الا قلیلا
خودمانی ان میشود که:
شما که چیزی نمیدونید خیلی دست و پا نزنید اگه خیلی انرژی دارید بندگیتون را بکنید :ok:
اتقوا الله و یعلمکم الله

موضوع قفل شده است