راه حل برای مجرد های معتقد(شاید به ظاهر معتقد)

تب‌های اولیه

29 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
راه حل برای مجرد های معتقد(شاید به ظاهر معتقد)

سلام من یه دوست دارم ایشون 26 ساله است مجرد خیلی از لحاظ روحی به هم ریخته است برای اینکه از تنهایی دربیاد رو کرده به چت کردن از دست من هم هیچ کاری براش بر نمیاد به شدت افسرده شده رابطه اش با مادر و برادراش حسابی به هم ریخته... درسش هم تموم شده و به علت سختگیری های خانوادش سر کار هم نمیره(البته به نظر من سختگیری نیست) قراره برای برادرش که از خودش کوچیکتره زن بگیرن تلفنی که با من حرف میزد خیلی به هم ریخته بود یه خواستگار داره که نه اهل نمازه نه اهل روزه است و ولایت فقیه هم قبول نداره اما میگه شاید قبول کنه...اون دختر خوبیه به نظر من حیف سرنوشتش این جوری بشه به نظرتون چی کار میشه براش کرد
راهنماییم کنید لطفآ اون حرفهاشو فقط به من میگه عذاب وجدان دارم

*تسنیم*;109462 نوشت:
..اون دختر خوبیه به نظر من حیف سرنوشتش این جوری بشه به نظرتون چی کار میشه براش کرد

سلام
با این آدم ازدواج نکنه . به فعالیت اجتماعی مطلوبی که خانواده اش می پذیرن مخصوصا فعالیتهای فرهنگی مشغول بشه تا خواستگار شایسته براش بیاد
این گزینه ای که براش پیش اومده خروج از چاله به قصد افتادن تو چاهه
موفق باشید

نقل قول:
به علت سختگیری های خانوادش سر کار هم نمیره(البته به نظر من سختگیری نیست) قراره برای برادرش که از خودش کوچیکتره زن بگیرن
سلام
اگه برادرش زن بگیره،سختگیری های خانواده کمتر میشه و ازدست برادرش راحت میشه
چرا افسردگی داره؟
چت میکنه که خلا روحیشو پر کنه؟ چون تاحالا ازدواج نکرده افسردگی داره؟؟
نقل قول:
میگه شاید قبول کنه.
اگه بهش بگین اختلاف فکری با شوهرش بعدا چقدر اذیتش میکنه قبول نمیکنه
خودش گفته شاید قبول کنه،نظرش حتمی نیست

منتقد;109464 نوشت:
سلام

اگه برادرش زن بگیره،سختگیری های خانواده کمتر میشه و ازدست برادرش راحت میشه
چرا افسردگی داره؟
چت میکنه که خلا روحیشو پر کنه؟ چون تاحالا ازدواج نکرده افسردگی داره؟؟
اگه بهش بگین اختلاف فکری با شوهرش بعدا چقدر اذیتش میکنه قبول نمیکنه
خودش گفته شاید قبول کنه،نظرش حتمی نیست

سلام تا اونجایی که من میدونم سختگیری فقط از جانب اون یه دونه برادرش نیست هم پدرش و هم برادرهای دیگش کلا سختگیر هستند.
بله چون تا الان ازدواج نکرده افسرده شده و تقریبآ ذوق هیچ چیز رو نداره و به خاطر همین تنهایی ها و خلا عاطفی چت میکنه از این وضعیت راضی نیست من وقتی بهش میگم شاید امتحان الهی باشه میگه خیلی از خدا خواستم چون نداد چت میکنم:geryeh:خودش میگه من خواستگار خوب دارم اما مامانم رد میکنه... راست میگه چون شرایط خوبی داره.
البته شاید این خواستگار به قول خودش کافر رو قبول نکنه ولی احتمالش هست به خاطر لجبازی قبول کنه(میگم که چون افسرده است)

نقل قول:
سلام تا اونجایی که من میدونم سختگیری فقط از جانب اون یه دونه برادرش نیست هم پدرش و هم برادرهای دیگش کلا سختگیر هستند.

وای وای ،خدا به دادش برسه،مگه چنتا برادر داره؟؟
نقل قول:
ه خاطر همین تنهایی ها و خلا عاطفی چت میکنه از این وضعیت راضی نیست من وقتی بهش میگم شاید امتحان الهی باشه میگه خیلی از خدا خواستم چون نداد چت میکنم

اینترنت جز چت چیرای بهتریم داره،بهش بگین بیاد تو این سایت
نقل قول:
خودش میگه من خواستگار خوب دارم اما مامانم رد میکنه... راست میگه چون شرایط خوبی داره.
البته شاید این خواستگار به قول خودش کافر رو قبول نکنه ولی احتمالش هست به خاطر لجبازی قبول کنه(میگم که چون افسرده است)

چطور این خواستگار کافر رو رد نکرده مامانش؟:Gig:
چندسالشه؟
شاید یه فکری بتونم به حالش بکنم:Cheshmak:

*تسنیم*;109482 نوشت:
سلام تا اونجایی که من میدونم سختگیری فقط از جانب اون یه دونه برادرش نیست هم پدرش و هم برادرهای دیگش کلا سختگیر هستند. بله چون تا الان ازدواج نکرده افسرده شده و تقریبآ ذوق هیچ چیز رو نداره و به خاطر همین تنهایی ها و خلا عاطفی چت میکنه از این وضعیت راضی نیست من وقتی بهش میگم شاید امتحان الهی باشه میگه خیلی از خدا خواستم چون نداد چت میکنم

سلام

خوب به جای چت دعوت اش کنید به این سایت

و با خانم های این جا گرم بگیره

خدا را چه دیدید شاید از افسردگی در آمد

یا برود توی مرکز پاسخگو آونجا با پاسخگو ها چت کند و هر سوالی که توی ذهنش

آمد را بپرسد

اینجوری با یک تیر دو نشان می زند:Gol:

*تسنیم*;109462 نوشت:
سلام من یه دوست دارم ایشون 26 ساله است مجرد خیلی از لحاظ روحی به هم ریخته است برای اینکه از تنهایی دربیاد رو کرده به چت کردن از دست من هم هیچ کاری براش بر نمیاد به شدت افسرده شده رابطه اش با مادر و برادراش حسابی به هم ریخته... درسش هم تموم شده و به علت سختگیری های خانوادش سر کار هم نمیره(البته به نظر من سختگیری نیست) قراره برای برادرش که از خودش کوچیکتره زن بگیرن تلفنی که با من حرف میزد خیلی به هم ریخته بود[="Red"] یه خواستگار داره که نه اهل نمازه نه اهل روزه است و ولایت فقیه هم قبول نداره [/]اما میگه شاید قبول کنه...اون دختر خوبیه به نظر من حیف سرنوشتش این جوری بشه به نظرتون چی کار میشه براش کرد

1 - اهل نماز و روزه بودن به اعتقاد هر شخص ربط داره و البته نماز و روزه هم تنها یک نمونه شکر گذاری الطاف دادار مهربان هست .
2 - به امضاء بنده حقیر توجه کنید .
انشاالله خداوند زندگی با عزت و عشق و آزادی رو نصیب همه بفرماید به حق خون حسین:hamdel::Gol::hamdel:

هیچکس;109552 نوشت:
1 - اهل نماز و روزه بودن به اعتقاد هر شخص ربط داره و البته نماز و روزه هم تنها یک نمونه شکر گذاری الطاف دادار مهربان هست .

سلام

اشتباه است

اعمال عبادی در اسلام

دارای دوبعد اند

بعد شخصی و اجتماعی

بعد شخصی اش را شما گفتید
ام اجنماعی اش امر به معروف است

شاید نخواندن نماز یا روزه نگرفتن در ظاهر ضرری به دیگران نرساند اما در باطن چرا

چون ممکنه با نخواندن نماز و نگرفتن روزه دیگران نیز تاثیر بپذیرند و از ان فرد

الگوبرداری کنندو...:Gig:

*تسنیم*;109462 نوشت:
یه خواستگار داره که نه اهل نمازه نه اهل روزه است و ولایت فقیه هم قبول نداره اما میگه شاید قبول کنه
با سلام به این بزرگوار بفرمائید اشتباه محضه که آدم به خاطر اینکه از تنهایی در بیاد خودشو اسیر همچین آدمی بکنه :Gol:

خاتون مهر;109583 نوشت:
با سلام به این بزرگوار بفرمائید اشتباه محضه که آدم به خاطر اینکه از تنهایی در بیاد خودشو اسیر [="Red"]:Narahat az:همچین آدمی:Gig:[/] بکنه :Gol:

مگه چطور آدمیه ؟:Gig:
قاتل زنجیره ایه یا مواد فروش و معتاد ؟:Moteajeb!::Motehayer:
شاید طرف اصلا مسلمون نیست که بخواد نماز و روزه بخونه و بگیره - عقاید هر شخص قابل احترامه
اینا که دلیل نیست ...

خاتون مهر;109583 نوشت:
با سلام به این بزرگوار بفرمائید اشتباه محضه که آدم به خاطر اینکه از تنهایی در بیاد خودشو اسیر همچین آدمی بکنه :gol:

و همچنین با افرادی که نمی شناسه چت کنه! بهش بگو بیاد تو این سایت ، اونقدر مطالب مثبت واسه فکر کردن داره که نگو و نپرس!

هیچکس;109591 نوشت:
مگه چطور آدمیه ؟
درسته عقاید هر شخصی برای خودش محترمه و قابل احترام اما اگه آن خانم معتقد بخواهد با چنین شخصی ازدواج کنه برای اینکه از تنهایی در بیاد یا از دست مراقبتهای خانواده راحت بشه اصلا صحیح نیست مسئله یه عمر زندگی و سرنوشت نسل آینده در پیشه بازی که نیست .

نقل قول:
بهش بگو بیاد تو این سایت ، اونقدر مطالب مثبت واسه فکر کردن داره که نگو و نپرس

راست میگه بهش بگین بیاد اینجا. البته به ایشون حق میدم

چاره کاره یه دختر تو این شرایط یا ازدواجه یا کار

کار واقعا خیلی ادم رو از افسردگی در میاره
من میفهمم که چی میگه

اگه هم نمیتونه سره کار بره اگه بیاد تو این سایت به قول دوستان انقدر مطالب هست که وقت نمیکنه بخونه
تازه از دوستان اینجا بخواید سایتهای دیگه رو هم که مفیدند معرفی کنند

فقط سرگرمی.....

من از کسی که منو اینجا دعوت کرد صمیمانه ممنونم و تا همیشه بهش مدیون خواهم موند
نمیدونم چرا ایشون دیگه مثل اینکه با ما خوب نیستن واز این بابت ناراحتم.

*تسنیم*;109462 نوشت:
سلام من یه دوست دارم ایشون 26 ساله است مجرد خیلی از لحاظ روحی به هم ریخته است برای اینکه از تنهایی دربیاد رو کرده به چت کردن از دست من هم هیچ کاری براش بر نمیاد به شدت افسرده شده رابطه اش با مادر و برادراش حسابی به هم ریخته... درسش هم تموم شده و به علت سختگیری های خانوادش سر کار هم نمیره(البته به نظر من سختگیری نیست) قراره برای برادرش که از خودش کوچیکتره زن بگیرن تلفنی که با من حرف میزد خیلی به هم ریخته بود یه خواستگار داره که نه اهل نمازه نه اهل روزه است و ولایت فقیه هم قبول نداره اما میگه شاید قبول کنه...اون دختر خوبیه به نظر من حیف سرنوشتش این جوری بشه به نظرتون چی کار میشه براش کرد

سلام به همه اسک دینی های پر شور و نشاط
بهترین کار این هست که خود ایشون با 09640 تماس بگیرند و مشکلشون را با توجه به شرایط و ویژگیهای فردیشون به کمک مشاور حل کنند که ایشون اولین و آخرین نفری نیستند این مشکل را دارند.

سلام این که میگین چه طور اون خواستگار کافر و مادر رد نکرده به خاطر اینکه این آقا به قول معروف عاشق دوستم شده و با یکی دوبار رد کردن ول کن نیست... من گفتم بیاد تو این سایت اما اصلآ حوصله ی این کار و نداره
در ضمن خانواده اش سختگیر هستند اما این باعث نشده آدم بدی باشه دختر خوبیه. اهل نماز و روزه و... به اهل بیت هم ارادت وعلاقه داره .... اما این تنهاییش تنهایی یه ماه دو ماه نیست چون 3-4 سال که دوست داره ازدواج کنه اما قسمتش نشده میگه من خدا و اسلام و ... دوست دارم اما دیگه چیزی ازشون نمی خواهم... ولی بعضی اوقات هم میگه از اینکه رابطه ام با خدا کم رنگ شده ناراحتم....

نقل قول:
سلام این که میگین چه طور اون خواستگار کافر و مادر رد نکرده

سلام
چرا مادرش همه خواستگارا رو رد میکنه؟؟
روشونم زیاده؟؟ اذیت و محدودش میکنن، اجازه ازدواجم بهش نمیدن؟؟؟
نقل قول:
من گفتم بیاد تو این سایت اما اصلآ حوصله ی این کار و نداره

حوصله نمیخواد
آیدیشو بدین باهاش چت کنیم
میاریمش این سایت

بنده ی خدا مادر رو من میشناسم شاید از روی بی تجربه گی شه شایدم اینجوری به دختره میگه من رد کردم که اگه خود خواستگار دیگه پیداش نشد تو روحیه اش اثر بد نداشته باشه وگرنه الان که این مورد بی نماز واسش پیدا شده خیلی مادرش نگران... من نمی تونم آیدیشو بدم چون اگه بفهمه و این مطالب و بخونه و از دید من که میگم افسرده است و از خدا غافل شده متوجه بشه ناراحت میشه و رابطه امو بهم بخوره..
چه کار کنم براش؟نگرانشم،خیلی دوستش دارم دلم براش می سوزه

با سلامو احترام

در مورد مشاوره ي تلفني كه استاد عرفان راهنمايي كردند چطور ؟

شرايطش هست كه تماس بگيرن ؟

نقل قول:
من نمی تونم آیدیشو بدم چون اگه بفهمه و این مطالب و بخونه و از دید من که میگم افسرده است و از خدا غافل شده متوجه بشه ناراحت میشه و رابطه امو بهم بخوره..

خب آدرس اون یکی سایتو بدین
آی دیشو تو پیغام خصوص بدین اسم این سایتو نمیگم فقط باهاش صحبت میکنم
یا راهنماییش کنین سایت مشاوره آنلاین با اونا صحبت کنه
یا یه سایت دینی دیگه

هیچکس;109591 نوشت:
مگه چطور آدمیه ؟:gig:
قاتل زنجیره ایه یا مواد فروش و معتاد ؟:moteajeb!::motehayer:
شاید طرف اصلا مسلمون نیست که بخواد نماز و روزه بخونه و بگیره - عقاید هر شخص قابل احترامه
اینا که دلیل نیست ...

مهم این نیست که اون شخص مسلمون نیست ،مهم اینه که این خانم مسلمونه،پس باید شخصی را انتخاب کنه که از نظر عقاید باهم همخونی داشته باشند.یکی از معیارهای گزینش همسر در اسلام هم کفو بودن معرفی شده که شامل همین مسائل اعتقادی هم میشه.
در ضمن در رابطه با چت کردن باید اون را نسبت به عوارض این قضیه آشنا کنید خیلی وقتها عملکردهای ما به دلیل غفلت وندونستن هست اگه آگاه بشه شاید کنار بزاره.به شرطی که لجبازی نکنه.

منتقد;109840 نوشت:

راهنماییش کنین سایت مشاوره آنلاین با اونا صحبت کنه

لطف می کنید آدرسشو بگید؟

سلام بر بقیةالله الاعظم ومنتظرانش

بزرگوار از این که مشکل دوست خود را در اینجا مطرح کردید تشکر میکنم . به دودلیل :

اولا" احساس همدردی و نگرانی شما نسبت به سرنوشت ایشان به عنوان یک خواهر مسلمان

ثانیا" به دلیل این که شاید این مشکل بسیاری از دوستان حاضر وناظر بر بحث باشد .

بزرگوار نوشته بودید که ایشان فردی معتقد است . پس میتوانید او را هماهنگ با اعتقادات خودش وخانواده اش راهنمایی کنید تا در فعالیت های مذهبی شرکت کنند .

این مشارکت برای ایشان از چند جهت سودمند است.
1- با فعالیت در میان افراد هم فکر خود از افسردگی خارج شده وزندگیش معنایی تازه را تجربه میکند که موافق طبع وخلق خانودگی اش هم میباشد .
2- این حضور در میان افراد همفکر میتواند برای او شانسی باشد که زندگی آینده اش را رقم میزند زیرا بسیارند از افرادی که دنبال دختری با شرایط ایشان هستند اما در کنج خانه از او بی خبرند .ودر این حضور میتوانند او را بیابند.

..................................................................... حق یارتان :roz:..................................................................................

باعرض سلام خدمت تمام دوست داران اسک دین
مشکل فردمذکور که به نظر نوسانات شدید خلقی و افسردگی متوسط به بالاست باید از طریق مشاوره حضوری تشخیص داده شده و اگر احتیاج به دارو درمانی هست تا مدتی دارو مصرف بشه . معمولا یک اختلال روانی و رفتاری به تدریج در افراد ایجاد می شود که گرفتن یک تاریخچه زندگی از دوران کودکی تا الان که 26 ساله است بسیار لازم و راهکشا است . تنها پیشنهاد ما این است به دلیل تغییرات روحی و فکری دوست شما نباید در این حال تصمیمات مهم مانند شغل ، رشته تحصیلی و یا انتخاب همسر آینده ، نباید داشته باشند و فعلا زیر نظر یک مشاور و روان شناس با تجربه از خودشان مراقبت کنند و تا زمانی که وضعیت روحی شان بهنجار نشود نباید دست به تصمیمات مهم زندگی بزنند. موفق باشید.

*تسنیم*;109462 نوشت:

سلام بر همه ي بزرگواران
مشكل دوست من و كه فراموش نكرديد!!!!
اومدم كه خدمتتون بگم اگر ممكنه براش دعا بفرماييد،چند روز پيش اومده بودند منزل ما حال و احوالش حسابي به هم ريخته بود. دلم براي مامانش خيلي سوخت،غصه ي دخترشو مي خوره، دوستم داره از لحاظ اعتقادي روز به روز بدتر ميشه،
تا جايي كه من مي دونم و دوستم بهم گفته،با يكي دو نفر هم در حد تلفن و اس ام اس رابطه داره. اين براي ايشون با اون خانواده به نظر من خيلي غم ناكه.براش دعا كنيد كه خوب بشهو به زودي ازدواج كنه

هیچکس;109591 نوشت:
عقاید هر شخص قابل احترامه

وقتی عقیده بی ادبی به خالق باشه، باید له بشه، نه احترام!!
*تسنیم*;109462 نوشت:
به نظر من حیف سرنوشتش این جوری بشه

من فکر نمی کنم قبول کنه. احتمالا وقتی افسرده می شه یه چیزی می گه که جدی نیست..
اگر این ازدواج صورت بگیره، دو راه داره: یا اینکه خودش بشه مثل شوهرش و دینداریشو از دست بده، یا اینکه یه زندگی از هم پاشیده داشته باشه.

چرا اینقد بحث رو میپیچونین؟

یه خواستگار خوب داره اما از لحاظ مسائل دینی و اعتقادی طرف ضعیفه؟ خوب باقی جوانب مثبت رو چرا نگاه نمیکنیم؟ خوب شاید دلیلی داره که خواستگارش توی اعتقاداتش ضعیفه ، شاید کسی نبوده که یادش بده یا توی جایی بزرگ شده که نتونسه دین رو درک کنه، بهش بگین چقد روی خوستگارش شناخت داره؟ چقد خواستگارش اون رو میخواد و دوسش داره؟ جوانب مثبت اون رو در نظر بگیره ، اگه امیدی دید سعی کنه با رفتارش اون رو بیشتر جذب خودش کنه بجای اینکه خودش جذب اون بشه، یخورده سخته اما شدنی، با رفتار خودش سعی کنه به خواستگارش بفهمونه که چقد به خدا نزدیک شدن خوبه

چرا ما سعی میکنیم دیگران رو تا به کسی که ایمانش ضعیفه نزدیک میبینیم فکر کنیم ایمان طرف ما هم بواسطه اون از بین میره؟ چرا سعی نمیکنیم با رفتار خودمون دیگران رو جذب کنیم تا اینکه از دیگران فرار کنیم؟

به نظر من بزرگترین مشکل که باعث شده شکاف توی جامعه اسلامی ما بیفته و روز به روز افراد بیشتری عقاید دینیشون ضعیف بشه بخاطر عدم صحیح رفتار کردن ماست، چون اونا رو جذب نمیکنیم و دفعشون میکنیم و اونا میرن طرف چیزایی که به نظرشون قشنگ تر و جذابتر میاد. به قول شما میره چت میکنه!! چون توی چت کردن تنهاییش از بین میره با کسایی حرف میزنه که حرفای قشنگ قشنگ میزنن ، شوخی و گرم گرفتن و ... ، توی جامعه هم ، فیلم های غیر اسلامی ، جاذبه های گناه و خیلی چیزای دیگه آدما رو از اعتقادات ضعیف و میکشه طرف ضد دین بودن و خواستن گناه و فحشا و سکس و فلان و فلان

چرا ما دینمون رو اونقد جذاب نمیکنیم ؟ چرا خودمون رو اونقد خوب نمیکنیم که دیگران با دیدن ما بفهمن که اعتقادات ما باعث شده ما آدم مهربان ، خنده رو ، با همه یکسان رفتار کنیم و دیگران رو بفهمیم

اکثر افراد جامعه تصورشون از افراد مذهبی ، یه عده آدم بد اخلاق و اخم رو هست که اگه تو رو ببینن که داری لباس بد یا حجاب بد میپوشی دهنت سرویسه و میگیرنت و ...

-->بیاد اول خودمون رو تغییر بدیم ، تا بتونیم اطرافیانمون رو تغییر بدیم و بعد دنیا رو تغییر بدیم

سلام
ممنون از دوستان خوبم بابات راهنماي هاتون
به لطف خدا و دعاي مادرشون اون خاستگار فعلآخبري ازش نيست.
بايد عرض كنم كه اصلآ اونجوري كه بعضي از دوستان برداشت كردند موضوع كوچيك نبود. اين دوست من با اين آقا پسر در چت آشنا شدند! اين از آشنايي شون. از اعتقادشم كه گفتم ، اون پسر نه خدار و قبول داشت نه نماز مي خوند نه روزه مي گرفت نه...اين دوست من الان دو سه سال كه يه مقدار از لحاظ روحي به هم ريخته من مطمئنم اگه ازدواج مي كردند بد بخت مي شدند چون دوستم به شدت ولايتي هستند اما اين آقا كلآمخالف بودند.اصلآزندگي اين دو با هم از محالات بود. الان هم كه فقط ميگه مي خوام برم خارج و... .همه ي اينا به خاطر تنهايي كه داره تحمل ميكنه. الان چند سال تو خونه است و متاسفانه خانواده سخت گيري داره . پدرش وداداشاش نمي ذارن شاغل بشه.اين در صورتي كه اگه بخواد شاغل بشه با توجه به رشته اي كه درس خونده فقط مي تونه تو محيط هاي آموزشي تدريس بكنه كه محيط ها خوبي هم هست.اما برادراش كه ازش كوچيكتر هم هستند نمي ذارند....انقدر زندگي وبه خودش سخت گرفته كه تو ظاهرش هم تاثير گذاشته و كاملااوضاع بد روحيش مشخصه. براش دعا كنيد،واگه راهنمايي خاصي به ذهن شريفتون مي رسه بفرماييد تا بهش بگم.:Gol:

سلام
به نظر می رسه به این :Gol: تاپیک :Gol: هم سری بزنید و پاسخ های دوستان رو بخونید مفید باشه.

لا حول و لا قوة الا بالله

سلام
سركار تسنيم خيلي دوست دارم بدونم عاقبت اين دوستتون چي شد
باز هم خانواده
چي كار كنيم از دست اين خانواده ها كه با نگرش ما قبل تاريخيشون ميخوان جوون امروزي رو مثلاً هدايت كنن ، من علاقه اي به كار كردن خانومها ندارم ولي مخالفتي هم ندارم (البته شرايطي داره) به خصوص براي ايشون كه ميتونن معلم باشن ، مشكل از اون خانواده اي هست كه نميدونه يه دختر 26 ساله (الآن ميشه 27 ساله ديگه) چه مشكلاتي ميتونه داشته باشه
شما نميتونيد يه جوري موضوع رو با خانوادشون در ميون بگذاريد كه نه سيخ بسوزه نه كباب؟

alamtow;148836 نوشت:

یه خواستگار خوب داره اما از لحاظ مسائل دینی و اعتقادی طرف ضعیفه؟ خوب باقی جوانب مثبت رو چرا نگاه نمیکنیم؟ خوب شاید دلیلی داره که خواستگارش توی اعتقاداتش ضعیفه ، شاید کسی نبوده که یادش بده یا توی جایی بزرگ شده که نتونسه دین رو درک کنه، بهش بگین چقد روی خوستگارش شناخت داره؟ چقد خواستگارش اون رو میخواد و دوسش داره؟ جوانب مثبت اون رو در نظر بگیره ، اگه امیدی دید سعی کنه با رفتارش اون رو بیشتر جذب خودش کنه بجای اینکه خودش جذب اون بشه، یخورده سخته اما شدنی، با رفتار خودش سعی کنه به خواستگارش بفهمونه که چقد به خدا نزدیک شدن خوبه

بله شايد از بقيه جهات نقاط مثبت زيادي هم داشته باشه ولي مهمترين قسمتش منفي هست تجربه نشون داده در اين گونه موارد زنها در بهترين حالت تنها ميتونن ايمان خودشون رو حفظ كنن كه اون هم واقعاً سخت هست
شكل گيري شخصيت انسان در دوره اي هست كه به سن هدف تعبير ميشه كه از حدود 13،14 سالگي شروع ميشه تا حدود 16،17 سالگي كه در اين دوره تاثير گذاري روابط در افراد بسيار بيشتر هست البته اين به اين معني نيست كه در دوره هاي بعدي نشه كاري كرد ولي واقعاً سخت هست
alamtow;148836 نوشت:
چرا ما سعی میکنیم دیگران رو تا به کسی که ایمانش ضعیفه نزدیک میبینیم فکر کنیم ایمان طرف ما هم بواسطه اون از بین میره؟ چرا سعی نمیکنیم با رفتار خودمون دیگران رو جذب کنیم تا اینکه از دیگران فرار کنیم؟

خب اين مشكلي هست كه متاسفانه وجود داره و درست هم هست ، به هر حال هر كسي نميتونه در اين زمينه موفق بشه كه ايمان طرف مقابلش رو درست كنه چه بسا به خاطر عدم آشنايي با مسائل ديني حركتي از فرد سر بزنه كه تاثير منفي هم داشته باشه
تبليغ دين در شرايط مختلف افراد مختلفي رو ميطلبه
alamtow;148836 نوشت:
اکثر افراد جامعه تصورشون از افراد مذهبی ، یه عده آدم بد اخلاق و اخم رو هست که اگه تو رو ببینن که داری لباس بد یا حجاب بد میپوشی دهنت سرویسه و میگیرنت و ...

-->بیاد اول خودمون رو تغییر بدیم ، تا بتونیم اطرافیانمون رو تغییر بدیم و بعد دنیا رو تغییر بدیم

گل گفتي
موضوع قفل شده است