تناقض در احکام شرعی !

تب‌های اولیه

19 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
تناقض در احکام شرعی !

سلام
خیلی داغونم
از دست این تناقض ها !!
بنده به دلیل تناقض ها یه چیز دارم میشم در حد یه روانی!!
و نمیدانید که هم وسواس گرفتم و هم ....
چون من رو نمی شناسید و من هم برای رضای خدا سعی میکنم کار کنم و مطمئنم رعایت کردن احکام نزد خدا محفوظه هر ضرر ظاهری هم کرده باشم میدونم صلاح بوده ، مشکلاتی که برام پیش اومده رو نمی نویسم و اون قدر که نوشتم برای این بوده که هم شما من رو نمیناسید که بگم ریا میشود و هم عمق فاجعه رو لمس کنید
1
بنده توی یه سایت معتبر به نقل از دفتر آیت الله خامنهای خوندم که (محتوا این بود)که اگه یکی نرم افزاری رو کپی کنه و بسته بندی کنه و بفروشه میشه ازش کپی گرفت؟؟جواب این بود که حقوق متعلق به سازنده است!!
خوب این با تایپیک زیر تناقض داره
http://www.askdin.com/thread14982-2.html
اصلا این به کنار
به یک مثال دیگه دقت کنید
2
توی این تایپیک گفته که داشتن نماینده گی با قرداد فرق میکنه و کپی برداری اگر بین کشور ها قرار داد نباشه اشکال نداره
http://www.askdin.com/thread29981.html
ولی تایپیک زیر یه چیز دیگه میگه
http://www.askdin.com/thread14982-5.html
3
یه تناقض رو که کلا توی تایپیک زیر توضیح دادم
http://www.askdin.com/thread39714.html
و مثال های دیگر در موضوعاتی دیگر...

یه سوال دیگه: اصولا در این مواقع باید چی کار کنم؟
من که تا الان مثلا یک سند یا نماینده از مرجع تقلیدم میگفت حلال اون یکی میگفت حرام ،من مبنا رو تا اونجایثی که توانم بوده روی حرام میگذاشتم که خیلی هم مشکل برام پیش اومده.:Ghamgin:

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد نور

با سلام و عرض ادب

درمواردی که ذکر فرمودید تناقضی یافت نمی شود اگر دقیقا مورد سوال و جواب را بیان کنید و بفرمایید درکدام قسمت تناقض منظورتان هست درخدمتتان هستیم.

از همراهی شما سپاسگزاریم

سلام
من از تایپیک" http://www.askdin.com/thread29981.html"این رو فهمیدم که نمایندگی با قرار داد فرق دارد و اگر هم نماینده داشته باشه در مورد کپی کردن و نکردن از اون باید دید دولت ها با جمهوریاسلامی ایران قرار داد دارند یانه!!به عبارت دیگر اگه نداشتن میشه کپی گرفت
ولی شما به تصویر زیر نگاه کنید

یه سوال دیگه
مثلا من قبل از این با دانلود منیجر که نمانیده گی فارسی داره ولی دولت ها قرارداد ندارن،"من طبق تایپیک اول عمل کردم" یه بازی دانلود کردم استفاده از اون بازی حرامه؟کلی زحمت کشیدم تا دانلود شه!!
یه سوال شبیه همین اگه با کامیون دزدی یه جهازیه ای رو جابه جا کنیم استفاده از جهازیه حرامه؟
نشون دادن تناقض بقیه برای زمان دیگه ، خودتون هم دقت کند واقعا روشنه

abdollah0101;547088 نوشت:
مثلا من قبل از این با دانلود منیجر که نمانیده گی فارسی داره ولی دولت ها قرارداد ندارن،"من طبق تایپیک اول عمل کردم" یه بازی دانلود کردم استفاده از اون بازی حرامه؟کلی زحمت کشیدم تا دانلود شه!!

اتفاقا تو این موارد امام و رهبری خیلی آسون گرفتن. شما باید ببینی مرجعت چی می گه که به نظر منم تناقض نداشته. آیت الله مکارم کپی نرم افزارهای ساخت آمریکا و اسرائیل رو حلال دونسته. منم از دانلود منیجر استفاده نمی کنم چون سایت رسمی داره و میشه خرید کرد اگه خیلی نیازتونه یه بار بخرید خیالتونو راحت کنید.

بنا بر احتیاط گفتن ... یعنی از مرجعی که اعلم تره میشه تقلید کرد در این مورد ... حرف من درسته یا نه ؟!!

حق مالكيت هيچ انساني رو نميشه نقض كرد حتي با فتواي مراجع ، لازم هم نيست طرف بره ثبت كنه
شرط اسلام و انسانيت رعايت حق مالكيت هست

حالا شما بسنج و ببين حق مالكيت كسي رو غصب كردي يانه
هيچ ربطي هم به دين و ايمانش نداره ، ربط به انسانيتش و مخلوق خدا بودنش داره
بد نيست به دستور پيامبر اكرم ( ص ) توجه كنيم و خودمون رو جاي صاحب امتياز بزاريم

abdollah0101;547088 نوشت:
یه سوال دیگه
یه سوال شبیه همین اگه با کامیون دزدی یه جهازیه ای رو جابه جا کنیم استفاده از جهازیه حرامه؟
نشون دادن تناقض بقیه برای زمان دیگه ، خودتون هم دقت کند واقعا روشنه

با سلام و عرض ادب

درمورد مذکور تناقضی نیست و دو حکم متفاوت بیان شده است:
1. اگر قراردادی با کشور خارجی نداشته باشیم و درداخل هم کسی نمایندگی نداشته باشد کپی کردن اشکال ندارد
2.اگر قراردادی با کشور خارجی نداشته باشیم ولی درداخل کسی نمایندگی داشته باشد کپی کردن بدون اجازه نمایندگی درصورتی که باعث ضرر او شود جایز نیست.

درمورد سوال هم اگر حق انحصاری برای نمایندگی فارسی وجود دارد دانلود بازیها بدون کسب اجازه از نماینده جایز نیست.

موفق و موید باشید

نور;550332 نوشت:
با سلام و عرض ادب

1. اگر قراردادی با کشور خارجی نداشته باشیم و درداخل هم کسی نمایندگی نداشته باشد کپی کردن اشکال ندارد
2.اگر قراردادی با کشور خارجی نداشته باشیم ولی درداخل کسی نمایندگی داشته باشد کپی کردن بدون اجازه نمایندگی درصورتی که باعث ضرر او شود جایز نیست.

درمورد سوال هم اگر حق انحصاری برای نمایندگی فارسی وجود دارد دانلود بازیها بدون کسب اجازه از نماینده جایز نیست.

موفق و موید باشید

سلام علیکم.
اینترنت دانلود منیجر نماینده رسمی داره و گفته نشده نماینده انحصاری آیا در این صورت جایز هست استفاده بشه به صورت کرک شده یا کپی؟(مقلد آقای خامنه ای)

نور;550332 نوشت:
با سلام و عرض ادب

موفق و موید باشید

سلام
ممنون که جواب دادید
ولی خدا وکیلی خوب داری میپیچونی سرور گرامی:ok:
یه آدم کم سوادی مثل من هم تایپیک"http://www.askdin.com/thread29981.htm " را بخونه این رو نتیجه میگیره که گفته قرار داد بین کشور ها شرطه نه نمایندگی!
بعد شما توی تصویری که گذاشتم گفتید اگر حق انحصاری داره نباید کپی کرد!!
بعد که کلا تناقض واضحی که وجود داره رد میکنید
و در آخر هم سوال خودم رو واضح تر می پرسم من قبلا بازی و فایل های زیادی رو به وسیله اون نرم افزار دانلود کردم تموم شده آیا استفاده از اون فایل ها اشکال داره؟اگر با یه کامپیون دزدی مال حلالی را جابه جا کنی اون مال حرام میشه؟نرم افزار idmنقش یک منتقل کننده ی اطلاعات رو داره و نه سازنده ی اطلاعات!!
حالا من دیگه از اون نرم فزار استفاده نمیکنم

سید حسین موسوی;550392 نوشت:
سلام علیکم.
اینترنت دانلود منیجر نماینده رسمی داره و گفته نشده نماینده انحصاری آیا در این صورت جایز هست استفاده بشه به صورت کرک شده یا کپی؟(مقلد آقای خامنه ای)

با سلام و عرض ادب

حکم نماینده رسمی همانند حکم نماینده انحصاری است و دراین صورت هم کسب اجازه لازم است.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

abdollah0101;550401 نوشت:
سلام
ممنون که جواب دادید
ولی خدا وکیلی خوب داری میپیچونی سرور گرامی
یه آدم کم سوادی مثل من هم تایپیک"داشتن نمایندگی در ایران = قرارداد؟؟ + تناقضی در استفاتائات کپی رایتی رهبری " را بخونه این رو نتیجه میگیره که گفته قرار داد بین کشور ها شرطه نه نمایندگی!
بعد شما توی تصویری که گذاشتم گفتید اگر حق انحصاری داره نباید کپی کرد!!
بعد که کلا تناقض واضحی که وجود داره رد میکنید
و در آخر هم سوال خودم رو واضح تر می پرسم من قبلا بازی و فایل های زیادی رو به وسیله اون نرم افزار دانلود کردم تموم شده آیا استفاده از اون فایل ها اشکال داره؟اگر با یه کامپیون دزدی مال حلالی را جابه جا کنی اون مال حرام میشه؟نرم افزار idmنقش یک منتقل کننده ی اطلاعات رو داره و نه سازنده ی اطلاعات!!
حالا من دیگه از اون نرم فزار استفاده نمیکنم

با سلام و عرض ادب

کاربر بزرگوار قصدمان ارائه پاسخ صحیح و دقیق است و با توجه به استفتای شفاهی استفاده از نرم افزار مذکور درصورتی که نماینده رسمی و قانونی در کشور وجود دارد بدون رضایت از نماینده به احتیاط واجب،جایز نیست و اگر دانلود کرده اید از نمایندگی کسب اجازه کرده یا جبران خسارت نمایید.

استفتا از دفتر مقام معظم رهبری در قم

سلام
دیدم که در این تاپیک آدرس به تاپیک دیگری داده شده است که ظاهرا تناقض دارند ولی وقتی دقت کردم گفتم شاید تناقضی ندارند زیرا نوشته شده است :

نماینده رسمی و قانونی در کشور
که هم باید رسمی باشد (یعنی از طرف شرکت خارجی) و هم قانونی باشد .

دوستان اين نمايندگي كه شما ميگيد همچين نمايندگي درستي هم نيست ... يه يارويي اومده با idm قرارداد بسته هيچ ربطي هم به دولت نداره خودش داره سودش رو مي بره .. به اين نميشه گفت نمايندگي . اگر واقعا نمايندگي داره بايد بياد مثلا تو نمايشگاه غرفه بگيره يا مثلا تبليغات در سطح شهر يا تلويزيون يا راديو داشته باشه ....
كشورش هم كه نيويوركه كه ..... هه هه هه بابا حربي هست ديگه بي خيل
آقا سجاد لطفا تاييد بفرماييد .
ممنون

amirdin;553501 نوشت:
دوستان اين نمايندگي كه شما ميگيد همچين نمايندگي درستي هم نيست ... يه يارويي اومده با idm قرارداد بسته هيچ ربطي هم به دولت نداره خودش داره سودش رو مي بره .. به اين نميشه گفت نمايندگي . اگر واقعا نمايندگي داره بايد بياد مثلا تو نمايشگاه غرفه بگيره يا مثلا تبليغات در سطح شهر يا تلويزيون يا راديو داشته باشه ....
كشورش هم كه نيويوركه كه ..... هه هه هه بابا حربي هست ديگه بي خيل
آقا سجاد لطفا تاييد بفرماييد .
ممنون

واقعا ای کاش یه سایتی باشه
معتبر بودن نمایندگی ها رو مشخص کنه

در سایت برنامه فارسی idm اسم شرکت و شماره ثبت آن نوشته شده است . چون به این صورت است پس شاید اینگونه به حساب آید که دولت به صورت غیر مستقیم قرارداد دارد.
چون دولت به شرکت مجوز داده است و آن را ثبت کرده است و شرکت هم قرار داد بسته است.

abdollah0101;550401 نوشت:
اگر با یه کامپیون دزدی مال حلالی را جابه جا کنی اون مال حرام میشه

سلام
نظر شخصی را عرض می کنم:
اگر شخصی خودش کامیونی را بدزدد و با آن مال حلال خود را حمل کند استفاده از آن مال اشکال دارد.
اگر شخصی کامیونی را بدزدد و با آن بازای دریافت پولی مال حلال شخص دیگر را جابجا کند, استفاده از آن مال حلال اشکالی ندارد.

آقا مگه نگفتيم كه اگه كشور توليد كننده حربي باشه چه قرار داد باشه چه نباشه چون سود خريد ما به كشور حربي مي رسه و اون سود هم به كشتن كودكان غزه كمك مي كنه پس ميگن نخرين كه شما هم شريك اين صهيونيست ها نباشيد ... ديگه چقدر بحث ميكنيد ؟؟؟؟؟ آقا يكي ما رو تاييد كنه ... برا سلامتي آقا امام زمان روي (صلوات) كليك كن (:دي) ......
خدايي يكي بگه راست مي گم ؟ اگه غلط ميگم بگيد من برم سراغ orbit ديگه خسته شدم ................

amirdin;553879 نوشت:
آقا مگه نگفتيم كه اگه كشور توليد كننده حربي باشه چه قرار داد باشه چه نباشه چون سود خريد ما به كشور حربي مي رسه و اون سود هم به كشتن كودكان غزه كمك مي كنه پس ميگن نخرين كه شما هم شريك اين صهيونيست ها نباشيد ... ديگه چقدر بحث ميكنيد ؟؟؟؟؟ آقا يكي ما رو تاييد كنه ... برا سلامتي آقا امام زمان روي (صلوات) كليك كن (:دي) ......
خدايي يكي بگه راست مي گم ؟ اگه غلط ميگم بگيد من برم سراغ orbit ديگه خسته شدم ................

تو اینترنت سرچ کن نرم افزار جایگزین idm
چند تا نرم افزار هست
زیاد تفاوت ندارن نگران نباش Wink

موضوع قفل شده است