ورود مذهبي ها ممنوع!

تب‌های اولیه

76 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
ورود مذهبي ها ممنوع!

تفرجگاه‌های کشور اسلامی ما بویژه در شهر تهران برای ورود متدینین، ممنوع است!

هفته نامه یالثارات الحسین در یکی از شماره‌های خود در مطلبی با عنوان "ورود متدینین به تفرجگاه ممنوع! " نوشت:
تفرجگاه‌های کشور اسلامی ما بویژه در شهر تهران برای ورود متدینین، ممنوع است. نه اینکه کسی منع کرده باشد بلکه حضور زنان بدحجاب و مردان مزاحم نوامیس، اماکن تفریحی و حتی غیر تفریحی عمومی را مختص آنان کرده و اگر کسی بخواهد همرنگ این جماعت نشود باید قید تفریح را برای خود و خانواده‌اش بزند.

این افراد که البته تعدادشان نسبت به کل جمعیت کشور، بسیار اندک است با حضور خود در تفرجگاه‌ها از جمله جاده تهران-چالوس، مناطق شمالی کشور و پارک‌های تهران، آزادی اکثریت مردم ایران را سلب می‌کنند و کسی هم جلودار آنها نیست.

چند روز پیش به پارک لاله تهران رفتم تا به اتفاق خانواده دقایقی را به صرف شام و استفاده از هوای خنک این منطقه سرسبز شهر بگذرانم.

متأسفانه پارک در تسخیر همین عده قلیل بود که در نبود اکثریت متدینین که به این مکان‌ها کمتر می‌آیند، جولان می‌دادند. وضعیت در پارک‌های شمال شهر تهران به مراتب بدتر است و در گردشگاه‌هایی چون دیزین، شمشک و توچال گویی امثال من غریبه‌اند و از جای دیگری آمده‌اند.

اینجا یک جامعه اسلامی است و این حق یک مسلمان معتقد است که بتواند از اماکن عمومی استفاده کند اما این اماکن برای بسیاری از خانواده‌ها وجود ندارد. اوضاع سینماها و تئاترها هم بهتر از پارک‌ها نیست بلکه شاید بدتر هم باشد.

حضور مردان و زنانی که کمترین حد پوشش اسلامی را هم رعایت نمی‌کنند، موجب سلب آزای اکثریتی می‌شود که خواهان زندگی سالمند. به همین دلیل متدینین و اخلاق مداران کمتر به مکان‌های عمومی می‌آیند و حضور خود و خانواده‌شان در این اماکن را ممنوع کرده‌اند.

حال جای سؤال از مسئولان است که ضامن آزادی بیان، اندیشه و رفتار متدینین جامعه ایران اسلامی که اکثریت را تشکیل می‌دهند، کیست؟ جای سؤال از رئیس جمهور محترم است که اکثریت 25 میلیونی که به شما رأی داده‌اند و حتی برخی کسانی که به شما رأی نداده‌اند، خواهان جامعه‌ای عفیف و نجیب هستند و می‌خواهند در کمال آزادی از اماکن عمومی کشورشان استفاده کنند اما به خاطر عده‌ای نمی‌توانند این عمل را انجام دهند و کسی هم جلوی بدحجابان و مزاحمان نوامیس را نمی‌گیرد.

آیا کسی حق ندارد به زنی که با پوشش نامناسب به پارک یا سینما می‌آید و آزادی متدینین را سلب می‌کند، تذکر دهد؟ آیا نباید با کسانی که در سالن‌های سینما، پشت فرمان خودروها و...کشف حجاب می‌کنند برخورد شود و از حضور در اماکن عمومی محروم شوند؟ آیا نباید فضایی فراهم شود تا خانواده‌های شهیدان راحت‌تر در اماکن عمومی ظاهر شوند. آیا می‌دانیم که آنها برای مواجه نشدن با صحنه‌های بدحجابی، خود را از دیدن شهر و دیاری که فرزندانشان برای ماندگاری آن جان داده‌اند محروم کرده‌اند؟

بدحجاب‌ها، آزادی اکثریت مردم ایران را سلب کرده‌اند و باید به دلیل محدود کردن آزادی‌ها از حضور در اجتماع محروم شوند. اینجا یک کشور اسلامی است و نباید لباس فروشی‌ها و تفرجگاه‌هایش مختص عده‌ای قلیل باشد. لطفاً مسئولان کمی مسئولانه‌تر روبه رو شوند.

نیایش عزیز با ممنوع کردن تفریح حلال بر خودت مشکلی حل نمی شود. انسان باید خود ساخته باشد تا مشکلی برایش پیش نیاید.
پس باید دانشگاه هم نرفت!!!! دوستی داشتم که از سر کلاس اساتید بی حجاب به نشان اعتراض بلند می شد و در کلاس حاضر نمی شد می دانی آخر کار جزء دانشجویان عقب مانده در تحصیل شد!
و چه بسیار دوستانی داشتم که مدعی بودند که حجاب جزء لاینفک وجودیشان است و الان آنها را در تهران بزرگ از قشر بد حجاب می دانند. اول از همه باید مراقب نفس خودمان باشیم.
البته آموزش و پرورش در 30 سال بعد انقلاب کوتاهی زیادی داشته است .
صرف تذکر و .... کسی اصلاح نمی شود که هیچ ، ممکن است بدتر هم بشود .
نقطه ضعف ما ( دولت ) عدم توجه به تربیت درست بوده است .
آیا کاری که تربیت می توانست و می تواند بکند با زور می توان انجام داد؟؟؟

zahra;54488 نوشت:
انسان باید خود ساخته باشد تا مشکلی برایش پیش نیاید.

سپاسگذارم از زهرای گرامی

سلام علیکم جمیعا

با عرض سپاس و احترام خدمت سادات گرامی
این نوع گویش شایسته مومن نیست.

یاحق

zahra;54488 نوشت:
نیایش عزیز با ممنوع کردن تفریح حلال بر خودت مشکلی حل نمی شود. انسان باید خود ساخته باشد تا مشکلی برایش پیش نیاید. پس باید دانشگاه هم نرفت!!!! دوستی داشتم که از سر کلاس اساتید بی حجاب به نشان اعتراض بلند می شد و در کلاس حاضر نمی شد می دانی آخر کار جزء دانشجویان عقب مانده در تحصیل شد! و چه بسیار دوستانی داشتم که مدعی بودند که حجاب جزء لاینفک وجودیشان است و الان آنها را در تهران بزرگ از قشر بد حجاب می دانند. اول از همه باید مراقب نفس خودمان باشیم. البته آموزش و پرورش در 30 سال بعد انقلاب کوتاهی زیادی داشته است . صرف تذکر و .... کسی اصلاح نمی شود که هیچ ، ممکن است بدتر هم بشود . نقطه ضعف ما ( دولت ) عدم توجه به تربیت درست بوده است . آیا کاری که تربیت می توانست و می تواند بکند با زور می توان انجام داد؟؟؟

با سلام

به نظر مطالب سركار سادات بيانگراين مطلب نيست كه بايد تفريح سالم را بر خود حلال كنيم

موضوع بحث ايشان اين بود كه حضور حداكثري جماعت بي حجاب كشور در اكثر تفرجگاهها -- در حالي كه نسبت افراد بي حجاب به كل جمعيت كم است--- سلب ازادي ميكند از كساني كه با رعايت حجاب در ان مكانها حاضر مي شوند

اين مطالب به نظر دو خواسته رانيز در پي داشت:

-- درخواست از خانواده هاي متدين براي حضور در اين مكانها تا عرصه بر بي حجابان تنگ تر شود و فكر نكنند كه اين مكانها مختص انهاست و از طرفي در اين تفرجگاهها بايد بي حجاب حاضر شد

-- و درخواست از مسئولين كه با بي حجابان و كساني كه سلب اسايش از مردم متدين ميكنند برخورد كنند

بنده هم با اين نظر موافق ام

هفته قبل ما هم به اتفاق چند خانواده در اصفهان بوديم و در اكثر تفرجگاهها نوشته بودند ورود افراد بي حجاب ممنون و واقعا بنده ان تابلو را دو بار مي خواندم كه شايد بنده اشتباه مي كنم و نوشته است ورود افراد باحجاب ممنون

چون خبري از حجاب و پوشش نبود و ان چه بود بي حجابي بود و عدم رعايت محرم و نامحرم

در ضمن زهراي بزرگوار مطالب شما هم به جاي خود صحيح است و تقريبا در تاييد مطالب سركار سادات است

bina88;54530 نوشت:
سپاسگذارم از زهرای گرامی سلام علیکم جمیعا با عرض سپاس و احترام خدمت سادات گرامی این نوع گویش شایسته مومن نیست.

اين وسط بند متوجه منظور جناب بينا نشدم

سلام
من همه یک نظری دارم اینکه دوست عزیز آمدیم شما برای تحصیل، مسافرت، گردش یا هر چیز دیگری به یه کشور رفتی که حجاب آزاده !!
اون وقت آدم چطور خودشو کنترل می کنه ؟؟
خیلی از روحانیون برای تبلیغ به کشورهای خارجی اعزام می شوند ... آنها چیکار می کنند ؟
ببین من به آزادی حجاب معتقدم .. یعنی باید هر کسی هر جور که دوست داره لباس بپوشه .. منتها قبل از اون آزادی باید حجاب به صورت کامل بیان بشه .. فایده هاش گفته بشه ...!!!
تعجبی نداره که متأسفانه بسیاری .. تأکید می کنم بسیاری در کشور ما روزانه دارن نسبت به دین بی تعهد می شن !! از ترک کردن نماز و روزه در مراحل اول تا جایی که به نقطه ای میرسن که اصلاً منکر وجود خدا می شن !!!!!
فارغ از هر گونه نظر سیاسی به نظرم ضربه ای که از بعد از انقلاب اسلامی به اسلام زده شد بسیار ضربه ی مهلکی بود !! البته جبران ناپذیر نیست اما جبرانش یک همت و کار مضاعف را می طلبد !
باید ریشه یابی کرد چطور رضاخان با اجبار نتوانست حجاب را بردارد ؟؟ اما جمهوری اسلامی با اجبار بر روی داشتن حجاب خیلی ها را بد حجاب کرد ؟؟

من مومن نیستم ولی
میگن دنیا جهنم مومن هست همینه دیگه
الان واقعا شهری های بزرگ جهنم شدن
یکی از هم سایتی ها(پسر) میگفت دیگه نمیخوام از خونه برم بیرون چون هر بار که میرم هزار تا پیشنهاد نامشروع بهم میدن!!!!!!!!!!!:Ghamgin:

با سلام

نمیدونم چرا جدید جوانان یه ذهنیت بدی به حجاب و انسانهای مومن پیدا کردن ؟؟؟

چند وقت پیش هم بنده مادرم و چند تن از فامیل ها رفته بودیم پارک اب و اتش ......پارک نگو بگو لس انجلس!!! چقدر تیکه بارمون کردن ...چرا نرفتین مسجد ..چرا امدین اینجا !!!! یه خانومی به یکی از این فامیل های ما گفت .... این ها رو نگاه زیر چادر زندگی میکنند ......منم که زیره تریلی میمونم زیره حرف نمیمونم .....گفتم بازم ما چادر داریم زندگی میکنیم شما که نه چادر دارین نه خونه دارین نه زندگی ...شبها توی کارتن میخوابین :khandeh!: یا خونه ای ..........

تازه جدیدا یک پارک هم زدن بنام بهشته زنان !!!!! خانوم ها با موهای باز با تاپ و شلوار !!! میرن داخل این پارک خوش گذارانی

و عجیب تر از همه این پارک سربازه !!!
...........................

به نظر من هرس الکی نخوریم ....کسی رو نمیشه مجبور کرد که این کارو کن اونکارو نکن ......یه حدیثی شندیده بودم که امام صادق گفتنندآخره زمان شیعه الک کرده میشه ....

به امید ظهور......................................

=-=-=-=-=-=

رو سیاه;54542 نوشت:

یکی از هم سایتی ها(پسر) میگفت دیگه نمیخوام از خونه برم بیرون چون هر بار که میرم هزار تا پیشنهاد نامشروع بهم میدن!!!!!!!!!!!:ghamgin:

ایشون یوزارسیف هستن !!!؟

سلام علیکم جمیعا

سلام علیکم جمیعا

طاها;54531 نوشت:
نقل نمایش پست ها نوشته اصلی توسط : Bina88 سپاسگذارم از زهرای گرامی سلام علیکم جمیعا با عرض سپاس و احترام خدمت سادات گرامی این نوع گویش شایسته مومن نیست. اين وسط بند متوجه منظور جناب بينا نشدم

تا به حال شده که شما از کسی بشنوید یا اینکه حودتان سخن درست منطقی و صحیحی را با گویش بد بگوئید ؟

یک منظور خوب لازم است که باگویشی به همان اندازه صحیح و منطقی همراه باشد.

مثلا اگر موضوع بی یند و باری در محیط پارکها و مجامع عمومی است که مانع از احساس امنیت برای جمع خانواده ها میگردد این مسئله درستی است.

و اینرا باید بدانید که خیلی از خانواده هائی که حجاب برایشان ملاک نیست نیز از وضع اسفبار محیط این مجامع عمومی گله مندند و این مسئله خاص محجبین نیست.

طاها;54531 نوشت:
ورود افراد باحجاب ممنون

نمیدانم منظور چیست آیا این جمله یعنی محجبین وارد نشوند ؟ که برای اولین بار است که بعد از کشف حجاب حکومت رضاخان چنین جمله ای در ایران شنیده یا گفته میشود.

اگر این کلمه در تشویق حضور محجبه ها در پارک و مجامعی از این دست است خب مدام میتینگ محجبین در مجامع عمومی برقرار کنیم تا حضورشان پررنگتر گردد.

آیا تمام معضلات اجتماعی از بیحجابها سر میزند ؟

یاحق

bina88;54530 نوشت:
سپاسگذارم از زهرای گرامی

سلام علیکم جمیعا

با عرض سپاس و احترام خدمت سادات گرامی
این نوع گویش شایسته مومن نیست.

یاحق

سلام .
ببخشيد جناب بينا اولا اين متن از حقير نيست به نقل از هفته نامه يا لثارات نوشتم اگر به اول متن دقت كنيد!!!
ثانيا، ممكن است قسمت هاي ناشايستش رو ذكر كنيد؟!!!

bina88;54572 نوشت:
سلام علیکم جمیعا

آیا تمام معضلات اجتماعی از بیحجابها سر میزند ؟

یاحق

سلام. بله اكثر معضلات اجتماعي از بي حجابي و بي بند و باري است.

سادات;54585 نوشت:
سلام. بله اكثر معضلات اجتماعي از بي حجابي و بي بند و باري است.

بی حجابی و بی بند وباری و با حجابی و بی بندباری.
من هر دو اینها را دیده ام و به وفور . اگر مثال بیاورم شما هم خاطرتان می آید.
لذا
این کلام شما متعصبانه و دور از حقیقتی است که در اجتماع وجود دارد.

یاحق

محمد 110;54569 نوشت:
با سلام

نمیدونم چرا جدید جوانان یه ذهنیت بدی به حجاب و انسانهای مومن پیدا کردن ؟؟؟

چقدر تیکه بارمون کردن ...چرا نرفتین مسجد ..چرا امدین اینجا !!!!
.

به امید ظهور......................................

!!!؟

سلام.
چند روز پيش كه به باشگاه ورزشي مي رفتم چند تا دختر دبيرستاني بهم گفتم اينجا روضه است يا باشگاه.
خب تفكر رو ببينيد يعني هر كسي چادر دارد فقط بايد برود مجلس روضه و حق استفاده از اين اماكن را ندارد!!!
آن وقت مي گوييد من گويشم بد است؟!!!

محمد 110;54569 نوشت:
ایشون یوزاسف هستن !!!؟

سلام
الان به یوزارسیف و غیر یوزارسیفش کاری ندارن

سادات;54583 نوشت:

اين متن از حقير نيست به نقل از هفته نامه يا لثارات نوشتم

سلام و درود:Gol:

در ابتدا یه تحلیلی بر نشریات داشته باشیم:Cheshmak:

سرکار سادات یا لثارات می خونید:Labkhand:
در کتارش باید نشریات دیگر رو هم مطالعه کنید بعد میشه بهتر مسائل رو تجزیه و تحلیل کرد:Cheshmak:

اینم یه بسته ی پیشنهادی ( ایران ، جمهوری ،....:Cheshmak:، یالاثارات ، کیهان )

خاطرتون هست یه هفته نامه چاپ می شد به نام ش . ل . م . چ . ه که توقیف شد!

نمی دونم چرا هر وقت یا لثارات می خونم یاد اون میافتم :khandeh!:

ببینید در مورد مسائل دینی تند روی جایز نیست ! خیر الامور اوسها:Cheshmak:

حالا کار نداریم نشریه این طرفی باشه یا اونطرفی نقد باید منصفانه باشه!

25 میلیون رأی دادند به رئیس جمهور و آخرین آماری که بنده دیدم 12 میلیون رأی ندادند!

الان ایشون رئیس جمهور همه ی 70 میلیون آدمیه ی که زیر پرچم این کشورند !

این دسته بندی ها ی میلیونی ماله روز اعلام انتخاباته نه یکسال بعد از اون:Labkhand:

نمی دونم منظور بعضی ها از این تقسیمات و دسته بندی ها در این روزها که عمل به فرمایشات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) مبنی بر حفظ وحدت را برخود واجب می دانیم چیست؟؟

ادامه دارد.........

سلام.
اولا اينكه من تا به عمرم اين نشريه را نخوانده ام بلكه مطلب را از سايتي برداشت كردم.
دوما به خط و خطوط و تند رويهاي اين نشريه هم اصلا كاري ندارم اما ديدم مطلب ، مطلب حقي است و واقعيت است. لااقل براي من يه عنوان يك فرد مذهبي كه در اين جامعه زندگي مي كنم صدق مي كرد و حرف دلم بود.:Ghamgin:
پس بهتر است پيرامون مطلب بحث شود مهم نيست از چه نشريه اي با چه خط و خطوطي باشد.:Labkhand:

bina88;54572 نوشت:
نمیدانم منظور چیست آیا این جمله یعنی محجبین وارد نشوند ؟ که برای اولین بار است که بعد از کشف حجاب حکومت رضاخان چنین جمله ای در ایران شنیده یا گفته میشود. اگر این کلمه در تشویق حضور محجبه ها در پارک و مجامعی از این دست است خب مدام میتینگ محجبین در مجامع عمومی برقرار کنیم تا حضورشان پررنگتر گردد. آیا تمام معضلات اجتماعی از بیحجابها سر میزند ؟

با سلام

جناب بينا مطلب را دوباره از اول ملاحظه فرماييد

طاها;54531 نوشت:
هفته قبل ما هم به اتفاق چند خانواده در اصفهان بوديم و در اكثر تفرجگاهها نوشته بودند ورود افراد بي حجاب ممنون و واقعا بنده ان تابلو را دو بار مي خواندم كه شايد بنده اشتباه مي كنم و نوشته است ورود افراد باحجاب ممنون چون خبري از حجاب و پوشش نبود و ان چه بود بي حجابي بود و عدم رعايت محرم و نامحرم

شايد متن بنده ناقص در رسانده پيام بود

ولي منظور بنده اين بود كه در پارك ها ، تابلويي نوشته بود كه حجاب خود را رعايت فرماييد و ...... يه همچين مضوني

از بس بي حجاب بودند و شايد به جرات بگويم جزء چند خانواده ما تعداد اندكي بودند كه حجاب خود را رعايت كرده بودند و بالاي 95 در صد در بي حجابي به سر مي بردند

و بنده يه لحظه فكر كردم كه اين مطلب را براي باحجاب ها نوشته اند كه از حجاب خود بگاهيد كه اكثرا اين طور شده بودند

سادات;54604 نوشت:

اولا اينكه من تا به عمرم اين نشريه را نخوانده ام بلكه مطلب را از سايتي برداشت كردم.

:Gig:راستش بنده منظورم از نشریات همه ی انواعش بود :Cheshmak:

همه ی اونهایی که نام بردم سایت دارند و سایت هایی هم مبلغشون هستند :Labkhand:

نشریه که فقط کاغذی نیست:khandeh!:

سادات;54604 نوشت:

دوما به خط و خطوط و تند رويهاي اين نشريه هم اصلا كاري ندارم اما ديدم مطلب ، مطلب حقي است و واقعيت است. لااقل براي من يه عنوان يك فرد مذهبي كه در اين جامعه زندگي مي كنم صدق مي كرد و حرف دلم بود.:Ghamgin:

بله ! فرمایش شما کاملاً درست سخن حق است و صحیح ولی در کنارش هم به مخاطب مطالبی تلقین شده :Cheshmak:

مطالب رو از ابتدا بادقت بخوانید خیلی ظریف و دقیق افکار و احساسات مخاطب رو که باشنیدن سخن حق تحریک شده به سمت و سوی مورد نظرشون سوق دادند!

گواه عرایضم بنده هم اینه که آیا تصور می کنید اونچیزی که در ادامه مطالب این نشریه اومده راهکاره یا تخریب برخی افراد:Labkhand:

سادات;54604 نوشت:

پس بهتر است پيرامون مطلب بحث شود مهم نيست از چه نشريه اي با چه خط و خطوطي باشد.:Labkhand:

در واقع ( انظر الی ما قال ولاتنظر الی من قال)

بنده یه مقدمه عرض کردم چون برای درک و فهم موضوع از نظرم لازم بود :Cheshmak:

البته بعد از خوندن این پست فکر کنم متوجه عرایض آغازین بنده در پست قبلی شده باشید :Nishkhand:

یا علی

طاها;54615 نوشت:
ولي منظور بنده اين بود كه در پارك ها ، تابلويي نوشته بود كه حجاب خود را رعايت فرماييد و ...... يه همچين مضوني از بس بي حجاب بودند و شايد به جرات بگويم جزء چند خانواده ما تعداد اندكي بودند كه حجاب خود را رعايت كرده بودند و بالاي 95 در صد در بي حجابي به سر مي بردند و بنده يه لحظه فكر كردم كه اين مطلب را براي باحجاب ها نوشته اند كه از حجاب خود بگاهيد كه اكثرا اين طور شده بودند

سلام علیکم جمیعا
بله بد حجابی بالاخص در شهرهای بزرگ و همینطور تفرجگاهها بسیار زیاد است . اگر با این جوانها صحبت کنید معمولا چند دلیل برای آن می آورند و بر روی این دلایل پافشاری میکنند حتی اگر از لحاظ عقلی بهشان ثابت گردد.

طاهای گرامی
مطلبی که متاسفانه در دنیا و در جامعه ایرانی به آن توجهی نشده یا خیلی کم مورد توجه قرار گرفته نحوه تربیت فرزندان در دوره های مختلف کودکی نوجوانی و جوانی است.

در ایران با وجود اینهمه جامعه شناس و روانشناس و مبلغین دینی این حوزه هنوز میتوان گفت بکر و دست نخورده باقی مانده.

و حقیقت مطلب هم این است که والدین مهارت و تخصص کافی برای تربیت صحیح فرزندان را ندارند و حیت هیچکدام این زحمت را به خود نمیدهند که برای تربیت فرزندان در هر برهه سنی وقتی بگذارند و تحقیقی بکنند و اگر هم چنین کنند منابع خیلی کمی پیدا میکنند.

جوانان و نوجوانان در سن بلوغ بدلیل مشکلاتی که از لحاظ جنسی برایشان پیش می آید در بحران بسر میبرند و برای ارضاء آن از هیچ چیزی کوتاه نمی آیند.

لذا همینها افراد جامعه را شکل خواهند داد و فاجعه اینچنین شکل میگیرد.

بدحجابی نیز یکی از راههای ارضاء این میل جنسی است .

یاحق

bina88;54588 نوشت:
با حجابی و بی بندباری.

این ایتم مثالهای زیاد و دردناکی دارد
لذا فقط فساد جنسی منظور نیست. بی بند و بار یعنی قید زندگیش معلوم نیست.
معلوم نیست بند ما کیست خداست یا نفس؟؟
فقط چند مثال محدود بگویم
اسراف در عروسیها و لباس و تنوع دکوریجات منزل و خانه 40 متری و lcd خدا اینچی و چند مثالی که فعلا وقت و جایش نیست. دیدن اینها و مثالهای دیگر از کسی که ظاهر کاملا موجه دارد یعنی بندها معلوم نیست
یعنی میشود مادری که دخترش در ظاهر هم مثل او نیست .
فردی در تربیت موفق نیست که ،،خودش هم نمی داند دارد چه کار می کند.
نیز همانطور که برای کاربری در جایی نوشتم حاجیه شعار مرگ بر دانمارک می دهد و ارایش بر حاجی با بهترین مارک دانمارک دارد که مبادا حاجی منحرف شود و حاجیه عقده ای بماند !!! حالا هی بگو مرگ!!!
در جایی همین دور و برها مرگ بر آمریکا می گوید و زیر سقف ساختمان who امرار معاش دارد!!!!!!
و..........................................................................................................................

سادات;54583 نوشت:
سلام . ببخشيد جناب بينا اولا اين متن از حقير نيست به نقل از هفته نامه يا لثارات نوشتم اگر به اول متن دقت كنيد!!! ثانيا، ممكن است قسمت هاي ناشايستش رو ذكر كنيد؟!!!

سلام علیکم جمیعا

بنا به درخواست خواهر گرامی - سادات بنده گوشه ای از این بیان را تحلیل گذرا میکنم
سادات گرامی در ابتدا بگویم که بنده منظور نظرم با یالثارات بود که متاسفانه شهره است به اینگونه ادبیات( البته باز تکرار کنم منظور نظر بنده شما نیستید چراکه شما تنها زحمت نقلش را کشیدید و خود من از شما سپاسگذارم چون همین نقل یک بحث مفید را رقم زده پس لطفا این مطالب را بخود نگیرید متن قبلی بنده هم در وصف شما نبود)

قبل از اینکه نامی برای این نوع گویش و تفکر بگذارم بگذارید نقل قولها را ذکر نمایم.

سادات;54471 نوشت:
تفرجگاه‌های کشور اسلامی ما بویژه در شهر تهران برای ورود متدینین، ممنوع است. نه اینکه کسی منع کرده باشد بلکه حضور زنان بدحجاب و مردان مزاحم نوامیس، اماکن تفریحی و حتی غیر تفریحی عمومی را مختص آنان کرده

در این نوع دسته بندی آدمهائی که داخل مجامع عمومی میروند به دو دسته تقسیم میشوند.

1- مدینین
2- زنان بدحجاب و مردان مزاحم نوامیس

در مرحله بعد دسته نخست متدینین را مظلوم واقع شده تصویر میکند بطوریکه الف آنها پارکها را انحصاری کرده اند و مال خودشان ب- یا باید متدینین همرنگ جماعت گردند ( یعنی بی حجاب و مزاح نوامیس ) یا قید تفریح را بزنند

سادات;54471 نوشت:
اماکن تفریحی و حتی غیر تفریحی عمومی را مختص آنان کرده و اگر کسی بخواهد همرنگ این جماعت نشود باید قید تفریح را برای خود و خانواده‌اش بزند.

با یک حساب سر انگشتی تعداد آنها را کمتر از تعداد متدینین میداند ولی با کمال تعجب این حداقل در مجامع عمومی حداکثر غصب کننده حقوق یالثارات میشوند

سادات;54471 نوشت:
این افراد که البته تعدادشان نسبت به کل جمعیت کشور، بسیار اندک است با حضور خود در تفرجگاه‌ها از جمله جاده تهران-چالوس، مناطق شمالی کشور و پارک‌های تهران، آزادی اکثریت مردم ایران را سلب می‌کنند و کسی هم جلودار آنها نیست.

سادات;54471 نوشت:
آیا کسی حق ندارد به زنی که با پوشش نامناسب به پارک یا سینما می‌آید و آزادی متدینین را سلب می‌کند، تذکر دهد؟

من ادامه نمیدهم و نمیگویم این نوع گویش چه معنائی دارد ولی تنها این را بعنوان یک ایرانی و مسلمن و کسی که در خانواده و فامیلش تا 7 نسل یک بی حجاب در حتی رزیم رضا خان نبوده بیان میکنم:

با این نوع بیان بین خودتان و دیگر مردمان خط فاصله ای می کشیدکه به بهای یک گویش زشت برایتان تمام شده.

و هنوز این یا لثارات که یک جریده عمومی و پرخواننده ( مانند مجلات و جریده های زرد ) است نمیداند کلام درست را باید طوری بیان کرد که شایسته آن کلام است .

یالثارات باید بداند قلم نویسنده مقالات مبین شخصیت آن جریده است و این نوع بیان شایسته یک مومن نیست .

اگر دوستان ناراحت شدند از حضورشان عذر میخواهم و باید عرض کنم بنده این مطالب را برای خوشایند و ناخوشایند کسی ذکر نکردم بلکه منظور بیان و نمود فاصله ای بود که این نوع نگرش سالهاست باعث و بانی فاصله و اختلاف شده و نمونه بارزش را همین اواخر دیدیم.

یاحق

سلام مطلب جالبی هست اما این از قبل هم بوده ۵ سال پیش رفته بودیم تهران خونه عمه ام یه روز با پسر عمه ها ،عمه چند تا از فامیل هم بودن رفتیم دربند همین جوری بود اصلا کسی حجاب نداشت واقعا افتضاح بود تو همچین جاهایی که اکثر افراد بی حجاب هستند و تعداد کمی باحجاب آدم احساس بدی داره نگاه های سنگینه انها را نمیشه تحمل کرد که انتظار دارن ما هم هم رنگ جماعت بشیم :salavat(10):

bina88;54744 نوشت:

سلام علیکم جمیعا

بنا به درخواست خواهر گرامی - سادات بنده گوشه ای از این بیان را تحلیل گذرا میکنم
سادات گرامی در ابتدا بگویم که بنده منظور نظرم با یالثارات بود که متاسفانه شهره است به اینگونه ادبیات( البته باز تکرار کنم منظور نظر بنده شما نیستید چراکه شما تنها زحمت نقلش را کشیدید و خود من از شما سپاسگذارم چون همین نقل یک بحث مفید را رقم زده پس لطفا این مطالب را بخود نگیرید متن قبلی بنده هم در وصف شما نبود)

قبل از اینکه نامی برای این نوع گویش و تفکر بگذارم بگذارید نقل قولها را ذکر نمایم.

در این نوع دسته بندی آدمهائی که داخل مجامع عمومی میروند به دو دسته تقسیم میشوند.

1- مدینین
2- زنان بدحجاب و مردان مزاحم نوامیس

در مرحله بعد دسته نخست متدینین را مظلوم واقع شده تصویر میکند بطوریکه الف آنها پارکها را انحصاری کرده اند و مال خودشان ب- یا باید متدینین همرنگ جماعت گردند ( یعنی بی حجاب و مزاح نوامیس ) یا قید تفریح را بزنند

با یک حساب سر انگشتی تعداد آنها را کمتر از تعداد متدینین میداند ولی با کمال تعجب این حداقل در مجامع عمومی حداکثر غصب کننده حقوق یالثارات میشوند

من ادامه نمیدهم و نمیگویم این نوع گویش چه معنائی دارد ولی تنها این را بعنوان یک ایرانی و مسلمن و کسی که در خانواده و فامیلش تا 7 نسل یک بی حجاب در حتی رزیم رضا خان نبوده بیان میکنم:

با این نوع بیان بین خودتان و دیگر مردمان خط فاصله ای می کشیدکه به بهای یک گویش زشت برایتان تمام شده.

و هنوز این یا لثارات که یک جریده عمومی و پرخواننده ( مانند مجلات و جریده های زرد ) است نمیداند کلام درست را باید طوری بیان کرد که شایسته آن کلام است .

یالثارات باید بداند قلم نویسنده مقالات مبین شخصیت آن جریده است و این نوع بیان شایسته یک مومن نیست .

اگر دوستان ناراحت شدند از حضورشان عذر میخواهم و باید عرض کنم بنده این مطالب را برای خوشایند و ناخوشایند کسی ذکر نکردم بلکه منظور بیان و نمود فاصله ای بود که این نوع نگرش سالهاست باعث و بانی فاصله و اختلاف شده و نمونه بارزش را همین اواخر دیدیم.

یاحق

سلام جناب بينا.
من يكبار تكرار كردم بار ديگر هم ميكنم. بنده حقير اصلا نه اين روزنامه را خوانده ام و نه علاقه اي به خواندش دارم.
اشتباه من اين بود كه اسم اين روزنامه را آوردم. اگر فقط مطلب را بيان ميكردم مسلما اين طور موضع نمي گرفتيد.
من باز هم مطلب را خواندم اما بي ادبي و گويش بدي نديدم.
ما مذهبي ها كه به دليل اين مشكلات كمتر مي توانيم در اين مكانها حاضر شويم .
اما باشه چشم ديگه اصلا به اين مكانها نمي رويم تا شما راحت تر باشيد.يا حق.

bina88;54744 نوشت:

احسنت :Gol: عرض بنده هم همینه این مطلب رو بادقت بخوانید:Cheshmak:

دوستان تفرقه شاخ و دم نداره !:Khandidan!:

با این نوع گویش هم می توان به راحتی تفرقه و دودستگی ایجاد کرد:Narahat:

سخن حق است درست! ولی باید اینجوری عنوان بشه؟؟؟

سخن حق است درست! ولی باید دستاویزی برای تفرقه بشه؟؟؟

یا علی

bina88;54744 نوشت:

یاحق

واقعا متاسفم.
وقتي اين قدر ظرفيت ها پايين است كه تحمل يك نقد را نداريم و نقد را با گويش زشت اشتباه مي گيريم و خيلي راحت به كاربران تهمت مي زنيم و مسائل را سريع با سياست تركيب ميكنيم همان بهتر كه ديگر مطلبي گذاشته نشود.

يا حق.

قضاوت;54755 نوشت:
سلام و درود:gol:

احسنت :gol: عرض بنده هم همینه این مطلب رو بادقت بخوانید:cheshmak:

دوستان تفرقه شاخ و دم نداره !:khandidan!:

با این نوع گویش هم می توان به راحتی تفرقه و دودستگی ایجاد کرد:narahat:

یا علی

سلام.
از شما ديگه انتظار نداشتم جناب قضاوت.
سخن حق هميشه تلخ است.
من نمي دانم منظورتون از تفرقه چه چيزي است؟!!!
دودستگي بين چه كساني؟!!!
بي حجاب و با حجاب؟!!!
اين دودستگي كه خيلي وقت است ايجاد شده . از همان زمان انقلاب تا كنون.

سادات;54747 نوشت:
من يكبار تكرار كردم بار ديگر هم ميكنم. بنده حقير اصلا نه اين روزنامه را خوانده ام و نه علاقه اي به خواندش دارم. اشتباه من اين بود كه اسم اين روزنامه را آوردم. اگر فقط مطلب را بيان ميكردم

سلام علیکم

سادات گرامی اگر شما نام جریده را هم نمی آوردید همه میتوانستند حدس بزنند کسانیکه چنین ادبیاتی دارند در کدام روزنامه یا سایت سخن پراکنی میکنتد .

بر حسب اتفاق بنده هم از خوانندگان این جریده هستم و میدانم تمام صفحات آن چنین نیست فقط یک تعدادی اینطور در آن روزنامه مطلب میگذارند .

سادات;54747 نوشت:
مسلما اين طور موضع نمي گرفتيد. من باز هم مطلب را خواندم اما بي ادبي و گويش بدي نديدم.

چطور موضع نگیرم سادات گرامی

این روزنامه علنا گفته یا مردم زنا کارند و هرزه یا محجبه و متدین و حد وسط هم در نظر نگرفته .

این مطلبی هم که موضوع سوزه اش است من هزاران بار از خانواده های غیر محجبه در همین اماکن عمومی شنیده ام که میگفتند ما بچه هایمان را نمیتوانیم بگذاریم داخل این پارکها بیایند چون حتما یا معتاد بیرون می آیند یا از این خلقیات به خود میگیرند .
این نویسنده فکر کرده تنها محجبین آدمند و اینها را متوجه میشوند.

اینها تماما توهین است من تعجب میکنم چطور رهبر اتحاد و انسجام ملی میگوید آنوقت اینها درست برعکس و کسی هم نمیگوید چرا هیچ تشویق هم میکنند.

البته ما قبلا هم دیدیم کسانی بودند و هستند که تیشه با همین اتحاد کم رنگ زده و میزنند.

سادات;54747 نوشت:
ما مذهبي ها كه به دليل اين مشكلات كمتر مي توانيم در اين مكانها حاضر شويم . اما باشه چشم ديگه اصلا به اين مكانها نمي رويم تا شما راحت تر باشيد.يا حق.

آمدن یا نیامدن اشخاص مذهبی ( چه به ظاهر چه به باطن ) برای من و امثال من توفیقی نمیکند.

آنچه برای امثال ما دغدغه شده است ( والبته دیگر خسته شدیم ) این است که توی این قتال شیعه و تحریم این مملکت و .... یک عده دنبال دشمن تراشی اند.

یاحق

در ابتدا خواهش مي کنم تا انتها و با دقت عرايض بنده رو مطالعه کنيد:Gol:

سادات;54747 نوشت:

من يكبار تكرار كردم بار ديگر هم ميكنم. بنده حقير اصلا نه اين روزنامه را خوانده ام و نه علاقه اي به خواندش دارم..

نظر بنده اين است که آدم نبايد خود را محدود و محصور به منابع خاصي کند بايد سخن همه راشنيد چه موافق و مخالف و بعد قضاوت!!!!

بنده اين هفته نامه را خوانده ام و باز هم مي خوانم مطالب سودمندي دارد ولي هيچکس خالي از اشکال و مصون از اشتباه و بي نياز از انتقاد نيست !!

بنده نديدم کسي از اصل مطلب ايراد بگيرد و آن را نفي کند!

اشکالات و ايرادات در فروع بوده نه در اصل!!!

در مسائل ديني تقريباً مي توان گفت هميشه در فروع اختلاف داشته ايم وگرنه همه اصول رو قبول دارند

ولي وقتي در اصول مشترکيم نبايد فروع ما رو از هم دور کند!!!

سرکار سادات کسي به شما ايرادي نگرفت همه از شما تشکر و تقدير کردند که اين مطلب رو نقل کرديد و باعث و باني اين بحث سازنده شديد:Gol:

بنده و دوستان مطالب نشريه ي مذکور را نقد کرديم نه کلام شما را!!!

کسي که زير سئوال رفت نويسنده ي مقاله و نشريه مذکور است نه جنابعالي!

کسي که بايد پاسخگو باشد شما نيستيد بلکه آنانند ...

سادات;54747 نوشت:

اشتباه من اين بود كه اسم اين روزنامه را آوردم. اگر فقط مطلب را بيان ميكردم مسلما اين طور موضع نمي گرفتيد..

بنده در اين تاپيک مشاهده نکردم که شما اشتباهي مرتکب شده باشيد! نظر بنده رو قبول نداريد هر کدوم از اساتيد رو که دوست داريد بياريد مطالبتون رو بخواند اگر مطالبتون رو تأييد نکرد اونوقت برچسب اشتباه به خودتون بزنيد .

شما کار درستي انجام داديد و دوستان در چندين پست از شما تشکر کردند و بازهم مي کنيم

برخلاف شما بنده از خوانندگان نشريه مذکور هستم ولي آيا اگر کسي نشريه ي را خواند ديگر حق نقد آن را ندارد! هيچکس مصون از اشتباه و خطا نيست!!

سادات;54747 نوشت:

من باز هم مطلب را خواندم اما بي ادبي و گويش بدي نديدم..

بزرگوار بله بي ادبي نبود ولي نوع کلام پسنديده نيست!!

عنوان تعداد رأي دهندگان و اينجور اظهار نظر ها چه ربطي به مسئله حجاب داره!

سادات;54747 نوشت:

ما مذهبي ها كه به دليل اين مشكلات كمتر مي توانيم در اين مكانها حاضر شويم .
اما باشه چشم ديگه اصلا به اين مكانها نمي رويم تا شما راحت تر باشيد..

سرکار سادات راه حل اين مشکل و مسئله فرار کردن از اون نيست خودتان هم مي دانيد!

بايد سعه ي صدر داشت بايد خويشتن داري نمود و اين مشکل رو حل کرد!

ان الله مع الصابرين

یاعلی

bina88;54766 نوشت:

سادات گرامی اگر شما نام جریده را هم نمی آوردید همه میتوانستند حدس بزنند کسانیکه چنین ادبیاتی دارند در کدام روزنامه یا سایت سخن پراکنی میکنتد .

بر حسب اتفاق بنده هم از خوانندگان این جریده هستم و میدانم تمام صفحات آن چنین نیست فقط یک تعدادی اینطور در آن روزنامه مطلب میگذارند .

چطور موضع نگیرم سادات گرامی

این روزنامه علنا گفته یا مردم زنا کارند و هرزه یا محجبه و متدین و حد وسط هم در نظر نگرفته .

این مطلبی هم که موضوع سوزه اش است من هزاران بار از خانواده های غیر محجبه در همین اماکن عمومی شنیده ام که میگفتند ما بچه هایمان را نمیتوانیم بگذاریم داخل این پارکها بیایند چون حتما یا معتاد بیرون می آیند یا از این خلقیات به خود میگیرند .
این نویسنده فکر کرده تنها محجبین آدمند و اینها را متوجه میشوند.

اینها تماما توهین است من تعجب میکنم چطور رهبر اتحاد و انسجام ملی میگوید آنوقت اینها درست برعکس و کسی هم نمیگوید چرا هیچ تشویق هم میکنند.

البته ما قبلا هم دیدیم کسانی بودند و هستند که تیشه با همین اتحاد کم رنگ زده و میزنند.

آمدن یا نیامدن اشخاص مذهبی ( چه به ظاهر چه به باطن ) برای من و امثال من توفیقی نمیکند.

آنچه برای امثال ما دغدغه شده است ( والبته دیگر خسته شدیم ) این است که توی این قتال شیعه و تحریم این مملکت و .... یک عده دنبال دشمن تراشی اند.

سلام و درود :Gol:
جناب بینا نظرتون در مورد این جمله چیه:

تند روی و برخورد احساسی برای همه با هر نوع گرایشی نکوهیده و مذمومه؟؟؟

از انسان فرهیخته ای مثل جنابعالی انتظار می رود راهکار های سازنده ای در این مورد ارائه دهید:Gol:

بنده و دوستان بی صبرانه منتطر راهکاره ای سازنده ی شما برای جمع بندی این تاپیک هستیم!

اللهی اعوذ و بک من نفسی

یا علی

سلام علیکم جمیعا
قضاوت گرامی شما لطف دارید و بزرگوارید

قضاوت;54810 نوشت:
تند روی و برخورد احساسی برای همه با هر نوع گرایشی نکوهیده و مذمومه؟؟؟

قضاوت گرامی ما در سایتی داریم تبادل نظر میکنیم که یک سایت اسلامی است و در این مورد شیعه و سنی ندارد چون الگو در این موارد رفتار گفتار و پندار پیامبر و ائمه بزرگوار شیعه است.

آنها در آنچه که در برابر دشمن انجام میدادند ( تا حدود دانسته های من از ایشان ) عینا نص صریح قرآنی و آنچیزی است که در قرآن توصیه شده.

اگر در طول این مدت که انقلاب شد و بنوعی تفکر دینی جایگزین تفکر غربی رضاخانی شد معیار و تعقل دینی درست تبئین و تعریف میشد دیگر کسی در برابر هر کلام ناخوشایند یا رفتار ناخوشایند نخستین چیزی که به ذهنش میرسید خشونت و درگیری چه فیزیکی و یا غیر فیزیکی نبود.

حال آن دوستانی که در برابر این ناهنجاریها اولین و تنها گزینه را این مطلب انتخاب میکنند مقصر نیستند چون کار بهتری را به آنها عملا توضیح و توصیف نکرده اند تا آنها در برابر این معضلات بهترین عکس العملها را نشان داده و نتیجه مطلوب حاصل گردد.

با بیان ملموس تر اگر بخواهیم همین مسئله معضلات را در پارکها بیان کنیم اگر همین جریده این مطلب را اینطور درج میکرد عکس العمل مردم در برابرش چه می بود :

متاسفانه معضلی که امروز در درجه اول جوانان و در درجه دوم خانواده ها را مورد تهدید قرار داده رواج رفتارهای پرخطر در پارکها و از جمله توضیع مواد مخدر و اغفال جوانان در این محیطهای عمومی و از طرفی بدلیل بروز رفتارهای غیر دینی و غیر اسلامی از برخی از این افراد و ترویج فساد در این مکانهای عمومی عملا محیط سالم در سطح شهرهای بزرگ برای حضور خانواده ها غیر ممکن شده و بنوعی این افراد با گذشتن از هنجارهای اجتماعی امنیت را در این مجامع زیر سوال برده اند و ....

من نویسنده نیستم ولی میدانم خواننده مطالب من ذی شعور است و معیار بین خوب و بد را به خوبی میفهمد و من تنها با اشاره به نکاتی که ناهنجاری در جامعه اسلامی بحاب می آید آنچرا که باید در حدود قانون و سفارش پیامبرم درست انجام داده و انتقال داده ام.

برخورد احساسی عملا تا درصد بالائی احتمال خطا در آن میرود و نتیجه حاصله در اکثر مواقع ( بالطبع ) مطلوب نخواهد بود.
بجای این نوع برخورد باید به کسانیکه مسولین امرند و تصمیم گیرنده یا کسانی که بیان معضل میکنند و گله و شکایتی برای اصلاح یک جامعه دارند بیاموزیم که ابتداعا ریشه یابی کنند دلایل این رفتارهای نا هنجار را ( البته نه برای درمان تا حدی که درست انتقاد کرده و انتقادشان بدلیل منطقی بودن موثر افتد ) و بعد از ریشه یابی به نکات و نقاط حیاتی مطلب انگشت اشاره نشان بدهند.
مثلا در مورد بالا از بین بردن امنیت اجتماعی یک نکته کاملا قانونی و منطقی است و در محاکم قضائی و سیاسی قابل پیگیری.
منظور این است که بجای بروز احساسات کمی با تامل بیشتر معضل را برانداز کرده بعد از یقین به یافتن دلیل معضل کلماتشان را آنطوریکه شایسته یک مومن است انتخاب و بیان کنند.

این توصیه ها برای اربابان جراید لازم و ضروری است و برای انسانهای آگاه نیز لازم است که معضلات را هر کسی به سهم خود ریشه یابی کند.

یاحق

چیزی که عوض داره گله نداره !
اینا از سر تلافی کردن و لج و لجبازیه وگرنه چرا کسی که به چادر اعتقاد نداره باید بیاد متلک به چادری بگه ؟!

وقتی کسی که مانتو میپوشه حتی اگه دختر با اخلاقی باشه اگه از نظر علمی 100 برابر چادری هم باشه بازم توی مصاحبه ی استخدامهای دولتی پذیرفته نمیشه خوب حق این ادم ضایع میشه به خاطر مانتو پوشیدنش ! به هر حال جای این فرد رو یه خانم چادری که ممکنه صلاحیت هم نداشته گرفته !

خوب طبیعیه وقتی یه سازمان کارکنان زنش فقط باید چادری باشند چرا افرادی که میخوان توی پارک تفریح کنند همه خانمهاش انحصارا نباید از مانتویی ها باشند ؟

وقتی یه چیزایی رو واسه یه کسایی انحصاری میکنند خوب طبیعتا واکنش هم داره !

رفتار هیچ کدام از 2 گروه درست نیست اما طبیعیه :ok:

نقل قول:
له بد حجابی بالاخص در شهرهای بزرگ و همینطور تفرجگاهها بسیار زیاد است . اگر با این جوانها صحبت کنید معمولا چند دلیل برای آن می آورند و بر روی این دلایل پافشاری میکنند حتی اگر از لحاظ عقلی بهشان ثابت گردد.
مطلبی که متاسفانه در دنیا و در جامعه ایرانی به آن توجهی نشده یا خیلی کم مورد توجه قرار گرفته نحوه تربیت فرزندان در دوره های مختلف کودکی نوجوانی و جوانی است.

در ایران با وجود اینهمه جامعه شناس و روانشناس و مبلغین دینی این حوزه هنوز میتوان گفت بکر و دست نخورده باقی مانده.

از یه دختر چادری بپرسین: برای چی چادری شده؟ و چرا با وجود این جو سنگین هنور چادری مونده؟

من این کارو کردم،از چند نفر دختر دانشجو چادری پرسیدم،جوابی که گرفتم این بود:
نقل قول:
چون ما عقایدی داریم که بهش افتخار میکنیم، عقاید ما محکمه و زندگیمون مثل دیگران روزمرگی و تحت تلقین و تاثیر قرار گرفته شدن نیست، حجاب ما یعنی ما برای اعتقاداتمون جان میدیم چون فکر میکنیم ارزششو داره
مهم اینه:
""ارزششو داشته باشه""
تحمل کردن نگاه های سنگین دیگران و هزارتا مشکل و متلک تو زندگی باید ارزششو داشته باشه

الان برین تو مدرسه ها بپرسین، چند نفرشون شبهه نصف بودن دیه زن و ناقص العقلی زنها براشون مطرح نیست؟
چند نفرشون تو سنی که صرف کل کل با پسرای فامیل میشه که ثابت کنن جنسیت خودشون برتره، یکی از مشکلاشون شبهه های دینی نیست؟
بچه ها عاشق معنویتن مخصوصا تو سن نوجوانی،بچه های نوجوون خیلی راحت تر تحت تاثیر قرار میگیرن، اگه اشکال عقیدتی نداشته باشن میتونن تا آخر سر حجاب بمونن

حالا برای خیلیا هنوز شبهه ها حل نشده و با دین دشمنم شدن، اون خانومی که با دین لجه، هرکاری دین گفته برعکسشو انجام میده،با زور یا گفتن خوبی های حجاب،با حجاب میشه؟؟
نه!
چون مشکلش ریشه ای هست

الان اکثر مردم اینجورین، دخترخالم با چند نفر دختر با حجاب بخاطر اینکه از خوش تیپی و وقارشون خوشش اومده بود دوست شده بود،چندبارم رفتیم خونشون اونجا بودن،تصمیم گرفت با حجاب بشه! حتی چادری!
چنتا روسری لبنانی با گیره نگینی روسری خریده بود میخواست سرش کنه

بعد از چندماه تو تابستون دوباره دیدمش،هیچ با حجاب که نشده بود بی حجاب ترم شده بود، چون با یه دلخوری از چنتا حدیث دینی ضد زن از چندنفر و اجازه صیغه بی حد و حصر همه چیز درباره حجاب یادش رفته بود
بله!
مشکل ازینجاست ،مشکل ریشه ایه

اگه خانومی حس کنه با حجاب:
1) عزت مندتر میشه و هیچکس با نگاهش ازش سو استفاده نمیکنه و به خودش اجازه نمیده مزاحم این خانوم بشه
و دیگه هیچ مرد زن داری برای خوش و بش نزدیکش نمیشه
2) از چشم و هم چشمی های معمول بین خانوما بیرون میاد

، حتما به سمت حجاب میاد

ولی اگه حس کنه با حجاب داره زیربار چیزایی میره که ارزش انسانیشو پایین میاره و از اصولی پیروی میکنه که توهین به شخصیتشه،هیچ به سمت حجاب نمیاد بلکه تا میتونه رو مخ دوستاش کار میکنه تا اونام با قران و دین و حجاب دشمن بشن و هر خانوم چادری ای دیدن فوری قیافشون درهم بره و همه مشکلاتشونو از اون خانوم ببینن!!!

چون حجاب اولین جذابیشت برای خانومای تازه مسلمون و همه خانومهای دیگه، حفظ شخصیت زن و ارزششه
اونم نه ارزشهایی مثل این حرف که زن نباید خودشو ارزون بفروشه! و باید با پایبندی و ازدواج از زیباییش بهره ببرن!! و از این حرفای سخیف که بردگی زن رو از جامعه به یه نفر محدود میکنه ولی ماهیتش همونیه که بود
بلکه ارزشی که حضور انسانی زن در جامعه بدون نگاه ابزاری و آلوده و حیوانی رو مهیا میکنه

نقل قول:
با این نوع گویش هم می توان به راحتی تفرقه و دودستگی ایجاد کرد:narahat:

خانومای با حجاب و خانومای بی حجاب با یه پیشفرض مواجهند
همشون شرطی شدن
مثلا یه خانوم چادری میدونه که اگه با یه خانوم بی حجاب مواجه بشه یا بره جایی مثل دربند ،خانومای بی حجاب، بد نگاهش میکنن،برای همین قبل از مواجه شدن با این خانومها قیافه میگیره یا خودش دست پیش میگیره و اونا رو بد نگاه میکنه
یه خانوم بی حجابم همینطور

همشون به گناه نکرده همدیگه رو مجازات میکنن! همه رو با یه چوب میزنن! قصاص قبل از جنایت میکنن!

مردم نباید از هم جدا باشن، تفرقه نباید پیش بیاد،همه انسانیم،انسانیت همدیگه رو بخاطر تفاوت پوشش زیر سوال نبریم
با تفرقه هیچ مشکلی حل نمیشه

سلام دوست عزیز.در جای دیگرم گفت ماینجاهم میگم شاه به زور خواست حجاب رو بگیره مردم بیرونش کردن اما در انقلاب ما خاتمی بود که بانشان دادن دوستیش با جوونها باعث شد بابهونه ی مدگرایی حجابو بدزده.او بود که دستور داد مانتوهای مد غرب وارد کشور شود.با دوست شدن میتوان هر کاری را کرد.حال که دوستی با خدایمان را فراموش کرده ایم و خیلیا با جنس مخالف دوست میشن.فاصله ی سنی ازدواج بالاست بخاطر اینه که دوستمان مثل خودم کمتر به بیرون میرود.آفرین به این فرد.
از این هم بد تر میشود چون همه دست دوستی را با غرب داده ایم.با نگاه به فیلمها و ماهواره و.... . امیدوارم متوجه شده باشید.
اینکه هر کی دوست داره حجاب داشته باشه یا کسی دوست داره حجاب داشته باشه.مگه تو خداراقبول نداری؟پس چرا حرف خدارو زیر سوال میبری من نمیخوام بگم که کسی حجاب نداره رو سرزنش کنید چون الان دیر شده.ولی این حرفو نباید بزنید این حرف یعنی خدارو به حساب نمی آوری.

سادات;54471 نوشت:

هفته نامه یالثارات الحسین در یکی از شماره‌های خود در مطلبی با عنوان "ورود متدینین به تفرجگاه ممنوع! " نوشت:
تفرجگاه‌های کشور اسلامی ما بویژه در شهر تهران برای ورود متدینین، ممنوع است. نه اینکه کسی منع کرده باشد بلکه حضور زنان بدحجاب و مردان مزاحم نوامیس، اماکن تفریحی و حتی غیر تفریحی عمومی را مختص آنان کرده و اگر کسی بخواهد همرنگ این جماعت نشود باید قید تفریح را برای خود و خانواده‌اش بزند.

چند روز پیش به پارک لاله تهران رفتم تا به اتفاق خانواده دقایقی را به صرف شام و استفاده از هوای خنک این منطقه سرسبز شهر بگذرانم.

متأسفانه پارک در تسخیر همین عده قلیل بود که در نبود اکثریت متدینین که به این مکان‌ها کمتر می‌آیند، جولان می‌دادند. وضعیت در پارک‌های شمال شهر تهران به مراتب بدتر است و در گردشگاه‌هایی چون دیزین، شمشک و توچال گویی امثال من غریبه‌اند و از جای دیگری آمده‌اند.

اینجا یک جامعه اسلامی است و این حق یک مسلمان معتقد است که بتواند از اماکن عمومی استفاده کند اما این اماکن برای بسیاری از خانواده‌ها وجود ندارد. اوضاع سینماها و تئاترها هم بهتر از پارک‌ها نیست بلکه شاید بدتر هم باشد.

حضور مردان و زنانی که کمترین حد پوشش اسلامی را هم رعایت نمی‌کنند، موجب سلب آزای اکثریتی می‌شود که خواهان زندگی سالمند. به همین دلیل متدینین و اخلاق مداران کمتر به مکان‌های عمومی می‌آیند و حضور خود و خانواده‌شان در این اماکن را ممنوع کرده‌اند.

حال جای سؤال از مسئولان است که ضامن آزادی بیان، اندیشه و رفتار متدینین جامعه ایران اسلامی که اکثریت را تشکیل می‌دهند، کیست؟ جای سؤال از رئیس جمهور محترم است که اکثریت 25 میلیونی که به شما رأی داده‌اند و حتی برخی کسانی که به شما رأی نداده‌اند، خواهان جامعه‌ای عفیف و نجیب هستند و می‌خواهند در کمال آزادی از اماکن عمومی کشورشان استفاده کنند اما به خاطر عده‌ای نمی‌توانند این عمل را انجام دهند و کسی هم جلوی بدحجابان و مزاحمان نوامیس را نمی‌گیرد.

آیا کسی حق ندارد به زنی که با پوشش نامناسب به پارک یا سینما می‌آید و آزادی متدینین را سلب می‌کند، تذکر دهد؟ آیا نباید با کسانی که در سالن‌های سینما، پشت فرمان خودروها و...کشف حجاب می‌کنند برخورد شود و از حضور در اماکن عمومی محروم شوند؟ آیا نباید فضایی فراهم شود تا خانواده‌های شهیدان راحت‌تر در اماکن عمومی ظاهر شوند. آیا می‌دانیم که آنها برای مواجه نشدن با صحنه‌های بدحجابی، خود را از دیدن شهر و دیاری که فرزندانشان برای ماندگاری آن جان داده‌اند محروم کرده‌اند؟

بدحجاب‌ها، آزادی اکثریت مردم ایران را سلب کرده‌اند و باید به دلیل محدود کردن آزادی‌ها از حضور در اجتماع محروم شوند. اینجا یک کشور اسلامی است و نباید لباس فروشی‌ها و تفرجگاه‌هایش مختص عده‌ای قلیل باشد. لطفاً مسئولان کمی مسئولانه‌تر روبه رو شوند.

بسم الله
سلام
این چه جور(قلیل)است که جاده تهران چالوس-شمال کشور-پارکها-تفرحگاها
سینماها وهمه اماکن عمومی تفرحی وغیرتفرحی را تصرف کرده؟؟!!
(خانه ازجای دیگر ویران است....... خواجه درفکر نقش ایوان است)
:Nishkhand::Nishkhand::Nishkhand:

سادات;54756 نوشت:
واقعا متاسفم.
وقتي اين قدر ظرفيت ها پايين است كه تحمل يك نقد را نداريم و نقد را با گويش زشت اشتباه مي گيريم و خيلي راحت به كاربران تهمت مي زنيم و مسائل را سريع با سياست تركيب ميكنيم همان بهتر كه ديگر مطلبي گذاشته نشود.

يا حق.

بسم الله
سلام
اگرحق باتوست بایست و اثبات حق کن --- وگرنه مظلوم نمائی نکن

بنام الله

سلام

بابا امر به معروف و نهی از منکر رو فراموش کنیم این میشه .
قشر غیر مذهبی انقدر پررو شدن که دیگه علنا دارن هر کاری می کنند
یه تایپیکی زدیم راجع به امر به معروف و نهی از منکر تو همین سایت هم دیدم انچنان تمایلی نشان ندادن اما حالا یه تایپیکی بزنی به اسم دختری و پسری اونوقت ببین چی میشه

به هرحال ما به وظیفه خود عمل می کنیم و با نتیجه کاری نداریم

سلام

دوستان از موضوع تاپیک فرا تر رفتن .اینه که گفتم این مطلب رو منم بگم.
واقعا افرادی نسبت به محجبه ها بدبین شدن و یا کردنشون.
بنده حجابم رو سعی می کنم کامل رعایت کنم.اونوقت رفتم یه روسری بگیریم.به اقا میگم ببخشید یه روسری غیر توری و بلند و مناسب بدید،برگشته میگه خانم خریدار نیستی من چیکار کنم؟!
نشستم تو اتوبوس ،طرف برگشته به دورو برش میگه: من از همه ی این بچه مذهبی و با حجابا بدم میاد.همشون دارن تو ظاهر اینجوری می کنن.خلاصه هرچی بدوبیراه بود به ما نسبت داد غیر مستقیم.اخرشم گفت:اخه این بی حجابارو دیدین؟خیلی مهربون و خوبن.ادم خوشش میاد.پز و کلاسش سره جاشه، مهربونی اش هم سره جاشه و ... خلاصه من دیدم بابام این خانم با این طرز فکرش باید خیلی سطح فکری اش پایین باشه.در نتیجه بحث باهاش رو بیهوده دیدم و گفتم میرم براش دعا می کنم تا درک بالا و عمیقی پیدا کنه انشا الله.
علی یارتون

[="Tahoma"][="SeaGreen"]آی لجم در میاد هرچی روحیات انسانیه نسبت میدن به غیر مذهبیا!!
یه داستانک یه بنده خدا نوشته بود حکایت خانومی که به یه فقیر کمک کرده بود و...
اینقد منو دوستم لجمون در اومد که نوشته بود: اون خانوم مانتویی!! فلان کرد و...
دوستم همونجا گفت خوبه حالا خود نیازمندای خیابونی هم طرفشونو میشناسن و بیشتر سمت مذهبیا و چادریا میرن و ازشون کمک می خوان!!
آی لجم در میاد از این فیلم و سریالا که انگار وحی منزل شده براشون که شخصیتای مذهبی اش، بدترین رذایل رو داره و شخصیتای معمولی و غیر مذهبی اش اتفاقاً خیلی هم منطقیه و متعادل!!
[/]

فرزانه!!;308042 نوشت:
آی لجم در میاد هرچی روحیات انسانیه نسبت میدن به غیر مذهبیا!!
یه داستانک یه بنده خدا نوشته بود حکایت خانومی که به یه فقیر کمک کرده بود و...
اینقد منو دوستم لجمون در اومد که نوشته بود: اون خانوم مانتویی!! فلان کرد و...
دوستم همونجا گفت خوبه حالا خود نیازمندای خیابونی هم طرفشونو میشناسن و بیشتر سمت مذهبیا و چادریا میرن و ازشون کمک می خوان!!
آی لجم در میاد از این فیلم و سریالا که انگار وحی منزل شده براشون که شخصیتای مذهبی اش، بدترین رذایل رو داره و شخصیتای معمولی و غیر مذهبی اش اتفاقاً خیلی هم منطقیه و متعادل!!

به نام خدا.

بابا چه انتظارا از تلویزیون دارید به خدا! چه انتظارا از نویسندگان و مترجمان دارید والا! صدا و سیمای ما حواسش به گریم بازیگر های زن باشه یا به این چیزا؟

وقتی مذهبیون ( و نه خشک مذهبی ها ) یه دوتا کتاب نمینویسن که مردم رو با سیره ی نبوی و علوی در برخورد با دیگران ، در کمک به فقرا و غیره آشنا کنه ، و از اون ور افراد سودجو با اسم دین تک تازی میفرمایند مثل چی ، و از سمت دیگه خشک مذهبی ها انقدر بد رفتار میکنن که آدم حالش از دین به هم میخوره ، معلومه که این خارجیا با "راز" و چه میدونم هزار چیز دیگه میان که به ما یاد بدن بابا آدم باشید. بعد خوب این کتاب ها برای غرب نوشته شده و غیر مذهبی بودن توش مطرح نیست اصلا. مردم هم فکر میکنن مذهبی بودن مانع آدم بودنه. نمیدونن همین آدم بودن نتیجه مذهبی بودنه.

با تشکر ، ستایشگر :Gol:

[="Black"]سلام!
ما هم هر موقع میریم شمال یک آب خوش از گلومون پایین نمیره! اصلا توی شمال لب ساحل هیچ حریمی نمونده که بهش تجاوز نشده باشه! خانم ها علنن با لباس نازک میرن توی آب و .. من واقعا نمیدونم چرا اونجا هیچ مسئولی نداره که تذکر بده! مگر اونجا خارج از ایرانه که هرکس هر غلطی دلش خواست بکنه!
بعد از یک سال کار و درس و خستگی میریم لب ساحل که آرامش بگیریم بیشتر روان پریش میشیم و بر میگردیم! کاش فقط بی حجابی بود... روابط نامشروع ... مشروب ... موسیقی و رقص از شب تا صبح اونم تو ایام فاطمیه .... سوئیت هاش و متل هاش هم که اصلا شناسنامه نمیخوان...هرکی با هرکی دلش میخواد میره...افتضاحه و اصلا نمیشه پا گذاشت....
[/]

شیـ«علی»ـعه;308046 نوشت:
سلام!
شیـ«علی»ـعه;308046 نوشت:

ما هم هر موقع میریم شمال یک آب خوش از گلومون پایین نمیره! اصلا توی شمال لب ساحل هیچ حریمی نمونده که بهش تجاوز نشده باشه! خانم ها علنن با لباس نازک میرن توی آب و .. من واقعا نمیدونم چرا اونجا هیچ مسئولی نداره که تذکر بده! مگر اونجا خارج از ایرانه که هرکس هر غلطی دلش خواست بکنه!
بعد از یک سال کار و درس و خستگی میریم لب ساحل که آرامش بگیریم بیشتر روان پریش میشیم و بر میگردیم! کاش فقط بی حجابی بود... روابط نامشروع ... مشروب ... موسیقی و رقص از شب تا صبح اونم تو ایام فاطمیه .... سوئیت هاش و متل هاش هم که اصلا شناسنامه نمیخوان...هرکی با هرکی دلش میخواد میره...افتضاحه و اصلا نمیشه پا گذاشت....

علي آقا جون شما ميري پاركينگ شماره هاي 1 و 2 و 3 اينطوريه دادا
اگه باز گذرتون افتاد لب دريا برو قسمت 13 الي 20 خلوت خلوته :khandeh!:
اونجا قشنگ ميتوني توي ساحل زيباي درياي خزر از مواهب الهي و طبيعت بكرش كه به نظرم چون واقعا كسي نميره دست نخورده و بكر باقي مونده استفاده كنيد :ok:
و حتي مي توني حمام ماسه بادي هم بگيري چون هيچكس دور و برتون نيست :ok:
البته اون قسمتها ديگه آب پيدا نميشه كه خوش باشه و توي گلوتون فرو بره :ok:
موفق باشي :Gol:

[="Teal"]

سادات;54471 نوشت:

سلام!
خوش به حال شما و خانوادتان که فقط برای ورود به تفرج گاهها ممنوع هستید! واقعا خوش به حالتان!
منه بدبخته بی چاره با دوسر عائله یا آئله تو مغازم هم از شر بعضی مشتری های بی حیا و پررو و بی عفت و مزاحم آرامش ندارم!!! آخه شغلم جوریه که با زن ها سروکار دارم (گردنبند سنگ قیمتی و ...) برای همین واقعا از این وضع فلاکت بار نفسم به شماره رسیده! مگه منه جوونه 24ساله چقدر میتونم خودم رو نگه دارم ؟؟؟ چند سال؟؟؟
یعنی تا این حد بدبختم که دیگه شماره مبایلمو هم نمیتونم رو کارتای مغازم چاپ کنم! همین چند روز پیش یک دختر بهم اس ام اس زد که بله من مشتریتون بودم و شمارتون رو از رو کارت برداشتم و بیا با هم دوست بشیم و فلان... با کمک خانمم ردش کردم رفت اما منم یوسفم که نیستم میترسم بالاخره یک بار پام بلغزه و به همسرم خیانت کنم....چیکار کنم شغلمو هم اصلا نمیتونم عوض کنم... واقعا دهنم سرویسه... خلاصه میخوام بگم قدر وضعیت خودتونو بدونید که فقط نمیتونید تفریح کنید! ما نمیتونیم زندگی معمولیمونو هم بکنیم برار....[/]

asad;308051 نوشت:
سلام! خوش به حال شما و خانوادتان که فقط برای ورود به تفرج گاهها ممنوع هستید! واقعا خوش به حالتان! منه بدبخته بی چاره با دوسر عائله یا آئله تو مغازم هم از شر بعضی مشتری های بی حیا و پررو و بی عفت و مزاحم آرامش ندارم!!! آخه شغلم جوریه که با زن ها سروکار دارم (گردنبند سنگ قیمتی و ...) برای همین واقعا از این وضع فلاکت بار نفسم به شماره رسیده! مگه منه جوونه 24ساله چقدر میتونم خودم رو نگه دارم ؟؟؟ چند سال؟؟؟ یعنی تا این حد بدبختم که دیگه شماره مبایلمو هم نمیتونم رو کارتای مغازم چاپ کنم! همین چند روز پیش یک دختر بهم اس ام اس زد که بله من مشتریتون بودم و شمارتون رو از رو کارت برداشتم و بیا با هم دوست بشیم و فلان... با کمک خانمم ردش کردم رفت اما منم یوسفم که نیستم میترسم بالاخره یک بار پام بلغزه و به همسرم خیانت کنم....چیکار کنم شغلمو هم اصلا نمیتونم عوض کنم... واقعا دهنم سرویسه... خلاصه میخوام بگم قدر وضعیت خودتونو بدونید که فقط نمیتونید تفریح کنید! ما نمیتونیم زندگی معمولیمونو هم بکنیم برار....

راجع به تفريح گاه ها كه من كاملا موافق هستم.... همانطور كه بقيه دوستان گفتند فقط به تفريگاه ها محدود نميشه.....الان اكثر جاها بخواي بري مثلا مغازه، دكتر، پيش استادت و ...
يه كم سرو وضعت رو اروپايي كني و دوسه تا لبخند و اين چيزا بياي فوري كارت راه ميوفته.(البته استثنا هم داريما)
و اما يه پيشنهاد به جناب اسد: مي توانيد رو درب مغازه بزنيد ورود افراد بي حجاب و بد حجاب ممنون و يا از پذيرش اين افراد معذوريم:ok:.... ممكنه فروشتون پايين بياد ولي مي ارزه....يه راه ديگه هم هست.... شما همسرتون شاغله؟ اگه نه با هم برين سر كار.... اينجوري هم حوصله خانومتون سر نميره و هم كار مشتري هاي بدحجابتون بدون دردسر راه ميوفته و هم با وجود همسرتون در مغازه كسي جرات نداره مزاحمتون بشه.

سادات;54471 نوشت:
حال جای سؤال از مسئولان است که ضامن آزادی بیان، اندیشه و رفتار متدینین جامعه ایران اسلامی که اکثریت را تشکیل می‌دهند، کیست؟ جای سؤال از رئیس جمهور محترم است که اکثریت 25 میلیونی که به شما رأی داده‌اند و حتی برخی کسانی که به شما رأی نداده‌اند، خواهان جامعه‌ای عفیف و نجیب هستند و می‌خواهند در کمال آزادی از اماکن عمومی کشورشان استفاده کنند اما به خاطر عده‌ای نمی‌توانند این عمل را انجام دهند و کسی هم جلوی بدحجابان و مزاحمان نوامیس را نمی‌گیرد. آیا کسی حق ندارد به زنی که با پوشش نامناسب به پارک یا سینما می‌آید و آزادی متدینین را سلب می‌کند، تذکر دهد؟ آیا نباید با کسانی که در سالن‌های سینما، پشت فرمان خودروها و...کشف حجاب می‌کنند برخورد شود و از حضور در اماکن عمومی محروم شوند؟ آیا نباید فضایی فراهم شود تا خانواده‌های شهیدان راحت‌تر در اماکن عمومی ظاهر شوند. آیا می‌دانیم که آنها برای مواجه نشدن با صحنه‌های بدحجابی، خود را از دیدن شهر و دیاری که فرزندانشان برای ماندگاری آن جان داده‌اند محروم کرده‌اند؟ بدحجاب‌ها، آزادی اکثریت مردم ایران را سلب کرده‌اند و باید به دلیل محدود کردن آزادی‌ها از حضور در اجتماع محروم شوند. اینجا یک کشور اسلامی است و نباید لباس فروشی‌ها و تفرجگاه‌هایش مختص عده‌ای قلیل باشد. لطفاً مسئولان کمی مسئولانه‌تر روبه رو شوند.

سلام
ما دو مشکل اساسی داریم
1- دنیا را درست نفهمیدیم و پارک و تفریح را دنیوی فرض کرده و از آن کناره گیری کردیم لذا دوستداران دنیا به میدان آمدند و ما را کنار زدند . گفتند شما نمی خواهید ما می پرستیمش .
2- اصل گفتگو را فراموش کردیم . بجای نگاه کردن به این افراد بعنوان افراد قابل هدایت و مستعد دیانت و معنویت بعنوان دشمنان قسم خورده دین نگاه کردیم و حتی نتوانستیم در یک پارک کنارشان بنشینیم یا با آنها حرف و سخنی داشته باشیم یعنی عملا شکاف بین خود و آنها را زیاد کردیم تا جایی که دشمن ساده گله گله از آنها را به لطایف الحیل می برد و ما از جذب یکیشان عاجزیم .
آیا واقعا موضوع مشترکی بین ما و آنها وجود ندارد که سرمایه گفتگو و حفظ وحدت جامعه باشد
چرا وقتی یک بد حجاب را می بینیم فکر می کنیم تمام حقیقت وجودی او همین بد حجابی است لذا به چیزی جز تذکر به او فکر نمی کنیم ؟ آیا یک دختر دانشجوی محجبه نمی تواند با یک دختر بد حجاب چند کلمه مطلوب گفتگو کند تا او احساس نکند از جامعه مذهبی کنده شده است ؟ تا خیلی زود شکار دشمنان اسلام نشود ؟ ووووووووووو
یک سوزن به خود بزنیم یک جوال دوز به دیگران
والله الموفق

حامد;308103 نوشت:
سلام
ما دو مشکل اساسی داریم
1- دنیا را درست نفهمیدیم و پارک و تفریح را دنیوی فرض کرده و از آن کناره گیری کردیم لذا دوستداران دنیا به میدان آمدند و ما را کنار زدند . گفتند شما نمی خواهید ما می پرستیمش .
2- اصل گفتگو را فراموش کردیم . بجای نگاه کردن به این افراد بعنوان افراد قابل هدایت و مستعد دیانت و معنویت بعنوان دشمنان قسم خورده دین نگاه کردیم و حتی نتوانستیم در یک پارک کنارشان بنشینیم یا با آنها حرف و سخنی داشته باشیم یعنی عملا شکاف بین خود و آنها را زیاد کردیم تا جایی که دشمن ساده گله گله از آنها را به لطایف الحیل می برد و ما از جذب یکیشان عاجزیم .
آیا واقعا موضوع مشترکی بین ما و آنها وجود ندارد که سرمایه گفتگو و حفظ وحدت جامعه باشد
چرا وقتی یک بد حجاب را می بینیم فکر می کنیم تمام حقیقت وجودی او همین بد حجابی است لذا به چیزی جز تذکر به او فکر نمی کنیم ؟ آیا یک دختر دانشجوی محجبه نمی تواند با یک دختر بد حجاب چند کلمه مطلوب گفتگو کند تا او احساس نکند از جامعه مذهبی کنده شده است ؟ تا خیلی زود شکار دشمنان اسلام نشود ؟ ووووووووووو
یک سوزن به خود بزنیم یک جوال دوز به دیگران
والله الموفق

به نام خدا.

عرض سلام خدمت جناب حامد بزرگوار.

اینی که شما میفرمایید برای وقتی خوبه که بدحجابه شرمنده باشه از بدحجابیش. نه اینکه الان تیغ از رو بسته اند. بدحجابی شده افتخار.

ستايشگر;308106 نوشت:
به نام خدا. عرض سلام خدمت جناب حامد بزرگوار. اینی که شما میفرمایید برای وقتی خوبه که بدحجابه شرمنده باشه از بدحجابیش. نه اینکه الان تیغ از رو بسته اند. بدحجابی شده افتخار. با تشکر ، ستایشگر

سلام
تبلیغ صحیح دین اختصاص به زمان خاصی ندارد ضمن اینکه ما مسوولیتهای اجتماعی سنگینی بعنوان یک مومن داریم که جز با سعه صدر و مسلح شدن به ایمان و علم و اخلاق شایسته نمی توانیم به آنها عمل کنیم
بیایید اعتراف کنیم بخش عمده مشکلات مذهبی ما از ضعف مذهبی هاست
یک تصور اشتباه که در عموم مذهبی ها ایجاد شده آنستکه :
مشکلات اخلاقی و مذهبی را باید دولت با زور و چماق حل کند و ما هیچ وظیفه ای نداریم
من می گویم ای کاش شیعیان ایرانی مانند شیعیان انگلیس فکر می کردند
یعنی فکر می کردند دولت هیچ نقشی در تبلیغ و ترویج مذهبشان ندارد و آنوقت به راه می افتادند حرکت می کردند خود را می ساختند به مذهب و عقاید و اعمالش متعهد می شدند و به هر آنچه از خوبیها که برای جذب دیگران لازم است مسلح می شدند
اینطوری هم خودشان دائما رشد می ردند هم دیگران را جذب می نمودند
اما الان خمودگی در جامعه مذهبی تا حد زیادی رخنه کرده است
بیایید یک سوزن به خود و یک جوال دوز به دیگران بزنیم
والله الموفق

[="navy"]سلام
دوست عزیزم جناب حامد
در کل با حرفهای شما موافقم اما بنده حقیر فکر می کنم کمی ایده آلیستی به موضوع نگاه می کنید.
ضعف جامعه ما تنها و تنها به خاطر مذهبی هاست و بس. یعنی من مجید ترابی اگر واقعا خودسازی می کردم و به صورت عملی ایمانم را نشان می دادم و فقط مذهبم نماز،روزه و ریشم نبود، اگر رفتار ما واقعا اسلامی بود نه گفتارمان و اگر...
این بچه مذهبی هایی هم که برای نان!!! مذهبی شده اند را هم اضافه کنید به لیست...
من و امثال من که جزو مثلا مذهبی های جامعه هستیم، به اسلام و مذهب و جامعه خیانت کردیم. لطفا جای دیگری دنبال علت نروید...
در ضمن تعداد افراد بد حجاب و بی حجاب حداقل در تهران کم نیستند و هر روز به تعدادشان اضافه می شود.
خدا همه ما را به راه راست هدایت کند...[/]

majid-torabi;308128 نوشت:
سلام دوست عزیزم جناب حامد در کل با حرفهای شما موافقم اما بنده حقیر فکر می کنم کمی ایده آلیستی به موضوع نگاه می کنید. ضعف جامعه ما تنها و تنها به خاطر مذهبی هاست و بس. یعنی من مجید ترابی اگر واقعا خودسازی می کردم و به صورت عملی ایمانم را نشان می دادم و فقط مذهبم نماز،روزه و ریشم نبود، اگر رفتار ما واقعا اسلامی بود نه گفتارمان و اگر... این بچه مذهبی هایی هم که برای نان!!! مذهبی شده اند را هم اضافه کنید به لیست... من و امثال من که جزو مثلا مذهبی های جامعه هستیم، به اسلام و مذهب و جامعه خیانت کردیم. لطفا جای دیگری دنبال علت نروید... در ضمن تعداد افراد بد حجاب و بی حجاب حداقل در تهران کم نیستند و هر روز به تعدادشان اضافه می شود. خدا همه ما را به راه راست هدایت کند...

سلام
اما ظاهرا نظر شما ایده آلیستی باشد چون تمام تقصیر را گذاشته اید به گردن مذهبی ها . در حالیکه چنین نیست .
اگر تمام تقصیر از فاعل باشد پس باید انبیاء الهی را بخاطر عدم توفیق در هدایت امتها مقصر بدانیم در حالیکه ما آنها را معصوم می دانیم
نه ! اینطورها هم نیست
عوامل زیادی دخیلند که یکی از آنها و شاید یکی از مهمترینشان عملکرد بد مذهبی هاست
والله الموفق

[="navy"]بنده حقیر باز هم روی حرفهایم تاکید می کنم.
مگر این خانمهای بد و بی حجاب و آقایان مزاحم نوامیس محصول کدام جامعه و خانواده هستند؟؟؟
مطمئنا از فضا نیامده اند!!! بعید می دانم از خارج وارد شده باشند چون دیگر دولت ارز برای واردات آدامس هم ندارد چه برسد به واردات آدم!!!
دوست گرامی اینها محصول خانواده های مذهبی و به ظاهر مذهبی هستند. چون بلد نبودیم آنها را جذب کنیم و دشمنان مذهب بلد بودند، این اتفاقات افتاد. لطفا تقصیر را گردن دیگران نیاندازید. باید قبول کنیم که دین را درست یاد نگرفتیم و همان دست و پا شکسته را هم نتوانستیم درست انتقال دهیم.
من از امثال پدرم به عنوان یک روحانی هم گله دارم. می توانستند خیلی بهتر دین را بشناسانند تا نسل ما، معنای واقعی دین را بهتر بفهمیم.
اگر نیاز باشد باز هم توضیح می دهم و این مسئله را اثبات می کنم...
[/]

حامد;308103 نوشت:
ما دو مشکل اساسی داریم 1- دنیا را درست نفهمیدیم و پارک و تفریح را دنیوی فرض کرده و از آن کناره گیری کردیم لذا دوستداران دنیا به میدان آمدند و ما را کنار زدند . گفتند شما نمی خواهید ما می پرستیمش . 2- اصل گفتگو را فراموش کردیم . بجای نگاه کردن به این افراد بعنوان افراد قابل هدایت و مستعد دیانت و معنویت بعنوان دشمنان قسم خورده دین نگاه کردیم و حتی نتوانستیم در یک پارک کنارشان بنشینیم یا با آنها حرف و سخنی داشته باشیم یعنی عملا شکاف بین خود و آنها را زیاد کردیم تا جایی که دشمن ساده گله گله از آنها را به لطایف الحیل می برد و ما از جذب یکیشان عاجزیم . آیا واقعا موضوع مشترکی بین ما و آنها وجود ندارد که سرمایه گفتگو و حفظ وحدت جامعه باشد چرا وقتی یک بد حجاب را می بینیم فکر می کنیم تمام حقیقت وجودی او همین بد حجابی است لذا به چیزی جز تذکر به او فکر نمی کنیم ؟ آیا یک دختر دانشجوی محجبه نمی تواند با یک دختر بد حجاب چند کلمه مطلوب گفتگو کند تا او احساس نکند از جامعه مذهبی کنده شده است ؟ تا خیلی زود شکار دشمنان اسلام نشود ؟ ووووووووووو یک سوزن به خود بزنیم یک جوال دوز به دیگران

سلام
با تمام احترام به نظرات شما با هر دو مشكل اساسي كه ذكر كرديد مخالفم.
تمام مسئله به كناره گيري مذهبي ها ختم نمي شود، بعضي از اين بد حجابها اينقدر اعتماد به نفس دارند و اينقدر خودشان را بالاتر از بقيه به حساب مي آورند كه اگر اطرافشان پر باشد از محجبه باز هم احساس مي كنند ميان يك مشت خيلي ببخشيد عقب مانده قرار دارند و خود همچون متمدنين با فرهنگ شروع مي كنند به جولان دادن و خنده و عشوه و مسخره بازي.
(بلا نسبت خيلي از شما آقايون مذهبي، بعضي از مردان مذهبي هم كه انگار تا حالا در عمرشان زن نديدند چنان مات اين افراد مي شوند كه خوب خانواده بدبخت مي گويد اصلا تفريح نخواستيم، خانه بشينيم سنگين تريم) به طور كلي منظورم اين بود به علت جو بد اين محيط هاست كه خيلي از مذهبي ها تفريح گاه نمي روند نه اينكه علاقه به تفريح ندارند و ...

در مورد مسئله دوم، اصل گفتگو؟؟؟؟؟ دلتان خوش است ها!!!!!
به نظر شما اگر يك دختر دانشجو محجبه با هم كلاسي بدحجاب خود بنابر اصل گفتگو و منطق و اين حرفا صحبت كند چه مي شود؟ با چهار كلمه حرف ما طرف متحول ميشود؟
اين دانشگاه ما چندتا خانوم بسيار باشخصيت رو گذاشتن جلو در دانشگاه كه با افرادي كه حجاب درست ندارند بسيار دوستانه صحبت كنند و راهنمايي شون كنند.... حالا نتيجه كار اين شده كه اول يكي مياد چك ميكنه كه اين خانوما كجا واستادن بعد يه زنگ ميزنه بقيه كه از فلان در بياين كسي نيست و اينطوري از دستشون در ميرن.... حالا من برم با اين آدما اصل گفتگو راه بندازم؟ فلان حاج آقا در دانشگاه ميان كرسي آزاد انديشي برپا ميكنند راجع به مد گرايي و حجاب و...آخرش كه چي؟ كاش اين برنامه ها يه ذره اثر ميگذاشتن كه آدم اميدوار بشه....جناب حامد تا كسي خودش نخواد كاري رو بكنه اطرافيان هر قدر هم تلاش كنند فايده اي نداره.
جديدا مد شده تا ميريم مسجد دانشگاه ميان برگه پخش ميكنن كه امر به معروف كنيد و اين حرفا.... آخه وقتي اثر نداره حالا هي برو نصيحت بكن. بايد مسئله ريشه يابي بشه.
(تا حدودي هم البته با عملكرد ضعيف قشر مذهبي موافقم.)

Niyaz;308182 نوشت:
سلام
با تمام احترام به نظرات شما با هر دو مشكل اساسي كه ذكر كرديد مخالفم.
تمام مسئله به كناره گيري مذهبي ها ختم نمي شود، بعضي از اين بد حجابها اينقدر اعتماد به نفس دارند و اينقدر خودشان را بالاتر از بقيه به حساب مي آورند كه اگر اطرافشان پر باشد از محجبه باز هم احساس مي كنند ميان يك مشت خيلي ببخشيد عقب مانده قرار دارند و خود همچون متمدنين با فرهنگ شروع مي كنند به جولان دادن و خنده و عشوه و مسخره بازي.
(بلا نسبت خيلي از شما آقايون مذهبي، بعضي از مردان مذهبي هم كه انگار تا حالا در عمرشان زن نديدند چنان مات اين افراد مي شوند كه خوب خانواده بدبخت مي گويد اصلا تفريح نخواستيم، خانه بشينيم سنگين تريم) به طور كلي منظورم اين بود به علت جو بد اين محيط هاست كه خيلي از مذهبي ها تفريح گاه نمي روند نه اينكه علاقه به تفريح ندارند و ...

در مورد مسئله دوم، اصل گفتگو؟؟؟؟؟ دلتان خوش است ها!!!!!
به نظر شما اگر يك دختر دانشجو محجبه با هم كلاسي بدحجاب خود بنابر اصل گفتگو و منطق و اين حرفا صحبت كند چه مي شود؟ با چهار كلمه حرف ما طرف متحول ميشود؟
اين دانشگاه ما چندتا خانوم بسيار باشخصيت رو گذاشتن جلو در دانشگاه كه با افرادي كه حجاب درست ندارند بسيار دوستانه صحبت كنند و راهنمايي شون كنند.... حالا نتيجه كار اين شده كه اول يكي مياد چك ميكنه كه اين خانوما كجا واستادن بعد يه زنگ ميزنه بقيه كه از فلان در بياين كسي نيست و اينطوري از دستشون در ميرن.... حالا من برم با اين آدما اصل گفتگو راه بندازم؟ فلان حاج آقا در دانشگاه ميان كرسي آزاد انديشي برپا ميكنند راجع به مد گرايي و حجاب و...آخرش كه چي؟ كاش اين برنامه ها يه ذره اثر ميگذاشتن كه آدم اميدوار بشه....جناب حامد تا كسي خودش نخواد كاري رو بكنه اطرافيان هر قدر هم تلاش كنند فايده اي نداره.
جديدا مد شده تا ميريم مسجد دانشگاه ميان برگه پخش ميكنن كه امر به معروف كنيد و اين حرفا.... آخه وقتي اثر نداره حالا هي برو نصيحت بكن. بايد مسئله ريشه يابي بشه.
(تا حدودي هم البته با عملكرد ضعيف قشر مذهبي موافقم.)

به نام خدا.

یک مسئله ای هست اینجا اون هم اینه که مشکل ما اینه که امر به معروف و نهی از منکر بلد نیستیم. میخوایم امر به معروف و نهی از منکر کنیم دو تا حاج خانم چادری میفرستیم که برن بهشون بگن که خانم حجابت رو درست کن. حمله ی مستقیم بدترین نوع حمله است. اگر دقت بفرمایید صهیونیست ها هم همینجوری نیومدن مردم دنیا رو (معذرت میخوام) لخت کنن. کم کم. آروم آروم. از حدودای 1850 شروع کردن کم کم تا اینکه الان دارن میوه هاشون رو میچینن. فرهنگ رو با یک روز و دو روز و یکسال و دو سال نمیشه درست کرد. کار فرهنگی کار سالیان درازه. تنها امیدی که یک انسان میتونه داشته باشه اینه که مقداری اندک فرهنگ مردم رو عوض کنه.

نصیحت کردن راه داره. روش داره. الکی که نیست که. پیامبر خدا (ص) با اینکه چهل سال خودش گناه نکرده بود و وجهه خوبی بین مردم داشت و بهش میگفتن محمد امین ، باز هم خدا نگفت یکهویی برو بگو بیان مسلمون شن اینم کل قوانین. سه سال دعوت مخفیانه ، 20 سال اعلام برنامه تا اینکه در سال آخر خدا میگه بالاخره دینتون کامل شد. با این حال باز هم خیلی ها حرف گوش نکردن و بعد از حضرت محمد (ص) دوباره رفتن تو جاهلیت. یعنی ممکنه شما بهترین فعالیت ممکنه رو هم داشته باشید اما باز هم دنیا گلستان نشه.

موضوع قفل شده است