جمع بندی آیا دعا کردن برای ازدواج ایرادی دارد؟

تب‌های اولیه

53 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
آیا دعا کردن برای ازدواج ایرادی دارد؟

سلام.
یکبار روحانی مسجدمون که سخنرانی میکرد میگفت در زمانهای خاص دعا کردن مثل شب قدر، روز عرفه، و سایر اوقات مشابه استجابت دعا، برای جور شدن مواردی که در رزق و روزی تون هست مثل {خوراک-مسکن- ازدواج - ماشین} دعا نکنید چون روزی هر کس تعیین شده است و چه دعا بکنید چه نکنید خدا روزی تون رو میرسونه.پس بهتره دعا برای امور معنوی بکنید مثل عاقبت بخیری و بقا بر ایمان و....

سوالم اینه که:
1- این صحبت درسته؟ نباید برای ازدواج دعا کرد؟ یا اصلا منظورشون چیز دیگری بوده و من اشتباه میکنم؟
2- اگر نباید برای ازدواج دعا کرد پس چرا روایاتی هست که فلان نماز یا فلان دعا رو برای فراهم شدن ازدواج بخونید؟
3- چرا همین دعاها و نمازهای توصیه شده رو هرچی میخونیم ازدواج مون جور نمیشه؟

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد سمیع

mehrant;747163 نوشت:
سلام.
یکبار روحانی مسجدمون که سخنرانی میکرد میگفت در زمانهای خاص دعا کردن مثل شب قدر، روز عرفه، و سایر اوقات مشابه استجابت دعا، برای جور شدن مواردی که در رزق و روزی تون هست مثل {خوراک-مسکن- ازدواج - ماشین} دعا نکنید چون روزی هر کس تعیین شده است و چه دعا بکنید چه نکنید خدا روزی تون رو میرسونه.پس بهتره دعا برای امور معنوی بکنید مثل عاقبت بخیری و بقا بر ایمان و....

سوالم اینه که:
1- این صحبت درسته؟ نباید برای ازدواج دعا کرد؟ یا اصلا منظورشون چیز دیگری بوده و من اشتباه میکنم؟
2- اگر نباید برای ازدواج دعا کرد پس چرا روایاتی هست که فلان نماز یا فلان دعا رو برای فراهم شدن ازدواج بخونید؟
3- چرا همین دعاها و نمازهای توصیه شده رو هرچی میخونیم ازدواج مون جور نمیشه؟

باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
منظور ایشان این است که در چنین مواردی که خداوند توفیق می دهد تا چنین زمان هایی را درک می کنید، همت خود را بالا ببرید و امور بالاتر را از خدا درخواست نمایید. و دعا برای ازدواج و ...هم هیچ اشکالی ندارد. فقط به دعای در مورد ازدواج و... اکتفا ننمایید.
اما در رابطه با اجابت دعا به این لینک http://www.askdin.com/thread30658.html مراجعه بفرمایید.
موفق باشید.

mehrant;747163 نوشت:
چرا همین دعاها و نمازهای توصیه شده رو هرچی میخونیم ازدواج مون جور نمیشه؟

اقادکتراصلانگران نباش.تواین سایت هرکسی بخوادبرای ازدواج جوونادعاکنه اولین نفرشمامیادتوذهنشوبرای شما دعامیکنه تازودتربه همسری که خداصلاح میدونه برسید.کلی دعامثل کوه پشتتونه:ok:

زهرا73;747912 نوشت:
اقادکتراصلانگران نباش.تواین سایت هرکسی بخوادبرای ازدواج جوونادعاکنه اولین نفرشمامیادتوذهنشوبرای شما دعامیکنه تازودتربه همسری که خداصلاح میدونه برسید.کلی دعامثل کوه پشتتونه:ok:

بله دقیقا:ok:
هروقت میخوام راجع به این موضوع دعا کنم اولین کسی که میاد به ذهنم ایشون هستن:Gig:
ان شالله همه جوونا و همچنین ایشون خوشبخت بشن

دختر مهربان;747926 نوشت:
بله دقیقا
هروقت میخوام راجع به این موضوع دعا کنم اولین کسی که میاد به ذهنم ایشون هستن

دومین نفرم منوبگوووووووووووووووووووو:khandeh!::ok::Gol:

[="Navy"]لطفا تو دعاهاتون،برای من هم دعا کنید.[/]

[="Navy"]

سمیع;747903 نوشت:
باسمه تعالی
با عرض سلام و خسته نباشید
منظور ایشان این است که در چنین مواردی که خداوند توفیق می دهد تا چنین زمان هایی را درک می کنید، همت خود را بالا ببرید و امور بالاتر را از خدا درخواست نمایید. و دعا برای ازدواج و ...هم هیچ اشکالی ندارد. فقط به دعای در مورد ازدواج و... اکتفا ننمایید.
اما در رابطه با اجابت دعا به این لینک http://www.askdin.com/thread30658.html مراجعه بفرمایید.
موفق باشید.

میشه یک دعایی یادمون بدید تا به نیت ازدواج همه ی جوانها بخونیم؟مثلا همه ی افرادی که اینجا هستیم یک چله بگیریم،با ذکر اسامی مستعار در حق هم دعا کنیم،ان شاءالله خدا به برکت دعای دست جمعی جاجتمون رو بده[/]

با سلام به سوال کننده محترم

همۀ پیشوایان الهی اعجازگرند؛ ولی معجزات امام حسین(ع) همگانی‌تر است.
امام حسین(ع) هر چه داشت در طبق اخلاص نهاد و همه را یک‌جا، در راه خدا داد.
خدا نیز به او پاداشی فراخور خداوندیش عطا فرمود:
شفا در تربت او، استجابت دعا در تحت قبّۀ او و دوای هر دردی را در گروی یک نگاه او قرار داد.
یکی از وسایل مهم و مجرّب برای توسّل به حضرت سیّدالشّهداء(ع) زیارت عاشورا است.
زیارت عاشورا و مداومت بر آن بسیار سهل و آسان است، هر کسی در هر مکان و در هر زمانی می‌تواند با دلی پاک و نیّتی صادق به درگاه او روی آورد، این زیارت را طبق دستور امام(ع) بخواند و مشکلش را حل شده بیابد.
چقدر فراوانند کسانی که اولاددار نمی‌شدند، با زیارت عاشورا صاحب اولاد شدند؛ به بیماری سخت و کمرشکنی چون سرطان مبتلا بودند، از برکت زیارت عاشورا بهبودی یافتند؛ سرپناهی نداشتند و در پرتوی زیارت عاشورا صاحب خانه و کاشانه شدند.
وه چقدر بسیارند کسانی که یک عمر از درد هجران سوختند، با زیارت عاشورا به کعبۀ مقصود و قبلۀ موعود رسیدند.

IMAGE(<a href="http://yekupload.com/plugins/imageviewer/site/direct.php?s=1j6R&/71c43bc146275a525c7bdaf49e0cb02b_M.jpg" rel="nofollow">http://yekupload.com/plugins/imageviewer/site/direct.php?s=1j6R&/71c43bc146275a525c7bdaf49e0cb02b_M.jpg</a> )

[="Navy"]

زهرا73;747927 نوشت:
دومین نفرم منوبگوووووووووووووووووووو:khandeh!::ok::Gol:

موافق هستین،به نیت ازدواج خوب،و سعادت آفرین و عاقبت به خیر کننده ی،همه ی جوان ها،یک چله ی زیارت عاشورا گرفته بشه؟و هرکسی هرمکان مقدسی که رفت،حرم معصومین یا زیارتگاه ها یا قبور شهدا،با ذکر اسم مستعار افراد متقاضی،با حالتی از اضطرار در حق همدیگر دعا کنند؟

اگر هم تمایل داشته باشید من میتونام اسامی افراد رو جمع کنم،هرکسی دوست داشت در این ختم شرکت کند،ثبت نام کنید.حتی اگر یک نفر هم متقاضی باشد،کفایت می کند.[/]

majnoon70;747941 نوشت:

موافق هستین،به نیت ازدواج خوب،و سعادت آفرین و عاقبت به خیر کننده ی،همه ی جوان ها،یک چله ی زیارت عاشورا گرفته بشه؟و هرکسی هرمکان مقدسی که رفت،حرم معصومین یا زیارتگاه ها یا قبور شهدا،با ذکر اسم مستعار افراد متقاضی،با حالتی از اضطرار در حق همدیگر دعا کنند؟

اگر هم تمایل داشته باشید من میتونام اسامی افراد رو جمع کنم،هرکسی دوست داشت در این ختم شرکت کند،ثبت نام کنید.حتی اگر یک نفر هم متقاضی باشد،کفایت می کند.

فکر خوبی هست. بنظرم عملیش کنید..منم هستم

زهرا73;747912 نوشت:
تواین سایت هرکسی بخوادبرای ازدواج جوونادعاکنه اولین نفرشمامیادتوذهنشوبرای شما دعامیکنه

دختر مهربان;747926 نوشت:
بله دقیقا
هروقت میخوام راجع به این موضوع دعا کنم اولین کسی که میاد به ذهنم ایشون هستن
متشکرم از اینکه دعا میکنید...دعاهای خودم که مستجاب نشد:Ghamgin:شاید خداوند دعاهای شماها رو مستجاب کنه
majnoon70;747941 نوشت:
موافق هستین،به نیت ازدواج خوب،و سعادت آفرین و عاقبت به خیر کننده ی،همه ی جوان ها،یک چله ی زیارت عاشورا گرفته بشه؟
من چله های زیادی بهم پیشنهاد شده....چله زیارت عاشورا...چله سوره یس.....چله سوره حشر.....چله ذکر یونسیه....اما متاسفانه نمیتونم چله بگیرم بعد از چند روز یادم میره:Ghamgin:چندبار انجام داد و هربار بعد از گذشت کمتر از ده روز ناقص مونده:Ghamgin:

سلام علیکم

این تنها خداوند است که به آینده خبر دارد، ‏ولی ما به آینده خبر نداریم، بنابراین ممکن است در تصمیم گیریهای خود خطا کنیم، زیرا ممکن ‏است
آن تصمیمی که می گیریم برای آینده زیان آور و مایه ی ندامت باشد ولی چون از آینده ‏خبر نداریم ممکن است در لحظه ی تصمیم گیری انتظار موفقیت داشته باشیم!‏

حال یک مسلمان موحد و معتقد با درنظر گرفتن این مسئله که تنها خداوند است که از آینده ی ‏انسانها و تصمیماتشان مطلع است، لذا سعی می کند تا در موقع تصمیم گیری و
انتخاب مسیر ‏خود از خداوند متعال که عالم به گذشته و حال و آینده ی مخلوقاتش است استمداد و استعانت ‏بجوید، یعنی با دعا کردن و درخواست از خداوند متعال از او می خواهد تا
هرآنچه که به صلاح ‏و منفعت دنیا و آخرتش است را در قلب و درون او الهام کند و وی را به آن سمت رهنمود کند، ‏چرا که دعا کردن بسیار موثر است و می تواند مسیر شر را به خیر تبدیل کند.‏

خداوند متعال می فرماید:‏‎ ‎‏« عَسَی أَن تَکْرَهُواْ شَیْئًا وَهُوَ خَیْرٌ لَّکُمْ وَعَسَی أَن تُحِبُّواْ شَیْئًا وَهُوَ شَرٌّ ‏لَّکُمْ وَاللّهُ یَعْلَمُ وَأَنتُمْ لاَ تَعْلَمُونَ»(بقره 216)‏
یعنی: چه بسا چیزی را خوش نداشته باشید، حال آن که خیرِ شما در آن است. و یا چیزی را ‏دوست داشته باشید، حال آنکه شرِّ شما در آن است. و خدا می‏داند، و شما نمی‏دانید.‏

دکی کار شما از دعا گذشته .باید امام زمان ظهور کنه بره برات خواستگاری.:Cheshmak:

mohsen1990;748210 نوشت:
دکی کار شما از دعا گذشته .باید امام زمان ظهور کنه بره برات خواستگاری.:Cheshmak:

چی بگم والا:Ghamgin:
همین الان هم بارها دعا کردم و از امام زمان خواستم واسطه ام بشه، اما....:Ghamgin:

mehrant;748217 نوشت:
چی بگم والا

اقای دکتربنده ای که همشششششششش به بنده های خداکمک میکنه حتماخداهم کمکش میکنه.من مطمئنم خدابهترینوبهتون میده.شماهرچیییییییی من سوال داشتم جواب دادین وکلی کمک کردین پس حتماخداجواب خوبیهاتونومیده.
راستی حلالم کنین بخاطرموضوع پیش اومده توسایت فقط تاپس فردامیام وبعدمیرم.لطفاحلالم کنین اگررفتاری کردم که ناراحتین بگین تاجبران کنموباخیال راحت برم.

تو این اوضاع بهترین چیز مجردی
دختران ایرانی نه دین دارن نه حجاب نه شخصیت و نه سبک زندگی اسلامی همش به دنبال پول و ثروت هستند بنده اگه بخام ازدواج کنم با یه دختر خارجی ازدواج میکنم مطمینم از دختر ایرانی بهتره ولی فعلا که قصدم مجرد موندن دایمی هست

pzahra;748228 نوشت:
دختران ایرانی نه دین دارن نه حجاب نه شخصیت و نه سبک زندگی اسلامی همش به دنبال پول و ثروت هستند بنده اگه بخام ازدواج کنم با یه دختر خارجی ازدواج میکنم مطمینم از دختر ایرانی بهتره ولی فعلا که قصدم مجرد موندن دایمی هست

دختر إيراني لياقت ميخواد هر كسي نداره !

pzahra;748228 نوشت:

من از همه ی دوستان خواهش میکنم برای ایشون دعا کنن هر چه زودتر ازدواج کنن تا ما از دست تهمت هایی که میزنن راحت شیم
اووووووووف [emoji47] [emoji15]

جناب دکتر شما هم مطمئن باشید که با این شرایطی که دارید ان شاءالله به زودی با شخص مورد علاقتون ازدواج میکنید
و همچنین بقیه دوستان در شرف ازدواج برای همتون دعا میکنم

[="Arial"][="Navy"]

Nla;748232 نوشت:
دختر إيراني لياقت ميخواد هر كسي نداره !

مخصوصا مردهاي ايراني كه اصلا ندارن فقط اعتماد به سقفن خودشون رو به زور ميشه تحمل كرد اون وقت واسه ما نطق ميكنن :khandeh!:[/]

[="Navy"]

pzahra;748228 نوشت:

اینطور قضاوت نفرمایید،اگر ما تجارب تلخی داشتیم،دلیل بر این نیست،تجارب آینده هم تلخ خواهد بود،همه که بد نیستند
به این تاپیک سری بزنید لطفا:http://www.askdin.com/thread52301-14.html#post748241

ماجرای خواستگار خود را نوشته ام،گرچه آنموقع دلشکسته وناراحت بودم،ولی اکنون،به آینده ای زیباتر و بهتر امید دارم[/]

حالا اون اقا يه حرفي زد به اشتباه شما خانوم ها چرا توهين ميكنيد ؟ يعني چي مردهاي ايراني رو ميبريد زير سوال ؟! مرد ايراني يعني پدر و برادر خودت ؟! نه فقط اون اقا كه توهين كرد !

ساراا;748249 نوشت:
حالا اون اقا يه حرفي زد به اشتباه شما خانوم ها چرا توهين ميكنيد ؟ يعني چي مردهاي ايراني رو ميبريد زير سوال ؟! مرد ايراني يعني پدر و برادر خودت ؟! نه فقط اون اقا كه توهين كرد !
درود بر تو،ادم با درک و شعور به این میگن

یا حجه ابن الحسن....یا صاحب الزمان. ...یا بقیه الله...یا اباصالح المهدی....
خودت از دلم خبر داری چقدر دلم شکسته است
در این لحظه با این دل شکسته و با چشمهای گریان دعا میکنم ازت میخوام خودت واسطه بشی و هرچه زودتر به لطف خودت همه مجرد های اسکدین رو به همسری که به صلاح شون باشه برسونی .....
یا صاحب الزمان شما رو به مادرتون فاطمه زهرا قسم......

داداش مهران مثل یه مرد برو خواستگاری دختر مورد علاقت ،من از کسی خوشم بیاد وبخوامش بغیر از خدا کسی نمیتونه جلوم رو بگیره وبدستش میارم

mehrant;748270 نوشت:

شماگفتین دخترخالتون که1سال ازتون بزرگتره رودوست دارین ومادرتونم موافقه.فقط پدرتون مخالفه.به مادرگرامی بگیدپدرتونوراضی کنه.مادراگه بخوادپدرومیتونه راضی کنه:ok:

[="DarkSlateBlue"]انگار تاپیک مخصوص مجرداست . . . نشستن دور هم واسه هم دعا میکنن. . .
ایشالا حاجت روا شین ننه. . .
شب ب خیر
[/]

زهرا73;748278 نوشت:
شماگفتین دخترخالتون که1سال ازتون بزرگتره رودوست دارین ومادرتونم موافقه.فقط پدرتون مخالفه.به مادرگرامی بگیدپدرتونوراضی کنه.مادراگه بخوادپدرومیتونه راضی کنه:ok:

حالا یه مورد قراره دوباره در این هفته بریم خواستگاری
ان شاء الله که هر چیزی که خیر و صلاح باشه پیش بیاد
ولی باتوجه به رفتارشون در صحبت تلفنی پدر و مادرم با پدر و مادر دختر و اینکه زمان صحبت کردن رو دوبار به تاخیر انداختن یه جور بی میلی درشون دیده میشه و از همین الان جواب منفی دادن محتمل هست

mehrant;748282 نوشت:
حالا یه مورد قراره دوباره در این هفته بریم خواستگاری
ان شاء الله که هر چیزی که خیر و صلاح باشه پیش بیاد
ولی باتوجه به رفتارشون در صحبت تلفنی پدر و مادرم با پدر و مادر دختر و اینکه زمان صحبت کردن رو دوبار به تاخیر انداختن یه جور بی میلی درشون دیده میشه و از همین الان جواب منفی دادن محتمل هست

اینکه دلیل نمیشه.ما هم خواستگاری قبلیم رو دوبار به تاخیر انداختیم.اولین بار چون من مشهدبودم .دومین بار هم چون پدرم سفر کاری رفته بودند.(دیگه به اونا هم نگفتیم چرا فقط مادرم عذرخواهی کرده بودند)
احتمالا ایشون هم مشکلاتی داشتند.
پس با دید مثبت برید .
ان شالله هرچی خیره پیش میاد

دختر مهربان;748296 نوشت:

اینکه دلیل نمیشه.ما هم خواستگاری قبلیم رو دوبار به تاخیر انداختیم.اولین بار چون من مشهدبودم .دومین بار هم چون پدرم سفر کاری رفته بودند.(دیگه به اونا هم نگفتیم چرا فقط مادرم عذرخواهی کرده بودند)
احتمالا ایشون هم مشکلاتی داشتند.
پس با دید مثبت برید .
ان شالله هرچی خیره پیش میاد

آخه اولش مادرم به مادر دختر زنگ زده
مادر دختر میگه بگید شب پدرش به پدر دختر زنگ بزنه
شب پدرم زنگ زد بهش... پدر دختره اولش میگه دخترمون هنوز بچه است ازدواج براش زوده بذارید فکر کنیم فردا زنگ بزنید
فردا دوباره پدرم زنگ زد پدر دختر گفت سه چهار روز دیگه زنگ بزنید برایز هماهنگی که کی بیاین صحبت کنید
بعد از چهار روز مادرم زنگ زده گفته کی بیایم مادر دختر گفت فرداشب
روز بعدش پدر دختره زنگ زده به پدرم میگه آخر هفته بیاین

mehrant;748333 نوشت:
آخه اولش مادرم به مادر دختر زنگ زده
مادر دختر میگه بگید شب پدرش به پدر دختر زنگ بزنه
شب پدرم زنگ زد بهش... پدر دختره اولش میگه دخترمون هنوز بچه است ازدواج براش زوده بذارید فکر کنیم فردا زنگ بزنید
فردا دوباره پدرم زنگ زد پدر دختر گفت سه چهار روز دیگه زنگ بزنید برایز هماهنگی که کی بیاین صحبت کنید
بعد از چهار روز مادرم زنگ زده گفته کی بیایم مادر دختر گفت فرداشب
روز بعدش پدر دختره زنگ زده به پدرم میگه آخر هفته بیاین

ان شاالله که خیره

سلام به همه مجردهای سایت

ببخشید توی این مدت کوتاهی که توی این سایت اومدم متوجه شدم که بیشتر افرادی که اینجا هستند، مجردند و همه هم از این مسئله ناراحت!
جالبترش هم اینه که هم دخترا و هم پسرا، از سختگیری مینالن و دلشون میخواد که یه ازدواج سالم و آسان داشته باشند.

سوال من اینه:
شماها با توجه به شناختی که از نظرات هم پیدا کردید، چرا همدیگه رو انتخاب نمیکنید؟!؟
البته متوجه شدم که انگار در قالب سایت و اینا نمیشه... باشه قبول. آقا پسرهای مجرد که دنبال دختر خوب و فهمیده و آسانگیر هستید، انگار توی سایت خیلی هست هاااا، یه قرار بذارید همراه خانواده برید ببینید چی میشه! شاید خدا خواست و یه دری از رحمتش گشوده شد.

جدی میگماااااا...
واقعا برام سوال شد که چرا اینکارو نمیکنید؟!؟

نظرات که خیلی شبیه به هم هست و دخترا از سختگیری پسرا مینالن و پسرا از سختگیری دخترا...
خوب شماها که انگار هیچکدام سختگیر نیستید... یه بسم الله بگید و بجنبید دیگه!

mehrant;748270 نوشت:
یا حجه ابن الحسن....یا صاحب الزمان. ...یا بقیه الله...یا اباصالح المهدی....
در این لحظه با این دل شکسته و با چشمهای گریان دعا میکنم ازت میخوام خودت واسطه بشی و هرچه زودتر به لطف خودت همه مجرد های اسکدین رو به همسری که به صلاح شون باشه برسونی .....
یا صاحب الزمان شما رو به مادرتون فاطمه زهرا قسم......

سلام علیکم و رحمه الله
حالت چطوره آقا مهران؟
انشالله که خوب و سر حال باشی...
برادر میشه لطفا بفرمائید , یک آقا برای ازدواج چه شرایطی رو داشته باشه؟!!
تا بعدش سوال بعد رو ازت بپرسم...(البته خودت حدس می زنی که چیه)
من فکر کنم شما در کل مسیر را داری اشتباه میری....به قول معروف سوراخ دعا را اشتباه گرفته ای...
ممنون

عارف;748370 نوشت:

سلام علیکم و رحمه الله
حالت چطوره آقا مهران؟
انشالله که خوب و سر حال باشی...
تا بعدش سوال بعد رو ازت بپرسم...(البته خودت حدس می زنی که چیه)
من فکر کنم شما در کل مسیر را داری اشتباه میری....به قول معروف سوراخ دعا را اشتباه گرفته ای...
ممنون

بلوغ لازم دیگه
جسمی و عقلی و دینی

آقا دعای کی گیرا تره ؟ :khandeh!:

4 ساله منتظرم

هر روز یه مشکلی سر راهمون سبز میشه

نمیدونم قسمت نیست یا حکمت خدا چیه

ولی تو دعاهاتون برای اونایی که دلشون رو باختن هم دعا کنین تا مشکلاتشون زود تر حل شن

عارف;748370 نوشت:

mehrant;748372 نوشت:
بلوغ لازم دیگه
جسمی و عقلی و دینی

عجب!!!
بهتون توصیه می کنم کمی جدی تر با جناب استاد حامی در این خصوص مکاتبه بفرمائید....

mehrant;748333 نوشت:
شب پدرم زنگ زد بهش... پدر دختره اولش میگه دخترمون هنوز بچه است ازدواج براش زوده بذارید

خوب خواستگاری یکی برو که بچه نباشه
بعضی گره های عدم ازدواجت خیلی راحته جناب مهران خودت دقت نمیکنی
--ثمین--;748340 نوشت:
نظرات که خیلی شبیه به هم هست و دخترا از سختگیری پسرا مینالن و پسرا از سختگیری دخترا...
خوب شماها که انگار هیچکدام سختگیر نیستید...

من بعضی وقتها برای راهنمای بعضی ها حرفهایی میزنم که خودم بهش اعتقاد ندارم :khaneh:
این دوستان هم همینطورن. دنیای مجازی با واقعیت فرق میکنه وگرنه اینان همون آدمهای دنیای واقعین پس چرا اونجا کسی رو پیدا نمیکنن
حرف با عمل فرق میکنه

شبـنم;748391 نوشت:
خوب خواستگاری یکی برو که بچه نباشه
بعضی گره های عدم ازدواجت خیلی راحته جناب مهران خودت دقت نمیکنی

من بعضی وقتها برای راهنمای بعضی ها حرفهایی میزنم که خودم بهش اعتقاد ندارم :khaneh:
این دوستان هم همینطورن. دنیای مجازی با واقعیت فرق میکنه وگرنه اینان همون آدمهای دنیای واقعین پس چرا اونجا کسی رو پیدا نمیکنن
حرف با عمل فرق میکنه

آخه گزینه دیگه ای نیست فعلا
اگه بود حرف شما درست بود و اونموقع منطقی نبود که وقتی مورد بهتر هست بریم سراغ کم سن و سال تر
بعد از دهه محرم فقط ایشون رو بهمون معرفی کردن

عارف;748378 نوشت:

عجب!!!
بهتون توصیه می کنم کمی جدی تر با جناب استاد حامی در این خصوص مکاتبه بفرمائید....

پرسیدم و اینم جواب استاد حامی:
بلوغ هم جسمي و رواني و هيجاني و اجتماعي و معنوي، اقتصادي ( به تناسب شأن فرد)

mehrant;748393 نوشت:
آخه گزینه دیگه ای نیست فعلا
اگه بود حرف شما درست بود و اونموقع منطقی نبود که وقتی مورد بهتر هست بریم سراغ کم سن و سال تر
بعد از دهه محرم فقط ایشون رو بهمون معرفی کردن

:Moteajeb!: جانب مهرانت مگه کجا هستید که گزینه نمی بینید
خوشبختانه یا بدبختانه تعداد دختران مجردمون که بسیار زیاد است در هر رده سنی هم موجود می باشد
حالا به فرض یکی دو مورد هم مناسب نباشه اگه نگاه کنی موارد مناسب زیادی بینشون پیدا میکنی
لازم نیست که آدم حتما با فامیل وصلت کنه

بهرحال موفق باشید
راستی یه سوال پزشکی پرسیده بودم ازتون اصلا جواب ندادید:Gol:

mehrant;748396 نوشت:
من که اصلا دنبال فامیل نیستم
تو فامیل فقط یه دخترخاله دارم که معیارهام رو داشته باشه اونم یکسال بزرگتره
یه دختر عمه هم دارم که معیارهام رو نداشت ولی خانوادم بااین وجود ازش خواستگاری کردن که جواب منفی داد
دیگه نداریم کسی رو تو فامیل
دیگه دنبال واسطه گشتیم
از فامیل یه عمه و یه خاله ام واسطه شدن
دو سه تا از دوستان پدرم که از همرزمان جنگ باهاش بودن
سه تا از دوستان مادرم
خادم مسجد محل مون
امام جماعت دانشگاه
یه روحانی کاروانهای زیارتی
سه تا خانم هم که خودشون رو معرفی نکردن و ناشناس بودن ولی زنگ زدن خونمون و مورد معرفی کردن
اینا مهمترین هاش بودن
همه این افراد هستن ولی مورد مناسب پیدا نکردن...

جناب مهرانت با همه ی احترامی که براتون قائل هستم و متاسفانه باید ناامیدتون بکنم من که بعید میدونم شما ازدواج کنید
هفت خان رستم با اون هفت خانی که داشت بعضی ها تونستند ازش بگذرن
ولی با مسائلی که شما تعریف می کنید کل ملت ایران هم دست به دست هم بدن محاله برای شما مورد پیدا بشه
البته الان می فهمم چرا این همه مجرد داریم این افراد اگر وقتشون رو صرف بقیه مجردها میکردن الان دیگه ما مجردی تو کشور نداشتیم از بس شما همشون رو به خودتون مشغول کردید وقتی برای بقیه ندارن
باید ریشه یابی بکنی ببینی مشکل کارت کجاست وگرنه کار شما با مورد معرفی کردن و ........ گذشته
شاید هم طلسمت کردن ( البته من به به طلسم اعتقاد ندارم ولی می بینی چنین چیزهایی هم وجود داره) ما دیگه راهکاری برای شما نداریم :Gol:

[SPOILER]بعضی حرفها مزاح بود امیدوارم به دل نگیرید [/SPOILER]

[="Navy"]

یامهدی مددی;748414 نوشت:
سلام یچیزی بگم؟ شاید مسخره به نظر بیاد. نمیدونم. بهر حال نظرمه شاید به احتمال 1 % بدرد بخور بود. شاید ربطی هم به این تایپیک نداشته باشه. تو انجمن دخترا و پسرای مجرد و خوب زیادن که دارن از تنهایی رنج میبرن. یکی از مدیرای مرتبط هر جور که خودشون صلاح میدونن نمیشه به مدیر کل سایت بگن یه قسمت خصوصی با نظارت مستقیم خود مدیرا ایجاد بشه برای آشنایی دخترا و پسرا و ان شاالله ازدواجشون؟
بنظرم اگه اشنایی اینترنتی درست باشه و همه شرع رعایت بشه و خانواده در جریان قرار بگیرند و طرفین همو خوب شناسن چه اشکالی داره؟ شاید باید یه تایپیک جدا میزدم ولی طول میکشید شاید کلا حذف میشد من هم این روزا مشغلم زیاده. دیگه به بزرگی خودتون ببخشید. البته میدونم که باید بشدت مراقب بود. اگه امکانش هست خواهش میکنم اقدام کنید. بخدا بنظرم کار خیلی خیلی بزرگیه و فکر میکنم یکی از بزرگترین مشکلات جوونا حل میشه. اگرم بنظرتون خیلی بیجا گفتم و میخواید دعوام کنن مدیرا:khandeh!:من آمادگیشو دارم. دوست دارم نظر دوستان رو بدونم.:Nishkhand:

این موضوع قبلا چند بار مطرح شده و با مخالفت شدید مدیریت مواجه شده:dar::kill::kharej::jangjoo:[/]

شروین;748418 نوشت:

این موضوع قبلا چند بار مطرح شده و با مخالفت شدید مدیریت مواجه شده:dar::kill::kharej::jangjoo:

:Black (14): کاش میشد حرفا رو به عمل نزدیک کرد. نمیدونم لابد یچیزی میدونن که من نمیدونم

یامهدی مددی;748414 نوشت:
سلام یچیزی بگم؟ شاید مسخره به نظر بیاد. نمیدونم. بهر حال نظرمه شاید به احتمال 1 % بدرد بخور بود. شاید ربطی هم به این تایپیک نداشته باشه. تو انجمن دخترا و پسرای مجرد و خوب زیادن که دارن از تنهایی رنج میبرن. یکی از مدیرای مرتبط هر جور که خودشون صلاح میدونن نمیشه به مدیر کل سایت بگن یه قسمت خصوصی با نظارت مستقیم خود مدیرا ایجاد بشه برای آشنایی دخترا و پسرا و ان شاالله ازدواجشون؟بنظرم اگه اشنایی اینترنتی درست باشه و همه شرع رعایت بشه و خانواده در جریان قرار بگیرند و طرفین همو خوب شناسن چه اشکالی داره؟ شاید باید یه تایپیک جدا میزدم ولی طول میکشید شاید کلا حذف میشد من هم این روزا مشغلم زیاده. دیگه به بزرگی خودتون ببخشید. البته میدونم که باید بشدت مراقب بود. اگه امکانش هست خواهش میکنم اقدام کنید. بخدا بنظرم کار خیلی خیلی بزرگیه و فکر میکنم یکی از بزرگترین مشکلات جوونا حل میشه. اگرم بنظرتون خیلی بیجا گفتم و میخواید دعوام کنن مدیرا:khandeh!:من آمادگیشو دارم. دوست دارم نظر دوستان رو بدونم.:Nishkhand:
بنظر منم کار خوبی هستش چرا که نه،ثواب داره خیلی زیاد، جا بهتر از این سایت که همه پسر و دخترا با ایمان ومومن هستن

یامهدی مددی;748414 نوشت:
سلام یچیزی بگم؟ شاید مسخره به نظر بیاد. نمیدونم. بهر حال نظرمه شاید به احتمال 1 % بدرد بخور بود. شاید ربطی هم به این تایپیک نداشته باشه. تو انجمن دخترا و پسرای مجرد و خوب زیادن که دارن از تنهایی رنج میبرن. یکی از مدیرای مرتبط هر جور که خودشون صلاح میدونن نمیشه به مدیر کل سایت بگن یه قسمت خصوصی با نظارت مستقیم خود مدیرا ایجاد بشه برای آشنایی دخترا و پسرا و ان شاالله ازدواجشون؟
بنظرم اگه اشنایی اینترنتی درست باشه و همه شرع رعایت بشه و خانواده در جریان قرار بگیرند و طرفین همو خوب شناسن چه اشکالی داره؟ شاید باید یه تایپیک جدا میزدم ولی طول میکشید شاید کلا حذف میشد من هم این روزا مشغلم زیاده. دیگه به بزرگی خودتون ببخشید. البته میدونم که باید بشدت مراقب بود. اگه امکانش هست خواهش میکنم اقدام کنید. بخدا بنظرم کار خیلی خیلی بزرگیه و فکر میکنم یکی از بزرگترین مشکلات جوونا حل میشه. اگرم بنظرتون خیلی بیجا گفتم و میخواید دعوام کنن مدیرامن آمادگیشو دارم. دوست دارم نظر دوستان رو بدونم.

:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
اینو که من قبل از شما نوشتم!
چرا پست قاپون میکنی خواهر جون؟!؟!!!
ایناهاش... اینجاست:

--ثمین--;748340 نوشت:
سلام به همه مجردهای سایت

ببخشید توی این مدت کوتاهی که توی این سایت اومدم متوجه شدم که بیشتر افرادی که اینجا هستند، مجردند و همه هم از این مسئله ناراحت!
جالبترش هم اینه که هم دخترا و هم پسرا، از سختگیری مینالن و دلشون میخواد که یه ازدواج سالم و آسان داشته باشند.

سوال من اینه:
شماها با توجه به شناختی که از نظرات هم پیدا کردید، چرا همدیگه رو انتخاب نمیکنید؟!؟
البته متوجه شدم که انگار در قالب سایت و اینا نمیشه... باشه قبول. آقا پسرهای مجرد که دنبال دختر خوب و فهمیده و آسانگیر هستید، انگار توی سایت خیلی هست هاااا، یه قرار بذارید همراه خانواده برید ببینید چی میشه! شاید خدا خواست و یه دری از رحمتش گشوده شد.

جدی میگماااااا...
واقعا برام سوال شد که چرا اینکارو نمیکنید؟!؟

خوب شماها که انگار هیچکدام سختگیر نیستید... یه بسم الله بگید و بجنبید دیگه!

--ثمین--;748450 نوشت:
:Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!::Moteajeb!:
اینو که من قبل از شما نوشتم!
چرا پست قاپون میکنی خواهر جون؟!؟!!!
ایناهاش... اینجاست:

آقا خب من نخونده بودم. چرا دعوا میکنییییی؟:geristan:

یامهدی مددی;748452 نوشت:
آقا خب من نخونده بودم. چرا دعوا میکنییییی؟

شوخی کردم ... :natars:

قول میدم بعد از این اول میخونی بعد نظر میدی!!:bale: :abroo:

باسمه تعالی
دوستان لطفا خارج از موضوع تاپیک پست نزنید، و در حول محور بحث نوع سوال، مطالب خود را قید بفرمایید
با تشکر

bahoone;748235 نوشت:
من از همه ی دوستان خواهش میکنم برای ایشون دعا کنن هر چه زودتر ازدواج کنن تا ما از دست تهمت هایی که میزنن راحت شیم
اووووووووف [emoji47] [emoji15]

جناب دکتر شما هم مطمئن باشید که با این شرایطی که دارید ان شاءالله به زودی با شخص مورد علاقتون ازدواج میکنید
و همچنین بقیه دوستان در شرف ازدواج برای همتون دعا میکنم

من نیازی به دعای کسی ندارم برای ازدواج
حالم از دختر ایرانی بهم میخوره به هیچی تعهد نداره
فقط یه زبون گزنده داره

ازدواج با این جامعه فساد و بی اعتقاد معنی نداره
آقای مهرانت تا آخر عمرتم بگردی دختر مومن و ساده زیست پیدا نمیکنی همه دخترا از مذهبی تا غیر مذهبی هدفشون از ازدواج رسیدن به پول و ثروت استثنا هم نداره به نظرم برو
سراغ دخترهای لبنانی. دخترهای این تاپیک هم فقط ادا در میارن که ما انتظار تجملات نداریم و معیارمون سالم و مذهبی بودن طرف مقابل اینا همشون دروغ میگن من سنم از شما بیشتره تجربه کردم این مسایلا بسیاری از جاهایی که پارسالا میرفتم خواستگاری بخاطر اقتصادی رد میشدم درصورتی که اون دخترها وضعشون از ما پایین تر بود 90% طلاق رو مقصرش دخترها هستند چون فقط چشم و هم چشمی مالی دارند من خودم چون حساب کردم نمیتونم از عهده مخارج تجملاتشون بر بیام قید ازدواج رو زدم دختر ایرانی فقط پول براش معنی داره همین

pzahra;750747 نوشت:
ازدواج با این جامعه فساد و بی اعتقاد معنی نداره
آقای مهرانت تا آخر عمرتم بگردی دختر مومن و ساده زیست پیدا نمیکنی همه دخترا از مذهبی تا غیر مذهبی هدفشون از ازدواج رسیدن به پول و ثروت استثنا هم نداره به نظرم برو
سراغ دخترهای لبنانی. دخترهای این تاپیک هم فقط ادا در میارن که ما انتظار تجملات نداریم و معیارمون سالم و مذهبی بودن طرف مقابل اینا همشون دروغ میگن من سنم از شما بیشتره تجربه کردم این مسایلا بسیاری از جاهایی که پارسالا میرفتم خواستگاری بخاطر اقتصادی رد میشدم درصورتی که اون دخترها وضعشون از ما پایین تر بود 90% طلاق رو مقصرش دخترها هستند چون فقط چشم و هم چشمی مالی دارند من خودم چون حساب کردم نمیتونم از عهده مخارج تجملاتشون بر بیام قید ازدواج رو زدم دختر ایرانی فقط پول براش معنی داره همین

راست میگه اقای pzahra.به حرفشون گوش کن.من قبلن فکر میکردم چرت و پرت میگه.(باعرض معذرت) ولی الان که مدت مدیدیه دارم میرم خاستگاری به همه ی حرفاشون رسیدم.و دیدم عین حقیقته.یکی از کاربراییه که در امر ازدواج پیشکسوتن:ok:
موضوع قفل شده است