شک در جنابت

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
شک در جنابت

با سلام یک سوال داشتم می خواستم بدونم خارج شدن منی در خواب را فرد احساس می کند یا امکان دارد در صبح پس از بیداری متوجه آن شود؟

با نام الله

کارشناس بحث: استاد سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

MR.T.A.M;464412 نوشت:
با سلام یک سوال داشتم می خواستم بدونم خارج شدن منی در خواب را فرد احساس می کند یا امکان دارد در صبح پس از بیداری متوجه آن شود؟

با عرض سلام و احترام و تشکر از سؤال شما

هر دو حالت ممکن است اتفاق بیفتد برای گرفتن پاسخ دقیق لطفا ضمن ذکر نام مرجع تقلیدتان ، مورد سؤال را با توضیح کافی بفرمایید .

همیشه سلامت و موفق باشید[/]

سلام

من درطول روز بدون اطلاع از این که جنب هستم نمازهایم رو خوانده ام و شب هنگام ناگهان فهمیدم که لباسم نجس بوده و دیشبش محتلم شده ام .

حالا ایا باید نمازهایی را که امروز خوانده ام تکرار کنم؟
(بنده از جناب مکارم شیرازی تقلیدمیکنم)

[="Tahoma"][="Black"]

RoEh-WeLoveGod;465497 نوشت:
سلام

من درطول روز بدون اطلاع از این که جنب هستم نمازهایم رو خوانده ام و شب هنگام ناگهان فهمیدم که لباسم نجس بوده و دیشبش محتلم شده ام .

حالا ایا باید نمازهایی را که امروز خوانده ام تکرار کنم؟
(بنده از جناب مکارم شیرازی تقلیدمیکنم)

اگر یقین دارید که در حال جنابت نماز خوانده اید لازم است نمازتان را اعاده نمایید .

همیشه موفق و پیروز باشید[/]

و یک سوال دیگه دارم خواهشا منو به لینک های دیگر ارجاع ندید چرا که انجمن رو زیرو رو کردم.میخواستم بپرسم من از روی یک سری لکه روی لباس حدس میزنم شاید دیشبش جنب شده ام . در حالی که هیچ کدام از ان سه نشانه ی معروف را ندیده ام .از طرفی در یکی از پست ها خواندم عزیزی گفته بود لکه روی لباس معیار خوبی نیست و لازم نیست انقدر وسواس به خرج دهید . الان امروز نمازهام رو خیلی معتذرانه خواندم .چرا که نمیخوام نماز ناصحیح بخوانم .ازطرفی هم به گفته ی دوستمان نمیخوام با یک لکه وسواس به خرج دهم .نظرتون چیه؟

[="Tahoma"][="Black"]

RoEh-WeLoveGod;466227 نوشت:
و یک سوال دیگه دارم خواهشا منو به لینک های دیگر ارجاع ندید چرا که انجمن رو زیرو رو کردم.میخواستم بپرسم من از روی یک سری لکه روی لباس حدس میزنم شاید دیشبش جنب شده ام . در حالی که هیچ کدام از ان سه نشانه ی معروف را ندیده ام .از طرفی در یکی از پست ها خواندم عزیزی گفته بود لکه روی لباس معیار خوبی نیست و لازم نیست انقدر وسواس به خرج دهید . الان امروز نمازهام رو خیلی معتذرانه خواندم .چرا که نمیخوام نماز ناصحیح بخوانم .ازطرفی هم به گفته ی دوستمان نمیخوام با یک لکه وسواس به خرج دهم .نظرتون چیه؟

با تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال که در منی بودن مایع یاد شده تردید وجود دارد و نشانه های منی را نیز ندارد ، محکوم به طهارت است و نیازی به غسل کردن نیست .

در پناه حضرت حق باشید[/]

سجاد;466487 نوشت:

با تشکر از سؤال شما

در فرض سؤال که در منی بودن مایع یاد شده تردید وجود دارد و نشانه های منی را نیز ندارد ، محکوم به طهارت است و نیازی به غسل کردن نیست .

در پناه حضرت حق باشید

با سلام .
در جنابت منظور از سست شدن بدن چیست؟

[="Tahoma"][="Black"]

hossein8;480788 نوشت:
با سلام .
در جنابت منظور از سست شدن بدن چیست؟

معنای سست شدن بدن این است که کل بدن حالت سابق را نداشته به نوعی دچار وارفتگی و شل شدن عضلات گردد و شخص احساس خستگی و کوفتگی در بدن کند.

همیشه سلامت باشید[/]

سلام دوست من ...
منی اگر به زور انسان بیرون بیاید گناه کبیره ای است و خدا 40 روز صدای انسان را نمیشنود.
اگر هم در زمان خواب منی میاید باید به پزشک مراجعه نمایید.
منی نجس است و باید غسل کنید.
که ریزش منی ضرر های بزرگی:
چشم ضعیف میشود-صدا کلفت میشود-عمر کوتاه میشود و ...
سوال دیگری هست در خدمتم:Gol:

اگر در حال جنابت به مسجد رفتم حکم چیست؟واگر در جنابت شک داشتم؟

[/HR] بعضی اوقات پس از دفع ادرار مایعی چسبناک شبیه به منی خارج می شود.آیا نیاز به غسل دارد؟
[/HR]تعریف منی در یکی از تایپیک ها این بود(مایعی که در هنگام برخی لذتهای دنیوی خارج می شود).آیا مایعی که در حال فکر کردن به این لذت ها هم خارج شود منی محسوب شده و نجس است؟اگر مرجع تقلید لارزم است مرجع اینجانب امام خامنه ایست.

حسن یاوری;518851 نوشت:
اگر در حال جنابت به مسجد رفتم حکم چیست؟واگر در جنابت شک داشتم؟ بعضی اوقات پس از دفع ادرار مایعی چسبناک شبیه به منی خارج می شود.آیا نیاز به غسل دارد؟تعریف منی در یکی از تایپیک ها این بود(مایعی که در هنگام برخی لذتهای دنیوی خارج می شود).آیا مایعی که در حال فکر کردن به این لذت ها هم خارج شود منی محسوب شده و نجس است؟اگر مرجع تقلید لارزم است مرجع اینجانب امام خامنه ایست.

با تشکر از سؤال شما

اگر کسی واقعا جنب باشد ، نباید در مسجد توقف نماید و این کار حرام است.

اما هر مایعی که از انسان خارج شود منی نیست یا باید یقین داشته باشد که مایع خارج شده ، منی است و یا نشانه های آن را باهم داشته باشد یعنی با شهوت و جهش خارج شده و بعد از خروج نیز بدن ، سست شود و گرنه منی محسوب نمی شود و جنابت تحقق نیافته است.

در پناه حضرت حق باشید

پی نوشت:
آیت الله خامنه ای ، اجوبه الاستفتائات س 177

با عرض سلام وخسته نباشید:یکی از محرمات بر شخص جنب توقف در مساجد میباشد.حالا 1:اگر میداند جنب است ووارد مسجد می شود کار حرامی انجام داده ومعصیت نموده وباید سریع از مسجد خارج شود. 2:اما اگرنمی دانسته داخل مسجد متوجه میشود گناهی مرتکب نشده باید از مسجد فورا خارج شود.تا یقین به جنابت پیدا نکنید غسل جنابت واجب نیست.هر مایعی که از انسان خارج شود حکم منی را ندارد.منی نشانه های دارد که در رساله های عملیه بیان شده.موفق باشید التماس دعا.

موضوع قفل شده است