مقاومت کودکم در برابر آموزش

تب‌های اولیه

12 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
مقاومت کودکم در برابر آموزش

سلام خدمت شما بزرگواران
پسری دارم 5 ساله
بخاطر وضعیت مهد کودکهای اطراف منزلمون و اینکه خودم هم خانه دار هستم نزاشتم بره مهد
کوچکترین بچه فامیل هست و بیشتر اوقات همبازیش افراد بزرگسال بودن و هستن

الان که برای پیش دبستانی اقدام کردیم خیلی در برابر آموزش مقاومت میکنه
البته این مقاومت قبلا هم بود
یه مدت چون مشکل تو گفتار داشت کلاسهای گفتار درمانی میبردم که خصوصی بود
اون زمان هم در برابر تمرینات مقاومت میکرد
پدرش اصرار داره که یکسال دیرتر بره مدرسه میگه شاید سنش هنوز مناسب مدرسه نیست
متولد مرداد 88 هست البته قابل ذکر هست که بعلت مشکلی که برای من در دوران بارداری بوجود آمد در 29 هفتگی بدنیا اومد
سوالهای من خدمت شما بزرگواران:
1- آیا این نظر همسرم درست هست و باید سال دیگه برای مدرسه اقدام کنیم؟
2-برخورد ما با مقاومتش در برابر یاد گیری باید چگونه باشه؟
الان اسمش رو کلاس قرآن نوشتم که سوره های کوچک قرآن رو با بازی و قصه و نقاشی آموزش میدن
معلمش راضی هست ولی اصلا واصلا به ما حتی اجازه سوال کردن درباره کلاسش رو هم نمیده و سریع از جواب دادن طفره میره
منم تا الان هیچ فشاری روش نیاوردم که باید حفظ بکنه برام همینکه تو اون محیط هست کافیه

با تشکر از شما

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

[=arial]با عرض سلام خدمت شما امیدوارم که نکاتی که عرض می کنم راهگشا باشد
حتما باید به روانشناسان متعهد و متخصص مراجعه نمایید
بدانید که تغییر و اصلاح رفتار به طور تدریجی صورت می گیرد لذا انتظار اثر گذاری سریع نباشید و با صبر و حوصله پیش رویدوسعی نمایید علل مقاومت کودک خود را شناسایی نمایید
و ضمن مراجعه به روانشناس نکاتی که خدمت شما عرض میکنم را رعایت نمایید
1)بر روی نقاط قوت کودک خود تکیه نمایید و از این طریق سعی نمایید که نقاط ضعف او را برطرف نمایید
2)کارهای کوچک او را تشویق نمایید و سعی نمایید نسبت به کارهای ناموفق او تغافل نمایید
3)از طریق تشویق و روحیه دادن سعی نمایید که عزت نفس او را بالا ببرید
4)کارها و مسئولیتها را از سبک به سنگین به تدریج به او واگدار کنید و در این کار سعی نمایید
-از کارها یی که خیلی علاقه دارد شروع نمایید
-از کارهایی که مدت زمان خیلی کوتاهی دارند شروع نمایید
-پس از موفقیت در هرمرحله او را تشویق نمایید به گونه ای که لذت ببرد
-در انجام کارها در ابتدا به او کمک نمایید و آرام آرام میزان کمک خود را کم نمایید
- کارها به صورت بازی انجام دهید تا از آنها لذت ببرد
5)توجه علنی به کارهای اشتباه و نقاط ضعف او ننمایید و به رخ او نکشانیدپپپپپ
6)با کودکان همجنس و همسن او را آشنا نمایید و سبب شوید که با آنها بازی کند
7)جهت گرفتن روحیه و افزایش عزت نفس می توانید تنها وتنها در ابتدا با کودکان کوپکتر بازی کند و سپس او را به به بازی با کودک همسن وادارید البته با تشویق ونه با تنبیه
8)هیچ موقع او را با کودکان دیگر مقایسه ننمایید تنها او را تشویق نمایید به تنبیه او می تواند این باشد به پارکی که او علاق دارد او را نبرید یا از استفاده با اسباب بازی محبوبش جلو گیری نمایید و...
9)به هیچ عنوان به فعالیتهای خود در مقابل کودک یادگیری کودک نگذارید چرا که ممکن است او به این وازه حساس شده باشد و به جای آن وازه مورد علاقه او را استفاده نمایید
10)نسبت به کارهایی که آنها را کامل انجام میدهد و لو کارهای سبک او را تشویق نمایید و تشویق می تواند ابراز رضایت شما از او را خوشحالی کلامی شما یا حتی مادی همچون خرید خوراکی یا اسباب بازی یا پارک مورد علاقه او باشد
12)مهارتهای مختلف انجان درست کارها و تمام نمودن انها را به او آموزش دهید
13) از سرزنش و ملامت کردن او پرهیز نمایید
14)پی گیری کارهای محوله به کودک
15)تشویق دائمی با دادن پاداشهای فوری
16)تنطیم برنامه های روزانه کودک متناسب با او و در ابتدا بیشتر لذت بخش و مورد علاقه
17)-درمان ضعف مزاجی و بیماری کودک(در صورت وجود.شاید کودک دچار کم خونی یا ...باشد)
به نظر میرسد به تاخیر انداختن پیش دبستانی او بدون برنامه ریزی و نکات ذکر شده و مراجعه به روانشناس فایده ای نداشته باشد
در پناه قران و عترت موفق باشید
یا علی

تشکر از پاسخ شما
میخواستم بدونم تست های هوش که الان در مراکز انجام میشه برای بدست آوردن ضریب هوشی لازم هست؟
والینکه وقتی در برابر بازی هم مقاومت داره پس دیگه چکار میشه کرد؟

راهنما;569794 نوشت:
)کارهای کوچک او را تشویق نمایید و سعی نمایید نسبت به کارهای ناموفق او تغافل نمایید

ما الان میتونم به جرات بگم صد در صد این کار رو انجام دادیم

روانشناسایی که باهاشون در ازتباط هست بهم پیشنهاد نروفیدبک دادن نظر شما چیه؟

با عرض سلام مجدد
از تستهای هوش جهت پی بردن به ضریب هوشی و... با نظر مشاورین و روانشناسان متعهد و متخصص استفاده نمایید چرا که برای شناسایی و در مسیر درمان راهگشا هستند
از بازیهای مورد علاقه ایشان و همچنین از دوستان و کودکان مورد علاقه ایشان استفاده نمایید
در پناه قرآن و عترت سربلند باشید

با عرض سلام مجدد
چند نکته دیگر که توسط استاد حامی نوشته شده است را اینجا قرار می دهم

بايد روي يادگيري غيرمستقيم تأكيد شود
در زماني كه ايشان جلسات گفتار درماني مي رفته احتمالا از آموزش و جلسات جدي زده شده است و اين كار را خيلي سخت مي كند
به طور كلي همه كودكان نسبت به آموزش و كلاس هاي طولاني واكنش منفي نشان مي دهند كلاس و جلسات بازي بايد جذابيت بالايي داشته باشد و مدت زمانش كوتاه كوتاه باشد مگر اين كه خودش تمايل به ادامه داشته باشد
فوق العاده فوق العاده دقت كنيد كه كودك بسيار زيرك است و متوجه مي شود كه مثلا كدام ورزش، بازي و برنامه هدفمند و براي او در نظر گرفته شده است
براي اين كه يك سال ديرتر بود بايد روان شناس كودك نظر بدهد
ولي در مدارس هم حتما بايد معلم او توجيه شود و تلاش كنيد گذشته او را برايش بگوييد تا بهتر همكاري كند(همين طور در كلاس قرآن)
تلاش كنيد از فرزندتان و همبازي هاي او عكس و فيلم تهيه كنيد تا خودش را در جمع ببيند به خصوص زماني كه كار مهمي انجام مي دهد و بانشاط است
سايت هاي آنلاين بازي و نرم افزارهايي مانند آرين مناسب است نرم افزار آرين را در نرم افزار كتاب درماني اين سايت معرفي كرده ايم
بازي ها را نيز از ساده ساده شروع كنيد وقتي بازي مي كند اصلا به او امر و نهي نكنيد و حواس خودتان را عمدا پرت كنيد طوري به ديگران نگوييد كه هواي او را داشته باشند چون او به اين رفتارها حساس شده است
معرفي يك سايت

http://koodakan.org/GAME/index.htm

موفق باشيد

سعی کنید بیشتر اسباب بازیاش آموزشی باشن که مجبور بشه با اونا بازی کنه و چیزی یاد بگیره

خب وقتی معلماش راضی هستند چ اصراری دارید بیاد برای شما توضیح بده....ماشالله غرور جوانی داره:khandeh!:

سلام.فکرکنم پارک از همه جا بیشتر کلاس آموزشی باشه :khandeh!: البته اگه اهل پارک باشه ک معمولا عشق بچه هاست. خوبیه پارک اینه ک هم یه مکان اجتماعی یه و هم از همه سن ها هستن و یه جور ب بچه یاد میده ک بتونه خودش از خودش مواظبت کنه ... موفق باشین

جزیره مجنون;573417 نوشت:
سلام.فکرکنم پارک از همه جا بیشتر کلاس آموزشی باشه البته اگه اهل پارک باشه ک معمولا عشق بچه هاست. خوبیه پارک اینه ک هم یه مکان اجتماعی یه و هم از همه سن ها هستن و یه جور ب بچه یاد میده ک بتونه خودش از خودش مواظبت کنه

تشکر ازهمه شما بزرگواران
بله درست میفرمایید فقط مشکل دیگه اینه که خیلی جونش براش عزیزه میبرمش پارک نمیره با بچه ها بازی کنه میگه کارهای خطرناک میکنن من باهاشون دوست نمیشم
زیادی هم تمیزه
خدا نکنه لباسش کثیف بشه وای وای
درصورتی که من اصلا به هیچ عنوان از نوزادیش تا الان اصلا اصلا به تمیزی بودن لباسهاش تاکید نداشتم و گفتم مهم نیست برو بازی کن میریم خونه میشوریم
کد خدا میبخشه مردم نمیبخشن

بنده پریشان;573700 نوشت:
تشکر ازهمه شما بزرگواران
بله درست میفرمایید فقط مشکل دیگه اینه که خیلی جونش براش عزیزه میبرمش پارک نمیره با بچه ها بازی کنه میگه کارهای خطرناک میکنن من باهاشون دوست نمیشم
زیادی هم تمیزه
خدا نکنه لباسش کثیف بشه وای وای
درصورتی که من اصلا به هیچ عنوان از نوزادیش تا الان اصلا اصلا به تمیزی بودن لباسهاش تاکید نداشتم و گفتم مهم نیست برو بازی کن میریم خونه میشوریم
کد خدا میبخشه مردم نمیبخشن
سلام.ممنون از شما بزرگوار واسه جواب تون.بازم ببخشید پافشاری میکنم رویه حرفم.عیبی نداره بازم همون پارک خیلی بهش کمک میکنه چون میدونه تویه جمع هس و حتی اگه اونم با کسی بازی نکنه بقیه باهاش حرف میزنن و باعث میشه بچه های هم سن خودش رو حداقل ببینه و در ضمن کنار بازیش تویه پارک شمام میتونی همون جا واسش کلاس آموزش بذاری چون اونجا بچه ها حرف گوش کن میشن :khandeh!: موفق باشین :Gol:

جزیره مجنون;573755 نوشت:
سلام.ممنون از شما بزرگوار واسه جواب تون.بازم ببخشید پافشاری میکنم رویه حرفم.عیبی نداره بازم همون پارک خیلی بهش کمک میکنه چون میدونه تویه جمع هس و حتی اگه اونم با کسی بازی نکنه بقیه باهاش حرف میزنن و باعث میشه بچه های هم سن خودش رو حداقل ببینه و در ضمن کنار بازیش تویه پارک شمام میتونی همون جا واسش کلاس آموزش بذاری چون اونجا بچه ها حرف گوش کن میشن موفق باشین

سلام
:Nishkhand::Nishkhand:چشم ممنون سعی میکنم اول خودم رو راضی کنم برم پارک :Ghamgin: با این چهره های دهشتناکی که قراره ببینم بخاطر بچم کنار میام :Ghamgin:
ممنون:Gol:

موضوع قفل شده است