جمع بندی چطور شوهرم رو به خوندن نماز و نخوردن مشروب علاقمند کنم؟

تب‌های اولیه

24 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
چطور شوهرم رو به خوندن نماز و نخوردن مشروب علاقمند کنم؟

با نام و یاد دوست

با سلام و عرض ادب

این سوال ،‌ سوال یکی از کاربران سایت هست که مایل نبودند با آیدی خودشون مطرح شود

که با توجه به اهمیت موضوع، سوال ایشان با حفظ امانت جهت پاسخگویی توسط کارشناس محترم سایت در این تاپیک درج می شود:

نقل قول:

سلام
خسته نباشید
من تازه واردم به این سایت
لطفا به من بگین چه راه هایی وجود داره ؟
من از بچگی نماز می خوندم و هیچکدوم از اعضای خانوادم هم مشروب نمی خوردن
می خوام شوهرم هم علاقمند بشه

همسر من اعتقادی به غسل نداره:Ghamgin::Ghamgin::Ghamgin:
همسرم نماز یا قران هم نمی خونه که بخوام از این طزیق بهش بگم
هر روز حموم میره و میگه همون کافیه
لطفا راهنماییم کنین
خیلی برام مهمه

با تشکر از کارشناس محترم

در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

[=arial]
با عرض سلام خدمت شما خواهر گرامی
مسئوليت شما در قبال همسرتان بسيار قابل تقدير است. اميدواريم كه خداوند پاداش نيك به شما عطا نمايد.
ايجاد تغيير و اصلاح رفتار به صورت ناگهانى بسيار دشوار است بنابراين بايد صبر و تحمل خود را افزايش دهيد تا به تدريج و آهسته آهسته رفتار او را نسبت به احکام دینی اصلاح كنيد.
رفتار شما با وى بايد به گونه‏اى باشد كه تحت تأثير اخلاق، عواطف و نحوه برخوردتان قرار گيرد به افكار و انديشه‏ هاى شما- به عنوان يك فرد نماز خوان مذهبى- علاقه‏مند شود و با نفوذ در قلب و دل او، بتوانيد تغييرى در فكر وانديشه وى ايجاد كنيد بنابراين:

1 - با تغيير فضاى دوستى و همراه نمودن دوستان مناسب در مسير زندگى ايشان وى را از طريق دوستانش به سمت خوبيها دعوت نمايد
2 - نقطه ى پذيرش و به اصطلاح رگ خواب او را بدست اورده و وى را از اين طريق به رعايت احكام دعوت نماييد
3 - با تحريك عواطف و احساسات او (نه دانش و معلومات) او را با بزرگان دين در رودر وايستى قرار دهد مثلا بگويد من از حضرت زهرا خجالت مى كشم كه فلان كار را بكنم و يا شما از پيامبر خجالت نمى كشيد و جواب خون ريخته ى امام حسين را چه مى دهيم اگر فان كنيم و...
4 - با دادن باجهاى احترامى،غذایی ، جنسى و... مقبولیت و محبوبیت خود را بالا برده و تاثرگذاری خود را بیشتر نمایید
5 - از افرادى كه بر روى او نفوذ دارند بخواهد به صورت غير مستقيم او را به خير و خوبى دعوت نمايند و حتى او را به اين سمت همراهى نمايند و تا رسيدن به نتيجه او را به حال خود رها نكنند
6 - ترتيب چند سفر زيارتى و معنوى را در زندگى فراهم نماييد تا تحت تاثير قرار گيرد
7 - محيط كارى او را بگونه اى از محركهاى غير دينى و ضد دينى پاك كنيد
8 - زمينه ى برگزارى مراسم دینى در منزل خود را فراهم و او را به اين سمت تشويق نماييد
9 - در مراسمهاى دينى كوتاه مدت با همراهى او شركت نماييد البته تمام اين امور را بتدريج و با رضايت او انجام دهيد نه از روى اجبار و اكراه و ازافراد فاميل كه نظر دينى مساعد دارند با او دوستى داشته وبسيار با او صميمى باشند و حتى او را به تنها نگذارند و همیشه همراه او باشند

ادامه دارد...

[=arial]10- شما ابتدا با عمل خود او را تشويق به نماز كنيد يعنى خودتان نمازتان را سر وقت بخوانيد و ساير احكام واجب را به همين صورت انجام دهيد و با عمل به دستورات الهى او را دعوت به كارهاى خوب و انجام وظايف شرعى كنيد.
11- اگر مشكلى براى وى ايجاد شد، با كمال خوش‏رويى به او كمك نماييد.
12- او را سرزنش و توبيخ نكنيد (به خصوص در برابر خويشان و دوستان) واز جر و بحث و مجادله با وى پرهيز كنيد.
ضمنا خود نيز با مطالعه در اين زمينه سعى كنيد آمادگى بيشترى براى مقابله با چنين افكارى در خود پديد آوريد

13- در صورت همكارى با شما ولو يك گام، ايشان را مورد تشويق قرار دهيد.
14- صفات پسنديده و نقاط مثبتى كه در ايشان هست را مد نظر قرار دهيد و همواره ايشان را به خاطر آن ويژگى هاى مثبت مورد احترام و تكريم قرار دهيد.
15- آيات يا احاديثى كه در مورد اهميت انجام واجبات و ترک محرمات است در محل كار در معرض ديد او نصب كنيد.(البته در صورتی حساسیت منفی ایجاد نکند)
16- سعى كنيد به گونه اى رفتار كنيد كه اعتماد او را به خود جلب كنيد زيرا يكى از راه هاى تأثيرگذارى روى ديگران اين است كه طرف مقابل اعتماد داشته باشد براى جلب اعتماد سعى كنيد نسبت به او صميمت، دوستى و محبت داشته باشيد و بدون قيد و شرط او را بپذيريد و به او محبت كنيد اگر رشته محبت و صميميت و همين طور علقه زوجيت بين شما محكم شود امكان تأثيرگذارى بيشتر مى شود.
17- اگر حتى يك بار هم واجبی را انجام داد و حرامی را ترک کرد سعى كنيد او را تشويق كنيد.
18- جنبه هاى مثبت ديگرى كه دارد را در نظر بگيريد و براساس آنها به زندگى مشترك خود با او گرمى ببخشيد.
19- از بحث و جدل و گفتگوهاى تند با او پرهيز كنيد.
ادامه دارد...

[=arial]براى تأثيرگذارى روى همسرتان توجه به راه كارها و رعايت نكات زير ضرورى است:
1 سعى كنيد اعتماد ايشان را نسبت به خود جلب كنيد.
2 براى جلب اعتماد ايشان رابطه عاطفى خود را با ايشان تقويت كنيد.
3 براى اين كه اين ارتباط عاطفى شكل گيرد از راهكارهاى زير استفاده كنيد:
- با او همدلى داشته باشيد يعنى او را درك كنيد و خودرا جاى او بگذاريد.
- توجه مثبت بدون شرط به او داشته باشيد يعنى توجه خودتان نسبت به او مشروط نكنيد به اين كه اگر فلان كار انجام دادى يا فلان عمل را ترك كردى من به شما توجه مى كنم.
- صميميت، دلسوزى و محبت نسبت به ايشان داشته باشيد.
4 - از جر و بحث و جدل كردن با او اجتناب كنيد.
5 - به او احترام بگذاريد و هيچ گاه شخصيت او را در مقابل ديگران تضعيف نكنيد.
6 - از مردان ديگر در مقابل او تعريف نكنيد و به او اينگونه وانمود كنيد كه تو براى من از هر كس ديگرى مهمتر، دوست داشتنى تر و محبوبتر هستى.
7 - احكام شرعى مانند حلال و حرام را رعايت كنيد بدون اين كه بخواهيد اين رفتار به رخ او بكشيد.
8 - اشتباهات گذشته او را مطرح نكنيد و بيشتر جنبه هاى مثبت شخصيت ايشان گوشزد كنيد.
9 - شرايط خانه و زندگى را به گونه اى براى او ترتيب دهيد كه محيطى آرامش بخش و دوست داشتن براى او باشد.
10 - كتاب هاى آموزنده، نوارهاى مذهبى يا سى دى هاى خوب تهيه كنيد.
11 در حق او دعا كنيد و از خداوند بخواهيد كه به او كمك كند و موجبات اصلاح و هدايت او را فراهم نمايد.
12 در مقابل رفتارهاى نامطلوب او سكوت معنادار داشته باشيد و اگر شرايطى فراهم شد به او تذكر دهيد كه اين عمل مناسب شما نيست.
13 به حرف او گوش كنيد و خواسته هاى مشروع او را به تأخير نيندازيد.
14 هنگامى كه مى خواهد از خانه خارج شود تا دم درب او را همراهى كنيد.
15 هنگام بازگشت به خانه خود را مهيا نموده به استقبال او برويد.
16 اگر مشكلى در خانه به وجود آمده در بدو ورود او مطرح نكنيد.
17 اگر ميهمانى به منزل آورد با خوبى و خوشرويى از ميهمانان او پذيرايى كنيد.
18 در انجام وظايف شرعى كوتاهى نكنيد و به موقع آن را انجام دهيد. مثلا نماز سر وقت را ترك نكنيد. قطعا اينگونه رفتار هم موجب شيرينى زندگى شما و ايجاد ارتباط عاطفى بيشتر و در نتيجه تأثيرگذارى بيشتر خواهد شد در عين حال براى تأثيرگذارى از خداوند متعال مدد بجوييد و با توسل به اهل بيت (ع) شرايط تنبه و بیدار شدن او را فراهم كنيد. انشاءالله خانواده اى رستگار و سعادتمند خواهيد شد
در پناه قرآن و عترت پیروز و موفق باشید
یا علی

درود بر دوست عزیز.
یه سوال داشتم.این شوهر شما چه جور آدمیه؟؟
منطقیه؟
بی منطقه؟
خودخواهه؟
خوش اخلاقه؟
قبلا اینجوری بوده یا الان این جوری شده؟
فرزند دارید یا ندارید؟
چند سالشه؟
معذرت میخوام این سوالا رو میکنم ولی چون یه زمانی بنده هم یه جورایی جاهل بودم و الان درست شدم. و این چیزا مهمه.شاید بتونم کمکتون کنم.

سلام
من میگم یکی از کارهایی که رو تفکر هر مردی تاثیر داره اینه که ببینه خانومش به خاطر رسیدن به یه هدف مدام با محبت تشویقش میکنه.
مثلا ناهار که میاد خونه خانوم غذای مورد علاقشو درست کرده با کلا تزئین و زحمت. تو دلشم میدونه که هدف خانوم تشویقش به انجام کارهای
عبادیه مثلا. این محبت کردن ها قلب هر مردی رو متمایل به خواست خانوم میکنه. با خودش میگه اگه خانومم با نماز خوندن من دلش گرم میشه خب چرا نخونم؟

mohamad313;563725 نوشت:
ا خودش میگه اگه خانومم با نماز خوندن من دلش گرم میشه خب چرا نخونم؟
این در صورتیه که دلش با زنش باشه و اونو دوست داشته باشه...وگرنه واسه ی ادم خودخواه هرچیم زحمت بکشی و محبت به پاش بریزی کم کم وظیفه ات میشه و اونم حالیش نمیشه

راهنما;563634 نوشت:
اگر حتى يك بار هم واجبی را انجام داد و حرامی را ترک کرد سعى كنيد او را تشويق كنيد

به نظرتون اینکار بچه بازی نیست؟آخه مگه بچه اس؟به نظرم طبیعی چلوه کنه بهتره! من خودم بدم میاد اگه کاری رو که باید انجام میدادم انجام بدم دیگری تشویقم کنه!اینجوری حس میکنم داره..خ..ر..م میکنه!:Nishkhand:

یاس...;563733 نوشت:
این در صورتیه که دلش با زنش باشه و اونو دوست داشته باشه...وگرنه واسه ی ادم خودخواه هرچیم زحمت بکشی و محبت به پاش بریزی کم کم وظیفه ات میشه و اونم حالیش نمیشه

تایید میشه.
اگه مرد زنشو دوست داشته باشه برای رضایتش هر کاری میکنه. اگرم نه که هیچی!

در قرآن به طور کلی برای اختلافات زن و شوهر یک راهکار ارائه شده است که الان آیه اش یادم نیست اما مضمون آیه این است که یک نفر از اقوام مرد که زن وشوهر هر دو او را قبول دارند و نیز یک نفر از اقوام زن که زن وشوهر هر دو او را قبول دارند را به عنوان حکم تعیین می کنند.

سلام

تصور بفرمایید بنده نماز خوان نیستم و مشروب مصرف می کنم،

وقتی می بینم همسرم به نماز اول وقت معتقده و مخصوصا در دل شب بلند میشه و گریه میکنه و نماز می خونه بنده هم متأثر میشم...

پس خانم می بایست به معتقدات اهتمام داشته و قدری صبر نماید

مترصد;563812 نوشت:
سلام

تصور بفرمایید بنده نماز خوان نیستم و مشروب مصرف می کنم،

وقتی می بینم همسرم به نماز اول وقت معتقده و مخصوصا در دل شب بلند میشه و گریه میکنه و نماز می خونه بنده هم متأثر میشم...

پس خانم می بایست به معتقدات اهتمام داشته و قدری صبر نماید

درود.
اول که حکم فایده ای نداره.
بعدشم بستگی به شوهره داره اگه بد اخلاق باشه و زن بلند شه نماز خوندن تیکه بزرگه گوش زنست[emoji109]
همانطور که گفتم باید معلوم بشه یارو چه طور آدمیه.
هر کی هستی بیا خصوصی[emoji1]
عصران;563781 نوشت:
در قرآن به طور کلی برای اختلافات زن و شوهر یک راهکار ارائه شده است که الان آیه اش یادم نیست اما مضمون آیه این است که یک نفر از اقوام مرد که زن وشوهر هر دو او را قبول دارند و نیز یک نفر از اقوام زن که زن وشوهر هر دو او را قبول دارند را به عنوان حکم تعیین می کنند.

apooolooo;563814 نوشت:
بعدشم بستگی به شوهره داره اگه بد اخلاق باشه و زن بلند شه نماز خوندن تیکه بزرگه گوش زنست

سلام
در مطلب این خانم اومده که شوهرش نماز نمی خونه، نه اینکه ضد نمازه... یعنی با نماز خوندن دیگران مخالفتی نداره...
در نتیجه اگر دیگر افراد خانواده اهتمام به واجبات به نحو احسن داشته باشن، این آقا کم کم متنبه خواهد شد...

ببخشیدا.جسارت نشه.خیلی واسه دوستان عزیز احترام قائلم
ولی این چیزای که دوستان نوشتن همش مال تو کتاباست.یکیشم به درد نمیخوره.حتما باید یه آدمی که خودش اهل عمل بوده و الان ترک کرده کمکش کنه.[emoji779]
خدا نکنه بد اخلاق باشه طرف....
با یه من عسلم نمیشه خوردش.
خدا نکنه بی منطق باشه طرف واویلا میشه.
خدا نکنه هر موقه زنش باهاش حرف میزنه اخلاقش اینجوری باشه که جواب بده:من دارم میخورم ربطی به کسی نداره یا بگه در این رابطه نمیخام حرفی بزنم.یا بگه ناراحتی میتونی بری خونه بابات....
خیلی از آدما هستن قبل ازدواج پاکن ولی بعدش میبینی طرف یا ساقیه یا ساقر...[emoji482]
تازه جالبش اینه که هیچی واسه زنش کم نمیزاره.و این باعث گیج شدن زن هستش.
میگی مشروب نخور:میگه عادتمه
میگی این همه چیزای حلال هست تو دنیا تو گیر دادی به این!میگه من که دارم تو خونه میخورم و کاری به کسی ندارم و به نظر من حلاله[emoji41]
میگی خدا ناراحت میشه ها!میگه کدوم خدا.اگه خدایی بود این همه بدبختی نداشتم.
خیلی هم زنه وسواس داشته باشه میره غلطاشو بیرون میکنه شب پاتیل میاد خونه.حالا خر بیار باقالی بار کن...

ولی اگه زن طرف آدم خدا باشه,نماز خون و متدین باشه بنده یه راهکار دارم خراب...

درود.
وقتی کسی نماز نمیخونه از نظر من یعنی ضد نمازه.
حالا یه مثال میزنم براتون:
یکی از آشناهای درجه یک بنده پدرش مشروب میزنه مرطب...
زنش چاره ای نداره و مونده پیشش.
ولی این زنه چند مدت پیش پسرشو برده بود تو یکی از این مهد قرآن ها تو یکی از مساجد شهرمون که ثبت نام بکنه که پس فردا مثل باباش نشه....
با اینکه چندین میلیون پول داده بودو سپرده بود به بچهای مهد که هوای این پسر رو داشته باشن...
یارو به زنش گفته بود اجازه نداری بفرستیش مهد,میره اونجا این آخوندا مخشو میزنن...
آخر دست هم نزاشت بره.

جهت اطلاع این شخص واسه فقرا و اهل بیت هم احترام قاعله
فک کنم این مثال خوبی بود.

"و اگر از جدایی و اختلاف میان آن دو (زن و شوهر) بیم داشته باشید.یک داور از خانواده شوهر و یک داور از خانواده زن انتخاب کنید.اگر این دو داور تصمیم به اصلاح داشته باشند خداوند به توافق آنها کمک میکند زیرا خداوند دانا و آگاه است."(نساء/35)

[="Green"]

یاس...;563735 نوشت:
به نظرتون اینکار بچه بازی نیست؟آخه مگه بچه اس؟به نظرم طبیعی چلوه کنه بهتره! من خودم بدم میاد اگه کاری رو که باید انجام میدادم انجام بدم دیگری تشویقم کنه!اینجوری حس میکنم داره..خ..ر..م میکنه!

سلام دوست عزیز
فکر میکنم منظور استاد این بود که واقعا از این کار خوشحال بشن و خوشحالیشون و بروز بدن نه این که الکی فیلم بازی کنن:Cheshmak:[/]

عصران;563781 نوشت:

سلام البته اگه زن و شوهر به هدف ازدواج که مودت و رحمت هست توجه کنن و بهش عمل کنن دیگه اختلافات منتفی هست .حتی میشه نگاه به این هدف رو راهکاری برای حل اختلاف دونست

خارج از بحث فقهی و اعتقادی ...

به طریقه مصرف کردن همسرتون دقت کنین ...

1- اگر در درون مهمونی ها مشروب مصرف میکنه ... یا اینکه ماهی یکی دو بار این کار رو میکنه ... شاید بتونی باهاش بسازی .
2- ولی اگر : همسرت داره شرطی میشه ... و با هر اتفاق بد یا خوب یا هیجان انگیز یا ناراحت کننده به سمته مشروب میره ... براش یه مدات زمان تعریف کن و اگر نتونستی تو اون مدت زمان مجبورش کنی کنار بزاره ... به نظره من ازش جدا شو ... چون زندگیت رو میبازی . چنین افرادی نمیتونن الکل رو کنار بزارن و مادام الخمر میشن ...

همکنون ژن دائم الخمر بودن کشف شده ... یعنی اگر کسی چنین ژنی در درون بدنش داشته باشه ... کافی هست یک بار مشروب مصرف کنه ... تا اینکه تا آخر عمرش الکلی بشه و مادام الخمر بشه ... پس بنابراین نوع مصرف ایشون خیلی خیلی مهم هست . اگر هم تونستین نوع مصرف ایشون رو با یک روانشناس در میون بزارین ...

موفق باشین .

الهه خشم;565093 نوشت:
باید به طریقه مصرف کردن همسرتون دقت کنین ... و اگر احساس میکنین که نمیتونین جلوش رو بگیرین ... و ایشون داره نسبت بهش معتاد میشه ...
به نظره من باید ازش جدا بشین ...
چون ترک مشروب تقریبا غیر ممکن هست ...

این هم شد مشورت آخه؟:vamonde: خانوم میخواد شوهرش ترک کنه شما میگی جدا شو؟
نه اصلا ترک مشروب غیر ممکن نیست و آنچنان اعتیادی هم نداره.

mohamad313;565095 نوشت:
این هم شد مشورت آخه؟:vamonde: خانوم میخواد شوهرش ترک کنه شما میگی جدا شو؟
نه اصلا ترک مشروب غیر ممکن نیست و آنچنان اعتیادی هم نداره.

ژن دائم الخمر بودن پیدا شده ... یه مساله کاملا علمی هست ... کسانی که شرطی میشن نسبت به مصرف الکل ... نوعی ژن در درون تنشون وجود داره که با مصرف الکل اون ژن فعال میشه ... و هیچ وقت هم نمیتونن کنار بزارن .

الهه خشم;565096 نوشت:
ژن دائم الخمر بودن پیدا شده ... یه مساله کاملا علمی هست ... کسانی که شرطی میشن نسبت به مصرف الکل ... نوعی ژن در درون تنشون وجود داره که با مصرف الکل اون ژن فعال میشه ... و هیچ وقت هم نمیتونن کنار بزارن .

بین یک خبر علمی تا یک قانون علمی فاصله ی خیلی زیادی وجود داره. بیشتر این اخبار هیچ وقت اثبات نمی شن.
اینکه یه سایتی یا یک شبکه ای میگه محققان دریافتند ، محققان دریافتند بیشترش خبر پراکنی های بی اساسه.
اصلا نمیشه بر مبنای اونها طرحی ریخت.
مطمئن باشید اعتیاد به الکل از اعتیاد به شیشه شدیدتر نیست و میشه ترکش کرد.

mohamad313;565097 نوشت:
بین یک خبر علمی تا یک قانون علمی فاصله ی خیلی زیادی وجود داره. بیشتر این اخبار هیچ وقت اثبات نمی شن.
اینکه یه سایتی یا یک شبکه ای میگه محققان دریافتند ، محققان دریافتند بیشترش خبر پراکنی های بی اساسه.
اصلا نمیشه بر مبنای اونها طرحی ریخت.
مطمئن باشید اعتیاد به الکل از اعتیاد به شیشه شدیدتر نیست و میشه ترکش کرد.

درود بر دوستان.
داعم الخمر بودن یه وهم و یه تلقین بیشتر نیست.همش حرفه.راحت میشه ترک کرد.هر کی میگه نمیشه و ژن فلان و بسانه....بنده قبول ندارم.و مزخرفی بیش نیست.کار نشد نداره.
تنها مشکل تو این تاپیک اینه که شخص مورد نظر با آیدی خودش نیومده و اصلا نظر هم نمیده که شوهرش چه جوریه.....
اگر میخواد کمکش کنیم که باید بیاد یا واسه استاد بفرسته.
یه درخواست کمک کردن و خدا حافظ شما...
موضوع قفل شده است