حق با کیست؟مناظره مذاهب اسلامی با وهابیت

تب‌های اولیه

13 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حق با کیست؟مناظره مذاهب اسلامی با وهابیت

این مناظره از کتاب حق با کیست تدوین ابوالفل بهرام پور گرفته شده است:
افراد حاضر در جلسه شامل یک نفر شیعه اثنی عشری،سه نفر وهابی واز سایر مذاهب از هرکدام یک نفر حاضر است لازم به ذکر است که نفرات 2 و3 و4راضی به ذکر نام اصلی نبودند لذا از اسم مستعار استفاده شده است.

1-علی عبدالله فکرت(شیعه اثنی عشری):
اویکی از عالمان حوزه علمیه قم است .او مقدمات ادبیات عرب وفقه واصول مقدماتی را در مشهد تحصیل وبقیه تحصیلات خود را در تفسیر وحدیث واعتقادات در قم به دست آورده است

2-ابوالاحکام بن شریح(وهابی):
او از مفتیان مکه ومدینه واز علمای بزرگ وهابی وصاحب کرسی فتوا وبیان اعتقادات اسلامی بر اساس صحیحین است او معتقد اس آنهایی که در بحث ها تحت تاثیر خود قرار می گیرند وکوتاه می آیند ویا به نفع خصم اقرار میکنند ضعیف الایمان هستند

3-سلف امیه نهروان(وهابی):
او مردی میانسال وخوش بیان است او نظریه پرداز ومبلغ وهابیت میباشد که تحصیلات خود رادر مراکز مکه ومدینه ودر مرکز ام القرا به پایان رسانده است.

4-جسیم ابو سیف غشاوه(وهابی):
او یکی از اهالی روستای نجد زادگاه محمد بن عبد الوهاب است و تحصیلات دینی دارد که بیشتر در امور قضایی است او مردی درشت اندام وگاهی تند خوست.

5-محمد عبدالوافی حجر(حنبلی):
او مدرس مراکز دینی است که از تفسیر وعلم حدیث وامور اعتقادی تحصیلاتی دارد وی مدرس علوم حدیث بوده بالاخص کارشناس دو کتاب صحیح بخاری ومسلم که آنها را تدریس میکند .

6-ابوجاثم(حنفی):
اهل پاکستان واز علمای معتبر دینی واز پیروان مذهب حنفی است که بعدا به جمع مناظره پیوسته است.

7-کاتب عثمان طه(مالکی):
او مورخ نویسنده ودارای تحصیلات دینی است وی از اهالی مصر است وبا دوست خود دکتر عبدالصمد در همایش های بین المللی درباره اسلام صاحب مقالات وخطابات است

8-دکتر عبدالصمد هاشم(شافعی):
او دارای اطلاعات فقهی وحدیثی است ودارای تحصیلات در رشته فلسفه وکلام میباشد.وی استاد چند دانشگاه از دانشگاههای کشور های اسلامی است وی در میان مسللمانان اروپا طرفداران زیادی دارد که از او ودوستش کاتب عثمان طه برای ایراد سخنرانی وپاسخ به سوالات همواره دعوت می شود.

منتظر پستهای بعدی باشید....

دوست گرامی بهتر است دست از این مناظره های خیالی بردارید. اینها همه اش دروغ است. جالب است که در این جنس به اصطلاح مناظرات طرف شیعی فقط حرف میزند و طرف سنی همه اش میگوید آری حق با شماست و ما در اشتباه بودیم!!!!!!! یا اینکه طرف سنی فقط سکوت میکند و جوابی برای مناظره ندارد. جالبتر این است که در این نوع مناظرات (مثل شبهای پیشاور و...) یک نفر شیعی با چندین نفر اهل سنت همزمان مناظره میکند و دست آخر شیعی تمام حق را اثبات میکند و سنی ها نیز فقط حرف عالم شیعی را تایید میکنند!!!!!! میخواهید سر چه کسی کلاه بگذارید. خودتان؟ یا دیگران؟ مراقب خود و دیگران باشید

iman2010;74682 نوشت:
دوست گرامی بهتر است دست از این مناظره های خیالی بردارید. اینها همه اش دروغ است. جالب است که در این جنس به اصطلاح مناظرات طرف شیعی فقط حرف میزند و طرف سنی همه اش میگوید آری حق با شماست و ما در اشتباه بودیم!!!!!!! یا اینکه طرف سنی فقط سکوت میکند و جوابی برای مناظره ندارد. جالبتر این است که در این نوع مناظرات (مثل شبهای پیشاور و...) یک نفر شیعی با چندین نفر اهل سنت همزمان مناظره میکند و دست آخر شیعی تمام حق را اثبات میکند و سنی ها نیز فقط حرف عالم شیعی را تایید میکنند!!!!!! میخواهید سر چه کسی کلاه بگذارید. خودتان؟ یا دیگران؟ مراقب خود و دیگران باشید

سلام
بهتر بود حداقل ترستان را از روشن شدن حق کتمان می کردید ضمنا خیلی زود قضاوت کرده اید در پست های آتی خواهید دید که طرف های دیگر مناظره هم صحبت میکنند

محمد;74720 نوشت:
سلام
بهتر بود حداقل ترستان را از روشن شدن حق کتمان می کردید ضمنا خیلی زود قضاوت کرده اید در پست های آتی خواهید دید که طرف های دیگر مناظره هم صحبت میکنند

ترسی در کار نیست دوست گرامی. باشه. من سعی خواهم کرد آرام آرام و هر وقت به سایت سر زدم بجای اهل سنت خیالی که در این مناظره ی خیالی ساکت هستند و جوابی ندارند جواب بدهم تا بدانید این مناظره ها خیالی است و فقط برای کلاه سر مردم گذاشتن چنین مواردی را ساخته اند!!!!

iman2010;74721 نوشت:
ترسی در کار نیست دوست گرامی. باشه. من سعی خواهم کرد آرام آرام و هر وقت به سایت سر زدم بجای اهل سنت خیالی که در این مناظره ی خیالی ساکت هستند و جوابی ندارند جواب بدهم تا بدانید این مناظره ها خیالی است و فقط برای کلاه سر مردم گذاشتن چنین مواردی را ساخته اند!!!!

سلام علیکم جمیعا

ایمان گرامی بسیار تصمیم بجائی گرفتید از شما سپاسگذارم.

اینطوری جای بحثی نمی ماند.

این بحث خیلی از مباحث را روشن خواهد کرد انشاالله تعالی

یاحق

به هر یک از صحابه اقتدا کنید هدایت یافته اید

ابوالاحکام بن شریح-وهابی
شما رافضی ها در عدالت پیامبر صلی الله علیه وآله تشکیک می کنید واین موجب خروج شما از دین وایمان می شود شما صحابه را تجزیه میکنید ومی گویید همه آنها عادل نیستند جز عده ای از آنها که عادل وقابل پیروی هستند شما این سخن را دربست قبول دار ید یا نه؟

عمر عبدالوافی حجر-حنبلی

آری عدالت کلیه صحابه از مسلمات اعتقادی ماست.که پیامبر فرمود مثل اصحابی کمثل النجوم بایهم اقتدیتم اهتدیتم.پس بدون استثنا اگر از هر یک از صحابه پیروی کنید هدایت شده اید واز هرکدام حدیثی نقل شود صحیح ومقبول است.

سلف امیه نهروان-وهابی
مشکل دینی شماها این است که در عدالت صحابه استثنا قائلید در حالی که طبق احادیث صحیح همه صحابه لازم الاتباع واطاعت هستند.

علی عبدالله فکرت –شیعه اثنی عشری
من از شما آقایان خواهش میکنم مرا راهنمایی کنید فرض کنید من همین الان مسلمان شده ام وقبلا کافر بوده ام وحالا به شرف اسلام مشرف شده ام اینک وارده بصره وکوفه شده ام میبنم دو صف از مسلمانان با شمشیر های آخته در مقابل هم ایستاده اند وآماده مقاتله هستند در مقابل یکی از صفها ام المومنین ودر صف مقابل علی ابن ابیطالب علیه السلام
اینان هر دو صحابه هستند آنهم از صحابه ردیف اول وهر کدام از این دو،علاوه بر صحابی بودن سمت دومی هم دارند عایشه ام المومنین نیز می باشد واین طرف علی علاوه بر صحابی بودن خلیفه هم میباشد حالا شما بفرمایید من پشت سر کدام از این ها بایستم تا هدایت یابم؟

سلف امیه نهروان-وهابی
این چه حرفی است که میزنی حرفی بزن که واقعیت داشته باشد.اینکه تو می گویی یک فرض است و زمان آن سپری شده است.

دکتر عبدالصمد هاشم-شافعی

جناب سلف امیه چرا بیراهه می روید ؟فرضی که علی عبدالله عنوان کرده با حقیقت فرقی ندارد او سوالی کرده وپاسخی منطقی لازم دارد من از ابوالاحکام بن شریح میخواهم که پاسخی در خور بحث علمی ارائه دهد.
ابوالاحکام بن شریح-وهابی
البته طبیعی است که این شخص باید پشت سر علی رضی الله عنه قرار گیرد زیرا عنوان خلیفه چیزی است که اطاعت او واجب است ولی در عنوان ام المومنین چنین شرطی وجود ندارد

علي عبدالله فكرت-شيعه اثني عشري
اينكه فرموديد در اينجا بايد پشت سر علي عليه السلام بايد قرار گرفت پس اقرار مي كنيد كه عدالت مطلق صحابه ويا اين حديثي كه مطرح كرديد ضعيف است وهمه اصحاب قابل پيروي نيستند حالا ما نميگوييم فاسق وگمراه هستند بلكه ميگوييم قابل پيروي نيستند.
من سوال دومي هم دارم .من تازه مسلمان از اينجا رفتم به سوي شام ديدم معاويه با لشكري در مقابل علي عليه السلام قرار گرفته است اينك بفرماييد آيا من پشت سر علي خليفه مسلمين قرار بگيرم يا معاويه؟در اينجا به قول شما معاويه صحابي است وعلي عليه السلام هم صحابي ولي خليفه نيز هست تكليف من تازه مسلمان اقتدا كردن به كداميك است؟

عمر عبدالوافي حجر-حنبلي
خوب معلوم است كه شما مكلفيد به علي رضي الله عنه اقتدا كنيد شما از اين سوال چه استفاده اي مي خواهيد بكنيد؟
علي عبدالله فكرت-شيعه اثني عشري
مي خواهم اثبات كنم كه عدالت وقابل اقتدا بودن همه صحابه ثابت نيست بلكه فقط عدول صحابه يعني عادل ها قابل اعتماد مي باشند واين حديث كه ادعا مي شود پيامبر فرموده :به هريك از صحابه من اقتدا كنيد هدايت يافته ايد –مانند كليت عدالت عموم صحابه ضعيف وخلاف واقع است.

سلف اميه نهروان-وهابي
من مي گويم بحث را رها كنيم تا بپردازيم به تفتيش عقايد علي عبدالله من به دوستان خود مي گويم ما به چه اطميناني با اين رافضي ها(علي عبدالله)صحبت كنيم در حالي كه آنها اهل تقيه ونفاق هستند آنها عقيده اصلي خود را مخفي مي كنند واز امامشان جعفر بن محمد روايت دارند كه گفته است تقيه دين من ودين آباء من است با چنين آدمي اگر حرف بزنيم ممكن است منافقانه آنچه را عقيده دارد مخفي كند ولذا بحث با او ما را به حقيقت نمي رساند.

موضوع قفل شده است