جواب رد دادن به پسر عمو

تب‌های اولیه

30 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
جواب رد دادن به پسر عمو

[="Black"][="B Nazanin+ Bold"]سلام.[/]
[="B Nazanin+ Bold"]موضوعی که مطرح میکنم مشکل دختر خاله ام هست ،نمی دونم چجور مشکلشون رو شرح بدم. دختر خاله ام بهعلت اینکه همسایه خانه ی عمو و خاله شان بودن و هم عمو و هم خاله شان پسر همسنخودشان داشتند ،دختر خاله ام از کودکی با این دو پسر بزرگ شده اند و به عبارتیمعلم پسر خاله ام هم بودند .همیشه با این دو پسر دعوا هم داشتند تا به سن 20 سالگیرسیدند با وجود لجبازی با هر دو پسر اما به پسرخاله ام علاقه پیدا کردند تا اینکهپسر خاله به خدمت مقدس رفتند و چون در شهر خودمان خدمت میکردند هر هفته تعطیلات بهخانه خاله سر میزدند و دختر خاله را ملاقات می کردند یادم نیست چه شد که به هم پیامکهم فرستادند تا در تابستان 89 پسرخاله بدون اطلاع خانواده ها به دختر خاله امابراز علاقه کرد و به نحوی خواستگاری کرد ، از این موضوع تنها ما سه نفر خبرداشتیم این رابطه تنها یک ماه بود بعد پسر خاله ام به دختر خاله ام گفت ما نمیتوانیم با هم ازدواج کنیم و هر چه دختر خاله ام اصرار که علت جدایی را بگوید پسرخاله ام نگفت و دختر خاله ام ضربه ی روحی خورد که الان افسردگی گرفته . از طرفدیگر پسر عمویشان هم خواهان دختر خاله ام بودن اما دختر خاله ام مانند دوران کودکیهنوز با ایشان لجبازی میکردند و می کنند و از ایشان متنفر بودند و هستند.پسرعمویشان در دوران خدمتشان وقتی دیدند خواستگار برای دخترخاله ام آمده با واسطهدیگری از دختر خاله ام خواستگاری کرد ،دخترخاله ام چون تمام خانواده خاله ام باپسرعمویشان موافق بودند قبول کردند اما در مدت چندین ماه اصلا هیچ برخورد محبتآمیزی با پسر عمویشان نداشتند حتی سردتر از دوران قبل از خواستگاری شاید رفتارپسرخاله این رفتار را تشدید می کرد ،از طرفی چون خانواده عمو در همسایگی خانوادهخاله بودند و رفت وآمد زیاد دارند به عبارتی حتی سرسفره هم بودن بعد از اینکه زنعموی دختر خاله ام فهمید پسرشان از دخترخاله ام خواستگاری کرده اصلا دیگر خودش ودخترش خانه خاله ام نیامدند ،اما بقیه خانواده خیلی راضی بودند.این موضوع هم باعثشد رفتار دختر خاله ام با پسرعمویشان سردتر شود و پسر عمو با دیدن این شرایط گفت من از انتخابم پشیمانم . پسرعمو یکمدت خانه خاله ام نیامد و اما بعد از مدتی باز رفت و آمد دارد به عبارتی موقعصبحانه ،ناهار ،شام حاضری میزند به چشم برادری واقعا پسر خوبی هستند کل حساب وزندگی پدرشان دست ایشان است و خیلی مودب هستند اما دخترخاله ام می گوید نه خسیساست و منطقی نیست .خانواده خاله ام به من می گویند پسرعمویشان باز تمایل به ازدواجبا دختر خاله ام را دارند اما دختر خاله ام میگوید من ازش متنفرم اما من که دوستصمیمی اش هستم می بینم که هیچ خواستگار بهتری از پسرعمویشان نداشته اند و دلشان همنمی خواهد با غریب غریب ازدواج کند .خواستگاری که چند روز پیش داشتند با توجیهات من و مادرشان ندیده رد کرد . الان قانع شده کهبا پسر عمویش ازدواج کند اما می گوید نمی توانم چگونه بپذیرمش و رفتار مادر وخواهرشان بعد از اولین خواستگاری خیلی باعث ناراحتی ام شده است .[/][="B Nazanin+ Bold"] من چجور میتوانم دختر خاله ام را راضی به اینازدواج کنم؟؟؟[/][="B Nazanin+ Bold"]ممنون که متن راخواندید و نظر می دهید.[/]
[/]

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

فاطمه;645438 نوشت:
دخترخاله ام چون تمام خانواده خاله ام باپسرعمویشان موافق بودند قبول کردند اما در مدت چندین ماه اصلا هیچ برخورد محبتآمیزی با پسر عمویشان نداشتند حتی سردتر از دوران قبل از خواستگاری شاید رفتارپسرخاله این رفتار را تشدید می کرد

فاطمه;645438 نوشت:
بعد از اینکه زنعموی دختر خاله ام فهمید پسرشان از دخترخاله ام خواستگاری کرده اصلا دیگر خودش ودخترش خانه خاله ام نیامدند ،اما بقیه خانواده خیلی راضی بودند.این موضوع هم باعثشد رفتار دختر خاله ام با پسرعمویشان سردتر شود و پسر عمو با دیدن این شرایط گفت من از انتخابم پشیمانم .

فاطمه;645438 نوشت:
.خانواده خاله ام به من می گویند پسرعمویشان باز تمایل به ازدواجبا دختر خاله ام را دارند اما دختر خاله ام میگوید من ازش متنفرم

فاطمه;645438 نوشت:
اما من که دوستصمیمی اش هستم می بینم که هیچ خواستگار بهتری از پسرعمویشان نداشته اند

فاطمه;645438 نوشت:
الان قانع شده کهبا پسر عمویش ازدواج کند اما می گوید نمی توانم چگونه بپذیرمش و رفتار مادر وخواهرشان بعد از اولین خواستگاری خیلی باعث ناراحتی ام شده است

فاطمه;645438 نوشت:
.من چجور میتوانم دختر خاله ام را راضی به اینازدواج کنم؟؟؟ممنون که متن راخواندید و نظر می دهید.

با عرض سلام و ادب خدمت شما خواهر گرامی
آنچه در ازدواج ضروری است عبارتست از:

1. شناخت کامل طرف مقابل(بر طبق عقل وعقلانیت)
  2. به دل نشستن او(احساسات)
با توجه به موارد و نکاتی که ذکر کردید
شناخت کافی ،کفویت و بهترین خواستگار در حال حاضر یک طرف قضیه می باشد و طرف دیگر نبود تنفر می باشد یکبار مهر و محبت نیست همانند کسانی که همدیگر را نمی شناسند گفته می شود کفویت بالا باشد و به دل همدیگر بنشینند کافی است اما در این مورد باید در نظر بگیرید که بنابر نوشته شما تنفر وجود دارد که به احساس بر می گردد در ازدواج باید هم به کفویت (عقلانیت) و هم به نبود تنفر(به دل نشستن)احساسات توجه کرد . لذا شما خواهر گرامی علاوه بر تاثیر گذاری از لحاظ جنبه های عقلانیت باید در احساس ایشان نیز تاثیر بگذارید نه تاثیر مقطعی که در ازدواج بسیار مضر می باشد
باید علتهای تنفر را پیدا کنید و آنها را برطرف نمایید و البته هر تنفری می تواند راهکارهای خاص خود را جهت برطرف کردن آن داشته باشد از ویژگیهای مثبت طرف مقابل بگویید و البته آنها را برجسته ننمایید و ویژگیهای منفی را نیز بازگو نمایید ولی و اهمیت آنها را از حد خود کم نکنید اگر علت تنفر پسر خاله و ابراز علاقه قبلی ایشان می باشد با صحبت کردن با دختر خاله خود و تبیین شرایط احساس او را تغییر دهید.
خلاصه باید علتهای تنفر را بر طرف نمایید
هرگز با وجود احساس تنفر پیشنهاد به ازدواج صحیح نمی باشد.
در مورد رفتار خاص زن عمو و دختر ایشان باید علت رفتار را پیدا کنید تا در مورد آن بشود قضاوت نمود و راهکار داد ولی از همه مهمتر خود پسرعمو و احساسات دختر عموی شما نسبت به ایشان می باشد
رضایت شما و اطرافیان تنها جنبه عقلانیت و کفویت قضیه می باشد و احساس امری شخصی می باشد.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یا علی

وایییییییییییی فاطمه

انقد دختر خاله پسر خاله پسر عمو زن عمو نوشتی اصلا نفهمیدم چی به چی شد :khandeh!:

بالاخره پسرخاله هه که پشیمون شده بود هنوز علتو نگفته؟ ازدواج کرده یا مجرده اونم هنوز؟

شاید به خاطر پسر عموئه کشیده کنار Fool

نفهمیدم بالاخره نسبت پسرعمو و پسرخاله با هم چی میشه

جال و حوصله اشم ندارم بشینم فک کنم:khandeh!:

راهنما;647495 نوشت:
ب
باید علتهای تنفر را پیدا کنید و آنها را برطرف نمایید و البته هر تنفری می تواند راهکارهای خاص خود را جهت برطرف کردن آن داشته باشد از ویژگیهای مثبت طرف مقابل بگویید و البته آنها را برجسته ننمایید و ویژگیهای منفی را نیز بازگو نمایید ولی و اهمیت آنها را از حد خود کم نکنید ی

سلام استاد راهنما

ببخشید یه سوالی

اگه نشه این علت های تنفرو برطرف کرد چی؟

مثلا یکی از قد کوتاه و ریزه میزه بودن و صدای نازک یه پسری بدش بیاد .... در حد انزجار ها Fool .... ینی اصلا خجالت بکشه با طرف دیده شه و کنارش راه بره

اینا برطرف شدنیه؟

[="Black"]با سلام و تشکر از پاسخ شما استاد محترم

راهنما;647495 نوشت:
باید علتهای تنفر را پیدا کنید و آنها را برطرف نمایید

تنفر که نه ،به عبارتی دوستش ندارد و مهرش به دل دختر خاله ام نمی نشیند ، اما چون این آقاپسر اقتصادی هستد نگرانی دخترخاله ام این است که در زندگی مشترک نیز زیادی اقتصادی باشند ،اما نظر بنده این است که فردی که سرمایه دیگری (پدرش) دستش است باید اقتصادی باشد (توجیه من درسته؟)[/]

[="Black"]

راهنما;647495 نوشت:
در مورد رفتار خاص زن عمو و دختر ایشان باید علت رفتار را پیدا کنید تا در مورد آن بشود قضاوت نمود

چون ایشان دوست دارند گل پسرشان با دخترخواهرشان ازدواج کند[/]

[="Black"]

Miss Chadoriii;647508 نوشت:

بالاخره پسرخاله هه که پشیمون شده بود هنوز علتو نگفته؟ ازدواج کرده یا مجرده اونم هنوز؟

شاید به خاطر پسر عموئه کشیده کنار Fool

نفهمیدم بالاخره نسبت پسرعمو و پسرخاله با هم چی میشه

نه پسرخاله بخاطر پسرعمو کنار نکشید ، از نظر من ،چون نباید وقتی یک آقا نسبت به یک خانم ابراز محبت کرد اون خانم نباید سریع محیت رو بپذیره چون گل پسرا چیزی راحت بدست بیاد رو پس میزنند ، پسرخاله هم دخترخاله ی محترم را پس زدند.

من ،دخترخاله ، پسرخاله و پسرعموی دخترخاله ام !!! دوستم متوجه شدی ؟؟؟[/]

سلام خانومی ....
ب نظرم بذار خودش تصمیم بگیره و اجباری در کار نباشه چون بحث خیلی مهمیه ... طرف اگه با اینکه از بچگی باهم بزرگ شدن مهری تویه دلش از پسرعمویه نداره مطمئن باش دیگه الانم نمیتونی مهرش رو ایجاد کنی ... کار ب خواستگارای دیگه اش ندارم ک داره یا نداره مهم اینه ک خودش از ته ته ته قلب اش باید شوهرش رو انتخاب کنه وگرنه با هرسختی تویه زندگی یا لعنت ب کسی میفرسته ک واسطه شده یا خودش زندگی شو خراب میکنه ... باهاش حرف بزن ولی اصلا نباید اصراری واسه ازدواجش باشه ... حتی میتونین بذارین یه مدت بگذره با یه بهونه ای چیزی اجازه بدین ک دختر خاله تون از فکر پسرخاله اش کامل بیاد بیرون بعد بتونه ببینه این پسرعموش ب دردش میخوره یا نه ... اگه میگه خسیسه یا یه سری عیوب رو در پسرعموش میبینه شما ساده نگیرین و اصرار کنین خب بنده خدا نمیخوادش دیگه ... مواظب باشین ک اجبار نباشه ... موفق باشین ...

[="Black"]

جزیره مجنون;647575 نوشت:
سلام خانومی ....
وگرنه با هرسختی تویه زندگی یا لعنت ب کسی میفرسته ک واسطه شده یا خودش زندگی شو خراب میکنه ...

سلام ،ممنون از پاسختون . من خودم هم همین را فکر میکنم چون الان هم که اتفاقی نیفتاده میگن ، اما چون خواستگارای خوبی ندارند این اصرار برای قبول کردن پسرعموشون وجود داره.[/]

مشکل از طرف دختر خاله ی پسرعموی پسر داییته که با پسرعمه ی دختر خاله ی خودت و پسر عموی دخترخالت اینجوری رفتار کرده!!!!

[="Black"]

mohsen1990;647584 نوشت:
مشکل از طرف دختر خاله ی پسرعموی پسر داییته که با پسرعمه ی دختر خاله ی خودت و پسر عموی دخترخالت اینجوری رفتار کرده!!!!

نظرتون فوق العاده بووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووووود[/]

فاطمه;647583 نوشت:
سلام ،ممنون از پاسختون . من خودم هم همین را فکر میکنم چون الان هم که اتفاقی نیفتاده میگن ، اما چون خواستگارای خوبی ندارند این اصرار برای قبول کردن پسرعموشون وجود داره.

سلام بزرگوار.خب الان خواستگار خوب نداره ک نداره نباید چون خواستگار نداره بدبخت اش کنین بنده خدا رو ... این اشتباه بزرگیه ک خیلی از مجردا از ترس موندن ب یکی از خواستگاراشون بعله رو میگن و از چاله تویه چاه میفتن ... ادم مجرد بمونه بهتره تا یا مطلقه باشه یا هرروز آرزوی مرگشو بکنه ... خیلی مواظب باشین ... موفق باشی ...

سلام دوستان
به نظر من اصلا ازدواج با فامیل نزدیک انجام نشه خیلی بهتره.(مشکلات ژنتیکی و عقب ماندگی بچه و...)

دکتر شاهین فرهنگ هم سخنرانیش رو گوش میکردم میگفت ازدواج با دختر خاله و پسرخاله و این جور فامیل های نزدیک نه نه نه!!
دلیل هاش رو هم گفت به بحثش رسیدیم میگم که هنوز اون جای بحث رو گوش نکردم. :ok:

لا اله الا الله;647908 نوشت:
سلام دوستان
به نظر من اصلا ازدواج با فامیل نزدیک انجام نشه خیلی بهتره.(مشکلات ژنتیکی و عقب ماندگی بچه و...)

دکتر شاهین فرهنگ هم سخنرانیش رو گوش میکردم میگفت ازدواج با دختر خاله و پسرخاله و این جور فامیل های نزدیک نه نه نه!!
دلیل هاش رو هم گفت به بحثش رسیدیم میگم که هنوز اون جای بحث رو گوش نکردم. :ok:

اينجور نظرات بيان نشه بهتره دل آدم هاي كه اينجور ازدواج كردن رو خالي نكنيد اين همه ازدواج فاميلي هم بوده نه بچه مشكل داشته نه چيزي ....

نهال;647915 نوشت:
اينجور نظرات بيان نشه بهتره دل آدم هاي كه اينجور ازدواج كردن رو خالي نكنيد اين همه ازدواج فاميلي هم بوده نه بچه مشكل داشته نه چيزي ....

جدای از این مسائل

اگه یه موقه به مشکل بخورن

یه فامیل میپاشه

دیدم که میگم Fool

جزیره مجنون;647889 نوشت:
سلام بزرگوار.خب الان خواستگار خوب نداره ک نداره نباید چون خواستگار نداره بدبخت اش کنین بنده خدا رو ... این اشتباه بزرگیه ک خیلی از مجردا از ترس موندن ب یکی از خواستگاراشون بعله رو میگن و از چاله تویه چاه میفتن ... ادم مجرد بمونه بهتره تا یا مطلقه باشه یا هرروز آرزوی مرگشو بکنه ... خیلی مواظب باشین ... موفق باشی ...

واقعا مجرد موندن بهتر ازدواج مجبوری و طلاقه؟

جزیره جان شما خودت ازدواج کردی خرتون از پل عبور کرده خیالتون راحته:khandeh!:

Miss Chadoriii;647917 نوشت:

جزیره جان شما خودت ازدواج کردی خرتون از پل عبور کرده خیالتون راحته:khandeh!:

اره مجرد بودن از ازدواج زوري خيلي بهتره ، ازدواج زوري يعني مرگ تدريجي ....

جزیره جان شما خودت ازدواج کردی خرتون از پل عبور کرده خیالتون راحته

نه عزیزم .... من درسته خرم از پل گذشته ... ولی شما ازدواج رو واسه خودت ماورایی تعریف نکنی ب همین حرفم میرسی مصداقش رو هم هزار تا دوستانی میبینم ک الان جلو چشمم دارن هر روز میمیرن و زنده میشن ...

نهال;647915 نوشت:

بله درسته خیلی ها هم هیچ مشکلی نداشتن ولی خب بالاخره بحث احتمالات در میونه و احتمال ابتلا به خیلی از بیماری ها و مشکلات در ازدواج فامیلی بیشتره(تو فامیل خودمون یه موردش هست) و قصد من این نبود که دل اون هایی که ازدواج فامیلی کردن رو خالی کنم. ایشالا خدا بهترین زندگی ها رو براشون فراهم کنه.
من خواستم به اونایی که هنوز ازدواج نکردن بگم که به این موضوع هم توجه کنن.
:Sham:

[="Black"]

لا اله الا الله;647948 نوشت:
بله درسته خیلی ها هم هیچ مشکلی نداشتن ولی خب بالاخره بحث احتمالات در میونه و احتمال ابتلا به خیلی از بیماری ها و مشکلات در ازدواج فامیلی بیشتره(تو فامیل خودمون یه موردش هست) و قصد من این نبود که دل اون هایی که ازدواج فامیلی کردن رو خالی کنم. ایشالا خدا بهترین زندگی ها رو براشون فراهم کنه.
من خواستم به اونایی که هنوز ازدواج نکردن بگم که به این موضوع هم توجه کنن.
:Sham:

سلام و تشکر از نظراتتون.
البته قبل از ازدواج آزمایش های ژنتیک انجام میشه ، همچنین یکسری آزمایشات حین بارداری معلولیت جنین را مشخص می کند، ازدواج با غریبه غریب هم ریسکه !!![/]

Miss Chadoriii;647515 نوشت:
اگه نشه این علت های تنفرو برطرف کرد چی؟

با عرض سلام
در صورتی که نشه علتهای تنفر را از بین برد توصیه به ازدواج و ازدواج کردن صحیح نمی باشد
.

Miss Chadoriii;647515 نوشت:
مثلا یکی از قد کوتاه و ریزه میزه بودن و صدای نازک یه پسری بدش بیاد .... در حد انزجار ها Fool .... ینی اصلا خجالت بکشه با طرف دیده شه و کنارش راه بره

اینا برطرف شدنیه؟

مثالها مختلف می باشند ولی بعضی علتها بخاطر آگاهی کم یا بینش غلط ما می باشد همانند کوتاه بودن قد پسر که در صورتی که آقا پسر بتواند وظایف مردانه اش را انجام دهد ازدواج اشکالی ندارد مگر آنکه دختر به خاطر جو جامعه یا حرف اطرافیان ویا...بینش خاصی داشته باشد که در این صورت باید اصلاح شود.
برخی ملاکها ملاکهای واقعی نیستند و تاثیری در اصل ازدواج ندارند ولی بخاطر آگاهی کم ما یا جو جامعه ملاک می شوند.روحیات انسان هم(همانند خجالت و..)تابع جو خاص و فرهنگ خاصی است که با آن بزرگ شده است و الا اگر این فرهنگ نبود خجالتی هم در کار نبود.
یا علی

فاطمه;647562 نوشت:
تنفر که نه ،به عبارتی دوستش ندارد و مهرش به دل دختر خاله ام نمی نشیند ، اما چون این آقاپسر اقتصادی هستد نگرانی دخترخاله ام این است که در زندگی مشترک نیز زیادی اقتصادی باشند ،اما نظر بنده این است که فردی که سرمایه دیگری (پدرش) دستش است باید اقتصادی باشد (توجیه من درسته؟)

با عرض سلام
باید علت دوست نداشتن مشخص شود اگر صرفا این است که این آقا اقتصادی(خسیس) باشد توجیه شما می تواند درست باشد و البته خرج کردن ایشان را در زمینه های دیگر مثلا گرفتن هدیه برای اطرافیان یا هنگام گردش با دوستان و نحوه هزینه کردن و... را باید ملاحظه کرد در مواردی که پول مربوط به خوش هست ببینید که چگونه هزینه می کند مخصوصا برای اشخاصی که دوستشون دارد.
اینکه آقایی سعی کند که کم خرج کند و بیشتر پس انداز کند مخصوصا در دوران مجردی تا حدی از امتیازات خوب او حساب می شود البته نباید در این کار زیاده روی کند که میتواند نشان از خساست دوران تاهل هم باشد اما این تنها یک احتمال است.

فاطمه;647563 نوشت:
چون ایشان دوست دارند گل پسرشان با دخترخواهرشان ازدواج کند

با عرض سلام
در این صورت ممکن است که در آینده با مادرشوهر و خواهرشوهرشون دچار مشکل شوند لذا باید بررسی کرد که در خواستگاری دوباره آیا آنها از نظر خود برگشته اند یا خیر؟آیا اطرافیان پسر راضی به این ازدواج هستند ؟تا وقتی که رضایت نباشد احتمال بروز مشکل در زندگی بیشتر می باشد.
و چه چیز سبب میل مجدد آقا پسر(پسرعمو)شده و ایشان به چه میزان در ازدواج با دختر خاله شما استقامت دارند و به چه میزان می تواند از همسرشون جلو مادر و خواهرشون دفاع کند؟

توصیه به ازدواج در صورت رضایت اطرافیان پسر و خود پسر و استقامت پسر در ازدواج و در مواقع لزوم دفاع پسر از همسرشون مقابل خواهر و مادر صحیح می باشد.
در پناه قرآن و عترت موفق باشید.

فاطمه;648022 نوشت:

سلام و تشکر از نظراتتون.
البته قبل از ازدواج آزمایش های ژنتیک انجام میشه ، همچنین یکسری آزمایشات حین بارداری معلولیت جنین را مشخص می کند، ازدواج با غریبه غریب هم ریسکه !!!

سلام بر شما
درسته ولی این آزمایش ها فقط ریسک ابتلا به تعداد محدودی از بیماری ها مثل سندروم دان رو بررسی میکنن و خیلی از بیماری هایی که در اثر وجود ژن مغلوب در زوجین در فرزند به وجود میان رو بررسی نمیکنن(که ریسک ابتلا فرزند به این بیماری ها در ازدواج های فامیلی خیلی بیشتره)

[="Black"]

لا اله الا الله;648459 نوشت:

درسته ولی این آزمایش ها فقط ریسک ابتلا به تعداد محدودی از بیماری ها مثل سندروم دان رو بررسی میکنن و خیلی از بیماری هایی که در اثر وجود ژن مغلوب در زوجین در فرزند به وجود میان رو بررسی نمیکنن(که ریسک ابتلا فرزند به این بیماری ها در ازدواج های فامیلی خیلی بیشتره)

اما تست مایع آمنیوتیک هم مشخص میکنه و غیره که متاسفانه در ایران انجام نمیشه !![/]

سلام ...
ازدواج فامیلی اصلا پیشنهاد نمیشه اصلا جدا از مسائل و مشکلات در بارداری و ... دخترخالتون کاملا درست فکر می کنن چون شما جای ایشون نیستید و در شرایط ایشون هم قرار نگرفتید شاید یکسری مسائل و موضوعات باشه که ایشون آگاهی بیشتری نسبت بهش دارن ... شما که توصیه تون رو کردید حق خواهریتون رو هم به جا آوردید اصرارتون برای چیه ؟؟؟ اگه نگران افسردگی ایشون هستید که با چند جلسه مشاوره حل می شه ... اگه نگران این هستید که شاید مورد مناسب تری برای
ازدواج ایشون پیش نیاد که باید بگم نمی تونید بگید اصلا نمی آد ... :ok:
موفق و پیروز باشید ...

جزیره مجنون;647575 نوشت:
سلام خانومی ....
ب نظرم بذار خودش تصمیم بگیره و اجباری در کار نباشه چون بحث خیلی مهمیه ... طرف اگه با اینکه از بچگی باهم بزرگ شدن مهری تویه دلش از پسرعمویه نداره مطمئن باش دیگه الانم نمیتونی مهرش رو ایجاد کنی ... کار ب خواستگارای دیگه اش ندارم ک داره یا نداره مهم اینه ک خودش از ته ته ته قلب اش باید شوهرش رو انتخاب کنه وگرنه با هرسختی تویه زندگی یا لعنت ب کسی میفرسته ک واسطه شده یا خودش زندگی شو خراب میکنه ... باهاش حرف بزن ولی اصلا نباید اصراری واسه ازدواجش باشه ... حتی میتونین بذارین یه مدت بگذره با یه بهونه ای چیزی اجازه بدین ک دختر خاله تون از فکر پسرخاله اش کامل بیاد بیرون بعد بتونه ببینه این پسرعموش ب دردش میخوره یا نه ... اگه میگه خسیسه یا یه سری عیوب رو در پسرعموش میبینه شما ساده نگیرین و اصرار کنین خب بنده خدا نمیخوادش دیگه ... مواظب باشین ک اجبار نباشه ... موفق باشین ...

با نظر ایشون موافقم. به عنوان راهنما نکات مثبت پسر عمو ر و بگید و لی در نتیجه بگذارید خودشون تصمیم بگیرند .
یه وقتی میایی ثواب کنی کباب میشی . در ادامه نصیحتهاتون به دختر خاله بگید بازم هر طور خودت صلاح می دونی ...

سلام .ممنون از پاسخ استاد محترم و تمام دوستان ،ممنون که راهنماییم کردید . اتفاقا حرفای شما را به دختر خاله ام گفتم و حتما به محض دیدن خانوده اش هم به آنان خواهم گفت اصلا دیگر برای ازدواج به او اصرار نکنند. بازم ممنون

جزیره جان شما خودت ازدواج کردی خرتون از پل عبور کرده خیالتون راحته

سلام
البته اگر خانم ها هم یکم سطح توقعات خودشون رو پایین بیارن می تونن خرشون رو از پل عبور بدن:khaneh:
بنظر من البته هر دو طرف باید کوتاه بیان. مخصوصاً خانواده ها. مثلاً چه لزومی داره دختر جهیزه 20 میلیونی بده؟ کلی وسیله که همشونم بی استفاده هستن و فقط جا گیری می کنن. شروع ازدواج می توانه فقط با یک یخچال و فرش و چندتا قاشق و چنگال باشه و....

ولی منم زیاد با ازدواج فامیلی موافق نیستم. ازدواج فامیلی بطور اجتناب ناپذیر، یک رقابت هم ایجاد می کنه. این می خواد پوز اونو بزنه اون یکی می خواد پوز اینو بزنه... ولی تو ازدواج غیرفامیلی کمتر این مشکلات هست

موضوع قفل شده است