حکم فروش وی پی ان و هاست

تب‌های اولیه

21 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
حکم فروش وی پی ان و هاست

سلام و عرض ادب:Gol:

من فروشنده هاست هستم!
فکر کنم بدونید هاست چیه!

حال سوال من این است . به کسی هاست بفروشم این نفر تو هاستش عکس یا فیلم م/س/ه/ج/ن بذارد !
این پول حرام است که از اون شخص میگیرم برای اجاره هاست میدهد!

سوال دوم

فروش v|p|n چی؟!؟!

می شود از تحریمات خارجی که بر روی ایران انجام می دهند از آن بگذریم !

سوال شما مثل آن کسی است که به هارون شتر اجاره داده بود

صفوان از دوستان امام کاظم (ع) است وقتی که خواست شترانش را به هارون الرشید برای سفر حج اجاره دهد امام (ع) به او فرمود آیا مایل نیستی که هارون از سفر حج بسلامت بر گردد تا اجاره شتران تو را بدهد؟ عرض کرد چرا می خواهم زنده بر گردد تا اجرت شتران را از او بگیرم امام (ع) فرمود همانقدر که راضی به زنده بودن او هستی درجرم او شرک می باشی

اگر بدانید و یقین کنید که این کار را انجام می دهد نه تنها حرام که بلکه شما هم در عمل او شریک خواهید بود
چه بسا در اینگونه موارد حتی احتمال دادن نیز فرض را واجب می کند

در مورد ت-انل اگر یقین داشته باشید که شخص استفاده بد ازش نمی کنه موردی نداره

ولی همونطور که گفتم شما دنبال این هستی که اینجا به شما بگن هیچ موردی نداره حلالا طیبا برو حالشو ببر

خیر این طور نیست بلکه نه فقط در زمینه هاست و سایر سرویسها حتی در مورد اجاره منزل و حتی اجاره وسیله نقلیه

اگر شما احتمال فساد بدی جایز نیست اجاره بدی و اگر یقین داشته باشی هم حرامه

madanchi11;97583 نوشت:
سلام و عرض ادب من فروشنده هاست هستم! فکر کنم بدونید هاست چیه! حال سوال من این است . به کسی هاست بفروشم این نفر تو هاستش عکس یا فیلم م/س/ه/ج/ن بذارد ! این پول حرام است که از اون شخص میگیرم برای اجاره هاست میدهد!

با سلام و عرض ادب خدمت جناب معدنچی گرامی

اگر هاست را برای بارگزاری مطالب خاصی که فرمودید واگذار کنید چنین معامله ای باطل و پولی که در قبال آن دریافت می شود حرام است .

اما اگر شما برای منافع حلال واگذار نمودید اما کسی که هاست را اجاره کرده از آن استفاده حرام می کند اجاره صحیح است و پول آن هم حلال است (1) مگر اینکه بدانید پولی که بابت اجاره به شما می دهد از همان کار بدست آمده است که حرام خواهد بود .

پی نوشت:
1. امام خمینی ره ، توضیح المسائل م 2187
و استفتائات حضرت امام ج 2 ص 381س114

madanchi11;97583 نوشت:
فکر کنم بدونید هاست چیه!

نمی دونم منظورتون از این جمله چیه ؟

اما ضعیف ترین کارشناس سایت وقتی هنوز اینترنت در ایران نبود از رایانه استفاده می کرد و مدیر و آنالیزور چندین پروژه کوچک و بزرگ نرم افزاری بوده است :ok:

در پناه امام زمان عجل الله فرجه الشریف باشید

madanchi11;97738 نوشت:
سوال دوم فروش v|p|n چی؟!؟! می شود از تحریمات خارجی که بر روی ایران انجام می دهند از آن بگذریم !

پاسخ پرسش اولتان را تقدیم کردم اما جواب سئوال دوم شما :

فروش وی پی ان هم مانند فروش هاست است و همان پاسخ در اینجا هم صدق می کند .

عبور از تحریمات خارجی بوسیله وی پی ان که بر علیه ایران انجام می شود جایز است . (1)

پی نوشت:
1. منابع موجود در مرکز ملی

سجاد;97753 نوشت:
اگر هاست را برای بارگزاری مطالب خاصی که فرمودید واگذار کنید چنین معامله ای باطل و پولی که در قبال آن دریافت می شود حرام است .

هاست و وی|پی|ان میفروشم نمی دونم اون فرد چطور از آن استفاده میکنه !؟

عرض سلام و خسته نباشید

ممنون از استاد سجاد گرامی :Gol:

سجاد;97814 نوشت:
عبور از تحریمات خارجی بوسیله وی پی ان که بر علیه ایران انجام می شود جایز است . (1)

اگه از وی/پی/ان استفاده کنیم واسه ورود به سایت هایی که ف/ی/لتر شدن ولی مشکلی ندارن ، اشکال داره ؟

پیشاپیش ممنون و سپاسگزارم:Gol:

madanchi11;97832 نوشت:
هاست و وی|پی|ان میفروشم نمی دونم اون فرد چطور از آن استفاده میکنه !؟

باسلام وتشكر از سوالتان
در صورتي كه شما نمي دانيد اشكالي در فروش ان ندارد
مستفاد ازرساله مراجع /م=1795

ببخشید اگر گمان کنیم از ان برای کار ها منفی استفاده کنن چی؟ حرام است پولش ؟!

madanchi11;97979 نوشت:

سلام

تا جایی که من می دونم باید از بسیاری از گمان ها دوری کنیم
چون اگر شکمان غلط باشد امکان دارد که ما به گناه تهمت ویا... آلوده شویم:Gol:

madanchi11;97979 نوشت:

جائی برای گمان نیست خیلی راحت سایت رو باز می کنید مشخص میشه

مانیتور پکتهای وی پی هم به راحتی معلوم می کنه شخص چه استفاده ای می کنه

madanchi11;97979 نوشت:

اگر واقعا براي شما معلوم نيست ، اشكالي ندارد

سوال;97962 نوشت:
اگه از وی/پی/ان استفاده کنیم واسه ورود به سایت هایی که ف/ی/لتر شدن ولی مشکلی ندارن ، اشکال داره ؟

با سلام
تابع مقررات است.

سلام.
آیا به من مربوطه که بعد از خرید اکانت مشتری تو چه سایتایی میره؟ یعنی من همش باید چک کنم یا نه تو همون قوانین سایت بنویسم رفتن به سایتهای غیر اخلاقی و غیرشرعی ممنوعه کافیه؟

theboy;201736 نوشت:
آیا به من مربوطه که بعد از خرید اکانت مشتری تو چه سایتایی میره؟ یعنی من همش باید چک کنم یا نه تو همون قوانین سایت بنویسم رفتن به سایتهای غیر اخلاقی و غیرشرعی ممنوعه کافیه؟

خواهش می کنم

در فرض سئوال تذکر قوانین و مسائل اخلاقی و شرعی در استفاده از سایت کافی است و نیازی نیست که شما دائما به سایت سر کشی کنید و مراقب رعایت قوانین باشید .

اما اگر اطمینان دارید که در مسیر نامناسب از آن استفاده می شود ، موظفید به وظیفه خود در حیطه نهی از منکر عمل کنید . (1)

موفق و سلامت باشید

پی نوشت :
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

سلام.
میخواستم بدونم خرید یک دامنه ی اینترنتی (دامین-دومین- Domain) و فروش اون (اکثر اوقات با قیمت بالاتر) مشکلی داره؟
چون تجارت دامنه الان یک تجارت پرسود در سطح جهانه...
در نظر داشته باشید خیلی اوقات فقط دامنه خریداری میشه و هیچ سایتی روش بالا نمیاد (عملاً استفاده ای نمیشه). یا اینکه فقط یک صفحه ی ارتباط با فروشنده روش می گذارند.

سپاس گزارم.

(مقلد رهبری)

xyz;201929 نوشت:
سلام. میخواستم بدونم خرید یک دامنه ی اینترنتی (دامین-دومین- Domain) و فروش اون (اکثر اوقات با قیمت بالاتر) مشکلی داره؟ چون تجارت دامنه الان یک تجارت پرسود در سطح جهانه... در نظر داشته باشید خیلی اوقات فقط دامنه خریداری میشه و هیچ سایتی روش بالا نمیاد (عملاً استفاده ای نمیشه). یا اینکه فقط یک صفحه ی ارتباط با فروشنده روش می گذارند. سپاس گزارم. (مقلد رهبری)

با عرض سلام و احترام خدمت جناب xyz گرامی و تشکر از سئوال شما

خرید و فروش دامین یا حق استفاده از فضای مجازی و به دست آوردن سود از این راه ، فی نفسه اشکال شرعی ندارد . (1)

همیشه سالم و موفق باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم

با عرض سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم که آیا فروش محصولاتی از قبیل وی پی ان، ساکس و غیره از لحاظ شرعی مشکل داره؟
باید این نکته رو هم یاد آور بشم که وی پی ان مانند یک چاقوی دو لبه عمل میکنه
هم برای ورود به سایتهای فیلتر ازش استفاده میشه
که خود سایتهای فیلتر به دودسته تقسیم میشن
غیر شرعی و شرعی
یعنی بعضیاشون از لحاظ شرعی مشکلی ندارن ولی متاسفانه فیلترن
مثل بعضی سایتهای آموزشی
و مورد استفاده دوم از وی پی ان هم
برای ورود به سایتهایی هست که آی پی ایران رو تحریم کردن

در ضمن مرجع من آیت ا... سیستانی هست

مورد دوم هم اینه که آیا میتونیم اگه سایتی در این زمینه داریم بفروشیمش؟

[="Tahoma"][="Black"]

mohammad041;300395 نوشت:
با عرض سلام و خسته نباشید میخواستم بدونم که آیا فروش محصولاتی از قبیل وی پی ان، ساکس و غیره از لحاظ شرعی مشکل داره؟ باید این نکته رو هم یاد آور بشم که وی پی ان مانند یک چاقوی دو لبه عمل میکنه هم برای ورود به سایتهای فیلتر ازش استفاده میشه که خود سایتهای فیلتر به دودسته تقسیم میشن غیر شرعی و شرعی یعنی بعضیاشون از لحاظ شرعی مشکلی ندارن ولی متاسفانه فیلترن مثل بعضی سایتهای آموزشی و مورد استفاده دوم از وی پی ان هم برای ورود به سایتهایی هست که آی پی ایران رو تحریم کردن در ضمن مرجع من آیت ا... سیستانی هست مورد دوم هم اینه که آیا میتونیم اگه سایتی در این زمینه داریم بفروشیمش؟

با عرض سلام و احترام خدمت حضرت عالی و تشکر از سئوالتان

از دفتر معظم له استفتاء کردیم فرمودند اگر مخالف با قوانین باشد استفاده از آن جایز نیست .
در همین فرض خرید و فروش هم جایز نیست مگر اینکه خریدار دیگر نتواند در مسیر مخالف قانون از آن استفاده کند.

همیشه موفق و سلامت باشید

1. استفتاء از دفتر آیت الله سیستانی در قم[/]

با سلام

در سالیان قبل داشتن خیلی چیزها جرم بوده که الان جرم نیست و چون جرم نیست ظاهرا استفاده از آنها حرام هم نیست. امروز هم بعضی موارد مثل استفاده از فیلترشکن یا ماهواره و... مراجع گفتند که چون خلاف قانون هست استفاده اش هم حرام است . من شغلم طراحی سایت هست اگر مشتری سفارش طراحی سایت فروش وی پی ان را بدهد درآمدی که از این راه به دست می آورم هم حرام است؟و اگر روزی قانون عوض شود درآمدم حلال می شود؟!!!

کارشناس بحث :سجاد

[="Tahoma"][="Black"]

mostafa272;310633 نوشت:
با سلام در سالیان قبل داشتن خیلی چیزها جرم بوده که الان جرم نیست و چون جرم نیست ظاهرا استفاده از آنها حرام هم نیست. امروز هم بعضی موارد مثل استفاده از فیلترشکن یا ماهواره و... مراجع گفتند که چون خلاف قانون هست استفاده اش هم حرام است . من شغلم طراحی سایت هست اگر مشتری سفارش طراحی سایت فروش وی پی ان را بدهد درآمدی که از این راه به دست می آورم هم حرام است؟و اگر روزی قانون عوض شود درآمدم حلال می شود؟!!! کارشناس بحث :سجاد

با عرض سلام و احترام خدمت جناب عالی وتشکر از سئوالتان

در فرض سئوال انجام کاری که بر خلاف مقررات مصوب کشور باشد جایز نیست اما حقوق و درآمد دریافتی حرام نیست .(1)

همیشه موفق و سلامت باشید

پی نوشت:
1. استفتاء از دفتر آیت الله خامنه ای در قم[/]

موضوع قفل شده است