با دختر همسن ازدواج کردن خوبه یا بد؟

تب‌های اولیه

115 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
با دختر همسن ازدواج کردن خوبه یا بد؟

سلام. با عرض خسته نباشید و تشکر از کارشناسان محترم سایت و مدیر ارجاع سوالات جناب طاهر.
همونطوری که احتمالا از تاپیک های قبلی ام یعنیhttp://www.askdin.com/thread43522.html
وhttp://www.askdin.com/thread43855.html
خوندید، من به دنبال گزینه مناسب برای ازدواج بودم.مدتها بود که میگشتم و با اون چند معیاری که داشتم{ ایمان و اعتقاد و اخلاق-چادری بودن-رعایت حرمت مخرم و نامحرم و آرایش نکردن در مقابل نامحرم-و دانشجوی پزشکی نبودن } موردی که مطابق با این معیارها باشه یا پیدا نمیشد یا اگه هم پیدا میشد و میرفتیم خواستگاری جواب منفی میدادن.این مساله باعث ناراحتی ام شده بود...
تا اینکه اخیرا دوتا از واسطه هایی که برای من دنبال مورد مناسبی بودن، دو مورد رو به خانواده ام معرفی کردن که دخترهای مذهبی و خوبی هستن و گفتن حدود یکی دو ماه دیگه بریم واسه خواستگاری و صحبت های اولیه.
سوالم اما اینجاست که هر دوی این دخترخانم ها متولد هفتاد هستن و 23 ساله و منم همینطور یعنی منم 23 سالمه.البته ماه تولدشون رو نمیدونم که بزرگتر هستن یا کوچکتر و هنوز اطلاعاتی در موردشون نداریم و هنوز هم ندیدیم شون.
آیا ازدواج کردن با این دخترخانمها با این مساله همسن بودن مشکلی ایجاد خواهد کرد؟
نظر خودم اینه که اگه دخترخانمی همه شرایط دیگه اش خوب باشه فقط سنش اختلاف سنی معمول یعنی ازنظر خودم بین 1 تا 5 سال کوچکتر از من رو نداشته باشه، مساله سن قابل چشم پوشیه.اما خوب خیلی از جاها خوندم که ازدواج با دختر همسن یا سن بالاتر مشکلات ایجاد میکنه و...
خواهشمندم لطف بفرمایید و راهنمایی کنید که من چیکار کنم؟ برم خواستگاری این افراد؟ اگر بریم خواستگاری و به توافقی برسیم ازدواج بکنم یا نه توصیه نمیشه چنین ازدواجی؟

برچسب: 

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد راهنما

با عرض سلام و ادب خدمت شما برادر گرامی
عللی که سبب می شود که ازدواج با خانم همسن توصیه نشود عبارتند از:
1 وقتى سن زن چند سالى كمتر از مرد باشد اطاعت پذيرى او از مرد به عنوان سرپرست خانواده بيشتر و راحت تر خواهد بود مضافا بر اينكه زن هميشه دوست دارد همسرش فردى، مقتدر، توانا و پناهگاه مطمئنى براى او باشد و اگر زن و مرد از نظر سنى در يك سطح باشند هيچ گاه زن چنين تصورى را از شوهرش ندارد و او را در حد خودش مى بيند اما اگر شوهر چند سالى بزرگتر باشد و از تجارب بيشترى برخوردار باشد زن احساس مى كند همسر او كسى است كه شايستگى هاى لازم را براى اداره منزل دارد و مى تواند در پناه او يك زندگى آرامش بخش داشت.
2 زن به دليل زايمان، شير دادن و... زودتر از مرد شكسته مى شود و هم سن بودن زن و شوهر باعث مى شود بعد از يك دهه زندگى و آوردن چند فرزند شادابى زن در حد شادابى و نشاط مرد نباشد و چه بسا مطلوبيت او نزد شوهر كم شود بنابراين براى پيشگيرى از مسئله كاملا طبيعى و زيستى بهتر است اين تفاوت سنى همواره بين زن و شوهر باشد تا همواره زن از نشاط كافى برخوردار باشد و مطلوبيت او نزد شوهرش كاسته نشود. ممكن است بگوييد مرد هم بايد براى همسرش مطلوبيت داشته باشد، بله اين حرف درست است اما همان طور كه در بالا متذكر شديم مردها به دليل عدم زايمان و متحمل نشدن فرزند دارى و فرزندپرورشى ديرتر از زنان دچار شكستى و چين و چروك صورت و بدن مى شوند.

لذا درصورتی که علل نباشد معلول هم نیست یعنی در صورتی که چهره خانم از سنش کمتر نشان دهد یا تجربیات و بلوغ فکری مرد بالا باشد ظاهرا این اشکالات برطرف می شود
البته در صورتی که تمام شرایط و کفویت را دارا باشد صرفا به خاطر سن توصیه بر ازدواج نکردن نمی کنند لذا شما باید شرایط خود و طرف مقابل و ویژگیهای ایشان را مد نظر قرار دهید لذا بهتر آنست به خواستگاری بروید و شرایط ایشان را ارزیابی نمایید و سپس تصمیم گیری نمایید و البته با توجه به نکاتی که در تاپیک های قبل نوشتید خیلی سختگیری ننمایید و تنها در ملاکهای اصلی خود پافشاری نمایید

این را هم بدانید سن تنها یک نشانه می باشد و برای خوشبختی و کم بودن اختلاف علل دیگری نیز موثر هستند چرا که موارد ازدواج زیادی با هم سن صورت گرفته و الان بسیار خوشبخت هستند و ازدواج های با سن کمتر صورت گرفته که الان خوشبخت نیستند و اختلافات فراوانی دارند

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یاعلی

این را هم بدانید سن تنها یک نشانه می باشد و برای خوشبختی و کم بودن اختلاف علل دیگری نیز موثر هستند چرا که موارد ازدواج زیادی با هم سن صورت گرفته و الان بسیار خوشبخت هستند و ازدواج های با سن کمتر صورت گرفته که الان خوشبخت نیستند و اختلافات فراوانی دارند

سلام جناب استاد راهنما.
ممنون از نظرات خوب تون.
من هنوز دختر رو ندیدم، اما اون جوری که مادرم دختر رو دیده میگه قیافه دختر خیلی بهتر از گزینه های قبلی که داشتم هست...ولی میگه قیافه اش کوچکتر از سن بنظر نمیاد

دوستان دیگه هم لطفا نظرات خودتون رو بگید

mehrant;604107 نوشت:

برای هر معیارتون یه امتیاز در نظر بگیرید بعد ببینید امتیازات مثبتشون (از نظر شما) بیشتره یا منفی

mehrant;604107 نوشت:
سلام جناب استاد راهنما.
ممنون از نظرات خوب تون.
من هنوز دختر رو ندیدم، اما اون جوری که مادرم دختر رو دیده میگه قیافه دختر خیلی بهتر از گزینه های قبلی که داشتم هست...ولی میگه قیافه اش کوچکتر از سن بنظر نمیاد

شما هنوز تو سنه موندید به نظرم این همه شک داری بخیال این ازدواج بشو
الان که قیافه دختره به سنش میخوره تو شکی فردا که بقول جناب راهنما دو بچه بیاره یک دهه قیافشو از نظر سنی بیشتر از شما جلو بیفته چکار میکنی
اینقدر سن و قیافه دختران برای مردان مهم است اون وقت کسانی مثل جناب رضا و جناب باء درباره فواید بی حد و اندازه کم بودن مهریه حرف میزنن
و نظر خانمها رو درباره مهریه زیاد نمی پسندن جالبه واقعا
وقتی برای ازدواج سن و قیافه دختر ملاک اصلی میشه مهریه هم باید در همون حد ملاک اصلی قرار بگیره این به اون در عدالت هم رعایت شد رفت
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
جناب مهران یه چیزی یادم رفت بگم پیامبر با زنی ازدواج کردن که پانزده سال از خودش بزرگتر بود
ولی من به شما توصیه میکنم با دختری ازدواج کن که حداقل ده سال از خودت کوچکتر باشه

من نظر خودم رو تو پست اول این تاپیک گفتم
به شخصه نظرم اینه که اگه همه چیز خوب بود سن کم یا زیاد قابل چشم پوشیه.اما اونقدر مطالب درباره معایب بیشتر بودن سن دختر خوندم یا از افراد شنیدم که به شک افتادم.
یعنی واقعا اگه با دختر همسن ازدواج کنم اینقدر بده؟ احتمال اینکه به مشکل بربخوریم در زندگی خیلی زیاده؟

لطفا اینو بدقت بخونید.

راهنما;604028 نوشت:

تا زمانی هم که دختر رو ندیدید هیچی معلوم نیست

ای خدا چی میشه شما ازدواج کنین ما از دست این تاپیکاتون خلاص شیم:khandeh!:

شوخی بود به دل نگیرید یه موقه

در مورد سن هم

همینکه ازتون بزرگتر نباشه کافیه

قبلنم گفتم ما دخترا خودمون بلدیم چیکار کنیم که یهو 10 سال جوونتر به نظر بیاییم:ok:

mehrant;604117 نوشت:
من نظر خودم رو تو پست اول این تاپیک گفتم
به شخصه نظرم اینه که اگه همه چیز خوب بود سن کم یا زیاد قابل چشم پوشیه.اما اونقدر مطالب درباره معایب بیشتر بودن سن دختر خوندم یا از افراد شنیدم که به شک افتادم.
یعنی واقعا اگه با دختر همسن ازدواج کنم اینقدر بده؟ احتمال اینکه به مشکل بربخوریم در زندگی خیلی زیاده؟

باور کنید نظری که من برای شما گفتم عالی بود به نفعته اصلا نظرم تک بود
بین ما چند جور ازدواج داریم
کسی که عاشقه عشق چشم رو کور کرده پس برای این فرد فرقی نمیکنه طرفش چطوری باشه پسندش کرده سن زیاد هم مشکل ساز نیست خوشبخت هم میشه ( البته بعضی بدبخت هم میشن که فکر میکنن هر عشقی به سرانجام میرسه )
کسی که فقط میخواد ازدواج کنه این فرد هم کافیه ظاهر شخصی رو پسند کنه فکر نمیکنم چندان فاکتورهای دیگه براش مهم باشه مثل پسرهایی که فقط میخوان ازدواج کنن این دختر نشد مهم نیست میرن سراغ یکی دیگه حتی ممکنه در هفته چندین بار برن خواستگاری پس فقط میخوان یه زن بگیرن تموم شه
اما کسی که میخواد زنش همه چی تموم باشه دنبال یه پرنسس بی عیب و نقص میگرده این افراد باید حواسشون باشه اگه یکی از ویژگی های دختر به دلشون نشینه بعدا هم به دل نمیشینه پس خودشون رو گول نزنن چون همون ویژگی نچسب میشه بهانه ایی برای هر گونه ناسازگاری
من حس میکنم شما دنبال شخصی بی عیب و نقص میگردید سن براتون خیلی مهمه این از حرف زدنت مشخصه پس از همون اول کار رو سخت نکن برو سراغ دختری که سنش رو بپسندی نه یه دختر هم سن که هنوز دختره بله نگفته نگران حوادثی هستی که خودت هم شک داری پیش بیاد یا نه

mehrant;604117 نوشت:

مهران جان اصلا به این چیزها فکر نکن ...

ان شاء الله بعد از ماه صفر با یه دید مثبت برو با ایشون صحبت کن ...

در مورد ظاهر ، ملاک ها و اصولی که براتون مهمه با هم صحبت کنید (برای جمع بندی تو ذهنت 10-20 سال بعد رو تصوّر کن نه الان .... ببین با تصویری که برای ایشون در آینده درنظر گرفتی می تونی زندگی کنی) (تصویری که برایند اخلاق، اعتقادات و ظاهر ایشون باشه :khandidani: نه اشتباه شد منظورم این تصویر بود داداش :okey:)

این گوی و این میدان ... ببینم چیکار میکنی :yes:

[=arial]سلام
بنظرمن همسن نباشه بهتره. چون ممکنه مشکلات بیشتری براتون بوجود بیاد،
در مقایسه با اینکه با یه فرد کم سن و سالتر ازدواج کنید .
همسن بودن باعث میشه طرف شما گاهی براتون مادری کنه تا همسری!
کما اینکه این موضوع برای اقایون فوق العاده مهمه. واصلا دوست نمیدارن که همسرشون چنین نقشی رو ایفا کنه.

همونطور که تو تاپیک قبلی گفتم یه جورایی هم ناامید هستم که از این دختر جواب مثبت بگیرم
مهمترین دلیلش اینکه گفتم مادرم که دختر رو دیده میگه قیافه دختر خیلی بهتر از گزینه های قبلی بود.خوب وقتی اون دخترخانم های قبلی بهم جواب رد دادن ایشون که قیافه زیباتری از قبلیها داره طبعا دنبال کسی که بهش بخوره از نظر قیافه میگرده...پس احتمال جواب منفی دادن خیلی بالاست. ..الان در نظر خودم بالای هشتاد درصد احتمال میدم جوابشون منفی باشه

mehrant;604138 نوشت:
مهمترین دلیلش اینکه گفتم مادرم که دختر رو دیده میگه قیافه دختر خیلی بهتر از گزینه های قبلی بود.خوب وقتی اون دخترخانم های قبلی بهم جواب رد دادن ایشون که قیافه زیباتری از قبلیها داره طبعا دنبال کسی که بهش بخوره از نظر قیافه میگرده...

شما فکر کردی همه آقایون خوش قیافه هستند ...

از اوجب واجبات بود من الان پیش ات بودم یه مقدار انرژی و روحیه ات رو بالا می بردم ، شما فکر میکنی دیگران خیلی خوشتیپ اند ... نه جانم ولی اینقدر خودشون رو زیر سوال نمی برند

چرا با خودت اینطوری میکنی ، الکی الکی داری حالت افسردگی و ناامیدی رو تو خودت ایجاد می کنی

اصلا یه سفر یه روزه برو کوه ، اونجا نفس کشیدن داره ، حالت عوض میشه

تا اینجا که دوستانی که نظر دادن یکی در میون نظرات شون باهم فرق داشت!
نظر بقیه چیه؟

تا اینجا که دوستانی که نظر دادن یکی در میون نظرات شون باهم فرق داشت!
نظر بقیه چیه؟

۞ ͜ ۞;604147 نوشت:
شما فکر کردی همه آقایون خوش قیافه هستند ...

از اوجب واجبات بود من الان پیش ات بودم یه مقدار انرژی و روحیه ات رو بالا می بردم ، شما فکر میکنی دیگران خیلی خوشتیپ اند ... نه جانم ولی اینقدر خودشون رو زیر سوال نمی برند

حداقلش اینکه افراد دیگه مثل من جواب منفی به علت ظاهر و قیافه شون نگرفتن...

mehrant;604224 نوشت:

ای باباااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا

پزشک مملکت ... شما باید انقدر به خاطر رشته تحصیلیت و پرستیز کاریت ... انقدر اعتماد به نفس داشته باشی که اصلا قیافه و تیپ برات مهم نباشه

والا

من ترجیح میدادم زشت بودم ... زشتاااااااااااا

ولی پزشکی میخوندم ... البته دندون پزشکی بهتره :khandeh!:

Miss Chadoriii;604225 نوشت:
زشک مملکت ... شما باید انقدر به خاطر رشته تحصیلیت و پرستیز کاریت ... انقدر اعتماد به نفس داشته باشی که اصلا قیافه و تیپ برات مهم نباشه

وقتی آدمهایی که باهاشون کار میکنیم یعنی بیماران دیدشون اینقدر به ما بد شده دیگه اعتماد به نفسی نمی مونه...
از دید خیلی از بیماران ما یه سری آدم های مرفه بی درد هستیم که فقط به فکر پول هستیم وظیفه مونه که بیمار رو درمان کنیم اگه خوب شد که وظیفه مون رو فقط انجام دادیم اگه خوب نشد کار اشتباه و غیر قانونی کردیم و باید ازمون شکایت کنن و....
فقط بیماران مسن پیرمردها و پیرزنها هستن که محبت دارن به ما...میگن مثلا درد دارن میگیم باشه برات داروی مسکن می نویسیم و بهت میدیم،میگن دستت درد نکنه، خدا خیرت بده، انشاالله خدا کمکت کنه و....

mehrant;604224 نوشت:

از کجا میدونی نگرفتند !!!!!

مهران جان ، از بنده به شما ... هیچوقت جلوی دیگران ضعف ات رو بیان نکن ... نگو نمیشه ... نگو نمیتونی ... بگو تلاش ام رو میکنم ... ظاهر ام هرچی هست خودم رو دوست دارم (حالا دیگران هرچی می خواند بگویند)

هیچ وقت کرامت و عزت نفس ات رو جلوی دیگران شکننده نکن ... فقط فقط فقط جلوی خدا و ائمه اطهار (علیه السلام) اظهار ناتوانی و عجز کن ... (این حرف ها رو دارم بلند بلند فکر میکنم ، مهران صدام میاد ...)

من علاقه ای ندارم وضعیت خودم رو بیان کنم ولی بهت بیشتر توضیح میدادم ولی نمیشه ...

mehrant;604229 نوشت:
وقتی آدمهایی که باهاشون کار میکنیم یعنی بیماران دیدشون اینقدر به ما بد شده دیگه اعتماد به نفسی نمی مونه...
از دید خیلی از بیماران ما یه سری آدم های مرفه بی درد هستیم که فقط به فکر پول هستیم وظیفه مونه که بیمار رو درمان کنیم اگه خوب شد که وظیفه مون رو فقط انجام دادیم اگه خوب نشد کار اشتباه و غیر قانونی کردیم و باید ازمون شکایت کنن و....
فقط بیماران مسن پیرمردها و پیرزنها هستن که محبت دارن به ما...میگن مثلا درد دارن میگیم باشه برات داروی مسکن می نویسیم و بهت میدیم،میگن دستت درد نکنه، خدا خیرت بده، انشاالله خدا کمکت کنه و....

از حسودیشونه برادر من

هر کسی دوس داره جای شما باشه و انقدر باهوش باشه که بتونه پزشکی بخونه اونم نه دانشگاه پولکی و آزاد ... سراسری

به عنوان یه دختر یه چیز بگم اعتماد به نفستون بره بالا؟

مطمئن باشین دختری که قراره به خاستگاریش برید

تا الان به همه دوستاش زنگ زده گفته قراره برام خاستگار بیاد طرف دکتره

به جان خودم انقدر با شما به عنوان خاستگارش پز داده و میده که حد نداره

بعد شما نشستی اینجا میگی من اعتماد به نفس ندارم من قیافه ام خوب نیس Fool

[=Times New Roman]

Miss Chadoriii;604232 نوشت:
هر کسی دوس داره جای شما باشه و انقدر باهوش باشه که بتونه پزشکی بخونه اونم نه دانشگاه پولکی و آزاد ... سراسری

اگر کسانی که بهتون متلک میندازن از آشنایان و دوستان هستن احتمالا به دلیلی سهمیتونه, وگرنه در حدی نیستن به شما حرفی بزنن...
بعد شما نشستی اینجا میگی من اعتماد به نفس ندارم من قیافه ام خوب نیس :|

من خیلی دوستام قیافشون بده (حالا شما متوسطی, اینا قیافشون بده) اما بدن سازی کردن (همونطوری که قبلا هم بهت به عنوان توصیه گفتم) تیپ خوب میزنن, طرف il ظاهرو میبینه...اما بره حموم بیاد بیرون وحشت میکنی ببینیش...برای ظاهر متوسط یا حتی بد هم راه چاره هست, اما برو پیش اهلش تا راهنماییت کنه...

mehrant;604229 نوشت:

برداشت بد ازین حرفم نکن اما دلیل داره که اینطوری فک میکنن... و واقعا هم خیلی جاها این طرز فکر دسته...
[=Times New Roman]

ولی پزشکی میخوندم ... البته دندون پزشکی بهتره

که چی بشه مثلا..؟
اگه از جنبه پز دادن میگید که در دین سالام این کار نهی شده است!
اگه فک میکنید مور نظر پسراست سخت در اشتباهید چون پسر عاقل میره سراغ کسی که بتونه جمعش کنه, پسری که هیچی نداره میره سراغ دختری که بتونه تامینش کنه...
اگر از نظر ثواب میگید که قطعا جزو پر ثواب ترین کارهاست...

سلام دوستان.ب نظر من شما هر موردی ک ملاکاتونو داشتن رو مراجعه کنین و از نظر عقلی ایشون رو مورد سنجش قرار بدین ... دیگه با این سختی ک فرمودین کیس خوب گیر آوردین جون ما واسه سن دیگه گیر ندین :Khandidan!: ...شوخی کردم ... موفق باشین

techies;604264 نوشت:
[=Times New Roman]
اگر کسانی که بهتون متلک میندازن از آشنایان و دوستان هستن احتمالا به دلیلی سهمیتونه, وگرنه در حدی نیستن به شما حرفی بزنن...

من خیلی دوستام قیافشون بده (حالا شما متوسطی, اینا قیافشون بده) اما بدن سازی کردن (همونطوری که قبلا هم بهت به عنوان توصیه گفتم) تیپ خوب میزنن, طرف il ظاهرو میبینه...اما بره حموم بیاد بیرون وحشت میکنی ببینیش...برای ظاهر متوسط یا حتی بد هم راه چاره هست, اما برو پیش اهلش تا راهنماییت کنه...

برداشت بد ازین حرفم نکن اما دلیل داره که اینطوری فک میکنن... و واقعا هم خیلی جاها این طرز فکر دسته...

که چی بشه مثلا..؟
اگه فک میکنید مور نظر پسراست سخت در اشتباهید چون پسر عاقل میره سراغ کسی که بتونه جمعش کنه, پسری که هیچی نداره میره سراغ دختری که بتونه تامینش کنه...

من الان نفهمیدم چرا پستای منو نقل قول کردین:Gig::khandeh!:

ببخشید من اینترنتم سرعتش خیلی ضعیف شده
اگه بخوام هی جمله به جمله نقل قول بگیرم گیر میکنه کامپیوترم و سرعت خود کامپیوتر هم میاد پایین
مجبورم کل متن رو نقل قول کنم
منظورت رو از (این حرف ها رو دارم بلند بلند فکر میکنم ، مهران صدام میاد ...)" متوجه نشدم. ..

از حسودیشونه برادر من

به عنوان یه دختر یه چیز بگم اعتماد به نفستون بره بالا؟

مطمئن باشین دختری که قراره به خاستگاریش برید

تا الان به همه دوستاش زنگ زده گفته قراره برام خاستگار بیاد طرف دکتره

به جان خودم انقدر با شما به عنوان خاستگارش پز داده و میده که حد نداره

بعد شما نشستی اینجا میگی من اعتماد به نفس ندارم من قیافه ام خوب نیس :|

اون دختر رو فکر نمیکنم تا آخر ماه صفر اصلا خانوادش بهش خبر داده باشن که خواستگاری داشته باشه. ..فکر کنم گذاشتن بعد از صفر بهش بگن
مادرم هم که گفتم یکبار دختر رو از نزدیک دیده بود، میگفت رفتار دختر با مادرم خیلی عادی و معمولی بود طوریکه بنظرش اومده احتمالا خبر نداره از قضیه
در مورد گزینه های قبلی اما اینجوری بنظر نمیومد که شغل من براشون مهم باشه...
مثلا اون دختر که نامزدم بود، به گفته خودش خیلی تحت تاثیر حرف دوستش قرار گرفته بود که بهش گفته بود یه وقت قبول نکنی ازدواج کنی ها..سر همون جریان آزمایشات که قبلا گفتم
البته مساله کلاس گذاشتن در یه مورد فکر کنم اتفاق افتاده باشه! دخترخانم هایی که جواب منفی دادن ممکنه به دوستان شون یا خواستگاران بعدی شون بگن من دکتر به خواستگاری ام اومده جواب منفی بهش دادم بقیه که دیگه سهله!

techies;604264 نوشت:
[=Times New Roman]

[=Times New Roman]
که چی بشه مثلا..؟

در جواب خانم "میس چادری " گفتم حرفها و عقاید رو بیشتر بیماران و همراهان شون به ما میزنن...کلا هم که از دیدشون هم دانشجوی پزشکی عمومی و دانشجوی دوزه تخصص و دانشجوی دوره فوق تخصص همه یه دانشجوی ساده هستن مثل دانشجوی رشته های دیگه ی غیر پزشکی ...
در مورد قیافه هم، بدنسازی دیگه چهره و صورت رو که عوض نمیکنه.. چین و چروکهایی که توی صورتم هست و سنم رو بالاتر نشون میده رو که از بین نمی بره

در مورد بیماری هم، هر بیماری دو سمت داره دیگه. یا خوب میشه یا بدتر میشه. اینطور نیست که هر بیماری که خوب نشد علتش اینه که پزشک کم کاری کرده و باید ازش شکایت کرد و دیه گرفت و ...

منتظر خوندن نظرات کاربران دیگه هم هستم هنوز ...

هر کی یه سرنوشتی داره، تا زمانش هم نرسه جور نمیشه. به خدا دو طرف زیبای عالم باشن ولی یکیشون اخلاق نداشته باشه، چنان برای هم زشت جلوه میکنن،همیشه از خدا بخواهیم همسری نصیبمون بشه که اول زیبایی باطن داشته باشه بعد زیبایی ظاهر

متاسفانه خیلی از ماها فقط داریم با زیبایی و پول و مدرک طرف مقابل ازدواج میکنیم، بعد که میریم زیر یک سقف میفهمیم چه اشتباهی کردیم.
مطمعنا بعضی از هنرپیشه های سینما رو دیدین که حتی به گفته خودشون چهرشون خیلی زشته، ولی ببینید تو اوج اعتماد به نفسن و دارن با همون قیافشون درآمد کسب میکنن.

الان تو ناخودآگاه شما ثبت شده که شما قیافتون خوب نیست، در صورتی که الکی به خودتون تلقین کردین!!!!!!!

شما باید این افکار پوچ رو کنار بذارید، همیشه از جمله های + استفاده کنید، به خودتون و دیگران عشق بورزید، هر روز خودتونو تو آینه نگاه کنید و به خودتون سلام کنید و از خدا به خاطر سلامتی که به شما ارزانی داشته سپاسگذاری کنید. به خودتونو و دیگران عشق بورزید، قدر لحظه های کنار پدر و مادر و خانواده بودن رو بدونید(که دیگه تکرار نمیشه)، هیچ وقت به نداشته ها فکر نکنید و خیلی موارد دیگه......................

شاید اون خانمی که به خاطر قیافه، شما رو رد کرده لیاقت شما رو نداشته... ممکنه اون با یه هنرپیشه هالیوود ازدواج کنه:Khandidan!: ولی بعد که وارد زندگی شد میفهه که معیارش برای زندگی چقدر اشتباه بوده و راه برگشتی نداره.

الان که دیگه این متن رو خوندی میدونم کلی اعتمادبه نفست رفته بالا ، ولی یک دفعه جو گیر نشی بری خواستگاری ملکه الیزابت:Khandidan!:( شوخی کردم)

انشاالله همسر دلخواهت رو پیدا کنی و همیشه خوشبخت باشی

Miss Chadoriii;604309 نوشت:
من الان نفهمیدم چرا پستای منو نقل قول کردین

چون تنبلم!!!

mehrant;604476 نوشت:
در جواب خانم "میس چادری " گفتم حرفها و عقاید رو بیشتر بیماران و همراهان شون به ما میزنن...کلا هم که از دیدشون هم دانشجوی پزشکی عمومی و دانشجوی دوزه تخصص و دانشجوی دوره فوق تخصص همه یه دانشجوی ساده هستن مثل دانشجوی رشته های دیگه ی غیر پزشکی ...

اینجوریشو دیگه ندیده بودیم...

mehrant;604476 نوشت:
در مورد قیافه هم، بدنسازی دیگه چهره و صورت رو که عوض نمیکنه.. چین و چروکهایی که توی صورتم هست و سنم رو بالاتر نشون میده رو که از بین نمی بره

باور کن وزنتو زیاد میکنه باعث میشه پوست صورتت کشیده شه, صورتت خوشگل تر شه...خیلی تاثیر میذاره...حالا تو هی بهونه بیار بدنسازی نکن...بعدا پشیمون میشی...الان ما یکی از خواستگارای خواهرمو چون لاغر بود اصلا نذاشتیم بیان خواستگاری...خیلی دخترا ظاهر جزو معیارای اصلیشونه...

mehrant;604476 نوشت:
در مورد بیماری هم، هر بیماری دو سمت داره دیگه. یا خوب میشه یا بدتر میشه. اینطور نیست که هر بیماری که خوب نشد علتش اینه که پزشک کم کاری کرده و باید ازش شکایت کرد و دیه گرفت و ...

همینطوری که دیه نمیگیرن...اگر پزشک سواد نداشتو جون طرفو به خطر انداخت اون موقع معلومه که باید ازش شکایت شه...مگه جون مردم بازیچس..؟

ولی پزشکی میخوندم ... البته دندون پزشکی بهتره

وااااا:Moteajeb!:

خب اون آقا شکلش خیلی مهم نیست شغلش مهمتره، ولی تو چرا اینو می خوای؟ خدایا همه رو شفا بده:Doaa:

:khandeh!:

techies;604541 نوشت:
چون تنبلم!!!

اینجوریشو دیگه ندیده بودیم...

باور کن وزنتو زیاد میکنه باعث میشه پوست صورتت کشیده شه, صورتت خوشگل تر شه...خیلی تاثیر میذاره...حالا تو هی بهونه بیار بدنسازی نکن...بعدا پشیمون میشی...الان ما یکی از خواستگارای خواهرمو چون لاغر بود اصلا نذاشتیم بیان خواستگاری...خیلی دخترا ظاهر جزو معیارای اصلیشونه...

همینطوری که دیه نمیگیرن...اگر پزشک سواد نداشتو جون طرفو به خطر انداخت اون موقع معلومه که باید ازش شکایت شه...مگه جون مردم بازیچس..؟

ولی وجود داره...دید مردم حداقل تو شهر ما که خیلی بده نسبت به رده های مختلف دانشجویان پزشکی که گفتم. .میان میگن تو یه دانشجوی معمولی بیش نیستی! به یه دانشجوی دوره تخصص یا اصطلاحش رزیدنت یه بار اینو گفتن، کسیکه 7سال پزشکی عمومی خونده و دوسال طرح رفته و دوسال از دوره تخصص هم میگذره یه دانشجوی ساده است از نظرشون!
کافیه بفهمن مریضی که میره اتاق عمل رو رزیدنتها عمل میکنن و استاد نظارت میکنه و بالای سرشون وایمیسه...میگن نه ما مگه جون مریض رو از سر راه آوردیم بدیمش دست یه دانشجو! !! ما هم که اگر بفمن دانشجوی پزشکی عمومی هستیم فورا میگن مگه مریض ما موش آزمایشگاهیه که شما بخواین روش آزمایش کنین تا یاد بگیرین؟
در حالیکه ما هیچ کاری رو بدون اجازه رزیدنتها و اساتید مون حق نداریم انجام بدیم...همه مریضهای بستری هم هر روز استاد میبینه و به ما دستور میده یه سری کارا رو براشون انجام بدیم مثلا یه دارو رو بذاریم یا یه تست تشخیصی رو انجام بدیم یا آزمایشی رو بفرستیم...همون اساتیدی که خود مردم اونقدر قبولشون دارن که درمانگاهشون اگه کسی بخواد نوبت بگیره زودتر از شش ماه نوبت گیرش نمیاد..

این حالا بخثش جدا بود و اگه خواستید در موردش صحبت بیشتری بشه توی همون تاپیک "چرا دید جامعه نسبت به پزشک اینطوریه؟" بیاین
قصور پزشکی تعریف داره:انجام کاری که نباید انجام میشده/یا انجام ندادن کاری که باید انجام مبشده
نه اینکه درمان درست، یعتی همون کاری که باید انجام میشده رو انجام بده، ولی چون مریض بدلیل شرایط بد بیماری خودش خوب نشده، از پزشک شکایت بشه...
نه مثل همین هفته پیش اتفاق بیفته که بیمار بدحالی رو تو بخش داشتیم، درخواست کردیم که به آی سی یو منتقل بشه ولی تخت خالی در آی سی یو نبود، من اسم اون پزشکی که مسول آی سی یو بود رو در پرونده مریض نوشتم و مهر و امضا کردم و تاریخ زدم که برای انتقال مریض با دکتر فلانی تماس گرفته شد اما تخت خالی موجود نبود.. و برای همراهان مریض هم کاملا توضیح دادم...اونوقت چند روز بعد رفتن شکایت کردن ازمون که هرچی گفتیم ببریدش آی سی یو دکترا گوش نکردن الکی گفتن تخت خالی نداریم

خدایا دوست دارم;604533 نوشت:
هر کی یه سرنوشتی داره، تا زمانش هم نرسه جور نمیشه. به خدا دو طرف زیبای عالم باشن ولی یکیشون اخلاق نداشته باشه، چنان برای هم زشت جلوه میکنن،همیشه از خدا بخواهیم همسری نصیبمون بشه که اول زیبایی باطن داشته باشه بعد زیبایی ظاهر

متاسفانه خیلی از ماها فقط داریم با زیبایی و پول و مدرک طرف مقابل ازدواج میکنیم، بعد که میریم زیر یک سقف میفهمیم چه اشتباهی کردیم.
مطمعنا بعضی از هنرپیشه های سینما رو دیدین که حتی به گفته خودشون چهرشون خیلی زشته، ولی ببینید تو اوج اعتماد به نفسن و دارن با همون قیافشون درآمد کسب میکنن.

الان تو ناخودآگاه شما ثبت شده که شما قیافتون خوب نیست، در صورتی که الکی به خودتون تلقین کردین!!!!!!!

شما باید این افکار پوچ رو کنار بذارید، همیشه از جمله های + استفاده کنید، به خودتون و دیگران عشق بورزید، هر روز خودتونو تو آینه نگاه کنید و به خودتون سلام کنید و از خدا به خاطر سلامتی که به شما ارزانی داشته سپاسگذاری کنید. به خودتونو و دیگران عشق بورزید، قدر لحظه های کنار پدر و مادر و خانواده بودن رو بدونید(که دیگه تکرار نمیشه)، هیچ وقت به نداشته ها فکر نکنید و خیلی موارد دیگه......................

شاید اون خانمی که به خاطر قیافه، شما رو رد کرده لیاقت شما رو نداشته... ممکنه اون با یه هنرپیشه هالیوود ازدواج کنه:Khandidan!: ولی بعد که وارد زندگی شد میفهه که معیارش برای زندگی چقدر اشتباه بوده و راه برگشتی نداره.

الان که دیگه این متن رو خوندی میدونم کلی اعتمادبه نفست رفته بالا ، ولی یک دفعه جو گیر نشی بری خواستگاری ملکه الیزابت:Khandidan!:( شوخی کردم)

انشاالله همسر دلخواهت رو پیدا کنی و همیشه خوشبخت باشی

حرفهای برادر خوبمون من هم تایید میکنم.

و در ادامه میخواستم بگم:
دختری که همسن باشه هیچ اشکالی برای ازدواج نداره.اینه دختر کوچکتر باشه فقط یه ویژگی مثبت دیگه،مثل، زیبایی در صورت میتونه باشه.و به نظر من اینقدر مهم نیست که به خاطرش مشکلی پیش بیاد.البته در جوامع امروزی بالا بودن سن دختر از همان بدو ازدواج میتواند مشکل آفرین باشد.
ویژگی های اصلی ازدواج:اخلاق،تقوا و احترام دختر در خانواده اش می باشد.

و خیلی ملاک های مهم و اصلی دیگری در ازدواج وجود دارد که باید از ملاک های اصلی هر شخصی متناسب با خودش در زندگیی در قالب دنیا قرار بگیرد.
که همسن بودن از این ملاک ها نمیتواند باشد.

هیچ وقت فراموش نکنید که خداوند هم وقتی خواست انسان را بر روی زمین بیاورد در یک قالب با ویژگی هایی متناسب با دنیا قرار داد و انسان هرچقدر هم که روح و معنویت بالایی داشته باشد در دنیا خارج از این قالب نمیتواند قرار بگیرد.
ازدواج و شرایط آن هم در این دنیا حتی با وجود تقوا و موارد مهم اعتقادی،مستثنای از این موضوع نیست.

و هرکسی باید متناسب با قالب خودش و نیازهای خارج از افراطی گری و هم وزن خود او، در انتخاب همسر در دنیا دقت داشته باشد که این خود از آزمون های بزرگ الهی است که پاداش دنیوی و اخروی فراوانی را به همراه دارد.

هم سن بودن عیب نیست و دختری که کوچکتر از همسرش باشد فقط دارای یک ویژگی بسیار کوچک است. و همچنین حساس بودن در این موضوع که همسن بودن عیب است فقط میتواند یک افراطی گری باشد.

از حربه های شیطان غافل نباش.

the;604561 نوشت:
حرفهای برادر خوبمون من هم تایید میکنم.

و در ادامه میخواستم بگم:
دختری که همسن باشه هیچ اشکالی برای ازدواج نداره.اینه دختر کوچکتر باشه فقط یه ویژگی مثبت دیگه،مثل، زیبایی در صورت میتونه باشه.و به نظر من اینقدر مهم نیست که به خاطرش مشکلی پیش بیاد.البته در جوامع امروزی بالا بودن سن دختر از همان بدو ازدواج میتواند مشکل آفرین باشد.
ویژگی های اصلی ازدواج:اخلاق،تقوا و احترام دختر در خانواده اش می باشد.

و خیلی ملاک های مهم و اصلی دیگری در ازدواج وجود دارد که باید از ملاک های اصلی هر شخصی متناسب با خودش در زندگیی در قالب دنیا قرار بگیرد.
که همسن بودن از این ملاک ها نمیتواند باشد.

هیچ وقت فراموش نکنید که خداوند هم وقتی خواست انسان را بر روی زمین بیاورد در یک قالب با ویژگی هایی متناسب با دنیا قرار داد و انسان هرچقدر هم که روح و معنویت بالایی داشته باشد در دنیا خارج از این قالب نمیتواند قرار بگیرد.
ازدواج و شرایط آن هم در این دنیا حتی با وجود تقوا و موارد مهم اعتقادی،مستثنای از این موضوع نیست.

و هرکسی باید متناسب با قالب خودش و نیازهای خارج از افراطی گری و هم وزن خود او، در انتخاب همسر در دنیا دقت داشته باشد که این خود از آزمون های بزرگ الهی است که پاداش دنیوی و اخروی فراوانی را به همراه دارد.

هم سن بودن عیب نیست و دختری که کوچکتر از همسرش باشد فقط دارای یک ویژگی بسیار کوچک است. و همچنین حساس بودن در این موضوع که همسن بودن عیب است فقط میتواند یک افراطی گری باشد.

از حربه های شیطان غافل نباش.

ممنون از حرفاتون.
اما یه سوال از شما و دوستان دیگه:
من گفتم همسن هستیم و هر دو 23 ساله.اما ماه تولد دختر رو نمیدونم...اگه فرضا من متولد بهمن باشم و دختر متولد اردیبهشت مثلا، که چندماهی از من بزرگتر میشه، بازم قضیه همینطوره یعنی ملاکها و معیارهای دیگه مهمترن تا سن، و یا نه در چنین صورتی اهمیت سن بیشتره؟:Gig:

دوستان جواب سوال آخری که تو پست بالایی مطرح کردم هم میدید؟

mehrant;604573 نوشت:
اما یه سوال از شما و دوستان دیگه:
من گفتم همسن هستیم و هر دو 23 ساله.اما ماه تولد دختر رو نمیدونم...اگه فرضا من متولد بهمن باشم و دختر متولد اردیبهشت مثلا، که چندماهی از من بزرگتر میشه، بازم قضیه همینطوره یعنی ملاکها و معیارهای دیگه مهمترن تا سن، و یا نه در چنین صورتی اهمیت سن بیشتره؟

با عرض سلام و ادب
جواب این سوال شما همان است که قبلا عرض کرده بودم
اما در ادامه پاسخ قبلی خودم موردی را یاداوری میکنم حد متعادلی از زیبایی مورد قبول است ولی چرا باید زیبایی اینقدر بیش از حد مهم باشد آیا بخاطر نگاههای حرام است یا بخاطر آرایشهای نامحرمان در خیابانها و مجالس است یا به خاطر تبلیغات فرهنگی مستقیم و غیر مستقیم غرب یا بخاطر تلقین خودمان بخاطر چه؟
اگر جامعه و جوانان ما اینگونه پیش بروند دیگه چه چیزی می خواهد حس زیبایی شناختی آنها را جبران کند ؟
پس بیایید با همدیگر خواهران و برادران ترمز کنیم :Ealam: بیایید خواهران از آرایش در جایگاههای حرام و نا متناسب خودداری کنید و برادران نگاههای خود را به زیبایی های واقعی بدوزیم وملاکهایی را اصلی برای خود قرار دهیم که واقعا اصلی باشد نه آنکه به ما تلقین کرده اند که چه چیزهایی اصلی و چه چیزهایی غیر اصلی. اسیر جو جامعه و فرهنگهای غلط نباشیم و آنگونه که خدا می خواهد پیش رویم و البته راه ،سخت و راهنما، بهترین راهنما و یاور میباشد و آن راهنما ،خداوند حکیم و ناصر و اهلبیت مکرم علیهم السلام می باشند و لذا
اگر اخلاق در جامعه ای حاکم شد بسیاری از مشکلات حل می شود
چرا زیبایی بیش از حد مهم است چون نکند من خدای ناکرده همسرم را با کسی مقایسه کنم
مقایسه منفی در هر سطحی کار شیطان و کار امروز جامعه ما است در زیبایی در کار و در دارایی ودر... اولین کسی که مقایسه کرد شیطان بود
و البته دردو دلی بود که ....
برادر عزیز و دوست داشتنی خوشا بحال شما که در میان جوانان این سرزمین یکی از بهترین دلها را داری ایمان داری و بسیاری از گناهان را انجام ندادی تحصیلات و هوش مناسبی داری و اگر بنشینی و تنها موارد مثبت که خداوند به شما داده و بسیاری از جوانان همین سرزمین نداده را یادداشت نمایید بسیار خواهد شد همین نگاه نکردن به نامحرم شما و مقایسه نکردن شما و همسر آیندتون و ایمان شما ضامن خوشبختی شماست اینها شعار نیست واقعیت جامعه ماست اگر اخلاق بین زن و شوهر باشد بسیاری از مشکلات حل می شود و البته مقایسه در موارد مثبت و شکر خداوند اشکال ندارد و البته نه مقایسه و تکبر واگر مقایسه با بالاتر از خود تلاش و کوشش آورد و موجب غبطه شود و رسیدن و نزدیکی بیشتر به خداوند خوب است والا اگر موجب ناراحتی و گرفتاری و گناه شود بد است مقایسه با پایین تر ازخود اگر شکر و سپاس و دستگیری آورد خوب است و الا اگر تکبر و گناه آورد بد می باشد.
و خداوند به خاطر حکمت خود و البته با توجه به ظرفیت ما نعمتهایی را به ظاهر از ما نداده است که درست آن است که بگوییم همین که نداده در واقع نعمت است و اگر داده بود مشخص نبود زندگی و ایمان ما چگونه بود
خلاصه برو به خواستگاری اگر ملاکهای اصلی همچون ایمان و اخلاق و...را داشت و چهره او به دلت نشست با توکل بر خداوند و توسل به اهل بیت علیهم السلام خیلی سختگیری نکن که دنیا ارزش این همه سختگیری را ندارد و آن مشکلاتی که شاید پیش آید با اخلاق و ایمان طرفین حل می شود همچنانکه موارد این چنینی زیاد می باشد

در پناه قرآن و عترت موفق باشید
یاعلی

سلام استاد راهنما.
ممنون از جوابی که به سوالم دادید.

و ممنون از نظرتون راجع به من.

نه برادر ازدواج با همسن اگر هم كفو باشيد اصلا بد نيست :Gol:
اقا مهران گاهي ادم خودش با انرژي هاي منفيش به ديگران خيلي مسايل رو تلقين ميكنه شما زيباترين ادم هم باشيد مدام از صورتتون إيراد بگيريد به بقيه هم اين حس رو انتقال ميديد مهم طينت و روح پاك شماست چهره ي هر آدمي بعد از مدتي طراوتش رو از دست ميده دختري كه به خاطر قيافه يه خواستگار رو رد ميكنه همون بهتر كه وارد زندگي شما نشه شما از الان داريد انرژي منفي ميديد كه اين دختر جواب منفي ميده چرا اصلا اينجور فكر نميكنيد كه اصلا شايد شما نپسنديدش شما از قيافش بد تون بياد ؟

راهنما;604646 نوشت:
برادر عزیز و دوست داشتنی خوشا بحال شما که در میان جوانان این سرزمین یکی از بهترین دلها را داری ایمان داری و بسیاری از گناهان را انجام ندادی تحصیلات و هوش مناسبی داری و اگر بنشینی و تنها موارد مثبت که خداوند به شما داده و بسیاری از جوانان همین سرزمین نداده را یادداشت نمایید بسیار خواهد شد همین نگاه نکردن به نامحرم شما و مقایسه نکردن شما و همسر آیندتون و ایمان شما ضامن خوشبختی شماست

موافقم شديد. مهران خيلي گله و با اين همه خوبي ، هيچ ادعايي هم نداره

راهنما;604646 نوشت:
حد متعادلی از زیبایی مورد قبول است ولی چرا باید زیبایی اینقدر بیش از حد مهم باشد

جاي بحثش اينجا نيست. يه تاپيك ميزنم درموردش چون نكاتي دارم در اين باره

فقط بطور كلي عرض كنم زيبايي از نظر من اولين و مهمترين عامل اتخابه (نه تنها عامل)

البته زيبايي با تعريفي كه مد نظرم هست. نه اينكه مرم بگن فلاني چقدر قشنگه ، يا مادر پسر بياد بهش بگه دختره رو ديدم خيلي خوشكله!

سلام بنظر من استاد خیلی مختصر اما کامل جواب سوال را گفتند
اما با توجه به تجربهای شخصی که داشتم هم سن بودن یا حتی چند سالی بزرگتر بودن دختر از پسر نمیتونه به تنهایی مشکل ساز باشه
توصیه به سن بیشتر آقا پسر از دختر خانم به خاطر اطاعت پذیری و بلوغ عقلی و جسمی زودتر(ومسائلی مثل زایمان و... که باعث شکسته شدن زودتر )دختر خانوم هستش اگه به این نتیجه برسید که مشکلی ندارین و به بلوغ وثبات کامل از تمام لحاظ رسدید انشالا هیچ مشکلی پیش نمیاد

اما مطالعاتی که داشتم بهترین سن ازدواج برای آقایون(که به ثبات لازم وکافی از تمالم لحاظ رسیده باشه )بین 25 تا 28 سال رو پیشنهاد دادند:Gig:

ممنون از دوستانی که نسبت به من لطف داشتن:Gol:

Ṃᾄʀẓἷἔ;604553 نوشت:
وااااا:Moteajeb!:

خب اون آقا شکلش خیلی مهم نیست شغلش مهمتره، ولی تو چرا اینو می خوای؟ خدایا همه رو شفا بده:Doaa:

:khandeh!:

خدا شفام بده؟ دست گلت درد نکنه Fool

توی کفه ی ترازوی عقل من

باهوش بودن و رشته تاپ درس خوندن .... خیلی سنگین تر از زیبایی ظاهریه ... که به هر حال با پیری و گذر زمان یا بیماری ممکنه کلا از دستش بدی

Miss Chadoriii;604874 نوشت:
خدا شفام بده؟ دست گلت درد نکنه :|

شوخی کردم آبجی گلی ناراحت نشو:Gol:

Miss Chadoriii;604874 نوشت:
توی کفه ی ترازوی عقل من

باهوش بودن و رشته تاپ درس خوندن .... خیلی سنگین تر از زیبایی ظاهریه ... که به هر حال با پیری و گذر زمان یا بیماری ممکنه کلا از دستش بدی

نظر شمام محترم هست، ولی بنظر من هر نعمتی که آدم داره به صلاحش بوده که خدا بهش داده، ممکنه یکی با زیبایی خوشبخت تر باشه، یکی با هوش بالا، یکی با دوتاش یکی با هیچ کدومش

به نظر من ازدواج با همسن به خود دو طرف بستگی داره.
من هم خواهرم هم برادرم با همسن خودشون ازدواج کردن و شکر خدا مشکلی نداشتن.
یکی از فامیلای نزدیک شوهرم دختر از پسر دو سال بزرگتره، خیلی زندگی خوبی دارن شکر خدا. هرچند از نظر ظاهری مشخصه تا حدودی که دختر از پسر بزرگتره ولی اونطور که به نظر میاد خودشون مشکلی ندارن از این بایت

ولی من خودم ابدا نمیپسندیدم با همسن یا حتی کمتر از 3 سال بزرگتر از خودم ازدواج کنم! چون وقتی فکر میکردم به این موارد اون حس تکیه گاه بودن مرد بهم دست نمیداد! در حالی که همیشه دوست داشتم مرد پشتیبانم باشه نه من تکیه گاه و پشتیبانش!
حالا به نظر منم شما یه جلسه خواستگاری برو و بهش فکر کن با این شرایط میتونی زندگی کنی، و دخترخانومی هم که خواستگایش میری با این قضیه مشکلی نداره.

اگه همه معیارها درست بود و سن معیار اصلی دو طرف نبود خیلی هم ازدواج خوبی میتونه باشه.

به نظر منم کامل به خودتون بستگی داره(البته من نظرم رو قبلا هم گفتم)

من یه زمانی ازدواج با همسن یا حتی کوچیکتر خودم رو دوست داشتم و حالم از بزرگتر بهم می خورد (کلا من سیر تفکراتی بسیار متفاوتی رو گذروندم:khandeh!:)

الان ولی دوست دارم 3-4 سال باهم اختلاف داشته باشیم نه بیشتر،کمترم اگه با آقا حرف بزنم و ببینم از سنش بیشتر می زنه و تفکراتمون بهم می خوره بازم بدم نمیاد

به هرحال تا ایشون رو ندیدید و موافقتشون رو اعلام نکردن بنظرم خیلی بهش فکر نکنید، چون اگه چیزای دیگشون خوب باشه و شمام که شکر خدا ایمانتون قوی هست فکر نمی کنم سن مشکل چندانی ایجاد کنه، مهم طرز تفکراتتون و نوع نگاهتون به همه ی مسائل زندگی هست

Ṃᾄʀẓἷἔ;604877 نوشت:
ظر شمام محترم هست، ولی بنظر من هر نعمتی که آدم داره به صلاحش بوده که خدا بهش داده، ممکنه یکی با زیبایی خوشبخت تر باشه، یکی با هوش بالا، یکی با دوتاش یکی با هیچ کدومش

ربطشو به مصلحت نفهمیدم

بحث ترجیح دادن یه چیز به یه چیزه دیگه بود ... که من علت ترجیحمو گفتم

دیگه فکر نکنم مصلحت ربطی به ترجیح سلیقه ای و شخصی هر فرد داشته باشه

.

آقای برادر mehrant

از بین مواردی که رفتین خواستگاری

کسی بوده که به دل شما ... از هر نظر ... نشسته باشه؟

اگه همچین کسی بوده

به جواب منفی یه بار دوبار اکتفا نکنین

به قول معروف از در بیرونتون کردن از پنجره برید تو :khandeh!: البته کسی که واقعا مطمئنید که همونه که میخواستین

به نظرم شما یکم زود بیخیال میشید با جواب منفی

Miss Chadoriii;604891 نوشت:
ربطشو به مصلحت نفهمیدم

منظورت رو فهمیدم خانم چادری عزیز:ok:

منظور من این بود که،نوع نگاهت به نعمت هات رو اگه یه جور دیگه کنی راحت تر زندگی می کنی، و نداشته هات رو به داشته هات ترجیح نمیدی

Ṃᾄʀẓἷἔ;604895 نوشت:
منظورت رو فهمیدم خانم چادری عزیز:ok:

منظور من این بود که،نوع نگاهت به نعمت هات رو اگه یه جور دیگه کنی راحت تر زندگی می کنی، و نداشته هات رو به داشته هات ترجیح نمیدی

اتفاقا متوجه نشدی

این تاپیک موضوعش اصلا ربطی به نعمت و نوع نگاه به نعمت و اینا نیس

من هم هر حرف و نظری اینجا دادم

فقط برای دلگرمی دادن و اعتماد به نفس دادن بوده

خوااستم استارتر تاپیک بدونن که خیلیا حاضرن جای ایشون باشن

و انقدر راجب خودشون و ظاهرشون منفی و بد فکر نکن

Miss Chadoriii;604891 نوشت:
ربطشو به مصلحت نفهمیدم

.

آقای برادر mehrant

از بین مواردی که رفتین خواستگاری

کسی بوده که به دل شما ... از هر نظر ... نشسته باشه؟

اگه همچین کسی بوده

به جواب منفی یه بار دوبار اکتفا نکنین

به قول معروف از در بیرونتون کردن از پنجره برید تو :khandeh!: البته کسی که واقعا مطمئنید که همونه که میخواستین

به نظرم شما یکم زود بیخیال میشید با جواب منفی

خوب البته اینو یه بار توی یه تاپیک گفتم
که من در خواستگاری های قبلی همون جلسه اول پسندیده بودم...ولی دختر و خانوادس میخواستن چند جلسه دیگه بیایم و بعد جواب رد می دادن...
خوب وقتی میشه اصرار کرد که جواب خانواده منفی باشه به دلایلی
اما وقتی دختر خودش نخواد هر چقدر هم اصرار کنیم دلیلش برای جواب منفی دادن که عوض نشده، مثلا در موردی که بخاطر ظاهر جواب منفی دادن هرچی هم که بریم که دیگه ظاهر من که تغییری نمیکنه که دختر نظرش عوض بشه...پس در چنین شرایطی فایده نداره
فقط در شرایطی که دلیل جواب منفی از طرف والدین باشه میشه اصرار کرد ...

Miss Chadoriii;604899 نوشت:
این تاپیک موضوعش اصلا ربطی به نعمت و نوع نگاه به نعمت و اینا نیس

چرا ناراحت میشی آبجی؟
البته موضوع اصلی تاپیک کلا چیز دیگه ایه و مربوط به سن و سال هست

دقیقا نیت من و شما یکی بود،یکی مستقیم یکی غیر مستقیم:Cheshmak:

راجع به ظاهرشونم من زیاد باهاشون حرف زدم،ولی تا اعتماد به نفسشون رو بدست نیارن حرفای ما فایده ای نداره

موضوع قفل شده است