استفاده از علوم غريبه برای دفع و دفن ظالمین (غزه ، عراق ، سوریه و ...)

تب‌های اولیه

22 پستها / 0 جدید
آخرین ارسال
استفاده از علوم غريبه برای دفع و دفن ظالمین (غزه ، عراق ، سوریه و ...)

با نام و یاد دوست

با سلام و عرض ادب

این روزها قلب هر انسان آزاده ای با دیدن جنایتهای وحشیانه رژیم غاصب صهیونیستی به درد می آید.

بالطبع سوالاتی نیز در این زمینه مطرح می شود.

یکی از این سوالات را که تعدادی از کاربران مطرح نمودند که شاید سوال خیلی از کاربران باشد، در این تاپیک درج می شود

و به کارشناس پاسخگوی سایت ارجاع داده می شود:

نقل قول:

با سلام و عرض ادب

همه ی ما شاهد ظلم داعش و اسراعیل هستیم

پس چرا اونایی که اهل فن هستن منظورم استادان علوم غریبه هستن هیچ کاری نمیکنن؟ چرا همگی دارن نگاه میکنن
اونا که میتونن در عرض سه سوت داعش رو نابود کنن
یا کاری کنن اسرائیل از فلسطین عقب نشینی کنن و همه سر جای خودشون بنشینن

تو این دوره هم هستن کسانی که مسلط به این علم هستن
پس این علم به چه دردشون میخوره ؟
تازه کشتن دشمن که ثواب داره چرا کسی از این راه برا نابودی داعش موکل نمیفرسته؟

یا اصلا میشه شیاطین رو برا نابودی اونا بفرستن؟
من تو کتاب میخوندم که هرکس 12 روز 12 بار سوره فیل رو بخونه شیاطین تسخیر میشن ؟؟
میشه؟

با تشکر فراوان

با آرزوی ظهور حضرت حجت(عج) و نابودی همه ظالمین و مستکبرین عالم :Gol:

با نام و یاد دوست

کارشناس بحث: استاد هادی

[=&quot]با سلام و عرض ادب و تقدیر و تشکر از جناب طاهر بزگوار

[=&quot]در احادیث قدسی آمده است که خداوند فرمود: « عبدي أطعني أجعلك‏ مثلي‏، أنا حيّ لا اموت اجعلك حيّا لا تموت، أنا غنيّ لا أفتقر أجعلك غنيّا لا تفتقر، أنا مهما أشاء يكون أجعلك مهما تشاء يكون » خداوند بلند مرتبه مى‏فرمايد: بنده‏ام، از من اطاعت كن تا تو را مانند خود سازم. همان طورى كه من زنده هستم و نمى‏ميرم تو هم هميشه زنده باشى. همان طورى كه من غنى هستم فقير نمى ‏شوم تو هم هميشه غنى باشى. همان طورى كه من هر چه را اراده كنم مى‏ شود تو را هم همين طور سازم[=&quot].[=&quot] [الحر العاملي، الجواهر السنية-كليات حديث قدسى، چاپخانه النعمان - النجف الاشرف، ص 361[=&quot].[=&quot]]

[=&quot]لذا اصل اینکه انسان می تواند به مقامی برسد که به ولایت تکوینی برسد شکی نیست؛ طبق این روایت و بسیاری از روایات دیگر، همه چیز اولا و بالذات تحت فرمان خدا هستند و ثانیا و بالعرض تحت فرمان معصومین علیهم السلام و اولیای الهی می باشند، نابود کردن گروهک ملعون داعش و وهابیت خبیث و همچنین اسرائیل غاصب برای اولیای الهی مقدور است اما چرا این کار ا انجام نمی دهند؟
[=&quot]

در پاسخ به این سوال به دو نکته اشاره می شود:

نکته اول: عالم هستی عالم اسباب و مسببات است؛ لذا خداوند حکیم عالم را بدین گونه مقرر فرموده که امور از طریق اسباب و وسائط جاری شود! در روایتی از امام صادق علیه السلام آمده است:
«أَبَى اللَّهُ أَنْ يُجْرِيَ الْأَشْيَاءَ إِلَّا بِالْأَسْبَابِ فَجَعَلَ لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ سَبَباً وَ جَعَلَ لِكُلِّ سَبَبٍ شَرْحاً وَ جَعَلَ لِكُلِّ شَرْحٍ مِفْتَاحاً وَ جَعَلَ لِكُلِّ مِفْتَاحٍ عِلْماً وَ جَعَلَ لِكُلِّ عِلْمٍ بَاباً نَاطِقاً ‏» (بحار الأنوار الجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهار، ج‏2، ص: 90)
خداوند امتناع دارد که امور عالم را جاری کند مگر از طریق وسائط و اسبابی، خداوند برای هر چیز سببی و برای هر سبب حکمتی و برای هر حکمتی دانشی و برای هر دانشی دروازه گویایی قرار داده است.
به همین خاطر است که امور حکومت و اداره جنگ ها و... توسط رسول الله صل الله علیه و اله از طریق اسباب و وسائط بود و به هیچ عنوان از ولایت تکوینی بهره نمی بردند، چون این کار دخالت در امور خداوند است و اولیای الهی اجازه چنین کاری را ندارند. (مگر موارد استثناء مانند معجزه و ...)
آیت الله حسن زاه آملی می فرمایند:
«عارف را چه كار به اظهار كرامت و خرق عادت و تصرف در ماده كائنات مگر اين‏كه ماذون باشد».[ هزار و يك نكته، ص: 34]
کشتن دشمن متجاوز نه تنها ثواب دارد بلکه واجب است و بر عموم مسلمین واجب است که بر علیه دشمن متجاوز قیام کند اما خداوند مقرر فرموده قیام بر علیه دشمن نیز به توسط اسباب خود انجام بگیرد نه اسباب معنوی.

نکته دوم: زندگانی در این دنیا، قرار نیست به بهشتی گوارا تبدیل شود. دنیا محل امتحان و گذرگاهی بیش نیست.
دنیا محل امتحان است تا در سایه این امتحانات استعدادها به شکوفایی کامل برسد. قرآن کریم به این مسائله اشاره فرموده است: «أَمْ حَسِبْتُمْ أَنْ تَدْخُلُوا الْجَنَّةَ وَ لَمَّا يَأْتِكُمْ مَثَلُ الَّذينَ خَلَوْا مِنْ قَبْلِكُمْ مَسَّتْهُمُ الْبَأْساءُ وَ الضَّرَّاءُ وَ زُلْزِلُوا [بقره 214]
مى‏ پنداريد كه به بهشت خواهيد رفت؟ و هنوز آنچه بر سر پيشينيان شما آمده، بر سر شما نيامده؟ به ايشان سختى و رنج رسيد و متزلزل شدند.»
هر کس از جهت نفسانی قویتر شود دستِ تصرّفش در نظام عالم کمتر می شود. مثلاً حضرت امیر علیه السلام نمی فرماید: حال که من ولی الله ام و کسی هستم که پیامبر در شب معراج هر چه را می دید به شکل من می دید، چرا باید معطل باشم و حسن و حسین را با اشاره ای شفا ندهم؟ نه خیر این کار را نمی کند. او می گوید، همانطور که دیگران برای برآورده شدن حاجات خود نذر می کنند ما نیز برای بهبودی فرزندان خود نذر می کنیم. خدا اگر بخواهد خود شفا می دهد.
لذا امام علیه السلام به خود این اجازه را نمی داد که به فرزندان خود شفا دهد چرا که اراده الهی بر این است و اگر خود بخواهد شفا می دهد، اولیای الهی بالاتر از معصومین علیهم السلام که نیستند! این بزرگان نیز تابع معصومین هستند و خواسته ای جز خواست انان ندارند.
امام زین العابدین علیه السلام نیز در کربلا که مریض بودند برای بهبودی خود هیچ تصرف نکردند. زیرا می دانستند اراده خدا بر مریضیشان تعلق گرفته و دلیلی ندارد از خدا بهبودی خود را از راه تصرف طلب کند.
ادب اقتضا می کند که اولیای الهی برای خدا دستور العمل صادر نکنند، حضرت آیت الله حسن زاده آملی در این مورد تعبیری دارند که: «خدا باید امر کند و ما تابع باشیم نه اینکه ما امر کنیم و خدا امرمان را اجرا کند»
لذا هم اولیای الهی و هم عموم مومنین موظف به دعا هستند، اگر صلاح در نابودی داعش، وهابیت و اسرائیل بود خداوند خود اولی است، اولیای الهی بر خود حق دخالت در این امور را نمی دهند مگر اینکه مأذون از جانب الله باشند.

هادی;553265 نوشت:

در پاسخ به این سوال به دو نکته اشاره می شود:

نکته اول: عالم هستی عالم اسباب و مسببات است؛ لذا خداوند حکیم عالم را بدین گونه مقرر فرموده که امور از طریق اسباب و وسائط جاری شود! در روایتی از امام صادق علیه السلام آمده است:
«أَبَى اللَّهُ أَنْ يُجْرِيَ الْأَشْيَاءَ إِلَّا بِالْأَسْبَابِ فَجَعَلَ لِكُلِّ شَيْ‏ءٍ سَبَباً وَ جَعَلَ لِكُلِّ سَبَبٍ شَرْحاً وَ جَعَلَ لِكُلِّ شَرْحٍ مِفْتَاحاً وَ جَعَلَ لِكُلِّ مِفْتَاحٍ عِلْماً وَ جَعَلَ لِكُلِّ عِلْمٍ بَاباً نَاطِقاً ‏» (بحار الأنوار الجامعة لدرر أخبار الأئمة الأطهار، ج‏2، ص: 90)
خداوند امتناع دارد که امور عالم را جاری کند مگر از طریق وسائط و اسبابی، خداوند برای هر چیز سببی و برای هر سبب حکمتی و برای هر حکمتی دانشی و برای هر دانشی دروازه گویایی قرار داده است.
به همین خاطر است که امور حکومت و اداره جنگ ها و... توسط رسول الله صل الله علیه و اله از طریق اسباب و وسائط بود و به هیچ عنوان از ولایت تکوینی بهره نمی بردند، چون این کار دخالت در امور خداوند است و اولیای الهی اجازه چنین کاری را ندارند. (مگر موارد استثناء مانند معجزه و ...)
آیت الله حسن زاه آملی می فرمایند:
«عارف را چه كار به اظهار كرامت و خرق عادت و تصرف در ماده كائنات مگر اين‏كه ماذون باشد».[ هزار و يك نكته، ص: 34]
کشتن دشمن متجاوز نه تنها ثواب دارد بلکه واجب است و بر عموم مسلمین واجب است که بر علیه دشمن متجاوز قیام کند اما خداوند مقرر فرموده قیام بر علیه دشمن نیز به توسط اسباب خود انجام بگیرد نه اسباب معنوی.

چگونه به ولایت تکوینی برسیم؟ در ضمن اگر همه چیز با سبب و حکمت باید باشه پس چرا دعا میکنیم این خودش استفاده از معنویات نیست برای جاری ساختن امور؟!

در ضمن موقعی که از این علم استفاده میکنیم درست هست که معنوی هست ولی موکلین واسطه نیستن مگه؟ منظورم همون اسباب هست ؟

*شیوا*;553414 نوشت:
چگونه به ولایت تکوینی برسیم؟

با سلام و تشکر از حضور شما

قبل از پاسخ به این سوال بهتر تعریفی اجمالی از ولایت تکوینی داشته باشیم:
استاد مطهرى در تعريف ولايت تكوينى مى‏ فرمايند:
«ولايت تكوينى اين است كه انسان در اثر پيمودن صراط عبوديت به مقام قرب الهى نائل مى‏گردد و اثر وصل به مقام قرب ـ البته در مراحل عالى آن ـ اين است كه معنويت انسانى كه خود حقيقت و واقعيتى است، در وى متمركز مى ‏شود و با داشتن آن معنويت، قافله سالار معنويت، مسلط بر ضمائر و شاهد بر اعمال و حجت زمان مى ‏شود». ( مطهرى، استاد شهيد مرتضى؛ ولاءها و ولايتها، انتشارات صدرا، ص: 57 ـ 56)
رسیدن به مقام ولایت تکوینی همانطور که از احادیث قدسی بر می آید با اطاعت محض از دستورات الهی صورت می پذیرد، انسان می تواند در اثر اطاعت و بندگی به قرب الهی نائل آید، کسی که به قرب الهی در مراحل بالایش رسید حجت زمان شده و از ولایت تکوینی برخوردار می شود. «رزقنا الله و ایّاکم»
استاد مطهري در این رابطه فرموده اند:
«براي کسب اين پيروزي (قدرت تصرف )هيچ چيزي مانند عبادت که اساسش توجه به خداست، نمي باشد. رياضت کشان از راه هاي ديگر وارد مي شوند و حداکثر اين است که از راه مهمل گذاشتن زندگي و ستم بر بدن، اندکي بدان دست مي يابند، ولي اسلام از راه عبادت ـ بدون اينکه نيازي به آن کارهاي ناروا باشد ـ اين نتيجه را تامين مي کند. توجه دل به خدا و تذکر اينکه در برابر رب الارباب و خالق و مدبر کل قرار گرفته است، زمينه تجمع خاطر و تمرکز ذهن را فراهم مي کند».

*شیوا*;553414 نوشت:
در ضمن اگر همه چیز با سبب و حکمت باید باشه پس چرا دعا میکنیم این خودش استفاده از معنویات نیست برای جاری ساختن امور؟!

بله دعا از اسباب معنوی است امّا عملکرد آن با ولایت تکوینی متفاوت است، دعا کننده هیچ تصرفی در امور نمی کند و امور را به خدا واگذار می کند خداوند هر چه صلاح دانست همان اتفاق می افتد. ائمه قادر بودند با قدرت ولایتی که در اختیار داشتند با یک اراده دشمنان خود را از بین ببرند عالم هستی در ید قدرت اولیای الهی است و این چیزی نیست که حتی یک درصد در ان شک کرد اما همان طور که عرفای بزرگی همچون علامه حسن زاده آملی فرمودند اولیای الهی چنین اذنی را از جانب الله ندارند.
شیخ حسنعلی نخودکی چون به کسی دوا یا دعا می دادند می فرمودند:
« ما بهانه ای بیش نیستیم و شفا دهنده اوست، زیرا که این عالم محّل اسباب است و خداوند فرموده است:
« ابی الله ان یجری الامور الا باسبابها: خداوند از انجام کارها جز به وسیله اسباب و وسائط، ابا و امتناع دارد ».
از اینرو لازم است به هنگام مرض به طبیب مراجعه نمود.

متوجه قسمت سوم فرمایش حضرت عالی نشدم لطفا بیشتر تبیین بفرمایید .

با سلام

اولا خدای متعال این علم را به افراد ظرفیت دار میدهد نه هرکس .

ثانیا اولیاء الله اراده شان در طول اراده حق تعالی است یعنی اذن الله در ید ایشان جاری میشود بنابراین هنگامیکه تاریخ مصرف داعش سربرسد اذن الهی از آستین گروهی بیرون خواهد آمد و نابودشان میکند حتی ممکن است توسط دوستان شیطانیشان مثل اسرائیل وآمریکا نابود شوند .

در پروفایل من تصویر یک بمب هست که توسط داعش پرتاب شده و به گنبد حرمین عسگریین علیه السلام برخورد کرده اما عمل نکرده!؟ جالب اینه که اصولا موشک های پیچیده که دارای تراشه های الکترونیکی هستند ممکن است نقص فنی پیدا کنند و عمل نکنند نه یک گلوله توپ ساده که باید حتما منفجر بشه! زردی نوک گلوله نشانه اصطحکاک و برخود با طلای گنبد است. (چون مدافعین حرم تمام تلاششون را دارند انجام می دهند و دیگر کاری از دستشان بر نمی آید)
از این دست اتفاقات زیاد در سوریه می افتد و عراق می افتد. مثلا:
انفجار خمپاره هنگام خروج از لوله خمپاره انداز که پرتاب کنند آن را ریز ریز می کند یا افتادن آرپیجی جلوی آرپیجی زن تکفیری و ...
در عراق عوامل بعثی و تکفیری مدرسه ای را در عراق به آتش می کشند که هر چه در مدرسه است می سوزد الا تصویر آیت الله سیستانی علیه السلام که روی دیوار نصب بود کاملا سالم می ماند. تصویرش در پروفایلم هست.
تکفیری ها دارند تانک معیوب را با دو تراکتور می کشند که ناگهان تانک به راننده تراکتورها شلیک می کند و ...
تکفیری ها سرباز اسیر سوریه را آزاد می کنند و بطرف ایست بازرسی ارتش سوریه می فرستند اما چطوری؟ با یک ماشین کاملا بمب گذاری شده تا همه را بکشند اما ماشین سالم می رسد و بمب ها عمل نمی کنند.
کشتی عظیم حامل چند هزار تن کانتیر سلاح اهدایی از طرف غرب و آمریکا به مخالفین سوری در بین را در آب ها از وسط نصف می شود!!!
و هزاران مورد دیگر ...
اما یک سوال: در کدام گروه مخالف دولت در دنیا؟ و کدام جنگ دنیا؟ این همه اشتباه گریبان جان انسان ها را می گرفت؟ همین الان ارتش اکراین با روسگرایان شرق اکراین در حال جنگ هستند. کدام طرف این همه اشتباه و سوتی داده اند؟

خیر البریه;553763 نوشت:
با سلام

اولا خدای متعال این علم را به افراد ظرفیت دار میدهد نه هرکس .

ثانیا اولیاء الله اراده شان در طول اراده حق تعالی است یعنی اذن الله در ید ایشان جاری میشود بنابراین هنگامیکه تاریخ مصرف داعش سربرسد اذن الهی از آستین گروهی بیرون خواهد آمد و نابودشان میکند حتی ممکن است توسط دوستان شیطانیشان مثل اسرائیل وآمریکا نابود شوند .

چرا اذن الهی سریع نمیرسه ؟ این همه ادم کشته شدند و باید ادم های زیادی کشته شوند تا اذن الهی جاری بشه؟چرا

هادی;553719 نوشت:

با سلام و تشکر از حضور شما

قبل از پاسخ به این سوال بهتر تعریفی اجمالی از ولایت تکوینی داشته باشیم:
استاد مطهرى در تعريف ولايت تكوينى مى‏ فرمايند:
«ولايت تكوينى اين است كه انسان در اثر پيمودن صراط عبوديت به مقام قرب الهى نائل مى‏گردد و اثر وصل به مقام قرب ـ البته در مراحل عالى آن ـ اين است كه معنويت انسانى كه خود حقيقت و واقعيتى است، در وى متمركز مى ‏شود و با داشتن آن معنويت، قافله سالار معنويت، مسلط بر ضمائر و شاهد بر اعمال و حجت زمان مى ‏شود». ( مطهرى، استاد شهيد مرتضى؛ ولاءها و ولايتها، انتشارات صدرا، ص: 57 ـ 56)
رسیدن به مقام ولایت تکوینی همانطور که از احادیث قدسی بر می آید با اطاعت محض از دستورات الهی صورت می پذیرد، انسان می تواند در اثر اطاعت و بندگی به قرب الهی نائل آید، کسی که به قرب الهی در مراحل بالایش رسید حجت زمان شده و از ولایت تکوینی برخوردار می شود. «رزقنا الله و ایّاکم»
استاد مطهري در این رابطه فرموده اند:
«براي کسب اين پيروزي (قدرت تصرف )هيچ چيزي مانند عبادت که اساسش توجه به خداست، نمي باشد. رياضت کشان از راه هاي ديگر وارد مي شوند و حداکثر اين است که از راه مهمل گذاشتن زندگي و ستم بر بدن، اندکي بدان دست مي يابند، ولي اسلام از راه عبادت ـ بدون اينکه نيازي به آن کارهاي ناروا باشد ـ اين نتيجه را تامين مي کند. توجه دل به خدا و تذکر اينکه در برابر رب الارباب و خالق و مدبر کل قرار گرفته است، زمينه تجمع خاطر و تمرکز ذهن را فراهم مي کند».

چرا خداوند به بعضی ها این قدرت تصرف رو میده به بعضی ها نه ؟ میدونم که به خاطر ظرفیت هست ولی مثلا مکاشفه در خواب که دیگه ظرفیت نمیخواد ؟

میدونید تو زندگی من هم اتفاقات خیلی عجیبی میافته بعضیاشون مثل تصرف هست پیشگویی و مکاشفه در خواب و گرفتن جواب سوال از کاعنات یا در خواب و خیلی چیزای دیگه ولی همیشه این برام سواله که من مامانم خیلی مومن تر از من هست ولی چرا پس به اون این نیروها داده نشده ؟!

*شیوا*;553803 نوشت:
چرا خداوند به بعضی ها این قدرت تصرف رو میده به بعضی ها نه ؟ میدونم که به خاطر ظرفیت هست ولی مثلا مکاشفه در خواب که دیگه ظرفیت نمیخواد ؟

میدونید تو زندگی من هم اتفاقات خیلی عجیبی میافته بعضیاشون مثل تصرف هست پیشگویی و مکاشفه در خواب و گرفتن جواب سوال از کاعنات یا در خواب و خیلی چیزای دیگه ولی همیشه این برام سواله که مامانم خیلی مومن تر از من هست ولی چرا پس به اون این نیروها داده نشده ؟!

باسلام

حتما خدا میخواد با این امور امتحانتون بکنه! داستان بلعم باعور و مطلب لینک زیر رو بخونید!

ترک کرامات

طاهر;552197 نوشت:
با سلام و عرض ادب همه ی ما شاهد ظلم داعش و اسراعیل هستیم
پس چرا اونایی که اهل فن هستن منظورم استادان علوم غریبه هستن هیچ کاری نمیکنن؟ چرا همگی دارن نگاه میکنن
اونا که میتونن در عرض سه سوت داعش رو نابود کنن یا کاری کنن اسرائیل از فلسطین عقب نشینی کنن و همه سر جای خودشون بنشینن
تو این دوره هم هستن کسانی که مسلط به این علم هستن پس این علم به چه دردشون میخوره ؟
تازه کشتن دشمن که ثواب داره چرا کسی از این راه برا نابودی داعش موکل نمیفرسته؟
یا اصلا میشه شیاطین رو برا نابودی اونا بفرستن؟ من تو کتاب میخوندم که هرکس 12 روز 12 بار سوره فیل رو بخونه شیاطین تسخیر میشن ؟؟
میشه؟با تشکر فراوان
:Gol:

باسلام

تسخیر شیاطین در درمان مشکلات سحر و عوارض و... کاربرد داره! هر گونه مدد از شیاطین کفر و شرک است و کار ساحران است!

همانطور که کارشناس محترم اشاره کردند همه اینها حکمتی دارد. خیلی خیلی خیلی مسائل هست که ما علتش را نمیدانیم!

مثلا چرا بعد وفات پیامبر اسلام آن مسائل خلافت و ظلم بر علی و فاطمه پیش آمد؟
چرا واقعه کربلا رخ داد؟ چرا اینقدر زن و کودک کشته میشوند و همه مردم جهان فقط نگاه میکنند؟! و چرا چرا چرا ........

داستان حضرت موسی و خضر علیهما السلام را بخوانید تا بدانید علم خضر نبی(عشق) فوقِ علم موسی(عقل) بود!

در جنگ بدر خداوند پنج هزار فرشته را به مدد سپاه اسلام فرستاد اما همه جنگ بدر توسط فرشتگان انجام نشد بلکه مددی بود از جانب خداوند! الان هم ما میتوانیم با دعا برای مظلومان، مدد خداوند را طلب کنیم!

یکی از اساتید صاحب اذن در مصر که تاثیر دعایی که مینویسه صد برابر دعایی هست که من مینویسم، برای نابودی بشار اسد دعا کرد و....
اما دعاش اصلا تاثیر که نکرد هیچ بلکه عکس شد!

تو خود همین عراق،فلسطین اساتید بزرگ و صاحب اذن در علوم غریبه هست اما کاری نمیکنند مگر دعا کردن مثل بنده و شما!

خداوند غنی مطلق است و به ما نیازی ندارد! هر وقت دلش بخواهد ظهور آقا رخ خواهد داد! هر وقت بخواهد اسرائیل از روی زمین محو میشود! و...

الان در سایت یه تاپیک با عنوان دعای جهنّم ساز برای دشمنان اسلام ارسال کردم که باید صبر کنید تا تایید بشه!

قلب سلیم";553981 نوشت:
باسلام

حتما خدا میخواد با این امور امتحانتون بکنه! داستان بلعم باعور و مطلب لینک زیر رو بخونید!

ترک کرامات

باسلام

تسخیر شیاطین در درمان مشکلات سحر و عوارض و... کاربرد داره! هر گونه مدد از شیاطین کفر و شرک است و کار ساحران است!

همانطور که کارشناس محترم اشاره کردند همه اینها حکمتی دارد. خیلی خیلی خیلی مسائل هست که ما علتش را نمیدانیم!

مثلا چرا بعد وفات پیامبر اسلام آن مسائل خلافت و ظلم بر علی و فاطمه پیش آمد؟
چرا واقعه کربلا رخ داد؟ چرا اینقدر زن و کودک کشته میشوند و همه مردم جهان فقط نگاه میکنند؟! و چرا چرا چرا ........

داستان حضرت موسی و خضر علیهما السلام را بخوانید تا بدانید علم خضر نبی(عشق) فوقِ علم موسی(عقل) بود!

در جنگ بدر خداوند پنج هزار فرشته را به مدد سپاه اسلام فرستاد اما همه جنگ بدر توسط فرشتگان انجام نشد بلکه مددی بود از جانب خداوند! الان هم ما میتوانیم با دعا برای مظلومان، مدد خداوند را طلب کنیم!

یکی از اساتید صاحب اذن در مصر که تاثیر دعایی که مینویسه صد برابر دعایی هست که من مینویسم، برای نابودی بشار اسد دعا کرد و....
اما دعاش اصلا تاثیر که نکرد هیچ بلکه عکس شد!

تو خود همین عراق،فلسطین اساتید بزرگ و صاحب اذن در علوم غریبه هست اما کاری نمیکنند مگر دعا کردن مثل بنده و شما!

خداوند غنی مطلق است و به ما نیازی ندارد! هر وقت دلش بخواهد ظهور آقا رخ خواهد داد! هر وقت بخواهد اسرائیل از روی زمین محو میشود! و...

الان در سایت یه تاپیک با عنوان دعای جهنّم ساز برای دشمنان اسلام ارسال کردم که باید صبر کنید تا تایید بشه!

علیکم الاسلام

تسخیر شیاطین مدد خواستن از انها نیست که به بند کشیدن و ازشو کار کشیدن هست . ایا این هم شرک هست و کفر هست؟

در ضمن من میدونم که همه ی ان پیشگویی ها از طرف خداست تا حدی که دیگه لازم به گفتن نیست که ! ماها خیلی کوچکترو حقیرتر از اونی هستیم که تو این سیستم افرینش صاحب تصرف و ... باشیم همشون هدایای خداوند هست

که فرموده بندگی کنین بهتون مقام اشرف مخلوقات رو دادم و الا به نظرم ما ها اشرف مخلوقات نیستیم بدون ستایش چون یه پرنده میتونه پرواز کنه ولی اشرف مخلوقات نه !پس این چه اشرف مخلوقاتیه!؟

*شیوا*;554013 نوشت:
علیکم الاسلام
تسخیر شیاطین مدد خواستن از انها نیست که به بند کشیدن و ازشو کار کشیدن هست . ایا این هم شرک هست و کفر هست؟
در ضمن من میدونم که همه ی ان پیشگویی ها از طرف خداست تا حدی که دیگه لازم به گفتن نیست که ! ماها خیلی کوچکترو حقیرتر از اونی هستیم که تو این سیستم افرینش صاحب تصرف و ... باشیم همشون هدایای خداوند هست که فرموده بندگی کنین بهتون مقام اشرف مخلوقات رو دادم و الا به نظرم ما ها اشرف مخلوقات نیستیم بدون ستایش چون یه پرنده میتونه پرواز کنه ولی اشرف مخلوقات نه !پس این چه اشرف مخلوقاتیه!؟

صوفیان و مرتاضان کافر وساحران هم چنین قدرت و توانایی کشف و... دارند! خداوند به شخصی کرامات و مکاشفات عطا میکند که اهل مراقبه و تهذیب نفس باشد و هدفش از تهذیب نفس کسب کرامات نباشد بلکه قصدش تنها لقاء الله باشد!

قلب سلیم";554174 نوشت:
صوفیان و مرتاضان کافر وساحران هم چنین قدرت و توانایی کشف و... دارند! خداوند به شخصی کرامات و مکاشفات عطا میکند که اهل مراقبه و تهذیب نفس باشد و هدفش از تهذیب نفس کسب کرامات نباشد بلکه قصدش تنها لقاء الله باشد!

خب حالا من باقدرت و فلان کاری ندارم

حالا اگه کسی از این علوم غریبه استفاده کنه کسی که بهش وارد هست بدون توجه به اذن و........ اتفاق خاصی میافته؟!

*شیوا*;554388 نوشت:
خب حالا من باقدرت و فلان کاری ندارم
حالا اگه کسی از این علوم غریبه استفاده کنه کسی که بهش وارد هست بدون توجه به اذن و........ اتفاق خاصی میافته؟!

بارها در این سایت گفته ام که انجام هر دستور اذن دار از علوم غریبه اگر بدون اذن انجام شود شخص دچار عوارض زیادی شده و در نتیجه این عوارض موجبات نحسی شدید،فقر، بیماری و... را فراهم میکند! اگر دستور ناقص انجام شود نیز همین مشکلات پیش می آید! برای این علوم حتما به یک استاد نیاز هست! با مطالعه کتب و سایتها و حتی خودآموزهای خنده دارشون کسی چیزی یاد نمی گیرد!

چند نفر رو دیدم که یک دعای ساده ای نوشتند بعد یه تاثیراتی ازش دیدند بعد فکر کردند همه این علم همینه و هیچ نیازی به مقدمات و استاد در این علم نیست!

سلام علیکم و رحمه الله

علوم غریبه رو در این صفحه مطالعه بفرمائید و نظر آیت الله قاضی رحمه الله علیه بنا بر دلایلی که عرض میشود حجت است و در این مساله بنده با جناب قلب سلیم هم داستانم

نقل قول:

بزرگان اهل کمال و متخصصين علوم الهي و سير الي الله مانند مرحوم قاضي (اعلي الله مقامه الشريف) فرزندان خود را از آموختن علوم غريبه و صرف عمر در راه تحصيل آنها منع مي کردند در عوض آنها را به ياد و ذکر و مراقبه پروردگار و تلاش در راه بندگي و معرفت او ترغيب و تشويق مي کرده اند.

توسل به علوم غریبه اختیاری است در بین اختیارات آدمی ؛ جائی که میخواهد به آنها متوسل میشود تا منافع و مصالحی که برای خود و دیگران مفید میبیند را حل کند
درک این رموز نیز عموما به این قصد صورت میگیرد که فرد منافع و مصالح خود و دیگران را در اتفاقات و تغئیراتی دیده لذا میخواهد بنا بر میل یا صلاح خود کاری را بسازد

چه بسا افرادی که ندانسته و یا دانسته در این مسیر از تبعیت از خدا دور شده اند و به تبعیت از دون الله و در جهت میل و هوای نفسانی طی طریق کرده و میکنند

خداوند مومنین و امورشان را به غیر واگذار نکرده لذا نیازی نیست که مومنی به غیر خدا متوسل شود از طرفی
خداوند مکر خائنین را هدایت نمی کند و به آن برکت و ثمر نمیبخشد و خانه کفار و توطئه گران در عرصه حاکمیت الهی بمانند عنکبوت سست است .
و اعتصام به حبل الله جایگاهی امن برای مومنین و پرهیزگاران. و کفی بالله وکیلا و هو حسبه

برای مومنین توکل , صبر و استقامت در قرآن کریم توصیه شده و العاقبه للمتقین
لذا توسل به اجنه برای رسیدن به مصالح و مقاصد در این تامل نمیگنجد.

اما بعد

فکر کنم منظور سوال کننده از علوم غریبه , دعای خلفاء الله فی ارضه است . دعای ایشان طبق فرمایش استاد هادی جا و مکان دارد و در راستای اراده و حکمت الهی است
و ارتباطی با تعریف علوم غریبه متعارف ندارد.

و من الله التوفیق
یاحق

*شیوا*;553803 نوشت:

میدونید تو زندگی من هم اتفاقات خیلی عجیبی میافته بعضیاشون مثل تصرف هست پیشگویی و مکاشفه در خواب و گرفتن جواب سوال از کاعنات یا در خواب و خیلی چیزای دیگه ولی همیشه این برام سواله که من مامانم خیلی مومن تر از من هست ولی چرا پس به اون این نیروها داده نشده ؟!

با سلام و عرض ادب

همان طور که از ادعیه مأثوره و همچنین از روایات استفاده می شود تک تک انسان ها ظرفیت رسیدن به مقام انسان کامل را دارا هستند، امّا رسیدن به این مقام جز با ریاضت و سختی دادن به نفس حاصل نمی شود.
اولین مرحله ریاضت انجام واجبات و ترک محرمات الهی است، انجام وجبات سخت است چون بالا رفتن از پله های ترقّی است لذا انجام واجبات و ترک محرمّات اولین و مهم ترین شرط رسیدن به مقام عصمت (اکتسابی) است. وقتی انسان از گناه رها شد باب مکاشفه برای وی باز می شود و حقایقی را مشاهده می کند.
اینکه فرمودید در خواب مکاشفه دارید و ... الحمد لله معلوم است انسان متّقی و پرهیزگاری هستید امیدوارم بتوانید با حفظ این تقوی به مقامات بالاتر معنوی نیز برسید ان شاء الله.
ممکن است برای برخی مکاشفه و امثال آن رخ بدهد و برای برخی رخ ندهد، چون برخی از افراد از مکاشفه برای خود بت درست می کنند و از هدف اصلی که تقرب به خداست باز می مانند لذا این لطف الهی است که برخی افراد از مکاشفه محروم می شوند تا از هدف اصلی خود باز نمانند.
در مسیر معنوی و سلوک الی الله اتفاقات بسیاری برای سالک رخ می دهد ( اعم از مکاشفه و ...) اما سالک نباید اعتنایی به این مسائل بدهد ، هدف سالک باید تقرب الی الله باشد.
با توجه به این که فرمودید مادر بزرگوار حضرت عالی مومنه و متقی هستند اما چنین مسائلی رو ندارند یکی از احتمالات این است که خداوند می خواهد ایشان از هدف اصلی سلوک معنوی باز نمانند .

حاضر: این دستورالعملی که پرسش کننده ذکر کرد، کلیت ندارد و اگر هر کس بخواند، دلیل بر این نمی شود که به این قدرت برسد. تازه چنین انسان هایی که دارای چنین علوم غریبه ای باشند بتوانند چنین کارهایی انجام دهند، پیدا نمی شود. از سوی دیگر، از لحاظ شرعی، اجازه داده نشده است که چنین عملی صورت گیرد. وگرنه در دوره پیامبر اکرم و امام علی و امام حسن و امام حسین که جنگهایی با دشمنان خودشان داشتند، می توانستند با اسم اعظم یا تسلط بر شیاطین و جن ها و فرشتگان و علوم غریبه، ظرف چند لحظه دشمنان را از میان ببرند ولی این کار را نکردند. آنان موظف بودند که از راه عادی با دشمنان جنگ کنند و بر آنها پیروز شوند. این دنیا، عالم اسباب و مسببات عادی و طبیعی است و تا ضرورت ایجاب نکند، نباید از راه های غیرعادی وارد شد. سؤال کنند درد دین و حقوق بشر و انسانیت دارد و دیگر جوانب مسأله را در نظر نگرفته است.

حاضر;572165 نوشت:
سؤال کنند درد دین و حقوق بشر و انسانیت دارد

بله؟؟؟ منظورتون چیه؟:Gig:

بنده سوال کننده هستم

حاضر: سلام علیکم. اتفاقاً درد دین داشتن و به دنبال آن رفتن کار خوبی است و بنده شما را تحسین می کنم.

موضوع قفل شده است